Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal 2018
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2017-09-12, 13:26   Stal 2018

Na portalach żużlowych pojawiają się nowinki, przypuszczenia, domysły o szykowanych zmianach i transferach w innych klubach. Część zawodników już podpisuje kontrakty ze swoimi klubami, o innych mówi się jako o "dogadanych" lub przymiarkach do innych klubów.

Ktoś powie: "temat transferów zacznijmy jesienią. Sezon przecież jeszcze trwa!"
Odpowiem: prezesi, zawodnicy, kluby, dziennikarze, red. Ostafiński nie chcą tego tematu zaczynać jesienią, więc jako kibice mamy prawo rozmawiać o ich obecnych ruchach i propozycjach. Tajemnicą nie jest, że JUŻ coś się dzieje w tej kwestii.

Temat też dotyka Stali, bo prawdopodobnie są czynione podchody innych klubów pod naszych obecnych zawodników, którzy również być może szukają nowego otoczenia. Stawiam, że 1-2 nazwiska odejdą. Pytanie: jakie mamy opcje wzmocnień, zmian ponieważ musimy również wziąć pod uwagę, że zespół na mecz będzie się składał z 8 zawodników i pozostaje przepis o 2 Polakach i 2 juniorach.

Wg mnie należy zostawić wszystkich i dokontraktować "świeżą krew" jako 8 zawodnika. Np. Cook.

[ Dodano: 2017-09-12, 13:49 ]
PS. Trzy transfrowe wpisy jeszcze przed finałem i meczem o 3 miejsce:
http://www.przegladsporto...3420,1,281.html

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/710370/falubaz-chce-zatrzymac-trenera-cieslaka-oraz-doylea-i-hampela-ruszyly-rozmowy

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/710350/stal-dopusci-swiezej-krwi-wyrzuci-pawlickiego-czy-iversena

devilll

Wysłany: 2017-09-12, 16:17   

Mam nadzieję, że Pawlickiego już nie zobaczę w przyszłym roku. Wyrwać za niego Woźniaka i jedziemy.Oczywiście oprócz Pawlickiego, chciałbym zobaczyć kogoś innego na stanowisku trenera, kogoś ze zmysłem taktycznym o którym obecny trener może pomarzyć.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-09-12, 17:37   

Jeżeli mam być szczery to trochę za szybko na ten temat, ale okey...

podstawa do budowy składu na sezon 2018 jest - Bartek i Vaculik mają ważne umowy. Biorąc pod uwagę progres juniorów mam nadzieję, że zarząd przedłuży umowy z Iversenem (tyle lat w Stali, że nie wyobrażam sobie zespołu bez niego) oraz mimo wszystko z KK.

Jako piątego seniora widziałbym zawodnika młodego i rozwojowego - postawiłbym na Andersa Thomsena lub Bogdanovsa.

frans04 

Team: Stal
Wysłany: 2017-09-12, 18:33   

A co się dzieje z Czernickim? Nie dałoby rady jakoś go zwerbować?

as35 

Wysłany: 2017-09-12, 18:36   

Stal 2018.
Bez Chomskiego- są bezpłatne aplikacje do wypełniania programów. Są nawet takie co wyniki same wpisują :-) .
Bez gostka w traktorku- i tak toru nie potrafi zrobić. Można zatrudnić rolnika z Ukrainy. Jest szansa ze będzie lepiej (gorzej nie może bo już jest).
Zmarzlik
Vaculik
Kasprzak
Iversen
jakis młodzik ze wschodu
Nasza juniorka

leszek 

Wysłany: 2017-09-12, 22:49   

2018
Trener - Mietek Wozniak
Toromistrz - Tomasz Salomon
Zmarzlik
Vaculik
Kasprzak
Iversen
Zengota , Wożniak - o ile sa do wyrwania
+ nasi młodzieżowcy
Jezeli nie uda sie wyrwac kogos z Polakow ( Wożniak , Zengota ) rozejrzec sie na Wschod jak najbardziej .

