Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawodnicy, których warto obserwować.
Autor Wiadomość
kris_77 

Wysłany: 2014-05-06, 23:42   Zawodnicy, których warto obserwować.

Zakładam nowy temat po telefonie kumpla z Ostrowa. Wie o co chodzi w żużlu, kibicuje Ostrowi, sympatyzuje z Gorzowem. I mówi mi ostatnio tak: zapamiętaj 2 nazwiska: Bellego i Porsching. Sprawdziłem wyniki i pisze mu, że punkty robią, ale żeby poczekał chociaż na 1 ligę, bo w II to wiadomo. A on mi, że nie o punkty chodzi, tylko o styl, zawziętość, walkę, serce, itd. Na żywo ich nie widziałem. Wierze koledze na słowo. A co wy na tych jeźdźców? Może macie inne ciekawe propozycje?

Chodzi mi o przyszłościowych zawodników, bo w tym samym Ostrowie jeździ z powodzeniem Peter Karlsson. :-)

leszek 

Wysłany: 2014-05-07, 21:00   

Przyszłościowy też był Kildemand o którym była mowa 2 lub 3 nawet sezony , ale najwidoczniej nikt z zarządu klubu nie patrzy co świerkają kibice :)

Ebi 

Team: FG
Wysłany: 2014-05-08, 11:11   

leszek napisał/a:
Przyszłościowy też był Kildemand o którym była mowa 2 lub 3 nawet sezony , ale najwidoczniej nikt z zarządu klubu nie patrzy co świerkają kibice :)

Wiesz, nasz zarząd to jak wydział szkolenia PZPN. Też stwierdzili, że Podolski i Klose nie rokują na przyszłość... Poza tym, kibic ma płacić i nie zadawać pytań. Tam siedzą prawdziwi inteligenci, a my to zwykłe tłuki.

boberGW 

Wysłany: 2014-05-08, 13:22   

Ebi, Boże co jest z Tobą chłopie :-) Strasznie jesteś negatywnie nastawiony do wszystkiego, smutne to.
Co waszym zdaniem ma zrobić Zarząd z takim Porsingiem? Za kogo go wziąć? Przeciez taki zawodnik nie zgodzi się siedzieć na ławie, jak może regularnie jeździć. Wzięli Linusa, teraz Rasmusa. Z Kildemandem był temat: on albo Świder, postawili na Świdra, bo Polak, i w świetle kontuzji Gapy to był najlepszy wybór z możliwych. Generalnie od paru lat większość transferów to strzały w 10, a z reguły celujemy w zawodników pod formą (prócz Zagara). Iversen, Kasprzak, Jensen, Świderski byli totalnie pod formą w momencie przejścia do Stali. Zauważcie jakieś plusy tego klubu.

Ebi napisał/a:
Poza tym, kibic ma płacić i nie zadawać pytań.

Że Zarząd nie słucha kibiców też się nie zgodzę. Zagar wzięty typowo pod kibiców. Zadaj pytanie prezesowi mailem, na facebooku, czy gdzie tam chcesz i zobacz czy ci odpowie. Jak miałem problem odpowiedź od Prezesa dostałem w ciągu dwóch godzin. Nie podoba mi się krytyka dla samej krytyki. Jeśli się krytykuje, to musi to być krytyka konstruktywna.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

kris_77 

Wysłany: 2014-05-08, 13:59   

boberGW napisał/a:
Co waszym zdaniem ma zrobić Zarząd z takim Porsingiem? Za kogo go wziąć? Przeciez taki zawodnik nie zgodzi się siedzieć na ławie, jak może regularnie jeździć.

Nie pisałem pod kątem transferu od ręki czy wypożyczenia. Bardziej mi chodzi o to, że z kasa klubową różnie może być i odPUKać w 2016 czy 2017 nie będzie nas stać na PUKa, albo Kaspera jak złoty medal IMŚ zrobi.

W piłce to się skałting nazywa. :-) . Chodzi mi o to, żeby mieć kontakt z takim zawodnikiem, znać jego ewentualną opinię na temat "przyszłej jazdy" w lepszym niż II ligowym klubie. Zaprosić na jakiś turniej.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2014-05-08, 16:35   

Ilja Czałow, Andrzej Lebiediev, Artiom Wodjakow.
Ale to opisane jest w innym wątku...

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2014-05-08, 17:29   

Przecież nasi cały czas utrzymują kierunek północny: THJ, Simon Gustafsson, MJJ, Linus Sundstroem, PUK, teraz Rasmus Jensen. Czy to takie trudne?

Kildemanda nie ma w Stali, bo nie miał ciśnienia na Stal, a bardziej na finanse i samą jazdę w ekstralidze.

Masters, w Gorzowie nie ma miejsca na wschodnie fantazje. To już wiemy od ilu sezonów? Od zawsze! Jakoś nie mają w klubie przekonania do tamtejszych zawodników (z małym wyjątkiem). Może się to kiedyś zmieni, kto wie? Odpowiedni człowiek w klubie ze spojrzeniem na wschód mógłby coś zmienić.

Mnie osobiście od kilku sezonów ciekawi postawa Milika. On również zapowiada się na niezłego żużlowca.

Michu5 

Wysłany: 2014-05-08, 18:00   

Pierwszy mecz przegrany, a na forum już się zaczynają nerwowe poszukiwania wzmocnień, jakby sezon był przegrany.

Za chwilę zaczniecie wypisywać skład Stali na 2015 rok :D

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2014-05-08, 18:29   

Krisowi przy zakładaniu tego wątku bardziej chodziło o młodych gniewnych, którzy dobrze rokują na przyszłość i nie są drodzy, niż na ustawianiu składu na przyszły sezon. Takie perełki w żużlu co jakiś czas się pojawiają i wiadomo, że kto pierwszy ten lepszy. A mecenat czasem w cenie. Jak nie poleci na dużą kasę, to może zostanie w klubie przez kilka ładnych lat. Wiem, dzisiaj to już takie myślenie romantyczne, prawie wszyscy lecą na kasę. Na szczęście wciąż jest to prawie :-)

Matju 

Team: Łaguta Racing
Wysłany: 2014-05-08, 20:54   

Masters jeśli chodzi o Wodjakowa, to sprawa jest już nieaktualna. Nie wiem co by musiało się stac, żeby znowu wsiadł na motor. I nie chodzi o to, że znowu ma jakieś problemy. Po prostu od zeszłego sezonu nie siedział na motorze w oficjalnych zawodach, więc ciężko spodziewać się, że teraz nagle znalazłby się ktoś kto w niego zainwestuje i da mu czas na spokojne odbudowanie formy.

Co do zawodników ze Wschodu, to rozpisywałem się już nie raz i nie dwa. Czasami fajnie się czytało jak o zawodniku, o którym pisałem rok/dwa wcześniej, nagle inni zaczynali się zachwycać ;)

Co do Lebiediewa, to prawdopodobnie jeśli nic się nie zmieni to trafi do Czewy. Już w tym roku był dogadany, ale Lokomotiv nie chciał go puścić co mnie wcale nie dziwi. Zresztą dla niego może to i lepiej. Rok w 1 lidze mu nie zaszkodzi. Ważniejszy jest spokojny rozwój krok po kroku.

O Czałowie też już wszystko zostało wcześniej napisane. W Kułakowa zainwestował Toruń, chociaż z tymi inwestycjami to póki co nie szaleją, co widać zresztą po wynikach (mimo, że w lidze pojechał bardzo dobrze).

Ja chciałbym zwrócić uwagę na Wadima Tarasienkę. W przerwie zimowej napisałem, że albo skupi się na rodzinie, życiu prywatnym itd. albo weźmie się poważnie za sport. I wygląda na to, że wybrał tą drugą stronę. Przeniósł się na stałe do Gniezna, znalazł kilku mniejszych sponsorów, podpisał kontrakty w innych ligach, no i ostro wziął się za treningi. Po wynikach było widać, że progres jest widoczny, ale niestety przez kontuzje straci teraz miesiąc. Tym niemniej wydaje się, że jeszcze nie wszystko stracone w przypadku Wadima. Nie zapominajmy, że on ma 20 lat.

Co do innych ciekawych młodych zawodników.

Trofimow już trenuje od czasu do czasu z Unią Leszno.
Fayzulin (99 r.) łapie starty gdzie się da, głównie w Niemczech.

Żadnego z nich nawet nie zaproszono na trening do nas, a pewnie chętnie by się zjawili, żeby potrenować na naszym trudnym torze.

Z innych ciekawych zawodników - Lachbaum (rocznik 98), Gleb Szewczenko (97), Sosnow (96).

