Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya
Forum sympatyków Stali Gorzów

KS "Stal Gorzów" - XIII kolejka Ekstraligi: Motor Lublin - Stal Gorzów

marcin_crx - 2019-08-05, 11:06
Temat postu: XIII kolejka Ekstraligi: Motor Lublin - Stal Gorzów
Na sile optymizmu załapanego wczoraj zakładam temat meczu w Lublinie. Będzie bardzo ciężko, ale musimy powalczyć minimum o bonus. Oby już w pełnym składzie z Jakobsenem na rezerwie.
zabulaF - 2019-08-05, 12:28

Zamieszczam zaktualizowany plik Excela umożliwiający wyliczenie punktów poszczególnych drużyn w zależności od wyników meczy pozostałych do rozegrania.
PGE Ekstraliga 2019 po 12 kolekce.xls
Proszę o ewentualne uwagi czy opinie.

marcin_crx - 2019-08-06, 11:30

Hipotetycznie - jeżeli wygramy w Lublinie i za trzy z Częstochową będziemy mieli 16 oczek.

Teraz tak, jeżeli Włókniarz wygra z GKM 47:43 i nikt nie zdobędzie bonusa. W ostatniej rundzie Włókniarz przegrywa z nami za 3, a GKM wygrywa za 3 z Motorem. Wtedy trzy zespoły mają po 16 oczek, kto jedzie w PO?

Z tego co wiemy tworzymy małą tabelę, w której my i GKM mamy po 5 oczek, a Włókniarz ma 4, czy o PO wtedy decyduje bilans między nami, a GKM który mamy w plecy czy liczymy małe punkty, gdzie też wypadamy blado, czy jednak wtedy jest jakieś inne rozwiązanie?

Wychodzi na to, że PO będzie realne tylko w przypadku remisu w dwumeczu CKM - GKM i brak bonusa GKM z Motorem u siebie przy naturalnych dwóch naszych wygranych w tym za trzy z Włókniarzem. Natomiast jeżeli Włókniarz wygrywa za 3 z GKM to już zapewnia sobie PO.

Shizer12 - 2019-08-06, 13:14

Moim zdaniem nie ma co marzyć o Playoff. Są, możliwe, ale to tylko matematyczne szanse. 4 miejsce zostanie obsadzone przez Grudziądz.
zabulaF - 2019-08-06, 14:23

marcin_crx napisał/a:
Hipotetycznie - jeżeli wygramy w Lublinie i za trzy z Częstochową będziemy mieli 16 oczek.

Teraz tak, jeżeli Włókniarz wygra z GKM 47:43 i nikt nie zdobędzie bonusa. W ostatniej rundzie Włókniarz przegrywa z nami za 3, a GKM wygrywa za 3 z Motorem. Wtedy trzy zespoły mają po 16 oczek, kto jedzie w PO?

Z tego co wiemy tworzymy małą tabelę, w której my i GKM mamy po 5 oczek, a Włókniarz ma 4, czy o PO wtedy decyduje bilans między nami, a GKM który mamy w plecy czy liczymy małe punkty, gdzie też wypadamy blado, czy jednak wtedy jest jakieś inne rozwiązanie?

Wychodzi na to, że PO będzie realne tylko w przypadku remisu w dwumeczu CKM - GKM i brak bonusa GKM z Motorem u siebie przy naturalnych dwóch naszych wygranych w tym za trzy z Włókniarzem. Natomiast jeżeli Włókniarz wygrywa za 3 z GKM to już zapewnia sobie PO.

Odpowiedzi zawsze należy szukać w regulaminie.

Art. 704.
1. Tabele w części zasadniczej rozgrywek tworzy się, szeregując drużyny w kolejności zdobytych punktów meczowych.
2. W przypadku równych sum punktów meczowych dwóch lub więcej drużyn, o kolejności w tabeli decydują zdobyte punkty meczowe wyłącznie w meczach między tymi drużynami, prezentowane technicznie w oddzielnej tabeli pomocniczej. Przy równości punktów meczowych ustalonych w tabeli pomocniczej, o kolejności rozstrzygają zdobyte punkty biegowe w meczach pomiędzy drużynami z równymi sumami punktów meczowych. Jeżeli w tym przypadku zachodzi równość punktów meczowych i biegowych, o wyższej pozycji w tabeli decyduje suma punktów biegowych ze wszystkich meczów. W przypadku równości sumy, o której mowa w zdaniu poprzednim, pozycje drużyn w tabeli wyznaczą liczby indywidualnych miejsc zajętych przez zawodników zainteresowanych drużyn w biegach wszystkich rozegranych meczów danego sezonu
w następującej kolejności:
1) liczba pierwszych miejsc,
2) liczba drugich miejsc,
3) liczba trzecich miejsc,
4) liczba czwartych miejsc (do liczby czwartych miejsc nie wlicza się biegów nieukończonych z jakiegokolwiek powodu).
Jeżeli wszystkie liczby indywidualnych miejsc są równe, o pozycji drużyn w tabeli zadecyduje losowanie przeprowadzone przez podmiot zarządzający rozgrywkami.

W opisywanej sytuacji bierze się pod uwagę punkty zdobyte przez trzy zespoły na pozostałych dwóch z tej trójki.
I wówczas:
Grudziądz oraz Częstochowa mają po 8 punktów a Gorzów 12
Zatem do PO wchodzi Stal.

Dopisek
Na SF napisano, że mówi się o Motorze jako o nowym pracodawcy KK.
Jeżeli to prawda to w interesie KK będzie "uchronić" Lublin przed barażami kosztem Staleczki.
Przegrana z Lublinem 50:40 oznaczać będzie dla Stali baraże chyba, że zdobędzie bonusa na Włókniarzu.

Jestem jednak przekonany, że w meczu z Lublinem KK zachowa się fair i da z siebie wszystko aby pogrążyć swego potencjalnego pracodawcę.

marcin_crx - 2019-08-06, 15:53

Decyduje suma punktów biegowych zatem:

Stal przy wygranej z CKM 48:42, Stal miałaby 180 punktów biegów w meczach z CKM i GKM
GKM przy porażce do 43 w Czewie miałby 180 punktów biegowych
CKM miałby 179 punktów biegowych

Skąd wziąłeś te 8 i 12 punktów?

Gdyby było tak jak mówisz to KK nie pojechałby tak dobrze w meczu z Lesznem. W tej chwili to jednak widmo baraży nam się znacząco oddala. Tak naprawdę wystarczy wygrać do 42 z Włókniarzem i niezależnie od wyniku w Lublinie zajmiemy bezpieczne 6 miejsce.

W PO uważam, że będzie Włókniarz, który pokona za 3 GKM w najbliższym meczu.

zabulaF - 2019-08-06, 16:07

marcin_crx napisał/a:

Z regulaminu.
Zaznaczyłem to na czerwono w moim wcześniejszym wpisie.

Było to wyjaśniane chyba dwa lub trzy lata temu gdy była możliwość że dwie drużyny miałyby identyczne wszystkie rezultaty. Wówczas właśnie wprowadzono zapis o losowaniu.

marcin_crx - 2019-08-06, 16:31

zabulaF napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

Z regulaminu.

Było to wyjaśniane chyba dwa lub trzy lata temu gdy była możliwość że dwie drużyny miałyby identyczne wszystkie rezultaty. Wówczas właśnie wprowadzono zapis o losowaniu.

Chłopie, a skąd Stal ma mieć 12 punktów zdobytych na CKM i GKM?

Stal zakładając wygraną za 3 z CKM, ma 5 oczek meczowych z tymi zespołami.
CKM miałby 4 oczka zakładając remis w dwumeczu z GKM.
GKM miałby tak jak Stal 5 oczek.

zabulaF - 2019-08-06, 16:48

marcin_crx napisał/a:
zabulaF napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

Z regulaminu.

Chłopie, a skąd Stal ma mieć 12 punktów zdobytych na CKM i GKM?

Stal zakładając wygraną za 3 z CKM, ma 5 oczek meczowych z tymi zespołami.
CKM miałby 4 oczka zakładając remis w dwumeczu z GKM.
GKM miałby tak jak Stal 5 oczek.

Masz rację. Ja się pomyliłem. Nie zauważyłem, że "doliczyłem dodatkowe punkty".
Punktacja w tej trójce będzie właśnie taka jak napisałeś a to oznaczałoby, że do PO wszedłby Grudziądz gdyż on zdobywając bonus z Gorzowem miałby lepszy bilans punktów biegowych.
Zostały jeszcze tylko dwie kolejki a ile możliwości!

marcin_crx - 2019-08-06, 16:53

Dlatego tak jak napisałem dla nas jedyna opcja jest taka:

CKM - GKM 47:43

GKM wygrywa bez bonusa z Lublinem lub przegrywa. Wtedy może nawet zdobyć bonus w Czewie.

My wygrywamy 2 mecze.

