Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya
Forum sympatyków Stali Gorzów

KS "Stal Gorzów" - VII kolejka sezonu 2018: Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów

marcin_crx - 2018-05-21, 14:13
Temat postu: VII kolejka sezonu 2018: Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów
Czas zacząć teoretycznie najgorętszą dyskusję sezonu. Wielkimi krokami zbliżają się derby. Derby, które jakby w tym roku straciły nieco blasku. Ten blask straciły chyba na tym, że obydwa lubuskie kluby nie są w tym roku stawiane w roli ścisłych faworytów ligi. To jednak może właśnie dodać uroku spotkaniom derbowym sezonu 2018.

Na dzień dzisiejszy wydaje się, że rywalizacja derbowa może wyłonić czwartą drużynę do play-offowego brydża sezonu 2018. Dlaczego? Otóż stawiany w tym roku jako wielki faworyt ligi zespół z Torunia nie specjalnie "pali się" do jazdy w Play-Off, a zespoły z Tarnowa i Grudziądza wydają się być po prostu za słabe, aby wskoczyć do czwórki.

Nasza drużyna pojedzie do Zielonej Góry opromieniona efektownym zwycięstwem z zawsze groźnym Włókniarzem Częstochowa, natomiast Falubaz wydaje się, że po "małej zadyszce" z początku sezonu wraca na właściwe tory. Po wygranej u siebie z wspomnianym wyżej klubem z Torunia zespół Falubazu pokazał pazur w meczu we Wrocławiu, gdzie skazany na porażkę właściwie do końca walczył o wygraną.

Co do Stali - na pewno duże znaczenie ma powrót do składu Rafała Karczmarza, który bardzo lubi ścigać się na zielonogórskim owalu. Jeżeli do tego dołożymy zawsze lubiących tamtejszą nawierzchnię Zmarzlika i Kasprzaka Stal może mieć armaty dające nadzieję na wygraną, a naszą tajną bronią może okazać się Grzegorz Walasek.

Jeszcze słowo o juniorach - ja bym zaczął stawiać na Huberta, moim zdaniem ten chłopak ma większy potencjał niż Szczotka, a tutaj każde oczko może mieć duże znaczenie.

pimpsson - 2018-05-22, 09:02
Temat postu: VII kolejka sezonu 2018: Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów
marcin_crx napisał/a:

Jeszcze słowo o juniorach - ja bym zaczął stawiać na Huberta, moim zdaniem ten chłopak ma większy potencjał niż Szczotka, a tutaj każde oczko może mieć duże znaczenie.

Zgadzam się w 100%. Pewnie nigdy nie dowiemy się dlaczego w meczu z Czewą jechał Szczotka, ale jego jazda mnie kompletnie nie przekonuje. Mam wrażenie, że Hubert jest bardziej zadziorny i odważny, no i mniej drewniany na torze. Wydaje mi się, że w falubazie powinien jechać Hubert. A co do naszego najstarszego wychowanka ;-) Grzegorza to gwizdy na niego pewnie będzie słychać w Gorzowie. Musi chłop wziąć na prezentację zatyczki do uszu jak nic :-)

lomboNET - 2018-05-22, 09:35

Chyba że podejdzie do tego jak Vaculik w Toruniu to będzie dobrze 8-)
As17 - 2018-05-22, 15:13

Patrząc na chłodno na potencjał Stali i falubazu oraz zakładając że w GP w Pradze nic się nie wydarzy to jestem skłonny uwierzyć w to że ten mecz można wygrać, Zwłaszcza ze syndrom zmęczenia GP bardziej dopada Dudka niż Bartka a i tak o zwycięstwie zdecyduje postawa Szymona musi wziąść na bary ciężar bycia trzecim liderem także na wyjazdach. Dodatkowo jeżeli Rafał postrszy Seniorów falbazu to wynik naprawdę może być korzystny zwłaszcza ze zielona ma na dziś tylko jednego 100% lidera.
mariano901229 - 2018-05-22, 16:29

Ja tam wierzę w Grzesia, że po usłyszeniu nieziemskiej wręcz porcji gwizdów weźmie się w garść . W zeszłym roku zrobił 10+1 w 6 w barwach upadłych aniołów nie obraziłbym się jakby zrobił podobny wynik.
marcin_crx - 2018-05-23, 14:22

mariano901229 napisał/a:
Ja tam wierzę w Grzesia, że po usłyszeniu nieziemskiej wręcz porcji gwizdów weźmie się w garść . W zeszłym roku zrobił 10+1 w 6 w barwach upadłych aniołów nie obraziłbym się jakby zrobił podobny wynik.

Moim zdaniem jego jazda będzie decydująca w tym meczu. O ile Kasprzak i Zmarzlik, którzy od lat jeżdżą dobrze w Zielonej Górze na pewno zrobią swoje to postawa Woźniaka i właśnie Walaska może dać wygraną.

leszek - 2018-05-23, 21:31

Jakie tam Walaski i jakie tam Zmarzliki , Kasprzaki i inne tego tam . Zadecyduje dyspozycja dnia . Refleks , dojazd do pierwszego luku i obranie najlepszej scieżki + dopasowanie sie do toru . Ta druzyna , ktora zrobi to najpredzej zwycięzy i ot cala filozofia . Dodam jeszcze , ze moze byc nasza wygrana , przegrana i ewentualnie remis :)

Tak na powaznie . Bartka i Krzyska raczej trzeba byc pewnym miedzy 10-12 powinni wykrecic . Szymek jeszcze na wyjazdach nie jest takim pewniakiem ( na wszystko przyjdzie czas ) .
Moim zdaniem nie pkt Linusa i Walaska beda decydowac . Najwazniejsze bedzie jak poradzi sobie Protasiewicz . Jak narazie to dupy nie urywa , oby tez nie bylo z nami .

Nigel - 2018-05-23, 21:42

leszek napisał/a:
Jakie tam Walaski i jakie tam Zmarzliki , Kasprzaki i inne tego tam . Zadecyduje dyspozycja dnia

A czyja dyspozycja dnia jak nie Walasków, Zmarzlików i Kasprzaków? :]

Protas na derby zepnie poślady i pojedzie na 10+, to samo Dudek. MJJ też swoje dorzuci. Na szczęście Thorsell nie jest w jakimś szczególnym gazie i tu jest nasza szansa na dobry wynik.

leszek - 2018-05-23, 21:52

Nigel napisał/a:

Nie zrozumiales ;) :mrgreen:

Nigel - 2018-05-23, 22:04

leszek napisał/a:
Nigel napisał/a:

Nie zrozumiales ;) :mrgreen:

Nie widzisz tego: :] ?

Thorgal - 2018-05-23, 23:54

Języczkiem uwagi może być języczek Chomskiego.

To jest sport. Tu kazdy wynik jest mozliwy. Tor będzie jaki będzie.
Kluczem będzie dopasowanie jednostek napędowych do konsystencji nawierzchni.

boberGW - 2018-05-24, 06:57

Thorgal ale tu już tak piszesz na bekę nie?
yagr - 2018-05-24, 10:42

Trzy dni do wielkich derbów a mam wrażenie , że wszystkich ogarnął jakiś taki dziwny błogi spokój. Epicentrum napięcia wybuchło po wygranym niedzielnym meczu z Częstochową. Tak , to był prawdopodobnie kluczowy mecz jeśli chodzi o play off. Pokazał siłę naszych chłopaków a przecież powrót Martina zbliża się wielkimi krokami. Jak Vaculik pojedzie tak jak inni powracający po kontuzji ( Piotr Pawlicki , Lindgren , Pedersen , Karczmarz ) to aż strach się bać. W Zielonej poza trzymaniem wyniku my nic więcej nie musimy. Presja na wygraną teraz jest po stronie gospodarzy. Wiemy , że Bartkowi , Rafałowi , Krzyśkowi dobrze się tam jeździ a i myślę że "u siebie" Grzegorz też będzie chciał się pokazać. Obawiam się ( he he ) , że my tam wygramy i w Częstochowie oraz w Toruniu to ze szczęścia oszaleją. Nie jestem do końca przekonany czy aż tak bardzo bym chciał , żeby w tych dwóch miastach kibice z radości powariowali. No ale co ma być to będzie. Chciałbym finału Stal - Falubaz ale to chyba w tym roku niemożliwe chociaż kto to tam wie co się jeszcze wydarzy. Co do Bartka to tak jak przypuszczałem jest poza kadrą na Wrocław. Powiem tak , Marka Cieślaka zaczyna zawodzić "trenerski nos". Chyba się starzeje. Formuła zawodów jest taka , żeby nie przywieźć zera i na chwilę obecną mamy tylko jednego takiego zawodnika , który to gwarantuje. Nie chciałbym mieć racji ale obawiam się , że złota nie będzie. Każdy inny wynik biorąc pod uwagę gdzie jedziemy i jakie składy wystawili inni będzie porażką.

[ Dodano: 2018-05-24, 11:42 ]
Trzy dni do wielkich derbów a mam wrażenie , że wszystkich ogarnął jakiś taki dziwny błogi spokój. Epicentrum napięcia wybuchło po wygranym niedzielnym meczu z Częstochową. Tak , to był prawdopodobnie kluczowy mecz jeśli chodzi o play off. Pokazał siłę naszych chłopaków a przecież powrót Martina zbliża się wielkimi krokami. Jak Vaculik pojedzie tak jak inni powracający po kontuzji ( Piotr Pawlicki , Lindgren , Pedersen , Karczmarz ) to aż strach się bać. W Zielonej poza trzymaniem wyniku my nic więcej nie musimy. Presja na wygraną teraz jest po stronie gospodarzy. Wiemy , że Bartkowi , Rafałowi , Krzyśkowi dobrze się tam jeździ a i myślę że "u siebie" Grzegorz też będzie chciał się pokazać. Obawiam się ( he he ) , że my tam wygramy i w Częstochowie oraz w Toruniu to ze szczęścia oszaleją. Nie jestem do końca przekonany czy aż tak bardzo bym chciał , żeby w tych dwóch miastach kibice z radości powariowali. No ale co ma być to będzie. Chciałbym finału Stal - Falubaz ale to chyba w tym roku niemożliwe chociaż kto to tam wie co się jeszcze wydarzy. Co do Bartka to tak jak przypuszczałem jest poza kadrą na Wrocław. Powiem tak , Marka Cieślaka zaczyna zawodzić "trenerski nos". Chyba się starzeje. Formuła zawodów jest taka , żeby nie przywieźć zera i na chwilę obecną mamy tylko jednego takiego zawodnika , który to gwarantuje. Nie chciałbym mieć racji ale obawiam się , że złota nie będzie. Każdy inny wynik biorąc pod uwagę gdzie jedziemy i jakie składy wystawili inni będzie porażką.

Thorgal - 2018-05-24, 12:01

Powiem tak:

Nalezy założyć, że w meczu z Lesznem u nas możemy dostać w palnik co daje nam -2 pkty. Podobnie może być z Wrocławiem choć tu liczę na wygraną. Aby to odrobić i wyjść na zero musimy coś wygrać na wyjeździe (i oczywiście walczyć o bonusy).

Niestety pkty z Grudziądza uciekły bo jechaliśmy bez Martina. Zielona Góra to jeden takich torków, które nam pasują, więc każdy inny wynika poza wygraną nie będzie mnie zadowalał.

To nasz chyba najbliższy rywal do walki o play off. Tam trzeba jechać po zwycięstwo. I wg mnie jest ono bardziej prawdopodobne niż wygrana u nas z Lesznem.

marcin_crx - 2018-05-24, 12:34

Thorgal, brawo! W końcu sensowny post!

Pełna 100% zgoda, tor w Zielonej nam leży jak żaden inny w ostatnich latach, to może być nasz handicap w niedzielnym meczu.

Szkoda, że jedziemy bez Martina, bo w pełnym składzie uważam, że na 100% wygralibyśmy ten mecz.

