Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspominienie Edwarda Jancarza...
Autor Wiadomość
marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2008-11-01, 17:04   Wspominienie Edwarda Jancarza...

Dziś pierwszy listopada, zatem dzień zaduszny.

W związku z tym chciałbym wspomnieć legendę naszego klubu, czyli człowieka który tą Stal budował oraz święcił z nią największe sukcesy.

Niestety nie pamiętam pana Edwarda na torze, ale pamiętam bardzo dobrze jazdę jego następcy Piotra Śwista, zawsze nieustępliwą, gotową do poświęceń dla klubu.

Piszę to po to, aby w dzisiejszym skomercjalizowanym żużlu wspomnieć na chwilę o tych, którzy budowali potęgę klubu oraz byli mu wierni. Dziś niestety takich żużlowców już nie ma, albo ich kariery idą ku schyłkowi.

Panie Edwardzie, szacunek. [*]
Ostatnio zmieniony przez Iman 2008-11-01, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  

Misiek 
Naczelny Diabeł

Team: * S T A L - G O R Z Ó W *
Wysłany: 2008-11-01, 19:45   

dziś coś było przed 17 o Jancarzu na Gorzowskim TVP 3 nie widziałem za dużo parę słów Śwista i prezesa Komornickiego

E.J. Ogromny szacunek dla wielkiego mistrza :!:

STALone_ZG 

Wysłany: 2008-11-01, 20:38   

Ja pamiętam Eddiego z toru, pamiętam jego jazdę, piękną rozgwieżdżoną "skórę" i niestety również początek końca, czyli nieszczęśliwy karambol (którego sprawcą był Furlanetto) podczas nic nie znaczącego test-meczu Polska-Włochy. Siedziałem wtedy kilka metrów od całego zdarzenia... Później Eddie zniknął na jaki czas... Więcej na tor nie wrócił. Moje następne spotkanie z nim miało miejsce w tramwaju. Ja jechałem do szkoły, on wracał do swojej willi z jakiejś nocnej popijawy. Obraz nędzy i rozpaczy. Dla mnie to był szok, kiedy zobaczyłem swojego idola w takim stanie. Niestety jeszcze nie raz go takiego widywałem... Nie rozumiem tylko do dzisiaj, czy nikt nie był mu w stanie pomóc??? Czy takiego Jancarza też znaliście? Ale dla mnie i tak pozostanie w pamięci jako WIELKI MISTRZ SPEEDWAY'A Z GORZOWA!

zibro007 

Team: THJ RACING
Wysłany: 2008-11-01, 20:51   

Ja rówiniez z racji swojego wieku nie pamietam Eddiego.Ale moja mama wiele mi o nim opowiadała jaki to był świetny gość i to że nie powinien tak skonczyc :cry:
Wie ktos czy gdzies mozna na necie znalesc jakis wywiad przeprowadzony z Eddim lub cos w tym stylu ??
[*]

ejko 
Administrator
www.Foto-Sport.pl

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2008-11-02, 09:19   

a Ja byłem wczoraj przy grobie Edwarda Jancarza. Co mnie ucieszyło to to, że było mnóstwo zniczów, postawionych przez kibiców. Szkoda, że u E. Migosia było dużo mniej. Jednak mam nadzieję że to się niedługo zmieni.

Pozdrawiam

www.Foto-Sport.pl - Gorzowska Galeria Sportu

fragles 

Wysłany: 2008-11-02, 11:11   

Powiedz mi gdzie są groby innych żużlowców to chętnie ich odwiedzę mam problem żeby znaleźć groby mojej rodziny, znalazłem tylko Jancarza a Migosia to nie wiem zupełnie gdzie jest.

ejko 
Administrator
www.Foto-Sport.pl

Wysłany: 2008-11-02, 11:12   

fragles napisał/a:
Powiedz mi gdzie są groby innych żużlowców to chętnie ich odwiedzę mam problem żeby znaleźć groby mojej rodziny, znalazłem tylko Jancarza a Migosia to nie wiem zupełnie gdzie jest.

