Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya
Forum sympatyków Stali Gorzów

KS "Stal Gorzów" - Bartek Zmarzlik - nasz diament w Grand Prix

Thorgal - 2015-09-06, 00:58
Temat postu: Bartek Zmarzlik - nasz diament w Grand Prix
Gratulacje Bartek! Mamy żużlowy brylant w Gorzowie.
Moldorn - 2015-09-06, 22:06

Dziwne uczucie, z jednej strony kibicowałem Bartkowi w tym challenge'u, a z drugiej miałem niepokój związany z ewentualnym awansem. No i faktycznie, Bartek wygrał a ja mam mieszane uczucia. Bo z jednej strony cieszę się że wziął to, na co zasłużył, a z drugiej strony mam jakieś poczucie straty. No bo głowę Bartka zaprzątać będzie teraz w znacznej mierze nie Stal Gorzów tylko SGP. I to trochę jakbyś tracił bliską osobę która postanowiła pójść na swoje. Coś się na pewno skończyło... Mam nadzieję że to, co się zacznie będzie źródłem jeszcze większej radości.
pyton162 - 2015-09-07, 16:29

jedno jest pewne , należy sie Bartkowi mega podwyżka. gratki za takiego wychowanka, pozdro
Thorgal - 2015-09-19, 23:08

No więc dziś Bartek do udanego sezonu dorzucił złoto w IMŚJ!!! Gratulacje!

Wg mnie ten wątek powinien mieć większą popularność niż Stal 2016. Chłopak jest nasz, gorzowski i nawet jeśli drużyna zajmuje 6 miejsce, to powinniśmy wszyscy napisać: to był świetny sezon! Jesteśmy syci i zadowoleni!

Dlaczego? Oto dlaczego: mamy diament w Gorzowie!
Co więc wywalczył Bartek w tym sezonie?
- zwycięstwo w w GP Challenge i awans do GP
- IMŚJ 2015
- uratował Stal przed spadkiem
- stał się filarem reprezentacji Polski
- vicemistrzostwo IMP
- IMPJ

Oczywiście forum o tym milczy, bo ciekawszy jest Gapa, Linus i wymarzeni zbawcy Stali w 2016 roku :) Olać to. Mamy Bartka i trzeba się cieszyć! :) A jak do tego dojdzie zgrabna drużyna to jeszcze piękniej będzie!

marjano82 - 2015-09-19, 23:16

Coś mi się wydaje że mamy zawodnika, który na zawsze zapisze się w historii gorzowskiego, polskiego i światowego żużla!!!!
Nigel - 2015-09-19, 23:16

Podzielam entuzjazm kolegi Thorgala wobec osiągnięć Bartka Zmarzlika. Wielkie brawa i gratulacje za ten sezon! To pierwszy Nasz, prawdziwie gorzowski, indywidualny mistrz świata!

Jednak z tym filarem reprezentacji Polski to kolega niepotrzebnie przesadził ;)

GM - 2015-09-19, 23:25

Thorgal napisał/a:
Oczywiście forum o tym milczy, bo ciekawszy jest Gapa, Linus i wymarzeni zbawcy Stali w 2016 roku :) Olać to. Mamy Bartka i trzeba się cieszyć! :) A jak do tego dojdzie zgrabna drużyna to jeszcze piękniej będzie!

To nie tak :-) My dbamy o to by Bartek miał na czym pływać w przyszłym sezonie. Trzeba łatać kadłub by nie pójść na dno. Przecież Bartek nie może cały czas być na łajbie etatowym spawaczem bo ma zalążki na kapitana. Trzeba mu dobrać dobrą ekipę bo jak nabierzemy wody to pojawią się "statki ratownicze" pod banderami innych klubów które z chęcią wezmą go na swój pokład. Chłopak ma duże ambicje, awansował do GP a to generuje koszta. Trzeba mu je zapewnić budując skład gwarantujący nam przynajmniej PO bo to zawsze kilka złociszy więcej do zarobienia. Zresztą mnie sukcesy Bartka przestały zadziwiać, przyjmuję to jako oczywistą oczywistość. Czołówka światowa bez dwóch zdań.

baracuda - 2015-09-25, 16:32

Speedway Grand Prix będzie gościł przez kolejne trzy lata w mieście nad Wartą. 25 radnych zadecyduje czy podpisać umowę z BSI na kolejne 3 lata. To muszą mieć jaja radni bo pisze prezes Zmora całość będzie płaciło miasto czyli my podatnicy. Od razu zaznaczam nie jestem przeciwnikiem GP w Gorzowie ale znowu ktoś ma zaćmę na oczach podpisując umowę aż na 3 lata.
Poprzednia umową była na 5 lat opiewała na kwotę (info prezydenta Gorzowa) 2 mln funtów co daje rocznie 400 000 tysięcy funtów na rok = około 2,4 mln PLN rocznie (w przybliżeniu).
Obecnie niby zapłacimy połowę tej kwoty za 3 lata: 1 mln funtów / 3 = 333 tysiące rocznie funtów = 1,998 mln PLN. To ma być interes dla miasta ....?

marcin_crx - 2015-09-25, 16:44

baracuda napisał/a:
Speedway Grand Prix będzie gościł przez kolejne trzy lata w mieście nad Wartą. 25 radnych zadecyduje czy podpisać umowę z BSI na kolejne 3 lata. To muszą mieć jaja radni bo pisze prezes Zmora całość będzie płaciło miasto czyli my podatnicy. Od razu zaznaczam nie jestem przeciwnikiem GP w Gorzowie ale znowu ktoś ma zaćmę na oczach podpisując umowę aż na 3 lata.
Poprzednia umową była na 5 lat opiewała na kwotę (info prezydenta Gorzowa) 2 mln funtów co daje rocznie 400 000 tysięcy funtów na rok = około 2,4 mln PLN rocznie (w przybliżeniu).
Obecnie niby zapłacimy połowę tej kwoty za 3 lata: 1 mln funtów / 3 = 333 tysiące rocznie funtów = 1,998 mln PLN. To ma być interes dla miasta ....?

Zupełnie się mylisz. Te kwoty wyglądają zupełnie inaczej. Niestety nie mogę więcej powiedzieć, ale jest to kwota kosmicznie mniejsza niż płaciliśmy do tej pory.

19xyz94 - 2015-09-25, 17:05

Z tego co można usłyszeć na mieście kwota w PLN za jedną rundę nie powinna przekroczyć 1 mln zł. Za całość podobno kwota ok. 500 tys. funtów. Łatwo można sobie policzyć że wychodzi ok. 900-950tys. zł . Poczekamy do środy i uzyskamy pełną informacje co do kosztów jakie poniesie miasto. Byłem przeciwnikiem tej imprezy , a po GP w Warszawie chciałem żeby ten cyrk upadł , teraz na chłodno uważam , że warto to zorganizować , ale tylko za kwotę jaką mi się udało ustalić.
baracuda - 2015-09-25, 17:35

Bazowałem tylko na tym co podają portale internetowe. Fakt poczekajmy do oficjalnej informacji prezydenta Gorzowa.

- Zakończyły się negocjacje dotyczące Grand Prix w Gorzowie. W naszym imieniu prowadził je pan prezes Ireneusz Maciej Zmora. Wynegocjowaliśmy niższą o ponad połowę kwotę, a nawet jedną trzecią tej kwoty, która była dotąd. Szczegóły będziemy mogli podać po podpisaniu umowy - mówił na specjalnej konferencji Prezydent Miasta Gorzowa Jacek Wójcicki.

Mimo wszystko uważam że umowa na 3 lata to zbyt długo. To nie oni (BSI) powinni dyktować warunki a my. Jeżeli nie chcą niech znajdą innych do organizacji.

