Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Iman
2009-06-24, 12:48
KMŻ Motor LUBLIN
Autor Wiadomość
bubyLBN 

Team: KMZ LUBLIN
Wysłany: 2009-06-24, 12:06   KMŻ Motor LUBLIN

Witam wszystkich gratuluje wygranej ze falubasem ,Zdech Pies Falubas, cały Lublin was wspiera duchowo na meczu z falubasem było około 15 osób z Lublina trochę mało ale niestety kawałek do Gorzowa to jest niema co ukrywać ale mamy nadzieje ze będziemy wpadać częściej :P my teraz mamy wyjazd do piły i mamy nadzieje ze chociaż bonusik damy rade wyciągnąć jeszcze raz Pozdrawiamy Gorzów STAL STAL STAL
Ostatnio zmieniony przez Iman 2009-06-24, 20:58, w całości zmieniany 2 razy  

loolesso 

Wysłany: 2009-06-24, 12:29   

To wytłumacz mi czemu na SF wpłyneło tyle gratulacji z Lublina dla Falubzów ! jak i z całej POLSKI ! Ty jestes chyba wyjatkiem.
Ostatnio zmieniony przez Iman 2009-06-24, 12:41, w całości zmieniany 2 razy  

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-06-24, 12:42   

Radze nastepnym razem tak nie wczuwac sie w komentarze na SF, bo tam to ja moge napisac, ze jestem z Czeczeni i nikt tego nie sprawdzi. Watpie, zeby Falubazy nie podpisywaly sie za kogos :) Do tego wiekszosc co tam pisze to chyba nie sa pelnoletni :)

A lublinianie moze malo kto wie, ale dzielnie dopingowali Stal zarowno w Rzeszowie jak i Tarnowie w ubieglym roku.

Powodzenia w Pile! :)

bubyLBN 

Wysłany: 2009-06-24, 12:51   

Jesteśmy I zawsze będziemy Z wami STAL to nasz Przyjaciel i takich przyjaciół się nie traci a Falubaz To Jest Pies jeszcze raz Pozdrawiamy:P

Mtz 

Wysłany: 2009-06-24, 18:01   

Przez ten temat zrobiło mi się trochę cieplej na sercu. Widać prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie :).

Powodzenia w Pile !
Jeszcze kiedyś Gorzów , Piła i Lublin spotkają się w E-lidze :D.

dannie 
Speedway Fan

Team: Motor Lublin
Wysłany: 2009-06-24, 19:51   

Boże! Niech ktoś zmieni nazwę tego tematu. (Spooszan? :-P ) Już pomijam, że nazwy klubów pisze się wielką literą, ale Motor a nie żaden KMŻ! Ech... niech chociaż będzie KMŻ Motor Lublin jak już ktoś musi... To tak w kwestii formalnej ;)

Co do komentarzy na SF to jest ostatnie miejsce, z którego powinno się czerpać jakąkolwiek wiedzę ;) Dzieci Neostrady nie wyłączają komputerów tylko czekają aż pojawi się jakiś news, który będzie można skomentować obsmarowując pół żużlowej Polski albo napinając się - jaki to mój klub jest cudowny ;)

Możecie być pewni, że 99,9% lubelskich kibiców kibicowało w tym meczu jedynej słusznej Stali ;) A odnośnie rzucania przedmiotami przez niektórych "kibiców" Falubazu to wielu Lubelaków zna to z własnych doświadczeń, kiedy to podczas barażu na nasz sektor latały różniste przedmioty :-?

Ale przechodząc do meritum.
Dziękuje za słowa wsparcia w imieniu lubelskich kibiców :) Łatwo nie będzie w Pile, ale na bonus można śmiało liczyć.

Do zobaczenia na żużlowych stadionach Polski ;)

Iman napisał/a:
A lublinianie moze malo kto wie, ale dzielnie dopingowali Stal zarowno w Rzeszowie jak i Tarnowie w ubieglym roku.