Aleja zasłużonych.

www.Foto-Sport.pl - Gorzowska Galeria Sportu

szogun58 
RECYDYWA!!!

Wysłany: 2008-11-02, 11:39   

No ja to pamiętam Ediego jak jezdził w Stali, jego karjere - no i jego porażke z prywatnym życiem. I myślę ,że już nie będzie takiego drugiego sportowca z Gorzowa. Wielki człowiek, który zapisał się w historii Speedwaya !!!

PatriotKSSG 

Wysłany: 2008-11-02, 12:55   

Pogorzelski leży zaraz naprzeciwko Migosia, tak na rogu bardziej. Wchodzi się drugą bramą to cały czas prosto i 3 czy 4 alejka w lewo jeśli dobrze pamiętam.

kibicgorzowski 

Wysłany: 2008-11-09, 13:33   

No jakis smiech to jest wspomnienie wielkiego Mistrza a nie pytania gdzie spoczywa . albo ze bylem na grobie zapalilem znicz. ja tez zapailiem i sie nie chwale. druga sparwa wstydzil bym sie zapytac gdzie jest grob tego wysmienitego zawodnika. to widac jakie ma sie podejscie do najbardziej utalentowanego zawodnika w histori gorzowskiego speedwaya. wszytkim przedmowcom radze pzreczytajcie sobie ksizke o jancarzu zycie na torze. i troche sie dowiecie . a nie piszecie ze zapaqlilem znicz takie nabijanie bezsensownych psotow. 1968 final w geteborgu na stadionie ulevi 3 zawodnik swiata a mial 21 lat . wiec to mowi za siebie .

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2008-11-23, 12:11   

ktoś kiedyś powiedział że EDDY wyprzedził swoją epokę. to były inne czasy.żużel nie był taki kolorowy jak dzisiaj.u nas śmigali na fabrycznych jawach, gołe ramy, niebieskie błotniki a EDDY wyjeżdzał na kolorowej bryce,w swojej skórze z gwiazdami.rama i bak pomalowana na złoto metalik.tylko kilku zawodników polskich mogło sobie na takie cacka pozwolić,przeważnie ci co startowali w anglii.takiego go zapamiętałem.nikt nie słyszał wtedy o zawodnikach zagranicznych u nas.to nasi wyjeżdzali do anglii po naukę.
po kontuzji nigdy już nie wrócił do pełnej formy.jeżdzil ale chyba sam już widział że to nie to.wygrwał pojedyncze biegi,w lidze zrobił komplet na wyjeżdzie w opolu 12 pkt. w 4 biegach.gdyby nie ta kontuzja kariera trwała by jeszcze z 2-3 lata, a i życie osobiste może by się potoczyło inaczej.gdy ma sie 38 lat i z tego prawie połowę spędziło się na żużlu, to bardzo trudno jest zaczynać coś od nowa.szkoda że ten ostatni wiraż tak namieszał EDDKOWI w życiu.pamięć o nim pozostanie na zawsze.

[ Dodano: 2008-12-09, 22:14 ]
kilka fotek z Eddy-m

wd.jpg
1979-razem z kolegami z Wimbledon Dons.
Plik ściągnięto 97748 raz(y) 104,41 KB

eddy.jpg
Cenne rady przed startem.Przez wiele lat był jeżdzącym trenerem.
Plik ściągnięto 97837 raz(y) 79,36 KB

JANCARZ.jpg
Idol gorzowskich kibiców
Plik ściągnięto 97936 raz(y) 83,72 KB

EDDY.jpg
w barwach londyńskiego WIMBLEDONU
Plik ściągnięto 97937 raz(y) 88,09 KB

edy.jpg
EDDY-przed kolejnym meczem na wyspach.
Plik ściągnięto 903 raz(y) 94,81 KB

jip.jpg
Razem z Z.Plechem reprezentowali ''RESZTĘ ŚWIATA''.
Plik ściągnięto 909 raz(y) 54,87 KB

zz.jpg
1980-Wrocław. DMŚ.Rembas,Plech,Jancarz,Jankowski i Huszcza.Był brąz
Plik ściągnięto 905 raz(y) 63,02 KB

