Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal 2018
Autor Wiadomość
mariano901229 

Wysłany: 2017-10-05, 18:55   

No Panowie to gdzie ten PUK pójdzie jak jeszcze Toruń poleci ?

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/714677/wlokniarz-rosnie-w-sile-kolejny-zawodnik-podpisal-kontrakt

W czewie mają komplet: Jonsson, Zagar, Madsen.

leszek 

Wysłany: 2017-10-05, 19:48   

mariano901229 napisał/a:
No Panowie to gdzie ten PUK pójdzie jak jeszcze Toruń poleci ?

]Do Falubazu :)

RAFIK 

Wysłany: 2017-10-06, 10:04   

mariano901229 napisał/a:
Jeśli brać za pewnik,że Iver i Przemo odchodzą to My też mamy komplet:Bartek,Martin,Krzychu :mrgreen:
Jeśli Iverowi Toruń nie wypali to pewnie Czewa.

yellow-blue

Wysłany: 2017-10-06, 10:37   

RAFIK napisał/a:
mariano901229 napisał/a:
Jeśli brać za pewnik,że Iver i Przemo odchodzą to My też mamy komplet:Bartek,Martin,Krzychu :mrgreen:
Jeśli Iverowi Toruń nie wypali to pewnie Czewa.

Widzę nie załapałeś. W Czewie mają komplet stranieri. Pozostały dwa miejsca dla Polaków, więc niby gdzie ten Iversen miałby się zmieścić? Nie wierzę, że AJ będzie tylko oczekującym, mimo fatalnego sezonu. Nie stać ich na takiego rezerwowego.

pawko

Wysłany: 2017-10-06, 10:59   

Iversen = > Doyle
Pawlicki = > Milik, Holder, Woryna, Woźniak, Fricke, Zengota

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-10-06, 12:12   

Ja myślę, że Woźniak jest już zawodnikiem Stali.

Aczkolwiek pewnie potwierdzi się to na dniach... zobaczymy ;-)

RAFIK 

Wysłany: 2017-10-06, 12:33   

yellow-blue napisał/a:
Widzę nie załapałeś. W Czewie mają komplet stranieri.
Ok teraz zajarzyłem.Czyli jesteśmy w lepszej sytuacji bo mamy dwóch Polaków,teraz albo zostawić Przema albo brać Szymka.

[ Dodano: 2017-10-06, 13:34 ]
pawko napisał/a:
Iversen = > Doyle
Żadnych Doylów,wolę Fricka.

devilll

Wysłany: 2017-10-06, 19:21   

Cudo informacja, Pawlicki w GKM, dawać Szymka, z całych sił próbować zatrzymać Ivera i można jechać 2018 :)

Michu1947 

Wysłany: 2017-10-06, 21:30   

Na serio? Doyle? Drewno, które odpuszcza ligę bo chce pojechać jak najlepiej w Grand Prix w następnym tygodniu? Poważnie?

Tak jak ktoś napisał już. Za wszelka cenę zatrzymać PUK-a. Nie jestem przekonany co do Woźniaka, ale jeśli trzon drużyny będzie budowany na zawodnikach Zmarzlik, Kasprzak, Vaculik, Iversen, juniorzy to dużo do szczęścia mi nie potrzeba :)

Chętnie za Przemka widziałbym Fricke.

sensowny

Wysłany: 2017-10-06, 21:41   

Wg mnie Anders Thomsen jest lepszy od Fricka. Fricke tak wcale nie błyszczy a na wyjazdach słaba średnia 1,2. Dlatego jeśli Gdansk spadnie to trzeba tam uderzać

Nawet można ich porównać po tym co jechali w Toruniu (Row liga i wybrzeze baraż)

Anders Thomsen 7+1 (1,2*,3,0,1)
Max Fricke 4+1 (0,1*,d,2,1)