I we Wrocławiu 8-)

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-06-24, 21:20   

Cytat:
A odnośnie rzucania przedmiotami przez niektórych "kibiców" Falubazu to wielu Lubelaków zna to z własnych doświadczeń, kiedy to podczas barażu na nasz sektor latały różniste przedmioty :-?

No jezeli mowa o tym z 2004 roku (to juz naprawde 5 lat minelo? :roll: ) to nie tylko Wy o tym pamietacie :) bylo tam sporo kibicow Stali w klatce :) sam nawet mialem okazje goscic wowczas przy Wroclawskiej. Szkoda tylko, ze nie dalo rady Wam wtedy awansowac :) moze Lublin bylby teraz znacznie wyzej.. Ale pewnie nadejdzie jeszcze ten czas.

Thorgal 

Wysłany: 2009-06-25, 11:43   

A kto pamięta, że w 1990 roku po raz pierwszy w polskiej lidze pojawili się obcokrajowcy i w Motorze Lublin jeździli wtedy Hans Nielsen i Leigh Adams? Sensacją była wówczas wygrana Eugeniusza Skupienia z Profesorem (mecz z ROWem). Gienek był w centrum uwagi wszystkich żużlowych dziennikarzy! :)

A kto pamięta żużlowca Motoru Lublin - Marka Kępę? Ten to śmigał... (w latach 80).

bubyLBN 

Wysłany: 2009-06-25, 13:44   

Jedziemy do Piły pokażemy im jak się dopinguje jedzie nas około 40osobek autokarami i swoim samochodami jeśli ktoś ma chęć zapraszamy serdecznie
Ostatnio zmieniony przez bubyLBN 2009-06-25, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  

dannie 
Speedway Fan

Wysłany: 2009-06-25, 16:54   

bubyLBN napisał/a:
Jedziemy do Piły pokażemy im jak się dopinguje jedzie nas około 100osobek autokarami i swoim samochodami jeśli ktoś ma chęć zapraszamy serdecznie

:shock:
bubyLBN, nie wiem kto Ty jesteś - ale co Ty za głupoty wypisujesz?! Nie wymyślaj, albo nie pisz jak nie masz pojęcia.

Z Lublina w Pile będzie prawdopodobnie ok. 30 osób na sektorze.

Co do M.Kępy to nawet liczyliśmy w Kozim Grodzie, że znajdzie godnego następce w postaci swojego syna, Kacpra, który odnosił mnóstwo sukcesów na crossie. Po kilku miesiącach żużlowania zdał licencje i wystąpił nawet w 5 (o ile się nie mylę) meczach ligowych, zdobywając punkty i walcząc niekiedy z dobrymi zawodnikami. Niestety dzwon na jednych z zawodów młodzieżowych - połamany i bez kilku zębów. Tak skończyła się jazda za namowami i błaganiami Pani Kępy... Szkoda.

bubyLBN 

Wysłany: 2009-06-25, 19:20   

heehh bo myslałem o 40 osobach a wpisałem 100 tak to jest jak sie po nocach nie spi zal przepraszam

Mani 

Wysłany: 2009-06-25, 21:08   

Lublin przeprasza za bubego :oops:
Myślę, że każdy normalny kibic widzi, że to jakiś młody człowiek, który dorwał się do sieci i na siłę próbuje zaistnieć.
Co do Piły to tak jak napisał Dannie - będzie nas pewnie około 30 osób. Każdy Stalowiec jest w naszym sektorze mile widziany. Zresztą wiem skądinąd, że kilka osób od Was się wybiera na pilski stadion.
Pozdrowienia dla gorzowskiej ekipy wyjazdowej z Tarnowa i Rzeszowa 2008 :mrgreen:

bubyLBN 

Wysłany: 2009-06-26, 09:10   

dobra koniec tematu zaistniała jedna pomyłka bo pomyliły mi się liczby bo myślałem o tylu ilu trzeba a napisałem głupoty zal przepraszam

kibicgorzowski 

Wysłany: 2009-06-29, 15:48   

Zawitalismy do PIły .) Bylo nas chyba z 7 jak dobrze dostrzeglem . Nasze cale autko czyli 5 i jescze z jedno bylo na pewno. Wielkie dzieki za przyjecie nas!! Meczyk super duzo walki mijanek .Mam jedna swpolna fotke z Pily . Moze znajomym z Lublina wyslac? Pozdrawiam kibicowsko . Czekamy na baraze to tez wpsomozemy znajomych ze wschodu Polski !!!