PavelN11 - 2015-09-25, 17:43

Świetna decyzja i na dobrych warunkach, brawo :)
Thorgal - 2016-05-01, 16:36

Brawo Bartek. Dobry debiut jako pelnoprawny uczestnik GP :)
A powinno być jeszcze lepiej! :)

[ Dodano: 2016-05-17, 23:49 ]
Cisza? Naprawde macie zlewkę na wynik Bartka w IMS? To forum upada 😢

[ Dodano: 2016-06-26, 14:04 ]
Świetny występ Bartka w Pradze. Ale kibiców to chyba nie interesuje. Może w Toruniu będzie miał większą uwagę.

pimpsson - 2016-07-02, 12:52

Bartek z turnieju na turniej jest pewniejszy, ale zauważyłem pewną rzecz - w biegach o wszystko czyli np. w półfinałach jest zdekoncentrowany, rozedrgany. Efekt jest taki, że po pierwsze przegrywa starty, a po drugie na dystansie jedzie kompletnie na dziko, bez zimnej głowy. Myślałem, że to tylko GP na niego tak działa, ale we wczorajszym finale IMP było to samo. Może by tak kilka spotkań z Julią Ch. sie przydało?
marhyl - 2016-07-03, 07:57

Popieram wypowiedz,powyżej.
Niestety ale po wczorajszej wpadce w el.GP 2017,Bartkowi nie pozostało nic innego
tylko utrzymać się w ósemce GP.
Tor w Lonigo jest robiony na beton,a na takim Bartek traci swoje atuty.
Tam liczą się przede wszystkim startowcy-przykład awans Jędrzejaka.
No i Dudek brylował bo jest teraz w mega-formie.
IMP i awans.

--------------------------------------------------------------------------------
Tor nie był na beton.Bartek niestety przegrywał starty,a na trasie nie dało się
nikogo minąć.
----------------------------------------------------------------------------------
No i Dudek brylował bo jest teraz w mega-formie.
IMP i awans.
Apropos Finału IMP,widzieliście rozgoryczenie Bartka po wykluczeniu w 21 biegu.
Zasugerował iż Janowski mógł się utrzymać na motocyklu,a nie kłaść na tor.
Dalej że wszyscy i wszystko są przeciwko niemu.
Kontrole dopingowe co mecz i w ogóle......spłódzielnia.
Trochę to niepokojące...

''21-latek odniósł się także do swoich słów z finału IMP. Co ciekawe, w miniony weekend dwukrotnie został on wykluczony za przewrócenie rywala, co dotąd raczej mu się nie zdarzało, szczególnie w tak krótkim odstępie czasu. Decyzja sędziego w Lesznie zaprzepaściła szansę na awans do biegu finałowego i walkę o tytuł, co mogło spowodować rozgoryczenie w ferworze walki. - Każdy może w którymś momencie wybuchnąć. Żałuję tego - skwitował Bartosz Zmarzlik''--za SF

Thorgal - 2016-08-27, 23:47

Brawo Bartek!

Nie pamiętam, by jakikolwiek polski żużlowiec był w światowej czołówce jako junior.
Owszem, zdarzały się medale jako np. ten Plecha w wieku 19 lat, ale to były raczej wyskoki niż regularna walka z czołówką. Nasz Bartek jest w TOP 5 najlepszych żużlowców świata!

A do tego ma w sobie wiele pokory i wie, że wciąż musi się uczyć!

Medal już chyba poza zasięgiem. Prowadząca trójka jest jednak w super formie.
Wygląda jednak na to, że spokojnie w 8 nasz F16 się znajdzie. Ciekawe kto jeszcze z Polaków.

devilll - 2016-08-28, 15:28

Bartkowi brakuje jeszcze chłodnej głowy, ale to przyjdzie wraz z wiekiem, wtedy MŚ pewne :)

Popełnia sporo błędów w tych biegach ważnych w WGP, zawsze kiedy jedzie finał coś nie pyknie, ale tak jak mówię, chłodna głowa i więcej doświadczenia i nikt go nie dogoni :)

kris_77 - 2016-09-11, 14:20

Brawo Bartek za wczorajszy turniej. Nie wygrywając biegu można zrobić super wynik. Gratulacja dla całego teamu. Walka o brąz jest realna. Tak trzymaj.
Nigel - 2016-10-22, 17:23

Wielkie gratulacje dla Bartka Zmarzlika. Jako junior i debiutant w cyklu SGP zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Kolejny wychowanek Stali osiąga sukces - długo na to czekaliśmy. Za rok niech poprawi ten sukces ;)

A tak niedawno - 2 lata temu malkontenci forumowi narzekali na brak postępów u Bartka np:
[...]Jedno mnie nachodzi - lata lecą a Bartek stoi w miejscu bo takich rywali jak dzisiaj powinien wciągać nosem [...]
[...]Bartek od początku kariery, od pierwszego meczu w roku 2011 prezentuje się dokładnie tak samo. Brak u niego jakiegokolwiek progresu w wynikach. Ciągle wygląda to tak, że Bartek jedzie nieźle, szczególnie w Gorzowie przywozi ważne oczka, ale ciągle brakuje mu błysku. Regularny postęp (być może dzięki Staszkowi Chomskiemu) robi Krystian Pieszczek.
Szczerze mówiąc Bartek jest ciągle w cieniu m.in. Piotrka Pawlickiego. Dudek, który w pewnym momencie dwa lata temu wydawało mi się, że jest gorszy od Bartka również zrobił olbrzymi postęp.
Moim zdaniem, choć życzę mu jak najlepiej na poziomie seniorskim może zniknąć jak wielu innych podobnych mu talentem zawodników... [...]

Panowie trzeba chyba uderzyć się w piersi :]

lomboNET - 2016-10-22, 17:51

Ja się biję i jest to całkiem przyjemne :)

Przyszłoroczny cykl będzie kosmiczny. Wróci Doyle, Dzikowi przejdzie zauroczenie i będzie trochę lepszy niż obecnie, Dudek, Vaculik, Emil..

Będzie się działo. Boniek ma rację, że w końcu jest zawodnik którego jazda daje tyle emocji co Golloba :)

A i cieszę się że Magic wypadł ;)

Thorgal - 2016-10-22, 18:00

Nasze dziecko z brązowym medalem IMS!

:-)

Nigel - 2016-10-22, 18:20

Gdyby Bartek miał troszkę lepsze starty to byłoby srebro. No ale brąz w debiucie to mega sukces.
Mieć 21 lat i być już legendą swojego klubu??? Czapki z głów!

Don Lucas - 2016-10-22, 18:38

lomboNET napisał/a:
A i cieszę się że Magic wypadł ;)
Jest nas dwóch. Ja się cieszę nawet bardziej niż Ty :-)

To, czego dzisiaj dokonał Bartek, to jest Wyczyn połączony z wirtuozerią. Zasłużył na ten medal jak mało kto. Już definitywnie pokazał, że nie jutro, nie za 5-10 lat, tylko TERAZ jest jednym z najlepszych w swoim fachu na świecie.

Normalnie bałbym się, że teraz młodemu może odwalić sodówka po takim sukcesie, ale nie w przypadku tego gościa. On może być jeszcze lepszy. Wystarczy, że poprawi starty i nabierze doświadczenia w wybieraniu pól startowych przed półfinałami. Same tory już poznał, wie czego się generalnie spodziewać po geometrii każdego z nich. Naprawdę zdobyć medal w debiucie w MŚ i do tego jako junior?? Czapki z głów i oby nigdy nie opuścił Stali Gorzów, podobnie jak Edward Jancarz. Chcieliśmy następcy Wielkiego Eddy'ego? No to go mamy! I na szczęście żyjemy w tych czasach, a Bartek jeszcze długo będzie cieszył nas swoją jazdą 8-)

Dzięki Bartek za emocje w każdym biegu, każdej rundy SGP :!: :!: :!:

leszek - 2016-10-22, 19:54

O Bartusiu nic nie trzeba pisac , mówić !!! Bartusia trzeba kochac i tyle ;)
Thorgal napisał/a:
Nasze dziecko z brązowym medalem IMS!

