Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza Prosta
Autor Wiadomość
spooszan 
blokers

Team: Nygusy'08
Wysłany: 2008-12-02, 21:35   Pierwsza Prosta

Pod tymi linkami można ściągnąć dokument "Pierwsza Prosta", który ukazał się na HBO w zeszły piątek.
Oto linki:

http://rapidshare.com/fil....kris.part1.rar

http://rapidshare.com/fil....kris.part2.rar

http://rapidshare.com/fil....kris.part3.rar

Zaraz zabieram się za oglądanie. Jutro napisze jak wrażenia.

mumak 
ktoś

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2008-12-02, 21:51   

czekamy na recenzje , ja niestety moge na raz sciagnac tyklko 200 mb wiec sciaganie zajmie dlugo ( kochany rapid i jego limity) ma ktos to moze na innym serwerze :> gdzie nie ma limitów ?

spooszan 
blokers

Wysłany: 2008-12-03, 16:08   

Daj odśwież i będziesz mógł zasysać dalej ;-)
Oglądałem wczoraj. Jak dla mnie rewelacja. Pozytywnie się zaskoczyłem, gdyż myślałem, że będzie to kolejna próba ukazania jaki to żużel jest niebezpieczny i ile osób już zginęło na nim.
Jest to reportaż o dążeniu młodego żużlowca do celu i o przeszkodach jakie stoją mu na drodze.
Warto obejrzeć. :-)

FZAdam87 

Wysłany: 2008-12-03, 18:34   

popieram spooszan
film rewelacja pokazuje jak na prawdę jest w speedway i od strony zawodnika i kibica.
respekt dla kolesia że pamiętał o ś.p Rafale Kurmańskim i o Łukaszu Romanku szkoda że zabrakło jeszcze tam Dadosa ale film pozytywnie zaskakuje
polecam !!!

Wojtek 

Wysłany: 2008-12-03, 21:50   

Ciężko ocenić ten film, bo z jednej strony nie jest to produkcja typowo nastawiona na kasę, nie można mówić o fabule, w końcu to jest dokument, dużo sztuczności jest... Dodatkowo no niestety wieje nudą. Z drugiej zaś strony film życiowy, pokazujący jedną wielką tragedię, nie mowie o skutkach, czyli samobójstwach, itp, ale o przyczynach, o tym jak młodzi są traktowani w klubie, gdy zapisują się do szkółki nie wiedzą jakie piekło ich czeka...

Wielkim plusem całego filmu jest rozmowa z Wilkiem i Skórnickim. Skóra- jak zawsze poczucie humoru, gadka o tym jak zdawał licencje wbiła mnie w ziemię =D + Wilk- widać, że człowiek swoje przeżył i to co mówi, to nie jest jakiś tam byle bełkot, tylko inteligentna gadka.

Teraz minus. Kamera wyłapała coś, co nie powinno się tam znaleźć, mówię konkretnie o kibicach samozwańczej dumy lubuskiego, a konkretnie o osobie, która rzuciła butelką w leżącego zawodnika i omal nie trafiła go w głowę, skandal, bydło, hołota... A potem jeden czy drugi kur** kretyn płacze, że działacze wywierają naciski i przez to są te wszystkie tragedie, a kibic tylko nieszczęśliwy i pójdzie na pogrzeb, ale butelka rzucona w leżącego? Aż ciśnie się cytat z pewnego filmu "W domu siedź kur** gamoniu".

Cytat:
"Pozytywnie się zaskoczyłem, gdyż myślałem, że będzie to kolejna próba ukazania jaki to żużel jest niebezpieczny i ile osób już zginęło na nim. "

Niestety nie do końca mogę się zgodzić, kiedy doczekam się reportażu/dokumentu/tudzież normalnego filmu opowiadającego o wielkich zawodnikach, pamiętnych akcjach, wywiadach z zawodowcami takimi jak Gollob. Jaguś? Kiedy doczekam się tego co można zobaczyć na każdym meczu? Emocje, walka, a nie to co zdarza się raz na kilka miesięcy- poważna kontuzja?

