Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: masters
2008-11-30, 21:35
Falubazy będą się reklamowac w gorzowie:/
Autor Wiadomość
Br_Mn_z_Południ 

Wysłany: 2009-07-23, 08:57   

Szanowna Pani, autorko komentarza znajdującego się powyżej. Chciałbym zwrócić uwagę, iż wspomniane autobusy są oklejone, a nie obklejone. Niby niewielka różnica, a jednak. Retoryka Pani wypowiedzi trąci, i to mocno, tą jaką stosuje Pan Władysław K. Nic mi nie wiadomo o tym, aby autobusy z Myszką Miki miały jeździć (i straszyć) w Gorzowie więc nie rozumie w czym jest problem. Przecież Szanowny Pan student z miasta Gorzowa nie musi korzystać z MyszoBusu, skoro nie podoba mu się jego design. Kiedyś była taka reklama Fiata Duplo- Kup go, a jak będziesz nim jeździć, to nie będziesz widzieć jaki jest brzydki z zewnątrz. Tak więc w ostateczności proponuję wspomniane rozwiązanie. Apeluję również o rozwagę i nienakręcanie zbędnie, i tak napiętych już, dwustronnych relacji.
PS. Od jakiegoś miesiąca po Zielonej Górze jeżdżą MyszoBusy z nowym, jeszcze ładniejszym wizerunkiem Pana Myszy. To informacja dla tych mniej napiętych mieszkańców lubuskiego;)

Startech 
Nawrócona

Wysłany: 2009-08-20, 11:41   

Miły Panie z Południa, dziękuję za uwagę odnośnie wyrazu "okleić". Niemniej jednak również i Panu przydałaby się lekcja nt koniugacji wyrazu "rozumieć" - końcówka ~ em zamiast ę.
Wracając jednak do meritum Pańskiej wypowiedzi...

Retoryka, za sprawą której upodobnił mnie Pan do pewnej osoby, to kwestia w dziwny sposób wyinterpretowana przez Pana i nie uważam, że moja wypowiedź powinna skłonić do przyjęcia właśnie takiej wykładni jak Pańska. Mówiąc prościej : proszę czytać ze zrozumieniem i nie "napinać się zbytnio", przypisując mi retorykę Władka.

Po drugie, to Pan będąc ponoć człowiekiem wykształconym i jak mniemam odpowiednio starszym, naskoczył na biednego studenta, który podzielił się swoimi emocjami i - jakie by one nie były - odczuciami, dla mnie, jako dla młodej Gorzowianki, dość zrozumiałymi. Pańską ripostę w stosunku do studenta, uznać należy za objaw pieniactwa i pychy, zamiast których powinien był Pan użyć co najwyżej żartu, zamiast swojego złośliwego, fantazyjnego wywodu. Tyle w temacie.

A na zakończenie, nie sposób wypowiedzi lecz jej treść winno się oceniać. Jeśli więc lubi Pan czynić przytyki nt cudzej poprawności językowej, proszę a priori zaniechać czynienia mi uwag z powodu archaicznego czasu zaprzeszłego, którym posłużyłam się powyżej. Nie jest to bowiem błąd, lecz zabieg umyślny, gdyż czas ten bardzo mi się podoba.

Edit by moderator:
Te dwa ostatnie posty sa dobre :-) ciekawe jakby to bylo jakby wszyscy na forum tak pisali ;-)

Blokers:
Proszę skoncentrować się na temacie wątku.
Ostatnio zmieniony przez spooszan 2009-08-23, 11:42, w całości zmieniany 3 razy  

Br_Mn_z_Południ 

Wysłany: 2009-08-24, 11:57   

W temacie wątku:) - powinno być "Gorzów", a nie "gorzów" :-P .
Jqakowoż przechodząc do meritum sprawy to, w moim ukochanym mieście uznawanym za Zagłębie Kabaretowe, kabaretów jest wiele: Jurki, Made in China, Hi-Fi (przepraszam, że nie wymieniłem wszystkich). Są też "kabarety" jednoosobowe: Grzegorz Halama "Oklasky" i ... Prezes Dowhan (no i jego niektóre pomysły, oraz prawie wszystkie jego "listy"). Moja subiektywna opinia jest taka, iż reklamowanie Falubazu w Gorzowie jest pozbawione jakichkolwiek logicznych przesłanek, a wręcz przeciwnie :oops: . Byłaby jedynie powodem do- zupełnie niepotrzebne- eskalacji wzajemnych animozji. Reasumując, kompletny bezsens!
W temacie Myszobusów :-D - cóż, są prześlicznej urody :-P . Ale nie tylko. Są też elementem kampanii reklamowej "Zielona Góra moim miastem, żużel moim sportem" (Falubaz moim klubem :lol: ). Skutek marketingowy? Wystarczy porównać frekwencję na stadionach w Zielonej Górze i Gorzowie (zapewne zaraz ktoś napisze, że tylko żużel jest w Zielonej lecz jest to forum żużlowe i na tej dyscyplinie się skupiamy). No i w końcu mały "kamyczek do ogródka" :evil: . Znając dość dobrze realia gorzowskie to, czy po Gorzowie jeździłyby autobusy z logo Falubazu, czy też Stali, to całych szyb zbyt długo by te pojazdy nie miały (z wiadomych względów) 8-) .
Teraz troszkę OT :lol:
Nie to żebym czepiał się o szczegóły (gdyż na forum nie lubię czynić osobistych wycieczek), ale:
Startech napisał/a:
Miły Panie z Południa, dziękuję za uwagę odnośnie wyrazu "okleić".