Scenariusz rodem z "piłkarskiego pokera" :D

Musimy zabezpieczyć tyły dlatego dajmy sobie spokój z PO ;)

zabulaF - 2019-08-06, 17:08

marcin_crx napisał/a:

GKM wygrywa bez bonusa z Lublinem lub przegrywa. Wtedy może nawet zdobyć bonus w Czewie.

My wygrywamy 2 mecze.

Pisząc o "piłkarskim pokerze" przedstawiłeś wariant pozytywny dla Staleczki.
Powinieneś też przewidzieć wariant najbardziej negatywny gdy zdarzy się cud ale w "drugą stronę" i Motor odpali dwa razy po trzy punkty. Wówczas oni zajmują 6 miejsce a Wy jedziecie baraże.

A ponieważ ostateczne wyniki raczej będa bliżej środka niż skrajności dlatego myślę, że Staleczka skończy spokojnie ten sezon na szóstym miejscu.

TOMEK - 2019-08-06, 18:56

A tymczasem Bartkowiak zebra polamal, takze w Lublinie bezjajeczny Szczotka.

Chomski won!

as35 - 2019-08-06, 22:21

TOMEK napisał/a:

Chomski won!

Co to zmienia? Nic Taka sama szansa na 3 jak i 0. Obaj są niepewni i raczej słabi w zawodach ligowych. jedyna szansa- Karczmarz w 1 biegu jako rezerwa, po to aby w 2 być już zapoznanym z torem i walczyć o remis w 2 biegu. Inaczej jak zwykle 5-1 w plecy.
Co do zajmującego miejsce trenera - pełna zgoda. Niestety zawodnicy mogą się wspiąć na wyżyny umiejętności ale on to spier... puszczając Kildemanda cały czas.

marcin_crx - 2019-08-07, 08:54

zabulaF napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

My wygrywamy 2 mecze.

Pisząc o "piłkarskim pokerze" przedstawiłeś wariant pozytywny dla Staleczki.
Powinieneś też przewidzieć wariant najbardziej negatywny gdy zdarzy się cud ale w "drugą stronę" i Motor odpali dwa razy po trzy punkty. Wówczas oni zajmują 6 miejsce a Wy jedziecie baraże.

A ponieważ ostateczne wyniki raczej będa bliżej środka niż skrajności dlatego myślę, że Staleczka skończy spokojnie ten sezon na szóstym miejscu.

Scenariusz "piłkarskiego pokera" stosuję do wejścia Stali do PO, zajęcie przez nas 7 miejsca jest ciągle realne, bo przecież Włókniarz jest na tyle mocny, że może u nas wygrać, a faworytem meczu w Lublinie ciągle jest Motor, choć wierzę że wywieziemy stamtąd chociaż bonus, a w najgorszym wypadku zakończymy ten mecz bez bonusa dla obydwu stron co powinno ostatecznie zagwarantować nam 6 miejsce.

Marek - 2019-08-07, 11:21

TOMEK napisał/a:

Chomski won!

Ty za to jesteś jajeczny ..... szkoda że tylko obrażając co moment innego zawodnika !!!

yagr - 2019-08-07, 19:13

Działacze zgłosili zastrzeżenia do drugiego wirażu w Lublinie i słusznie. Lepiej teraz niż przed samym biegiem ale co innego zwróciło moją uwagę. To co wypisują na syfach i srajbuku na temat Stali i naszych zawodników przechodzi ludzkie pojęcie. Takiego gnoju to jak żyję nie widziałem( nie czytałem). Nie dziwię się , że psychiatryki są przepełnione i brakuje łóżek bo co najmniej połowa tych nienawistników i niedorozwojów kwalifikowałaby się na odział w trybie natychmiastowym. Nie wiem jak to jest z naszymi chłopakami ale ja osobiście jestem tak wkurw..ny , że chyba w pojedynkę i to jeszcze na rowerze rozpier..ił bym ten mecz !!! Sorki za słownictwo. Sam w przeszłości nieraz startowałem w zawodach sportowych ale na mnie coś takiego działa jak czerwona płachta na byka.
marcin_crx - 2019-08-08, 11:14

Mam potwierdzenie, jedziemy z Thomsenem, Szczotką i Jakobsenem na rezerwie.

Także jestem ciekawy jak to zostanie rozegrane pod kątem rezerw, moim zdaniem Kildemand jedzie w pierwszym biegu, jeżeli przywiezie zero wstawiamy Jakobsena lub Karczmarza.

Cel minimum: 42 oczka.

yagr - 2019-08-08, 12:03

Wszystko zależy od jutrzejszego meczu Częstochowa - Grudziądz. Jeżeli jutro padnie wynik 47-43 lub 46-44 dla Częstochowy to w niedzielę jedziemy o wszystko , o całą pulę !!! Jeżeli padnie jakiekolwiek inne rozstrzygnięcie to możemy odjechać sobie mecz przyjaźni i nawet porażka bez bonusa nie zrobi nam krzywdy. Niemniej jak słyszę na portalach te skowyczenie to aż się prosi dowalić na maksa bo tego za przeproszeniem szczekania nie da się czytać. Czytam też komentarze kibiców lubelskich. Na początku wyrobili sobie niezłą markę ale teraz widzę równają poziom do tej plagi buractwa , te jojczenie , doszukiwanie się teorii spiskowych , że wszyscy i wszystko jest przeciwko nim. Że na nikogo nie gwizdali a na Stal będą gwizdać. No i dobrze , mają prawo niech sobie gwiżdżą. Jak przyjadą do Gorzowa to dostaną to co Neymar. Ja bym jeszcze poprosił o te gwizdy bo w przeciwieństwie do Neymara to Zmarzlik i Kasprzak przynajmniej jeszcze lepiej jadą. Tak paskudnego klimatu w lidze to ja nie pamiętam . No nic trzeba się z tym pogodzić , że lepiej już niestety nie będzie a jak to mawiał Kargul do Pawlaka - trzeba będzie przywyknąć. Pomimo , że nie układa nam się w tym sezonie to sportowo pomimo wszystko jesteśmy lepszą ekipą i powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. No chyba , że Łaguta coś tam z paliwem pomiesza.
32roza - 2019-08-08, 12:45

Widzę, że zakładasz wygraną z Częstochową, skoro piszesz że bonus w Lublinie nie jest nam potrzebny. Ja bym nie był tego taki pewien, śmiem twierdzić że łatwiej nam będzie wygrać w Lublinie z Motorem niż u siebie z Częstochową.
Niestety nieoczekiwane i fantastyczne zwycięstwo nad Unią nic nam nie dało, przez fatalną postawę w ciagu całego sezonu baraże są nadal bardzo realne. Aby ich uniknąć musimy wygrać w Lublinie, jeśli to się nie uda to musimy wygrać z Częstochową (najlepiej 48+) i liczyć na GKM w starciu z Lublinem, na szczęście GKM dalej walczy o awans do PO. Bardzo emocjonująca końcówka sezonu, chociaż każdy by wolał walczyć o inne cele...

marcin_crx - 2019-08-08, 12:47

Dajmy już spokój tematom poza sportowym.

Sportowo moim zdaniem Lublin puchnie, Łaguta jedzie średnio, Miesiąc w kartę, Dawid Lampard bez formy totalnie, Jonsson jest cienki od początku sezonu. Obawiam się Michelsena i juniorów, a przypominam że jadą na 99% bez Lamberta także wszyscy seniorzy muszą jechać, ew. rezerwy tylko w osobach juniorów.

Co do naszych, Bartkowi tam powinno pasować, Woźniak jedzie swoje i oby w Lublinie też zrobił swoje, pytanie co pojadą Thomsen i KK. Najważniejszą postacią będzie Karczmarz, jeżeli on zrobi kilka oczek powinno być dobrze. Tutaj chodzi o przewagę punktową na juniorach, którą mam nadzieję Rafał będzie w stanie zniwelować przynajmniej o kilka oczek.

PavelN11 - 2019-08-08, 13:58

KK będzie podwójnie zmotywowany, bo będą go obserwować być może niestety jego przyszłoroczni pracodawcy. Czuję, że to będzie jego kolejny dobry występ.
Marzy mi się żeby w 1 biegu pojechał Jakobsen, jeśli przywiezie 0 po słabej jeździe to w następnym szansa dla Kildemanda. Ale niestety wszyscy wiemy, że będzie odwrotnie. Pewnie pojedzie Kildemand, w drugim starcie też Chomski go nie zmieni, bo "wie już co skorygować" i tak po dwóch zerach dopiero zacznie się łatanie dziur.

as35 - 2019-08-08, 17:50

PavelN11 napisał/a:
KK będzie podwójnie zmotywowany, bo będą go obserwować być może niestety jego przyszłoroczni pracodawcy. Czuję, że to będzie jego kolejny dobry występ.
Marzy mi się żeby w 1 biegu pojechał Jakobsen, jeśli przywiezie 0 po słabej jeździe to w następnym szansa dla Kildemanda. Ale niestety wszyscy wiemy, że będzie odwrotnie. Pewnie pojedzie Kildemand, w drugim starcie też Chomski go nie zmieni, bo "wie już co skorygować" i tak po dwóch zerach dopiero zacznie się łatanie dziur.

