[Sob 20:26] Wawrzyn stal:  farsa nie SON
[Sob 20:26] frans04:  Szkoda takiego pożegnania Cieślaka z reprą
[Sob 20:27] jables:  Ruskie wygrały? Co to kurfa jest?
[Sob 20:29] Marek:  Z czego się te qrwy ruskie cieszą ! Farciarze jebani!!!
[Sob 20:30] Marek:  Szymek za Twoją jazdę dzisiaj wielkie brawa na stojąco !!! Dziękuję za determinacje
[Sob 20:31] GM:  To było do przewidzenia.
[Sob 20:32] marcin_crx:  W klubowych barwach tylko ten, który jeszcze nawet w nich nie zadebiutował
[Sob 20:33] marcin_crx:  Markus:)
[Sob 20:34] lukasztom1:  Szymon ten rok to ze skrajności w skrajność i to co jeszcze zrobił w SON zasługuje na najwieksze brawa. Dziekujemy Szymon!
[Sob 20:36] zibro007:  Ostatnie tygodnie pokazują dlaczego np tacy zawodnicy jak Janowski czy Lindgren nie będą i nie powinni być mistrzami świata na żużlu umiejętności oni a np Bartek czy Emil to przepaść
[Sob 20:37] Wawrzyn stal:  dramat ten SON
[Sob 20:37] GM:  Nasi robili co mogli, pewnie będzie płacz ale płakać będą głównie ci co w d... mają reprezentację i ich zwolennicy. Szkoda tylko że Cieślak się pod koniec kariery musiał do nich płaszczyć. Panowie - jazda z orzełkiem na piersi to zaszczyt! Tu się nie odmawia! Brawo Bartek, Brawo Szymek! Pokazaliście dzisiaj wielkie jaja, mimo tego że w E-lidze za taki tor by komuś walkower dowalili i kary finansowe. Wyście na nim pojechali i nikt nie płakał!
[Sob 20:47] Wawrzyn stal:  cegła chyba wyłączył tv bo jak to można jechać
[Sob 22:06] lomboNET:  Słuchając Jabłońskiego wychodzi na to że on na żadnym torze by nie pojechał. Nie dziwię się Skórnickiemu że miał go w dupie cały sezon.
[Nie 12:49] grochu_92:  Sezon zakończony. Teraz przetrwać zimę i obyśmy mogli rozpocząć sezon normalnie, a nie w opóźnieniach i takim szaleństwie jak w tym sezonie. A teraz filmiki z sezonu i menedżer Manskich pozostał ;)
[Nie 19:41] Michu5:  Kto przetrwa, ten przetrwa.
[Nie 20:57] leszek:  Lub speedwayhero
[Wczoraj 9:51] marcin_crx:  patrząc po liczbie zachorowań etc może się okazać, ze w nowym sezonie mistrza i spadkowicza wyłoni nam COVID 19, kto będzie miał najmniej zachorowań ten wygra, oby nie
[Wczoraj 10:27] GM:  Albo treningi rozpoczniemy w czerwcu, jak zwiną szpital polowy z Jancarza...
[Wczoraj 10:43] Miromaro:  Niby czemu szpital miałby być na Jancarzu? Na Narodowym robią, ale przecież nie na płycie stadionu, tylko w salach konferencyjnych, których jest tam bardzo dużo. A na Jancarzu to gdzie? Na piętrze w lożach VIP?
[Wczoraj 10:46] Miromaro:  No chyba, że wygra megalomania i PR. Bo wiecie, WIELKI STADION ZAMIENIONY W SZPITAL to brzmi okazale. Szpital urządzony w podstawówce brzmi biednie.
[Wczoraj 10:47] Miromaro:  No i potem będzie, WIELKI SAMOLOT przywiezie sprzęt do WIELKIEGO SZPITALA ;) ;)
[Wczoraj 10:47] marcin_crx:  myślę, że prędzej zapełnią łóżkami budynek przemysłówki, przeciez stoi praktycznie pusty i tam jest mnóstwo pomieszczeń
[Wczoraj 11:00] GM:  Cytując klasyka: Miromaro ale ty jesteś nieżyciowy... Skoro już stawiamy szpital to jak przy okazji wymienimy nawierzchnię, dobudujemy sale konferencyjne, dodatkowe trybuny i lotnisko za polem golfowym to się chyba nic nie stanie...
