Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIII Runda PGE Ekstraligi: Falubaz - Stal
Autor Wiadomość
marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-08-09, 10:20   XIII Runda PGE Ekstraligi: Falubaz - Stal

Już w niedzielę Wielkie Derby Ziemi Lubuskiej odsłona kolejna.

Stal pojedzie do ZG opromieniona wygraną na trudnym terenie w Lesznie. Falubaz od pewnego momentu trzyma dość wysoki poziom, choć niedawno też przydarzyła im się wpadka w postaci wysokiej porażki w Częstochowie.

Falubaz to zespół 4 zawodników: Doyla, Hampela, Protasiewicza i Dudka - jeżeli zawiedzie jeden z czterech liderów to zespół jest do ugryzienia. Tor w ZG leży Stali od kilku lat, zatem mamy duże szanse na korzystny wynik.

Biorąc pod uwagę, że być może za trzy tygodnie spotkamy się ponownie w półfinale mamy naprawdę fajną okazję zapoznać się ponownie i zielonogórską nawierzchnią. Moim zdaniem w dużej mierze ten mecz to walka o drugie miejsce po fazie zasadniczej.

Jak ustawić pary? Ja bym poszedł chyba jednak podobnie jak w Lesznie, a zamieniłbym tylko numerami Iversena z Pawlickim:

1. Iversen
2. Pawlicki
3. Kasprzak
4. Vaculik
5. Zmarzlik
6. Karczmarz
7. Czerniawski

[ Dodano: 2017-08-09, 17:02 ]
oficjalne składy:

Cash Broker Stal Gorzów
1. Krzysztof Kasprzak
2. Martin Vaculik
3. Przemysław Pawlicki
4. Niels Kristian Iversen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
9. Jarosław Hampel
10. Jacob Thorssell
11. Patryk Dudek
12. Jason Doyle
13. Piotr Protasiewicz
14.
15. Alex Zgardziński

sensowny

Wysłany: 2017-08-09, 23:03   

no nie wiem tutaj Falubaz ma troche inne ustawienie

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/703742/falubaz-stal-powrot-martina-vaculika-sklady

As17 

Team: stal
Wysłany: 2017-08-10, 08:55   

Ten mecz pokaże czy u nas wraca moc w najważniejszym momencie sezonu czy Leszno to był wypadek przy pracy. Ciekawe jaki zrobią tor - w końcu Cieślak nie odkryje wszystkich kart jak za parę tygodni będzie powtorka

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2017-08-11, 16:11   

Nie chce mówić hop zanim nie przeskoczymy, ale ostatnio faktycznie jakby forma naszych szła do góry.

Iversen ostatnio jedzie wszędzie, faktycznie u niego potwierdza się zasada od kilku sezonów ta sama - początek niemrawy im dalej w sezon tym lepiej.

Kasprzak - Leszno występ jak za starych czasów, wczoraj w Anglii komplet, czyżby wracał stary dobry KK?

Zmarzlik - widać, że ostatecznie dogadał się ze sprzętem na 100%.

Znaki zapytania przy Pawlickim i Vaculiku.

Choć tak naprawdę na 99% i tak nie pojedziemy w niedzielę, bo odwołają nam GP.

yellow-blue

Wysłany: 2017-08-13, 12:01   

marcin_crx napisał/a:
Choć tak naprawdę na 99% i tak nie pojedziemy w niedzielę, bo odwołają nam GP.