W pierwszym biegu Karczmarz MUSI zastąpić Kildemanda! To jedyna szansa że w 2 biegu będzi lepiej spasowany i może będzie 3-3. Kildemant i tak walnie 0!

TOMEK - 2019-08-08, 18:33

marcin_crx napisał/a:

Także jestem ciekawy jak to zostanie rozegrane pod kątem rezerw, moim zdaniem Kildemand jedzie w pierwszym biegu, jeżeli przywiezie zero wstawiamy Jakobsena lub Karczmarza.

Cos chyba slabe zrodlo. Bez Thomsena w Lublinie.

Chomski won!

adagio - 2019-08-08, 19:22

marcin_crx napisał/a:

To super potwierdzenie - https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/836808/pge-ekstraliga-jest-decyzja-w-sprawie-startu-andersa-thomsena-w-lublinie

Jestem zdania, że za takie sianie fermentu i fake newsy rodem z "info 100% KMO" powinny być nagradzane czasowym odpoczynkiem od pisania postów na forum. Kiedyś były tu takie zasady, przy okazji sezonu ogórkowego.

Tobiaszek - 2019-08-08, 20:59

Thomsen juz we wtorek na Fb pisał, ze rezygnuje do czwartku ze startow w ligach, bo po dzwonie w Toruniu odnowila mu sie kontuzja zlamanej w zeszlym roku ręki, a dziś, tzn. w czwartek miał miec konsultacje w szpitalu, które miały zadecydować co dalej. A
as35 - 2019-08-08, 21:04

Szkoda ale to znaczy że nie ma co wydziwiać. Karczmarz MUSI za Kildemanda jechać w pierwszym biegu!!!!!!!!!
Jedyna szansa na 3-3 w drugim i kontrolowanie wyniku :-)

marcin_crx - 2019-08-09, 10:06

adagio napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

To super potwierdzenie - https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/836808/pge-ekstraliga-jest-decyzja-w-sprawie-startu-andersa-thomsena-w-lublinie

Jestem zdania, że za takie sianie fermentu i fake newsy rodem z "info 100% KMO" powinny być nagradzane czasowym odpoczynkiem od pisania postów na forum. Kiedyś były tu takie zasady, przy okazji sezonu ogórkowego.

Zatem mnie zbanuj, a info nie było żadne 100% KMO, tylko bezpośrednio od trenera. Fakt, że wspominał iż wczoraj miał mieć badanie dopuszczające go do startów, ale miałem informacje, że to tylko formalność. Jak się okazało jednak nie.

W tej sytuacji Chomski nie powinien sobie ograniczać pola manewru tylko Jakobsena dać pod 8, a pod 4 juniora. Zawsze w razie "W" będzie mógł skorzystać z Jakobsena 6 razy już do nominowanych.

Bonus się mega oddala, będzie cholernie ciężko.

Dziś możemy powiedzieć, że jakby nie wygrana z Lesznem dziś niemal na 100% byłby baraż.

Danonek920 - 2019-08-09, 13:07

szkoda, że bez Thomsena, bo z tym rywalem ten zawodnik mógłby robić różnicę. Teraz bonus się mocno oddala , ale dla nas i tak ważniejszy będzie ostatni mecz z Częstochową u siebie.
marcin_crx - 2019-08-09, 15:24

Dla nas byłoby dobrze jakby Włókniarz ograł dziś GKM za trzy, wtedy przyjadą do nas na "sparing" i nie powinno być kłopotu ze zgarnięciem pełnej puli.
Michu5 - 2019-08-09, 16:31

Ale z drugiej strony, jeśli tak będzie, to GKM też nie będzie miał o co jechać w ostatniej kolejce i może odpuścić mecz u siebie z Motorem...
darkis - 2019-08-09, 16:53

to w takim razie lepiej dla nas jak wygra GKM, potem sprawa barazu bedzie tylko i wylacznie w naszych rekach!
Przy zalozeniu ze nie zrobimy zadnego pkt w Lublinie , zostanie mam tylko wygac za 3 z Czewa

Don Lucas - 2019-08-09, 19:17

Nawet to może być za mało. Teraz mamy:
GKM 13 pkt
Stal 10
Motor 8

Lublin wygrywa oba mecze za 3 pkty i jesteśmy w barażach, Grudziądz kończy sezon na 6 m-cu.
Bonus w Lublinie sprawi, że Grudziądz nie może sobie pozwolić na porażkę z Lublinem u siebie.
Remis sprawi, że Lublin przy równej ilości punktów z nami (przy remisie w Grudziadzu mają bonus), że to my jedziemy w barażach. Także: Bonus w Lublinie będzie dla nas na wagę uniknięcia baraży. :idea:

PavelN11 - 2019-08-09, 19:27

Don Lucas napisał/a:
Także: Bonus w Lublinie będzie dla nas na wagę uniknięcia baraży. :idea:

Bez przesady, dla mnie to mecz o pietruszkę. Jestem pewien, że GKM wygra z Lublinem, wierzę też że my wygramy za 3 z Częstochową i unikniemy wtedy baraży.

mazinho - 2019-08-09, 19:27

5. MRGARDEN GKM Grudziądz 13 2 13 5 1 7 -16
6. truly.work Stal Gorzów 12 0 10 5 0 7 -60
7. Speed Car Motor Lublin 12 1 8 3 1 8 -50

18:00 truly.work Stal Gorzów truly.work Stal Gorzów - forBET Włókniarz Częstochowa forBET Włókniarz Częstochowa

20:30 MRGARDEN GKM Grudziądz MRGARDEN GKM Grudziądz - Speed Car Motor Lublin Speed Car Motor Lublin

Chore to jest, że my jedziemy jako pierwsi w ostatniej kolejce. Włókniarz przyjedzie na luzie, ze zmotywowanym na 100 % Zagarem, który będzie jechał przeciwko Zmorze. Wcale dla nas to nie będzie łatwy mecz. Na dodatek może dojsc do niezłych jaj.

Jednak dużo powiem nam ten niedzielny mecz. Ważne, by zrobić chociaż 42 punkty. Chociaż znajac zmysł taktyczny trenera Chomskiego - pewnie szybko pierwsaza RT pojdzie w osobie Zmarzlika, 4 biegi na odbudowe Kildemanda i koncowke meczu nie bedziemy mieli kim zamknac i skonczy się bez bonusa..

Wówczas będzie tak:
GKM 13
Motor 11
Stal 10

Wówczas nawet jak wygramy za 3 z Czewą, to obie ekipy mają szerokie pole do manipulacji przed 15 biegiem, bo wówczas wygrana Motoru lub remis w Grudziądzu wrzuci nas do barażu. Dlatego jeżeli nie przyklepiemy bonusa w niedzielę, to nasz los będzie w rekach ...GKM-u.

A tak swoją drogą, wystarczyło wygrać w Toruniu, to do końca liczylibyśmy sie w walce o PO. Włókniarz zrobił przewagę wlasnie zwycięstwem w Toruniu i bonusem z GKM-em (łącznie +4 pkt). Tego nam właśnie zabrakło, by wygrać jedną z najgorszych ekip w ostatnim 20 leciu w Elidze (gorsze ekipy to tylko pamietam Iskrę Ostrów w 1998 roku i ROW Rybnik bodajze w 2003 roku).

Don Lucas - 2019-08-09, 19:29

PavelN11 napisał/a:
Bez przesady, dla mnie to mecz o pietruszkę.
Mecz z Unią Leszno w Gorzowie też był dla Ciebie o pietruszkę. Jeszcze trochę i warzywniak otworzysz. :mrgreen: ;-)
mazinho - 2019-08-09, 19:32

Don Lucas napisał/a:
Nawet to może być za mało. Teraz mamy:
GKM 13 pkt
Stal 10
Motor 8

Bonus w Lublinie sprawi, że Grudziądz nie może sobie pozwolić na porażkę z Lublinem u siebie.
:

Jak zdobędziemy bonus w Lublinie to:

GKM 13
Stal 11
Motor 10

Don Lucas masz rację. Jeżeli zdobędziemy bonus w Lublinie, to będziemy i tak musieli wygrać z Częstochową, by rywalom nie zostawić pola do manipulacji. Jeżeli ten bonus przyklepiemy, to nawet wygrana za 2 z "Czewą" pozwoli nam uniknąc baraży.