Co do meczy u siebie - faktycznie możemy przegrać z Lesznem u siebie i możemy również przegrać z Wrocławiem jednak tutaj fakt jest taki, że Leszno wygrało już w Toruniu i można założyć, że wygra w ZG co nam zbilansuje walkę o PO. Tutaj kluczowe mogą być bonusy zdobyte na bezpośrednich rywalach (Toruń i Zielona). Dodatkowo możemy założyć w ciemno, że mamy także bonus na Częstochowie o czym Zielona może pomarzyć.

Chociaż to są dywagacje na przyszłość - na razie najważniejszy cel - dobry wynik w niedzielę. Choć to Zielona Góra ma nóż na gardle, bo porażka w drugim meczu u siebie może faktycznie mega skomplikować im sytuację odnośnie utrzymania. Tym nie mniej to nie nasz kłopot.

Awizowane składy:

Cash Broker Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Linus Sundstroem
3. Krzysztof Kasprzak
4. Grzegorz Walasek
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Hubert Czerniawski

Falubaz Zielona Góra
9. Grzegorz Zengota
10. Jacob Thorssell
11. Michael Jepsen Jensen
12. Piotr Protasiewicz
13. Patryk Dudek
14. Sebastian Niedźwiedź
15. Alex Zgardziński

leszek - 2018-05-24, 22:08

marcin_crx napisał/a:
Thorgal, brawo! W końcu sensowny post!

Nie do konca . Watek o meczu z Falubazem . Kolega zaczyna o Lesznie :) Ale spoko ja sie nie znam :)
marcin_crx napisał/a:
Pełna 100% zgoda, tor w Zielonej nam leży jak żaden inny w ostatnich latach, to może być nasz handicap w niedzielnym meczu.

Kolego bo padline jechal Doyl , swego czasu Cieslak zrobil to z delikatnymi dziurkami i jego reonwalestenci sie pogubili .
marcin_crx napisał/a:
Co do meczy u siebie - faktycznie możemy przegrać z Lesznem u siebie i możemy również przegrać z Wrocławiem

Jak i zremisowac , no i wygrac :)
O ile z Lesznem jak najbardziej ( choc tutaj widze bonusa dla nas ) , to wpierdol z Wroclawiem ? Bez jaj - bonusa mysle nie cykniemy , ale wygramy / Wroclaw nie jest mocny .
Aha no i nie maja Wozniaka . !!!!! :mrgreen:
Thorgal napisał/a:
Niestety pkty z Grudziądza uciekły bo jechaliśmy bez Martina

Jak i w Lesznie bez Vaculika Thorgal . Mimo to prawie bla wygrana . A i jeszcze jedno nie bylo Walaska !

Reasumujac - Wraca Vaculik , za Linusa Walasek i bedzie fajnie :)

bosky - 2018-05-24, 22:27

A gdzie są ci wróżbici, którzy mówili, że Woźniak to nasz klucz do spadku, a 7 miejsce na koniec sezonu będzie sukcesem... :lol: :lol:
Thorgal - 2018-05-24, 22:54

Jak wróci Vaculik to po co odstawiac Lnusa? Bartek na razerwe i jedzie za slabszego: Linusa lub Walaska.

Kazda inna decyzja to strzał w kolano.

leszek - 2018-05-25, 12:07

Bylo juz o tym duzo pisane Thorgal , mowione . Nie jest to brane jak narazie pod uwage . Jak przez P. Chomskiego tak i Bartka .
as35 - 2018-05-26, 20:06

leszek napisał/a:
Bylo juz o tym duzo pisane Thorgal , mowione . Nie jest to brane jak narazie pod uwage . Jak przez P. Chomskiego tak i Bartka .

To Chomski ma coś do powiedzenia???? Nie rozśmieszaj.. wypełniacz programu? W naszym zespole gwiazdeczki rządzą :-) .

[ Dodano: 2018-05-26, 21:13 ]
Ludzie w klubie.... proszę.... korki z fizyki dla Zmarzlika...

[ Dodano: 2018-05-26, 21:20 ]
Żenada...... czas na zmiany. Dno i kilo mułu..... Iver jedzie piach i jest lepszy.... .
Poradnik małego mechanika się kłania (taka książka) obliczyć przełożenia na zębatkach i będzie ok. Szamani ustawień silnika i maszyny prostej jak budowa cepa....

Marek - 2018-05-26, 20:23

Cytat:
To Chomski ma coś do powiedzenia???? Nie rozśmieszaj.. wypełniacz programu? W naszym zespole gwiazdeczki rządzą

Dopóki ma wyniki to go bronią . Dla was to najlepiej wszystkich pozmieniać a potem mieć atmosferę z Torunia . Moim zdaniem jak wejdziemy do play off to Chomski zrobi ten manewr z Bartkiem na rezerwie :) a teraz po co ??? jakie gwiazdeczki rządzą ??? Przy sobocie chyba lekko za dużo poszło wysokich ....procentów :):)

as35 - 2018-05-26, 20:30

Marek napisał/a:
Cytat:
To Chomski ma coś do powiedzenia???? Nie rozśmieszaj.. wypełniacz programu? W naszym zespole gwiazdeczki rządzą

Dopóki ma wyniki to go bronią . Dla was to najlepiej wszystkich pozmieniać a potem mieć atmosferę z Torunia . Moim zdaniem jak wejdziemy do play off to Chomski zrobi ten manewr z Bartkiem na rezerwie :) a teraz po co ??? jakie gwiazdeczki rządzą ??? Przy sobocie chyba lekko za dużo poszło wysokich ....procentów :):)

On ma wyniki? Tor nieogarnięty, taktyka leży.
Gwiazdeczki... dlaczego w meczu z Grudziądzem nie zastosował wariantu z Zmarzlikiem na rezerwie? ???? Dostaliśmy tam dooope jak cipki z I ligi (jak zawsze).
Mecz z Czewą to co było? Gdyby nie fortel Palucha to byśmy dostali w czapę aż miło.. . Zero autorytetu.. 0,7 robi co chce z jego torem a on co?

[ Dodano: 2018-05-26, 21:46 ]
Dudek - zaczynał jak Bartek.. potem było tylko lepiej... Bartek jak dziecko we mgle.... może ogłosić konkurs na MECHANIKA dla niego w teamie? Takiego po zawodówce.. umiejącego liczyć... przełożenie na zębatkach?
Kur,,, "zrobiliśmy coś innego?" Ludzie... to może od początku róbcie odwrotne?. To jest dowód na to ze te gadki o ustawieniach i spasowaniu to bajer i pier... kotka za pomocą młotka. Średnio ogarnięty Janusz naprawiacz passeratii dałby lepiej sobie rade...

[ Dodano: 2018-05-26, 21:51 ]
Widzieli?
Dudek ..co zrobił? Bartek pod prysznicem dawno.... .

[ Dodano: 2018-05-26, 21:55 ]
Nie cierpię Dudka ale graty.... za to co zrobił. Dał doopy jak Walasek 5 razy łamanie łuku. Gdyby spokojnie jechał swoje miałby 1 miejsce.

[ Dodano: 2018-05-26, 22:53 ]
Jeśli jest kos co ma dostęp do teamu Bartka i innych gwiazdeczek- proszę przekazać- jeśli wydaje się że trzeba "takie magiczne ustawienie-zaklęcie" róbcie odwrotnie. A generalnie popatrzcie na YouTube na inne mecze na tym torze - to więcej da..... gwiazdeczkom.

As17 - 2018-05-27, 12:08

Chyba niektórych dopadła Starość na tym forum nie obrażając starszych osób aż nie chce się czytać wszak polak wie najlepiej.
kris_77 - 2018-05-27, 17:37

No i o to chodziło. 5 punktów na Falubazie da nam Playoffy. Jak wróci Vacul to bedziemy mocniejsi od Czewy i Wrocka. Szykuje się finał z Lesznem.
GM - 2018-05-27, 17:43

kris_77 napisał/a:
No i o to chodziło. 5 punktów na Falubazie da nam Playoffy. Jak wróci Vacul to bedziemy mocniejsi od Czewy i Wrocka. Szykuje się finał z Lesznem.

Od Częstochowy na pewno, ale Wrocek będzie trudny do pokonania w dwumeczu. Według mnie oni są o wiele groźniejsi od Leszna.

Danonek920 - 2018-05-27, 17:55

Zgadza się, Wrocek jest piekielnie silny. Nie mają żadnego słabego punkty, a jak im nie idzie to z rezerw puszczają Drabika i Fricka. Ponadto Woffinden i Janowski to absolutny top żużla na tą chwilę, wspomagany jeszcze przez solidnego Milika . Nam cel minimum czyli top 4 raczej się uda zrealizować , a to już sukces jest w tym sezonie. Piękny mecz dzisiaj nasi pojechali. Transfer Walaska to był strzał w 10 w naszej sytuacji, chociaż pragnę też zauważyć, że Ljung jedzie sezon życia i szkoda, że jakoś się z nim nie dogadali. Niektórzy piszą, że gdyby dzisiaj był Vaculik to byłby pogrom, moim zdaniem wynik byłby podobny :)
marhyl - 2018-05-27, 17:57

Bravo.Walas pojechał wielki mecz,w dodatku z podtekstem.
Kasprzak też nieżle porozstawiał Dudka w 13 biegu.
Widać u niego zwracanie uwagi na kolegę,czego czasami w większości
brakuje Zmarzlikowi.
Nie bez powodu Karczmarz powiedział że woli jechać z Kasprzakiem
niż Bartkiem, bo Krzysiek obejrzy się,popatrzy na kolegę.
Bartek wiadomo jest liderem,ale już dawno powinien zrozumieć że
sam meczu nie wygra,choćby wygrywał wszystkie biegi.
No i Chomski powinien być bardziej stanowczy.
Stal to nie tylko Bartek.

P.S -Stal zrobiła dzisiaj małą dziurkę w burcie Falubazu.Ciekawe czy Skórnicki
zdoła ją zalatać,czy czeka ich los przysłowiowego Titanica.

leszek - 2018-05-27, 19:33

Bardzo ladny mecz w wykonaniu naszych . Obraz troszke psuja biegi nominowane szkoda przegrania ich 10-2 . Dobrze ze mecz roztrzygnol sie wczesniej . Moze to rozluznienie - nie wiem .
BRAWO PANIE WALASEK ! Czapkie z glowy sciagam i klaniam sie po pas . Grzesiek to nasz ojciec zwyciestwa wedlug mnie .
Slabo natomiast mlodziezowcy . Gdzies przed sezonem czytalem na forum , ze jestesmy 2 sila na tym biegunie . Niestety NIE . O ile Kaeczmarz coś tam jedzie to Szcztka , a przede wszystkim Czerniawski jedzie totalny piach .

23matys - 2018-05-27, 19:46

Wydaje mi się że nasi młodzi nie mają klasowego sprzętu zresztą u nas w tym elemencie nigdy nie było dobrze ,Zgardziński jest słaby ale ma szybki sprzęt więc jak start wygra to pojedzie ,a nasi na tych pierdziawkach to sobie mogą w lidze juniorów pojezdzić ,może się mylę ale takie jest moje przypuszczenie ,szkoda że marnuje się w ten sposób ich talent :(
Heavyman - 2018-05-27, 21:12

A tak tylko na marginesie. Apropos naszej wymiany Przemka na Szymona...
Thorgal - 2018-05-27, 21:15

Wymiana Iwera na Valasa to biznes roku!

Ten mecz ustawia tabele na dwie części. Falubaz z Tarnowem i GKM walczy o utrzymanie.
My z Czewa o 3 miejsce.

Po powrocie Vacula NIE MA innej opcji jak Bartek na nr 8/16.
I wskakuje za slabo jadących seniorów.

Teppis - 2018-05-27, 21:34

Heavyman o co Ci chodzi? O to że ta zmiana nie jest wcale taka widoczna? Odpowiedz, a ja Ci powiem dlaczego się mylisz.
mariano901229 - 2018-05-27, 21:36

Thorgal napisał/a:

Po powrocie Vacula NIE MA innej opcji jak Bartek na nr 8/16.
I wskakuje za slabo jadących seniorów.