No jak widać ten 1% wystarczy, żeby dzisiaj pojechać ;-)

Wracając do meczu - stawką dla nas jest pojedynek z Lesznem w półfinale. Więc jest o co walczyć, bo leżą nam najbardziej. No chyba, że w ostatniej kolejce ZG wygra we Wrocławiu to jeszcze inaczej będzie. Przy dwóch przegranych Sparty (jeśli dodadzą nam +2 za Rybnik i wygramy derby), to możemy wskoczyć nawet na 1 miejsce. Jeśli dziś przegramy to jedziemy z 3 miejsca ponownie derby (ew. ze Spartą jak przegrają oba mecze, w co wątpię). Podsumowując - trzeba wygrać :-D albo przynajmniej solidnie potrenować i spasować się tak, żeby w półfinale zlać ich porządnie :-D

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-08-13, 13:43   

Ja stawiam że my to wygramy na spokojnie. Tor będzie ewidentnie pod startowców, czyli betonik aż miło. Tylko Cieślak nie wziął pod uwagę jednego - na betoniku nie istnieje Protas, a nasi ostatnimi czasy mocno poprawili starty. I sprzętowo też przewaga po naszej stronie bo liderzy Falubazu mocno obniżyli loty, a nasi się powoli ogarniają i na tą chwilę wyglądają zdecydowanie lepiej. Nasza juniorka na betonie skopała tyłki gospodarzom w lidze juniorów na W69 i spodziewam się powtórki. Będzie luzik. Jeśli Przemo nawali (a boję się tylko o jego) to luziku nie będzie ale i tak to wygramy. Natomiast na PO to będzie zdecydowanie inny tor niż dzisiaj i tego jestem pewien na 100%. Znając Cieślaka wymyśli coś extra więc dzisiejsze zwycięstwo nic nie zmieni. Polewaczkowy ma mentalność Palucha :mrgreen: Zrobi wszystko by wyeliminować nasze atuty a będzie miał okazję je dziś podziwiać naocznie ;-) Polewaczka będzie na PO latać jak iRobot Roomba. Czyli to co odwalała w Tarnowie. Każdy bieg po równaniu goście mieli w trąbę.

leszek 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-08-13, 22:04   

To typowa ustawka byla . Jestem totalnie zniesmaczony . Prowadzimy 4 pkt , a w 13 Nki i Krzysio z uporem maniaka trzymaja sie za blokujacym ich na pierwszym miejscu Jarkiem po malej . Masakra :) Na dodatek Vculik w ostatnim biegu zaponiał jak sie jeżdi . My sie podniecamy , cudujemy , kasamy sie na forum , a tu prosze ;)

Thorgal 

Wysłany: 2017-08-13, 22:59   

Ustawka? W jakim celu?

Liczę na polfinal z Unia.

As17 

Team: stal
Wysłany: 2017-08-13, 23:38   

Ja też myślę że półfinał będzie z Lesznem. Tak wychodzi z matematyki chyba że Leszno będzie miało inny plan i przegra z Rybnikiem ale to już by śmierdziało na kilometr. Nie wierzę w przegraną Wrocławia na pewno będą chcieli jechać z pierwszego miejsca my z 2 Leszno z 3 i Falubaz z czwartego.

[ Dodano: 2017-08-13, 23:42 ]
A co do ustawki to nasz trener już tak ma, że nie umie rozegrać meczu taktycznie kto pcha na lepsze pola zawodnika który gorzej startuje. Iversen powinien jechać w 15 i to z najgorszego pola trzeciego licząc na to że coś ugra na pierwszym wirażu. a w 14 startowcy i tyle w temacie.

mariano901229 

Wysłany: 2017-08-14, 08:23   

As17 napisał/a:

A co do ustawki to nasz trener już tak ma, że nie umie rozegrać meczu taktycznie kto pcha na lepsze pola zawodnika który gorzej startuje. Iversen powinien jechać w 15 i to z najgorszego pola trzeciego licząc na to że coś ugra na pierwszym wirażu. a w 14 startowcy i tyle w temacie.

Jak już chcesz błysnąć geniuszem taktycznym to powinieneś wiedzieć, że PUK nie mógł startować w 15 bo miał 6+2, Vaculik 7+1, KK - 7, Przemek - 7, Bartek 9 przed nominowanymi.