Bonus nam jest potrzebny na wagę złota. Jednak ten bonus, podobnie jak w Grudziądzu, może przegrac nam...Chomski z jego podejsciem do rezerw taktycznych - od razu w polowie meczu pusci lidera Zmarzlika z RT na...Trofimowa lub W. Lamparta, a także da pojeździc i budowac formę Kildemandowi, a wkoncowce nie bedziemy mieli kim meczu zamknac i do boju pusci np. x2 Jakobsena lub x2 Karczmarza na np. Michelsena, czy G. Lagutę

PavelN11 - 2019-08-09, 19:48

Don Lucas napisał/a:
PavelN11 napisał/a:
Bez przesady, dla mnie to mecz o pietruszkę.
Mecz z Unią Leszno w Gorzowie też był dla Ciebie o pietruszkę. Jeszcze trochę i warzywniak otworzysz. :mrgreen: ;-)

Hehe nie, tamten akurat nie był ;) serio myślisz, że Lublin jest w stanie wygrać w Grudziądzu? O jakimś podkładaniu się nawet nie chcę czytać, bo to zbyt absurdalne, czemu GKMowi miałoby to być na rękę?

Don Lucas - 2019-08-09, 20:22

PavelN11 napisał/a:
czemu GKMowi miałoby to być na rękę?
Bardziej chodzi mi o to, że oni mają po sezonie, jadą o nic, zeszło z nich powietrze, a Lublin może być mocno zdeterminowany, ma lepszych juniorów i wcale nie musi tego przegrać. W Toruniu już wygrali, to i Grudziądz (będący już na wakacjach) mogą zdobyć. Tutaj nie trzeba się podkładać. Determinacja będzie po stronie Lublina. :idea:
mazinho - 2019-08-09, 22:42

Bieg 10

Alan Szczotka
Dawid Lampart
Bartosz Zmarzlik
Grigorij Łaguta

Bieg 11

Paweł Miesiąc
Peter Kildemand
Mikkel Michelsen
Krzysztof Kasprzak

Bieg 12

Rafał Karczmarz
Wiktor Trofimow jr
Szymon Woźniak
Dawid Lampart

Bieg 13

Grigorij Łaguta
Anders Thomsen (Jakobsen)
Andreas Jonsson
Bartosz Zmarzlik

Rozpisałem te biegi nieprzypadkowo. Jeżeli chcemy zdobyć bonus, to musimy odpowiednio zarządzać rezerwami taktycznymi. Nie może by tak jak w Częstochowie, Grudziądzu, gdzie nie wykorzystaliśmy 3 najlepszych seniorów, a rezerwy taktyczne szły tylko w osobach dwóch najlepszych i tak przez to Kildemand był "forowany". Wiem, że nasz trener błyskotliwością nie grzeszy, to ma pewną ściągawkę.

Panie trenerze, niezależnie od rozwoju sytuacji zostaw Pan wszystkie rezerwy taktyczne na ostatnie biegi. Jak się dobrze rozplanuje mecz można zamknąć Karczmarzem (biegi juniorskie) i trójką seniorskich liderów. Trzeba tylko pogłówkować.

Są dwa warianty - jeden bezpieczny:

10 bieg - Karczmarz z taktycznej
11 bieg - Zmarzlik (pola A lub B) z taktycznej na Michelsena i Miesiąca
13 bieg Woźniak lub Kasprzak (ten co będzie miał mniej pkt, by ewentualny taktyk był zostawiony na 14 bieg)

Odważniejszy:

10 bieg - Karczmarz z taktycznej
11 bieg - Woźniak (pola A lub B) z taktycznej na Michelsena i Miesiąca
13 bieg Kasprzak z taktycznej
14 bieg zostawiony Zmarzlik na taktyka. Pilnowanie w 13 biegu by była mozliwość zrobienia tej taktycznej i jak na torze będzie sie ukladac na -4, lepiej zamarkowac defekt by było -6 i możliwość taktycznej w osobie Zmarzlika. Jego dwa biegi to ogromna szansa, że tego meczu nie przegramy wyżej niż 6 punktami.

Wcześniej nie robic taktyków. Wystarczą nam 42 punkty do utrzymania się, a co to oznacza, nawet jak będzie -8/-10 po 9 biegu to mamy dobry wynik, bo od 10 do 15 biegu czyli na 6 biegów możemy mieć az 4 razy Zmarzlika.

Konieczne jest też naprawienie błedu z Gorzowa. Jakobsen musi jechac z rezerwy a w składzie być Jasiński. Da nam to dodatkowe manewry taktyczne jak RZ za np. Kildemanda.

Przy odpowiednio taktycznie porpowadzonym meczu 42 punkty powinniśmy osiągnąc...Tylko tam gdzie kończy się logika, tam zaczyna się mysl...Stanisława Chomskiego.

A tak w ogole wybiera sie ktoś do Lublina? Ja juz wyjazd zaczynam jutro o 6 rano :)

as35 - 2019-08-10, 12:09

Ludzie zapomnijcie o jakimkolwiek taktycznym rozegraniu meczu. Zajmujący miejsce trenera w naszym klubie nie potrafi tego ogarnąć! Zrozumcie to są ograniczenie nie do przeskoczenia!
Jeśli nie będziemy jechać na super poziomie to nie mamy co liczyć na rezerwy taktyczne.
Temu człowiekowi wisi czy będziemy w tej czy innej lidze- kasa będzie leciała dla niego i córeczki.

On ma problem w wypełnieniem w tempie meczu programu a wam się marzy taktyczne reagowanie na sytuacje meczową? On nawet nie widzi jak polewaczka jedzie- czy leje czy ubija.

Thorgal - 2019-08-11, 09:10

Stanisław Chomski przed meczem w Lublinie:

"Kluczem będzie wygrywanie startów. Dzisiejszy żużel na tym bazuje. Jeśli to nam się nie uda, to trzeba będzie próbować walczyć na trasie."

lupus - 2019-08-11, 15:11

Thorgal napisał/a:
Stanisław Chomski przed meczem w Lublinie:

"Kluczem będzie wygrywanie startów. Dzisiejszy żużel na tym bazuje. Jeśli to nam się nie uda, to trzeba będzie próbować walczyć na trasie."

Dzień zaczyna się o świcie i później jest jasno. To taki sens wypowiedzi trenera. Faktycznie eureka.

as35 - 2019-08-11, 17:21

Jestem na urlopie, pędzę że szlaku na mecz. Udaje się na 7 bieg i widzę jakieś Muminki a nie zawodników Stali.... Dobrze że nie szukałem knajpy że relacja tv. Wstyd byłby straszny. Jakich mikelsen, miesiąc robi naszych zawodowych profesjonalistów w bambuko jak chce. Wstyd i żenada. Kildemznd widzę jechał.... . Tego się nie da zrozumieć. O co chodzi? Czy my faktycznie nie chcemy jechać w ekstralidze?

[ Dodano: 2019-08-11, 18:58 ]
I ma ktoś jeszcze wątpliwości że mecz z Unią Leszno był meczem przyjaźni? Widzicie super rajdera tego nie kontraktu zawodowego co mu się należał? Kto go robi? Panie społeczny prezesie ile pan sprzeda karnetów?!Dwa razy karnetowcy się nie dadzą zrobić. Dno i kilo mułu. Mamy tytuł frajerów roku. Prezesa nieporozumienie, trenera nieporozumienie, sztab szkoleniowy nieporozumienie, seniora zagranicznego nieporozumienie, juniorów nieporozumienie. A winni tego wszystkiego oczywiście Kibice bo ... nie głaskali po głowach zawodowców.

TOMEK - 2019-08-11, 17:59

I ja mu wtedy mowie: daj Kildemanda w XIV!

Hahaha, no nie wierze! Jesli ktos wczesniej myslal, ze tzw. mysl szkoleniowa i taktyczna tego... Chomskiego siegnela dna, to pragne poinformowac, ze dzis dokonala odwiertu. Ogladalem dzisiejszy mecz w towarzystwie kilku osob, ktore wspieraja finansowo Stal i zgodnie stwierdzily one, ze jesli zostanie ten... Chomski, to zero kasy w 2020.

Chomski won!

PavelN11 - 2019-08-11, 18:02

Dobrze, że był w tym roku ten Toruń, bo jesteśmy tak ciency że to po prostu niebywałe, że nie zajmiemy ostatniego miejsca.
Juniorzy Motoru 15+2 w 9 startach
Juniorzy Stali 1 w 6 startach :roll:
Przed sezonem obstawiano, że juniorzy będą naszą siłą, sam dałem się na to nabrać i też tak myślałem. Po raz kolejny napiszę, że niesamowite jest to co się stało z Rafałem Karczmarzem. Po sezonie przez zimę trzeba usiąść i na chłodno przemysleć, czy jest w ogóle sens dalszego bawienia się w żużel.. Nie piszę tego jakoś złośliwie, po prostu jeśli chłopak boi się jeździć i widocznie nie potrafi tego przezwyciężyć to niech da sobie spokój. To do niczego nie prowadzi, jedynie jeszcze zrobi kiedyś przez to sobie lub innym krzywdę na torze.
Bez Karczmarza w przyszłym roku na pozycji juniorskiej bylibyśmy w totalnej dupie, ale w tym sezonie też właściwie jezdziliśmy bez niego. On miał 2 udane mecze przez cały sezon...