Nasze zlotko - poczekaj jeszcze troszke :mrgreen:

Brawo Bartus :)

pimpsson - 2016-10-24, 14:11

A najfajniejsze jest to, że utarł nosa monsterowemu towarzystwu wzajemnej adoracji. Dziadek opowiada o sprzęgle, a przed zawodami mówił, że fajnie by było, gdyby zawodnicy ze stajni monstera stali na podium. A tu nie pykło ani w GP Austarlii ani w generalce. I bardzo dobrze!!! Za kombinowanie z laniem torów, za puszczanie swojego się należało
marcin_crx - 2016-10-24, 17:08

Pozwoliłem sobie na małą analizę - w klasyfikacji narodów IMŚ tak wygląda Polska na ten moment:

7 miejsce Polska 9 zawodników 2 złote 7 srebrnych 10 brązowych razem 19

z czego:

- trzy medale naszych wychowanków: srebro Plecha, brąz Jancarza i Zmarzlika
- aż 7 medali zawodników jeżdżących na dany moment w Stali Gorzów: złoto, srebro i brąz Golloba, srebro Kasprzaka + to co wyżej

Zatem aż 7 medali z 19 łącznie jest zawodników Stali Gorzów. Z 9 zawodników, którzy zdobywali medale dla Polski jest aż 5, którzy w momencie zdobywania medalu reprezentowali Stal Gorzów.

Pao - 2016-11-01, 21:03

Plech jeżdżąc w barwach Stali zdobył brąz w 1973, a srebro w 1979, kiedy był już reprezentantem Wybrzeża, także zjadłeś jeden medal ;-)
Thorgal - 2016-11-02, 00:10

Plus medale innych zawodnikow Stali np. zloto Havelocka i Hamilla. 😊
Don Lucas - 2016-11-02, 23:41

Dorzućmy jeszcze Rickardssona do kompletu :mrgreen:

A co do Bartka Zmarzlika, to jest to MEGA sukces i historyczne wydarzenie zarówno dla gorzowskiego, jak i polskiego speedwaya. Można zdobyć medal IMŚ w zawodach jednodniowych, często z przypadku, tutaj jednak było 11 morderczych turniejów w całym cyklu i o żadnym przypadku mowy być nie może. Bartek zyskał sobie już na stałe miejsce w annałach polskiego speedwaya; światowego również. 8-)

Thorgal - 2017-08-13, 01:02

Akcja Bartka w finałowym biegu w Malili przejdzie do historii! To było coś.

Kolejnym wyczynem jest jego zwycięstwo przy 3 miejscu w ilości zdobytych punktów! To jest sztuka! Brawo Bartek!

Tam, gdzie kończy się zrozumienie, tam zaczyna się żużel. :)

Don Lucas - 2017-10-28, 18:37

Kolejny sezon Bartka (dopiero drugi) w SGP dobiegł końca. Po ubiegłorocznym kapitalnym debiucie i zdobyciu brązowego medalu tym razem 5 miejsce, a oczka zabrakło do czwartego (przy równej ilości punktów Bartek przeskoczyłby Janowskiego z uwagi na wyższe miejsce na koniec ub. sezonu).

Czy to słabo? 121 punktów i pewne miejsce w przyszłorocznym cyklu nie można uznać za słaby wynik. Zabrakło oczywiście tego czegoś, tego błysku (choć 1 zwycięstwo było), ale biorąc pod uwagę to, jak Bartosz się męczył w tym roku sprzętowo w SGP i ile wyciskał ze swoich maszyn + to ile punktów głupio potracił na dystansie przez co kilka razy nie wszedł do półfinałów, myślę, że efekt końcowy jest satysfakcjonujący.

F-16 musi koniecznie poprawić refleks startowy, bo bez znaczenia z którego pola jedzie, przegrywa sam ze sobą już w momencie puszczenia sprzęgła. Nie zawsze (a w SGP w tym roku w ogóle) tor sprzyja walce i wyprzedzaniu, a dobry refleks startowy + dobre rozegrania 1 łuku + chłodna głowa (luz i kalkulacja a'la P. Dudek) = IMŚ.

Umiejętności są, sprzęt jest, nie ma startów. Bez tego na jednodniowych betonowych torowych stołach ciężko będzie coś ugrać. Wszystko przed Bartkiem. Może 2018 rok będzie jego rokiem w SGP. Oby! :idea:

Kiper - 2018-04-29, 23:24

Bartek nie potrafi przegrywać zwłaszcza na gorzowskim torze. Ta jego ambicja w niektórych momentach wyłącza mu na moment myślenie o bezpiecznej jeździe i pojawia się inna myśl: wygrać za wszelką cenę. Dlatego ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Z taką postawą marzenia o tytułach i splendorach pozostaną marzeniami. Oby tylko to, a nie jakaś poważna kontuzja. Przydałby mu się kubeł zimnej wody na głowę.
leszek - 2018-04-29, 23:27

Kiper napisał/a:
Przydałby mu się kubeł zimnej wody na głowę.

Naprawde ?????????????????

Adix1994 - 2018-04-29, 23:48

Kiper napisał/a:
Bartek nie potrafi przegrywać zwłaszcza na gorzowskim torze. Ta jego ambicja w niektórych momentach wyłącza mu na moment myślenie o bezpiecznej jeździe i pojawia się inna myśl: wygrać za wszelką cenę. Dlatego ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Z taką postawą marzenia o tytułach i splendorach pozostaną marzeniami. Oby tylko to, a nie jakaś poważna kontuzja. Przydałby mu się kubeł zimnej wody na głowę.

Owszem, Bartek jest bardzo ambitny ale według mnie nie jest aż tak agresywny, jak co niektórzy. Dzisiaj, to była jego wina i słusznie został wykluczony ale tam na wyjściu z łuku go pociągnęło i tyle, jestem pewien ze nie wjechał w Nickiego tylko po to żeby go wyprzedzić.
O wiele gorsze akcje już na żużlu się działy, niż akurat ta...

Kiper - 2018-05-13, 09:48

Gollob bis. Ta sama gorąca głowa, chaos plus słabe starty. Na IMŚ poczekamy 15 lat, ale równie dobrze możemy się nie doczekać.
patrykuz - 2018-05-13, 19:38

Kiper napisał/a:
Ta sama gorąca głowa, chaos plus słabe starty.

Dopóki nie będzie miał startów na dobrym poziomie to w GP będzie miał takie wyniki jak wczoraj. Jak na trasie sklei i przeskoczy wszystkich szybko to okej, jak nie to ogon. Nie wiem z czego to wynika ale starty ... no kurcze ... tragedia... Do tego noga przywiązana do haka z linką dającą możliwość podnieść ją o 5 cm, a nie pół metra ;) Przez ściąganie nogi więcej traci niż zyskuje.

marcin_crx - 2018-05-14, 10:17

Ludzie weźcie się trochę ogarnijcie.

Ja przypomnę tylko kilka faktów z historii - Bartek jest brązowym medalistą cyklu SGP z sezonu 2016 (najmłodszy medalista w historii cyklu), w sezonie 2017 spokojnie utrzymał się w cyklu. Od dwóch lat jest najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi.