[Wczoraj 11:00] GM:  :-)
[Wczoraj 14:27] yellow-blue:  "Krystian Gręda, jak był w Wawrowie, to lepiej jechał. Woźniak tak samo. To trochę wina rodziców, że się uparli. Nie sam zawodnik o tym decydował. To młodzi zawodnicy, a rodzice szukają lepszych warunków. Odeszli, trudno. Nikt za nimi nie będzie płakał" - "brawo" rodzice..
[Wczoraj 14:28] yellow-blue:  https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/905408/zuzel-brak-medalu-dla-guks-u-n ie-martwi-wroca-silniejsi-i-do-stali-gorzow-dadza-
[Wczoraj 14:32] marcin_crx:  tak się składa, że znam z drugiej ręki rodziców Grędy i mówiąc delikatnie to nie są osoby zbyt oczytane i z dużym bagażem inteligencji, także pisałem Wam już dawno że to nie jest dobry przykład
[Wczoraj 14:33] marcin_crx:  w skrócie: syn jeździ na żużlu i dobrze rokuje to nam już dziś należy się worek siana i pomoc od A do Z, pokory - 0 (słownie: zero)
[Wczoraj 14:39] Bula:  Coś jak Curzytkowie? :D
[Wczoraj 14:45] Miromaro:  Trener Woźniak mówi, że chłopaki obrastają w piórka, a tymczasem ten wywiad to jedna wielka laurka, którą trener wystawia sam sobie. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle, panie trenerze?!
[Wczoraj 14:46] Miromaro:  Ah no tak, pan odpowiedział przecież: z Wawrowa wychodzą tuzy speedwaya, a jak tylko wyjeżdzają na tor przy Śląskiej to zachodzi tajemnicza zmiana i chłopaki zapominają jak się jeździ.
[Wczoraj 14:49] Miromaro:  "Odeszli, trudno. Nikt za nimi nie będzie płakał" - to się okaże :)
[Wczoraj 16:25] Michu5:  Czytam sobie komentarze na FB na gorzowianin.com pod artykułami o koronawirusie i wręcz nie wierzę własnym oczom... Np. na ten, że brakuje już łóżek w szpitalu, większość w stylu żartobliwym, że koronaściema, itd. Co z tym naszym społeczeństwem się odwala?
[Wczoraj 16:29] Michu5:  Nie wiem, co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ludziom otworzyły się oczy.
[Wczoraj 16:34] zibro007:  Myślą samodzielnie ??
[Wczoraj 16:42] Michu5:  No to mają te osoby problemy z "myśleniem" i logicznym wyciąganiem wniosków. Do tego nabijają się z ludzkiej tragedii.
[Wczoraj 16:43] zibro007:  Michu proszę powiedz mi i nam tu zgromadzonym gdzie w tym wszystkim logika
[Wczoraj 16:50] Michu5:  Mocne by było zdziwienie ludzi z forum FB, gdyby dowiedzieli się jacy ludzie i w jakim wieku są aktualnie w stanie ciężkim z powodu Covida w naszym szpitalu. Głupcy i tak skwitują, że to tylko grypka...
[Wczoraj 16:52] Michu5:  Te śmieszkowanie oczywiście niebawem się przemieni w zbiorową histerię. Nie mogę jednak uwierzyć, jakim cudem tak duża grupa ludzi dała sobie sprać mózgi, twierdząc, że to ściema. Tak socjologicznie. Wszyscy zaczęli oglądać wrealu24 i Grzegorza Brauna?
[Wczoraj 16:56] zibro007:  W jednym się z Tobą zgodzę. Nie mogę jednak uwierzyć, jakim cudem tak duża grupa ludzi dała sobie sprać mózgi
[Wczoraj 17:19] GM:  Michu nie najeżdżaj tak na społeczeństwo, to nie ich wina że rządzący robią w kraju burdel. Mieli cały rok na przygotowanie do drugiej fali epidemii, straszyli, robili prognozy i co? I gó..o, jedno wielkie NIC. Tyle zrobili w tej sprawie, żadnych przygotowań, zero nauki sprzed roku. Zajmowali się głównie wyborami. Przyszła jesień i robią z Polski jesień średniowiecza.