As17 

Team: stal
Wysłany: 2017-09-13, 09:37   

Wy tak na serio z tym Woźniakiem ? On jest słaby jak zaczną inaczej robić nasz tor to i Woźniak przestanie kochać nasz tor. A ci co teraz są nim zachwyceni będą piersi pisać że jest do wywalenia ze składu.
Dlatego teraz trzeba skończyć sezon ochłonąć i na chłodno ocenić zawodników za cały sezon i kto na jaka pozycję był brany i czy spełnił oczekiwania. Bo wywalanie teraz kogoś ze składu jest nie rozsądne bo każdy z nich miał lepsze i gorsze mecze.

sensowny

Wysłany: 2017-09-13, 11:08   

Pawlicki ma srednią podobną do Zengoty czy Wozniaka. Serio myslicie ze Wrocław pusci Wozniaka ? tak jak napisał as17 nie można podejmować decyzji na podstawie jednego czy 2 nieudanych meczów.

Ja bym osobiscie Pawlickiego zostawił ale po prostu zatrudnił rezerwowego na poważnie takiego który będzie batem na Przemka. Przecież cała piątka w tym roku miała zapewniony skłąd bo rywalizacja o miejsce była ZEROWA. Nie było zapasowego (THJ szybko oddany a i poziom kiepski potem przyszedl ten Linus)

Tylko teraz pytanie kto zechcialby powalczyc o skład.Patrząc jak wypalili w tym roku Kurtz czy Jack Holder to może jakiś młodzian ? typu Lambert

PAMIETACJE ZE W 2018 WCHODZI NR 8/16

1.Niels Iversen
2.Pawlicki / Lambert
3.Kasprzak
4.Vaculik
5.Zmarzlik
6.Karczmarz
7.Czerniawski
8.Pawlicki / Lambert

Ciekawi mnie czemu wszyscy wymieniają tutaj tylko znane nazwiska przeciez w NICE też mozna znależć kilku ciekawaych ambitnych ktorzy po dosprzetownieniu pojada dobrze jak Tungate,Thomsen czy Czugunov a wszyscy wala ogranymi zengotami czy Wozniakami. Aż sie zygać chce

RAFIK 

Wysłany: 2017-09-13, 11:46   

Ja bym mimo wszystko zostawił taki skład jak jest.Problem tylko ilu będzie w GP w przyszłym sezonie.Przemek i tak był przymierzany jako druga linia i w przeciągu całego sezonu się z tego wywiązał,mimo słabej końcówki to na początku sezonu zapierdzielał jak lider łatając dziury po Krzyśku i Martinie.

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-09-13, 12:04   

RAFIK napisał/a:
Ja bym mimo wszystko zostawił taki skład jak jest.Problem tylko ilu będzie w GP w przyszłym sezonie.Przemek i tak był przymierzany jako druga linia i w przeciągu całego sezonu się z tego wywiązał,mimo słabej końcówki to na początku sezonu zapierdzielał jak lider łatając dziury po Krzyśku i Martinie.

Zgadzam się w 100%. Obecny skład plus rezerwowy (młody, gniewny) i to będzie moja drużyna
Je...ał ich pies!!!"

leszek 

Wysłany: 2017-09-13, 22:01   

pimpsson napisał/a:
Zgadzam się w 100%. Obecny skład plus rezerwowy (młody, gniewny) i to będzie moja drużyna

Adrian Cyfer 8-)

As17 

Team: stal
Wysłany: 2017-09-13, 22:16   

W końcu pojawiają się jakieś propozycje na chłodno a nie na gorąco.

Właśnie nam jedynie jest potrzebny młody z ambicjami na rezerwowego ktoś pokroju młodego Holder, Kurtza, Którzy jeszcze w żużlu za dużo nie znaczą a chcą znaczyć a pokazują w zawodach młodzieżowych że umieją jechać tylko sprzętu brak.
Większość z nas chce wymiany połowy Stali mimo że chłopaki doszli do playoffu a nikt prawie na to na początku nie liczył.
Za miesiąc lub dwa będziemy się modlić aby utrzymać obecny skład bo możemy mieć gorszy bo skoro wszyscy tak chcą naszych zawodników to widocznie nie są aż tacy ostatni.
Pamiętajcie MAMY obecnie naprawdę dobrą DRUŻYNĘ o której za rok już nikt nie napisze że niema juniorów.