Jak każdy ma swoje lepsze i gorsze dni, ale do jasnej cholery nie przesadzajmy z krytyką tego chłopaka. Ten gość to największy talent ostatnich lat w polskim żużlu i całym szacunkiem do Piotra Pawlickiego to moim zdaniem jest daleko w tyle za Bartkiem.

Wiecie co mi się najbardziej u niego podoba? W odróżnieniu od Doyla, Holdera i innych Hancocków stawia jako priorytet Stal Gorzów.

RAFIK - 2018-05-14, 11:21

marcin_crx napisał/a:
Wiecie co mi się najbardziej u niego podoba? W odróżnieniu od Doyla, Holdera i innych Hancocków stawia jako priorytet Stal Gorzów.
Tak jak Dudek,ale do czasu.Wystarczy,że zarząd zacznie coś kręcić nosem na wymagania finansowe i bedzie jak swego czasu z Cegielskim.Obym się mylił.
baracuda - 2018-05-14, 12:13

marcin_crx napisał/a:
Ten gość to największy talent ostatnich lat w polskim żużlu
, który stanął w miejscu nie rozwija się, stał się "topowym" wyrobnikiem w PGE Ekstraliga. Jak widać przedmówców wszyscy jesteśmy zgodni że BZ ma problem ze startami, bez dobrych startów trudno potem gonić.
mariano901229 - 2018-05-14, 12:29

baracuda napisał/a:
marcin_crx napisał/a:
, który stanął w miejscu nie rozwija się, stał się "topowym" wyrobnikiem w PGE Ekstraliga. Jak widać przedmówców wszyscy jesteśmy zgodni że BZ ma problem ze startami, bez dobrych startów trudno potem gonić.

Nie, nie i jeszcze raz nie. Topowym wyrobnikiem w PGE Ekstraligi to jest Protaś, Kołodziej. Zawodnicy, którzy nigdy nie osiągneli nic na poziomie międzynarodowym, ale są bardzo dobrymi ligowymi zawodnikami.

Skoro 3 zawodnika z GP w 2016 i 5 w 2017 nazywacie "topowym wyrobnikiem" to kim jest reszta zawodników GP ?

Bartkowi do GP brakuje doświadczenia i wyrachowania. Obecny system preferuje ciułaczy punktów, którzy zamiast walczyć o zwycięstwo wolą przywieźć ten 1 punkt. Brakuje trochę tej formy z eliminatorami.

RAFIK - 2018-05-14, 12:32

mariano901229 napisał/a:
Nie, nie i jeszcze raz nie. Topowym wyrobnikiem w PGE Ekstraligi to jest Protaś, Kołodziej.
Co do Kołodzieja ok,ale Protas zdobył IMŚJ z kompletem pkt.Tak więc jakiś międzynarodowy sukces ma. :-D
marcin_crx - 2018-05-14, 13:16

baracuda napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

Masakra, masakra i jeszcze raz masakra.

Jeszcze 4-5 lat temu marzyliście wszyscy, aby mieć wychowanka naszego klubu w cyklu SGP.

Jestem przekonany, że kibice wszystkich pozostałych klubów chcieliby mieć Bartka w składzie pomimo wszystko.

Bartek absolutny top of the top świata. Moim zdaniem nie ma na dzień dzisiejszy lepiej technicznie jeżdżącego zawodnika świata.

Moim zdaniem nie możemy dopuścić, aby kiedykolwiek opuścił Stal.

Jeżeli ligowym wyrobnikiem nazywasz gościa, który przez dwa lata był najlepiej punktującym zawodnikiem ekstraligi to naprawdę znaczy słabo o Twoim pojęciu o żużlu.

Dziadek - 2018-05-14, 15:51

Baracudzie z tym wyrobnikiem bardziej chodziło o to że z tymi startami,nóżką w górze i gorącą głową nic więcej Bartula nie osiągnie .Nie ma co się spinać tylko trzeba ostro trenować i nauczyć się też przegrywać bo nie zawsze trzeba za wszelką cenę w każdym wyścigi być pierwszym.
lomboNET - 2018-05-14, 16:42

Dokładnie. To nie jest lawina hejtu w jego kierunku tylko zwracanie uwagi że ma potencjał by być na jeszcze wyższym poziomie ale nie chce go rozwijać. Taka kibicowska troska.
leszek - 2018-05-14, 20:41

marcin_crx napisał/a:
Moim zdaniem nie możemy dopuścić, aby kiedykolwiek opuścił Stal.

Tu akurat mamy gowno do gaania :)
Wlasnie dokladnie Lombo ! To nie hejt , ale cos co razi w oczy i to od 2 sezonow . Zbyt mocno zapatrzyl sie w Tomka . Oby tyle na mistrza nie czekal

Thorgal - 2018-05-14, 21:41

Mnie najbardziej irytuje jego jazda przy krawezniku za zawodnikami gdy prosi sie aby wynieść sie pod plot.
Yankes - 2018-05-15, 08:32

Ja życzę Bartkowi jak najlepiej i już teraz jest w najlepszej trójce wychowanków Stali w historii.
Ale każdy, kto już trochę ogląda wyścigi na żużlu widzi jak na dłoni że wystarczy bardzo niewiele zmienić, żeby był w top 3 żużlowców w historii w ogóle.

Pierwsza rzecz: żeby zdobyć 6 tytułów jak Mauger i Rickardsson to trzeba mieć zdrowie i rdzeń kręgowy w całości przez przynajmniej 6 lat - to podstawowy warunek... więc trochę musi odpuścić z tymi szarżami.

Inna sprawa, że Bartek ma obecnie najlepszą kontrolę nad motocyklem na świecie, w szczycie łuku ma luksus praktycznie dowolnej zmiany kierunku jazdy i prędkości o którym niektórzy mogą pomarzyć. Ale czasami ta swoboda daje za duży wybór i podejmuje złe decyzje. Taki Hancock czy Janowski jadą konsekwentnie i z planem bo trochę nie mają wyjścia, Bartek improwizuje, testuje różne ścieżki bo może a w dzisiejszym żużlu to się nie opłaca.

No i to co mnie drażni chyba najbardziej: gdy opędzluje wszystkich o prostą to przed następnym wyścigiem jest "hehe tata no coś by można jeszcze poprawić to nie jest ta szybkość" i potem męczy się z różnymi Wawrzyniakami i Wojdyłami. :roll: Tutaj mógłby odstąpić trochę od nauk swojego mistrza.

lomboNET - 2018-05-16, 09:10

No i stało się. Na SON bez Bartka. Cieślak jako kryterium doboru brał umiejętności jazdy parą (słusznie).
Hampel nawet w GP nie jedzie a ma miejsce obok Janowskiego.

kris_77 - 2018-05-18, 23:46

lombo tu chyba nie ma zdziwienia. To jest turniej parowy i Bartek się nie nadaje do jazdy parą. Jego trójki jak kolega z drużyny jedzie 40 metrów za nim, a on łaskawie rzuci okiem na wejściu w II łuk czwartego okrążenia to za mało, aby powiedzieć że potrafi (chce) jeździć zespołowo.
Kiper - 2018-06-01, 08:44

Bartek zdobył jedno z wymarzonych trofeów (Memoriał Jancarza) i może ciśnienie będzie z niego też schodzić. Jak zdobędzie jeszcze IMP, to będzie się mógł skoncentrować na GP. Takie mam wrażenie, że gryzą go te niespełnione cele.
Thorgal - 2018-06-01, 11:21

A jak odbieracie nie powołanie go do reprezentacji Polski przez Cieślaka? Dudek i Janowski rzeczywiście lepiej się prezentują czy zdecydowały osobiste sympatie wrocławsko-zielonogórskie?

Wg mnie wpływ ma chyba postawa zawodników w GP.

