Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal 2018
Autor Wiadomość
miszarus
STAL!

Wysłany: 2017-11-13, 13:26   

Ja słyszałem, że albo Ljung albo Andreas Jonsson :P

yagr

Wysłany: 2017-11-13, 14:00   

No i wygląda na to , że jeśli chodzi o naszą Stal Gorzów to mamy już chyba prawie wszystkie karty na stole.
1.Vaculik
2, Sundstroem
3. Kasprzak
4. Woźniak
5. Zmarzlik
6. Karczmarz
7. Czerniawski
8. Szczotka
Zawodnik oczekujący - Ljung
Spodobało mi się logiczne i rzeczowe wytłumaczenie naszego prezesa ( Sportowe Fakty i Facebook ) dlaczego mamy to co mamy a konkretnie że , głównym celem było mieć w składzie trzech silnych polskich seniorów - i mamy to
Zawodnik ze Skandynawii będący w cyklu meczowym zamiast np. jakiegoś "szalonego Ivana" z Rosji czy też jakiegoś Anglika bez bazy sprzętowej - i mamy to.
Ponadto prezes przyznał , że ten nieszczęsny półfinał kosztował klub ponad 500 tys. stąd też ograniczony apetyt i szansa dla Linusa w którym wielu widzi potencjał - może i faktycznie trzeba spróbować dać mu dużo większy kredyt zaufania niż kiedy był wiecznym oczekującym rezerwowym.
Ograniczona liczba zawodników do dwóch w SGP - i mamy to.
Określony cel - pierwsza czwórka
Prezes zabawił się do tego w typera i policzył KSM-y.
1. Leszno 44,59
2. Wrocław 43,91
3. Gorzów 42,76
4. Toruń 41,09
5. Zielona Góra 40,59
6. Grudziądz 39,24
7. Tarnów 38,81
8. Częstochowa 36,44
I te stare KSM-y pokazują układ sił a przynajmniej na papierze z którym trudno się nie zgodzić. Wiadomo , że tor i niespodziewane przypadki-wypadki wszystko zweryfikują.
Reasumując - jeżeli wypchniemy z finału jedną z ekip z najlepszymi w lidze juniorami ( a historia pokazuje , że Ci co mają ich najlepszych jadą o złoto ) będzie to niesamowitym wyczynem.
Na koniec prezes uznał sezon 2017 pomimo wszystko za udany i tutaj pełna zgoda.
W seniorach mamy trzy medale , złoty pary , srebrny indywidualnie i brązowy drużynowo.
Bartek utrzymał się w SGP do tego pokazał niezły kawał żużla ( tylko popraw chłopaku STARTY !!!! ). No i nasi juniorzy pną się fajnie w górę.

[ Dodano: 2017-11-13, 15:57 ]
14 września czyli dwa miesiące temu dokładnie w tym samym temacie napisałem...
może nasz prezes przyjrzałby się Markowi Karionowi 17-latkowi z Wostoku Władywostok.
Może i prezes się przyjrzał ale jeszcze lepiej przyjrzeli się "goście " z Ostrowa Wlkp. i "łyknęli" młodego na całe 3 lata. Ciekawe co to z tego będzie?

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2017-11-13, 16:38   

Ostrów chce wypożyczyć naszych juniorów to może... ten tego, wicie rozumicie - wy od nas juniorów a w razie jakby co to mamy miejsce dla młodego Kariona ;)

lomboNET 

Wysłany: 2017-11-13, 19:37   

Nie bo nie jest Szwedem / Dunczykiem ;)

Dzięki Hancockowi ożyje 2Liga bo kogo jak kogo ale mistrza świata to w takim Rawiczu Krośnie czy Poznaniu będzie chciał zobaczyć każdy :) trochę ludzi na stadiony przyciągnie.

Ciekawy jestem ile Nawrocki w niego zainwestował.

Michu1947 

Wysłany: 2017-11-13, 19:48   

Kiper napisał/a:
Michu1947 napisał/a:
Co raz mniej niewiadomych, ogolnie slaby sezon transferowy, jakos niczym szczegolnym mnie nie zaskoczyl. Jeden z gorszych.

Słaby sezon? Barwy klubowe zmienia IMŚ (Doyle), IMP (Woźniak), uczesticy tegorocznego GP (Pawlicki, Pedersen, Kildemand, Iversen) ikona Torunia Miedziński, ikona Leszna Baliński, do tego Hampel, Zengota, Holta, Gomólski, MJJ, Musielak, nie wiadomo co Hancokiem, Friecke, a Ty piszesz, że słaby sezon transferowy? Hmm...

No nie chcesz mi chyba powiedzieć, że nie wiedziałeś o tych transferach na długo przed półfinałami? Nie tyle co słaby jest ten sezon transferowy, ale jeden z najgorszych i najnudniejszych w przeciągu kilku ostatnich lat.

Co do samego Petera Ljunga to ktoś ładnie poleciał. Zawodnik, który w Ekstralidzie nie uzyskał wyższej średniej od 1.5. W zeszłym sezonie był nawet gorszy od Artura Mroczki, który jak wszyscy wiemy spisywał się u nas jak i w całej Ekstralidze po prostu tragicznie. Tutaj statystyki Petera. Kolejny Nermark, czy znowu liczymy na cud, że ktoś się odbuduję u nas?

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2017-11-13, 19:51   

Tam poszedł pakiet, Lombo. ;-)
Haj dostał wyłączność na dostarczanie części, doradzanie i pewnie mało za to nie będzie brał. :-)
Na pewno całemu teamowi, ten transfer się opłaca.

A Ljung? To zawodnik na twarde tory, dobry start, kiepsko po trasie. Widziałem mecz, w którym jechał pierwszy, przyjechał ostatni, bo tor był troszkę pod koło.
I nie wyprzedzały go wcale, jakieś tuzy speedway. ;-)

lomboNET 

Wysłany: 2017-11-13, 20:42   

Mimo wszystko jest to jakaś rezerwa. Na pewno lepsza niż Alan Szczotka w przypadku jakieś kontuzji...

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2017-11-13, 23:04   

Jeżeli Ljung godzi się z rolą rezerwowego (oczekującego), to ... ciekawe co go skusiło wybierając pomiędzy 1 ligą i niemal pewnym składem, a rezerwą w ekstralidze? Na pewno nie a) kasa, b) rozwój sportowy. Obstawiam c) podobają mu się nasze barwy, bo przypominają ojczystą Szwecję :mrgreen: A propos Szwedów, to właśnie wykopali makaroniarzom mundial z głowy 8-)

Skład jaki jest, każdy widzi. Czego się po nim spodziewać? Absolutnie wszystkiego! Od rozpaczy po euforię. Dlatego nie będę bawił się w żadnego wróżbitę i posłużę się szalenie modnym ostatnio sloganem "WSZYSTKO ZWERYFIKUJE TOR" :-P

A my po sezonie zweryfikujemy poczynania zarządu z samym prezesem na czele. Do tego zobaczymy jak duże jaja przez zimę wyhodował trener Chomski ze sztabem i jak mocno rozwinie nam młodzież w ekstralidze, stawiając na nich w każdym meczu (zwłaszcza na Karczmarza), więcej niż regulaminowe 3 biegi. Takie są przecież założenia na podstawie których budowano ten skład.

Ja na wiosnę i wczesną jesień nie przyjmuje żadnych tłumaczeń. Widziały gały na co stawiały i co obiecywały. Mamy 5 juniorów, kolejna perełka w drodze, więc zobaczymy co P. Paluch wyszkolił.
Oby to wypaliło, bo koncepcja fajna, aczkolwiek dość ryzykowna.

Życzmy zatem naszym rajderom bezkontuzyjnej jazdy przez cały sezon, a młodzieży rozwoju co najmniej w takim tempie, jak w ostatnim sezonie, a nawet lepiej! Nam pozostało wspierać chłopaków z wysokości trybun i 3 mać mocno kciuki, aby ekstraliga była w Gorzowie także w kolejnych sezonach. 8-)

PS. Mastero, prośba do Ciebie. Możesz ze swojego panelu pod postami usunąć zdjęcie tego płaczącego pajacyka, albo zmniejszyć je do rozmiaru emotikonki? Kłuje mnie w oczy swoją jaskrawością. :-/

bosky 
harmonica man

Team: spiryt
Wysłany: 2017-11-14, 01:33   

swoją drogą, ciekawe jak to logistycznie rozwiążą Vaculik, Woźniak i Zmarzlk ze Szwecją. Trójka zawodników takiej klasy w tych samych drużynach w dwóch najsilniejszych ligach na świecie to chyba ewenement, szczerze mówiąc nie kojarzę podobnej historii. Jeśli to zazębi,to każdy z nich może mieć ogromne korzyści (od jakiegoś trenowania jazdy parą, po wspólne podróże na prom itp.
Może za bardzo odlatuję, ale jest tutaj chyba spory potencjał sponsorski (a'la monster i wiadomi zawodnicy) + potencjał w zrozumieniu na torze całej trójki. A z tego może wyniknąć wiele pożytku również dla Stali.