Naucz się grać w pokera dzięki strategiom zawartym w artykułach i zgarnij 50$ bonusu od PokerStrategy bez wpłacania nawet złotówki!
Pytania? Pisz na GaduGadu:7513595

bir11 
KSSG 1947

Wysłany: 2008-12-07, 11:19   

Przepraszam ze nie na temat .. bo dopiero zasysam ten filmik. i oglądałem tylko wycinki na
YouTube.pl to chciałem powiedzieć dla tych którzy jeszcze nie wiedza
ze dzis ruszają kolejne odcinki 39 i pół . pozdro i jeszcze raz sory

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2008-12-07, 19:13   

Wojtek napisał/a:
Kamera wyłapała coś, co nie powinno się tam znaleźć, mówię konkretnie o kibicach samozwańczej dumy lubuskiego, a konkretnie o osobie, która rzuciła butelką w leżącego zawodnika i omal nie trafiła go w głowę,

Brawo Wojtek, dokładnie to samo rzuciło mi się w oczy podczas oglądania tego fragmentu. Trudno powiedzieć, że zostało to celowo wkomponowane w film, ale fakt faktem, że dobrze to nie świadczy nie tylko o kibicach zielonogórskich, ale i o kibicach żużla w ogóle. Ponieważ przeciętny widz z nieżużlowego miasta np. Jelenia Góra czy Białystok po zobaczeniu tej sceny może mieć różne, niekoniecznie pozytywne odczucia i przemyślenia.

Poza tym film niezły. Nie pokazuje co prawda wielu aspektów tego sportu, można raczej powiedzieć, że je spłyca. Po mimo to, jest niezłym dokumentem starającym się ukazać jakie układy panują w żużlu, w klubach (text typu: za Ząbika tak nie było), a przede wszystkim pokazuje drogę młodego adepta żużlowego do dorosłego żużla poprzez przygotowania do licencji. Podkreślona została również rola rodziców w tym sporcie i to ile kosztuje ich to wyrzeczeń oraz co znaczy ich podejście w rozwijaniu pasji syna.

Z drugiej strony wywiady i komentarze zawodników moga utwierdzać, że jeżeli chce sie coś w tym sporcie osiągnąć należy sie mu całkowicie poświecić.

No i oczywiście na koniec poruszona została kwestia psychiki, mówiąca o tym że żużlowiec to też człowiek i w tym zawodzie stres i wymagania są olbrzymie, a bez odpowiedniego wsparcia może to się niekiedy skończyć tak jak się kilka razy zdarzyło...

Podsumowując: obejrzałem ten dokument z zainteresowaniem i oceniam go pozytywnie.
Polecam :!:

spooszan 
blokers

Wysłany: 2008-12-07, 22:35   

Don Lucas napisał/a:
Brawo Wojtek, dokładnie to samo rzuciło mi się w oczy podczas oglądania tego fragmentu.

Moim zdaniem to nie powinno mieć miejsce takie zachowanie się kibiców. Ukrywanie tego nie ma sensu. To jest dokument pokazujący realia speedwaya a nie go gloryfikujący.
Może obejrzy to osoba, która rzuciła tą butelką i następnym razem zastanowi się dwa razy zanim ponownie przyjdzie mu do głowy podobna myśl.

Fenix 

Wysłany: 2009-03-11, 01:49   

Gdzie moge zobaczyc ten filmik?? Poza rapidshire bo cos mi szwankuje od dawna, nawet na youtubie nie ma :(

szogun58 
RECYDYWA!!!

Wysłany: 2009-03-11, 08:44   

http://torrenty.org/torrent/307928

teddy_bear77 

Wysłany: 2009-05-07, 13:44   

Zapraszam wszystkich do pobierania: ;-)

Video Speedway World Finals (1972,73,74,75,78,81,82,93,94 + Pierwsza Prosta)

Jest to zestaw filmów jakie posiadam i udostępniłem do pobierania :-)

http://www.mininova.org/tor/2569277

http://thepiratebay.org/torrent/4885988

Odpowiedz do tematu