Kiper - 2018-08-05, 07:48

No cóż, kolejna próba i kolejne rozczarowanie. Bartek zawiódł w decydującym momencie, Wystarczyło normalnie wystartować i byłby nie do ugryzienia dla rywali. Oczywiście sędzia mógł puścić powtórkę w czterech, ale nie musiał. Bartek sprowokował tę sytuację i dał pretekst. Sam jest sobie winny. Szkoda, bo wczoraj był najlepszy. Zaczyna to być męczące dla niego i dla kibiców.
marhyl - 2018-08-05, 08:57

Mleko się rozlało i tyle.
Szkoda tego wykluczenia.Bartek się ruszył na starcie,przez co przegrał start -
za co oczywiście powinien otrzymać ostrzeżenie,ale wykluczenie to było
już coś ponad 100% interpretacji sędziego.
Sędzia mógł spokojnie powtórzyć bieg w czterech.
Ani Bartek jakoś specjalnie nie wjechał w Pawlickiego-fakt poszerzył troszkę
swój tor jazdy,ale wynikało to bardziej z działania siły odsrodkowej,która go
lekko wyniosła,niż przemyślanego działania.
No cóż Bartek komentując całe zdarzenie pokazał pokorę i klasę.
Jego czas nadejdzie,prędzej czy póżniej On ten tytuł zdobędzie.
Na pohybel granatowo-marynarkowym.
A pan Meyze wypaczył wyniki finału IMP 2018 i zachował się jak tępy biurokrata,
który ma przed sobą tylko regulamin,a gdy zdarzy się niestandartowa sytuacja
to już nie wie co zrobić--może telefon do przyjaciela p.Dębskiego?
Meyze chyba bardzo chciał coś zrobić dla .....Leszna.
Może zaproszą go do Leszna do sędziowania ....memoriału Smoczyka.

GKSŻ powinna się zastanowić nad doborem,systemem szkolenia i kupnem
mega okularów lub VAR,bo to co potrafją zobaczyć niektórzy panowie z wieżyczki
to ....klękajcie narody.
No i ten system biegów.
Nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwym rozstrzygnięciem zawodów.
Można zrobić np. 15 pkt i potem w finale mieć def,up,w i zostać bez medalu.
A np. szósty zawodnik po 20 biegach ma w dorobku 8 pkt,zdobywa 2 pkt w
barażu i wygrywa finał razem 13 pkt,czyli i tak 2 mniej niż ten co zrobił komplet.
Poza tym de facto 2 pkt z barażu nie powinny się liczyć do ogólnej klasyfikacji,bo
jest to bieg dodatkowy.
Czyli 11 pkt wg tabeli 20 biegowej dało by mu 3-5 miejsce, a nie tytuł.
Obecny system wspiera przypadkowość i otwiera drzwi dla tzw.średniaków,
którzy dobrze jadą 2-3 biegi.
A może GKSŻ zrobi turniej na wzór Zlotej Prilby w Pardubicach.
Bez eliminacji,najpier grupy a potem system pucharowy.
Finały IMP powinny być rozgrywane wg tabeli 20 biegowej.
Nikt nic lepszego dotychczas nie wymyślił.
Gdyby obowiązywała stara tabela biegów.
1-Zmarzlik
2/3-Kołodziej
2/3-Protasiewicz

Dziadek - 2018-08-05, 13:19

Kiper napisał/a:
No cóż, kolejna próba i kolejne rozczarowanie. Bartek zawiódł w decydującym momencie, Wystarczyło normalnie wystartować i byłby nie do ugryzienia dla rywali. Oczywiście sędzia mógł puścić powtórkę w czterech, ale nie musiał. Bartek sprowokował tę sytuację i dał pretekst. Sam jest sobie winny. Szkoda, bo wczoraj był najlepszy. Zaczyna to być męczące dla niego i dla kibiców.

Dobrze wiesz że wczoraj Bartek był najlepszy. A że nie wygrał?
Brakuje jeszcze tego czegoś tego czego brakowało we wcześniejszych rundach GP. Dlatego Bartek nie jest jeszcze MŚ.
W decydujących momentach nie wytrzymuje ciśnienia.
Idzie drogą ja Tomasz Gollob. Przyjdzie czas na MP, będzie też MŚ ale na to trzeba czasu i ciężkiej pracy.
Bartek jest diamentem ale jeszcze nie do końca oszlifowanym

leszek - 2018-08-05, 13:36

Dziadek napisał/a:
W decydujących momentach nie wytrzymuje ciśnienia.

Raczej sedzia nie wytrzymal cisnienia . Zaraz po starcie powinien bieg przerwac i dac Bartkowi ostrzezenie .
Ale nie jak juz widzial ze Bartek sam sie ukarał to puscił bieg .
Szlag mnie trafia nad komentatorami juz , jaki to Janos zajebisty , Dudek niesamowity , Kolodziej cacy i Pawlicki cudowny .
Tylko jakos na Bartka patrza z góry . Ewidentnie przeszkadza wszystkim , że Bartek na dana chwile jest najlepszy w Polsce .
Sorry Bartek od byle stukniecia sie na tor nie kladzie tylko takie p.....y jak Janowski i Pawlicki . 2 je,,,,,e placzki .
Nawet przeciwnik Bartka narodowy 0.7 widzial to w 4 .

marhyl - 2018-08-05, 15:01

Czytając komentarze ludzi związanych z żużlem - większość przychyla się do tego
że bieg powinien być powtórzony w czterech.
Czemu sędzia Meyze za wszelką cenę chciał ukarać Bartka?

Thorgal - 2018-08-05, 15:31

Może przyjdzie czas na IMP ale podejrzewam, ze Bartek ma większe ambicje. Robi sie troche jak ze Swistem, a czas leci. Gollob zaczal kolekcje IMP w wieku 21 lat. Bartek musi zacząć zbierać te zlota by go dogonic.

Fakt, ze system jest inny, ale szanse są równe dla wszystkich. Trzeba dostac sie do 22 biegu i go wygrac.

Ciekawe ze w pewnym momencie Gollob zaczął odpuszcac IMP. Przez co impreza stracila prestiż.

A jak oceniacie range IMP w porównaniu do IME w Gdańsku?

Nigel - 2018-08-05, 17:53

Z całym szacunkiem dla IMP ale cóż dzisiaj znaczy ten tytuł? Kiedyś trafiał w ręce rzeczywiście najlepszych ale od czasu gdy czapkę Kadyrowa wkładano na głowę rajderom klasy Jędrzejaka czy Skórnickiego to niestety stał się jednym z wielu turniejów indywidualnych.
lomboNET - 2018-08-05, 18:39

Tylko z tego co pamiętam to Skórnicki i Jędrzejak wygrali w normalnym systemie.
Thorgal - 2018-08-05, 21:44

Ta impreza stracila rangę gdy Polacy zaczęli osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej. Zaczęli marzyc o medalach IMS, DPS. W porównaniu z tym IMP to lokalna impreza o mistrza podwórka.

[ Dodano: 2018-08-05, 21:44 ]
Oczywiście inaczej bym pisał gdyby BZ wygral :)

Kiper - 2018-08-06, 07:07

Przestańcie pierniczyć o mniejszej randze IMP. To są najważniejsze zawody w Polsce i najbardziej pożądany tytuł poza IMŚ.
zino - 2018-08-06, 08:49

Kiper napisał/a:
No cóż, kolejna próba i kolejne rozczarowanie. Bartek zawiódł w decydującym momencie,

no tak, ostatnio w Cardiff też "znów rozczarował"..?
Kiper napisał/a:
Przestańcie pierniczyć o mniejszej randze IMP. To są najważniejsze zawody w Polsce i najbardziej pożądany tytuł poza IMŚ.