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-06-29, 16:44   

Ja chce Stichauera w Gorzowie!! ;-)

Gość dla mnie wymiata na maxa i tak jak się śmiałem na samą myśl o Hynku, tak teraz muszę uderzyć się w pierś i powiedzieć, że jest to straszny kozak! Poza tym super sympatyczny chłopak... Aż chce się taką jazdę oglądać...

Pozdro chłopaki, mam nadzieję, że już dotarliście do domu :)

Pao 

Wysłany: 2009-06-29, 17:18   

Bovit napisał/a:
Poza tym super sympatyczny chłopak...

bo zioło w Czechach jest legalne, więc Hynek ma trochę inne (bardziej wesołe) podejście do życia niż zwykły śmiertelnik ;-)

dannie 
Speedway Fan

Wysłany: 2010-04-03, 19:41   

Cytat:
Dwadzieścia lat minęło od "Operacji Nielsen"

W drugi dzień świąt wielkanocnych ruszają w naszym kraju rozgrywki ligowe. Wystartują też żużlowcy II-ligowego KMŻ Lublin. Właśnie mija 20 lat od chwili, kiedy w barwach ówczesnego Motoru zadebiutował jeden z najlepszych zawodników w historii światowego speedwaya Hans Nielsen. Ponieważ mecz odbywał się 1 kwietnia, wielu potraktowało to w kategorii primaaprilisowego żartu.

Tygodnik "Sportowiec" w 1990 r. pisał m.in.: "Sportowy Lublin zwariował. Operacja Nielsen była tak fantastyczna w zamyśle, iż mało kto wierzył w szanse jej powodzenia. W prima aprilis ważne było tylko to, czy aktualny mistrz świata istotnie pojawi się na stadionie przy al. Zygmuntowskich. Punktualnie w południe Hans Nielsen przybył z Londynu na Okęcie. Porwano go błyskawicznie i dwa białe ople, konwojowane przez radiowóz, pomknęły szosą lubelską. Trasę przebyto w godzinę z okładem i już o 14.30 mistrz był w parku maszyn".

Legia cudzoziemska

Duński champion jeżdżący w polskiej lidze, w dodatku w drużynie żużlowego beniaminka? - to wydawało się zupełnie nierealne. Kulisy kontraktu długo okryte były tajemnicą, a po Polsce krążyły szalone wersje, ile to Motor będzie płacił zawodnikom zagranicznym. Od stycznia 1990 r. sportowy Lublin czekał na żużlowego mistrza świata Hansa Nielsena. O naszym mieście zrobiło się głośno w całym kraju. Zakontraktowanie Duńczyka było pomysłem kierownika Tadeusza Supryna, który mówił: - Podczas ubiegłorocznego turnieju o "Puchar Targów" w Poznaniu Jerzy Kaczmarek "sprzedał" mi myśl - czy nie chcielibyście, aby w waszej drużynie jeździli Duńczycy? Myśmy to od razu "łyknęli". 31 grudnia 1989 r. siedzieliśmy tu, w klubowej świetlicy z menedżerem Tage Nielsenem. Zawarliśmy wstępną umowę. Przewidywała ona, że w Motorze wystartuje trzech Duńczyków: Hans Nielsen, Lars Henrik Jorgensen i Axel Jepsen. Równolegle podpisaliśmy wstępną umowę z Czechosłowakami - Antoninem Kasperem i Romanem Matouskiem. Do 31 stycznia Motor musiał zgłosić skład żużlowej drużyny biuralistom z Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Natychmiast po dotarciu listy zgłoszeń do Warszawy prasę obiegła sensacyjna wiadomość, że w zespole lubelskim wystąpi w sezonie 1990 pięcioosobowa "legia cudzoziemska"! Motor został pierwszym klubem w Polsce, który zakontraktował taką liczbę obcokrajowców i wyprzedził na tym polu inne zespoły.

