Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin rozgrywek
Autor Wiadomość
Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-25, 13:21   Regulamin rozgrywek Ekstraligi

taki temat mi sie nasunal moznaby tutaj o wszystkich zmianach i tych planowanych i realnie wprowadzanych pogadac :)

a ja mam na poczatek takie pytanie
jaka idea przyswiecala rezygnacji z proby toru?
bo ja nie do konca widze korzysci z takiego rozwiazania

judoka2-14 

Team: YL
Wysłany: 2008-10-26, 09:19   

Grzesiek napisał/a:
a ja mam na poczatek takie pytanie
jaka idea przyswiecala rezygnacji z proby toru?
bo ja nie do konca widze korzysci z takiego rozwiazania

Ja tak samo niewidze korzysci nieweim co mialo to na celu jak maci ejakies info.. porsze napisac :-P

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2008-10-26, 10:50   

Dzięki temu większe znaczenie ma rola gospodarza, który ma w końcu przewagę własnego toru (przynajmniej przez kilka pierwszych biegów). Sądzę, że właśnie tym się kierowano.
Być może były jeszcze jakieś inne przyczyny, ale nic mi o tym nie wiadomo.

PatriotKSSG 

Wysłany: 2008-10-26, 11:51   

emocje ;> chociazby mecz Tarnów vs. Gorzów. to raczej tor gral tam glowna role.

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-26, 12:06   

[ciach]
Ostatnio zmieniony przez Grzesiek 2009-04-28, 08:28, w całości zmieniany 2 razy  

PatriotKSSG 

Wysłany: 2008-10-26, 12:09   

jak to cierpi widowisko? nie zgadzam sie z tym. nie byles zaskoczony po meczu u nas z Lesznem? bo ja tak, i bardzo miło. i w Tarnowie również bardzo ciekawie to wyglądało.

ZZ to juz inna sprawa. szczerze mowiac nie zaglebialem sie w to kiedy sie to stosuje i jakie sa ogolnie zasady, ale wydaje mi sie ze zielona po prostu miala dobra taktyke.

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-26, 12:14   

[ciach]
Ostatnio zmieniony przez Grzesiek 2009-04-28, 08:27, w całości zmieniany 2 razy  

PatriotKSSG 

Wysłany: 2008-10-26, 12:49   

a slyszales o meczach we wroclawiu? podobno jada gesiego przez cale 4 okrazenia. a co do zielonej u nas to ja mowie akurat o widowisku a nie o tym czy to jest dobre dla Stali czy nie

Bartek 

Wysłany: 2008-10-26, 12:51   

No ale halo, to że nie ma próby toru, nie oznacza od razu, że można robić z torem co się chce. Od tego jest sędzia zawodów, aby zgłaszać mu ewentualne próby preparowania toru itd. Zresztą zawodnik ma możliwość wyjść na tor i sprawdzić nawierzchnię, w regulaminie istnieje stosowny zapis co do tego.

judoka2-14 

Team: YL
Wysłany: 2008-10-26, 13:44   

Mi sie wydaje ze zawsze fajnie było zobaczyc se prube toru :-P :-D a teraz trzeba dłuzej czekac az zobaczymy 1 bieg xD

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2008-10-26, 14:33   

A ja z innej beczki - czy nie uważacie, że Ekstraliga byłaby zdecydowanie sprawiedliwsza gdyby zastosowano u nas system play-off dzięki któremu awansowaliśmy do elity? Ewentualne kontuzje wcale nie przekreślają całego sezonu, i męczarni w rundzie zasadniczej (patrz - Włókniarz Częstochowa). Fantastyczna końcówka Złomrexu, a tu faza play-off i masa kontuzji. Jedna, wielka niesprawiedliwość. Bo w przypadku systemu z pierwszej ligi w 2007 roku, wg mnie to częstochowianie sięgnęliby po czempiona.

A "góra" po raz kolejny popełnia błąd, i do pierwszej ligi wprowadza play-offy, te same co w tym roku w e-lidze. Co oni się do tego tak przyczepili? Przecież ten system jest najbardziej krzywdzący z krzywdzących :/

Barti 

Wysłany: 2008-10-26, 21:28   

Ja bym najchętniej widział taki system rozgrywek:
-Ekstraliga 10 zespołów, każdy z każdym mecz i rewanż, 2 drużyny spadają, dwie baraże, żadnych PO, sama runda zasadnicza..
-1 liga wszystkie pozostałe drużyny podzielone na 2 grupy, z których po 2 najlepsze zespoły jadą jakby PO między sobą o awanse i baraże..
Coś w takim stylu.. więcej meczy, większa rotacja drużyn..