Przecież ten temat był już wałkowany miliard razy, Stasiu się wypowiedział i Bartek też. Zakończmy już to.

Co do meczu brawo, brawo. To jest drużyna. Szkoda tych nominowanych, ale nie mam pretensji o to. Taki wynik brałbym w ciemno. Wróci Vacul i jesteśmy mega silni. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie nawet wygrać w Częstochowie, która dzisiaj jechała przeciętnie i wygrali ledwo ledwo z Toruniem. Jeżeli pojadą na podobnym poziomie możemy powalczyć.

Stachu to ma jednak nosa. Rozsądnym byłaby zmiana Linusa w 4 serii za Karczmarza, ale nie Stachu go zostawił i co i 5-1 :D.

Teppis napisał/a:
Heavyman o co Ci chodzi? O to że ta zmiana nie jest wcale taka widoczna? Odpowiedz, a ja Ci powiem dlaczego się mylisz.

Mu raczej chodzi jaki to świetny transfer. Woźniak na dzień dzisiejszy jest lepszy, tańszy i nie jedzie w GP same plusy.

Heavyman - 2018-05-27, 22:49

I jeszcze tylko dodam że według mnie forma Szymona ma tendencję zwyżkową, a Pawlickiego raczej zniżkową. Do tego Szymon jest młodszy i chyba bardziej pracowity i ambitny...
Poza tym raczej mało kto wierzył przed sezonem że Szymon mógłby załatać dziurę po Iversenie i raczej wszyscy zastanawiali się czy będzie w stanie chociaż zbliżyć się do poziomu Pawlickiego. Dziś chyba już nikt nie snuje takich rozważań :-)
Teppis, dlaczego się mylę? :-)

Thorgal - 2018-05-27, 22:55

Chomski może sie wypowiadal o rezerwie Bartka PRZED świetnymi wynikami Walasa. Pewnie myślał, ze tematu nie ma bo Walas to zapchajdziura na pare meczy. Nikt rozsądny po dzisiejszym meczu nie powie ze tematu nie ma. Odsuwanie od składu Linusa lub Walasa i trzymanie Szczotki na nr 16 to byłby idiotyzm.

Linus to ciekawy zawodnik. Chłopak gwiazda nie będzie ale ma potencjał i potrafi wystrzelić.

yellow-blue - 2018-05-28, 07:16

Thorgal napisał/a:
Chomski może sie wypowiadal o rezerwie Bartka PRZED świetnymi wynikami Walasa.

Nie. Chomski wypowiadał się na ten temat przed sezonem, więc nie rób sobie nadziei. Mogę się założyć o butelkę whisky, że do końca rundy zasadniczej nie będzie żadnej rezerwy dla Bartka. Ewentualnie może w PO pomyśli o takim rozwiązaniu, ale też wątpię.

Thorgal - 2018-05-28, 09:32

yellow-blue napisał/a:

Nie. Chomski wypowiadał się na ten temat przed sezonem,

A więc jednak PRZED wynikami Walaska. Jeśli po powrocie Martina zamiast Walasa lub Linusa w ósemce będzie Szczotka, to będzie to koniec resztek szacunku dla trenera Chomske'ya.

A Bartek jest zawodnikiem, a nie menagerem. Jesli będzie marudził, że jedzie z nr 8/16, to trzeba bedzie mu przypomnieć jego powołanie i kompetencje.

[ Dodano: 2018-05-28, 11:06 ]
PS. Taką refleksję mam po wczorajszym meczu Falubazu ze Stalą.

1. Transmisje z nSport z żużla są mega-profesjonalne. Widać znajomość tematu, fajnie zagospodarowane przerwy, świetny komentarz Dryły... Pamiętacie czasy w latach 80/90, gdy marzyliśmy o jakimś choćby jednym żużlu w roku w TV publicznej?

2. Kolejnym plusem transmisji jest jakość sędziowania. Byłem mega zachęcony, gdy sedzia na meczu w ZG po upadku Protasa zastanawiał się chyba 5 minut nad decyzją. Dlaczego? Bo była to mega trudna decyzja oraz dlatego, że wszystko było nagrane i gość wiedział, że zła decyzja będzie oznaczała konsekwencje dla niego. Oczy Demskiego wszystko widzą! Kiedyś może taki sedzia może poddałby się presji widowni, gospodarzy. Teraz nie widzę takich sytuacji. Sędziowie nie boją się presji, mają jaja. Owszem, popełniają błędy, ale raczej nie wynika to z gospodarskiego sędziowania.

Zatem za wykluczenie Protasa wczoraj należą się sędziemu ogromne brawa! Nie za to, że wykluczył Falubaza, a nie Bartka, ale dlatego, że rzetelenie zanalizował ciąg zdarzeń, który doprowadził do tego upadku. Bez VIDEO byłoby to niemożliwe.

3. Nasza wczorajsza wygrana dzieli tabelę na 2 grupy: Leszno, Wrocław, Czewa, my. I reszta drużyn walczących o utrzymanie. Nas widzę na 3 miejscu po sezonie zasadniczym i półfinał z Wrockiem. Falubaz zaś będzie walczył o utrzymanie z GKM i Tarnowem.

4. Wymiana Walaska za Iwersena to dla nas biznes roku! :))))

marcin_crx - 2018-05-28, 10:34

Fantastyczna postawa naszego zespołu! Wielkie brawa dla całej drużyny - przede wszystkim za team spirit! Widać, że ten zespół ma jaja i chce walczyć o jak najlepszy wynik w tym sezonie!

Przetrwaliśmy najtrudniejsze chwile i zrobiliśmy swoje - mamy mega ważne dwa oczka i jesteśmy praktycznie na 100% w Play-Off. Kłopot ma Falubaz, bo teraz zaczyna się ich walka o przetrwanie.

Postawa Walaska - po prostu klasa sama w sobie.

Dochodzi nam za chwilę Martin i mamy naprawdę paczkę, która może jeszcze sporo namieszać. Jestem naprawdę szczęśliwy z tego co widziałem wczoraj na torze.

PS. Zobaczcie jaki chichot losu - Toruń tuła się w dole tabeli, a dwaj zawodnicy których oddali bez żalu - Walasek i MJJ wczoraj byli kluczowymi zawodnikami swoich zespołów.

PS2. Niestety, ale wczoraj w ZG widziałem coś czego dawno nie byłem świadkiem - w stronę Bartka i KK poleciały dwie butelki i okulary.

PS3. Zaczynam sobie uświadamiać jak ciężką sytuację ma Falubaz: Gorzów wyjazd, Wrocław dom, Toruń wyjazd, Leszno dom, Częstochowa wyjazd, Grudziądz wyjazd, Tarnów dom. Jak wszystko pójdzie nie po ich myśli to mogą wygrać tylko jeden mecz i zdobyć bonus w Grudziądzu i ew. w Toruniu. To był dało 5 punktów do końca sezonu + 4 które mają = 9. Tak złej sytuacji nie ma nawet GKM, Falubaz jako jedyny przegrał dwa mecze u siebie. Pytanie czy nie polecą?

pimpsson - 2018-05-28, 12:00

marcin_crx napisał/a:

Postawa Walaska - po prostu klasa sama w sobie.

Pomijając ilość zdobytych przez niego punktów (dla mnie szok!!!) to z wielką przyjemnością patrzę na jego jazdę na torze. To w jaki sposób współpracuje z kolegą z drużyny powinno puszczać się szkółkowiczom i nie tylko (vide Bartek), a już biegi z KK w szczególności. Widać, że obaj wiedzą doskonale o co chodzi w jeździe parą i przejść przez taką zaporę na torze jest niezwykle trudno każdemu przeciwnikowi

mariano901229 - 2018-05-28, 13:15

Thorgal napisał/a:
yellow-blue napisał/a:

Nie. Chomski wypowiadał się na ten temat przed sezonem,

A więc jednak PRZED wynikami Walaska. Jeśli po powrocie Martina zamiast Walasa lub Linusa w ósemce będzie Szczotka, to będzie to koniec resztek szacunku dla trenera Chomske'ya.

Stachu się broni wynikami, a takie stwierdzenia za monitora są mega słabe. To chociaż zadzwoń do audycji jak jest radiu i mu powiedz, że stracisz szacunek do niego, a nie.

Nie będzie Bartka na rezerwie do końca rundy zasadniczej i to jest pewne nie jest istotnym czy to dobra czy zła decyzja. Argumentował to Stachu chyba nawet wielokrotnie i ja to kupuje. Póki co rezerwowy wprowadza więcej złego niż dobrego w atmosferze. To jest rozwiązanie świetne do managera żużlowego można sobie ściągnąć i grać.

Tego jokera powinniśmy sobie zostawić na PO i wierzę głęboko jeżeli sztab uzna to za dobre rozwiązanie np. w finale to Bartek wyląduje pod tą 8/16.

Danonek920 - 2018-05-28, 13:41

Stracić szacunek do Chomskiego? Nie wiem czemu tak piszesz, ale według mnie Chomski to na prawdę dobry trener, który ma ogromne doświadczenie, jest bardzo przywiązany do Stali, wie jak przygotować tor pod zawodników i ma autorytet u zawodników. Dodatkowo sam był żużlowcem i tym ma przewagę nad takimi Frątczakami , Kryjomami czy Dymkami, którzy tylko zgrywają ekspertów ,a sami nie liznęli prawdziwego żużla. Wiadomo Stanleyowi zdarzają się czasami błędy taktyczne w czasie meczu, ale według mnie w ogólnym rozrachunku wychodzi na plus. Ja nie wiem co wy się tak uparliście na tego Zmarzlika pod 8... nie bierzecie w ogóle pod uwagę , że jadąc z tego numeru dużo ciężej jest się spasować z torem i Zmarlzik wcale nie musi już robić samych "3". Druga sprawa sam Zmarzik i Chomski mówią, że nie ma takiej opcji to po co to wałkować 1000 razy znowu? . Co do Walaska to można go nie lubić, ale ten transfer w naszej sytuacji to była najlepsza możliwa opcja. Kontraktowany był jako zapchaj dziura, a Wygrał nam już 2-3 mecz w tym sezonie, świetnie się spisuje zwłaszcza u siebie gdzie leje Linusa. Chciałbym jeszcze napisać moją jedną refleksje ,która może się wydawać trochę kontrowersyjną. Kontuzja Vaculika bardzo pomogła Woźniakowi i Walaskowi, bo dzięki temu ich pozycja w zespole mocno urosła, mogli jeździć sporo biegów i złapać pewność siebie.
marcin_crx - 2018-05-28, 13:46

Szkoda tylko, że po powrocie Martina jak Bartek zostanie w podstawowym zestawieniu będzie trzeba zrezygnować z kogoś z dwójki Linus/Walasek. Tak naprawdę i jeden i drugi ma przebłyski i trudno powiedzieć, który na dany moment będzie lepszy.
yellow-blue - 2018-05-28, 13:58

Linus niby ma te przebłyski, ale szczerze mówiąc to ja już czasem nie mogę patrzeć na jego nieporadność. Chociaż u siebie ogarnąłby się, a on nawet nie potrenuje, a potem wozi ogony i wywala bez sensu przeciwników. Przyda mu się odpoczynek.
GM - 2018-05-28, 13:59

Dla mnie Walasek ma jedną ważną przewagę nad Linusem - doświadczenie. I to widać, bo potrafi szybko wyciągać wnioski. Walaskowi by się dopasować w jakimś stopniu do toru wystarczy 1 bieg, Linusowi zajmuje to dłużej, często budził się dopiero pod koniec spotkania.
mariano901229 - 2018-05-28, 13:59

marcin_crx napisał/a:
Szkoda tylko, że po powrocie Martina jak Bartek zostanie w podstawowym zestawieniu będzie trzeba zrezygnować z kogoś z dwójki Linus/Walasek. Tak naprawdę i jeden i drugi ma przebłyski i trudno powiedzieć, który na dany moment będzie lepszy.

