Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal - Sparta
Autor Wiadomość
Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-07-30, 08:11   Stal - Sparta

Dzisiaj mecz na szczycie. Jeszcze nie tak dawno wątek meczowy byłby założony na 2 tygodnie wcześniej, a jak trafił się jakiś "wyrywny" kibic, to jeszcze prędzej. Tymczasem teraz na kilkanaście godzin przed zawodami cisza... Czy to koniec forum? No cóż, widać takie mamy trendy, że udzielamy się na innych portalach i tutaj nie mamy sobie nic więcej do powiedzenia...
Wg mnie skład Sparty wbrew niektórym piewcom potęgi wrocławskiej nie powala. Gdyby nie fakt, że kilku zawodników Stali ma dołek, to nie byłoby wątpliwości, że mecz wygramy. Tak, jak to miało miejsce od 15 lat na torze w Gorzowie. We Wrocławiu wygraliśmy 1 punktem, wygrana w Gorzowie w takim samym choćby stosunku nas absolutnie satysfakcjonuje. Tyle tylko, że obecna forma zawodników obu zespołów, to jedna wielka zagadka. Tak naprawdę, to można tylko w ciemno obstawiać dwucyfrówkę Zmarzlika. Kto odgadnie jako pojedzie Woffinden, Woźniak, Lebiediew czy Milik? A z naszej strony Vaculik, Pawlicki, Iversen czy Kasprzak? Może być huśtawka nastrojów i każdy wynik jest możliwy. Wierzę w wygraną Gorzowa, ale nie odważę się wytypować wyniku. Po prostu nie mam pojęcia, na co kogo stać.

frans04 

Team: Stal
Wysłany: 2017-07-30, 16:24   Re: Stal - Sparta

Kiper napisał/a:

Wg mnie skład Sparty wbrew niektórym piewcom potęgi wrocławskiej nie powala.

Nie wiem co Cię, Kiper, mogłoby powalić, ale jak dla mnie skład Sparty jest bardzo mądrze budowany od kilku lat i w końcu doczekali się naprawdę fajnej, młodej drużyny. Tajski jako lider, Magic solidny wychowanek, do tego stopniowo wprowadzani młodzi, utalentowani zawodnicy jak Milik, Woźniak czy Lebiediew. Kto by parę lat temu pomyślał, że Czech będzie jednym z liderów czołowego polskiego klubu? Dodajmy do tego jedną z najlepszych par juniorskich w Polsce i mamy skład kompletny. Mi się taka koncepcja budowania ekipy bardzo podoba.

sensowny

Wysłany: 2017-07-30, 21:14   

Skład nie powala bo niektórzy sugerują się magią nazwisk a to jest złudne bo Sparta jedzie jak przecinak

Niestety dziś zabrakło punktów Przemka i Bartek dał się przywieżć 1:5

RAFIK 

Wysłany: 2017-07-30, 21:15   

Fajny meczyk,wynik trzymał w napięciu do 14 biegu.Przemek musi odstawić RedBulle,szkodzą.Chłopaki czekają pewnie na jesienne temperatury coś koło 5 stopni,wtedy maszynka będzie chodzić jak w kwietniu :mrgreen: Graty dla Wrocławian.Drużyna kompletna na tę chwilę.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2017-07-30, 21:49   

Serce boli,ale trzeba przyznać że wypunktowali nas po mistrzowsku.
Tylko Vaculik i Iversen nie zawiedli,pomijam młodych.
Niestety ale na tę chwilę to starcza na czwarte miejsce.
Może warto w obliczu postawy Pawlickiego sięgnąć po posiłki.

Thorgal 

Wysłany: 2017-07-31, 00:13   

Niech Pawlicki udowodni swoja wyższość nad Linusem na treningach. Obecnie mamy mocne 4 miejsce. Dobrze ze to byl mecz o nic. A może nam nawet pozwoli na walkę z Lesznem w półfinale?

Forum troche ruszy. Potrzebowaliśmy tej porażki.

Sklad Wrocka na chwile obecna mega wyrównany. Kandydat nr 1 do DMP.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2017-07-31, 06:59   

Thorgal napisał/a:

Sklad Wrocka na chwile obecna mega wyrównany. Kandydat nr 1 do DMP.