Proszę bardzo :-P . Czego się nie czyni dla szeroko rozumianego wzrostu poziomu intelektualnego naszego przepięknego województwa. ;-)
Startech napisał/a:
Niemniej jednak również i Panu przydałaby się lekcja nt koniugacji wyrazu "rozumieć" - końcówka ~ em zamiast ę.

Nigdzie takiej końcówki nie użyłem. Proszę nie mijać się z prawdą.
Startech napisał/a:

Retoryka, za sprawą której upodobnił mnie Pan do pewnej osoby, to kwestia w dziwny sposób wyinterpretowana przez Pana i nie uważam, że moja wypowiedź powinna skłonić do przyjęcia właśnie takiej wykładni jak Pańska. Mówiąc prościej : proszę czytać ze zrozumieniem i nie "napinać się zbytnio", przypisując mi retorykę Władka.

Prawdziwy ;-) literat krytyki się nie boi :-) . Oby działało to w dwie strony. Nie upodobniłem Pani do pewnej osoby (nie mam sumienia żadnej kobiecie zrobić takiej krzywdy :-P ) lecz porównałem (i tu slogan odnośnie "prawie"). Ponadto słowo "wyinterpretować", choć bezbłędne dla edytorów tekstów, nie posiada żadnego znaczenia! Winno być "interpretowania"! Ojczyzna-polszczyzna :evil: . To nie jest upierdliwość lecz dbałość o poprawność językową. Jakkolwiek gratuluję bycia z Panem Władysławem K. na "ty" :shock: (co w sposób jednoznaczny sugeruje końcówka zdania).
Startech napisał/a:

Po drugie, to Pan będąc ponoć człowiekiem wykształconym i jak mniemam odpowiednio starszym, naskoczył na biednego studenta, który podzielił się swoimi emocjami i - jakie by one nie były - odczuciami, dla mnie, jako dla młodej Gorzowianki, dość zrozumiałymi. Pańską ripostę w stosunku do studenta, uznać należy za objaw pieniactwa i pychy, zamiast których powinien był Pan użyć co najwyżej żartu, zamiast swojego złośliwego, fantazyjnego wywodu. Tyle w temacie.

Nigdzie nie wspominałem o swoim wykształceniu. W powszechnej opinii (Gorzowian) statystycznemu Zielonogórzaninowi słoma z butów wystaje :-> tak więc, dla Pani wiadomości, jako Szara motoMysz jestem "ponoć". Tylko i wyłącznie. Dokonując analizy Pani zdania- w jego uproszczonej postaci: "Po drugie, naskoczył na biednego studenta, który podzielił się swoimi emocjami i odczuciami, dla mnie, jako dla młodej Gorzowianki, dość zrozumiałymi." można wyciągnąć- jedynie słuszny??- wniosek, że każda młoda Gorzowianka wręcz z obrzydzeniem patrzy na wszystko co zielonogórskie, a tym bardziej falubazowe. Czyżby było aż tak źle?? (jeśli "tak" to nie zazdroszczę) Kogo powszechnie znanego jest to retoryka?? Odpowiedzi na te pytania pozostawiam Pani :-P .
O jakim przejawie pieniactwa i pychy może być mowa? Dla Pani (i nie tylko wiadomości) użyłem "co najwyżej" żartu, gdyż taka właśnie forma implikować winna podobną. Widocznie to co dla innych jest "niewinnym" i żartobliwym elaboratem może jawić się osobom trzecim jako przejaw pieniactwa. Zupełnie zbędnie. Osobną sprawą jest czy "biedny student" jest w rzeczywistości biednym?? Wszakże to najlepszy i najszczęśliwszy okres w życiu, uwzględniając nawet fakt studiowania na Uxfordzie Zachodu (przyznaję, tu mocno się zagalopowałem :oops: ) . Pragnę zwrócić również uwagę na fakt, iż fizjonomia myszy niezbyt pozwala na "naskoczenie".
Startech napisał/a:

Jeśli więc lubi Pan czynić przytyki nt cudzej poprawności językowej, proszę a priori zaniechać czynienia mi uwag z powodu archaicznego czasu zaprzeszłego, którym posłużyłam się powyżej. Nie jest to bowiem błąd, lecz zabieg umyślny, gdyż czas ten bardzo mi się podoba.

Osobiście "a priori" zakładam jedynie, że każda forma wypowiedzi na forum ogólnym powinna być poprawna językowo. Nic nadto :-P .
Startech napisał/a:

Miły Panie z Południa

To akurat piękne :lol: . Ze wzruszenia się popłakałem. Jest więc jeszcze dla naszych miast nadzieja :-P
Panom moderatorom obiecuję, że jest to mój ostatni post, który posiada "odwrotne" proporcje (mało na temat, ogromnie dużo OT) i jako prosty poddany Myszki Miki proszę o łagodny wymiar kary (czytać: brak ostrzeżenia). Z upływem lat człowiek staje się coraz bardziej upierdliwy ;-)
Szczególne pozdrowienia dla wszystkich 23-latek z Gorzowa 8-) .

Don Lucas: Trudno dać ostrzeżenie komuś, kto z ironią i dużą dozą humoru podchodzi do rozmowy. Nawet jeśli jest to stara, zgryźliwa mysz, pisząca nie na temat, posiadająca dwa ostre ząbki w postaci ironii (nie mylić z sarkazmem) i satyry. Powyższy przykład pokazuje, że Falubaz może być upierdliwy, ale nieszkodliwy ;-) . Jednak co do ostatniego postu z "odwrotnymi" proporcjami 3mamy za słowo! Z moderatorskim pozdrowieniem 8-)
Ostatnio zmieniony przez Don Lucas 2009-08-24, 22:05, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu