Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trudne pytania
Autor Wiadomość
szogun58 
RECYDYWA!!!

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-12-25, 12:20   

Mam takie pytanie,chodzi mi mianowicie o firmę ochrony Adler, która zabezpieczała nasz stadion (daleko im do tego).A mianowicie czy mają prawo przy wejściu na stadion rewidować wszystkich kibiców (tak zwane macanki).Bo jak się nie mylę to rewidować może tylko policja,a ochrona ma prawo zaglądać do naszych reklamówek itp.Jeśli ktoś wie co mogą a co nie byłbym wdzięczny...

typowytyp

Wysłany: 2009-12-25, 12:50   

Co do kawałka to widocznie nie było odpowiednich osób do stworzenia a po co robić coś na siłę..co do adlera to nie jestem pewny więc się nie wypowiadam,wiem że nie powinni być zamaskowani.Wesołych Świąt wszystkim fanom!

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-28, 12:26   

szogun58 napisał/a:
czy mają prawo przy wejściu na stadion rewidować wszystkich kibiców

USTAWA z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych:
Cytat:
Art. 20. 1. Służby porządkowe i informacyjne są uprawnione do:

1) sprawdzania i stwierdzania uprawnień osób do uczestniczenia w imprezie masowej, a w przypadku stwierdzenia braku takich uprawnień - wezwania ich do opuszczenia imprezy masowej;

2) legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości;

3) przeglądania zawartości bagaży i odzieży osób w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają przedmioty, o których mowa w art. 8 ust. 2;

4) wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie z regulaminem imprezy masowej lub regulaminem obiektu (terenu), a w przypadku niewykonania tych poleceń - wezwania ich do opuszczenia imprezy masowej;

5) ujęcia, w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla dóbr powierzonych ochronie oraz osób dopuszczających się czynów zabronionych.

a także
Cytat:
Art. 22. 1. Służby porządkowe są obowiązane:

1) odmówić wstępu na imprezę masową:

(...)

d) osobie odmawiającej poddania się czynnościom, o których mowa w art. 20 ust. 1 pkt 1-3,

wiec na dobra sprawe nic im sie nie da udowodnic bo jak cos to pewnie "mieli podejrzenia ze w nogawce przemyca rakiety ziemia-powietrze"
na pilkarskich meczach juz dlugo przed ustawa macali wszystkich i nie dalo sie tego ominac

szogun58 
RECYDYWA!!!

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-12-28, 13:36   

Więc jadą bezprawnie rewidując każdego jak leci a do tego bez rękawiczek ochronnych.Wiem ,że gdy jest dokonywane przeszukiwanie kibica to działają bez rękawiczek ochronnych (gumowe) Ale tam gdzie lecą krzesełka ,niszczą głośnik i rzucane są niebezpieczne przedmioty na tor to ich w tedy nie ma.Sam byłem światkiem jak wariata lecielii udając ,że nic nie widzą a dziecku na bramce wodę zabierali bo była litrowa.

Odpowiedz do tematu