Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya
Forum sympatyków Stali Gorzów

KS "Stal Gorzów" - III kolejka 2019: Unia Leszno - Stal Gorzów

marcin_crx - 2019-04-24, 16:04
Temat postu: III kolejka 2019: Unia Leszno - Stal Gorzów
Jak przewidywania? Jakie typy na niedzielny mecz?

Ja uważam, że jeżeli dobrze pojedzie KK to nie jesteśmy na straconej pozycji - tylko pytanie czy Krzysiu jest w stanie się obudzić?

Ogólnie to może być ciekawa kolejka - poznamy prawdziwą siłę GKM-u - co pokażą w Zielonej i Górze i strasznie mnie ciekawi wynik Lublina w Częstochowie.

wojtek14 - 2019-04-24, 16:36
Temat postu: Re: III kolejka 2019: Unia Leszno - Stal Gorzów
Mecz w plecy sądzę że zdobycie 37 pkt to Maks skald Leszna i forma to mam nadzieję że nie będzie wstydu
marcin_crx - 2019-04-24, 17:01

Kluczem do dobrej postawy będzie występ KK, jeżeli pojedzie dobrze to nie będzie wstydu, jeżeli pojedzie na poziomie dwóch ostatnich spotkań to faktycznie może być wstyd.
GM - 2019-04-24, 17:36

Ja po wczorajszym teatrze GKSŻ stawiam że w niedzielę Krzychu stanie na rzęsach by się pokazać. Jestem tego niemal pewien. 10 pkt. to minimum. Będzie latał jak swego czasu Dzik po trupach. Leszno ma tor z wieloma ścieżkami więc trzeba twardo bronić pozycji. O Bartka jestem spokojny, o Thomsena też bo on potrafi pojechać czasem w płot jak trzeba i nie zostawić miejsca rywalowi. Najbardziej obawiam się o Szymka bo on jak by to powiedzieć... często jeździ zbyt kulturalnie :-) Rafał najlepiej niech zapomni że ma nogi w tym spotkaniu. Tor powinien mu pasować, szybkie motory ma, tylko gaz na maksa. Z takim rywalem nie ma miejsca na chwilę zawahania. Każdy punkt Pająka i Mateusza na rywalu będzie sukcesem jak dla mnie. Wiele się nie spodziewam po tej dwójce. 40 pkt. uzbieramy i wstydu nie będzie, wszystko wyżej uznam za sukces, remis za niespodziankę wygraną za sensację :-) Klucz to dobra postawa Bartka, Krzycha, Thomsena i Szymka. jeśli wszyscy odpalą jest szansa tam wygrać. Na dobry wynik musi być ktoś kto będzie tego dna tam latał i łatał nam w taktycznych. A najlepiej ktosie :-)
PatriotKSSG - 2019-04-24, 19:25

Moim zdaniem problem Stali to coś więcej niż dyspozycja Kasprzaka. Mamy jeszcze:
- Kildemanda, który chyba pomylił ligi,
- Thomsena, pojedzie albo nie pojedzie,
- Woźniaka, "dajcie spokój z tymi mijankami" czyli jak wystartuje tak dojedzie do mety,
- Bartkowiaka, tu chyba każde punkty będą sukcesem.

Sorry, zbyt wiele "ale". Jeśli Thomsen pojedzie, Woźniak zacznie się ścigać, Bartkowiak dorzuci kilka oczek, Karczmarz pojedzie na swoim dobrym poziomie, a Kasprzak się obudzi no to będzie sensacja. Kluczem będzie moim zdaniem właśnie Karczmarz, który może załatać dziurę w postaci Kildemanda.

Niestety jak dla mnie to Thomsen poprzeplata trójki z zerami, Bartkowiak z Kasprzakiem zrobią po 6 punktów i będzie tyle. Nie liczę na przekroczenie 40 punktów.

Adix1994 - 2019-04-25, 10:29

Wygramy w Lesznie 44-46, róbcie screeny :mrgreen:
marcin_crx - 2019-04-25, 10:32

Ja myślę, że się mylisz.

Thomsen w Lesznie będzie ganiał, tego jestem pewny.

Bartek swoje zrobi, to nie ulega wątpliwości.

Szymon nie jest może mega liderem, ale ma na razie dobry sezon i pewnie te 6-8 oczek uciuła.

Rafał też ma dość szybki sprzęt, więc myślę, że zrobi więcej niż punkt z przydziału.

Jeżeli te warunki się spełnią, a myślę że są realne to brakuje tylko dobrej formy KK i jego 10 oczek, wtedy możemy realnie myśleć o 42-46 oczkach.

