Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Półfinał Stal Gorzów - Sparta Wrocław
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2017-08-20, 21:16   Półfinał Stal Gorzów - Sparta Wrocław

To zaczynamy dywagacje. Wszyscy liczyliśmy na Unię. Tę jednak wywalczył sobie Cieślak. Sila Wroclawia jest formacja juniorska. My nie mamy marginesu na słabości seniorów. Ponadto pytanie dotyczy zdrowia Nielsa bo forma drużyny jest.

Mam obawy o ten dwumecz. Unie spokojnie byśmy przeszli nawet z Linusem. Z Wroclawiem musimy pojechać jak dzisiaj Falubaz.

To co? W końcu Derby w Finale?! :-)

As17 

Team: stal
Wysłany: 2017-08-20, 21:32   

Raz daliśmy radę już w tym roku Wrocław ograć u nich więc zróbmy to jeszcze raz. Po drugie zróbmy tor chociaż taki jak dziś gdzie o miejscu a mecie nie decydował tylko start i pykniemy ich i u nas więc do boju. Mówiłem że trzeba walczyć jeszcze w tym roku a nie za rok.

I jeszcze jedno Dużo zdrowia Niels

Speedway-Fan 

Wysłany: 2017-08-21, 18:22   

Według mnie trafiliśmy na najsłabszego z całej czwórki. Chłopaki z Wrocławia dostali zadyszki w najważniejszym momencie. Tai już nie jest dominatorem na swoim torze a Janowskiemu troche siadł refleks startowy bo on akurat wyprzedzać nie potrafi (chyba że po kredzie jak mu ktoś odjedzie). Zrobimy tor jak kolega wyżej napisał i powinno być dobrze. Nie chce mi sie szperać po regulaminach ale skoro PUK ma drugą średnią to nie można zastosować ZZ'ki ?

RAFIK 

Wysłany: 2017-08-21, 20:54   

Speedway-Fan napisał/a:
Nie chce mi sie szperać po regulaminach ale skoro PUK ma drugą średnią to nie można zastosować ZZ'ki ?
W przypadku kontuzji zastępstwo będzie mogło być stosowane tylko za najlepszego żużlowca w drużynie. Pod tym względem sezon 2017 będzie więc czwartym z rzędu, w którym ten zapis funkcjonuje na tej zasadzie.
1. Bartosz Zmarzlik 2,477
2. Krzysztof Kasprzak 2,157
3. Martin Vaculik 2,000
Oczywiście to są średnie z zeszłego roku.
Iversen ma czwartą średnią w drużynie.Czyli jedziemy Linusem.
Jeśli w drugiej części sezonu obowiązują nowe obliczenia na podstawie pierwszej części sezonu to i tak Iver by miał drugą średnią.

sensowny

Wysłany: 2017-08-21, 22:14   

Nie wiem co tu tyle optymizmu. Wg mnie szanse są 40-60 dla Wrocławia. Brak Iversena który zrobił we wrocku 14 pkt będzie aż nadto widoczny. Co nie znaczy że Stal nie powalczy

RAFIK 

Wysłany: 2017-08-21, 22:19   

sensowny napisał/a:
Nie wiem co tu tyle optymizmu. Wg mnie szanse są 40-60 dla Wrocławia. Brak Iversena który zrobił we wrocku 14 pkt będzie aż nadto widoczny. Co nie znaczy że Stal nie powalczy
Wszystko się zgadza,ale w 6 startach przy braku Kasprzaka.

czarli9 

Wysłany: 2017-08-22, 08:59   

Jak dla mnie wszystkie drużyny mają równe szanse w półfinałach i później już w finale. Zwróćcie uwagę, że odkąd wprowadzono komisarzy torów gospodarz nie jest już murowanym faworytem. Wy przegraliście kilka meczy z rzędu z teoretycznie słabszymi drużynami, pojechaliście do Leszna i wygraliście. Grudziądz zremisował w Częstochowie ( kto by się spodziewał), my dostaliśmy łomot w Lesznie a wygraliśmy liderem na ich terenie. Dla mnie sprawa otwarta. Jedno jest pewne dobrze, że nie jedziemy razem w półfinałach, lepiej spotkać się w finale. Jak mam dostać zawału to w walce o złoto hehe ;-) Pozdrawiam

Speedway-Fan 

Wysłany: 2017-08-22, 11:16   

czarli9 napisał/a:
Jak dla mnie wszystkie drużyny mają równe szanse w półfinałach i później już w finale. Zwróćcie uwagę, że odkąd wprowadzono komisarzy torów gospodarz nie jest już murowanym faworytem.