JA.jpg
Walka o punkty dla Wimbledonu.
Plik ściągnięto 907 raz(y) 225,19 KB

RIJ.jpg
Razem z Jurkiem Rembasem w barwach Wimbledonu.
Plik ściągnięto 898 raz(y) 165,47 KB

IMS-68.jpg
fINAŁ IMŚ 68 GOETEBORG.
Od lewej; Barry BRIGSS, Ivan MAUGER i nasz Edek Jancarz.
Plik ściągnięto 924 raz(y) 89,79 KB

Ostatnio zmieniony przez marhyl 2009-02-08, 00:55, w całości zmieniany 5 razy  

Pao 

Wysłany: 2009-01-11, 12:54   

Dziś 17. rocznica śmierci Edwarda Jancarza, kto z was o tym pamiętał?

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-01-11, 13:53   

Dobrze Pao, że przypomniałeś. Ja odkąd nie mieszkam w Gorzowie czasem zapominam dokładną datę.
Pamiętajmy: Edward Jancarz (20 sierpnia 1946 - 11 stycznia 1992)
Piękne wspomnienie o Jancarzu pióra Adama Jaźwieckiego na jego blogu: kliknij tutaj (po prawej stronie pod "Najnowsze wpisy"), lub w ostatnim numerze "TŻ".

Edit by MOD - bezposredni link do tych wspomnien:
:arrow: Wspomnienia o Eddym
Ostatnio zmieniony przez masters 2009-01-12, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  

Jaroan 
JaRoAn

Team: Stal G.
Wysłany: 2009-01-28, 16:36   

„Eddy” Jancarz, pamiętam go doskonale z czasów kiedy jeszcze jak wszyscy jeździł w czarnej skórze, pamiętam także z późniejszych lat kiedy „błyszczał” na torze swoim wyglądem i wspaniałą jazdą. Gwiazda wielkiego formatu – co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości. Bez sensu jest tu wymienianie wszystkich jego sukcesów, przecież je znamy. Chce się z Wami podzielić inną refleksją.
Pamiętam również Edka z czasów kiedy zakończył karierę i zmagał się z przeciwnościami losu, wówczas zadaję sobie pytanie. „Czy Eddy miał przyjaciół ?”
Od lat sam sobie odpowiadam na to pytanie, niezmiennie tak samo. Tak miał, najwięcej ich miał kiedy właśnie błyszczał, triumfował, odnosił sukcesy, rozsławiał nasz klub i nasze miasto. Wtedy każdy chciał mieć autograf, foto z Eddym, każdy chciałby z nim pogadać, każdy byłby dumny przechadzając się z nim po mieście. Wtedy wokół niego zawsze było tłoczno. Czy w tym tłumie wokół Edka byli także przyjaciele? Jeżeli tak to gdzie się podziali w trudnych dla niego chwilach, gdzie byli gdy Eddy był na wirażu życia? Gdzie wtedy podziało się to „towarzystwo”, które tylko w świetle jupiterów i fleszów poklepywało Edka po ramieniu? Dlaczego nikt później nie potrafił objąć go ramieniem i pomóc?
I znów powraca pytanie… Czy zatem Eddy miał przyjaciół?
PS. Nie jest to z mojej strony próba obwiniania kogokolwiek za to co się stało... może mogło być inaczej.
Eddy byłeś, jesteś i będziesz wielki w naszej pamięci [*]

marhyl 
MSH

Wysłany: 2009-02-08, 09:15   

Edward Jancarz- fotki

asy.jpg
Wraz z tuzami żużla.
Plik ściągnięto 97305 raz(y) 126,92 KB

EDDY.jpg
Emblematy dla kibiców Jancarza na Wyspach.
Plik ściągnięto 97307 raz(y) 91,75 KB