PatriotKSSG - 2019-04-25, 10:53

Tak jak pisałem, jeśli Karczmarz nie pojedzie niezłych zawodów i nie zrobi tych powiedzmy 8 punktów to nawet z bezbłędnym Zmarzlikiem i przebudzonym KK ciężko będzie o 40 punktów. Kildemanda i Bartkowiaka w ogóle nie biorę pod uwagę, także nadzieja w Rafale na załatanie tych dziur.

To nie będzie mecz z Lublinem wyjętym z 1 ligi...

marcin_crx - 2019-04-25, 11:20

Ja widzę małą analogię do składu PERGO Gorzów 1997, mieliśmy wtedy trzech zawodników regularnie punktujących, ówczesny zespół w każdym meczu robił około 40 oczek, nie przegrywał wysoko, nie wygrywał wysoko.

W tym roku może być podobnie, dlatego wystarczy:

Bartek 14 w 6 biegach
Woźniak 7
Thomsen 12 w 6 biegach
Karczmarz 4

to już daje 37 oczek, zatem brakuje 7-8 KK i mamy fajny wynik. Do dobrego wyniku wcale nie potrzeba punktów Kildemanda i Bartkowiaka.

Yankes - 2019-04-25, 11:55

Na PS piszą, że Chomski chce straszyć Kildemanda Ellisem.

Dla mnie sam pomysł z rezerwowym jest OK, tylko dlaczego akurat Ellis a nie Riss?
Co takiego widzi w nim Stanley? Obawiam się, że może to być jego kolejne ulubione dziecko tak jak Jonasson albo Sundstroem.

mazinho - 2019-04-25, 14:04

Awizowany skład truly.work Stali Gorzów na mecz w Lesznie:
1. Szymon Woźniak
2. Peter Kildemand
3. Krzysztof Kasprzak
4. Anders Thomsen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Mateusz Bartkowiak

I pary takie same jak na 1 mecz, tylko 2 para z Czewy przeszla na numery 1 i 2. Na mecz, który jest i tak przegrany tradycyjnie ułożeniem skłądu nic nie pokombinowaliśmy, bo po co? Wszak jest dużo do stracenia i nie ma co próbować nowych rzeczy.

marcin_crx - 2019-04-25, 14:17

Nie wiem dlaczego Thomsen jako doparowy.

Ja bym dał Woźniaka z KK i Thomsena z Kildemandem.

Ciekawe czy Kildemand w 1 biegu pokona (o ile pojedzie) Lindsay'a :)

yagr - 2019-04-25, 16:10

Stanisław konsekwentny do bólu !!! Choć akurat tym razem wydaje się dobrze to zestawił. Zero kombinowania. Zero "szaleństwa", tylko poprawa tego co było w Częstochowie. Jestem bardzo ciekawy jak pojadą młodzi z Leszna którzy w sobotę mają zawody ( obaj jadą w SEC ). Różnie to bywa ale najczęściej jest tak , że na drugi dzień słabo to wygląda u większości. Nie wiem , może na młodych to nie podziała ale jakaś tam szansa dla nas jest. Dlaczego Ellis a nie Riss ? Bo Ellisa ( 1996 ) można wstawić pod 8 lub 16 a Rissa ( 1995 ) już nie. Mam nadzieję , że nie będzie takiej potrzeby co by oznaczało , że Kildemand daje radę. Stanisław przed sezonem rozpisał role dla każdego i tego się trzyma. W grach zespołowych jest coś takiego jak indywidualne krycie. I może Stanisław wymyślił sobie coś takiego podobnego. Prowadzący ma wygrać z prowadzącym przynajmniej 2-1 a doparowy ma wygrać z doparowym tak samo 2-1 w biegach 1-10 czyli trzech pierwszych seriach. Jeśli każdy przypilnuje "swego" to nie możemy tego nie wygrać. Realnie to cała trzecia kolejka zapowiada się zdecydowanie dla gospodarzy i o jakikolwiek cuda będzie niezwykle trudno. My mamy szansę nr 2 na wyjazdowe punkty i tylko z takim nastawieniem powinniśmy tam jechać. Jeśli pojedziemy tam o jak najłagodniejszy wymiar kary czyli np. 40 punktów to wiadomo , że w realu będzie to może z 35 bo tak to działa.
kris_77 - 2019-04-25, 19:49