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2017-09-14, 00:15   

To i ja pobawię się w spekulacje. Jeżeli ja bym miał budować skład na przyszły rok, to postawiłbym na lidera z prawdziwego zdarzenia, czyli Woffindena, jakby nie udało się jego wyciągnąć to na Doyla. Drugim transferem byłby Adrian Cyfer. Jedziemy 4 petardami: Zmarzlikiem, Woffindenem, Iversenem i Vaculikiem. Do tego Cyferem, Karczmarzem, Czerniawskim, Szczotką i Nowackim. Kasprzak i Pawlicki niech wracają do Leszna, gdzie sie wychowali. My musimy nieco przewietrzyć skład.

9. Zmarzlik
10. Cyfer
11. Woffinden
12. Iversen
13. Vaculik
14. Karczmarz
15. Czerniawski/Szczotka

rez. Linus Sundstroem/Norbert Kosciuch

Do tego ogarniety menadzer, który czasami potrafiłby pokombinować z układem par pod danego przeciwnika oraz w odpowiednim momencie na wyjeździe wprowadzi rezerwe taktyczną, a wmeczach u siebie tor nam nie będzie przeszkadzał tylko pomagał.

Jestem przekonany, że taki skład z czwórką liderow i z czwórką wychowanków spodobałby się każdemu kibicowi Stali. Wymiana Kasprzaka i Pawlickiego na Woffindena i Cyfera finansowo byłaby podobna. Jeśli bedziemy miec budzet podobny do tego co w tym roku, to na taki skład byłoby nas stać.

Jakby Cyferowi słabiej szło, to dodatkowy start/dwa starty miałby zawsze notujący progres Rafał Karczmarz. Przy mocnej piątce seniorów niestety będzie dostawał 3 biegi. Cyfer w 1 lidze pokazał (szczególnie na początku), że potrafi jeździć. Jeżeli nie Cyfer, to inny tani zawodnik, co przy Woffindenie mógłby nas zasilić, to niedoceniany Norbert Kościuch. Szedłbym w kierunku składu czterech petard + taniego polskiego seniora - najlepiej Cyfera lub ew. Kościucha(opcja rezerwowa).

Jeśli chodzi o naszych juniorów. Dogadałbym się w Rawiczu, którzy wzięliby Szczotkę i Czerniawskiego na gościa. Wtedy ten, który nie łapałby się w lidze, jechałby w 2 lidze. Do tego Nowackiego (jak bedzie najsłabszy z tej trójki) na stałe wypożyczyłbym do 1 ligi. W przyszłym roku licencje będzie zdawał nasz talent - Mateusz Bartkowiak. Także juniorka jest zabezpieczona na ładnych pare lat.

yagr

Wysłany: 2017-09-14, 11:22   

Chciałem poczekać z tymi przymiarkami na 2018 dopiero po ostatnich rozstrzygnięciach ale jestem już tak "najeżony" po niedzielnym frajerstwie roku , że pozwolę i ja sobie coś tam coś tam skrobnąć. Od zawsze byłem zwolennikiem , że w żadnym wypadku nie róbmy rewolucji i dotyczy to wszystkich bez wyjątku począwszy od zawodników poprzez osoby funkcyjne a na prezesie kończąc. Zasada prosta jak drut - wymieniamy najsłabsze ogniwo i jak wychodzi z pisowni mówię tu o liczbie pojedynczej. Kto wg mnie jest tym najsłabszym ogniwem napiszę po dogłębnej analizie wszystkich meczy naszej ekipy. Jeżeli miałbym mieć jakieś życzenia co do samego składu to uważam , że powinniśmy mieć trzech seniorów Polaków tak jak to było w tym roku. Gdybyśmy mieli dwóch to przy kontuzji jednego z nich musielibyśmy jechać juniorem a tak byłoby przy kontuzji Kasprzaka. Więc raczej to nie podlega dyskusji. Można byłoby jechać dwoma mając juniora na poziomie Drabika lub Woryny a wcześniej Zmarzlika. Gdybym miał wybierać z polskich seniorów to postawiłbym w zasadzie tylko na dwóch : Woźniak lub Zengota. Gdybym miał nie mieć w składzie żadnego z nich to niestety ale nie "grzebałbym" nic - tylko zostawiłbym to wszystko tak jak jest. Znając problemy ROW-u może jeszcze tylko Worynie ( juniorowi ) zaproponowałbym jazdę w e-lidze ( oczywiście na pozycji seniora ). Jeżeli chodzi o obcokrajowców to nie łudźmy się wielkich wędrówek nie będzie i w zasadzie wszystko albo prawie wszystko to będzie koncert życzeń lub marzeń jak kto woli. Nie przepadam za Lindgrenem ( taki drugi Janne Ahonen - nic się nie uśmiechnie ale jak to zrobi to sensacja ) mógłby być. Zrobił się z niego bezkompromisowy i dobrze punktujący "walczak " ! No i na koniec może nasz prezes przyjrzałby się Markowi Klarionowi 17-latkowi z Wostoku Władywostok.