A co w sytuacji kiedy wszyscy dobrze jadą ? 1 seria, 2 seria. Wszyscy mają w okolicach 2,2 lub 1,3. Kogo zmieniamy Bartkiem i za co ?

Thorgal - 2018-05-28, 14:11

Falubaz przegrał ten mecz już przed 1 biegiem.

Jak zobaczyłem ich oprawę, to byłem w szoku: "Nie wynik, nie tabela - dla nas liczy się atmosfera".

Rozumiem, że atmosfera jest ważna, szczególnie dla pań. Dla mężczyzn jednak rywalizacja sportowa oznacza szlachetność i walkę o zwycięstwo. Kibice z ZG wysłali sygnał do zawodników: "najważniejsze, by było nam miło. Choćby w I lidze."

No i zawodnicy postarali się to zrealizować. Mecz w fajnej, ciepłej atmosferze i wynik do przodu dla Stali. Każda ze stron może być zadowolona. Falubaz z atmosfery, my z wyniku! :)

[ Dodano: 2018-05-28, 15:24 ]
mariano901229 napisał/a:

A co w sytuacji kiedy wszyscy dobrze jadą ? 1 seria, 2 seria. Wszyscy mają w okolicach 2,2 lub 1,3. Kogo zmieniamy Bartkiem i za co ?

To proste. Od początku Chomski mówi: Bartek od pierwszego startu jedzie za Linusa. Jeśli w trakcie zawodów okaże się, że jakiś senior zaczyna wozić 0,0 lub 1,0 itp. to Bartek wskazuje za niego, a Linus jedzie 2-3 biegi wg programu.

Lepsza taka opcja niż mówienie Linusowi: "spadaj". Mówienie mu "spadaj" jest bez sensu, bo może mieć akurat lepszy dzień niż np. Walasek. Lepiej więc obu mieć dostępnych i wybrać lepszego.

mariano901229 - 2018-05-28, 14:53

Thorgal napisał/a:

[ Dodano: 2018-05-28, 15:24 ]
mariano901229 napisał/a:

Lepsza taka opcja niż mówienie Linusowi: "spadaj". Mówienie mu "spadaj" jest bez sensu, bo może mieć akurat lepszy dzień niż np. Walasek. Lepiej więc obu mieć dostępnych i wybrać lepszego.

Za to jak mu powiesz "wiesz co Linus ładuj się przygotuj sprzęt ze Szwecji 7 godzin, może Ci damy pojeździć, a może nie... może zarobisz, a moze nie...". No k*** będzie biegał w kółko z zachwytu :lol:

marcin_crx - 2018-05-28, 15:10

Też nie wiadomo jeszcze jak z kasą w takim przypadku. Trzeba zapłacić za przyjazd i jednemu i drugiemu, nie wiadomo jak z budżetem.

Jeszcze jedna sprawa - pytanie jak z kontraktem Linusa, bo jeżeli ma gwarancję startów to leżymy lub faktycznie nie ma innej opcji niż Bartek pod rezerwą.

GM - 2018-05-28, 15:23

W żużlu niestety nie ma sentymentów - jesteś słabszy ława. Szkoda że na memoriale nie ma Linusa byłoby fajne porównanie - taki test przydatności dla drużyny - ostatnia szansa dla Linusa by potwierdził w rywalizacji swoją wyższość względem Walaska. Bo tę rywalizację niestety wyraźnie ostatnio przegrywa. I jeśli na rewanż wróci Vacul to więcej szans na pokazanie się Linus nie dostanie. Chyba że Walaska dosięgnie jakiś kryzys lub kontuzja któregoś z zawodników. Można go dać pod 16 i to by nie była głupia opcja.
mariano901229 - 2018-05-28, 15:36

GM napisał/a:
W żużlu niestety nie ma sentymentów - jesteś słabszy ława. Szkoda że na memoriale nie ma Linusa byłoby fajne porównanie - taki test przydatności dla drużyny - ostatnia szansa dla Linusa by potwierdził w rywalizacji swoją wyższość względem Walaska. Bo tę rywalizację niestety wyraźnie ostatnio przegrywa. I jeśli na rewanż wróci Vacul to więcej szans na pokazanie się Linus nie dostanie. Chyba że Walaska dosięgnie jakiś kryzys lub kontuzja któregoś z zawodników. Można go dać pod 16 i to by nie była głupia opcja.

W jaki sposób chcesz wsadzić Linusa pod 16 ?

marcin_crx - 2018-05-28, 15:41

Kolega zna terapie odmładzające, jakieś pięć lat minus i sprawa jest załatwiona :-)
Thorgal - 2018-05-28, 16:30

Wrocław lub Toruń nie mają z tym problemu.
Mają 8 zawodników i rezerwowy z nr 8/18 naprawdę jeździ! WOW!

GM - 2018-05-28, 16:33

Spoko jest. Ja regulaminu nie studiuję, nie wiedziałem że są jakieś wiekowe kryteria.
mariano901229 - 2018-05-28, 16:42

Thorgal napisał/a:

No Toruń to fantastyczny przykład jak fenomenalnie zmiany wpływają na zespół, a szczególnie na atmosferę w parkingu wśród zawodników. To wzór do naśladowania :lol:

GM napisał/a:
Spoko jest. Ja regulaminu nie studiuję, nie wiedziałem że są jakieś wiekowe kryteria.

Dla takiej wiedzy nie trzeba studiować regulaminu :lol:

Thorgal - 2018-05-28, 17:36

Pisałeś o kryteriach finansowych, pozasportowych. Wiec u nas jaki byłby z tym problem? Wola Zmarzlika?

Problem nie jest w Regulaminie. Regulamin jest idealny dla nas.

mariano901229 - 2018-05-28, 17:50

Thorgal napisał/a:
Pisałeś o kryteriach finansowych, pozasportowych. Wiec u nas jaki byłby z tym problem? Wola Zmarzlika?

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/717067/bartosz-zmarzlik-nie-bedzie-jezdzil-pod-osemka-nie-byloby-to-dla-mnie-komfortowe
https://speedwayekstraliga.pl/stanislaw-chomski-to-wcale-nie-musi-byc-liga-dwoch-predkosci-wywiad/

Już odpowiadam na pytanie, że Bartek by wiedział kiedy pojedzie, tak ale wtedy Linusa traktujemy "albo jedziesz albo nie" o czym było wcześniej.

Jeszcze jakaś audycja była Chomskiego, w której mówił o budowaniu zawodnika i numerze 8/16.

Podałeś jako przykład Toruń, w którym opcja rezerwowego w zasadzie daje więcej negatywów niż pozytywów. OK w wymiarze taktycznym parę razu dało to super rezultat, ale żużel to nie tylko surowa punktacja. Dlatego podałem Ci, że Toruń nie jest dobrym przykładem bo właśnie rola rezerwowego jest jednym z czynników tak fatalnej atmosfery.

Reasumując, ta opcja będzie świetna w meczu finałowym/półfinałowym kiedy zajdzie potrzeba. Jednakże na dłuższą metę to furtka do kwasów w zespole.

Thorgal - 2018-05-28, 19:19

"Reasumując, ta opcja będzie świetna w meczu finałowym/półfinałowym kiedy zajdzie potrzeba. Jednakże na dłuższą metę to furtka do kwasów w zespole"

Cos w tym jest. Pytanie czy wywalenie Linusa ze składu zbuduje atmosferę i motywacje u niego na Play off.

leszek - 2018-05-28, 19:53

Thorgal napisał/a:
Cos w tym jest. Pytanie czy wywalenie Linusa ze składu zbuduje atmosferę i motywacje u niego na Play off.

Thorgal Ty tak na powaznie ? Przeciez Linus jest Cienki jak rabarbar i tylko dziwie sie ( zreszta pisalem juz o tym wielokrotnie ) po kiego juja z nim przedluzano umowe ?!@! Za 3 - no moze 4 przeblyski w sezonie ?
Wiem zaraz od Ciebie i zwolennikow Linusa uslsze , ze gdyby nie jego 5 pkt w meczu to brrrrrrrrrrrrr.
Wiec odpowiem odrazu " zeby babcia wasy miala , to by dziadkiem byla " . Lub ! :
Nie byloby rezerwy taktycznej itp , wiec chlopaki by tez sie nie rozluznili w nominowanych , a tak zapewne bylo / Wiec mecz i tak bylby wygrany .
Widzisz Thorgal ja pisze zawsze co mi nie pasuje , tu tez po meczu widze zaciemnienia - mlodziezowcy jednak dno , a mielismy byc 2 max 3 sila w lidze .
O ile Karczmarz jedzie to Szczotka i Czerniawski to dno i kupa szlamu . Kompletnie zero postepu . Kredyt zaufania jeszcze mozna dac Szczotce , ale Czerniawski jedzie padline po nawet fajnym sezonie w ubieglym roku .
Tez czepialem sie Chomskiego za nr 8-16 , ale jak ktos juz wyzej wspomnial broni Go jak narazie wynik .
Dla mnie sytuacja na dana chwile jest bardzo prosta po powrocie Martina . Linus na ławe i tyle .
Widze to tak :
Wożniak
Vaculik
Kasprzak
Walasek
Zmarzlik

LINUS NIE NADAJE SIE NA EKSTRALIGE !!!!! Koniec kropka !

adifanstal - 2018-05-28, 20:37

leszek napisał/a:

Widze to tak :
Wożniak
Vaculik
Kasprzak
Walasek
Zmarzlik

LINUS NIE NADAJE SIE NA EKSTRALIGE !!!!! Koniec kropka !

Co wiecej, ważne w tym co powiedziałeś, a na co nie zwróciłeś uwagi. Zostawić Woźniaka pod numer prowadzącego parę w meczach u siebie. Obawiam się, że trener Stasiu przesunie go znowu na doparowego, tymczasem widać, jak dobrze działa na niego dobry numer w programie. Szymek ma dobre starty i potrafi wozić u nas po 14 pkt, a Vaculik poradzi sobie z zewnętrznych pól, już w tamtym sezonie to pokazywał...

Thorgal - 2018-05-28, 21:35

Taaaa... Ciekawe czy to samo powiesz gdy Linus przywiezie te 5 pktow, a Walasek 1.

Osobiście nie widzę powodu by ktoregokolwiek z nich zastepowac w skladzie Szczotką.

Kiper - 2018-05-28, 21:54

Thorgal napisał/a:
Osobiście nie widzę powodu by ktoregokolwiek z nich zastepowac w skladzie Szczotką.

Upierdliwy jesteś. Wymień argumenty za wystawianiem Bartka na rezerwie, a potem poszukaj naszych wpisów, z jakim się to wiąże ryzykiem. Bo powtarzasz jak mantrę, albo dogmaty wiary bez jakiegokolwiek uargumentowania.

leszek - 2018-05-29, 04:28

Thorgal napisał/a:
Taaaa... Ciekawe czy to samo powiesz gdy Linus przywiezie te 5 pktow, a Walasek 1.

Bede trzymal sie swego Linus nie nadaje sie na ekstralige
Thorgal napisał/a:

My o niebie Ty Thorgal o chlebie .
Nie widze tu wpisu,aby zastepowac Linusa Szczotka . Caly czas mowa o Vaculiku w miejsce Linusa . Reszta zostaje

adagio - 2018-05-29, 06:25

Panowie nie rozumiem o co dyskusja. Liczby nie kłamią:

Walasek 1,53, wyprzedza m.in. Ivetsena, Protasiewicza, Przedpełskiego
Sundstroem 1,22 wyprzedza jedynie Mroczkę i kilku juniorów.

Rachunek jest prosty, Szwed po powrocie Vacula jako najsłabszy na ławę i czeka na swoją szanse, a my pozostajemy z fajna drużyna, z tylko jednym obcokrajowcem, w całości mówiąca po Polsku. Czy to nie wygląda pięknie? Coście się tak czepili tego drewnianego Linusa? Poza kilkoma biegami jedzie w tym roku totalny piach i nic więcej.