Thorgal - 2019-08-11, 19:26

TOMEK napisał/a:
I ja mu wtedy mowie: daj Kildemanda w XIV!

Hahaha, no nie wierze! Jesli ktos wczesniej myslal, ze tzw. mysl szkoleniowa i taktyczna tego... Chomskiego siegnela dna, to pragne poinformowac, ze dzis dokonala odwiertu. Ogladalem dzisiejszy mecz w towarzystwie kilku osob, ktore wspieraja finansowo Stal i zgodnie stwierdzily one, ze jesli zostanie ten... Chomski, to zero kasy w 2020.

Chomski won!

Niech poinformują o tym zarząd. Pewnie takich jak oni jest więcej.
Leszno nas potraktowalo na luzie. Cieslak tego nie zrobi. Zanosi sie na heroiczna batalie o utrzymanie. W ew. barazach wcale nie bedziemy faworytami.

Don Lucas - 2019-08-11, 21:35

Będą baraże. Grudziądz jedzie z Lublinem po naszym meczu. Tam remis urządza obie ekipy. Jeszcze jak tam Lindbaeck nie pojedzie, to w zasadzie wszystko jasne. 8-)

Odnoszę wrażenie, że tatuś Chomski szykuje Petera Kildemanda dla swojej córci Julci na męża, bo takiego sabotowania własnego klubu nie jestem w stanie zrozumieć.

Thorgal - 2019-08-11, 22:43

Zobaczycie: Kildemand, Swiderski, Gapinski, Okoniewski za 10 lat wspomna, ze Stanislaw Chomski to najlepszy trener z jakim wspolpracowali.

Pozostali zmieniali ich po 1-2 biegach. A Staszek zawsze w nich wierzyl i rozumial, że motorom trzeba dac sie rozjezdzic.

Danonek920 - 2019-08-11, 23:19

Co wy z tym Chomskim i Kildemandem. Akurat w tym meczu moim zdaniem Chomski nie zrobił jakiś rażących błędów. Jechało tylko 3 zawodników: Bartek, KK i Woźniak i każdy z nich pojechał 6 biegów. Reszta nie istniała. Brakowało mocno Thomsena i juniorzy jak zwykle zawiedli. Od jakiegoś czasu nie istnieją oni na wyjazdach i to bardzo martwi. Możemy się rozwodzić nad tym czy Jacobsen nie powinien dostać szansy zamiast Kildemanda w 14, ale według mnie na to samo by wyszło. Strasznie słabo na wyjazdach jeździmy i nie dziwię się, że nie zdobyliśmy ani jednego bonusa.
marcin_crx - 2019-08-12, 08:25

Przede wszystkim mimo wszystko brawa dla trzech liderów, którzy wczoraj pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie można jednak wygrać meczu mając na koncie 10 zer na koniec i 36 punktów trzech zawodników, a 4 pozostałych 4 grajków.

Co do Chomskiego, rażących błędów nie popełnił, ale też nie pomógł drużynie. 3 rezerwy taktycznie przyniosły nam wyniki 3x po 3:3. W takich meczach potrzebny jest "nos" menadżera, którego niestety nasz trener nie posiada.

W sumie dlaczego nie zaryzykował w 14 biegu i nie dał Kildemanda lub Jakobsena z pierwszego pola, a Szymona z trzeciego? Można było w ten sposób dać sobie szansę. Trener podszedł do tego biegu asekurancko licząc, że w 15 coś ugramy. Tymczasem nie ugraliśmy nic.

Postawa Karczmarza woła o pomstę do nieba. Tak bojaźliwie jeżdżącego zawodnika to naprawdę nie widziałem jak chodzę na żużel od 1996 roku. Ja rozumiem strach przed kontuzją, ale Rafał hamuje jak tylko na rywala w zasięgu wzroku. Pokonanie w jednym z biegów łuku na trzy razy to był szczyt. Jedno trzeba mu jednak oddać, że był szybki w tym meczu i jakby dowiózł choć połowę punktów jakie miał na 30 metrach na pewno mielibyśmy wczoraj bonus. Wiecie co jest najbardziej irytujące w tym wszystkim? Buta tego gówniarza i wszechobecne pretensje i co sezon chęć odejścia. Trochę pokory!!

Nieco na obronę zespołu napiszę przewrotnie, że z Thomsenem w składzie prawdopodobne było zwycięstwo wczoraj.

Swoją drogą, GKM bez Antonio w ostatniej kolejce ze zdeterminowanym Lublinem. Pachnie mi sensacją. Rozgrywanie tych meczy o różnych porach to skandal.

No i jeszcze jedno - jak zarząd odda KK to ja rezygnuję z sezonu 2020.

Tomash148 - 2019-08-12, 08:31

Thorgal napisał/a:
Zobaczycie: Kildemand, Swiderski, Gapinski, Okoniewski za 10 lat wspomna, ze Stanislaw Chomski to najlepszy trener z jakim wspolpracowali.

Pozostali zmieniali ich po 1-2 biegach. A Staszek zawsze w nich wierzyl i rozumial, że motorom trzeba dac sie rozjezdzic.

Kiedy my poinformowaliśmy zarząd, że wycofujemy się ze sponsorowania, jeśli będzie jak będzie, to wiesz co usłyszeliśmy? "Droga wolna, nikt was nie zmusza". W ten sposób się postępuje w naszym klubie.

adagio - 2019-08-12, 08:51

Z całym szacunkiem, ale jakiej odpowiedzi oczekiwaliście?
I jeszcze jedno, sponsor nie jest od stawiania warunków, informowania kogo widzi w sztabie trenerskim lub składzie meczowym drużyny...

32roza - 2019-08-12, 09:19

Idąc tym tokiem rozumowania to my, kibice, jako największy sponsor klubu, co było wielokrotnie podkreślane, również nie mamy prawa niczego wymagać ani oczekiwać.
I czyż nie tak właśnie traktuje nas zmora? Mamy kupować bilet, kiełbe, napoje na stadionie, bo ochrona wszystko co swoje zabiera i wracać do domu nie narzekając.
A gdy ktoś ma własne zdanie to jest uciszany, promowane są pajace pokroju tego śmiesznego klubu kibica, który wywiesił szmatę w Lublinie, przecież to jest kibicowski cyrk jak w „skrzydlatych świniach”.
Ludzie coraz bardziej są tym znudzeni i jeśli się utrzymamy to w przyszłym sezonie przewiduje słuszny spadek frekwencji ludzi którzy kupią karnet lub bilet (nie liczę biletów rozdanych do piwa na barce za darmo każdy ludzie z nudów).

marcin_crx - 2019-08-12, 09:19

Sponsor ma prawo stawiać warunki, ale nie ma prawa decydować o składzie, jakich zawodników sprowadzać etc.

Bardziej warunki ma prawo stawiać w kwestiach biznesowych, czyli warunki umowy sponsorskiej, miejsca reklamowe.

Może ja zadam przewrotne pytanie, ciągle atakujesz zarząd i prezesa, a jakie pieniądze dawaliście na Stal? Jeżeli byliście sponsorem kontraktu jednego zawodnika, czyli kasa rzędu 1-1,5 miliona to jestem jeszcze w stanie to zrozumieć, natomiast jeżeli dawałeś kasę rzędu 50 - 100 tysięcy złotych to oczywiście szanuje zaangażowanie w klub, ale w takich wypadkach rozdawać karty to trochę słabo.

Wracając do tematów stricte sportowych, najgorsze jest to że nie mamy wszystkiego w swoich rękach, nawet wygrywając 48:42 musimy liczyć na porażkę Motoru, która biorąc pod uwagę sytuację GKM oraz kontuzję Lindabacka - może być różnie.

zino - 2019-08-12, 09:20

adagio napisał/a:
I jeszcze jedno, sponsor nie jest od stawiania warunków, informowania kogo widzi w sztabie trenerskim lub składzie meczowym drużyny...

W trakcie sezonu oczywiście, że nie.
Jednak przed sezonem czy w trakcie konstruowania umowy o sponsoring, dogadywania warunków jak najbardziej firma X może przedstawić swoje warunki, które oczywiście nie muszą odpowiadać Klubowi, tu jest pole do negocjacji.

miszarus - 2019-08-12, 09:53

Ja te wszystkie teorie uważam, za mało wiarygodne. Można tutaj pisać, co się chce - nikt tego nie zweryfikuje.
Sezon na straty i już, ważne aby następny był dużo lepszy. Trzeba dokonać dwóch zmian personalnych. Wymienić Kildemanda na zawodnika pokroju: PUK-a, Doyla, Pedersena, Łagutę, Lindgrena.
Wymienić trenera, albo pół sztabu - wywalić klakierów Chomskiego (Julię i tą całą jego świtę).
Karczmarzowi zapewnić jakiegoś dobrego psychologa, ostro wziąć się za juniorów - bo to jest klucz do zwycięstw. Jak to możliwe, że taki Liszka potrafi na wyjeździe a nasi nie potrafią! No jak?
Te zmiany powinny zapewnić nam w przyszłym sezonie spokojną walkę o medale.