Ciekawi mnie też co będzie z zawodników, którzy są wychowani na lodzie, a w tym roku próbują swoich sił w klasycznych żużlu - Jegor Myszkowiec (96) czy Władimir Bobin (94). Jak wiadomo Rosja ma całe zastepy świetnych zawodników na lodzie. Być może wreszcie któryś wyp0ali też w klasycznej odmianie.

maxmatecki 
Stal Gorzów!

Team: Coca C...a
Wysłany: 2014-05-08, 21:10   

Tylko trzeba zadac sobie pytanie.Kto wylozy pieniadze na tego "mlodego gniewnego"?Od tak zeby sobie pojezdzil i moze trafna bedzie inwestycja.Jesli biedny Adrian nie ma na czym jezdzic i organizowana jest zrzuta na silnik dla niego przez kibicow.Niech moze klub wylozy te kaske na niego?Jest swoj i fajne bedzie patrzec jak smiga!!!!!!

Ebi 

Team: FG
  Wysłany: 2014-05-09, 20:07   

boberGW napisał/a:
Ebi, Boże co jest z Tobą chłopie :-) Strasznie jesteś negatywnie nastawiony do wszystkiego, smutne to.
Co waszym zdaniem ma zrobić Zarząd z takim Porsingiem? Za kogo go wziąć? Przeciez taki zawodnik nie zgodzi się siedzieć na ławie, jak może regularnie jeździć. Wzięli Linusa, teraz Rasmusa. Z Kildemandem był temat: on albo Świder, postawili na Świdra, bo Polak, i w świetle kontuzji Gapy to był najlepszy wybór z możliwych. Generalnie od paru lat większość transferów to strzały w 10, a z reguły celujemy w zawodników pod formą (prócz Zagara). Iversen, Kasprzak, Jensen, Świderski byli totalnie pod formą w momencie przejścia do Stali. Zauważcie jakieś plusy tego klubu.

Ebi napisał/a:
Poza tym, kibic ma płacić i nie zadawać pytań.

Że Zarząd nie słucha kibiców też się nie zgodzę. Zagar wzięty typowo pod kibiców. Zadaj pytanie prezesowi mailem, na facebooku, czy gdzie tam chcesz i zobacz czy ci odpowie. Jak miałem problem odpowiedź od Prezesa dostałem w ciągu dwóch godzin. Nie podoba mi się krytyka dla samej krytyki. Jeśli się krytykuje, to musi to być krytyka konstruktywna.

Nastawiony negatywnie jestem tylko do głupich decyzji. Wiedziałem , że zaraz znajdzie się jakiś obrońca zarządu i ich racji. Cóż, tak już musi być. Szkoda tylko, że ten zarząd nie słuchał głosu kibiców przed sezonem 2013 sprowadzając wcale nie taniego , a kompletnie bezużytecznego wiadomo kogo. Wiem, wiem. I tu zaraz znajdą się argumenty za obroną takiego stanowiska 8-)

boberGW 

Wysłany: 2014-05-10, 20:11   

I tu Cię zdziwię ;-) Dla mnie Nermark w Stali był najgorszym posunięciem Zarządu chyba w ostatniej dekadzie i nie potrafiłem znaleść dla niego choćby jednego argumentu :-)
kris_77 napisał/a:
Chodzi mi o to, żeby mieć kontakt z takim zawodnikiem, znać jego ewentualną opinię na temat "przyszłej jazdy" w lepszym niż II ligowym klubie. Zaprosić na jakiś turniej.

Wydaje mi się, że my kibice też nie wiemy wszystkiego. W zapraszaniu na turnieje jest jeden problem - w Gorzowie ich nie ma :-) Oczywiście jest GP, ale tu nie zaprosimy nikogo z wiadomych względów ;-)
Był kiedyś Memoriał, który mógł pełnić taką funkcję i mam nadzieję, że jak już skończy się u nas GP wrócimy do tego zacnego turnieju.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

kris_77 

Wysłany: 2014-05-10, 23:01   

boberGW napisał/a:
Był kiedyś Memoriał, który mógł pełnić taką funkcję i mam nadzieję, że jak już skończy się u nas GP wrócimy do tego zacnego turnieju.

To, że nie ma turniejów to też jest problem.
A Historia tego Bellego (francuz) była taka:
- pokazał się na IMEJ - chyba trzeci był
- w Angllii w niższej lidze coś punktował
- zaprosili go na turniej i jakiś trening do Ostrowa (wypadł średnio, ale go zapamiętali)..........
- ..........................
- w debiucie ligowym zdobył 13+1.