A Bartek pod ósemka nie pojedzie, to wyraźnie było już komunikowane i się nie zmieni. Takie rozwiązanie rozwali drużynę. To aani dobra sytuacja dla Walaska, ani Sundstroema, ani tym bardziej Bartka. Faktycznie być może ciut więcej możliwości taktycznych, ale drużyna to nie tylko cyferki i w kontekście szerszego spojrzenia czy zwrocenie na sytuację Torunia może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Nigel - 2018-05-29, 07:35

Thorgal napisał/a:

Niestety ale mają problemy. Co w Toruniu się dzieje, każdy widzi natomiast Wrocław też nie jet monolitem. Lebiediev myśli o odejściu do innego klubu, Drożdż jest "mega zadowolony" z możliwości jazdy i tylko ma nadzieję, że Czugunow w zetknięciu z bardziej wymagającym rywalem niż "wyjazdowy" GKM już tak nie pofruwa. Maxa Fricke puszczają już w wyjściowym składzie choć wydawało się, że jest idealnym nr 8. Wrocław ma do tej pory dobre wyniki to i atmosfera jeszcze się trzyma ale przyjdzie mały kryzys i mogą mieć z tym kłopot. Zresztą Unia Leszno zaczynała z Kurtzem pod nr 8 i wycofali się z tego. Przypadek?

Thorgal - 2018-05-29, 08:37

Argumenty za Bartkiem pod nr 16 i pozostawianiem Linusa pod nr 10 lub 12? Proszę bardzo. Oto dwa scenariusze:

Scenariusz 1.
W składzie są Linus i Walasek. Bartek pod nr 16. Bartek od razu ma powiedziane, że wskakuje w dwa pierwsze biegi, w których jest w programie Linus. Jednak w trakcie zawodów okazuje się, ze któryś z naszych seniorów jedzie piach np. Walasek, Woźniak. Wówczas Bartek np. po dwóch zerach Walasa zmienia go, a Linus jedzie wg programu i okazuje się, że jest lepiej dysponowany w danym dniu niż Walas.

Proste pytanie: po co zamykać sobie taką możliwość?

Scenariusz 2.
W składzie są Walasek i Bartek, a pod nr 16 jest Szczotka. Nie ma Linusa. W trakcie zawodów Walasek jedzie piach. Kim go zastąpić?! Są dwie możliwości, obie słabe: Szczotką lub nikim bo Szczotka pod nr 16 nie jest po to, by zastępować słabych seniorów. Pomijam taktyczne. Zakładam, że chcemy budować przewagę lub trzymać blisko wynik.

Który scenariusz wydobywa z drużyny maksa? Który jest lepszy dla wyniku drużyny? Dla mnie odpowiedź jest oczywista.

adagio - 2018-05-29, 09:03

Thorgal, beznadziejny pomysł. Naprawdę nie przekonuje Cię atmosfera w Toruniu czy Wrocławiu przy takiej formie mocnego rezerwowego?

Straszak Bartek dla Linusa i Walaska. Już widzę, jak z takim komfortem jazdy (dwa słabe wyścigi = koniec meczu) OBAJ jadą piach... Do tego wchodzący w mecz na trzecią serię Linus jadący wspaniałe zawody, niezła fantazja. Morale drużyny są ważniejsze dla ogólnego rozrachunku niż bezproduktywne roszady w składzie.

Dobrze, że Staszek przedstawił wyraźną deklarację odnośnie startu Bartka pod ósemką i te pomysły to tylko niespełnione nadzieje wąskiej grupy kibiców.

mariano901229 - 2018-05-29, 09:26

Thorgal napisał/a:

Są dwie możliwości, obie słabe: Szczotką lub nikim bo Szczotka pod nr 16 nie jest po to, by zastępować słabych seniorów. Pomijam taktyczne. .

A rezerwa zwykła z Karczmarzem to już nie łaska ?

yellow-blue - 2018-05-29, 10:10

mariano901229 napisał/a:
Thorgal napisał/a:

Są dwie możliwości, obie słabe: Szczotką lub nikim bo Szczotka pod nr 16 nie jest po to, by zastępować słabych seniorów. Pomijam taktyczne. .

Otóż to. Wiele przed sezonem mówiło się o tym, że Rafał powinien dostawać więcej szans i to się potwierdza, że te dwa jego dodatkowe biegi więcej mogą zdziałać niż ten rezerwowy spod 8.

miszarus - 2018-05-29, 11:42

Oglądałem kilka razy skrót z meczu i już wiem, czemu Rafał kiedyś marudził na BZ. On po prostu ma bardzo dobry kontakt z Kasprzakiem. Zobaczcie, jak często ze sobą rozmawiają, KK przed i po każdym biegu podbiega i zagaduje z Rafałem... w ogóle atmosfera widać, że jest przednia. Żadnych Żagarów, PUK-ów.

Mam jeszcze jedno pytanko... do Przemka. Pisał na sportsbord, że po wypełnieniu kontraktu ma od nas odejść Vaculik. Podobno zna powody, jestem ciekaw jakie? Kasa?

Danonek920 - 2018-05-29, 15:00

Thorgal napisał/a:
Argumenty za Bartkiem pod nr 16 i pozostawianiem Linusa pod nr 10 lub 12? Proszę bardzo. Oto dwa scenariusze:

Scenariusz 1.
W składzie są Linus i Walasek. Bartek pod nr 16. Bartek od razu ma powiedziane, że wskakuje w dwa pierwsze biegi, w których jest w programie Linus. Jednak w trakcie zawodów okazuje się, ze któryś z naszych seniorów jedzie piach np. Walasek, Woźniak. Wówczas Bartek np. po dwóch zerach Walasa zmienia go, a Linus jedzie wg programu i okazuje się, że jest lepiej dysponowany w danym dniu niż Walas.

Serio, Linus zaczynający od 3 serii startu ma być dobrze dysponowany? Po co wałkować ten temat, skoro już wszystko zostało powiedziane. Piszecie, że to super sprawdza się we Wrocławiu. Ale oni tam w seniorskim składzie mają Janowskiego, Woffindena czy też solidnego Milika. To się u nich sprawdza , bo Fricke jest po prostu znacznie lepszym zawodnikiem od Drożdża i te zmiany to według mnie wykorzystywanie luki w regulaminie. Po cholere mamy u nas najlepszego zawodnika wstawiać pod 8 ,aby osłabić skład podstawowy, atmosferę w zespole oraz niepewność 3 zawodników kto kiedy pojedzie.

leszek - 2018-05-29, 19:11

Danonek920 napisał/a:
Serio, Linus zaczynający od 3 serii startu ma być dobrze dysponowany?

Spokojnie Thorgal wierzy w eksplozje talentu Linusa :)
Danonek920 napisał/a:
To się u nich sprawdza , bo Fricke jest po prostu znacznie lepszym zawodnikiem od Drożdża i te zmiany to według mnie wykorzystywanie luki w regulaminie.

Mamy Vaculika , Kasprzaka i solidnego Wozniaka , wiec i Bartek tez jest lepszym zawodnikiem jak sadze nizeli Linus-Walasek ( zly przyklad ) .
mariano901229 napisał/a:

No wlasnie !!!! Brawo Mariano ! Thorgal prosze Cie nie cudacz . Vaculik za linusa , reszta zostaje bez zmian . Karczmarz 2 biegi wiecej + w razie totalnego zagrożenia rezerwy taktyczne .

ramireeez - 2018-05-29, 22:18

Witam

Jak wygląda sprawa wjazdu na parking przy stadionie, ile kosztuje wjazd i miejsce? (osiadam karte postojowo-parkingową osoby niepełnosprawnej)

Danonek920 - 2018-05-30, 01:22

leszek napisał/a:
Danonek920 napisał/a:
Serio, Linus zaczynający od 3 serii startu ma być dobrze dysponowany?

Spokojnie Thorgal wierzy w eksplozje talentu Linusa :)
Danonek920 napisał/a:
To się u nich sprawdza , bo Fricke jest po prostu znacznie lepszym zawodnikiem od Drożdża i te zmiany to według mnie wykorzystywanie luki w regulaminie.

Mamy Vaculika , Kasprzaka i solidnego Wozniaka , wiec i Bartek tez jest lepszym zawodnikiem jak sadze nizeli Linus-Walasek ( zly przyklad ) .
mariano901229 napisał/a:

No wlasnie !!!! Brawo Mariano ! Thorgal prosze Cie nie cudacz . Vaculik za linusa , reszta zostaje bez zmian . Karczmarz 2 biegi wiecej + w razie totalnego zagrożenia rezerwy taktyczne .

Chodzi mi oto, że oni wystawiając Fricke pod 8 nie tracą na siły na pozycjach głównych i to jest jedyna dla nich słuszna opcja.

Kiper - 2018-05-30, 09:29

Thorgal napisał/a:

Scenariusz 1.

Scenariusz 2.
W składzie są Walasek i Bartek, a pod nr 16 jest Szczotka. Nie ma Linusa. W trakcie zawodów Walasek jedzie piach. Kim go zastąpić?! Są dwie możliwości, obie słabe: Szczotką lub nikim bo Szczotka pod nr 16 nie jest po to, by zastępować słabych seniorów. Pomijam taktyczne. Zakładam, że chcemy budować przewagę lub trzymać blisko wynik.

Który scenariusz wydobywa z drużyny maksa? Który jest lepszy dla wyniku drużyny? Dla mnie odpowiedź jest oczywista.

Fantazję to ty masz, nie powiem.
Ad.1
W Twoim scenariuszu okazuje się, że Walasek lub Woźniak cieniują, a Bartek jedzie przynajmniej dwa biegi zamiast dobrze dysponowanego Linusa. No super pomysł!!! :-)
Ad. 2
Dlaczego nie ma Linusa? A jeśli w składzie nie ma Linusa, a pod 16 jedzie Bartek, to Szczotka w takim razie jedzie pod 2 lub 4. Wtedy Bartek jedzie za niego. No wymyśliłeś..... Normalnie zaorałeś taktyką Mazinho :-)

Thorgal - 2018-05-30, 13:36

Kiper, nie zrozumiałeś.

Jesli nie ma Linusa, to Bartek jest w składzie, a pod nr 16 jedzie Szczotka.
Teraz wyobraźmy sobie, że Walas lub Woźniak jadą piach.

Jedną opcją jest wymiana ich na Karczmarza. I spoko. Tyle, że dlaczego mamy sobie ograniczać większe pole manewru? Pisał o tym dokładnie tutaj mistrz analizy na tym forum Mazinho.

Kiper - 2018-05-30, 18:12

Thorgal napisał/a:
Kiper, nie zrozumiałeś.
Jesli nie ma Linusa, to Bartek jest w składzie, a pod nr 16 jedzie Szczotka.
Teraz wyobraźmy sobie, że Walas lub Woźniak jadą piach.
Jedną opcją jest wymiana ich na Karczmarza. I spoko. Tyle, że dlaczego mamy sobie ograniczać większe pole manewru? Pisał o tym dokładnie tutaj mistrz analizy na tym forum Mazinho.

Sorry, ale to Ty nie zrozumiałeś. Ja oceniłem Twoje rozwiązanie z Bartkiem na 16. Wówczas bez Linusa w składzie jedzie za niego Szczotka. Tak, czy nie? No więc za kogo będzie Bartek z rezerwy wchodził, jak nie za Szczotkę? Rozpisz sobie jeszcze raz składy, bo się zaplątałeś.

Thorgal - 2018-05-31, 01:29

Kiper, to spróbuj raz jeszcze przeczytać ze zrozumieniem Scenariusz 2. Mowie w nim wyraźnie o Szczotce na nr 16. Ochlon i honorowo uderz sie w pierś.

I większość z Was broni takiego scenariusza a wiec de facto składu bez rezerwowego i zbyt wielu możliwości taktycznych.