Wczoraj bardzo nie podobała mi się współpraca pary Przemek-PUK. W zasadzie w biegu bodajże w którym wygrał Thorsell jestem pewien, że PUK by go dogonił gdyby mu Przemek nie wjechał pod niego w drugim wirażu.

miszarus
STAL!

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2017-08-14, 08:27   

Analizując na spokojnie, aż 4 zawodników zrobiło po 7 punktów. Każdy wygrywał biegi i zebrał pojedyncze zerówki. Jak na początku sezonu pojechał = zespół.
Jako kibic czuje straszny niedosyt, ale nasi zawodnicy jechali na terenie rywala, który też ma sowich liderów. A uważam, że rezerwy w naszym teamie są większe. Nasze chłopaki widać, że z kryzysów pomału wychodzą. Bartek podobnie jak przed rok temu - końcówka sezonu będzie kosmiczna!
Vaculik, Kasprzak, Przemo - widać, że z meczu na mecz jest coraz lepiej.
Teraz tylko ograć Częstochowę i potrenować przed Play-offami :) w których na 95% pojedziemy z Unią Leszno, która leży nam wybitnie. Oni też mają swoje problemy, ale na naszym obiekcie nie czują się najlepiej, a my na ich Leszczyński mamy 3 a nawet 4 petardy. Jak sobie pomyślą, że znowu przyjedzie Stal z KK, Przemem i BZ to już mają ciepło :) (my przecież od kilku lat tam zawsze potrafimy namieszać :)

[ Dodano: 2017-08-14, 08:32 ]
mariano901229 napisał/a:
As17 napisał/a:

Jak już chcesz błysnąć geniuszem taktycznym to powinieneś wiedzieć, że PUK nie mógł startować w 15 bo miał 6+2, Vaculik 7+1, KK - 7, Przemek - 7, Bartek 9 przed nominowanymi.

Wczoraj bardzo nie podobała mi się współpraca pary Przemek-PUK. W zasadzie w biegu bodajże w którym wygrał Thorsell jestem pewien, że PUK by go dogonił gdyby mu Przemek nie wjechał pod niego w drugim wirażu.

Tak i ostro było parkingu. Iversen i jego team mieli ogromne pretensje do Przemka - słuszne. Ale tak już jest, widać, że chłopakom zależy - a tego brakuje wielu ekipom.
Ostatnio zmieniony przez poro 2017-08-14, 10:18, w całości zmieniany 1 raz  

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2017-08-14, 09:17   

Ja powtórzę to co napisałem na SB - w 14 biegu z drugiego pola Vaculik - Martin wcześniej wygrał dwa biegi z pierwszego pola, jego partnerem z pola czwartego Iversen. Jestem niemal pewny, że przy takim układzie wygralibyśmy mecz.

Jednak biorąc pod uwagę ostatnie słabsze mecze Stal w ostatnich dwóch pokazała, że trzeba się z nami liczyć w fazie PO.

Ja liczę, że nie będzie układów w ostatniej kolejce i Stal zajmie drugie miejsce i pojedziemy w półfinale z Lesznem.

Thorgal 

Wysłany: 2017-08-14, 16:44   

Jeszcze teoretyczna możliwość:

jeśli dodadzą nam 2 pkty za Rybnik, a ZG wygra we Wrocławiu, to możemy mieć nawet 1 miejsce :) Wtedy półfinał również z Lesznem :)

sensowny

Wysłany: 2017-08-15, 17:59   

Thorgal napisał/a:
Jeszcze teoretyczna możliwość:

jeśli dodadzą nam 2 pkty za Rybnik, a ZG wygra we Wrocławiu, to możemy mieć nawet 1 miejsce :) Wtedy półfinał również z Lesznem :)

w tej opcji to Stal zajmie 2 miejsce i pojedzie polfinal z Wroclawiem

polecam

http://symulator.pokredzie.pl/

Odpowiedz do tematu