pimpsson 

Wysłany: 2017-09-14, 11:39   

Myślę, że w przypadku utrzymania obecnego składu naszym największym problemem będzie ilość zawodników z GP. Czterech (bo myślę, że Iver dostanie dzikusa, a Bartek i Vacul się utrzymają) to trochę dużo. Przy takim a nie innym konstruowaniu kalendarza przez E-ligę wprowadza to tylko niepotrzebną nerwowość. Obawiam się tylko, że jeśli utrzyma się Piter, to Przemo będzie chciał wrócić do Leszna i tutaj trzeba by szukać uzupełnienia. Zgadzam się, że najlepszym w to miejsce byłby Polak, no i zgadzam się, że najlepszymi w to miejsce byliby Zengi albo Szymek. No chyba, że Woryna będzie chciał odejść z Rybnika. To też wyglądałoby ciekawie. A na rezerwę to chyba najlepiej pasuje któryś z młodych Anglików. O juniorach nie piszę, bo tutaj jedynym problemem będzie zapewnienie im jak największej ilości startów
Je...ał ich pies!!!"

sensowny

Wysłany: 2017-09-14, 20:01   

Podoba mi sie pomysł Mazinho z Cyferem i 4 petardami. Myśle że juniorka zrobi postępy jeszcze i Cyfer + juniorzy 2018 to będzie dość podobna (troszke słąbsza) siła jak Kasprzak + juniorka 2017. Natomiast róznice zrobiłby ten zawodnik mocny

Moldorn 

Wysłany: 2017-09-15, 16:03   

mazinho napisał/a:
To i ja pobawię się w spekulacje. Jeżeli ja bym miał budować skład na przyszły rok, to postawiłbym na lidera z prawdziwego zdarzenia, czyli Woffindena, jakby nie udało się jego wyciągnąć to na Doyla. Drugim transferem byłby Adrian Cyfer. Jedziemy 4 petardami: Zmarzlikiem, Woffindenem, Iversenem i Vaculikiem. Do tego Cyferem, Karczmarzem, Czerniawskim, Szczotką i Nowackim. Kasprzak i Pawlicki niech wracają do Leszna, gdzie sie wychowali. My musimy nieco przewietrzyć skład.