Zmora, jeżeli w tym roku nie będzie chciał odejść to powinien dopuścić kogoś bliżej i szykować go na swojego następcę. Niech dopuści trochę świeżości.

Tomash148 - 2019-08-12, 10:06

Ale ja nigdzie nie napisałem, że stawialiśmy jakieś tam warunki. Absolutnie. Chodziło o niewywiązywanie się z umowy ustnej, ale tu już w szczegóły wchodził nie będę. Skupiam się bardziej na Vaculiku. Zapytaliśmy wprost, ile brakuje, to pieniądze się znajdą raz dwa. Usłyszałem, że tu nie o pieniądze chodzi, więc o co? Ano to nie wasza sprawa. Zapytałem wobec tego o co chodzi z tym osłabianiem drużyny co roku. Przecież kasa to nie problem. Zaraz się znajdzie. Padło kilka niecenzuralnych słów, ogólnie że żadnego osłabiania nie ma i pierdolę trzy po trzy. Wtedy powiedziałem, że wobec tego co się dzieje, rezygnujemy. Wówczas padła odpowiedź, którą zacytowałem kilka postów wyżej.

To tak w skrócie.

miszarus - 2019-08-12, 10:47

Tomash148 napisał/a:
Ale ja nigdzie nie napisałem, że stawialiśmy jakieś tam warunki. Absolutnie. Chodziło o niewywiązywanie się z umowy ustnej, ale tu już w szczegóły wchodził nie będę. Skupiam się bardziej na Vaculiku. Zapytaliśmy wprost, ile brakuje, to pieniądze się znajdą raz dwa. Usłyszałem, że tu nie o pieniądze chodzi, więc o co? Ano to nie wasza sprawa. Zapytałem wobec tego o co chodzi z tym osłabianiem drużyny co roku. Przecież kasa to nie problem. Zaraz się znajdzie. Padło kilka niecenzuralnych słów, ogólnie że żadnego osłabiania nie ma i pierdolę trzy po trzy. Wtedy powiedziałem, że wobec tego co się dzieje, rezygnujemy. Wówczas padła odpowiedź, którą zacytowałem kilka postów wyżej.

To tak w skrócie.

Przecież tak zachowuje się człowiek chory psychicznie... nie wydaje mi się, żeby Zmora tak pogrywał z sponsorami. To oni w końcu po części zrzucają się na jego wypłatę.

marcin_crx - 2019-08-12, 10:55

miszarus napisał/a:
Tomash148 napisał/a:

To tak w skrócie.

Przecież tak zachowuje się człowiek chory psychicznie... nie wydaje mi się, żeby Zmora tak pogrywał z sponsorami. To oni w końcu po części zrzucają się na jego wypłatę.

Ja jestem w stanie w to uwierzyć, ponoć Vaculik chciał zostać, ale ze strony Zmory nie było determinacji w zatrzymaniu jego osoby. Stąd też szukał miejsca w ZG. Prawda w "kłótni" pomiędzy nimi prawda leży ponoć gdzieś po środku.

Tomash148 - 2019-08-12, 11:07

miszarus napisał/a:
Tomash148 napisał/a:

To tak w skrócie.

Nie wziął pod uwagę, że odejdzie aż tylu pomniejszych sponsorów. Zbuntowaliśmy się my i za nami poszli kolejni. Tego się nie spodziewał. Wszyscy wrócą, bez obaw. Ja nawet dorzucę drugie tyle, co do tej pory jak będzie trzeba. Warunek, zmory, chomskie i pozostałe dziadostwo out.

miszarus - 2019-08-12, 11:18

Nasz szef też jest w gronie mniejszych sponsorów i nie odszedł.
Z Vaculikiem podobno poszło o kasę za ten czas kontuzji. Klub chciał trochę z Martinem po negocjować - moim zdaniem słusznie, kontuzji nabawił się nie w meczu Stali a ten na to zareagował bardzo nerwowo i wielkim oburzeniem.
No i taki mały konflikt się narodził...
Trzeba tu naprawdę zaznaczyć, że Vaculik to jest naprawdę przykład najemnika nad najemnikami - liczy się tylko kasa.

mazinho - 2019-08-12, 11:31

Wy tak serio nie widzicie błędów Chomskiego? Kolejny raz ten mag taktyczny swoim zmysłem a w zasadzie jego brak. Jak można było robić pierwsza rezerwę taktyczna w osobie Zmarzlika. I to jeszcze na przeciętny duet gospodarzy gdzie słaby na starcie Jonsson stał na najgorszym polu? Śmiem twierdzić że jakby tu był jakobsen to byłoby najgorzej 3:3. Zmarzlik powinien być zostawiony na 14 bieg. Jak w ogóle można dopuszczać do sytuacji że na dwa najważniejsze biegi czyli 13 i 14 możemy zrobić tylko jednego taktyka??? W 1_ biegu gospodarze mieli słabsze pola i miesiaca z trofimowem. Tam w miejsce Kildemanda by pojechał Zmarzlik i byłoby 5 1 dla nas i to my byśmy mieli bonusa. Puszczenie lidera z pierwszej rezerwy taktycznej spowodowało to że trener chomski po wpuszczeniu szynka w 11 biegu musiał robić taktyka w 13 biegu na ich lidera z pola A. W innym przypadku nie wykorzystali byśmy jednej zmiany. Nie rozumiem też czemu karczmarza wypuścił w 4 a nie 10 niego. W 10 biegu karczmarz miał pole a tak jak w 12 i mogło to dać mu mały handicap. Niestety też kolejna klapa wyjazdowa okazało się jeżdżenie według schematu. Tam gdzie jedzie lider to my w pierwszych trzech jego startach mamy ujemny bilans. Dwie laski nie pary nie są w stanie zrobić różnicy i tylko rezerwy są w stanie to zapewnić. Niestety rezerwy też trzeba umieć wprowadzać i mieć nosa. Lublin nas przechytrzył dali lidera pod 12 dzięki czemu mając korzystne pole w 13 biego objechał Bartka. A co do formowania Kildemanda. Mówi się że do Julki smalil cholewy lub dalej się spotykają..tego nie jestem pewny ale mial.miejsce taki fakt jeden z mechaników Kildemanda. Wcześniej pani psycholog spotykała się z kasprzakiem (jakiś film miał krążyć wtedy między mechanikami z dwuznacznej sytuacji Julki i Krzyśka). Takie sytuacje są mega dziwne kiedy pierwszy zespół prowadzi tata Julii. Rozmawiałem też z jedną osób z Gdańska która pracuje w klubie i tam według tej osoby..chomski miał mieć płacone od taty Pieszczka że ten był wypuszczane ponadprogramowe biegi. Teraz w Gorzowie skład jest taki sam bo..Bartek ma 4 punkty z urzędu czyli ok.50 tysięcy za darmo. Jakby nie jechał z juniorem to mi alby tylko punkt z urzędu a inni seniorzy w sytuacji jak mieliby Bartka w parze to mniej by zarobili.. Dlatego trener tak broni swojej błędnej koncepcji bo ..nie chce narażać się zawodnikom nawet pomijając fakt maksymalnego wykorzystania tego składu jaki posiada. Chore to wszystko jest jak się wie jak to wszystko od środka funkcjonuje.
Tomash148 - 2019-08-12, 11:33

miszarus napisał/a:
Nasz szef też jest w gronie mniejszych sponsorów i nie odszedł.
Z Vaculikiem podobno poszło o kasę za ten czas kontuzji. Klub chciał trochę z Martinem po negocjować - moim zdaniem słusznie, kontuzji nabawił się nie w meczu Stali a ten na to zareagował bardzo nerwowo i wielkim oburzeniem.
No i taki mały konflikt się narodził...
Trzeba tu naprawdę zaznaczyć, że Vaculik to jest naprawdę przykład najemnika nad najemnikami - liczy się tylko kasa.

Nie twierdzę, że wszyscy odeszli. Odeszli ci, którzy mieli dosyć, a zaręczam, że to poważne już pieniądze. Są też tacy, którzy żyją ze zmorą w dobrym komitywie i współpracują nadal. Ja mogę mówić tylko za siebie.
Co do Vaculika, pieniądze by się znalazły, bez problemu. W biznesie nie ma miejsca na unoszenie się honorem, bo wśród zawodników są same złotówy pokroju Vaculika. Jazda za uśmiech dawno się skończyła. Dziś liczy się tylko kasa, nic więcej. I nie łudź się, że jakikolwiek wychowanek w tych czasach zgodziłby się jeździć za czapkę śliwek. Nie ma sentymentów.

marcin_crx - 2019-08-12, 12:10

Mazinho pełna zgoda!! Jak nie masz zespołu musisz umiejętnie łatać dziury taktykami.