[Wczoraj 17:22] GM:  Mieli kur...a cały rok by się przygotować, wyposażyć szpitale, zapewnić opiekę i nie zrobili nic. Moczyli jaja w słonej wodzie. I teraz z tych jaj mają zbuki, jedna wielka panika. Lekarze nawet tego nie wytrzymują.
[Wczoraj 17:24] grochu_92:  Michu jak Cię czytam to widzę, że Ciebie tak sprali, że histeryzujesz za pół kraju. Wiesz co to zastraszanie ? Granie emocjami? Sterowanie ludźmi pod rygorem ? A jak nie. To stres więcej Co syfu narobi w Twoim organizmie niż ten Twój covid
[Wczoraj 17:25] grochu_92:  Podaj mi dokładnie, ile osób zmarło bezpośrednio na Covid i miało przeprowadzoną sekcje zwłok wykluczającą nieświadomość umarłego co do posiadanych chorób. E
[Wczoraj 17:25] grochu_92:  Jak się doliczysz wtedy pogadamy
[Wczoraj 17:31] Shreks:  https://www.przegladsport...ralidze/czt8j5z
[Wczoraj 17:31] marcin_crx:  póki co niecały 1% narodu jest zakażony, a smród czuje 99% ludzi :) także nie wiem kto tu wali ściemę...
[Wczoraj 17:31] Shreks:  Panowie wracając do sportu taki oto nam Władek wypuścił artykuł z czytającymi to forum redaktorami PS
[Wczoraj 17:32] Shreks:  Władek oczywiście odpłynął jak zawsze ale pewnie troche prawdy o odejściu dla sceptyków przyjścia Vaculika jest
[Wczoraj 17:33] Michu5:  No i co z tego, że mieli choroby? Przecież z chorobami można żyć wiele lat. Nawet z przebytą grypą, do której wszyscy Covida porównują.
[Wczoraj 17:34] Matju:  Grochu_92 - jeśli chodzi o żużel, to lubię czytać Twoje wpisy, ale to co wypisujesz na temat COVID woła o pomstę do nieba. Jeśli chcesz coś policzyć, to policz sobie na szybko tworzone cmentarze w Brazylii - tam też jeden taki odważny mówił, że pandemii nie ma.
[Wczoraj 17:35] Matju:  A jak mało Ci liczenia mogił w Brazylii, to służę załatwieniem wolontariatu na oddziale zakaźnym w dowolnym mieście - Gorzów, Szczecin, Warszawa. Gdzie chcesz iść policzyć tych pacjentów? Mówię poważnie - załatwię Ci wolontariat. Będziesz mógł pokazać, że to wszystko ściema.
[Wczoraj 17:36] grochu_92:  Ja nie sieje paniki tak jak Wy. Dajecie się wkręcać w tą narrację paniki. Ale Was wybór. Ja mam zamiar żyć zdrowo i sobie nie ładować stresu.
[Wczoraj 17:38] Matju:  Zachęcam zresztą każdego, kto nie wierzy w Covida do aktywności w szpitalach. Każde ręce się przydadzą do pomocy.
[Wczoraj 17:47] Michu5:  Nie pisz o wolontariacie, bo covidosceptycy mają na to gotową formułkę. "Chętnie pomogę, ale pod warunkiem, że ktoś mi wynagrodzi rezygnację z pracy, bo żyć z czegoś trzeba". Im trzeba proponować pomoc w oddziałach covidowych za podwójną pensję. Jestem pewien, że i tak, nikt by nie skorzystał.
[Wczoraj 18:09] grochu_92:  Co do Władka. Ameryki nie odkrył. Zorientowani wiedzą czemu Vacul odszedł.
[Wczoraj 18:36] cicio68:  https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/905457/pawel-kapusta-podziekowania-za -sezon-start-plebiscytu-na-zuzlowca-roku-zmiany-w-
[Wczoraj 18:37] cicio68:  Gdzie Ostaf wyląduje?