Tu pełna zgoda

Byłem na zawodach w Lesznie w sobotę i nawet kibice miejscowi (nie mówię o tych naprutych burakach) zgodnie twierdzili, że sędzia dał ciała i powinni jechać w 4, zepsuł finał i widowisko.

yagr - 2018-08-07, 11:16

Gdyby, gdyby, gdyby... Gdyby Mistrzostwa Polski były rozgrywane według tradycyjnych zasad sprzed lat to Bartek byłby już dwukrotnym Mistrzem Polski ( Gorzów,Leszno). Byłby ale niestety nie jest i w pewnym stopniu sam jest sobie winny, że "neymary" ( Pawlickie, Janowskie z Pedersenem włącznie ) robią z niego sierotę do potęgi. Na całe szczęście mamy nieliczne wyjątki takie jak Cardiff czy Memoriał Jancarza. Wkurza mnie nasz Bartek , łazi po tym parkingu , przymila się do każdego z każdym chce coś tam zagadać. Chce być taki dobry taki fajny kolega dla wszystkich a oni w większości robią sobie z niego "bekę". Drogi Bartku ! Przyszły Mistrzu ! Nie tędy droga. Wbij sobie do głowy raz na zawsze , ze w tym środowisku to akurat Ty kolegów nie znajdziesz. A już na pewno nie będą to Dudek, Janowski , Pawlicki. Wbij sobie do głowy , że 3/4 żużlowej Polski Ciebie nie cierpi i cieszy się z każdego Twojego niepowodzenia. Do tego przyczyniła się w większość "pismaków" - Bartuś to , Bartuś tamto i tak w kółeczko. Akurat to nie jest Twoja wina , że "padalce" chcieli zrobić z Ciebie drugiego "wiewióra". No a do tego mamy jeszcze jedną narodową cechę której takiego stężenia nie ma inna nacja - zawiść. No na to już nie ma lekarstwa i trzeba z tym jakoś żyć. Obserwowałem w tv Twoje zachowanie po Lesznie w Gdańsku i zobaczyłem niestety jeszcze ... juniora. Jak dorośniesz mentalnie będziesz mistrzem. I popraw do jasnej cholery te starty. Jeśli sam nie możesz, to poproś lepszych od siebie. Nikt nie każe Ci wygrywać startów o długość motoru ale na Boga chociaż wychodź z nimi w miarę równo. Co do wyborów pól to tutaj akurat osiągnąłeś mistrzostwo. Aż się prosi żeby zapytać Ciebie o numery totolotka i od razu obstawić te których nie wybrałeś. Chociaż akurat w Gdańsku pewnie też wybrałbym pole pierwsze. Pech chciał , że ostatnie trzy biegi zostały zdominowane przez pole trzecie. Nawet Pedersen przyznał, że się pomylił. I kończąc zaszyj się na zawodach gdzieś w kącie a zobaczymy ilu "przyjaciół" z samych z siebie przyjdzie z Tobą porozmawiać ot tak o wszystkim a nie tylko po to by się dowiedzieć co sądzisz o torze i na jakich przełożeniach pojedziesz.
Danonek920 - 2018-08-07, 11:34

no pecha ma ewidentnie, finał IMP powinien być rozgrywany według starych zasad gdzie liczyć się powinno wszystko, a nie jakieś półfinały i finały potem. Dzięki temu nie zawsze najlepszy zawodnik może być IMP, co pokazał rok temu Woźniak.
Thorgal - 2018-08-07, 13:01

W obecnych systemach turniejowych nie chodzi niestety o sprawiedliwosc lecz o show. O wyniku musi zdecydowac ostatni bieg. Tak chce TV by widz czekal do konca a nie wylaczal odbiornik po 17 biegu.
GM - 2018-08-07, 22:44

Thorgal napisał/a:
W obecnych systemach turniejowych nie chodzi niestety o sprawiedliwosc lecz o show. O wyniku musi zdecydowac ostatni bieg. Tak chce TV by widz czekal do konca a nie wylaczal odbiornik po 17 biegu.

Problem w tym że widz coraz częściej ma problem by dotrwać do tego 22 biegu. Nawet oglądając GP czasem zdarza mi się przysnąć niechcący na bieg lub kilka. Raz nawet wiedziałem że muszę wyjść do roboty na II zmianę i obudziłem się po 22 - po zawodach i spóźnienie w robocie. Jak tak ma wyglądać show to ja dziękuję bardzo. Ale w Lesznie i tak tak tragicznie jeszcze nie było. Najgorsza pod tym względem jest Praga.

Kiper - 2018-08-08, 00:29

zino napisał/a:
Kiper napisał/a:
No cóż, kolejna próba i kolejne rozczarowanie. Bartek zawiódł w decydującym momencie,

no tak, ostatnio w Cardiff też "znów rozczarował"..?

Pisałem o IMP, a nie o GP. Niestety, ale to kolejny start Bartka w finale i kolejna porażka. Ograł go Janowski, ograł go Woźniak, teraz ograł go, przy wydatnej pomocy Bartka na starcie, Pawlicki. Wszyscy wkoło już tytuł IMP posiadają, tylko Bartek nie. To nie jest rozczarowanie? Znowu trzeba będzie czekać rok na kolejną szanse.

Thorgal - 2018-08-08, 01:09

Spokojnie. Chłopak ma 23 lata. O tytuł walczy od 3. Rozczarowanie bedzie jak bedzie bez IMP w wieku 35 lat.

W Polsce ma jednak duza konkurencje. No ten jeden bieg trza wygrac.

Kiper - 2018-08-08, 12:17

Thorgal napisał/a:
Spokojnie. Chłopak ma 23 lata. O tytuł walczy od 3. Rozczarowanie bedzie jak bedzie bez IMP w wieku 35 lat.
W Polsce ma jednak duza konkurencje. No ten jeden bieg trza wygrac.

Świst 30 lat starał się o tytuł i nigdy go nie zdobył. Podobnie jak Rembas. Zdobyły go natomiast takie wynalazki jak Jędrzejak, Skórnicki czy z całym szacunkiem Walasek, bo mieli dzień konia. Więc nic nie jest pewnego i dlatego co roku frustracja rośnie.

GM - 2018-08-08, 13:10

Kiper napisał/a:
Świst 30 lat starał się o tytuł i nigdy go nie zdobył. Podobnie jak Rembas.

Świst był o włos od tytułu bodajże w 1995 o ile dobrze pamiętam. We Wrocku pokonał wtedy znienawidzonego przez wszystkich Tomka Golloba w jednym z biegów czym wzbudził aplauz całego stadionu. I gdy było już praktycznie z górki spadła ulewa która diametralnie zmieniła warunki na torze. Pomimo że koledzy z toru pomagali wtedy Świstowi jak mogli, to Gollob ograł potem ich wszystkich. To były czasy :-P

Thorgal - 2018-08-09, 01:34

Dzis o IMP bedzie trudniej dobrym zawodnikom bo system promuje wieksza przypadkowość.
Danonek920 - 2018-08-09, 14:14

Thorgal napisał/a:
Dzis o IMP bedzie trudniej dobrym zawodnikom bo system promuje wieksza przypadkowość.

Tak jak mówisz. Moim zdaniem to jest zbyt prestiżowy turniej , aby o wygranej decydował bieg finałowy tylko. W GP czy DPŚ liczy się każdy bieg i to jest bardzo obiektywne, a tutaj jeden głupi bieg w którym się wszystko może zdarzyć. Moim zdaniem nie tędy droga. Mógłby być finał w którym wyniki się sumują z punktami uzyskanymi z rundy zasadniczej, to byłoby ciekawe rozwiązanie.