- Hans zażyczył sobie za start pięć tysięcy marek, potem po rozmowach obniżył stawkę do czterech i pół tysiąca. Do naszych obowiązków należało opłacenie przelotu oraz dojazdu do Lublina, zapewnienie w trakcie meczu paliwa, oleju i opon - zdradza Tadeusz Supryn.

Na kilkanaście godzin przed pierwszym meczem znawcy czarnego sportu powiadali: "Uwaga na Motor!" 1 kwietnia katowicki "Sport" zamieścił wielki tytuł na pierwszej stronie - "Kaczmarek przywozi Nielsena". Trzeba bowiem jasno powiedzieć, że gdyby nie Jerzy Karczmarek, Lublin mógłby duńskiego mistrza nie oglądać. Poznański sędzia żużlowy tak wspominał to wydarzenie: - W październiku 1989 roku był u mnie na kolacji Hans. Zapytałem, czy nie miałby ochoty pojeździć w polskiej lidze. Zgodził się. Kiedy pokazywałem Duńczykom na mapie, gdzie leży Lublin, zapytali ostrożnie, czy to nie w Rosji? Gdy przyjrzeli się dokładniej i przekonali, że do naszej wschodniej granicy z Lublina jest jeszcze kawałek drogi, zdecydowali, że OK, można jechać. Tyle tylko że Tage Nielsen zażyczył sobie, był bym gwarantem wypłaty dla Hansa Nielsena pieniędzy. Zabrałem, co miałem swojego i pojechaliśmy do Lublina. Co tam się działo! Królów tak w Lublinie nie witano. Wzdłuż al. Zygmuntowskich tłumy, jeszcze większe na stadionie. W kawiarni hotelu Unia kelnerka na widok Nielsena upuściła z wrażenia kawę...".

Eskorta z Okęcia

W primaaprilisową niedzielę stadion Motoru przeżył nienotowane od bardzo dawna oblężenie. Zawody z ROW-em Rybnik obserwowało około 25 tys. widzów. Już na ponad dwie godziny przed pierwszym biegiem na trybunach nie było wolnego miejsca. Zajęte były wszystkie ławki, nawet te w najniższych rzędach, sporadycznie zajmowane przez kibiców. Ludzie siedzieli i stali gdzie się tylko dało. Na schodach, barierkach ochronnych, a nawet na okolicznych dachach i drzewach. Skarbnik klubowy zacierał ręce z zadowolenia, bowiem bilety i karnety zostały błyskawicznie sprzedane. W parkingu stały dwa ciemnoniebieskie Goddeny udekorowane licznymi nalepkami reklamowymi. Był to znak, że nie jest to żart primaaprilisowy i Nielsen naprawdę przyjedzie.

Przybycie mistrza świata na stadion Motoru przypominał przyjazd głowy państwa. Samochód wiozący mistrza z lotniska od rogatek Lublina poprzedzany był milicyjnymi motocyklami podążającymi na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Przydzielenie tej eskorty powodowała ostrożność i obawa, by nic nieprzewidzianego nie stało się po drodze.