9. Zmarzlik
10. Cyfer
11. Woffinden
12. Iversen
13. Vaculik
14. Karczmarz
15. Czerniawski/Szczotka

rez. Linus Sundstroem/Norbert Kosciuch

Raczej mnie to nie przekonuje. Dlaczego ? Spieszę wyjaśnić.
1. Myślę że określenie 4 "petardy" jest lekkim nadużyciem. O ile Zmarzlik i Woffinden mieszczą się w tej kategorii, o tyle mówienie o Iversenie i Vaculiku vel. petardy jest trochę życzeniowe. Czy nam się podoba czy nie(oczywiście że nie, ale co robić) to nie są petardy które gwarantują w każdym meczu okolice dwucyfrówki. Generalnie takie mamy czasy że o petardy, czyli zawodników gwarantujących określoną zdobycz punktową jest trudno. Poziom się strasznie wyrównał i na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy niżej pewnego poziomu w meczu nie zejdą. Na pewno nie są nimi Iversen i Vaculik.
2. Wrzucając do składu Cyfera praktycznie obcinamy sobie margines błędu niemal do zera. Taki układ sprawdzi się jedynie w sytuacji, kiedy ma się mocnego juniora, który będzie w stanie zastąpić efektywnie któregoś z piątki seniorów. Czy takim zawodnikiem w przyszłym roku będzie Karczmarz ? Wydaje mi się że ciężko to przewidzieć, zwłaszcza że forma juniorów potrafi nieźle falować. Jeśli Karczmarz przyszły sezon będzie miał wyraźnie lepszy od obecnego, to potwierdzi że rozwija się liniowo a nie skokowo(częste u juniorów) i dopiero wtedy można pokładać w nim "policzalne punktowo" nadzieje na kolejny rok.
3. Wyobrażam sobie, że Vaculik utrzymuje się w GP, Pedrsen kończy karierę i Iversen dostaje dzikusa. To nie jest science-fiction. Co wtedy ? Mamy w składzie 4 zawodników z GP. Tego jeszcze nie było i to się nie może udać.

as35 

Wysłany: 2017-09-15, 18:16   

Moldorn napisał/a:
Mamy w składzie 4 zawodników z GP. Tego jeszcze nie było i to się nie może udać.

Kiszka straszna- układ toksyczny.Praktycznie skazanie się na walkę o byt a nie medale. Dodając do tego amatorów na pozycjach trener i ciągnikowy.

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2017-09-18, 00:49   

Nie wiem co wy widzicie w zawodnikach ze wschodu? W E-lidze tylko 2 obecnie jest coś wartych, inni albo chleją, albo ćpają albo się koksują :-P

sensowny

Wysłany: 2017-09-18, 09:47   

Moldorn napisał/a:
.
2. Wrzucając do składu Cyfera praktycznie obcinamy sobie margines błędu niemal do zera.

Zobacz jak wczoraj pojechał Pawlicki. Praktycznie go nie było a Stal zrobiła 52 punkty. Cyfer też potrafił by zrobić 3 pkt a jak nie to Karczmarz za niego który za rok będzie jeszcze mocniejszy.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2017-09-18, 10:14   

Ja uważam, że dobrze byłoby wymienić tylko jedno ogniwo i skład byłby naprawdę świetny. Jednak obawiam się (takie sygnały wychodzą z klubu), że będziemy zmuszeni wymienić dwójkę zawodników. PUK będzie chciał zmienić otoczenie i mimo, że klub chciałby go zatrzymać to .... wiadomo. Kasprzak, Bartek i Vaculik + no właśnie. Gdyby PUK został to wymieniamy tylko Pawlickiego i moim zdaniem można tutaj zaryzykować. Jeżeli odejdzie PUK + Pawlicki to nasza sytuacja będzie troszkę gorsza. Bo trudno będzie zastąpić Nielsa.

PS. KK powinien jeździć z juniorem, wczoraj podobno przed kamerami Rafał powiedział, że wolą jeździć z Krzyśkiem.

1. Bartek F16 Zmarzlik
2. Kildemand | lub ewentualnie -> Timo Lahti
3. Martin Vaculik
4. IVERSEN / -> Sajfutdinow
5. Kasprzak
6. Rafał
7. Hubert
8. Linus

Leszno będzie robiło pewnie jakieś przemeblowanie i uważam, że tam można byłoby coś ugrać. Oni są wściekli na Emila i Petera. A ja uważam, że zamiana Emila na Iversena byłaby dobra. Emil lubi nasz tor, jest mało konfliktowy i wpasowałby się idealnie w nasz zespół. Mamy dwóch wariatów (Bartka i Kasprzak) i starczy.
Teraz dlaczego brać pająka? No więc byłoby to podobne ryzyko jak braliśmy kilka lat temu PUK-a. Pająk nie zapomniał jak się jeździ i dając mu kredyt zaufania może nam się odwdzięczyć. Chłopak miał poprzedni sezon pełen kontuzji, ten mu kompletnie nie wyszedł, więc zmiana miejsca i kredyt zaufania może zaprocentować. W najgorszym przypadku będzie miał Rafał z Hubertem więcej startów :P