Z czwartego miejsca to my trafiamy na .......kogo?......no właśnie....Wrocław.

yellow-blue

Wysłany: 2017-07-31, 07:10   

Mecz położył Chomski. Przemek po kontuzji i jechał jak jechał. Fakt, że błędy karygodne, ale w ostatnim przynajmniej walczył jak mógł i to się ceni. W 9 biegu należało puścić za Przemka Bartka/PUKa. Do tego biegi nominowane, gdzie puszczenie Bartka w 14 było błędem. Trzeba było ryzykować i puścić teoretycznie słabszych w 14, zakładając że wygramy 4-2, a Bartka 15 na utrzymanie wyniku. Ale tak nagle robić taktyczną, bieg po biegu to dla Chomskiego nie do ogarnięcia. Zero reakcji. Nie mówiąc już o tym, że Linus w tej formie powinien był wskoczyć za Przemka. Chomski w ogóle go ściągnął na trening?

No i oczywiście tor. Ile jeszcze ku.. razy Bartek po przegranym starcie nie będzie miał co zrobić? Czy Stasiu tego nie widzi, że tor bez mijanek po dużej nam nie służy :?: :-x Ah tak zapomniałem, było gorąco, nowa nawierzchnia, słońce, zacieniony jeden łuk, front atmosferyczny znad Atlantyku i komisarze toru :roll:

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-07-31, 09:14   

Powiedzmy o ile ostatnie trzy porażki można było przyjąć na klatę tak tą wczorajszą już niestety nie jestem w stanie strawić.

mnie zastawia kilka rzeczy:

1) start Przemka Pawlickiego to jakieś nieporozumienie - zastanawiam się czy się to kwestia sprzętu czy formy fizycznej po kontuzji, na motocyklu lepiej wyglądał Czerniawski niż Przemek
2) jeżeli trener widział dyspozycję Pawlickiego na treningu dlaczego nie wezwał Linusa?
3) brak manewrów taktycznych - faktycznie, dlaczego nie wstawił w 9 biegu rezerwy taktycznej?

Fakty na dzień dzisiejszy są takie, że w PO pojedziemy z 4 miejsca i na 99,9% pojedziemy z Wrocławiem, który na dzień dzisiejszy jest zespołem kompletnym z trójką mega mocnych seniorów (Tai, Magic i Milik), bardzo silną drugą linią (Lebiediev, Woźniak) i najlepszą młodzieżową parą ligi.

Nie wiem skąd macie tak duże obawy przed Falubazem? Moim zdaniem to jedyny zespół, z którym na dzień dzisiejszy możemy powalczyć w półfinale. Brak juniorów oraz chimeryczna seniorka mogłaby dać nam cień nadziei na wygraną. Niestety jednak z nimi w półfinale nie pojedziemy, ale jestem jakoś "dziwnie spokojny", że z Falubazem spotkamy się w meczu o brązowy medal.

W każdym razie wczorajszy mecz to po prostu porażka na całej linii w wykonaniu naszych orłów... a jedynym zawodnikiem do którego nie można mieć po wczorajszym meczu pretensji to Martin Vaculik, który w poprzednich meczach kładł nam wynik na łopatki.

PS. Ktoś pamięta kiedy ostatni raz Bartek dał się przewieść w Gorzowie dwa razy 1:5?

Teppis 
_________

Team: SG
Wysłany: 2017-07-31, 09:33   

W tym roku Bartek na torze w Gorzowie oprócz wczorajszego meczu tylko raz przywiózł w biegu mniej niż 2 pkt, było to 1 z bonusem w 15 biegu meczu z Grudziadzem.. o czymś to świadczy

yellow-blue

Wysłany: 2017-07-31, 11:19   

marcin_crx napisał/a:
PS. Ktoś pamięta kiedy ostatni raz Bartek dał się przewieść w Gorzowie dwa razy 1:5?