Bartek 

Wysłany: 2008-10-27, 16:43   

Dokładnie, cały ten system play off jest krzywdzący dla drużyny która jeździła najrówniej przez cały sezon zasadniczy. O ile wcześniejszy system jeszcze jakoś dawał radę (pierwsza czwórka, każdy z każdym mecz i rewanż), o tyle system, gdzie drużyna z 6 m-ca ma szansę na medal DMP, jest już śmieszny. Władze Ekstraligi tłumaczą się tym, że w ten sposób uniknięto nudy i wprowadzono dodatkowe emocje, no ale chyba nie tędy droga.

Wspomniany wcześniej system 10 drużyn, każdy z każdym, bez play off, wydaje się być najbardziej sprawiedliwy, lecz z pewnością wymagałby jeszcze jakiegoś dopracowania.

Misiek 
Naczelny Diabeł

Team: * S T A L - G O R Z Ó W *
Wysłany: 2008-10-27, 17:14   

jak dla mnie 10 drużyn ok ale na dobrym poziomie ten sezon pokazał przepaść dwóch ostatnich drużyn ..... play-offe hmm moim zdaniem ten z tego sezonu jest ok ale powinno być nie dwa mecze o roznica punktów ale do 2 wygranych meczy wtedy było by ciekawiej :-D i nawet blamaż na wyjeździe nie przekreślałby niczego i nie było by kunktatorstwa i liczenia pkt ze wystarczy tyle a tyle :-| rywalizacja w każdym meczu na maxa z szansami dla słabszych na sprawienie niespodzianki :!:

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2008-10-27, 23:17   

Bartek89 napisał/a:
Władze Ekstraligi tłumaczą się tym, że w ten sposób uniknięto nudy i wprowadzono dodatkowe emocje, no ale chyba nie tędy droga.

Dokładnie! Władze wszystkich żużlowych instytucji na świecie tłumaczą się w swoich wyborach "dodatkowymi emocjami", ale do cholery, ja chcę widzieć prawdziwego Drużynowego Mistrza Polski, Indywidualnego Mistrza Świata czy jakiegokolwiek innego czempiona. Bo w wielu przypadkach mistrzostwo zdobywają drużyny/zawodnicy, którzy najlepsi w danej kategorii nie są. Przykład tego roku w lidze polskiej. Wg mnie to Włókniarz był najlepszy. Gdyby nie ten cały system play-off, Unibax zdobyłby co najwyżej drugie miejsce. Nie zdziwiłbym się gdyby nawet trzecie. Emocje emocjami - w 2006 roku Atlas na długo przed końcem rozgrywek zdobył czempiona, i wtedy władze zaczęły rozmyślać nad nową formułą, bo jak to jest, że na kilka kolejek przed końcem znamy mistrza. Ale jest to faktyczny mistrz, który zdobył tytuł walką na torze, a nie dzięki szczęściu i dyspozycji jednego dnia.

robander 

Wysłany: 2008-11-02, 18:01   

[/quote] Ale jest to faktyczny mistrz, który zdobył tytuł walką na torze, a nie dzięki szczęściu i dyspozycji jednego dnia.[/quote]
Szczęście i dyspozycja dnia stety/niestety wpisana jest w każdy rodzaj sportu.
Te drużyny, które zakwalifikowały się do play-offów nie trafiły tam przypadkowo. To dalszy etap rywalizacji. Zdrowej, sportowej, sprawiedliwej rywalizacji.
A szczęście i dyspozycja dnia sprzyja lepszym.

lomboNET 

Wysłany: 2008-11-02, 18:26   

Dla mnie przepisy powinny się zmienić nastoepująco:

:arrow: Powieszenie Ekstraligi do 10 zespołów. Systemem "każdy z każdym" po 18 kolejkach najlepszy zespół z rundy zasadniczej zdobywał by Mistrzostwo Polski.

:arrow: System Play-Off systemem wyłaniającym zdobywcę Pucharu Polski. Niejako przedłużający rozgrywki system zapewnia dodatkowe emocje w walce najlepszych o kolejne cenne trofeum. Wtedy pierwsza szóstka rywalizuje o Puchar tym samym systemem P-O jak w minionym roku.

Mistrzostwo Polski - sprawiedliwe, Puchar Polski - wyłaniany tradycyjnym systemem pucharowym.

Paki 
Soda

Wysłany: 2008-11-03, 19:37   

10 druzyn w e-lidze predzej czy pozniej bedzie. Jednak wylonienie mistrza po 18 kolejkach to troche malo meczow jak dla mnie kibica. Mysle ze stary system ze pierwsze 4 druzyny walczyly by o mistrzostwo byl by dobrym rozwiazaniem. 1 z 4 a 2 z 3 mecz i rewanz.

Natomiast spadac mogly by 2 druzyny z e-ligi i 2 wchodzic , a ewentualnie 7 druzyny walczyc w barazach z 3 zespolem 1 ligi.

To ja bym mial tyle.