Co do Zmarzlika i poprawiania jego startów - on już został naznaczony Gollobem i chyba niewiele to zmieni. Dobra wiadomość dla nas, to że będziemy mieli kapitalnego ligowca na lata. Zła, że na tytuł Bartka obawiam się, że jeszcze poczekamyyy. Bartek po prostu kopiuje grzechy Tomka Golloba z GP w skali 1:1.

sensowny

Wysłany: 2017-11-15, 11:38   

A Wg mnie Ljung jest lepszym zawodnikiem od Sundstreoma. I jezeli będzie zdrowa rywalizacja o skład to on bedzie jeżdził

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-11-15, 16:04   

Mając za sobą okres transferowy pozwolę sobie pobawić się w typy jak rok temu.

Dodam, że rok temu o tej porze (cofnijcie się do wątku prawie idealnie wytypowałem finisz sezonu). Naturalnie typy są oparte na "papierowym zestawieniu":

W moim odczuciu ton rozgrywek narzucać będą tegoroczni finaliści. Zatem zdecydowanie typuję finał w powtórce z tego sezonu.

Trzecią siłą ligi będzie Toruń, choć moim zdaniem ich skład nadal nie zachwyca jednak na wejście do PO raczej im wystarczy.

O 4 miejsce premiujące awansem do Play Off powalczą Grudziądz z Gorzowem. Moim zdaniem nieco większą siłę po stronie seniorskiej ma GKM, po stronie juniorów z kolei my. Nie zmienia to jednak faktu, że w moim odczuciu jakakolwiek ekipa jako 4 wejdzie do PO to w półfinale szans wielkich nie ma.

O miejsca 6-7 powalczyć powinni Częstochowa z Falubazem. Częstochowa straciła jednak solidne ogniwo na swój tor w osobie Holty, za to zyskała w miejsce AJ Lindgrena. Falubaz ma niby całkiem wyrównany zespół, ale oprócz Dudka i coraz starszego Protasa nie ma zawodnika, który mógłby pociągnąć wynik drużyny.

Ostatnie miejsce w mojej papierowej tabeli rezerwuje dla Unii Tarnów. Tam nawet Pedersen jest znakiem zapytania. Brak liderów, konkretnych Polaków, brak juniorów raczej ich skaże na ostatnie miejsca.

Dodam, że typy są oparte na moich odczuciach nikt nie musi się z nimi zgadzać. Zachęcam natomiast do dyskusji o szansach.

Thorgal 

Wysłany: 2017-11-17, 16:07   

Ale czemu Ljung ma walczyć o sklad z Linusem? Moga jechac obaj a Bartek na rezerwę. Tu byloby mnóstwo możliwości taktycznych.

yagr

Wysłany: 2017-11-17, 16:42   

Kolego Thorgal - oczywiście , że teoretycznie mogą jechać obaj. Na przykładzie naszego ostatniego meczu wyjazdowego rozpiska mogłaby wyglądać tak :
1. Vaculik - Ljung
2. Karczmarz - Czerniawski
3. Kasprzak - Sundstroem
4. Woźniak - Czerniawski
--------------------------------
5. Vaculik - Ljung
6. Kasprzak - Sundstroem
7. Woźniak - Karczmarz
--------------------------------
8. ( Ljung ) Zmarzlik - Vaculik
9. (Sundstroem) Zmarzlik - Kasprzak
10. Czerniawski - Woźniak
----------------------------------------
11. ( Ljung) Zmarzlik - Kasprzak
12. Karczmarz - Vaculik
13. (Sundstroem) Zmarzlik - Woźniak
------------------------------------------
Pytanie brzmi . A co będzie jak wszyscy bez wyjątku będą mieli tzw. "dzień konia" ?
Niech by to było tylko nawet w jednym meczu w sezonie. Co wtedy ? Gdzie tę "ósemkę" wtedy upchnąć co by sobie pojeździła ?

[ Dodano: 2017-11-17, 16:48 ]
W trzeciej serii może jechać lepszy ze Szwedów a w biegu 10. Zmarzlik za Woźniaka z zewnętrznego toru z juniorem.