Ja bym powiedział nawet że to nie tylko kwestia torów ale doboru sprzętu. Zobaczcie jak np. radził sobie Jack Holder jak dostał rumaki od Grega Hancocka. Podobnie było z Thorsellem czy Kurtzem. Jest kilku raiderów jak np. Bartek ;-) którzy zrobią coś z niczego ale to są wyjątki. Jeśli Linus otrzyma wsparcie sprzętowe od Nielsa to jest w stanie zrobić wynik w granicach 7-8 punktów. Pytanie tylko czy je dostanie bo gorszy od jacka czy brada to on napewno nie jest.

As17 

Wysłany: 2017-08-22, 20:19   

Forma naszych rośnie, jak Wrocław spanikuje po ostatniej porażce i zaczną grzebać z torem mogą się pogubić zwłaszcza, że nie do końca na nim się dobrze czują - w większości decyduje start a my też w końcu możemy liczyć na naszych startowców. Co do Sundstroema to akurat wcale nie musi być aż takim naszym osłabieniem zwłaszcza we Wrocławiu gdzie niby decyduje start a to akurat mu wychodzi.
Więc wcale nie stoimy na straconej pozycji myślę że na 42-45 pkt nas stać a przy odrobinie szczęścia możemy to nawet wygrać, jak młodzież dorzuci jakieś punkty.

Co do meczu u nas to sprawa jest prosta zrobić inny tor niż w meczu z Wrocławiem z rundy zasadniczej gdzie o wszystkim decydował start. Jak zrobią taki tor jak chociaż z meczu z czewą będzie dobrze o ile Chomski nie będzie popełniał błędów taktycznych jak chociażby z meczu z Częstochową gdzie wie że juniorzy pojadą dodatkowe biegi a puszcza tego lepszego w 3 biegu gdzie ma z urzędu 1pkt. zamiast puścić go dopiero w 5 biegu, dobrze że seniorzy zrobili swoje i ta rezerwa nie miła wpływu na wynik ale w półfinałach takie babole są niedopuszczalne.

Co niektórzy po serii wtop już spisywali ten sezon na starty wcale tak być nie musi.
Do boju Stal jedziemy do Wrocławia wspierać naszych.

Thorgal 

Wysłany: 2017-08-28, 20:30   

No ostatnie wyniki pokazują, że forma Spartan rośnie.

Czy Linus jest na treningach w Gorzowie? Czy brana jest pod uwagę jazda Cooka? Jak sytuacja z nim wygląda?

As17 

Wysłany: 2017-08-28, 21:31   

A na czym ty chcesz trenować do wieczora na naszym torze to ziemniaki można było sadzić istne wykopki.
A na czym polega ten wzrost formy wrocławian ??? chyba że masz na myśli Tajskiego to i owszem chłop coś znalazł ( silnik od Kowalskiego może) Reszta na swoim poziomie.

yellow-blue

Wysłany: 2017-08-29, 06:37   

Thorgal napisał/a:
Czy Linus jest na treningach w Gorzowie? Czy brana jest pod uwagę jazda Cooka? Jak sytuacja z nim wygląda?

Ale że co z Cookiem? Ma jechać u nas czy może we Wrocławiu? Za Iversena jedzie Linus to oczywiste. Spokojnie, potrenuje i swoje zrobi.

Speedway-Fan 

Wysłany: 2017-08-29, 10:02   

A gdzie ta forma Spartan rośnie? Na Grand Prix w Gorzowie tor to była żenada. Zero mijanek, start i jazda gęsiego. Kasprzak robi trójki przeplatane z zerem a Smolinski jedzie przed Bartkiem. No bez jaj :-) Ostatni raz kupiłem bilety na to gówno..
BTW. Jeśli chcemy walczyć to tor MUSI k...a być do ścigania! Inaczej jesteśmy w ciemnej dupie. Krótka piłka.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2017-08-29, 12:09   

Tak czy inaczej, Sparta jest faworytem tego półfinału.
Do Wrocławia pojedziemy pewnie takim składem:
1. Vaculik
2. Pawlicki
3. Kasprzak
4. Linus
5. Bartek Zmarzlik
6. Karczmarz
7. Hubert

Pierwsza para Vaculik-Przemek powinna walczyć o wygrane w biegach. Dla tej pary minimum będzie 3-3 (w biegu pierwszym Tai pewnie wygra).
Para KK-Linus wszystko powyżej 3-3 będzie moim zdaniem wartością dodaną.
Bartek z juniorem podobnie jak para KK-Linus.

W ostatniej serii mam nadzieję, że kilku naszych się przełoży i mecz będzie rozstrzygał się w nominowanych.
Uważam, że Stal stać na remis bądź wygraną we Wrocławiu. Jeżeli nie zdobędziemy tam ponad 40 punktów to uznam to za srogą porażkę! :)
Ale czuję w kościach, że nasi tam wygrają 8-) 8-) :lol: :lol:

RAFIK 

Wysłany: 2017-08-29, 16:43   

Speedway-Fan napisał/a:
A gdzie ta forma Spartan rośnie? Na Grand Prix w Gorzowie tor to była żenada. Zero mijanek, start i jazda gęsiego. Kasprzak robi trójki przeplatane z zerem a Smolinski jedzie przed Bartkiem. No bez jaj :-) Ostatni raz kupiłem bilety na to gówno..
BTW. Jeśli chcemy walczyć to tor MUSI k...a być do ścigania! Inaczej jesteśmy w ciemnej dupie. Krótka piłka.
Tak na marginesie.Jeśli chodzi o tor na GP to gospodarze go nie robią tylko jest taki flegmatyczny spec Morris cz jakoś tak.Tak więc jeśli chodzi o rewanż to jestem spokojny,pytanie jak we Wrocku?Jeśli zrobimy w okolicach 42-43 pkt to rewanż będzie ciekawy.

As17 

Wysłany: 2017-08-30, 19:05   

Powiem szczerze że bardziej obawiam się meczu u nas niż we Wrocławiu.

sensowny

Wysłany: 2017-09-01, 11:04   

Daniel Davidsson zawodnikiem Stali :mrgreen:

Thorgal 

Wysłany: 2017-09-02, 11:07   

Linus w Szwecji nieźle śmiga. Wydaje mi się, że kluczem mogą być ich juniorzy. Ciężko będzie naszym zdobywać pkty na ich zawodnikach. Stąd duży ciężar na seniorach. Dobrze, że Przemek się połapał na czas. Martin chyba jeszcze nie odpalił jak na początku sezonu. I przyznam, że on jest moją największą obawą. Jeśli Martin odpali, to za nawet przy słabszym Linusie możemy osiągnąć tam niezły wynik (np. taktyczne 3 seniorów).

[ Dodano: 2017-09-03, 21:06 ]
Brawo Stal! No to będą jaja gdy wygramy 47-43.

As17 

Wysłany: 2017-09-04, 11:08   

Wynik jest niezły, mogło być troszeczkę lepiej ale nie narzekajmy. Teraz tylko zrobić tor jak pogoda pozwoli dla naszych jeźdźców a nie jak ostatnio dla Wrocławia i będzie dobrze - mamy dobrych seniorów i juniorów tez mamy dobrych wiec jak nic dla spokoju zdobędziemy te 48pkt aby leśnym dziadkom było łatwiej. Do boju Stal jeszcze trzy zacięte mecze przed nami.

sensowny

Wysłany: 2017-09-04, 11:23   

Ja tam uważam że to spacerek nie będzie. Drabik,Wozniak czy Woffinden dobrze czują gorzowski tor. Stal będzie w finale tylko jeśli wszyscy pojadą na swojego Maxa w innym wypadku Wrocek tam wejdzie

Pawlicki 9 pkt
Sundstroem 2 pkt
Kasprzak 9 pkt
Vaculik 10 pkt
Zmarzlik 12 pkt
Karczmarz 5 pkt
Czerniawski 1 pkt

48:42 ;-)

Yankes 

Wysłany: 2017-09-04, 12:57   

Szkoda PUKa, prześledziłem wyniki i wychodzi że w ostatnich latach nigdy nie zdobył mniej niż 4 punkty. Gdyby wczoraj jechał za Linusa to nawet robiąc te 4 bylibyśmy już do przodu...

W rewanżu będzie mega ciężko, szczerze mówiąc patrząc na zróżnicowanie zawodników to Sparta nam wybitnie nie leży, bo ma silną i nieobliczalną 2 linię, a patrząc na nasz tor to widać że on pasuje Sparcie.