Akurat Leszno nam leży i wcale nie musi być mocno w palnik. Kołodziej i Kurtz to nie jacyś mistrzowie, Młodzież jak kolega wyżej pisał bedzie po imprezie. No i chyba w końcu pogoda będzie w miarę normalna i silnikii KK czy Kildemanda może lepiej pojadą. Jak tor bedzie normalny to możemy powalczyć nawet o zwycięstwo, co by było szokiem dla całej ligi. I tego sobie i Wam życzę:
1. Szymon Woźniak - 7
2. Peter Kildemand - 3
3. Krzysztof Kasprzak -10
4. Anders Thomsen - 7
5. Bartosz Zmarzlik - 13
6. Rafał Karczmarz - 6
7. Mateusz Bartkowiak -0

Dziękuje 46 :-)

wojtek14 - 2019-04-26, 08:09

Wróżenie z fusów i nasze marzenia to kibice z Leszna napiszą Emil 10 pkt Kurtz 8 pkt Kołodziej 9 pkt Pawlicki 9 pkt Smektala 6 pkt Kubera 6 pkt za Hampela zz 7 pkt osobiście realnie na obecną formę i skład nie wyjdziemy z 40 pogoda już jest taka że nie powinna zaskakiwać tak jak w pierwszych kolejkach można napisać więcej w derbach też nie widzę szans na wygraną niestety skład i forma zawodników nie powala na sukces.Ten sezon to ratowanie ligi
kris_77 - 2019-04-26, 08:49

wojtek14 napisał/a:
Wróżenie z fusów i nasze marzenia to kibice z Leszna napiszą Emil 10 pkt Kurtz 8 pkt Kołodziej 9 pkt Pawlicki 9 pkt Smektala 6 pkt Kubera 6 pkt za Hampela zz 7 pkt osobiście realnie na obecną formę i skład nie wyjdziemy z 40 pogoda już jest taka że nie powinna zaskakiwać tak jak w pierwszych kolejkach można napisać więcej w derbach też nie widzę szans na wygraną niestety skład i forma zawodników nie powala na sukces.Ten sezon to ratowanie ligi

każdy mecz to wróżenie z fusów, nie takie rzeczy się działy w tej lidze, zeby z góry wskazywac na porażkę. A tym bardziej po II kolejkach mówić o ratowaniu ligi. Ja tam widzę po prostu szanse i na dobry wynik i na PO.
Co mają powiedzieć w Toruniu? Już powinni myśleć o składzie na I ligę?

wojtek14 - 2019-04-26, 09:50

W Toruniu mają zero bo zobacz z kim jechali oczywiście trzeba mieć wiarę i nadzieję ale obecnie to nie mamy armat by gdzieś wygrać
Marek - 2019-04-26, 10:44

Cytat:
W Toruniu mają zero bo zobacz z kim jechali oczywiście trzeba mieć wiarę i nadzieję ale obecnie to nie mamy armat by gdzieś wygrać

Druzyna ktora mierzy w play off powinna u siebie wygrywac . A jak robia tor przeciwko Unii to trzeba teraz sie martwic. Twoja teza ze nie mamy armat mogla już pasc w pierwszym meczu w Czestochowie ....zabraklo nam tylko Krzysztofa . Ja tam wierze ze druzyna pojedzie do Leszna i pokaże charakter ! Na przekór fachowcom co po dwóch kolejkach walą teksty o ratowaniu sezonu :):):)

miszarus - 2019-04-26, 12:55

Pogoda może rozdać karty... ma padać dziś w nocy i jutro. Więc jeżeli pojedziemy, to na torze pod nas :D
Liczę na zwycięstwo 44-46 bądź remis 45-45.
KK-ej już pożegnał się z GP, na dodatek nie został doceniony, ma coś do udowodnienia....

marhyl - 2019-04-27, 07:53

Ja obstawiam 50-40

Wożniak 7
Kildemand 2
Kasprzak 7
Thomsen 8
Zmarzlik 14
Karczmarz 2
Bartkowiak 0

TOMEK - 2019-04-27, 18:22

CHOMSKI! Mam nadzieje ze ogladales wczorajsze mecze i wiesz juz jak sie prowadzi zespol, wprowadza zmiany, przygotowuje tor i ile kosztowaly Stal twoje durne pomysly na transfery. Bierz sie zatem za robote poki czas, albo po przegranym meczu w Lesznie honorowo podaj sie do dymisji szkodniku gorzowskiego zuzla!
przemek1221 - 2019-04-28, 11:06

marhyl napisał/a:
Ja obstawiam 50-40

Wożniak 7
Kildemand 2
Kasprzak 7
Thomsen 8
Zmarzlik 14
Karczmarz 2
Bartkowiak 0

kris_77 napisał/a:
Akurat Leszno nam leży i wcale nie musi być mocno w palnik. Kołodziej i Kurtz to nie jacyś mistrzowie, Młodzież jak kolega wyżej pisał bedzie po imprezie. No i chyba w końcu pogoda będzie w miarę normalna i silnikii KK czy Kildemanda może lepiej pojadą. Jak tor bedzie normalny to możemy powalczyć nawet o zwycięstwo, co by było szokiem dla całej ligi. I tego sobie i Wam życzę:
1. Szymon Woźniak - 7
2. Peter Kildemand - 3
3. Krzysztof Kasprzak -10
4. Anders Thomsen - 7
5. Bartosz Zmarzlik - 13
6. Rafał Karczmarz - 6
7. Mateusz Bartkowiak -0

Dziękuje 46 :-)

To jeszcze napiszcie kogo defekty/wykluczenia z Leszna przewidujecie że Kildemand ma zrobić 2-3 punkty....