Tak to jest jak się robi tor pod start i po 1 okrążeniu można wpisywać wyniki w program.

yagr

Wysłany: 2017-07-31, 11:38   

Dzień dobry ! Chciałem dzisiaj dojechać naszym ostro ale stwierdziłem , ze to nie ma sensu. Mi lepiej z tym nie będzie a i naszym nie pomoże. Tak swoją drogą to czy ktoś z klubu czyta to co my tu piszemy ? Obawiam się , że chyba niestety nikt tu nie zagląda. Od meczu z Częstochową próbuję zwrócić uwagę , że nie jest dobrze. Poza tym , że kilku osobom na tym forum się to nie spodobało na zasadzie co się czepiasz, no przecież nic się nie stało itp. nie zmieniło się nic. Jak zaczęliśmy lecieć w dół , tak lecimyyyyyyyy !!!! To co się stało wczoraj to katastrofa , dramat , tragedia i nawet nie chodzi o to , że przegraliśmy z drużyną która na dzisiaj jest głównym kandydatem do złota. Chodzi mi o to , że przegrywaliśmy starty z kretesem a na dystansie nie dało się nic zrobić. Co jest do jasnej cholery ( sorry ) żeby Bartek nie mógł na trasie dojść do swoich rywali. Kto ten tor przygotował w taki sposób ? A może wczoraj to jechaliśmy nie w Gorzowie a we Wrocławiu ? Ktoś zrobił Stali niezłą dywersyjną robotę. I te niby treningi od rana co to w ogóle jest ? Jedziemy mecz o 19-tej to trening dzień wcześniej a nawet dwa o tej samej godzinie z równaniem toru po serii jak w meczu. Mam wrażenie ,że wkradł się jakiś taki tumiwisizm w naszej ekipie. Prezes też jakiś taki nieobecny. Wali się Stal Gorzów a prezes bierze przykład z Petru czy co ? Haloooo Stal , haloooo prezes , halooooo trenerzy i zawodnicy , jest tam kto. ?! Mój poprzednik napisał , że na 99,9 % w półfinale jedziemy z Wrocławiem i tutaj po krótkiej analizie pełna zgoda. Nawet dwa punkty za Rybnik nic w tabeli nie zmienią. Tylko zwycięstwo w Lesznie lub Zielonej Górze mogłoby zmienić układ ale pytanie czy to jest możliwe ? Na dzień dzisiejszy , na teraz zdecydowanie nie. Nie wiem co musiałoby się wydarzyć. Jeszcze trzy kolejki i mecz o wszystko , o rehabilitację i o szacunek kibiców. Po tej drużynie z początku sezonu nie zostało już nic.

[ Dodano: 2017-07-31, 11:57 ]
- Tor był dla nas niemalże idealny. Życzyłbym sobie, by taki był zawsze - chwalił po meczu zdobywca kompletu punktów dla Włókniarza, Leon Madsen. - Bardzo dziękuję ludziom odpowiedzialnym za przygotowanie toru i trenerowi. Wykonali fantastyczną robotę. Nie było to łatwe ze względu na upał - komentował.

A Kędziora cieszył się, że duży wysiłek, jaki włożył wraz z toromistrzem, przyniósł oczekiwany efekt. - Jestem tyranem w pracy - mówił szkoleniowiec Włókniarza. - Razem z toromistrzem przychodziliśmy do pracy od czwartku o 5 rano, aby przygotowując tor uniknąć słońca. I przygotowaliśmy nawierzchnię tak, że naszym zawodnikom pasowała. Dla mnie i dla toromistrza najważniejsze jest to, że na przedmeczowym obchodzie toru wszyscy zawodnicy akceptowali warunki. Przede wszystkim start. Porównywali go do ostatniego spotkania z Lesznem, którego co prawda nie wygraliśmy, ale chodzi o powtarzalność. Poza tym na dystansie chłopcy walczyli i wygrywali starty - stwierdził szkoleniowiec Włókniarza.

To ze Sportowych Faktów.
Można ? Ano jak widać można tylko trzeba chcieć albo umieć !!!!

miszarus
STAL!

Wysłany: 2017-07-31, 14:16   

Problem w tym, że Chomski nie pogotować toru. Ostatni tytuł z Toruniem to chyba Paluch robił tor, bo Staszek był osrany, że mogą to przegrać. A Piotrek P. to wiadomo, że potrafi :)

Ścigania na Jancarzu dawno nie było, a Chomski nawet towarzystwa nie potrafi wziąć, żeby nauczyli się jeździć. Oni po prostu myśleli, że ten mecz wygrają, że w GW to zawsze wygrają. Trening pewnie był jak piknik....Vaculik też jeszcze nie jest spasowany, bo gdyby był to byłby 15. I dobrze, że Sparta nam dołożyła. Jak trafimy na nich to może się zepną i zrozumieją, że mecz sam się nie wygra i czasy, że każdy u nas dostawał w palnik się skończyły.
Ostatnio zmieniony przez poro 2017-08-01, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  

As17 

Team: stal
Wysłany: 2017-07-31, 14:39   

Z takim torem to my nie mamy czego szukać w play offach - jazda gęsiego zabija ten sport

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2017-07-31, 15:13   

Inna rzecz jest taka, że ostatnio atmosfera na meczach strasznie siadła.