Tai obecnie to pewniak na 12+, Milik u nas od zawsze dobrze w okolicach 10, Drabik przy zmienianiu słabszych seniorów co najmniej 9 dorzuci. Nasza szansa to słabsza forma Magica, jego dyspozycja zdecyduje. Jeśli przkroczy 10 pkt, to ich czterech liderów ma już ok. 40 punktów, wystarczy żeby Woźniak, Lebiediew i Drożdż dorzucili 3...

Nasi liderzy powymieniają się punktami, cios za cios, i też koło dyszek się zakręcą. Liczę że u nas Karczmarz i Czerniawski, zneutralizują chociaż Drożdża i ten pojedzie 2 razy na okrągłe zero. Stachu musi ustawiać Karczmarza na Dróżdża na początku meczu, bo potem może pójść za niego Drabik w taktycznej (a jeśli chcemy finału to musimy zakładać taktyczne po stronie Sparty).

Stąd wynika, że u nas kluczowi gracze to Przemo, Linus i oczywiście do tego dochodzi Stanisław.
Jeśli PP i Linus będą przegrywać z Woźniakami, Lebiedewami i co najważniejsze nie poradzą sobie chociaż po 1 razie z Janowskim to nie ma nas w finale.

Z kolei Stachu będzie miał super trudne zadanie, najłatwiej byłoby zrobić tor mokry, rwący, dziurawy i wygrać 53-37, ale zarząd Eligi nam tego nie puści, będzie walkower jak nic. Jedyna szansa to tor taki jak był na Włókniarza, plus ci co mogą trenują od czwartku do soboty w godzinach wieczornych. Tor z jedną ścieżką środkiem toru to kopanie sobie grobu i to wie każdy, mam nadzieję że nasz sztab szkoleniowy też.

Dlatego liczę na tor do wyprzedzania i ciekawy mecz. Nawet jeśli przegramy to przynajmniej po walce, a nie po oglądaniu katorgi szybkiego Zmarzlika po tragicznych startach i 4 okrążeniach na tylnym kole Woźniaka.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-09-04, 13:02   

Wynik, chyba dobry - choć paradoksalnie mógł być lepszy! Jakby nie dziurska to zarówno Przemo jak i Martin dowieźliby po 2 oczka wtedy byłby remis.

Z drugiej strony mieliśmy też sporo szczęścia z: defektem Woźniaka, wykluczeniem Janowskiego, kranikiem Lebiedieva.

Suma dziur i szczęścia zatem wychodzi chyba na zero ;-)

W rewanżu musimy zdobyć 48 oczek, biorąc pod uwagę wynik naszych we Wrocławiu to:

Pawlicki 6 oczek - w Gorzowie słabiej nie pojedzie na pewno
Linus 1 oczko - w Gorzowie na torze powinien 3-4 zdobyć
Kasprzak 8 - w Gorzowie będzie lepiej
Vaculik 10 w 6 startach - w Gorzowie będzie lepiej
Zmarzlik 11 oczek - w Gorzowie będzie lepiej
Karczmarz 6 oczek - tutaj mam wątpliwości czy będzie lepiej, oby nie było gorzej
Czerniawski 1 oczko - podobnie jak wyżej

Thorgal 

Wysłany: 2017-09-04, 14:56   

Kluczem do zwycięstwa będzie postawa naszych zawodników. Języczkiem uwagi będą starty i rozegranie pierwszego luku. Na pewno trzeba będzie dobrać odpowiednie przelozenia. Kto zrobi to lepiej będzie w finale. A kto wygra? Zdecyduje dyspozycja dnia i szybsze pokonywanie czterech okrazen.

PavelN11 

Wysłany: 2017-09-04, 16:38   

Yankes napisał/a:

Jedyna szansa to tor taki jak był na Włókniarza, plus ci co mogą trenują od czwartku do soboty w godzinach wieczornych. Tor z jedną ścieżką środkiem toru to kopanie sobie grobu i to wie każdy, mam nadzieję że nasz sztab szkoleniowy też.

Niestety od środy do niedzieli prognozują opady także z treningów pewnie będą nici.. tak samo pokrzyżuje nam to przygotowanie toru, boję się że mecz będzie zagrożony i panowie komisarze zrobią nam tor pod start i jazde gęsiego co jest wodą na młyn dla Wrocławia.

As17 

Wysłany: 2017-09-04, 18:04   

Padać ma napewno w środę wtorek i czwartek bez deszczu ale trenować to trzeba dopiero w piątek i sobotę wcześniej niema sensu lub w niedzielę wcześnie rano.

Odpowiedz do tematu