Kiper - 2019-04-28, 11:38

TOMEK napisał/a:
CHOMSKI! Mam nadzieje ze ogladales wczorajsze mecze i wiesz juz jak sie prowadzi zespol, wprowadza zmiany, przygotowuje tor i ile kosztowaly Stal twoje durne pomysly na transfery. Bierz sie zatem za robote poki czas, albo po przegranym meczu w Lesznie honorowo podaj sie do dymisji szkodniku gorzowskiego zuzla!

Nie pajacuj, tylko napisz konkretnie o jaki mecz, o jakie zmiany i o jaki tor Ci chodzi. I co miał Chomski do składu?

TOMEK - 2019-04-28, 17:41

CHOMSKI! Kolejny mecz przegrany. Widac ze niczego sie nie nauczyles. Jesli masz honor, to podasz sie do dymisji jeszcze przed derbami!
as35 - 2019-04-28, 17:42

Czy ktoś kto bierze nie male pieniądze usiądzie z zawodnikami i pokaże im biegi na ekranie. Ile Kasprzak może robić debilnych błędów na łuku!!!!
-

[ Dodano: 2019-04-28, 17:43 ]
TOMEK napisał/a:
CHOMSKI! Kolejny mecz przegrany. Widac ze niczego sie nie nauczyles. Jesli masz honor, to podasz sie do dymisji jeszcze przed derbami!

Zapomnij. Nie ma szans.

[ Dodano: 2019-04-28, 17:50 ]
Dzięki za walkę i za debilne błędy Kasprzaka. Chomski won... w świetle rewanżu gdzie razem z traktorzysta Gała zrobią taki tor ze ... komentarze w stylu - "gówno" będą najdelikatniejsze. Mecz był do wygrania. Dwumecz nie, bo Chomski i Gała to spier.... .

marhyl - 2019-04-28, 17:56

A ja może z innej bajki.
Kto z klubu imiennie wybierał zwodników do transferów.
Trener,Prezes może Honorowy Prezes ?,czy ktoś inny?
Ci ludzie powinni mieć teraz świadomość że przez ich decyzje
Stal Gorzów może opuścić E-ligę.

Ile punktów zrobili dziś nasi stranieri?
5 pkt
A nasi młodzieżowcy 8 pkt.
Kur... powinniście dostać od każdego kibica Stali w tym mieście z liścia
w pysk.
Jest taka nazwa która was określa.
Zaczyna się na d, a kończy na l.
Tyle.

Thorgal - 2019-04-28, 18:07

Ponoć na Gali Ekstraligi nasza ekipa miala po sasiedzku Kildemanda. Przekonali go przy lampce szampana i dlugich namowach.

No nic. Trzeba szukac kasy na Hancocka bo w tej sytuacji nie widac od nas slabszych druzyn w elidze. Nie wiem jakie mamy inne opcje za Pajaka.

Chyba ze Chomski chce budowac Kildemanda na 1 lige.

Brawa dla naszych juniorow i Szymka.

KK to jezdziec bez glowy.

as35 - 2019-04-28, 18:12

Słucham, pomeczowego beblania Chomskiego i tak się zastanawiam po co ten człowiek jest ?
Od toru> Nie. Od wypełniania programu- TAK ( i tak pewno ktoś musi mu podpowiadać).
Od pomocy zawodnikom z mitycznymi ustawieniami (ahhahahaha )? Nie. Nie bo to mitologia. Do motywowania zawodników? Nie. Od prowadzenia meczu pod względem strategii? NIe.
W takim razie od czego?
Generalnie w naszym parkingu jest jakoś cicho, spokojnie, nie ma tego co zwie się duchem walki. Brakuje takiego wkurwienia sportowego. Mamy Chomskiego co stanie i prawie zasypia w trakcie 3 słowa w zdaniu.
Mamy Kasprzaka co... sam już nie wiem co..... Może jeden mecz na ławeczce? Wraz z Chomskim i Gałą?