[Wczoraj 18:55] lomboNET:  Nikt nie mówi że nie ma Covida tylko pandemii. Wirus jest i się rozszerza ale gdyby inne choroby jak grypa ująć w metodologię liczenia covida to obecnie mieli byśmy jednocześnie z 5 pandemii.
[Wczoraj 18:58] lomboNET:  A argument że jak nie boisz się wirusa to idź na wolontariat można traktować podobnie jak mówienie że jak się nie boisz grypy to idź pomoc jakiemuś szpitalowi. Trzeba zachować zdrowy rozsądek, dbać o higienę i żyć dalej. To dziadostwo się roznosi i czort wie kiedy ktoś z nas to złapie. Ale jaki jest sens czarnowidztwa i męczenie swojego organizmu stresem?
[Wczoraj 19:00] grochu_92:  Bingo
[Wczoraj 19:01] lomboNET:  Mój pracownik to złapał w zeszłym tygodniu i miał potwierdzone testem. Poleżał 2 dni w łóżku bo wszystko go bolało i miał 37,5 temperaturę po czym przeszło mu i siedzi w domu. Policja go codziennie do okna woła a żona ciągle wymyśla mu jakieś malowania pokoi i inne ;)
[Wczoraj 19:03] lomboNET:  Inny przypadek znajomego... Jego matka zmarła na serce. A że w międzyczasie miała pozytywny wynik testu to po jej śmierci jej mąż został poproszony o podpisanie dokumentu że zmarła na Covid to dostanie dodatkową kasę z jakiegoś funduszu. I cyk +1 do statystyk.
[Wczoraj 19:06] Michu5:  Tylko, że dlaczego z jednostkowych przypadków tego typu wyciągane są wnioski, że tak jest ze wszystkimi?
[Wczoraj 19:08] lomboNET:  Obecnie przekształcają szpitale w jednoimienne i "dzięki temu" jeden w którym ma rodzic moja żona został zmieniony w covidowy i musieliśmy szukać innego. Znaleźliśmy inny w okolicy i co? Dziś się dowiedzieliśmy że i ten przekształcają. I teraz 3 tygodnie do porodu i szukamy dalej. A najprawdopodobniej będziemy musieli drałować godzinę do Poznania o ile i tam zaraz nie zamkną. I szpitale zamykają się na pacjentów innych chorób "a niech se radzą".
[Wczoraj 19:09] Michu5:  Zapytajcie w szpitalu, czy jest "normalnie", jak co roku, podczas sezonowej grypy... Nikt nie mówi, żeby ulegać panice, ale aż się prosi o elementarne kojarzenie faktów, zamiast śmieszkowania z ludzkiej tragedii.
[Wczoraj 19:09] lomboNET:  I przyjmą zaraz z 10-15 covidowcow jak szpital w Pleszewie a setki innych... A kogo by to obchodziło?
[Wczoraj 19:10] Michu5:  Mówią oczywiście o tych cwaniaczkach komentujących po forach "gorzowianina".
[Wczoraj 19:11] lomboNET:  Michu odwróć pytanie... Dlaczego przez pojedyncze ciężkie przypadki traktować wszystkich tak samo? Dlatego mówię by zachować umiar i zdrowy rozsądek. Bo póki co najgorsze w tej pandemii jest to kiedy idąc do Biedrony mijasz te wszystkie trupy na ulicy...
[Wczoraj 19:15] lomboNET:  No i zastanówcie się dlaczego GUS od 2 tygodni przestaje podawać wiek zmarłych i podaje tylko liczby. Teraz i to chcą schować że 90% zmarłych to starsi schorowani ludzie cierpiący na inne choroby które znając życie i tak by przegrały z chorobą dostając jakieś infekcji w szpitalu czy sepsy.
[Wczoraj 19:17] grochu_92:  Teraz nawet zgonów mają nie rozróżniać tylko wrzucać do jednego. Ludzie widzą tylko cyferki i dostają białej gorączki. A koncerny tylko zacierają ręce na spektakularny sukces finansów
[Wczoraj 19:17] lomboNET:  Znajomy lekarz też mi powiedział że zawsze jak pacjent umierał w podobnych okolicznościach to wpisywali w protokół np niewydolność dróg oddechowych zamiast grypa czy zapalenie płuc. Albo niewydolność krążenia a nie zator, zawał czy atak serca. A tu proszę Covid i cyk +1 do statystyk.