Tylko że Thomsen szykował sprzęt pod 1 lige a Fricke pod ekstra. Jak sie Andersowi da siano za podpis i kupi silniki będzie objawieniem.

mariano901229 

Wysłany: 2017-10-07, 11:03   

sensowny napisał/a:
Wg mnie Anders Thomsen jest lepszy od Fricka. Fricke tak wcale nie błyszczy a na wyjazdach słaba średnia 1,2. Dlatego jeśli Gdansk spadnie to trzeba tam uderzać

Nawet można ich porównać po tym co jechali w Toruniu (Row liga i wybrzeze baraż)

Anders Thomsen 7+1 (1,2*,3,0,1)
Max Fricke 4+1 (0,1*,d,2,1)

Tylko że Thomsen szykował sprzęt pod 1 lige a Fricke pod ekstra. Jak sie Andersowi da siano za podpis i kupi silniki będzie objawieniem.

Nie można porównywać jednych zawodów. Nie twierdzę, że nie masz racji i to duńczyk ma większy potencjał, ale miarodajnie można ich porównać dopiero po jednym sezonie w tej samej lidze i to Ekstralidze. Dla porównania np. w szwedzkiej (bierzmy pod uwagę, że Thomsen brał udział w mniejszej ilości meczów0 ich średnie biegowe są porównywalne.

yagr

Wysłany: 2017-10-07, 11:08   

W tym sezonie jechaliśmy składem wiadomo jakim :
1. Iversen
2,Kasprzak
3. Vaculik
4. Pawlicki
5. Zmarzlik
6. Karczmarz
7. Czerniawski/Szczotka
W odwodzie mieliśmy jeszcze Sudstroema.
Gdyby nie kontuzja Iversena można by przyjąć , że z dużym prawdopodobieństwem STAL obroniłaby Mistrza Polski. Mało tego , nawet osłabiona Stal zrobiłaby to gdyby nie ... i tutaj muszę i chcę użyć słowa frajerstwo meczu półfinałowego.
Można też przyjąć , że ze względu między innymi na robiących postęp juniorów i zdrowych wszystkich pozostałych zawodników w przyszłym sezonie bilibyśmy się o złoto. Jak mawiał klasyk "kat" Hubert Wagner - interesuje mnie tylko złoto ! I tak powinno być zawsze gdy mówimy o Stali Gorzów. Nie bawmy się w GKM Grudziądz , których działacze oznajmiają , że chcą wzmocnień, bo chcą spokojnego utrzymania.
No i właśnie . I co dalej ?
Iversen - tu i ówdzie mówią Toruń ? A może Cżęstochowa ?
A co mówi sam Niels ? A jeżeli tak to kto za niego ?
Pewnie tu się narażę komuś ale rozważyłbym w takim przypadku zamianę Duńczyka na ...Duńczyka pod jednym i to kategorycznym warunkiem , że nie będzie uczestnikiem SGP !!!
I mam w nosie czy jest lubiany czy nie , czy się utożsamia z drużyną czy też stoi z boku. Guzik mnie to obchodzi . W drużynie - rodzinie są pozostali ( z nimi się utożsamiajmy ) a ten ma robić dwucyfrówki. Dlaczego ? Bo interesuje nas tylko złoto !!!
No i ostatnia nasza zagadka - Przemek Pawlicki. Leszno ? Grudziądz ?
Tu powinien zadziałać skoordynowany łańcuszek. Jeżeli Woźniak to nie Przemek. Jeżeli nie Woźniak to tylko Przemek. Musimy mieć trzeciego Polaka na seniorce i nie muszę dodawać dlaczego. Wszelkie pomysły - a wstawimy w razie czego Karczmarza i będzie dobrze. Nie ! Nie będzie dobrze. Rafałowi też może coś się przypałętać nie daj Boże i co wtedy. Jakoś nikt nie wpadł na to , żeby Bartka w zeszłym roku kiedy łoił wszystkich i wszędzie wstawiać na seniorkę. Póki co czekamy na niedzielę bo bez względu na wynik tego meczu może on okazać się lawiną na rynku transferowym.