GM - 2019-04-28, 18:16

Jestem spokojny i zrelaksowany. Nie było ani dobrego wyniku, ani niespodzianki, ani sensacji. Czyli nic nowego - w normie... Gdybym miał jakieś nadzieje byłbym niepocieszony delikatnie mówiąc. Brawo Rafał, brawo Mateusz!

Panie prezesie czas zdjąć różowe okulary i spojrzeć na to co pan "ulepił" na trzeźwo. Nic z tego nie będzie. Czas odejść. To samo się tyczy trenera - z całym szacunkiem dla dokonań, ale chciałbym w klubie trenera który buduje własnych zawodników rokujących na przyszłość, a nie lenia któremu nawet nie chce się zrzucić kilku kilogramów przed sezonem. I niech pan nic nie mówi o zaufaniu. Zaufanie to pokażą panu zawodnicy jak spadniemy z ligi. I nie będą to nasze gwiazdeczki ale ci których teraz olewacie. To oni zostaną w klubie choć kasy będą puste. reszta ma zaufanie tylko do pieniędzy. I jeśli pan trener tego nie rozumie to jest pan bardzo naiwnym człowiekiem...

Thorgal - 2019-04-28, 18:27

Teraz trzymamy kciuki by Wrocław wysoko wygrał z Toruniem i wybił im z glowy mysli o bonusie.
marhyl - 2019-04-28, 18:41

ma ktoś telefon do Grerg-a?
przemek1221 - 2019-04-28, 18:43

Thomsenowi dzis nie poszło ale pamiętajmy ze dzieki niemu nie bylo pogromu w Częstochowie i dzieki niemu wygralismy z Lublinem. Wiec nie krytykujmy go bo kazdemu moze sie zdarzyc jeden slabszy mecz.
yellow-blue - 2019-04-28, 18:47

Thomsen jest w ogóle poza dyskusją dla mnie. Pokazał w dwóch pierwszych kolejkach, że ma ogromny potencjał, a że dzisiaj był tor na start, a on jest mocny na dystansie to mu nie poszło, pewnie wiele razy w Lesznie to on nie startował poza tym. Natomiast za sprowadzeniem Kildemanda, który za czapkę śliwek nie jedzie nie przemawiało wiele i jak widać dalej nie przemawia. No, ale miały być dwa mecze dla niego. Dzisiaj w Lesznie walczył, ale to za mało, natomiast w derbach obok walki muszą być solidne punkty, jak nie, to czas na inne opcje.
Kiper - 2019-04-28, 19:09

Panowie, dostajemy w trąbę na wyjazdach i dostawać będziemy, bo rywale przygotowują tory na start, co jest naszą bolączką od lat. Tak było W Częstochowie (jak nigdy) i w Lesznie (jak nigdy).
I jeśli my będziemy też tak przygotowywać nasz tor w Gorzowie, to też zbierzemy lanie. Z Lublinem się udało, bo to słaby zespół (ale też nam napędził stracha), Falubaz nas ostatecznie naprostuje, jeśli tor nie będzie do walki. Nie mamy startów, nie będzie mijanek, będą bęcki.

as35 - 2019-04-28, 19:21

Kiper napisał/a:
Panowie, dostajemy w trąbę na wyjazdach i dostawać będziemy, bo rywale przygotowują tory na start, co jest naszą bolączką od lat. Tak było W Częstochowie (jak nigdy) i w Lesznie (jak nigdy).
I jeśli my będziemy też tak przygotowywać nasz tor w Gorzowie, to też zbierzemy lanie. Z Lublinem się udało, bo to słaby zespół (ale też nam napędził stracha), Falubaz nas ostatecznie naprostuje, jeśli tor nie będzie do walki. Nie mamy startów, nie będzie mijanek, będą bęcki.

Czyli i u siebie dostaniemy od wszystkich w trąbę. Chomski z Gała nie ogarną toru. Nie ma mowy. Paradoksalnie jedyna szansa i nadzieja w.. komisarzach.
Brak startów wynika z faktu że nasz wspaniały trener nie uznaje startów z taśmą jako element treningu. Generalnie to on uznaje tylko święty spokój i aby się od niego odpier....

yellow-blue - 2019-04-28, 20:06

Kiper napisał/a:

Nic dodać, nic ująć.