Owacyjnie witany Hans Nielsen znalazł się w parkingu półtorej godziny przed rozpoczęciem zawodów i prezentował postawę zawodowca. Był zaskoczony ogromnym zainteresowaniem sportem żużlowym w Lublinie, a wszystkie oczy zwrócone były na niego. Nielsen wystąpił z numerem 12, w okolicznościowym plastronie. Mecz Motoru z ROW-em zakończył się wynikiem 50:40. Sensacją numer jeden było zwycięstwo Eugeniusza Skupienia nad Hansem Nielsenem w biegu dziewiątym. Pozostałe wyścigi mistrz wygrał w doskonałym stylu. Po zawodach Nielsen chwalił organizatorów meczu, a żywe reakcje publiczności na wydarzenia na torze dały mu wiele satysfakcji. - Jest tylko jeden problem - powiedział Hans. - Straciłem punkt. Przegrałem, ponieważ rywal był lepszy.

Pomysłodawca zakontraktowania Nielsena Tadeusz Supryn swą filozofię przedstawił tak: - Kupiliśmy mistrza świata, aby klub mógł żyć. To była odważna decyzja, ale kto nie ryzykuje, nie wygrywa. O godzinie 19.30 duński mistrz otoczony przez łowców autografów wsiadł do samochodu i wyruszył na trasę prowadzącą do Warszawy. I tak zakończył się jeden ze wspanialszych dni w historii lubelskiego speedwaya. W sporcie żużlowym powiało Europą, a wszystko zaczęło się dwadzieścia lat temu w Lublinie.

Autor: Maciej Maj - jest autorem książek o tematyce żużlowej - m.in. "Z Koziołkiem na plastronie" i "DaDi przerwany wyścig"

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

Witam w nowym sezonie! :)

Oby nadchodzący rok był lepszy i dla Motoru i dla gorzowskiej Stali :)

dannie 
Speedway Fan

Wysłany: 2010-04-05, 21:44   

Cytat:
Oby nadchodzący rok był lepszy i dla Motoru i dla gorzowskiej Stali :)

KSM Krosno 22:37 Motor Lublin
Stal Gorzów 47:43 Unia Leszno

8-)

Taki początek to rozumiem ;)

dannie 
Speedway Fan

Wysłany: 2010-05-15, 23:33   

Cytat:
Lubelski Węgiel nowym sponsorem strategicznym KMŻ!

KMŻ Lublin podpisał umowę dotyczącą sponsoringu z Lubelskim Węglem "Bogdanka". Firma została sponsorem strategicznym lubelskiego klubu. Umowa będzie obowiązywała do końca sezonu, jednak prezes Lubelskiego Węgla, Mirosław Taras zapewnia o długofalowej współpracy.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez KMŻ w Hotelu Europa pojawili się prezes klubu Zbigniew Wojciechowski, kierownik drużyny
Dariusz Sprawka, prezes spółki Lubelski Węgiel Mirosław Taras oraz pośredniczący w negocjacjach między KMŻ i "Bogdanką" zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk a także poseł Włodzimierz Karpiński. Obecni byli także trzej zawodnicy
KMŻ - Karol Baran, Tomasz Rempała i Kamil Zieliński.

W trakcie spotkania doszło do podpisania umowy dotyczącej sponsoringu lubelskiego klubu przez Lubelski Węgiel. Mimo iż umowa obowiązywać będzie do końca tego roku, prezes Mirosław Taras mówił o planach długofalowej współpracy z KMŻ: - Naszym głównym celem jest jazda lubelskich żużlowców w Ekstralidze. Wiemy, że nie będzie to łatwe i może zająć sporo czasu, jednak jesteśmy w stanie to zrobić. Zawodników uprawiających sporty motorowe postrzegam jako współczesnych rycerzy, jestem ich wielkim fanem
.

Ogromnego zadowolenia nie krył prezes KMŻ Zbigniew Wojciechowski: - Rozmowy trwały prawie dwa lata, w końcu doszliśmy do porozumienia. Naszym celem jest awans, mamy plany wzmocnień ale nastąpią one zapewne dopiero w czerwcowym okienku transferowym. Wiemy, że jeżeli uda nam się awansować, sponsoringiem KMŻ zajmą się również inne poważne firmy, więc mamy ogromną motywację. Także dla zawodników przeznaczona jest premia za awans do I ligi. Chciałbym także bardzo podziękować firmie Redstar, która była z nami praktycznie od początku istnienia klubu.

