Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya
Forum sympatyków Stali Gorzów

Speedway w Polsce i na Świecie - Speedway Grand Prix 2013

lomboNET - 2013-03-19, 23:51
Temat postu: Speedway Grand Prix 2013
Już na dniach rusza nowy cyrk objazdowy o nazwie Speedway Grand Prix. W sezonie tym obejrzymy dwóch zawodników naszej Stali jak i dwóch niedawnych bohaterów naszego klubu. Jak oceniacie ich szanse? Kto zwycięży a kto zawiedzie i dlaczego Tomasz Gollob? ;)
Zapraszam do dyskusji!

Sam od siebie zanim pokuszę się o prognozy na tegoroczny cykl zwrócę na ostatnio gorący temat zmiany przepisów odnośnie kevlarów zawodników a właściwie zmiany wprowadzone "za pięć dwunasta" czyli dwa tygodnie przed cyklem...
Autorem pomysłu jest włoch Armando Castagna, który w GP miał okazję startować, a który zmianę przepisów wprowadził dzień po objęciu stanowiska w FIM.

Krzysztof Cegielski dziwi się, że niedawny żużlowiec, uczestnik cyklu bez patrzenia na środowisko żużlowe wprowadza zmiany i nie pyta nikogo o zdanie... A niewielu (i zapewne i On sam) nie pamięta, że Armando Castagna startując jeszcze w GP jako jedyny uczestnik cyklu jeździł w charakterystycznym czarno-seledynowym kombinezonie z kangurzej skóry. Chwalił się wtedy, że w przeciwieństwie do klasycznych skór ta zapewnia doskonałą wytrzymałość i przede wszystkim nie grzeje tak mocno, po prostu doskonale oddaje ciepło.

Wydaje się więc, że włoch zwietrzył doskonały biznes. Nie wiem czy sam chce być producentem czy jest tylko marionetką jakiegoś koncernu ale dla mnie osobiście ta sprawa śmierdzi. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Wracając natomiast do głównego wątku wydaje mi się, że w tym sezonie Holder będzie podobnie jak w roku ubiegłym walczył o tytuł z N. Pedersenem. Hampel, Hancock i Sayfutdinov to kandydaci do trzeciego miejsca. Jarek może pokusić się o medal ale nic więcej. Jak dla mnie ten zawodnik nie ma jaj fightera-zwycięzcy jak choćby Emil, Tomek, Nicki czy inni. Jak sprzęt zagra to jest dobrze. Jak nie to po zawodach. Podobnie jak Kasper.
Nieprzypadkowo nie wymieniam w czołówce Golloba bo według mnie Tomek nie będzie już istniał. Pokaże się 2-3 razy i na tym się skończy.

Kto może zaskoczyć? Na pewno czarnym koniem może się okazać ktoś z naszej niedawnej eksportowej pary czyli Matej Żagar czy Niels Iversen.

Sezon natomiast będzie ciekawy. Nie ma już bezjajecznego Crumpa, coraz więcej młodzieży a i taki Jensen czy Zmarzlik z dzikimi kartami mogą wiele pokazać.

Zapraszam do dyskusji!

...i ankiety :)

masters - 2013-03-22, 16:19

Co do kevlarow, to sie nie wypowiadam...wpuszczenie Castagni do rzadzacych, to tak, jakby Smude wzieli do La Masi w Barcelonie ;)

Jesli zas chodzi o prognozy - pelna zgoda co do Holdera.
Gosc jezdzi fantastycznie, mysle, ze moze to byc zawodnik pokroju naszego Tomka, z ta jednak roznica, ze robi wszystko z totalnym luzem.
Jest jednym z nielicznych, ktorych wywiadow daje sie sluchac.
Kibicuje mu juz od jakiegos czasu i mam nadzieje, ze w tym sezonie powtorzy wyczyn z zeszlego roku.Na pewno jest jednym z faworytow.
Nie zgodze sie z Toba, jesli chodzi o Tomka - po kiepskim zeszlym sezonie, sadze, ze w tym roku powalczy, jesli nie o tytul to o podium na koniec GP.
Bylo sporo czasu na przemyslenia, nowe wyzwanie w Toruniu, chec pokazania, ze jeszcze potrafi3mam za niego mocno palce. :-D
Jesli ubiegloroczna forme utrzyma PUK, powinien napsuc troche krwi faworytom, jednak miejsce wyzej niz 5 - te bede uwazal za mega wyczyn.
Emil po kilku kontuzjach troche sie uspokoil i wielka szkoda...nie jezdzi juz tak widowiskowo.
Na pewno wysoko Nicki, Hampel, moze zaskoczyc Vaculik, Greg chyba juz nie da rady.
Nieobliczalny jest Linbaeck, bardzo waleczny w GP i licze na to, ze pokaze troche fajnego zuzla.
Jesli poukladal sobie w glowie wszystko jak nalezy Ward, tez moze byc grozny dla najlepszych.Nie boi sie, potrafi atakowac, wiec zobaczymy.
O reszcie sie nie wypowiadam, jezdza w GP, bo ktos przeciez musi uzupelniac stawke ;-)

[ Dodano: 2013-03-23, 17:27 ]
GP sie odbylo...i chyba tyle mozna tylko o nim napisac.
Organizator przygotowal tor taki, ze przed biegiem mozna bylo wpisywac wyniki do programow.
Pierwsze pole rządziło, z czwartego zostawalo sie daleko z tylu juz po puszczeniu sprzegla.
W sumie bez niespodzianek, no moze poza Tai'em Woofindenem.Pokazal, ze w tym roku bedzie trzeba sie z nim liczyc.
Troszke bezplociowo jechal PUK, ale ogolnie zrobil dobre wrazenie.
O Kasprzaku sie nie wypowiadam.
Kozacko jezdzi Ward, mam nadzieje, ze nie nabawi sie kontuzji i nie skonczy jak Emil.

Fenix - 2013-03-24, 16:31

Hej ja mam tylko pytanie, czy w tym roku w finałach poszczególnych GP nie ma podwójnych punktów ?? Jeżeli tak to dlaczego, może ktoś czytał jakieś wyjaśnienia rządzących tym cyrkiem :) ... Dla mnie osobiście to błąd, ale nie wiem może to ma poprawić widowiskowość na koniec sezonu ??
Michu5 - 2013-03-24, 17:00

Zgadza się, nie ma w tym roku podwójnej punktacji w finale. Z tego co pamiętam, to decyzja ta była motywowana...większą sprawiedliwością. Skończy się, jak zawsze, wielką śmiesznością. Bo o ile w Nowej Zelandii punktacja w miarę odzwierciedlała uzyskane miejsca, o tyle innym razem może być kompletnie wzięta z księżyca w stosunku do zajętych miejsc.

Zresztą, przecież my to już znamy. Tylko w żużlu była taka możliwość, żeby faktycznym wygranym GP był ten, kto zajął np. drugie miejsce. Teraz będzie jeszcze pod tym względem jeszcze ciekawiej.

A można by było prościej: po co te półfinały, finały, przedłużania, losowania. 20 wyścigów i po zawodach. Proste, sprawiedliwe i przejrzyste.