Don Lucas - 2019-04-28, 20:12

Thorgal napisał/a:
Teraz trzymamy kciuki by Wrocław wysoko wygrał z Toruniem i wybił im z glowy mysli o bonusie.
Pastor, ty trzymałeś bardzo mocno, aż za mocno, bo odwołali. :lol: :lol: :lol:

Wynik był znakomity do 13 biegu i szczerze mówiąc spodziewałem się z naszej strony dobrego meczu (bo gdzie, jak nie w osłabionym Lesznie, tam nasi po prostu potrafią jechać). Ostatnie trzy biegi, to jednak totalna katastrofa. Największy chichot losu, to fakt, że w dwóch nich wystąpił Bartosz i było dwa razy 5:1 w plecy. Na plus juniorka i szybki Szymon Woźniak, który nie potrafił tej szybkości dobrze wykorzystać (przegrana z Kuberą). Ogólnie jazda lepsza niż wynik. Dotąd było odwrotnie. Mecz z Zieloną będzie bardzo ważny z wielu powodów, bo potem mamy w palnik we Wrocławiu (tam po prostu jeździć nie lubimy, nie potrafimy, a Iversena w Stali już nie ma).

Taktycznie znów było źle, Karczmarz powinien jechać wcześniej za Kildemanda, ale trenera zmyliły te 2 punkty, które bieg wcześniej zdobył. Facet w ogóle nie potrafi ocenić sytuacji i dla niego 2 punkty to 2 punkty, sposób w jaki je Duńczyk zdobył i na kim, już nie jest ważny (Kubera walczący daleko z tyłu z Woźniakiem).

Wstawianie Karczmarza do biegu 13 na Emila i Janusza, to ponury żart. :roll: Potem Karczmarz ma 3 biegi z rzędu, w tym nominowany po równaniu spod płotu. Ja nie wiem czy Chomski ogląda każdy mecz na żywo z klapkami na oczach i zapomina, że jest trenerem i że jako jedyny może coś zmienić czy on po prostu nie potrafi myśleć pod presją i reagować właściwie. :-/ Gdyby reagował i by nie wychodziło, każdy by to zrozumiał - PRÓBOWAŁ, ale on woli palić zawodnika swoimi decyzjami vide Thomsen, Karczmarz, niż ich budować.

SABOTAŻYSTA :!:

PatriotKSSG - 2019-04-28, 20:43

Tak jak przewidywałem, nie dobiliśmy do 40 punktów. Aczkolwiek trzeba przyznać, że ligowy klasyk jak zwykle był dobrym widowiskiem i do 11-12 biegu oglądaliśmy dobry żużel. Nie czuję niesmaku po tym meczu, no ale niestety przegrana to przegrana.

Leszno nas zweryfikowało i pokazało Stal dokładnie taką, jaka jest. Mamy świetnego Bartka, solidnego "drugoliniowego" Woźniaka, niezłą juniorkę i... tyle. Reszta to chybił trafił.

Woźniak - zrobił to co do niego należało. Liderem nie był i nie jest, to co przypadnie mu na początek wyścigu to dowiezie do mety - i w tym jest dobry. Przegraną walkę o 1 punkt z miernym juniorem w 8. biegu raczej pominę milczeniem, to nie jest powód do dumy.

Kildemand - tutaj nic nie trzeba pisać, drewno i tyle. Tutaj każde punkty będą sukcesem. Poszczęściło mu się z tymi 2 punktami bo Kubera wdał się w walkę z Woźniakiem, a gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta ;-) . Zawodnik pomylił ligi.

Kasprzak - widzieliście te ujęcia z parkingu z poprzedniego meczu? Panika, nerwy i niezdrowa atmosfera w teamie. Wiadomo, normalka u KK, ale to nie wygląda dobrze. Jest jak dziecko we mgle. Albo wyjdzie z tego klapa, albo wróci do swojego poziomu. Od niego oczekuje się więcej niż 9 punktów Lesznie. Duża niewiadoma na ten moment.

Thomsen - zasłużone wiadro zimnej wody dla niektórych, którzy robili z niego objawienie i nowego lidera gorzowskiej Stali. Ten zawodnik to jest eksperyment. Dokładnie tak, jak pisałem wcześniej - pojedzie albo nie pojedzie! Proste, ale prawdziwe. Zakładanie czegokolwiek w przypadku Andersa to błąd, jest jeszcze za wcześnie. Na przestrzeni sezonu (albo i dwóch) okaże się, czy mamy nową rakietę, czy nowego Linusa.

Zmarzlik - co prawda po wyniku tego nie widać, ale jak zwykle Bartek jeździ w swojej lidze. W 13. biegu wpadka, no ale cóż, zdarza się najlepszym. Nie można opierać wyniku na tym, że Bartek w każdym meczu zrobi co najmniej 15 punktów. Ma prawo do pojedynczych wpadek, szczególnie na wyjazdach.