Wiem, wiem, II liga, ogórków woził zaraz ktoś napisze. Pojedzie do Piły i go pewnie Świst będzie woził itd, itd.

Koledzy zaczęli pisać o zawodnikach ze wschodu i dobrze, Tak jak DonLucas pisał chodzi o młodziaków lub zawodników mało znanych za których nie trzeba na dzień dobry za podpis bulić dużo kasy. Można go wspierać, dać trochę kasy na rozwój, sfinansować szkołę, kupić kilka opon, części itd. I przede wszystkim mieć na oku.

Pao 

Wysłany: 2014-05-12, 22:49   

Matju napisał/a:
Trofimow już trenuje od czasu do czasu z Unią Leszno.
Fayzulin (99 r.) łapie starty gdzie się da, głównie w Niemczech.

Żadnego z nich nawet nie zaproszono na trening do nas, a pewnie chętnie by się zjawili, żeby potrenować na naszym trudnym torze.

I tu się synek zdziwisz: Trofimow trenował w przerwach między biegami w MIMW z innymi juniorami z Leszna.

Pytanie do tych co oglądali w sobotę SEC: jak wam podobała się jazda Michaela Härtela? Moim zdaniem jak na 16-latka spisał się nader dobrze. Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że gdyby podobny turniej rozegrano w 2011 roku w Gorzowie, to Zmarzlik mógłby nie zaprezentować się tak dobrze.

Obserwując wyniki zawodów z różnych zakątków świata moja uwaga skierowała się na tegorocznym koledze Iversena z King's Lynn: Robercie Lambercie. Jak wspomniany Härtel, też ma 16 lat i patrząc na fakt, że w Elite League nie startuje z pozycji rezerwowego, CMA po rozegranych meczach na poziomie 5,5 punktu jest całkiem dobra. Warto też wspomnieć, że już jako 14-latek zdobył srebrny medal MIM niemiec (do momentu ukończenia 15 lat startował z ich licencją).

Matju 

Team: Łaguta Racing
Wysłany: 2014-05-13, 07:06   

Synek no to przecież napisałem, że trenuje z zawodnikami Unii Leszno ;) Nawet część sprzętu ma po braciach Pawlickich.

Trenował na MIMW na torze w Lesznie czy w Gorzowie ? Bo jeśli nawet w Gorzowie, to nie zmienia to faktu, że przyjechał z Unią Leszno, a nie na zaproszenie Stali ;)

Swoją drogą ciekawi mnie co się dzieje z Erikiem Pudlem ? To chyba jeden z nielicznych, który trenował w GW mając kilkanaście lat. Zapowiadał się na ciekawego zawodnika, ale jak to w żużlu często bywa, gdzieś przepadł.

Pao 

Wysłany: 2014-05-15, 23:29   

Bądź spokojny. Po roku czy dwóch przerwy Pudel w tamtym sezonie startował w barwach Wolfslake Falubazu. ;-)

Witek trenował w Gorzowie. Gdyby prezentował się podczas MIMW w Lesznie to bym o tym nie wiedział ;-) Szczerze mówiąc nie wiem który to z nich był, próbowałem dowiedzieć się na Sportsboardzie ale nie uzyskałem odpowiedzi.

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2018-06-11, 23:03   

Nasz zarząd podnieca się podpisaniem 3-letniego kontraktu z 23-letnim Niemcem, który "ma sprzęt", natomiast Rybnik po raz kolejny wyciąga z Wysp młodego królika z kapelusza Daniela Bewley'a i daje mu jechać w lidze, gdzie ten robi 13+2 (pomijam już poziom sportowy przeciwnika). Chłopak ma 19 lat, a w tej chwili właśnie jest indywidualnie w top-6 w Wielkiej Brytanii i za chwilę dowiemy się na którym miejscu skończy zawody. Poza tym jego dynamiczna jazda i myślenie na torze pokazuje, że z chłopaka może być całkiem dobry rajder.

Poza tym Robert Lambert, to też koleś, którego chętnie bym zobaczył w Gorzowie, o czym pisałem przed sezonem. Kolejny sezon w Lublinie i kolejny jedzie póki co bdb. Wiek? 20 wiosen.

A my dalej wierzmy w Linusa, że w 2020 na pewno odpali :lol:

PS. I koleś wygrał wyścig barażowy i za chwilę pojedzie o tytuł Mistrza Wlk. Brytanii

Odpowiedz do tematu