U nas po raz kolejny trener zawiódł rezerwami w kiepskich momentach. Śmiem twierdzić, że mądrym rozegraniem taktycznym ten bonus byłby realny.

zino - 2019-08-12, 12:27

marcin_crx napisał/a:
Mazinho pełna zgoda!! Jak nie masz zespołu musisz umiejętnie łatać dziury taktykami.

U nas po raz kolejny trener zawiódł rezerwami w kiepskich momentach. Śmiem twierdzić, że mądrym rozegraniem taktycznym ten bonus byłby realny.

Czytając wpisy mazinho cały sezon to ja śmiem twierdzić, że umiejętnym łataniem dziur taktykami i ustawieniem zespołu byśmy spokojnie w playoff już byli :mrgreen:

grochu_92 - 2019-08-12, 12:35

Ludzie ale kim Wy chcecie te bonusy zdobywać... Żyjecie jakimiś pobożnymi nadziejami i życzeniami. Nie mamy zawodników. Od góry do dołu jadą w kratkę w tym sezonie. I czy będzie Chomski czy Baron czy inny Śledź to co zrobi jeśli jeden jest za gruby, drugi ma hamulec w nogach, trzeci budzi się na trzy kolejki, czwarty ma być liderem a jest tak po środku, czwarty ciułał na swój poziom ale teraz leży w łóżku, a lider nie jest taki kozak jak wcześniej. To z czym do ludzi ? Odstawianie Kildemanda od początku sezonu guzik by dało bo by chłop toru nie powąchał. W przypadku kontuzji jechałby jak Kosciuch. Łatwo się śpiewa sprzed ekranu bo żadna odpowiedzialność a mądrości co nie miara. Mamy co mamy. A tak naprawdę guzik mamy. Wszystko rozbija się o sklad. Nie mamy samograju jak Leszno, Wrocław czy Falubaz. Chomski dogaduje się z zawodnikami i tu jego pozytyw. Że żaden z niego taktyk. No nie każdy jest bogiem we wszystkim. I on już nim nie będzie. I albo klub poszuka zastępcy albo trzeba dać samograj żeby jak najmniej błędów w taktyce popełniał. Nie można mieć wszystkiego. Nie ma ludzi idealnych. Jeden ma to drugi ma tamto. Nie wiem czym kieruje się klub zatrudniając tego czy tamtego. Pytanie czy będą wyciągane wnioski i dojdzie do zmian czy będziemy dalej żyć w tym marazmie i zjeżdżać w dół tabeli. Czas pokaże jakie będą wnioski zarządu po sezonie. Pamiętajmy jednak jedno. My jesteśmy tu. Oni są tam w środku. Mają za to płacone, żyją w stresie , emocjach zawodów. Łatwo się pisze będąc przed ekranem. Ale pamiętajmy też o ich stronie pracy.
marcin_crx - 2019-08-12, 12:42

Grochu masz dużo racji, jednak faktycznie mazinho też ma dużo argumentów iż mamy za sobą kolejny mecz, który Chomskiemu nie wyszedł.
zino - 2019-08-12, 12:55

grochu_92 napisał/a:
I czy będzie Chomski czy Baron czy inny Śledź to co zrobi jeśli jeden jest za gruby, drugi ma hamulec w nogach, trzeci budzi się na trzy kolejki, czwarty ma być liderem a jest tak po środku, czwarty ciułał na swój poziom ale teraz leży w łóżku, a lider nie jest taki kozak jak wcześniej. To z czym do ludzi ?

No niestety tak to wygląda w tym sezonie, trudno się nie zgodzić.

grochu_92 napisał/a:
Nie mamy samograju jak Leszno, Wrocław czy Falubaz. Chomski dogaduje się z zawodnikami i tu jego pozytyw. Że żaden z niego taktyk. No nie każdy jest bogiem we wszystkim. I on już nim nie będzie. I albo klub poszuka zastępcy albo trzeba dać samograj żeby jak najmniej błędów w taktyce popełniał. Nie można mieć wszystkiego. Nie ma ludzi idealnych. Jeden ma to drugi ma tamto.

Tu bym trochę polemizował, bo uważasz, że Baron nie ma żadnej roboty w Lesznie i nie musi dogadywać się z zawodnikami, bo oni po prostu jadą sami, samograj? Z tego co wiem i mi się wydaje to jednak robi tam spoko robotę i pod względem mentalnym, zgrania ekipa też jest całkiem solidna i działa to fajnie.

GM - 2019-08-12, 13:56

Ja widzę w tej ekipie jeden zasadniczy problem - trener. Nie rozumiem, nie ogarniam, nie mieści mi się to w głowie dlaczego wciąż stawia na Kildemanda. To bezsprzecznie najgorszy senior E-ligi i to od samego początku. Trzeba było zaklepać takiego Jacobsena już w połowie sezonu i coś z tym fantem zrobić. I trzeba też temu Jacobsenowi dawać szansę a nie budować coś co się przez praktycznie cały sezon nie trzyma kupy... Gdyby Kildemanda odsunięto od składu wcześniej byłaby duża szansa na to że dzisiaj bylibyśmy pewni utrzymania bo brakło tych dwóch - trzech punktów w kilku meczach. Nie zrobiono nic. W innym klubie taki zawodnik już dawno grzałby ławę. A u nas mamy istny inkubator - zawodnicy pod kloszem, ciepełko, spokój... I to jest główna przyczyna tegorocznej porażki. narzekacie na skład, ale nie zrobiono kompletnie nic by tę sytuację zmienić - kompletnie nic... trzeba było próbować, choćby Miśkowiaka sprowadzić na próbę. A my sprowadzamy jakiegoś Ellisa - decyzja kompletnie z dupy... Dlatego uważam że to nie skład jest problemem tylko trener i zarząd którzy cały sezon się przyglądali z rękami w kieszeni z przekonaniem że jakoś to będzie. I mało brakowało że zapłacilibyśmy za to wszyscy.
grochu_92 - 2019-08-12, 14:04

Ellis jest banalnie prosty do wytłumaczenia. Mamy zawodnika pod 8. Który jest jeszcze słabszy od Kildemanda więc nie zagraża jego pozycji ale jest jednocześnie opcją w razie kontuzji. Chomski nie chce 6 seniorów zabijających się o skład i dajcie z tym spokój. Wziął 5 którym obiecał zaufanie i jazdę i nie ma co marzyć ani, że będzie inaczej ani, że mogli kogoś brać wcześniej. Tak miało być a nie inaczej. Chomski bazuje na zaufaniu w zawodników. I tak chce ich budować
mazinho - 2019-08-12, 14:24

Wy tak serio o tych gąskach psychologicznych, zaufaniu, budowaniu atmosfery? Hasło typ:sukces rodzi się w głowie czy gadanie trenera po meczu w Lesznie, że kluczem do wygrania był..przygotowanie mentalne do spotkania to jest śmiech na sali i dbanie o jego córeczkę. Wiecie ile ona zarabia dzięki m.in.dojsciom przez tatę dNasz jeden z juniorów skorzystał z usług tej pani imial taka klauzule, że misiak ja wykupić na cały sezon. A łącznie mial z nią 7 spotkań i ok.10 godzin pracy i kosztowałoby go to 10-15 tysięcy złotych. To było zależne od jego wyników a że były słabe to według mojej wiedzy tylko za pracę z juniorem ta pani mental power skasowala10 tys. A takie głupie pogadanki nic temu zawodnikowi nie dały, wyszły tylko na gorzej i ten zawodnik nie chce już żadnych porad tej Pani.
miszarus - 2019-08-12, 14:41

Przemek, to wychodzi na to, że całe zło Zmory polega na tym, że trzyma Stasia z całą swoją klakiernią. A Stasiu zrobił sobie z tego całkiem niezły biznes, praca dla córeczki, szwagra i jeszcze... Kildemand był pomysłem Chomskiego, wyniku sportowego nie ma, więc należy się z Panem Stasiem pożegnać.

Dodatkowo wymienić cały sztab trenerski + Kildemanda na jakiegoś zawodnika (PUK-a, Doyla, Pedersena, Lindgrena).

Taki zastrzyk świeżej krwi powinien dać wynik sportowy. Swoją drogą ta Julka to niezła musi być i wcale nie zdziwiłbym się, gdyby to przez jej "związki" rozsypał się KejKej. Pogonić jak najdalej od klubu!