Karczmarz - solidne zawody, a co najważniejsze - stała forma. Widać rozwój, miło patrzy się na jego waleczny styl jazdy. Będą z niego ludzie. Na te co najmniej 6 punktów Rafała można zacząć liczyć w przypadku każdego meczu. Aczkolwiek trochę niepokoją mnie biegi, w których jest ostatni i nie jest w stanie podjąć żadnej walki.

Bartkowiak - niech ta trójka będzie nagrodą za dotychczasową pracę oraz mocnym paliwem i motywacją do dalszego rozwoju.

marcin_crx - 2019-04-29, 09:35

Kolejny mecz za nami, szkoda że styl był dużo lepszy niż wynik na koniec.

Własnie tego najbardziej szkoda, że przegrywamy bez szansy na bonus mecz, który długo szedł na remis.

KK - niby się obudził, ale droga ciągle daleka do wysokiego poziomu z zeszłego sezonu, plus jest taki że przynajmniej widać postęp.

Thomsen - tutaj sam nie wiem co myśleć, chociaż ciężko mieć pretensje.

Juniorzy - wielki plus, w końcu widać postęp!

Podsumowując - szkoda, że nie dają punktów za styl, bo obydwa wyjazdy pojechaliśmy dobrze, a punktów brak.

5 maja absolutnie kluczowy mecz dla losów sezonu.

Kiper - 2019-04-29, 14:33

marcin_crx napisał/a:
KK - niby się obudził, ale droga ciągle daleka do wysokiego poziomu z zeszłego sezonu, plus jest taki że przynajmniej widać postęp.

Kasprzak się obudził???? Na swoim macierzystym torze wygrał raz z Kurtzem, 2 razy ze Smektałą i raz z Kuberą. Na razie to się przewrócił na drugi bok, nawet oka nie uchylił.
Z Falubazem będzie na noże, ale nie zdziwi mnie, jak zgarniemy w tytę. Stasiu zrobi tor pod startowców. Woźniak ok, 8 punktów uzbiera, Zmarzlik coś tam na dystansie poodrabia, reszta żyły wypruje i nic na trasie z jedną ścieżką nie odbije. Spraw Panie, żebym się mylił!!!

GM - 2019-04-29, 15:37

Naszym największym problemem u Falubazów jest Vaculik. Nawet nie chcę przypominać co się działo w Toruniu po tym kiedy Zmora go podkupił Termosowi. U nas może być bardzo podobnie. Ja się łudzę że młodzież uratuje nam ten mecz ale to raczej w kategorii cudów... Realia są takie że Falubaz ma prawdziwych liderów, my mamy tylko namiastkę. I na moje szczęście czy nieszczęście nie będę tego oglądał na żywo bo moja pikawa mogłaby tego nie wytrzymać. Co do Krzycha to trzeba coś działać jeśli chcemy się bezpiecznie utrzymać. Albo Bartek pożyczy mu jeden ze swoich silników od Ryśka na mecze domowe, albo lecimy. czas na eksperymenty i testowanie się skończył - my nie mamy czasu. Jeden przegrany mecz u siebie może zaważyć o przyszłości klubu. A czasy się zmieniły i nie myślcie sobie że tak łatwo będzie wrócić z I ligi na dłużej. To nie te czasy że zawodnicy zmieniali kluby jak rękawiczki. Już Motor miał wielki problem bo nikt nie chciał tam jeździć mimo tego że kasę dawali bardzo dobrą. A my już mamy w środowisku swoją "renomę" dzięki Zagarowi, Iversenowi i Vaculikowi. Według mnie to jest najważniejszy sezon od lat, sezon o być albo nie być. I trener musi to zrozumieć jeśli nie chce wrócić z nami tam skąd kiedyś awansował. Trzeba się kierować realiami a nie sercem i litością. Tu nie ma miejsca na sentymenty. Trzeba być twardym s...ynem. Jedzie ten kto jest w danym momencie w najlepszej dyspozycji. Nie nagradzajmy zawodnika za to że nic nie pokazał bo to dla nas autostrada do I ligi. Budować zawodnicy powinni się sami, my jesteśmy dla nich tylko bankomatem. Jeżeli mamy być jednocześnie dla niego matką i ojcem, bo sam nie potrafi sobie poradzić to coś jest nie tak. "Zawodostwo" w takim przypadku brzmi jak ponury żart. Więc proszę, zróbmy wszystko choć raz jak należy w tym meczu, bo jak go przegramy to rozpęta się taka burza wśród kibiców że wam pioruny du..y odstrzelą...
as35 - 2019-04-29, 15:53