RAFIK 

Wysłany: 2017-10-07, 16:39   

1. ,Fricke/Jepsen Jensen/Lidgren
2,Kasprzak
3. Vaculik
4. Woźniak
5. Zmarzlik
6. Karczmarz
7. Czerniawski/Szczotka

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-10-09, 12:55   

Prezes w wywiadzie dla Radio Gorzów powiedział, że co do zawodników z ważnymi umowami nie ma opcji na odejście.

Co za tym idzie Vaculik, Zmarzlik oraz juniorzy zostają w Stali.

Mam nadzieję, że KK oraz PUK również zostaną. W sumie wtedy co do 5 seniora nie mam żadnych wymagań, może być Woźniak i jedziemy.

Wiemy tyle, że Toruń utrzymał się w lidze - co za tym idzie temat odejścia Iversena pewnie wrócił na wokandę.

boberGW 

Wysłany: 2017-10-09, 20:01   

Moim zdaniem odejdzie Przemek i odejdzie PUK - niestety. Wypuszczenie Iversena będzie kolosalnym błędem, który odbije się na nas bez dwóch zdań.
Za Przemka będzie pewnie Woźniak i o ile to będzie mniej więcej podobny poziom, to przyjście za Iversena kogoś pokroju Kildemand czy Fricke to jest duże osłabienie. Iversen jest nie do zastąpienia. I nie łudźcie się, że będzie jakiś Doyle, czy inne gwiazda, bo nie ma takiej opcji.
Wg mnie skład będzie taki:
Bartek, Vaculik, KK, Woźniak, Kildemand/Fricke/Lindgren, Karczmarz, Hubert.
Ten skład to przy wzmocnieniach innych zespołów do jest coś w okolicach 5 miejsca. Jeśli zarząd myśli, że zaoszczędzi to równieź jest w błędzie. Patrząc na frekwencje w play off to na trybunach będzie 7-8 tys. kibiców.
Brak Iversena jest dla mnie równoznaczny z końcem snów o jakichkolwiek medalach.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierdalać !!!

leszek 

Wysłany: 2017-10-09, 21:57   

boberGW napisał/a:
Wypuszczenie Iversena będzie kolosalnym błędem, który odbije się na nas bez dwóch zdań.

Bledem jest zrobienie z kogos niewolnika ! PUK pójdzie bo nie chce u nas zostac i tyle .
boberGW napisał/a:
Kildemand czy Fricke to jest duże osłabienie

Kildemand ? Żartujesz ? Chyba ze za darmo bedzie jezdził .!
Fricka jak najbardziej ( oslabienie wedlug mnie ) , ale lepszy jak inne wynalazki .
boberGW napisał/a:
Za Przemka będzie pewnie Woźniak

Dodaj Grzesia Zengote - dla mnie tez fajnie brzmi i zapewne wielu innych :)
boberGW napisał/a:
Brak Iversena jest dla mnie równoznaczny z końcem snów o jakichkolwiek medalach.

Galopujesz ! Mielismy w tym roku juz jazde bez Krzyska , Vaculika , Puka i jakos ta jazda wychodzila .
Powiedzmy z Zengota ( Wozniakiem ) + Frickiem Wcale bym nie przesadzał o kiepsciznie i braku Play-Off . A i o braku medalu bym nie przesadzal /.
Pamietaj , ze nasza mlodzież czyni postepy - a to klucz do medali kolego . Nie wierze , ze Karczmarz i spólka bedzie gorsza niżeli w tym sezonie , a juz mieli wozic tylko i wylacznie ogony !
Glowy do gory Panowie i jedziemy :)

bosky 
harmonica man

Team: spiryt
Wysłany: 2017-10-10, 03:07   

leszek napisał/a:
Bledem jest zrobienie z kogos niewolnika ! PUK pójdzie bo nie chce u nas zostac i tyle .