GM - 2019-08-12, 16:36

grochu_92 proszę Cię nie pisz nic o budowaniu bo człowiek się już wkurza na to słowo. Jeśli chodzi o budowanie to Cieślak potrafił odbudować Miedzińskiego i Przedpełskiego, a nasz trener wciąż miesza zaprawę w betoniarce. Nawet fundamentów nie widać, a co tu mówić o jakimś budowaniu.

miszarus prawdę mówiąc mało mnie interesują układy rodzinne trenera i ta cała otoczka. Dla mnie kibica najważniejszy jest wynik i postawa, działanie i wyciąganie wniosków. Niech sobie budują familiadę, ale niech za tym idą wyniki. Brutalna prawda jest taka że wyników nie ma, system budowania się nie sprawdza w dzisiejszych czasach w których liga jest bardzo wyrównana i o zwycięstwach decydują detale. Tu nie ma miejsca na eksperymenty. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę - to najlepsza liga świata - kibice chcą oglądać najlepszych zawodników na świecie, a zawodnicy chcą zarabiać jak największe pieniądze. Godząc się na udział w tym show każdy powinien mieć świadomość tego że na słabości nie ma tu miejsca, słaba postawa niesie za sobą konsekwencje. Po prostu wypadasz momentalnie z gry, a twoje miejsce zajmuje ktoś inny. I napiszę coś co może być mało popularne - uważam że trener i psycholog robią zawodnikowi wielką krzywdę wystawiając go na rzeź kibicom, zamiast mu te cierpienia ukrócić. Dać odetchnąć na kilka meczy. Puszczając go w takiej formie robią krzywdę kibicom i samemu zawodnikowi któremu robi się po prostu przykro. Stara się, nie wychodzi, a efektów nie widać. Pewnie sam chciałby już o tym sezonie jak najszybciej zapomnieć tak samo jak kibice. To jest żużel, sport. ktoś wygrywa, ktoś przegrywa. I w połowie sezonu trzeba było grzecznie porozmawiać z zawodnikiem i wytłumaczyć że jest po prostu za słaby na E-ligę. Inaczej by to wyglądało a kibice zapomnieliby o sprawie. Niestety u nas informowaniem zajmują się kibice dając upust emocjom. I ja ich rozumiem, ale to nie ja wystawiam go na rzeź wiedząc że są na rynku zawodnicy od niego lepsi.

grochu_92 - 2019-08-12, 16:46

Miedziński przy Pająku to z całym szacunkiem jednak inny zawodnik. Pawełek jest młody i ambitny więc akurat oni przy Pająku to jeszcze jakoś jeżdżą. Ale co by dało, że odstawiałby Chomski Kildemanda po jednym biegu ? Zmniejszamy kadrę meczowa do 6 jego pomijając. Dochodzi kontuzja Szymka i taki nieobjezdzony Kildemand nagle ma jechać więcej biegów. I co on miałby pokazać nie jeżdżąc. Trochę racjonalnego myślenia. Tylko nie piszcie mi po co go wzięli. Bo on już jest. A skoro jest to trzeba robić coś żeby ruszył. Jak już coś pojechał w GW to kontuzja. Dwa. W przypadku Kildemanda to sam Copperfield by nie pomógł. On się cofa i tyle. A nasi się złapali na piękne słowa.
GM - 2019-08-12, 17:20

grochu_92 nie miej pretensji do nas - kibiców. Bo trochę racjonalnego myślenia przydałoby się nie im tylko zarządowi. Wystarczyło znaleźć zawodnika który gwarantowałby punkty, choćby przywoził jedynki. Jacobsen powinien znaleźć się w składzie dużo wcześniej. Co do Pawełka to wiek nie jest żadnym wyznacznikiem ambicji, I nie odbierałbym Pająkowi ambicji bo bez ambicji nie ma rywalizacji, a o to w tym sporcie chodzi. Tylko czasem nie wychodzi. Sam Kildemand pewnie sam sobie zdaje z tego sprawę, zawalił sezon po całości. Pytanie po co to wszystko uparcie ciągnięto do końca? Można było tego uniknąć, a nie puszczać Pająka na pożarcie do samego końca.
Danonek920 - 2019-08-12, 19:40

Jesteście źli po meczu , potem czytacie to co napisze Mazinho i większość myśli, że Mazinho to mistrz taktyki, a Chomski to jakiś laik żużla. Możecie się ze mną nie zgodzić, ale Ja napiszę , że nie szło nic więcej zrobić w tym meczu, bo poza 3 zawodnikami tam nikt nie punktował. Nie da się osiągnąć dobrego wyniku jak Kildemand, Jacobsen i juniorzy nic nie zdobywają. Nieważne z jakimi numerami by pojechali lub kto by nie poszedł pierwszy w rezerwie to by na to samo wyszło. Aby osiągnąć dobry wynik to potrzeba minimum 4 zawodników , którzy coś zdobędą. U nas juniorzy na wyjazdach nie zdobywają nic i tu jest bardzo duży problem, nawet większy niż Kildemand.
lupus - 2019-08-12, 20:11

Danonek920 napisał/a:
Jesteście źli po meczu , potem czytacie to co napisze Mazinho i większość myśli, że Mazinho to mistrz taktyki, a Chomski to jakiś laik żużla. Możecie się ze mną nie zgodzić, ale Ja napiszę , że nie szło nic więcej zrobić w tym meczu, bo poza 3 zawodnikami tam nikt nie punktował. Nie da się osiągnąć dobrego wyniku jak Kildemand, Jacobsen i juniorzy nic nie zdobywają. Nieważne z jakimi numerami by pojechali lub kto by nie poszedł pierwszy w rezerwie to by na to samo wyszło. Aby osiągnąć dobry wynik to potrzeba minimum 4 zawodników , którzy coś zdobędą. U nas juniorzy na wyjazdach nie zdobywają nic i tu jest bardzo duży problem, nawet większy niż Kildemand.

tu się nie zgodzę, nikt nie wierzył w wygraną a cała walka była skierowana na bonusa, do którego zabrakło 3 punktów... dobrą taktyką można to było nadrobić.

mazinho - 2019-08-14, 11:11

A odnośnie meczu w Lublinie. Dopiero dziś wróciłem z tego meczu i chciałem się odnieść do atmosfery/otoczki całego wyjazdu. Ci, którzy tam byli mogą potwierdzić, gospodarze przyjeli nas iście po "królewsku". Nie było żadnego problemu z wejściem na stadion, mimo że np. mnie nie było na liście wyjazdowej. Nikt nie sprawdzał dowodów, policja niemal niewidoczna. Na wejściu każdy dostawał darmową wodę, gdzie na etykiecie były dla nas kibiców pozdrowienia. Do tego możliwość kupienia piwka, czy karkówki po 10 złotych. Na trybunach bardzo miła atmosfera, po meczu nikt nie wychodzi tylko dziękuję jednej i drugiej drużynie. Po meczu poszedłem do ich pubu sportowego - Tifosi i tam wspolnie z kibicami Lublina ogladalem mecz Falubazu ze Spartą. Ludzie bardzo sympatyczni i wypiło się z nimi kilka dobrych piwek. Do takiego miasta aż chce się wracac i nie mogę się doczekać wyjazdu za rok. Kto był zapewne ma tak samo jak ja tylko pozytywne odczucia.

Tylko głupio mi było za to jak kibice Motoru zostali potraktowani w Gorzowie..

pimpsson - 2019-08-14, 12:54

Mazinho - zgadzam się z Tobą w 200%!!! Jeszcze na żadnym wyjeździe nie widziałem czegoś takiego. Szukałem miejsca do parkowania i ochrona sama mnie wyłapała na ulicy i skierowała na parking dla gości. Pełna kultura przed, w trakcie i po meczu. Dodam, że na butelkach z wodą jaką nas poczęstowano były pozdrowienia konkretnie dla kibiców gorzowskich, a dodam, że w trakcie meczu dziewczyny z Lublina roznosiły dodatkowo wodę w naszym sektorze. Nikt nas nie trzymał godzinę po meczu, ochrona z policją ułatwiły nam wyjazd z parkingu zatrzymując ruch. Do tego bardzo ładne miasto, jest co zwiedzać i taki weekendowy wypadzik to super sprawa. Za rok jeśli tylko będę mógł to jadę do Lublina!!!
as35 - 2019-08-14, 18:08

pimpsson napisał/a:
Mazinho - zgadzam się z Tobą w 200%!!! Jeszcze na żadnym wyjeździe nie widziałem czegoś takiego. Szukałem miejsca do parkowania i ochrona sama mnie wyłapała na ulicy i skierowała na parking dla gości. Pełna kultura przed, w trakcie i po meczu. Dodam, że na butelkach z wodą jaką nas poczęstowano były pozdrowienia konkretnie dla kibiców gorzowskich, a dodam, że w trakcie meczu dziewczyny z Lublina roznosiły dodatkowo wodę w naszym sektorze. Nikt nas nie trzymał godzinę po meczu, ochrona z policją ułatwiły nam wyjazd z parkingu zatrzymując ruch. Do tego bardzo ładne miasto, jest co zwiedzać i taki weekendowy wypadzik to super sprawa. Za rok jeśli tylko będę mógł to jadę do Lublina!!!

Jak to czytam to noż w kieszenie mi się otwiera jak przypomnę sobie opinie innych grup Kibiców o zachowaniu naszej ochrony i społecznym zarządzie. Dno i kilo mułu od lat.