Kiper - 2018-05-31, 04:24

Spróbowałem to przeczytać ze zrozumieniem. Podaj cały skład, a nie każesz się domyślać, kto jedzie, a kto nie. Podajesz wersje z Vaculikiem, czy bez? Bo jeśli chcesz Bartka na rezerwę wstawiać, to obecnie z nr seniorskim musi jechać jakiś junior. Wówczas za kogo będzie wstawiany Bartek, jak nie za juniora? Więc ten pomysł jest bez sensu. Jeśli z Vaculikiem i Bartkiem na rezerwie, to kiedy chcesz wstawić Bartka i za kogo? Wstawiasz od razy od 1 biegu za Linusa? A jak przycieniuje Walasek? Wstawiasz za Walaska? A jak przycieniuje Linus? Czekasz, który będzie w słabszej dyspozycji? A co będzie, jak obaj przywiozą w pierwszych swoich wyścigach po 1 lub 2 pkt?? Odstawisz ich? A jak zapunktują w drugiej serii też, zwłaszcza, że jeden jedzie z juniorem rywala? To kiedy wejdzie Bartek do gry? W ósmym wyścigu? Popatrz, jakie było wejście młodego Holdera w Częstochowie. No przemyśl to sam.
Thorgal - 2018-06-01, 10:28

Przecież napisałem jaki podaję scenariusz. Pochyl się nad tym :) Oto on:

- Bartek pod nr 16
- Linus pod nr 9 lub 10
- Walsek pod nr 12

Założenie jest takie, że Bartek wskazuje za Linusa od pierwszego biegu i jedzie za niego cały mecz tak długo jak Walasek punktuje. Jeśli Walasek po dwóch biegach jedzie piach, to Bartek jedzie za niego. A Linus wskakuje na swoje 2 biegi, ew. nominowany jeśli wystrzeli.

Jeśli zaś Walas i Linus jadą piach, to zmieniają ich Bartek i Karczmarz.

To bardzo proste :-) Odstawienie Linusa i wstawienie Szczotkę na nr 16 to zmniejszenie naszych możliwości. To tak jakby jechać bez rezerwowego.

Kiper - 2018-06-01, 20:17

Grochem o ścianę. Nadal nie potrafisz podać składu złożonego z 8 zawodników. Szkoda mi czasu na jałowe dyskusje, gdzie mam się domyślać, co rozmówca ma w głowie, bo jemu się nie chce napisać. Najlepsze w tej Twojej taktyce jest to, że Bartek może jechać od początku za dobrze dysponowanego Linusa, który nie pojedzie, dopóki nie wtopi Walasek. A jak nie wtopi, tylko będzie ciułał po 1 punkcie, to dobrze dysponowany Linus przesiedzi cały mecz na ławie. Na następny nie przyjedzie, bo kto mu zapłaci za dojazd, hotele itp. gdy nie zarobi ani jednego euro w meczu? Koniec, naprawdę szkoda czasu.
Thorgal - 2018-06-02, 10:31

Racja. Lepiej jeździć bez rezerwowego. A tu nasi wypalają z Rissem, któremu trzeba będzie zapewnić dojazd, hotel itp. bez gwarancji startów. Co więcej - taki Walasek teraz będzie jeździł pod presją, że zostanie zmieniony. To na pewno odbije się na jego formie. Straszne są te taktyki z rezerwowym. Najlepiej dać pod nr 16 Szczotkę i mieć spokój ;-)

Ok, kończymy. Zero merytoryki i argumentów. Szkoda czasu.

leszek - 2018-06-02, 14:32

Thorgal napisał/a:
Co więcej - taki Walasek teraz będzie jeździł pod presją, że zostanie zmieniony.
Czyli jak na rezerwie bylby Zmarzlik to to Grzesiu nie mialby presji tak ? Sam sobie zaprzeczasz
Thorgal - 2018-06-02, 14:57

Argument o presji to bzdura. To są zawodowcy i powinni jeździć pod presją lub bez niej. Może najlepiej odpuszczać biegi nominowane, bo tam presja jest największa..

Argument presji i atmosfery w drużynie używali przeciwnicy wstawiania Bartka na nr 16. Jeśli więc Bartek nie może jeździć z nr 16 bo Walasek lub Linus nie powinni jeździć pod presją zmiany, to również Rissa nie powinno być pod nr 16.

Czyż nie to podpowiada logika?

mariano901229 - 2018-06-02, 18:51

Thorgal napisał/a:

Argument presji i atmosfery w drużynie używali przeciwnicy wstawiania Bartka na nr 16. Jeśli więc Bartek nie może jeździć z nr 16 bo Walasek lub Linus nie powinni jeździć pod presją zmiany, to również Rissa nie powinno być pod nr 16.

Czyż nie to podpowiada logika?

Dlaczego zarzucasz argumentowi, że jest bzdurny ? Jednocześnie piszesz, że zawodnicy "powinni" sugerujesz, że jednak istnieje presja, ale powinni się zachowywać się inaczej. Słowo powinni jest kluczowe ponieważ sam akceptujesz stan rzeczy.

Natomiast bzdurą jest twoj argument bo:

Po pierwsze nikt nie powiedział, że Riss będzie jeździł pod 16.
Po drugie Bartek pod 16 jest niejako zobligowany do pojechania minimum 5 biegów. Co oznacza, że te 5 biegów komuś trzeba zabrać niezależnie od jakości jazdy. Kevlar ma być wykorzystywany w momencie kiedy ktoś złapie kontuzje.
Po trzecie podaj przykład klubu kiedy funkcja rezerwowego wpływa pozytywnie na zespół. I nie nie wyjeżdżaj mi z Wrocławiem, w którym ostatnio Fricke jeździ pod 13.

Zmora nawet ostatnio wypowiedział się, że rezerwowy przynosi więcej negatywów niż pozytwów. Widzą to ludzie siedzący w żużlu mający wiedzę.

Thorgal - 2018-06-02, 22:02

Funkcja rezerwowego to kwestia regulaminu a nie naszej opinii.
Jesli Regulamin daje możliwość zmiany slabego ogniwa to jak można argumentować, by z tego nie korzystać?!

leszek - 2018-06-03, 21:01

Thorgal napisał/a:
Funkcja rezerwowego to kwestia regulaminu a nie naszej opinii.

No i temat w tej kwestji zostal przez nasze wladze klubowe definitywnie wyjasniony . Czego Ty jeszcze szukasz ?
Thorgal napisał/a:
Jesli Regulamin daje możliwość zmiany slabego ogniwa to jak można argumentować, by z tego nie korzystać?!

Bo braly to pod uwage w sumie 3 kluby ! Wroclaw , Leszno , Torun .
Leszno juz zrezygnowalo i puszcza Kurtza w podstawowym , Wroclaw to MUSI ! ( Drozdz to 4 polak w zespole ) . Torun ma problem w postaci NKI + Przedpelski .

Reasumujac to albo czegos nie pojoles lub jestes totalnie ograniczony ! Facet skoncz to drazyc !
Mamy co mamy , zdaje to egzamin i odpirdol sie czlowieku od czegos co funkcjonuje !
Na poczatku sam bylem tego samego zdania co Ty , szczegolnie po kontuzjach - teraz jednak widze , ze polityka klubowa zdaje egzamin .

marcin_crx - 2018-06-04, 12:05

Idąc tokiem rozumowania Leszka zawodnik rezerwowy w tym sezonie się nie sprawdził. Jest tego doskonałym przykładem Toruń - konflikty w zespole. Jest przykładem Wrocław, gdzie również mamy konflikty.

Dlatego może i dobrze, że my nie zdecydowaliśmy się wstawiać Bartka z numerem 8/16, aczkolwiek w decydujących momentach sezonu stawiałbym jednak na taki układ ze względu na stawkę w meczu i chęć sprawdzenia dyspozycji dnia Linusa i Walaska.

Thorgal - 2018-06-04, 14:50

Nasza sytuacja jest o tyle ciekawa, że osobiście nie jestem pewien kto jest lepszy: Linus czy Walas. Walas odpada z 1/4 IMP, zaś Linus jeździ w reprezentacji w Szwecji i potrafi wygrywać z najlepszymi.

Stąd opcja rezerwowego Bartka wyklucza losowość w stawianiu na jednego lub drugiego. Po prostu Bartek jeździ za słabszego w danym dniu.

Wydaje mi się to lepszą opcją niż Szczotka na nr 16 a więc możliwość wystawienia wyłącznie Karczmarza.

yellow-blue - 2018-06-04, 18:26

Thorgal napisał/a:
Nasza sytuacja jest o tyle ciekawa, że osobiście nie jestem pewien kto jest lepszy: Linus czy Walas. Walas odpada z 1/4 IMP, zaś Linus jeździ w reprezentacji w Szwecji i potrafi wygrywać z najlepszymi.

Ty tak na serio? Widzę straszny problem z logicznym myśleniem. Nie ma to jak porównywać zupełnie rożne, losowe zawody. Ale niech będzie, że podpowiem. Rozumiem, że rozpatrujesz Linusa i Walaska pod kątem ligi. A zatem - należy porównać średnie obu zawodników w lidze i czary mary: G.Walasek 1,533, Linus: 1,222. Poza suchymi statystykami wyraźnie też widać, że Grzesiu jest na fali wznoszącej, a Linus ma tylko pojedyncze wyskoki.

Nie ma za co.
Cytat:
Stąd opcja rezerwowego Bartka wyklucza losowość w stawianiu na jednego lub drugiego. Po prostu Bartek jeździ za słabszego w danym dniu.

Wydaje mi się to lepszą opcją niż Szczotka na nr 16 a więc możliwość wystawienia wyłącznie Karczmarza.

Skończ. To już jest nudne. Nie wiem czy to prowokacje, ale zrób wszystkim przysługę i skorzystaj z opcji 'wyloguj' u góry ekranu. W tym czasie możesz zajrzeć na stronę ze statystykami np. To łatwiejsze niż się wydaje.

Don Lucas - 2018-06-04, 19:46

Nie widzicie, że Thorgall pisze dla samego pisania, bije pianę, rzuca argumenty z pupy i robi sobie z Was jaja, a wszystko pod płaszczykiem troski o Stal. :idea:

Co do samego meczu, to trzeba dobić rannego zwierza, wybić mu z głowy cokolwiek lepszego w tym sezonie niż 6 m-ce. Oni by z nami tak postąpili. Tutaj nie ma miejsca i czasu na miłosierdzie i pół środki.
Co do składu, to fajnie jedzie Grzechu Walasek i robi chyba 150% normy (jedzie i za Vaculika i za Linusa) i nie chodzi mi tutaj o jego punkty, ale przede wszystkim zachowanie i robotę na torze zarówno dla Krzycha Kasprzaka, jak i Zmarzlika (vide mecz z Tarnowem). Na początku, jak większość, byłem nastawiony do tego wypożyczenia i samego zawodnika sceptycznie i ironicznie, ale tak naprawdę z każdym meczem, począwszy od Leszna mój szacunek do tego gościa i jego profesjonalizmu rośnie w niewiarygodnym tempie. Facet naprawdę robi robotę i oby tak dalej.

leszek - 2018-06-04, 21:57

marcin_crx napisał/a:
Idąc tokiem rozumowania Leszka zawodnik rezerwowy w tym sezonie się nie sprawdził. Jest tego doskonałym przykładem Toruń - konflikty w zespole. Jest przykładem Wrocław, gdzie również mamy konflikty.

DOKLADNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A uwierz na poczatku mialem inne zdanie .
marcin_crx napisał/a:
Dlatego może i dobrze, że my nie zdecydowaliśmy się wstawiać Bartka z numerem 8/16, aczkolwiek w decydujących momentach sezonu stawiałbym jednak na taki układ ze względu na stawkę w meczu i chęć sprawdzenia dyspozycji dnia Linusa i Walaska.
No tak , ale to gdybanie , lub ewentualnie zaskoczenie druzyny przeciwnej . Jednak pamietajmy , że wraca zaraz Vaculik i o kant dupy rozbic nasze rozważania ( szczegolnie Thporgala ) . Na dzien dzisiejszy wyglada to tak , że Linus bye , bye ze skladu i lecimy z koksem :)
Thorgal napisał/a:

Sytuacja z Toba jest duuuzo bardziej klarowna - zaczynam pomalu dochodzic do wniosku , że jestes niepoczytalny . Ilez mozna pierdolic te same bzdety bez pokrycia ??
Thorgal napisał/a:

A mi sie wydaje , że Ty sam chcesz wskoczyc pod nr 16 :) Co za roznica , ze nie pojedzie Szczoty , czy TY - jeden pies !
Don Lucas napisał/a:

Nie widzicie, że Thorgall pisze dla samego pisania, bije pianę, rzuca argumenty z pupy i robi sobie z Was jaja, a wszystko pod płaszczykiem troski o Stal.

Don Lucas z calym szacunkiem , ale to nie jest troska o Stal - TO TYPOWA PARANOJA ! HITLER u schylku kariery tez dowodzil wyimaginowanymi jednostkami :)
Don Lucas napisał/a:
Co do samego meczu, to trzeba dobić rannego zwierza, wybić mu z głowy cokolwiek lepszego w tym sezonie niż 6 m-ce. Oni by z nami tak postąpili

Nie chcialem cytowac calego Twojego posta , ale wytargales mi to z ust ! Zero litosci i ukladow ! Walic w ryj ile wlezie . Nawet bez Falubazow w lidze ( przy rozsadnych cenach ) jestesmy wstanie wypelnic stadion .

Thorgal - 2018-06-05, 10:20

Ciekawe, że ci, którzy tak teraz chcą wywalić Linusa, a zostawić Walasa - tak pluli na Grześka gdy przychodził do Stali. "Po co nam Falubaz?!" - wrzało na forum. "Stawiajmy na naszych młodych: Szczotkę, Czerniawskiego" - gadali obrońcy obecnego Walaska.

Teraz Walas ratuje nam tyłki więc to Linus jest tym złym. Ciekawe jednak co napiszecie jeśli Walas zacznie jechać piach, a w obwodzie z nr 8/16 będzie Szczotka. Mój argument jest taki, że nie musimy wybierać między jednym a drugim.

Jeśli argumentem za Szczotką pod nr 16 (a więc jazdą bez rezerwowego) jest "atmosfera" to już widzę zadowolonego Linusa jak wraca do drużyny po słabszych występach Walaska. Już widzę zadowolonego Walaska odstawianego od składu...

Mazihno zrobił tu na forum rzeczową analizę jak nalezy rotować Bartkiem pod nr 16. Nie było rzeczowych kontrargumentów. Emocje, emocje, emocje i personalne wycieczki :) Eeech, ręce opadają jak się czyta niektórych "fachowców" :)

yellow-blue - 2018-06-05, 11:18

Prośba do wszystkich. Ignorujmy tego trolla powyżej :!:

Vaculik ma trenować na dniach, więc możliwe, że za Linusa wskoczy ;-) Aczkolwiek lepiej niech na 100% będzie zdrowy, bo i z Linusem powinniśmy dać spokojnie radę.

marcin_crx - 2018-06-05, 11:24

Na sportowych faktach piszą, że prawdopodobnie jedziemy w niedzielę w pełnym składzie ;-)

Ciekawe zatem kogo odstawi Stasiu, myślę że po ostatnich występach Walaska raczej Linus nie ma co liczyć prędko na występ.

leszek - 2018-06-05, 11:50

Thorgal napisał/a:
Ciekawe, że ci, którzy tak teraz chcą wywalić Linusa, a zostawić Walasa - tak pluli na Grześka gdy przychodził do Stali. "Po co nam Falubaz?!" - wrzało na forum. "Stawiajmy na naszych młodych: Szczotkę, Czerniawskiego" - gadali obrońcy obecnego Walaska.

Jestem jednym z nich , ale bije sie w piers . Co do Linusa poczytaj moje posty , nigdy nie bylem zwolennikiem Szweda . Nadal tez twierdze , ze to kompletnie przestrzelony transfer . Obyn Go nie musial ogladac w Stali w przyszlym sezonie .
Thorgal napisał/a:
Jeśli argumentem za Szczotką pod nr 16 (a więc jazdą bez rezerwowego) jest "atmosfera" to już widzę zadowolonego Linusa jak wraca do drużyny po słabszych występach Walaska. Już widzę zadowolonego Walaska odstawianego od składu...

Tym sie nie przejmuj - Walasek doskonale wiedzial na jakiej zasadzie podpisuje u nas kontrakt . Czy Linusowi nalezy sie miejsce w skladzie z urzędu ????
Thorgal napisał/a:
Mazihno zrobił tu na forum rzeczową analizę jak nalezy rotować Bartkiem pod nr 16. Nie było rzeczowych kontrargumentów. Emocje, emocje, emocje i personalne wycieczki :) Eeech, ręce opadają jak się czyta niektórych "fachowców" :)

Analiza Mazihnio jak najbardziej trafna , ale na milosc Boska czlowieku po co burzyc cos co funkcjonuje ??? Czy Ty nie potrafisz tego zrozumiec ?? Urzadz pikiete pod stadionem najlepiej .
marcin_crx napisał/a:
Ciekawe zatem kogo odstawi Stasiu, myślę że po ostatnich występach Walaska raczej Linus nie ma co liczyć prędko na występ.

Ja mysle natomiast , ze po interwencji Thorgala w skladzie bedzie Linus jechal . Walasek na dana chwile jest za slaby . :)
Co do meczu to jezeli nie bedzie jakichkolwiek walkow to sromotnie Falubaz ma w palnik .

Ps.
THORGALU I ................. NIE IDZCIE TA DROGA SKONCZCIE Z BLAZENSTWAMI PROSZE

Danonek920 - 2018-06-05, 13:16

Z jednej strony nie chcę aby Martin wracał zbyt szybko z drugiej jednak fajnie by było jakby mógł się objeździć z trochę gorszymi zespołami na własnym terenie. Co do Walaska to też nie jest to mój ulubiony zawodnik, ale kiedy okazało się, że Martin ma kontuzje to był jedyny rozsądny dla nas transfer , który jak najbardziej się sprawdza. Też nie rozumiałem całej tej nagonki na Walaska. To nigdy nie był zawodnik, który się jakoś strasznie utożsamiał z Falubazem, który by publicznie krytykował Stal i dawał deklaracje, że nigdy u nas nie będzie jeździł. Co do powrotu Martina to do odsunięcia jest niewątpliwie Linus , za którym tak na prawdę nikt nie będzie tęsknił.
Speedway-Fan - 2018-06-05, 20:00

Zdecydowanie trzeba odstawić Linusa od składu po powrocie Martina. Kiedyś go broniłem na tym forum ale przyznaje że ten gość to pomyłka. Zero waleczności.

I mam prośbę. Nie piszcie chamsko o Thorgalu że troll itd. Wymieniajmy sensowne argumenty ale bez wyzwisk i wykrzykników. To forum żyje dzięki tym dyskusjom.

Thorgalu nie przemyślałeś jednej aczkolwiek ważnej kwestii: Obecnie Bartek jest najlepiej punktującym zawodnikiem Stali. Mówi w wywiadach że czułby dyskomfort jeżdżąc pod 8/16. I teraz gdyby Trener go tam przesunął mogłoby być ryzyko że chłopak bez tej stabilności jazdy co ma teraz pojechałby gorzej. Maszynka teraz funkcjonuje, realizujemy plan więc nie ma sensu coś zmieniać. Myślę, że sztab szkoleniowy zna regulamin i jeśli zajdzie potrzeba to uruchomi tą możliwość z Bartkiem. Szacun za wytrwałość w swoich przekonaniach ale czasem trzeba spojrzeć na to z szerszej perspektywy.

mazinho - 2018-06-05, 20:52

Nie rozumiem tej nagonki na thorgala, bo ma 100 % racji pisząc, że Bartek na rezerwie to z taktycznego punktu widzenia najlepsze rozwiązanie. Tak to jest najlepsze rozwiązanie. Nie danie Zmarzlika na rezerwę na najważniejsze mecz to będzie tylko oznaczało ignorancję sztabu szkoleniowego.

W play-offach decydować będą DETALE. O najwyższe cele, bo chyba nie ma nikt wątpliwości pojedziemy z Wrocławiem i Lesznem. Częstochowa groźna nie będzie. Właśnie na Częstochowe bym chciał trafić i wlasnie trzeba tak liczyć/mierzyć by wpaść na Częstochowę. Chociaż do tego potrzebne są nam porażki Wrocławia. A co się składa na te detale? Właśnie poszczególne pojedynki między zawodnikami. Nasi liderzy mają wygrywać z liderami drugiej ekipy. Natomiast nasze najsłabsze ogniwa powinny jechać przeciwko 4-5 seniorowi ekip przyjezdnych i na słabszych juniorach. To jest cel Minimum.

Desygnując skład na mecz trzeba zakładać najgorszy scenariusz i ubezpieczyć się na najgorszą okoliczność. Czyli taką, że będziemy musieli gonić, bo to jest bardziej prawdopodobna sytuacja niż to, że bedziemy wszystko i wszędzie wygrywać. Trzeba też przygotowac się możliwie jak najlepiej na końcówkę spotkań i na biegi 11-15 mieć 3 razy naszego potencjalnego lidera.

Wystarczy przypomnieć co się działo, gdy w końcówce mieliśmy: Czerniawskiego (12 bieg), Sundstroema (13 bieg) i Pawlickiego - jechał beznadziejnie (14 bieg). W tym czasie, ani razu nie mogl wyjechać Zmarzlik i przy taktykach gości przegraliśmy 5:13. Po prostu nie mieliśmy czym zareagować!

Taktyka jechania zgodnie z programem sprawdza się, gdy wszystko idzie zgodnie z planem. Liderzy jadą, nie ma kontuzji i każdy jest zadowolony. Skoro regulamin daje nam możliwości, by miec takiego JOKERA, któego wpuszczac za kazdego seniora w kazdym mozliwym momencie i móc przy tym wybierac, czy jedzie w 14 czy 15 biegu to jak z tego nie korzystać?

Przypomnę tez sytuację jaka miała miejsce w meczu z Częstochową u siebie rok temu? Tam w 1 biegu kontuzji doznał Iversen. I co w przypadku gdy taka sytuacja zdarzyłaby się w Play-Offach? Zakladajac wyrównany mecz - to za naszego seniora jedzie 2x Karczmarz i 2x Czerniawski. A mając Bartka na rezerwie, to w przypadku kontuzji kogos z seniorow, mamy w składzie innego seniora + Karczmarza + Zmarzlika ( i go też odpowiednio wprowadzać).

Co to jest za pisanie/mówienie, że nie ma co burzyć ładu, że zawodnicy mają komfort itp. Pamiętajmy, że najważniejsza jest STAL GORZÓW, a nie interesy indywidualne poszczególnych zawodników. Jeżeli Bartek nie rozumie, że jest rezerwowym tylko z nazwy w teorii i że jest tam po to, by zwiekszac potencjał Stali Gorzów, to jest od tego trener by mu wytłumaczył. Przecież to mu nie zabiera żadnego startu. Do tej pory jechaliśmy pomimo kontuzji z ekipami ze słabą 2 linią - Tarnów to poza Pedersenem była cała druga linia, Czewa to też nie jest LEszno, czy Wrocław. Na wyjeździe mecz nam wygrał Walasek, ale Falubaz to jest jedna z dwócj najgorszych ekip w lidze. A my mówimy jak tu rywalizować z LESZNEM. Tam drugą linią jest Kołodziej, Smektała/Kubera, czy rewelacyjny Kurtz. Jadać w Lesznie może bedzie trzeba nam cwaniactwa. Delikatnie "odpuscic" pierwszą serie startów, wystawić 2x Czerniawskiego, wystawic najslabszych seniorów, tylko po to, by w 5 biegu (przy np. 6 punktowej zaliczce miejscowych) odpalić taktykiem rezerwowego Zmarzlika i przejśc do ofensywy. W końcówce nawet takie LEszno spuchnie, kiedy będzie jeździla para Zmarzlik-Kasprzak lub Zmarzlik-Vaculik (w dobrej formie).