Thorgal - 2018-08-18, 11:24

Nie wystarczy, że jesteś najlepszy. Musisz jeszcze wygrać ostatni bieg.

Fajnie, że Bartek jest blisko pudła w GP. W Gorzowie mam nadzieję, że wskoczy na pozycję medalową. Taia już ciężko będzie dogodzić, ale kto wie...

Na pewno ciężko się jeździ zawodnikom wiedząc, że masz za plecami Zmarzlika ze Stali Gorzów :)

Don Lucas - 2018-10-06, 22:51

Kolejny sezon i kolejny sukces Bartosza. Teraz zostało już tylko złoto do zdobycia, bo reszta kolorów wisi na szyi. 23 lata i 2 indywidualne medale MŚ, piękna sprawa. Zastanawiam się jak długo i ile jeszcze może zdobyć brytyjski Australijczyk Tai Woffinden. 28 lata i 3 tytuły. Robi wrażenie. Tym bardziej, że on wygląda na głodnego dalszych tytułów.

Bartkowi zostały do poprawy w SGP jeszcze 3 rzeczy:
1. Lepszy początek sezonu.
2. Rozsądniejszy wybór pól startowych w półfinałach i finale.
3. Moment startowy. Jest lepiej, ale jeszcze nie bardzo dobrze.

Kiper - 2018-10-07, 10:01

Wg moich obserwacji Bartek poprawił starty zdecydowanie. Jeszcze niedawno startował nie jak F16 lecz jak B52 i wygrywał 1 start na cztery, po czym szaleńczą walką na dystansie odrabiał straty. W rezultacie wygrywał 2 biegi na cztery. Teraz wygrywa 2 na 4 starty i na dystansie odrabia straty, czyli wygrywa 3 wyścigi na cztery. To jest już spory postęp dający nadzieję na poważne sukcesy. Jak będzie wygrywał 3 starty na 4, to nie będzie miał sobie równych. W przyszłym roku zawalczy o tytuł IMŚ, ale nie będzie łatwo, Tai nie odpuści, a i Dudek będzie groźny. Obawiałbym się też młodszego Łaguty. Choć to wszystko wróżenie z fusów.
Thorgal - 2018-12-21, 12:17

Wyznanie wiary Bartka Zmarzlika:

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/795178/wyznanie-wiary-bartosza-zmarzlika-jezus-jest-u-mnie-na-pierwszym-miejscu

Don Lucas - 2018-12-21, 13:51

Czekałem, kiedy pastor to wklei. Trochę długo zeszło, bo aż dzień :mrgreen:

Co do Bartka, to brawo dla chłopaka za odwagę nie wstydzenia się wiary i mówienia o tym publicznie, w tych jakże niepopularnych czasach laicyzmu i sekularyzacji.

Thorgal - 2019-07-15, 10:39

Znow sie nie udalo.

Gollob nastukal tytulow IMP bo wtedy bylo 20 biegow i koniec.
Jeden bieg finalowy nie sprzyja faworytom i jest biegiem szansy dla pozostalych.

Przy obecnym systemie Bartek bedzie sie meczyl.
W starym systemie mialby juz dwa razy IMP.

zino - 2019-07-15, 12:03

Thorgal napisał/a:
W starym systemie mialby juz dwa razy IMP.

Trzy razy :) 2015,2018 i 2019

No niestety, ten system nie jest najbardziej obiektywny i uczciwy, ale ma być "widowiskowy", pod kibica i tv. Niestety nawet tego brakuje jak są robione tory nie do walki i wieje nudą, jak choćby wczoraj przez 80% zawodów.

przemek1221 - 2019-07-15, 12:57

Thorgal napisał/a:
Gollob nastukal tytulow IMP bo wtedy bylo 20 biegow i koniec

Wróżenie z fusów. Gollob był 8 razy IMP. 12 razy kończył na miejscach 2-6 gdzie w systemie 20 biegowym kończył bez złota, a w obecnym mógłby to złoto zdobyć. Oczywiście pewnie byłoby tak że wygrywając rundę zasadniczą nie zostałby IMP ale też pewnie byłyby przypadki gdzie z dalszych miejsc zostawalby IMP. Zatem takie gadanie dla mnie jest bez sensu. Pomijam już fakt że Gollob nie mial przywileju startu od razu w finale tylko dlatego że jeździ w GP A musiał się przebijać przez eliminacje.

yagr - 2019-07-15, 23:15

16 czerwca w jednym z postów napisałem :
Ps. Do Bartka
Chłopaku nie martw się - będziesz Mistrzem Świata tylko nie opowiadaj wkoło naokoło , że nie liczysz punktów, że jedziesz dla przyjemności , że co będzie na koniec to będzie. To jest fałszywa skromność. Jeżeli chcesz być mistrzem to musisz sam sobie to wmówić i nie opowiadać dyrdymałów bo sam w nie uwierzysz , że nic nie musisz. Powiedz sobie - ZROBIĘ TO !!! Bo jak nie teraz to kiedy ?! Na trzy turnieje masz dwie wtopy a tylko 4 punkty do Dudka i Madsena. Naprawdę w SGP wolałbym Ciebie widzieć skupionego , wnerwionego a nie takie ciepłe kluchy , grzeczniutki milutki dla wszystkich. Taki ktoś Mistrzem nigdy nie będzie a liczenie na to , że bo będą mnie wszyscy lubili. Chłopaku połowa Polski Ciebie nie cierpi i bardziej kibicują obcokrajowcom niż Tobie więc o czym my tutaj mówimy. Na szczęście jest ta druga połowa , która jest z Toba na dobre i na złe. Tak więc chłopaku do roboty - ZRÓB TO !!! Dla siebie i dla nas.

Co się zmieniło od tego czasu ? Zmieniło się to, że po 4 turniejach SGP Bartek ma aż trzy wtopy i TYLKO 3 punkty do liderów !!! Zmieniło się chyba to , a przynajmniej mam nadzieję że do Bartka dotarło wreszczcie, że nie da się być dla wszystkich takim git chłopakiem, że w tym dziwnym sporcie nie będzie miał prawdziwych kumpli. Jacyś durnie po niedzieli piszą , ze karma wraca i inne idiotyzmy. Ja się pytam , jaka karma ? Niech uważają, żeby ta ich zasrana jakaś tam karma nie wróciła wkrótce. Są już zwoływania się niektórych naszych kibiców żeby pokazać klasę i nie gwizdać. A ja się pytam jaką klasę ? Jak ktoś mnie wali po mordzie to mam może nadstawić drugi policzek ? Nie , nie i jeszcze raz nie !!! Niech cała Polska zobaczy , że w Gorzowie nie będziemy się kierowali zasadami biblii i miłosierdziem. W piątek w IMME zobaczyłem przyszłego Mistrza Świata - nareszcie dobre starty i agresywna jazda zresztą jak zawsze. Ten pajac z Leszna zdziwiony że pod bandą mu miejsca zabrakło bo przecież on taki grzeczny , kulturalny i w ogóle och i ach. No to może pajac przypomni sobie o co do niego miał pretensje uzasadnione Vaculik po ostanim meczu z Zieloną I ta jego głupia mina jak tłumaczył się i to dość długo Vaculikowi. Wyglądał jak krowa , która się na pociąg patrzy i zdziwiona o co tu ku.wa chodzi.
Do Bartka
Za piątek i niedzielę wielkie gratulacje !!!
Brawo , rób chłopaku swoje.
Masz rodzinę , team i masz nas kibiców !!!
Zrób tego mistrza , nie dla kibiców, nie dla "Polski" ( bo ta "Polska" jest zawistna i nie cierpi tych , którym coś się w życiu udaje ) Zrób to po prostu i zwyczajnie dla siebie !!!