[Wczoraj 19:18] grochu_92:  Szczepionka będzie tak wspaniała, że będzie trzeba co najmniej raz powtórzyć szczepienie. Świetny biznes.
[Wczoraj 19:19] lomboNET:  Ja pamiętam jak była pierwsza fala i wspominali o Afryce. Że Jezu tam przecież mię ma służby zdrowia, pół kontynentu umrze! I co? Słyszycie cokolwiek o Afryce? Nauczyli się z tym żyć i tyle. A przypadek Szwecji - poszli w zupełnie inną stronę i mają obecnie zgony na poziomie 5 dziennie.
[Wczoraj 19:20] grochu_92:  A teraz pytanie. Ile osób zachorowało na grypę w tym roku? W poprzednim bodaj 4.2mln stwierdzonych przypadków lub objawów.
[Wczoraj 19:20] Michu5:  Na teraz pojedyncze. Przed nami końcówka października, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec... Jeśli nie będzie zdecydowanej reakcji rządu i zmiany zachowań ludzi, to trupów pod Biedronką nie będzie, ale te śmieszkowanie internetowe zamieni się w lament.
[Wczoraj 19:21] grochu_92:  Rządu ? Bardziej kretyńskich restrykcji w życiu nie widziałem. Jedna zaprzecza drugiej. Nie mówiąc już o nielegalnym nakazie zakrywania ust i nosa.
[Wczoraj 19:22] lomboNET:  Także dużo spokoju. Dbajmy o higienę i siebie nawzajem. Chronmy starszych i schorowanych i żyjmy dalej. Szczepionka nic nie pomoże bo wirus ciągle mutuje i będzie jak z grypą ze możesz teraz kupić szczepionkę na zeszłoroczną odmianę. Ten wirus jest i pewnie będzie a my musimy nauczyć się z tym żyć.
[Wczoraj 19:24] grochu_92:  Dokładnie tak. Szkoda tylko, że komuś zależy na sianiu paniku i wzbudzaniu histerii w ludziach, co doprowadzi do wielu innych chorób. I wtedy to dopiero będzie problem
[Wczoraj 19:30] Michu5:  Jak ktoś umrze, to "nauczy się żyć z tym wirusem"?
[Wczoraj 19:36] zibro007:  Trupy będą leżeć za 2-3 lata bo w tej chwili diagnozowanie spraw onkologicznych jest na dramatycznym poziomie ze względu na bardzo ograniczony dostęp do lekarzy wtedy dopiero Michu będzie dramat jak kilkuletnie dzieci które miałby szanse na wyleczenie gdyby diagnoza było szybko postawiona.
[Wczoraj 19:39] zibro007:  Ale nie ma teraz tak z tym lekko bo leży takich kilku w szpitalu z uporczywym kaszlem i nabija statystki szpitala bo za covidovca maja niezła kasę . Oczywiście w normalnych warunkach taki pacjent leżałby w domu z antybiotykiem .
[Wczoraj 19:44] zibro007:  Oczywiście każde życie jest ważne i należy o nie walczyć ale tak jak napisał lombo czemu całe społeczeństwo ma cierpieć przez promil chorych w naszym kraju ?
[Wczoraj 19:46] zibro007:  Ludzie tracą prace firmy na które pracowali całe życie, paraliżuje się cała Polskę w imię czego ?? Choroby bezobjawowej ??
[Wczoraj 19:48] michaelsg:  Michu sorry ale za przeproszeniem jesteś trochę za bardzo przewrażliwiony i trochę wyolbrzymiasz. Nie będzie sytuacji masowego wymierania. Jak pojawila sie grypa na początku 19 wieku tez umieralność była większa bo system immunologiczny nie znal tego rodzaju choroby. Z tym covidem bedzie podobnie. Jak widać większość osób przechodzi go bezobjawowo albo skąpoobjawowo. Na grypę tez ludzie umierają do dnia dzisiejszego.