Gdyby w Zielonej Górze Zmarzlik był na rezerwie, to w 7 biegu jechałby za np. Szczotkę (byłby w składzie pod 5) z taktycznej. Przez to Bartkowi uciekł jeden bieg, w którym by jeszcze pojechał. Jemu uciekła kasa, a zespołowi jeszcze jeden start lidera.

Okej na razie wszystko jest fajnie, wracają liderzy, wygraliśmy u siebie z Tarnowem, Czewą i jesteśmy blisko PO. Ale panowie nie traćmy czujności, nie idźmy tą drogą, że wystawiamy skład przewidywalny, taki sam i jesteśmy Ślepi na potencjał jakim dysponuje wielki klub jakim jest Stal Gorzów. My potencjał w tym roku mamy na Mistrza Polski i w to mierzymy - trzeba jasno powiedzieć. Lepiej teraz mówic o roznych wariantach, brac je pod uwagę niż po polfinale Play-offów po przegranej końcówce szukać winy w zawodnikach, bo wlasnie brakło tej jednej rezerwy zwyklej Zmarzlika na 11 lub 13 bieg, gdzie rywale na pole A zrobią rezerwe taktyczną.
Także jak pisał thorgal - mimo obecnie słabszej formy Sundstroema lepiej jego miec w skladzie niż Szotkę. Walasek nie cierpi betonów (widzielismy to we Wrocławiu czy Grudziadzu) i skad jest pewność, że na torze w polfinale PO (bardzo możliwy jest Wroclaw) bedzie sie tam dobrze spisywał? Linus tam też jest beznadziejny, ale wystawiajac ich obu, mamy wieksza szanse, że ktorys z nich trafi w biegu na Wojdyłę - bo na nim wlasnie będzie najwieksze prawdopodobienstwo zrobienia punktu.

PS Mam nadzieję, że po powrocie Vaculika nie zrezygnujemy z prowadzącego pary Woźniaka. To jest zawodnik, który najlepiej w pierwszej fazie meczu korzysta z pół od krawężnika. Zreszta, gdy został prowadzacym parę zaczął jechać jak lider z prawdziwego zdarzenia. Nie zabierajmy mu tego.

Jeszcze raz - atakowanie thorgala uważam było bardzo nie na miejscu.

Kasprzak
Sundstroem
Woźniak
Vaculik
Walasek
Karczmarz
Czerniawski
Zmarzlik

Mając taki skład na półfinał PO mamy OGROMNE możliwości taktyczne. Walasek/Sundstroem jadą na pewno na Wojdyłę ( a 1 serie jedziemy bez Zmarzlika). Dalej w zależnosci, czy bedzie taktyk, czy nie wjeżdżamy Bartkiem. Taktykami, mądrze rozprowadzonym Zmarzlikiem, a nawet Karczmarzem z tak dysponowanym Kasprzakiem, Woźniakiem i jeśli do teo dojdzie Vaculik to jesteśmy w stanie rozjechać KAŻDEGO.

Koniec kropka.

leszek - 2018-06-05, 21:43

Speedway-Fan napisał/a:
Zdecydowanie trzeba odstawić Linusa od składu po powrocie Martina. Kiedyś go broniłem na tym forum ale przyznaje że ten gość to pomyłka. Zero waleczności.

Wreszcie :)
Speedway-Fan napisał/a:
I mam prośbę. Nie piszcie chamsko o Thorgalu że troll itd. Wymieniajmy sensowne argumenty ale bez wyzwisk i wykrzykników. To forum żyje dzięki tym dyskusjom.

Spoko , choc nie ja Thorgala od troli zezwalem , a i pochlebnie sie z Nim nie obeszlem .
Jegomosc poprostu chce grzebac tam gdzie cos dziala . Na sile wciska Linusa , ktory jedzie padake .
mazinho napisał/a:

Nie rozumiem tej nagonki na thorgala, bo ma 100 % racji pisząc, że Bartek na rezerwie to z taktycznego punktu widzenia najlepsze rozwiązanie. Tak to jest najlepsze rozwiązanie. Nie danie Zmarzlika na rezerwę na najważniejsze mecz to będzie tylko oznaczało ignorancję sztabu szkoleniowego.

A ja rozumiem . Jest runda zasadnicza i to funkcjonuje . Gosc sie uparl , ze juz teraz i koniec .
mazinho napisał/a:
W play-offach decydować będą DETALE. O najwyższe cele

No wlasnie ! I przed play-off mozna wrocic do dyskusji . Na dana chwile jest zbedna moim zdaniem , bo takiego ruchu Staszek nie wykona .

miszarus - 2018-06-05, 21:53

A ja napiszę tylko jedno. Taktycznie Przemek idealnie, ale wy naprawdę nie wiecie ile w takim zespole znaczy team spirit, pewne miejsce itp. My mamy w drużynie bardzo trudne charaktery, a sami chcemy żeby zaczęło iskrzyc. Jak mówię Taktycznie elegancko, ale na motocyklach siedzą ludzie, z emocjami. Podobnie jest z kadra kopaczy, jedzie Peszko i Jedza bo zespół ich potrzebuje...dobra grupa jest lepsza od zlepku indywidualności. Stal ma zespół a wy chcecie zrobić Toruń.
RAFIK - 2018-06-06, 22:48

No więc panowie od niedzieli w Zielonej panuje straszny upał.Coś w granicach 43-47 stopni.Jak wróci teraz Vacul to w Zielonej synoptycy prognozują żar tropików.A tak na serio to mam nadzieję,że skończy się w końcu bezkrólewie.
leszek - 2018-06-07, 10:47

Skonczylo sie w ubieglym roku ,, jak Falubaz dostal od nas w palnik o brazowy medal w dwoch meczach :)
RAFIK - 2018-06-07, 14:09

leszek napisał/a:
Skonczylo sie w ubieglym roku ,, jak Falubaz dostal od nas w palnik o brazowy medal w dwoch meczach :)
Racja,że też umknął mi ten meczyk o brąz :mrgreen: :lol: :lol:
marcin_crx - 2018-06-07, 15:03

Wiadomo czy jedziemy z Martinem?

Skórnicki mocno namieszał, jak mu nie wypali to Falubaz dostanie ostry łomot...

wojtek14 - 2018-06-07, 15:14

bez Martina jeszcze trzeba czasu
leszek - 2018-06-07, 21:36

RAFIK napisał/a:
Racja,że też umknął mi ten meczyk o brąz

Nadal tez dzierzymy berlo :)
wojtek14 napisał/a:

bez Martina jeszcze trzeba czasu

I bardzo dobrze . Niech sie chlopak dobrze wykuruje . Na Falubaz nie jest nam potrzebny .

Danonek920 - 2018-06-08, 14:31

Swoją drogą to zmora się wypowiedział o Rissie. Tak jak się spodziewałem to nie jest żaden konkurent dla naszych zawodników w tym sezonie, jest to transfer z myślą o przyszłości.
marcin_crx - 2018-06-08, 16:05

Danonek920 napisał/a:
Swoją drogą to zmora się wypowiedział o Rissie. Tak jak się spodziewałem to nie jest żaden konkurent dla naszych zawodników w tym sezonie, jest to transfer z myślą o przyszłości.

szukamy "gorzowskiego" Brady Kurtza vol. 25.

Póki co nam nie idzie szukanie faktycznie takiego mega solidnego zawodnika z zagranicznym rodowodem.

Kiper - 2018-06-09, 07:27

Zamiast Gomólskiego pojedzie Smoliński, a to zmienia postać rzeczy. Będzie 55:35, a nie 60:30 :-)
mariano901229 - 2018-06-11, 09:11

Czy autor/autorzy informacji o tym, że Vaculik ma zamiar odejść, że mu nie po drodze z naszym klubem etc. mógłby odpowiedzieć na następujące pytania, mianowicie:

Dlaczego zawodnik, który ma odejść i jest pokłócony z zarządem przyjeżdża na mecz w którym nie wystapi, jest na trybunach i z drużyną w parkingu oraz zachowuje się jak na kapitana przystało?

Tak nurtuje to mnie i pewnie resztę forumowiczów ... :roll:

miszarus - 2018-06-11, 09:23

Żeby była jasność, informację podał mazhinio na forum sportsboard - "...Tym bardziej, że z moich informacji - niewiadoma jest przyszłość w kolejnym sezonie Vaculika (ale nie chce pisać z jakich powodów), także Stal może szukać trzeciego lidera. Rozmowy z zawodnikami zaczną się za dwa miesiące - w sierpniu, także do takiego nieoficjalnego sezonu ogórkowego już niedługo. "
A chłopak jakieś wejścia swoje ma... więc pewnie coś na rzeczy było.
Ja osobiście chciałbym Vaculika widzieć i za rok i za dwa w ekipie Stali, w ogóle team mamy przedni, taki na MP 2018 :)

marcin_crx - 2018-06-11, 11:12

Mecz jak mecz - chyba jedne ze spokojniejszych derbów ostatnich lat.

Nasi pokazali siłę i moc choć brakowało mi tego 15 biegu żeby zdobyć te 52-54 oczka.

Teraz przed nami "spokojniejsza" część sezonu - mamy wszystkie wygrane na własnym torze + bonus w postaci wygranej w Zielonej Górze. Jedziemy do Częstochowy, gdzie wystarczy nam obronić bonus (38 oczek) i mecz u siebie z GKM raczej wygrany z "urzędu".

Także cóż - najgorsze za nami i mam nadzieję, że limit kontuzji na ten sezon też za nami!

Danonek920 - 2018-06-11, 13:16

Mecz bez historii, nawet trochę bardziej mi się podobał tor, bo można było przy szerokiej się trochę napędzić. Woźniak i Walasek wolą jednak trochę bardziej przyczepnie, ale nie było co ryzykować, bo Ci wszyscy komisarze tylko czekają na małą szansę, aby w końcu kogoś u nas zawiesić lub dać nam potężną karę finansową. Szkoda tylko, że Stan w 14 nie puścił Karczmarza zamiast Sundstroema , trochę nie rozumiem tej decyzji. Rafał powinien się już bardziej objeżdżać, te minimum 4 biegi w meczu powinien mieć tym bardziej, że na pewno nie jeździ gorzej od Linusa.
adagio - 2018-06-11, 13:55

Panowie, to nie ten wątek, dyskusja o meczu w Gorzowie jest tu :arrow: KLIK
leszek - 2018-06-11, 19:28

mariano901229 napisał/a:

Czy autor/autorzy informacji o tym, że Vaculik ma zamiar odejść, że mu nie po drodze z naszym klubem etc. mógłby odpowiedzieć na następujące pytania, mianowicie:

Dlaczego zawodnik, który ma odejść i jest pokłócony z zarządem przyjeżdża na mecz w którym nie wystapi, jest na trybunach i z drużyną w parkingu oraz zachowuje się jak na kapitana przystało?

Tak nurtuje to mnie i pewnie resztę forumowiczów ...

Mnie akurat takie wywody wkurwiaja !!! Jak można w polowie sezonu tak pisac ? Zreszta jezeli to prawda to niech Slowaka wypierdola juz z klubu . Najlepsze wyjscie .

Michu5 - 2018-06-11, 21:23

mariano901229 napisał/a:

Tak nurtuje to mnie i pewnie resztę forumowiczów ... :roll:

Zapisy kontraktowe? Zawodnicy przecież mają też obowiązki "PR-owe" wobec klubu.

Myślicie, że Przemo Pawlicki jeździł u nas taksówką, Zagar rozdawał bilety na mieście, a Gollob jeździł w GP w żółto-niebieskim kevlarze i gadał o Stali na wszelkich galach, bo tak kochali nasz klub i/lub nie mieli co robić w wolnym czasie?