ed.jpg
Prezentacja przed meczem.
Plik ściągnięto 97316 raz(y) 70,36 KB

jik.jpg
razem z M.Kępą.
Plik ściągnięto 97404 raz(y) 95,99 KB

ej.jpg
można jeszcze coś poprawić.
Plik ściągnięto 97404 raz(y) 56,47 KB

6.jpg
Przygotowania do startu - obok S.Maciejewicz.
Plik ściągnięto 868 raz(y) 134,64 KB

ka.jpg
kolejny sezon rozpoczęty.Jancarz,M.Ziarnik i Z.Plech wciągają flagę narodową przed K.Asów-83
Plik ściągnięto 930 raz(y) 91,06 KB

jan.jpg
Leszno-koniec lat 70
Plik ściągnięto 936 raz(y) 49,3 KB

seba_90 
HALA MADRID RMCF

Wysłany: 2009-04-07, 20:04   

SZACUNEK dla EDDIEGO i EDMUNDA MIGOSIA , myse ze ci 2 Wielcy , bardzo duzo osiagneli w speedwayu . MAM Nadzieje ze Ł. Cyran pojdzie w ślady dziadka EDMUNDA i bedzie rownie dobry a nawet lepszy!!! ;-)

marhyl 
MSH

Wysłany: 2010-07-23, 07:05   

o eddym

pro.jpg
Okładka z programu.
Plik ściągnięto 96613 raz(y) 134,48 KB

ej.jpg
Foto z turnieju pożegnalnego-13.07.1986 Gorzów Wlkp.
Plik ściągnięto 96614 raz(y) 49,96 KB

marhyl 
MSH

Wysłany: 2010-07-24, 10:08   

Kilka starych fotek z EDDYM.To były klimaty.....nie to co dzisiaj tylko kasa.

ep3.jpg
Edward Pilarczyk i EDDY.Jeden team
Plik ściągnięto 780 raz(y) 165,97 KB

ep2.jpg
1980-połfinał MŚPar Czestochowa.
Plik ściągnięto 851 raz(y) 161,57 KB

ep1.jpg
Plech i Jancarz-wizytówka polskiego żużla
Plik ściągnięto 867 raz(y) 157,07 KB

marhyl 
MSH

Wysłany: 2010-07-26, 18:56   

Wspomienie EDKA.....
http://www.youtube.com/watch?v=7G16hwlTvUgEDDY 1
http://www.youtube.com/wa...feature=relatedEDDY 2

gizmol86 

Wysłany: 2011-01-11, 10:14   

Dzisiaj rocznica śmierci. Wspomnijmy dziś jednego z najlepszych żużlowców. http://twojgorzow.pl/rocz...rtykul6049.html

marhyl 
MSH

Wysłany: 2011-01-11, 19:12   

To już 19 rocznica śmierci WIELKIEGO EDDEGO.Wieczna pamięć i szacunek.
Eddy w akcji