pimpsson 

Wysłany: 2017-09-18, 10:23   

Jak wszystkim powszechnie wiadomo to nasz klub jest dobrym miejscem na odbudowywanie formy. A gdyby tak w miejsce Ivera (gdyby się potwierdziło) wskoczył Chris Holder? Jemu jest wybitnie potrzebna zmiana otoczenia. A może by tak za nim poszedł i Jack? To byłoby ciekawe rozwiązanie
Je...ał ich pies!!!"

miszarus
STAL!

Wysłany: 2017-09-18, 10:36   

pimpsson napisał/a:
Jak wszystkim powszechnie wiadomo to nasz klub jest dobrym miejscem na odbudowywanie formy. A gdyby tak w miejsce Ivera (gdyby się potwierdziło) wskoczył Chris Holder? Jemu jest wybitnie potrzebna zmiana otoczenia. A może by tak za nim poszedł i Jack? To byłoby ciekawe rozwiązanie

pimpsson tutaj byłbym bardziej sceptyczny, bo u Holdera problemem nie był sprzęt a zawiłe sprawy rodzinne. Ja osobiście w miejsce PUK-a (najlepiej gdyby został ) wolałbym Emila S.
Za Przemka Kildemand albo Lahti i jedziemy ;)

mariano901229 

Wysłany: 2017-09-18, 11:23   

Zmiana Iversena na Holdera to zamiana siekierki na kijek. Holder jest tak niepewny i nijaki od kilku sezonów, jakąkolwiek tam średnią wypracowuje na domowym torze - zresztą w moim mniemaniu nie pasuje on do nas.

Co do Emila już lepiej, ale to wymiana zawodnika tej samej klasy na tej samej z tym, że Emil to złotówa, zero przywiązania do barw, pójdzie tam gdzie mu zapłacą więcej i tyle. Bezkonfliktowy, ale idzie tam gdzie przelew jest ciut większy. Typowy najemnik.

Dlatego mam nadzieję, że PUK zostanie na kolejny sezon bo nawet nie ma kogo.

Tak naprawdę najważniejszy transfer powinien być na pozycji trenera, a reszta to powinna być kosmetyczna zmiana, żadna rewolucja.

GM 

Wysłany: 2017-09-18, 15:16   

Ja bym nic nie ruszał. Przemo jeździ jak jeździ ale jako doparowy się nadaje i wcale nie jestem przekonany czy po takim sezonie w Lesznie za nim zatęsknią. Mieliśmy dobry skład, a cel był blisko, odpadliśmy ze względu na kontuzję Nielsa i tyle. Wypadł nam podstawowy zawodnik gwarantujący solidne zdobycze punktowe. Życie. Poziom zawodników prowadzących pary w klubach jest bardzo wyrównany i nie ma zdecydowanego lidera, dominatora. Może na PO Tajski trafił ze sprzętem, ale to kwestia szczęścia bo akurat w najważniejszym momencie, wcześniej też specjalnie nie błyszczał. Szczerze to myślałem że w tym sezonie faworytem będzie Falubaz bo on miał mieć prawdziwe armaty w składzie a co wyszło wszyscy widzieliśmy. Co oni mają powiedzieć - przecież mają lidera i wicelidera tegorocznego GP więc powinni teoretycznie kosić wszystkich. A widzicie co się dzieje. Niels to pewniak na solidne zdobycze punktowe, może ma mało trójek ale ważne punkty przywozi a o to chodzi. Holder dawał d... po całości w tym sezonie a Emil to poziom Vacula i Nielsa. Jest jeszcze kwestia finansowa - po tym sezonie w wielu klubach szykuje się mała kadrowa rewolucja i jak znam życie odbije się to czkawką prezesom i Zmora będzie miał nie łatwe zadanie przy podpisywaniu umów. Stawki mogą powędrować mocno w górę. Dlatego uważam że sukcesem będzie jak utrzymamy dotychczasowy skład.

Odpowiedz do tematu