Thorgal - 2019-07-22, 17:10

A niech to... Znow ten ostatni bieg! Juz ludzie zaczynaja widziec, ze to dosc powtarzalny schemat.
yagr - 2019-07-22, 21:00

Dlaczego nie udało się zdobyć tego złota w SoN ?
Wielu osób myślę , że trafnie wskazało o błędnym wyborze pól startowych.
Jeżeli wygrana para z barażu startowała z pól 1 i 3 to aż się prosiło niezależnie od tego jak mi się startowało z innych pól wybrać dokładnie właśnie te pola i wyrzucić rywali na pola z których nie startowali bieg przedtem. I to co powinno być oczywistością , oczywistością nie było. Drugi powód to ostrzeżenie , które miał Dudek. Powinien być odcięty od kontaktu wzrokowego z innymi startującymi i startować z pola pierwszego. No i bardzo zaskakujący był rozmiar naszej przegranej. To wyglądało tak jakby Rosjanie jechali z juniorami i to z niższej ligi. Wygrali z nami bezdyskusyjnie , z potworną i nie przystającą do finału przewagą. Ktoś powie - cud ! A może, to jednak nie cud tylko coś innego. Myślę , że warto się przyglądać Rosjanom bo nigdy nie wiadomo z czym i kiedy wyskoczą. Wystarczy wspomnieć starszego Łagutę. Postraszyli sprawdzeniem paliwka i nagle Grigorij z rakiety stał się osiołkiem . Trochę koło niego przycichło i znowu zaczyna jechać. Ciekawe też co się działo w przerwie przed barażami. Jak widać Kurguskin miał zlewkę z Morrisa i robił sobie z torem co chciał choć ten latał za nim jak wariat. Można ? Można ! Nie od dziś wiadomo , że gospodarzom ściany pomagają a w Rosji to i widać nie tylko ściany.
Brawo dla Bartka i Dudka za wynik i medal ! Niedosyt jednak pozostał.
Tego hejtu na Bartka na srajbuku to nawet nie ma co komentować.To że mamy idiotów i debili to wiedziałem ale że aż tylu ? To wyglada tak jakby Ci normalni w większości wyjechali za granicę a zostali niedorobieni nieudacznicy.Jak oni wszyscy cierpieli , aż do ostatniego biegu. Ten cholerny Zmarzlik nijak nie chciał przyjechać nawet drugi, no i wreszcie się doczekali. Ten skowyt radości było słychac jak Polska długa i szeroka.
Bartek , Bartek , że też dałeś tym hienom satysfakcję. Nie rób tego więcej !!!

marcin_crx - 2019-09-10, 10:17

Ludzie przed nami wielka chwila, otóż gorzowianin, nasz wychowanek jest o krok od 3-ciego w historii tytułu Indywidualnego Mistrza Świata dla Polski!! Oby tylko obyło się bez urazów, a wtedy jestem pewny nikt nie odbierze mu tytułu z rąk.

Trzeba też dodać, że będzie to drugi tytuł dla zawodnika Stali Gorzów.

Thorgal - 2019-09-10, 11:13

IMŚ jako zawodnicy Stali zdobywali Havelock, Hamill, Gollob i chyba również Rickardsson.
marcin_crx - 2019-09-10, 12:03

Thorgal napisał/a:
IMŚ jako zawodnicy Stali zdobywali Havelock, Hamill, Gollob i chyba również Rickardsson.

Tytuły obcokrajowców nie liczą się dla klubu, chodzi o tytuły polskich zawodników.

2 tytuły IMŚ dla Polski:

- Szczakiel - Kolejarz Opole
- Gollob - Stal Gorzów

3-ci daj Boże - Bartek Zmarzlik

Pao - 2019-09-11, 13:46

3 lata temu Doyle też miał być mistrzem świata. Niestety, bliskie spotkanie z Harrisem, a potem przygrzmocenie w bandę, odebrało mu tą szansę.

Oby Bartek był na tyle szybki, żeby nie wikłać się w żadne tego typu sytuacje torowe i żeby spokojnie punktował. Wtedy będzie medal. Mam nadzieję, że złoty. Zawsze to jakieś osłodzenie tego smutnego dla Stali sezonu.

Thorgal - 2019-09-11, 23:26

marcin_crx napisał/a:
Thorgal napisał/a:

Tytuły obcokrajowców nie liczą się dla klubu, chodzi o tytuły polskich zawodników.

2 tytuły IMŚ dla Polski:

- Gollob - Stal Gorzów

W jakim sensie tytuł Golloba bardziej się liczy dla klubu niż Havelocka i Hamilla?

W IMŚ reprezentują kraj. Ale jesli robimy statystyki klubowe, to Stal ma wiecej IMŚ niz tylko Gollob.

MOLU - 2019-09-12, 15:14

Hamill nie zdobył w barwach Stali mistrza świata... Mamy tylko trzech Havelock,Rickardsson i Golob
marcin_crx - 2019-09-12, 15:29

Thorgal napisał/a:
marcin_crx napisał/a:
Thorgal napisał/a:

2 tytuły IMŚ dla Polski:

- Gollob - Stal Gorzów

W jakim sensie tytuł Golloba bardziej się liczy dla klubu niż Havelocka i Hamilla?

W IMŚ reprezentują kraj. Ale jesli robimy statystyki klubowe, to Stal ma wiecej IMŚ niz tylko Gollob.

Liczy się - popatrz w statystyki klubów, tytuły IMŚ lub DMŚ, lub MŚP są liczone dla klubów tylko wtedy kiedy zdobywał je zawodnik polski danego zespołu.

Dlatego tytuły obcokrajowców nie są wliczane, poza tym jest to mega prestiż dla klubu jeżeli Polak zdobędzie tytuł dla klubu, tym bardziej że będzie to dopiero trzeci dla Polski w historii.

Nigel - 2019-09-12, 15:43

Thorgal napisał/a:

Niestety czasem to zdobywanie przez zawodnika zagranicznego IMŚ odbija się polskiemu klubowi mocną czkawką...

Thorgal - 2019-10-05, 23:50

Mamy to! Nasze gorzowskie dziecko IMŚ!
Mam łzy radości. Bartula!

Ten chłopak to cudowne dziecko żużla. Oby jeździł długo i w zdrowiu!

leszek - 2019-10-06, 10:16

Jeszcze mi sie wierzyc nie chce ! Brawo Bartus !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MOLU - 2019-10-06, 13:54

Pamiętacie jak Havelock w derbach jechał do prezentacji na tronie jak zdobył mistrza świata....?
Chciałbym ,żeby Bartek dziś też wyjechał jako nowy król speedwaya...

leszek - 2019-10-06, 15:18

Dla obcego tron !!!!! Gary ! Dla Bartusia tron , ale cesarza !!!!!!!! Jejku jaki jestem szczesliwy :):):):) Sam bym dzieciaka na plecach poniosl !!!
marcin_crx - 2019-10-07, 09:29

To co się wydarzyło w sobotę to jest niesamowite. Większość z nas pamięta Bartka od minitorów, przez debiut, po coraz lepsze występy w lidze.

Ludzie mistrz świata na żużlu, jest z Gorzowa! Jest wychowankiem Stali Gorzów i mieszka pod Gorzowem. Niebywałe!!

Brawo Bartek!!

Powiem więcej na naszych oczach rozwijał się, jeździ, zdobywa laury chyba najlepszy żużlowiec w historii.

Będziemy mieli o czym opowiadać dzieciom i wnukom. Nasi rodzicie i dziadkowe opowiadali nam o Jancarzu i Plechu, a my mamy swojego bohatera.