święte słowa, niestety. Niech Niels pojedzie sezon i zobaczy realia w innym klubie, jeśli nie będą mu odpowiadały, to szybko do nas wróci. Moim osobistym zdaniem jemu ta zmiana może wyjść tylko na złe, ale nie ma co na siłę zawodnika trzymać.
leszek napisał/a:
Fricka jak najbardziej ( oslabienie wedlug mnie ) , ale lepszy jak inne wynalazki .

Jedno "ale", ile w tym sezonie ten zawodnik leżał? Czy aby nie trochę za dużo. To dla mnie ogromny talent, ale i ogromne ryzyko. Nie wiadomo jak się odnajdzie w kolejnym sezonie i czy nie będzie jechał bardziej zachowawczo.
leszek napisał/a:
Nie wierze , ze Karczmarz i spólka bedzie gorsza niżeli w tym sezonie , a juz mieli wozic tylko i wylacznie ogony !

A tutaj akurat bym nie szalał. W przypadku gorzowskiej młodzieży mówimy na ten moment głównie o Czerniawskim i Karczmarzu. No i naturalnie mi się to kojarzy z juniorami toruńskimi (obym się mylił). Jeden wysoki, drugi z wynikami. Gdybyś im przed sezonem powiedział, że to będzie jedna z gorszych par ligi, to by się pukali po głowach. Ważny sezon przed każdym z nich z osobna. Karczmarz zaczyna być ważny i teraz kwestia czy sodówa mu nie uderzy. Oczywiście odpukuję i obym się mylił. W każdym razie daleki jestem od zakładania w ciemno, że będą lepsi niż w tym sezonie, chociażby bo teraz jechali bez presji.

yellow-blue

Wysłany: 2017-10-10, 08:49   

bosky napisał/a:
A tutaj akurat bym nie szalał. W przypadku gorzowskiej młodzieży mówimy na ten moment głównie o Czerniawskim i Karczmarzu. No i naturalnie mi się to kojarzy z juniorami toruńskimi (obym się mylił). Jeden wysoki, drugi z wynikami. Gdybyś im przed sezonem powiedział, że to będzie jedna z gorszych par ligi, to by się pukali po głowach. Ważny sezon przed każdym z nich z osobna. Karczmarz zaczyna być ważny i teraz kwestia czy sodówa mu nie uderzy. Oczywiście odpukuję i obym się mylił. W każdym razie daleki jestem od zakładania w ciemno, że będą lepsi niż w tym sezonie, chociażby bo teraz jechali bez presji.

Nie ma podstaw, aby sądzić inaczej, skoro jest wyraźny progres. Ale przede wszystkim zapominasz o jednym - wiek juniora kończą kolejni juniorzy, a w ich miejsce przyjdą dużo mniej doświadczeni. Kończy Woryna, Dróżdź czy Polis. Nasi zatem na pewno poprawią średnią.

mazinho 

Wysłany: 2017-10-10, 10:18   

Cytat:

Nie ma podstaw, aby sądzić inaczej, skoro jest wyraźny progres. Ale przede wszystkim zapominasz o jednym - wiek juniora kończą kolejni juniorzy, a w ich miejsce przyjdą dużo mniej doświadczeni. Kończy Woryna, Dróżdź czy Polis. Nasi zatem na pewno poprawią średnią.

Coś czuje, że progres w przyszłym roku zanotuje najmłodszy z naszych - Alan Szczotka. Jeżeli dobrze się orientuje, to był jedynym 16-latkiem w Ekstralidze, który wygrał wyścig w Ekstralidze. Chłopak myśli na torze i ma papiery na fajna jazde. Czerniawski ma nad Alanem przewagę "pleców" sąsiada Zmarzlika, a także brat Huberta - Seweryn mechanikuje o Bartka także sprzetowo na pewno lepiej stoi od Szczotki. Bartek też na rewanz z Wrockiem chyba uzyczył motor/silnik Czerniawskiemu.