Brak dopingu, nie ma młyna (żeby była jasność nie tęsknie za nimi), ale ostatnio faktycznie jest słabo w tym aspekcie...

As17 

Wysłany: 2017-07-31, 15:40   

A pojedz na wyjazd to zobaczysz jak pikniki sami prowadzą doping można - można. A co do ilości porażek to jak się postaramy to możemy pobić rekord. Na tą chwilę patrząc na atmosferę i inne pochodne mamy atmosferę mamy drużynę nie mamy formy, atutu toru i ,,trenera" i oczywiście czasu aby z tego gó...a coś ulepić .

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2017-07-31, 16:01   

Przyznam szczerze, szkoda by było po tak udanym początku sezonu zakończyć sezon na 4 miejscu.

Z drugiej jednak strony, czy naprawdę my na tym początku sezonu wykazaliśmy tak wysoki poziom?

Tak naprawdę wygraliśmy w Toruniu, gdzie każda drużyna z czołówki w tym roku tam wygrała, wygraliśmy tak naprawdę łutem szczęścia we Wrocławiu i pokonaliśmy w rozbitej ówcześnie formie Unię Leszno.

Reszta punktów przyszła nam w zasadzie z urzędu.

Do tego na początku sezonu zdarzył nam się remis z bądź co bądź nie najmocniejszym Falubazem.

Ja mogę przyjąć 4 miejsce na klatę na koniec sezonu, ale chce widzieć zaangażowanie i chęć treningu. To co wczoraj pokazał Pan Pawlicki woła o pomstę do nieba. Pomijam zdobycz punktową, bo każdemu zdarzyć się może słaby mecz, ale styl jazdy to jakieś nieporozumienie.

Michu5 

Wysłany: 2017-07-31, 16:25   

marcin_crx napisał/a:
Inna rzecz jest taka, że ostatnio atmosfera na meczach strasznie siadła.

Brak dopingu, nie ma młyna (żeby była jasność nie tęsknie za nimi), ale ostatnio faktycznie jest słabo w tym aspekcie...

To akurat fakt. Mieliśmy mecz z liderem, a atmosfera gorsza, niż na meczu z Grudziądzem. Cieszy mnie to, że druga prosta próbowała momentami pociągnąć doping , tak trzymać Panie i Panowie.

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-07-31, 16:30   

Przemo nie ma sprzętu - nie ma silników nie ma zawodnika, takie czasy. Ten wczorajszy to tragedia, Rafał dysponował lepszym. Lament lamentem ale nie sądzicie że zostaliśmy ostatnimi czasy nieco rozpieszczeni? Po dwóch złotach przyzwyczailiśmy się do szampana, kawioru i kalmarów i trudno się teraz przestawić na kiełbaskę z grilla. Jak by to powiedział Złotousty jesteśmy jak spasione koty :mrgreen: A kiełbaskę da się zjeść, a w tandemie z piwkiem będzie idealna na ewentualne niepowodzenie. Z głodu panowie nie umrzem ;-) Jak to śpiewają - bo najlepszy na Twój ból zawsze jest najlepszy full :-P Będzie dobrze, jak nie w tym roku to w następnym.

As17 

Wysłany: 2017-07-31, 22:05   

Jak będziemy tak podchodzić że jak nie teraz to za rok to znowu tytuł zdobędziemy za 30 lat. Zawsze trzeba spinać dupsko tu i teraz czas to jest to co przemija najszybciej i nic go nie odda za rok będziesz znów o rok starszy i tak co rok więc do boju tu i teraz !!! Walczyć a nie już odpuszczamy.