W rozmowach pośredniczyli także zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Żuk i poseł Włodzimierz Karpiński. Żuk mówił o planach przekształcenia stadionu przy Alejach Zygmuntowskich w obiekt stricte żużlowy (obecnie KMŻ używa go wspólnie z piłkarskim Motorem) oraz modernizacji mocno przestarzałego stadionu
. Karpiński stwierdził, że podpisana umowa jest sukcesem dla obu stron
- Lubelski Węgiel będzie miał okazję do promocji w całej Polsce, natomiast KMŻ otrzyma wsparcie finansowe.

Nie podano sumy, jaką Lubelski Węgiel wspomoże lubelskich klub, jednak uczestnicy konferencji mówili, że jest to duża kwota jak na warunki II ligi. "Bogdanka" zapewnia, że w przypadku awansu pieniądze dla KMŻ będą większe. Prezes Wojciechowski wspomniał również o planach przekształcenia stowarzyszenia w spółkę akcyjną.

Być może pierwsze zmiany (między innymi nowe, jednolite kevlary i osłony maszyn) związane z nowym sponsorem strategicznym KMŻ Lublin będzie można zaobserwować w niedzielnym spotkaniu z Holdikom Ostrovią Ostrów Wielkopolski, na które wszystkich zgromadzonych na konferencji serdecznie zapraszała Miss Polonia Lublina, Agnieszka Stępień.

Źródło:
Sportowe Fakty

Nasz "lubelski KGHM" lub jak ktoś woli coś bardziej z żużlowego światka, nasza "lubelska Rafineria Trzebinia" wchodzi do gry :) ...ze 2-4 lata spotkanie w ekstralidze? :) W tym kontekście całkiem realne ;)

dannie 
Speedway Fan

Wysłany: 2010-06-04, 21:23   

I są efekty w/w wydarzenia.

Najpierw...

Cytat:
Rymel zawodnikiem Lubelskiego Węgla KMŻ

Adrian Rymel został nowym zawodnikiem Lubelskiego Węgla KMŻ. Czech został wypożyczony ze Speedway Wandy Kraków. Doświadczony jeździec prawdopodobnie w barwach nowego klubu zadebiutuje w niedzielnym pojedynku ze Speedway Polonią Piła.

35-letni żużlowiec przed sezonem związał się z kontraktem
z krakowską drużyną, jednak w plastronie Speedway Wandy nie wystartował w żadnym meczu. W piątek Czecha do występów w Polsce potwierdziła Główna Komisja Sportu Żużlowego.

W polskiej lidze
Adrian Rymel reprezentował dotąd barwy Śląska Świętochłowice, ŻKS i KSŻ Krosno, GTŻ Grudziądz i węgierskiego Speedway Miszkolc.

Potem...

Cytat:
Lubelski Węgiel KMŻ Lublin - Speedway Polonia Piła 62:27 (wynik)

Teraz...

Cytat:
Lukas Dryml w Lublinie

Lukas Dryml to kolejny z zawodników, który w bieżących rozgrywkach w Polsce zmienił barwy klubowe. Czeski żużlowiec został wypożyczony ze Speedway Miszkolc do Lubelskiego Węgla KMŻ Lublin.

Transfer ten w piątek został zatwierdzony przez Główną Komisję Sportu Żużlowego.

Artykuły: SportoweFakty

speedwayowiec

Wysłany: 2010-06-27, 21:22   

Dzisiaj Motorek pewnie wygrał z Wandą.http://www.sportowefakty....lin-3852-wynik/
Liczę, że za 2 lata spotkamy się w e-lidze a Staleczka przez te 2 lata 2 razy sięgnie po tytuł mistrza Polski. A potem walka o mistrza z Motorem. 8-) Tego Wam i sobie życzę :!:

Odpowiedz do tematu