Mam osobiście nadzieję, że Czerniawski jak i Szczotka będą jeździli jako goście np. w Poznaniu. Mogą na zmiane jechać w E-lidze i 2 lidze, a na ewentualne Play-offy wybierze się lepszego. Trzeba zapewnic młodym chłopakom polityke startowa, bo jak wazne sa starty pokazał Rafał Karczmarz. Rafał musial kilka pierwszych meczow poswiecic na objezdzenie, a z czasem zanotował gigantyczny postęp. Również poprzez jazde w tym roku Czerniawski, czy Szczotka są jeździecko lepsi niz jeszcze pare miesiecy temu. Także na stałe możemy wypożyczyć Nowackiego i Studzińskiego (nie ma co chłopaków blokować), a goscia (ta instytucja powroci) załatwic Czerniawskiemu i Szczotce. Kiedys taka polityke rotacyjna stosowano w Unii Leszno, gdy mieli Kubere, Smektale i Kaczmarka i wyszlo to im na dobre.

PS I należy pamietać, że na poczatku przyszłego sezonu zdaje licencje wielki talent - Mateusz Bartkowiak.

Na prawdę potrzeba nam mądrego podejscia do kwestii juniorów, żeby każdy jeździł i dbać o interes każdego z nich. Tak zdolnej grupy młodych jeźdzców nie było u nas od dawna...

stal_on! 

Wysłany: 2017-10-12, 20:12   

Woźniak odchodzi z Wrocka.... czy do Nas??

http://www.przegladsporto...0987,1,984.html

Myślę, że to byłby najbardziej logiczny ruch z jego strony.

Jeśli tak będzie to zostanie nam jedna niewiadoma w postaci Iversena

marhyl 
marhyl

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2017-10-13, 11:36   

Jedno jest pewne - w 2018 roku mistrz Polski będzie miał z rodzinnej Tucholi bliżej do nowego miejsca pracy niż miał do Wrocławia... -- za P.S

http://www.przegladsporto...0987,1,984.html

http://gorzowianin.com/wi...kiej-stali.html

Rafi 

Wysłany: 2017-10-14, 08:24   

Mimo, że artykuł o Doylu to ciekawa informacja o PUKU😀

http://www.przegladsporto...1285,1,984.html

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2017-10-14, 10:10   

Przejdź na Syfy, tam z Puka biorą już wymiary, do uszycia kevlaru Azotów. ;-)

MOLU 

Wysłany: 2017-10-14, 10:28   

Chciałem,żeby skład pozostał ten sam bo to był skład na mistrza... Z bardziej doświadczonymi juniorami z w przyszłym sezonie byśmy byli jeszcze lepsi.
Jeśli Iver odejdzie to jak dla mnie wielka szkoda... Ktoś ma może statystyki , czy nie jest on czasem zawodnikiem zagranicznym ,który zdobył najwięcej punktów w histori dla Stali...??!
Zdobył ze Stalą dwa złota,srebro i dwa brązy... W Anglii już byłby traktowany jako legenda klubu...
Z Woźniakiem i jakimś najemnikiem (Lindgrenem?) to będzie jakaś inna Stal ...
W przypadku porażek będzie mniej litości od kibiców i kredytu zaufania...

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2017-10-14, 10:35   

Chociaż Iversena jakoś nie jest bardzo mi szkoda, tak muszę przyznać rację koledze, że niezmienionym skład byłby najlepszy.
Puk już taki trochę nasz, a i obaj bracia P dostawali zawsze ogrom braw od "Jancarza ", nieważne w jakich barwach jeździli.
Dlatego dziwię się, że tak lekką ręką większość tutaj chce oddać Przemka. :-(

Odpowiedz do tematu