Thorgal 

Wysłany: 2017-07-31, 22:49   

Dobrze ze poza początek mieliśmy niezły bo z obecna forma dostajemy becki od wszystkich. Obecna Stal to drużyna do walki o utrzymanie. To 4 miejsce nie oddaje naszej sily. Jest dużo slabsza.

Ale skoro juz te Play offy chyba będą to wypadałoby zrobic szkolenie u Yody, Luke'a Skywalkera lub Morfeusza i rozwalić system ;-)

yagr

Wysłany: 2017-07-31, 23:26   

Ot taka ciekawostka.Przed chwilą obejrzałem sobie skrót wszystkich biegów z Częstochowy. Na 15 biegów ze startu i wyjścia z pierwszego łuku Zielona wychodziła 6 razy na 5-1.Gdyby tylko policzyć start i pierwszy wiraz to wynik powinien być w okolicach 51-39 dla Zielonej. Dalej przynudzal nie będę.Wnioski po wczorajszym meczu nasuwają się same i zdecydowana większość kibiców je zauważyła. Pytanie brzmi czy bezpośrednio zainteresowani obejrzeli choć ze dwa razy powtórki z naszego meczu ?

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2017-07-31, 23:59   

As17 napisał/a:
Jak będziemy tak podchodzić że jak nie teraz to za rok to znowu tytuł zdobędziemy za 30 lat. Zawsze trzeba spinać dupsko tu i teraz czas to jest to co przemija najszybciej i nic go nie odda za rok będziesz znów o rok starszy i tak co rok więc do boju tu i teraz !!! Walczyć a nie już odpuszczamy.
Brawo za ten post! Wierzyć i walczyć trzeba do końca, a nie podkulać ogon i śpiewać "nic się nie stało". Jak wczoraj to puścili po przegranym biegu z głośników, to myślałem, że sobie jaja robią. Tak to mogą krzyknąć kibice, a nie didżej sobie uzurpuje prawo do tego za cały stadion. Do Leszna i Zielonej jedziemy po zwycięstwo i nie ma co pękać. Tory znamy i lubimy, zawodników z łapanki nie wzięliśmy. Mają spiąć poślady, trenować do upadłego, dłubać w motorach, ćwiczyć obolałe kończyny i tyle! To jest ich praca i chleb powszedni.

Na rozliczenia przyjdzie czas po sezonie.

Ten sezon nie jest jeszcze przegrany, tylko trzeba walczyć! Sami sobie krzywdę robimy frajerskimi porażkami u najsłabszych w ekstralidze. Z czwartego miejsca też można zdobyć mistrza, bo drużyny są wyrównane i decydują niuanse jak kontuzje, spasowanie z torem, starty, defekty czy dyspozycja dnia.

MarkoS 
senior

Wysłany: 2017-08-01, 13:21   

Jeśli chodzi o "umarnięte" forum, to "witajcie w klubie". Forum Falubazu też wygląda na nieboszczyka. Ruch pojawia się przy produkcji kolejnych koszulek itp. Ale spinajcie pośladki, już niedługo derby :-D .
A jeśli chodzi o dyskusję - nie od dziś wiadomo, że mistrza zdobywa się przynajmniej jednym, dobrym juniorem. Dobry czas Falubazu był z Patrykiem na juniorce, dla Stali - z Bartkiem. Ostatnie mistrzostwa znaczone były RZ za słabego seniora, bo mieć 5 równych na seniorce przez cały sezon graniczy z cudem.
Emocji na derbach życzę.

btw. na zaczepki nie odpowiadam

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2017-08-02, 14:42   

Ja się zaczynam zastanawiać i okazuje się, że jest duża szansa, że mecz ostatniej kolejki z Częstochową u siebie będzie meczem o udział w PO, jeżeli przegramy w PO pojedzie Częstochowa!

Stanie się tak jeżeli Częstochowa otrzyma 3 oczka za Łagutę, a my ich nie otrzymamy (swoją drogą taka postawa byłaby bardzo nie fair play) oraz jeżeli Częstochowa w najbliższych dwóch kolejkach zdobędzie przynajmniej jeden punkt - szansa na to jest duża, jadą do Torunia gdzie mają realne szanse na bonus oraz jadą u siebie ze Spartą, gdzie moim zdaniem też nie stoją na straconej pozycji. Zakładam, że my punktów nie zdobędziemy ani w Lesznie, ani w ZG.

Odpowiedz do tematu