Boje się że my już mentalnie ten mecz przegrywamy. Zawodników jakich mamy - każdy widzi. Każdy z nich jest wstanie wygrywać i być drugi za kolega z drużyny w biegu. Oni jednak podobnie jak my boimy się toru. Toru którego w klubie nie potrafią przygotować. Przygotują gówno które potem spie.. komisarz. Gdzie te czasy gdy z naszej strony Orzeł to coś znaczyło.... .
Najważniejsze jednak że Prezes Klubu naszego jest zadowolony, Chomski ma spokój i nie musi ryzykować, programy się fajnie wypisuje... a tor się zrobi sam. Zresztą, się zwali na komisarza.... .

yagr - 2019-04-29, 22:08

Z nieba to piekła. Czy można było wywieźć punkty z Leszna ? "Wszyscy" widzieli , że można. Niestety punktów nie ma a i różnica wydaje się nie do odrobienia w kontekście punktu bonusowego. Mieliśmy realne dwie szanse na wygrane wyjazdowe i niestety nie udało się. Ktoś powie - tak to przez Kildemanda. Już zaczynam po prostu mieć dość tego jęczenia na tego gościa. Mamy Go i póki co trzeba nauczyć się z tym żyć a przynajmniej w tym sezonie. Jakoś nikt nie zauważył , że przegraliśmy mecz w biegach gdzie jechał nasz lider Bartek ( w dwóch biegach z trzech ). Jakoś nikt nie zauważył , że podobno "obudzony" Krzysztof nie wygrał ani jednego biegu z prowadzącymi parę z Leszna. Zaliczeni tylko Kubera, Smektała x 2 i Kurtz … no naprawdę to jest "sukces" jak na klasę tego zawodnika ? Co mamy zrobić ? Zrzucić go z mostu i niech płynie ?
Teraz mamy Zieloną Górę i trzeba ich zwyczajnie "rozwalić". U siebie musimy wygrać wszystko , łącznie rewanż z Unią Leszno. Już widać, że bonusami nie wejdziemy do czwórki. Będziemy potrzebować minimum jednej wygranej na wyjeździe a szans mamy już tylko pięć !!!
Kto przegra dwa mecze u siebie to o czwórce może zapomnieć. Kto przegra trzy mecze u siebie to leci z ligi.

przemek1221 - 2019-04-29, 22:32

yagr napisał/a:
Już widać, że bonusami nie wejdziemy do czwórki. Będziemy potrzebować minimum jednej wygranej na wyjeździe a szans mamy już tylko pięć !!!
Kto przegra dwa mecze u siebie to o czwórce może zapomnieć. Kto przegra trzy mecze u siebie to leci z ligi.

Tak tak, tylko jakby typować przed startem sezonu to większość typowała po 3 kolejkach 2 punkty w tabeli i mamy 2 punkty w tabeli, więc?

Nikt nie liczył na wygraną w Częstochowie, nikt też nie liczył na wygraną w Lesznie. To są ciężkie tereny - w sezonie 2018 nikt tam nie wygrał. Ale nikt mi nie powie że nie jesteśmy w stanie pokonać Włókniarza 48:42 na własnym torze. Bonus z Lublinem też do zgarnięcia. Z Lesznem wczorajsza porażka to była porażka za 3 punkty ale zadajmy sobie pytanie - ile drużyn zdobędzie bonus w dwumeczu z Unią?

Czy można było wywieźć punkty z Leszna? Nie. Mecz był na styku a to tylko dlatego że juniorzy z Leszna byli dramatycznie słabi, natomiast mieli 3 liderów a my tylko jednego. Nawet gdyby Zmarzlik wygrał ostatnie 2 biegi to byłoby w plecy (choć różnica porażki byłaby mniejsza).

Uważam że sezon nie jest stracony, po 3 kolejkach mamy tyle punktów ile się każdy spodziewał. Trzeba patrzeć do przodu i jechać dalej. Mecz z Falubazem da na nam wiele odpowiedzi, bo tutaj przed sezonem zakładaliśmy zwycięstwo więc strata punktów może być bardzo bolesna.

I niech Chomski się wreszcie ogarnie i zrobi nam tor do walki.

yagr - 2019-04-29, 23:21

Moim zdaniem większa szansa na wygraną była w Lesznie. Nie wiem co tam się takiego stało. Podobno Stanisław Chomski wie. A jeśli wie to przynajmniej jest nadzieja , że drugi raz takiej szansy nie spartaczą. Bieg 13-ty 5-1 dla naszych i Leszno byłoby pozamiatane. Po tym już by się nie podnieśli. No ale cóż jak to mówią … nie dla nas kwitnie ananas. Bonus z Częstochową i Lublinem jak najbardziej realny choć kibice stamtąd oczywiście się z tym nie zgodzą. Przy tak wyrównanej lidze w tym roku to zdobycie 42-43 punktów na wyjeździe powinno dać bonusa.