[Wczoraj 19:49] Michu5:  Nikt nie przyjmuje do szpitali ludzi z kaszelkiem, naprawdę nie wiem, kto i gdzie kolportuje te fake newsy, które ludzie powtarzają, jak papugi.
[Wczoraj 19:51] michaelsg:  A drugą sprawą jest to co opisal Lambo - w chwili obecnej ludzie czekający nawet na "kosmetyczne" zabiegi są odsylani do domów. W Gorzowie decyzją Wojewody oddzial onkologiczny przekształcony jest/bedzie w covidowy. Gdzie ci ludzie, którzy są naprawdę chorzy zostaną umieszczeni? Czy ktoś ich zapytał czy stanowi to problemu, ze trafia na oddzialy oddalone o kilkadziesiąt bądź kilkaset km od domów? Do wszystkiego trzeba podejsc z rozsadkiem
[Wczoraj 19:53] GM:  Ale jak by co to szczepionki na grypę ze świecą szukać. Spróbuj się zaszczepić - nie ma... Mój sąsiad 3 tyg. czeka i mają być w następnym, ale to samo mu mówili tydzień wcześniej.
[Wczoraj 19:53] Michu5:  A to, zupełnie inna historia, którą też uważam za skandal. Bo też nie wiem, gdzie ludzie mają się leczyć. Nie wynika jednak z tego wniosek, że Covid jest zwykłą grypą.
[Wczoraj 19:54] michaelsg:  A trzecia sprawa skoro jest to tak powazna choroba to dlaczego rozporzadzeniem Ministra Zdrowia osobom pozytywnym nie robi się kolejnych testów i zgodnie z przepisami po odbyciu 10 lub 13 dniowej izolacji mogą wrócić do pracy/domów bez żadnej diagnostyki?
[Wczoraj 19:57] grochu_92:  Bo może im wyjść negatywnie pozytywny wynik ;)
[Wczoraj 20:02] GM:  Moim zdaniem te testy można o kant d... rozbić. Ktoś robi na nich interes życia a są g... warte. Dwa badania mogą pokazać zupełnie coś innego. Pewnie te dzienne liczby zachorowań należy podzielić przynajmniej na pół bo reszta to ślepaki.
[Wczoraj 20:04] grochu_92:  A co do szczepionki. Tesla produkuje sprzęt dla bodajże niemieckiego koncernu farmaceutycznego. Nie muszę chyba mówić, jaka była odpowiedź odpowiedź Elona Muska na pytanie czy się zaszczepi
[Wczoraj 20:56] jables:  Jak myślicie kiedy w Polsce pojawiła się koronka? W Chinach podobno początek Grudnia, w 11 milionowej aglomeracji. W ciągu miesiąca wirus był już praktycznie wszędzie. W styczniu i lutym jednak jakoś nikt nie mówił o wzroście zachorowań czy pekajacych w szwach szpitalach.
[Wczoraj 21:09] grochu_92:  Chinczyki od razu wiedzieli co to i jak to nazwać ;)
[Wczoraj 21:31] frans04:  W tym roku na grypę zachorowało około 2,5mln ludzi. W tym miesiącu tygodniowe zachorowanie jest w okolicach 50-60k. Do końca roku zostało jakieś 10 tygodni, więc jeżeli taka liczba zachorowań na grypę, jak w ostatnich tygoniach, się utryma (a raczej wzrośnie, bo to dopiero początek sezonu), to nie będzie jakiegoś kosmicznego spadku zachorowań na grypę w stosunku do lat poprzednich.
[Wczoraj 21:31] frans04:  W Polsce, oczywiście
[Wczoraj 21:36] frans04:  Aha. I powiedzcie mi jeszcze kto komu i w ramach jakiego funduszu płaci za to, że w akcie zgonu będzie widniał covid jako przyczyna? Bo jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić.
[Wczoraj 21:41] Heavyman:  Plus koronawirusa był taki, że obejrzeliśmy sobie trochę żużla jak za dawnych lat - w deszczu i na dziurach, a przy okazji wyszło kto jest w żużlu twardzielem, a kto siusiumajtkiem