Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya
Forum sympatyków Stali Gorzów

Speedway w Polsce i na Świecie - Ekstraliga w nsport

Michu5 - 2013-04-18, 17:00
Temat postu: Ekstraliga w nsport
Mamy za soba pierwszą kolejkę ligową po zimie i pierwsze transmisje telewizyjne w NSport, czy to na żywo, czy z powtórek, które część z nas obserwowała. Można się zatem już pokusić o pierwsze oceny, porównania dotyczące jakości transmisji. Zapraszam do oceniania, poniżej moje subiektywne skromne "kilka groszy" w tym temacie.

1. Komentatorzy, redaktorzy

Nareszcie koniec z Darżynkiewiczem! Koniec tych spazmów na cześć naszych przyjaciół z południa i wrogości wobec Stali. Olkowicz to stary wyjadacz na tym rynku, który mi nigdy jakoś specjalnie nie podpadł. Jest za to nowy głos. Tomasz Dryła poza jedną wpadką z pomyleniem Zmarzlika z Nermarkiem spisał się świetnie. Dobry głos, płynna mowa, brak nadmiernej i sztucznej egzaltacji. Odrobił też "zadanie domowe", przekazując telewidzom wiele ciekawostek "okołomeczowych". Co do ekspertów. Wojciech Żabiałowicz był jednym z najlepszych ligowców w historii, czego mu nie odmawiam, ale na komentatora się nie nadaje. Absolutnie potrzebna zmiana. Krzyśka Cegielskiego oceniam zawsze pozytywnie, gdyż jako były zawodnik posiada sporą wiedzę o sposobie jazdy, motocyklach, ustawieniach. A co najważniejsze potrafi się tą wiedzą dzielić w sposób zrozumiały. I tylko ten "PeTersen" mnie wkurza.

Duży plus za studio meczowe, którego tyle lat brakowało. Może z tego powodu mieliśmy trochę mniej wywiadów z zawodnikami. Ale jak mam znowu słuchać w kółko, że "I'll do my best", to nawet sie cieszę, że tego nie ma tak dużo.

2. Obraz i dźwięk

W tym względzie nie mam żadnych zastrzeżeń. Jakość obrazu, barw dźwięku uważam za najwyższą z możliwych.

3. Kamery, powtórki, zbliżenia

Miało być "co najmniej" osiem kamer, ja doliczyłem się siedmiu. Zatem niewielkie zmiany w stosunku do tego, co oferowało TVP. Cieszy jednak umieszczenie kamery przeznaczonej do powtórek na wyjściu z pierwszego łuku. W tej materii zatem zawód, liczyłem na fajerwerki w stylu GP, czyli kilka kamer do zbliżeń na powtórkach, slow motion pokazujące np. ujęcia tylnej opony na wirażu i takie tam podobne efekty. Nie doczekałem się.

4. Grafika i oprawa muzyczna

Jeżeli chodzi o walory artystyczne grafiki, to dla mnie bomba i duży postęp w stosunku do siermięgi w TVP. Merytorycznie, wiele niedociągnięć logicznych takich jak prezentacja wyników wyścigu niepokolei, dziwny licznik okążeń, brak punktacji przy zawodnikach przed biegiem, jakieś "ZT", kilka pomyłek. Oby to zostało poprawione. Ścieżka dźwiękowa z powtórek bardzo przyjemna dla ucha, o wiele lepsza, niż ten kit w TVP. No i nowość, jaką są dźwięki przy prezentacji grafiki. Redaktor SF narzekał, że to mu przeszkadza, z kolei ja zupełnie odwrotnie, podoba mi się to.

5. Magazyn żużlowy

To z czego najbardziej się cieszę. Było parę niedoróbek, takie jak brak zbiorczych wyników, tabeli i zapowiedzi kolejnych meczów na grafice. Była mega wpadka z brakiem taśmy z meczu z Częstochowy. Ale jeżeli to się dopracuje, to tylko się cieszyć. Aż godzina czasu, skróty wszystkich meczów, rozmowy, goście w studio. W końcu mamy program na poziomie, zamiast atrap jakie od niechcenia tworzyły Polsat i TVP.

Posumowując, jestem zadowolony, ale liczyłem na jeszcze więcej.

kris_77 - 2013-07-27, 23:46

http://www.sportowefakty....enea-ekstraligi

Wszystko na temat. Nie mam powodu twierdzić, że to ściema. Mi osobiście żużel w TVP Sport podobał się bardziej. A te liczby jednak mówią swoje.

Enceplus to mają w ofercie, ale bardzo słabo promowane, słabo też komentowane.