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-07, 10:23   

Cytat:
Art. 717. 1. Podczas zawodów można użyć następujących rodzajów rezerwy:
1) rezerwa zwykła, którą stanowią zawodnicy z numerami startowymi 7 i 15 i której
można użyć w biegach II - XV,
2) rezerwa zastępująca, którą może być jeden raz w meczu każdy zawodnik
zgłoszony
w składzie drużyny i której można użyć w biegach II - XIII w miejsce zawodnika
zastępowanego, o którym mowa w art. 711,
8
3) rezerwa taktyczna, którą może być jeden raz w meczu każdy zawodnik zgłoszony
w składzie drużyny i której można użyć w biegach III - XV zawsze, kiedy drużyna
przegrywa różnicą co najmniej 6 punktów biegowych.

czy to znaczy ze nie ma jokera??
Ostatnio zmieniony przez Grzesiek 2009-04-28, 08:28, w całości zmieniany 1 raz  

ejko 
Administrator
www.Foto-Sport.pl

Wysłany: 2008-11-10, 17:02   

Najgorsze jest to, że fotoreporterzy nie będą już na murawie. Czyli połowa ludzi będzie już tylko oglądała zdjęcia z jednej perspektywy.

Jest taki punkt, że osoba, która robi zdjęcia dla klubu oraz SE będzie mogła przebywać na murawie. No to ja niby wejdę, ale co z resztą. Dla mnie to pomyłka.

Natomiast kamerzyści TVP normalnie będą mogli przebywać.

Poroniony pomysł

www.Foto-Sport.pl - Gorzowska Galeria Sportu

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-12, 09:45   

[ciach]
Ostatnio zmieniony przez Grzesiek 2009-04-28, 08:23, w całości zmieniany 1 raz  

robander 

Wysłany: 2008-11-13, 20:14   

To miał być pomysł - na co? Na bezpieczne fotografowanie? Na tworzenie szczelnie zamkniętej elity ,, uprawnionych '' fotografów? Czy wreszcie na czerpanie z szerszego strumienia profitów?
Reglamentacje jak dotąd zawodziły.Ta pewnie dołączy do arsenału niewypałów - sezonowych modyfikacji.

ejko 
Administrator
www.Foto-Sport.pl

Wysłany: 2008-11-14, 23:12   

Jak dotąd nie zdarzył się nawet wypadek z udziałem fotoreportera

www.Foto-Sport.pl - Gorzowska Galeria Sportu

Pao 

Wysłany: 2008-12-07, 20:04   

Nie wiem po co wam 10 drużyn w Ekstralidze - dopiero co skończył się sezon, w którym znów dwie drużyny odstawały od pozostałej szóstki. Co mam przez to na myśli? Popatrzcie:
Sezon 2003: Gdańsk i Piła regularnie klepana przez resztę zespołów spadają
Sezon 2004: Rybnik budzi się trochę za późno i leci tam gdzie jego miejsce. To, że na finiszu zabrakło im jednego zwycięstwa żeby spuścić do I ligi Falubaz, to inna historia...
Sezon 2005: Falubaz wreszcie dostał za swoje - 2 zwycięstwa i remis w 16 spotkaniach to taki jakby wstyd na Ekstraligę...
Sezon 2006: Rybnik (największa pomyłka tamtego sezonu) wygrał tylko raz i spadł z hukiem, czego skutki odczuwa nadal
Sezon 2007: To był jedyny sezon, gdzie jedna drużyna nie odstawała bardzo mocno od innych. Ba, Polonia przez 3 kolejki była liderem rozgrywek, a walka o 6 miejsce trwała do ostatniego biegu rundy zasadniczej!
Sezon 2008: Tarnów - wiadomo, Rzeszów zaczął jako tako, ale nie dał rady się utrzymać.

Dlaczego zacząłem wypisywanie od 2003 a nie wcześniej? No bo wcześniej było coś takiego jak limit KSM. :idea:

Co ja bym zmienił? Na pewno nie zwiększyłbym ligi do 10 klubów, bo kilka ostatnich sezonów pokazało, że nie ma tylu zawodników, by wypełnić nimi 10 drużyn. Nawet pomniejszyłbym ją do li tylko 6 ekip, wprowadził limit KSM i maksymalnie 3 obcokrajowców w składzie meczowym. Kiedyś byłem zwolennikiem zniesienia przymusu wystawiania juniorów w meczu, ale gołym okiem można zauważyć, że najlepszych juniorów "hodują" kluby z najwyższej ligi.

spooszan 
blokers

Team: Nygusy'08
Wysłany: 2009-03-06, 12:06   

Moim zdaniem pomysł na powiększenie ekstraligi do 10 zespołów to dobry pomysł. Więcej meczów z różnymi zespołami. Niektórzy twierdzą, że brakuje klasowych zawodników. Ja widzę to tak: ci najlepsi rozłożą się na 10 a nie 8 zespołów, będzie więcej miejsca dla Polskich zawodników. Moim zdaniem będzie to szansa dla naszych krajowych żużlowców na pokazanie się. Przynajmniej warto spróbować na próbę (na przykład na dwa lata) powiększyć ja do 10 zespołów. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odpowiedz do tematu