Stary kon 

Wysłany: 2011-01-12, 01:38   

Witam wszystkich.
Pamiętam bardzo dobrze jego doskonale technicznie jazdę ,kiedyś urwaliśmy się z kumplami na terningi ze szkoły i jak zwykle gdzieś wslizgneliśmy się do parkingu i udało nam sie wiele razy być "pomocnymi" takie byly czasy ze imponowało nam być w jaki kolwiek sposób pomocnym dla takiego sportowca,mistrza! bylo to na zasadzie podaj przynieś pozamiataj ale zawsze był ze strony Jancarza uśmiech i miłe słowo i jakieś gadżety które w tamtych czasach szarych i smutnych byly czyms niesamowitym! Jego ubiór nienagannie czysty,kolorowy,roagwierzdzony jak ktoś napisał :)Byłem również na tym fatalnym test meczu z włochami,Jancarz cale zawody jezdził na chyba na Weslake i wygrywał bez problemu a na ten właśnie wyścig pożyczył Goddena od Plecha..i ta cisza chwile po..
Pamietam jego Poloneza na angielskich numerach z kierownicą po prawej :)a pózniej jego mercedesa chyba czerwonego którym paradował po mieście czasami.
Jancarz był przystepny dla kazdego ,otwarty,ale chyba najbardziej wtedy kiedy zakończył kariere..
Wiadomo pije wielu a jeszcze wiecej osób chcialo sie z nim napic,postawic piwo czy setke!
Sam pare razy widywałem go w żałosnym stanie i raz przykro mi to napisac ale w barze Miś kupiłem mu flaki bo wyglądał strasznie..było to w piątek dzień przed jego smiercią..
Byl naprawde idolem mojego dziecinstwa.
Bylem jak wielu kibicow na jego pogrzebie i stojąc w tym tlumie ludzi jaki widuje sie tylko na zaduszki ,zastanawialem sie wtedy i tak sobie myslalem ze zawsze tak jest ze wybrancy pozostana niesmiertelni.On był mistrzem na torze.
On takiego zaszczytu dostapił.
Pozdrawiam

MOLU 

Wysłany: 2011-01-14, 19:59   

Fajne wspomnienia Stary koniu...
Ja pamiętam tylko tego czerwonego mercedesa pod jego willą oraz na zawodach w Gorzowie jak już zakończył karierę siedział na trybunach i mój ojciec mi go pokazał i powiedział ,że to siedzi Jancarz... Mówił ,żebym poszedł po autograf a ja się wstydziłem i nie poszedłem...
Pamietam też jak przeczytałem w Lubuskiej ,że jest pogrzeb Jancarza i miał on być za jakieś 20 min i bedąc młodym guwniarzem biegłem w strachu przez park słowiański na pogrzeb Eddego... Trochę się spóźniłem,ale byłem w miejscu, gdzie był odpalany motor żużlowy...

Stary kon 

Wysłany: 2011-01-16, 00:43   

Chciałem jeszcze napisać a właściwie opisać pewne zdarzenie które miało miejsce w tamtym roku zaraz po meczu Stali ze Spartą.
Byłem akurat w Polsce i udało mi się zobaczyć mecz i zaraz po jego zakończeniu pojechałem ze znajomym do centrum w okolicach Boh.Warszawy spotkałem pana Stanisława Maciejewicza długoletniego majstra Stali który był wychowankiem innej legeny
Edwarda Pilarczyka opiekuna złotej Stali z lat 70 tych.
Na moje pytanie czy był na meczu odpowiedział ze nie jest "mile widziany " na Stadionie ,
nawet jako widz(!)
No Coments!!
Poza tym opowiedział mi o tym że ktoś przypadkowo na wysypisku w :shock: Witnicy znalazł historyczne księgi jubileuszowe i pamiątkowe oraz inne ważne klubowe dokumenty Stali!!
Czy ktoś słyszał już o tym ?bo niedoszukałem sie nic tutaj na forum.
Proszę mnie poprawić jesli się mylę.
Bez względu ile dobrego? :-/
robi obecny zarząd o historii nalerzy tez pamietać!!
Pozdrawiam

p.s.
jesli już pamiętamy o Eddym bo on też był jej czescią.

Pao 

Wysłany: 2011-01-16, 13:52   

Cytat:
Poza tym opowiedział mi o tym że ktoś przypadkowo na wysypisku w Witnicy znalazł historyczne księgi jubileuszowe i pamiątkowe oraz inne ważne klubowe dokumenty Stali!!
Czy ktoś słyszał już o tym ?bo niedoszukałem sie nic tutaj na forum.

Tak, było o tym głośno chyba 2 lata temu. Znalazca zadeklarował że nieodpłatnie przekaże kroniki do siedziby klubu

Odpowiedz do tematu