[ Dodano: 2017-11-17, 16:54 ]
Oczywiście zakładając , że Kasprzak i Vaculik robią swoje.
Jak tak patrzę na to co nabazgrałem to trochę mi się chce śmiać bo przypomina mi to pamiętny mecz we Wrocławiu jak Stal puszczała co chwilę Antala Kocso. Podobno ludzie tam mało zawału wtedy nie dostali. Bieg - przerwa bo jedzie Kocso. I znowu Kocso.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-11-17, 17:34   

Prezes we wczorajszym wywiadzie w Radiu Gorzów powiedział wyraźnie, że obecny skład to "zasługa" braku finału. Klub stracił około 550 000 zł.

Jednym słowem za awans do finału prawdopodobnie kupilibyśmy sobie Iversena na kolejny sezon...

Ahhh ta kasa... ;-)

sensowny

Wysłany: 2017-11-17, 20:49   

Czy klub podpisał jakieś warszawskie kontrakty ? czy Ljung był ostatni ? Ktoś wie ? oficjalnie nic nie ma ale może to wyjść np za kilka dni

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2017-11-18, 11:20   

marcin_crx napisał/a:
Prezes we wczorajszym wywiadzie w Radiu Gorzów powiedział wyraźnie, że obecny skład to "zasługa" braku finału. Klub stracił około 550 000 zł.
Dziwię się, że tak rozsądny facet i zarząd buduje budżet klubowy na pieniądzach, których nie ma i może nie mieć. Nie można zakładać przed sezonem, że pojedziemy w finale, bo to wróżbiarstwo. Poza tym wygląda to idiotycznie, że taki klub jak Stal nie uczy się na błędach Falubazu. Przecież to południowcy rok temu płakali w mediach, że przez brak finału złapali finansowego doła, bo już przed sezonem w budżet wpisali sobie kasę z finału Ekstraligi...

Myślę, że prezes trochę naściemniał w tym wywiadzie, bo nie chce mi się wierzyć, że byłby tak niemądry. Powody indolencji finansowej Stali pewnie leżą w innym miejscu. :idea:

bosky 
harmonica man

Team: spiryt
Wysłany: 2017-11-18, 15:36   

Ale zaraz moment...

Jedno to wpisać pieniądze w budżet i mieć dług. Tego zdaje się nikt w Stali nie zrobił. Drugie to mieć trudniejszy kolejny sezon ze względu na mniejsze wpływy z poprzedniego.

Ze stricte ekonomicznego punktu widzenia to co napisałeś mi się nie trzyma kupy. Oczywiste jest, że po sezonie ze składem na złoto i miejscem poza finałem następuje sezon ze składem budowanym z pieniędzy zarobionych za sezon poza finałem.

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2017-11-19, 00:04   

bosky napisał/a:
Drugie to mieć trudniejszy kolejny sezon ze względu na mniejsze wpływy z poprzedniego.

bosky napisał/a:
Ze stricte ekonomicznego punktu widzenia to co napisałeś mi się nie trzyma kupy.

A trzyma Ci się kupy zdobycie majstra bez sponsora tytularnego w 2016 r.?
A jak wytłumaczysz ze stricte ekonomicznego punktu widzenia to, że mamy praktycznie przez kilka lat z rzędu najlepszą frekwencje w Ekstralidze i dalej kasy brak. A jak wytłumaczysz istnienie BSC, zakręcili kurek z kasą i to już tylko nic nie znacząca nazwa czy BSC zostało rozwiązane?

bosky napisał/a:
Oczywiste jest, że po sezonie ze składem na złoto i miejscem poza finałem następuje sezon ze składem budowanym z pieniędzy zarobionych za sezon poza finałem.
Chyba nie rozumiem tego zdania. Unia Leszno i Get Well z Torunia pewnie też nie. :->

U nas ewidentnie gdzieś ta kasa ucieka, albo ktoś/coś jest przepłacane.

Co z kasą z Grand Prix? Ponoć był znowu frekwencyjny sukces. No nikt mi nie wmówi, że frekwencja w meczu o 3 m-ce położyła całoroczny budżet klubu. Litości!

zdepiefal 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-11-19, 00:22   

Ja z kolei chciałbym wiedzieć jak wygląda spłata kredytu. Czy klub spłaca go zgodnie z harmonogramem, czy może są jakieś kłopoty? Ile spłacono? Ile jeszcze zostało do spłacenia? Czy dług wobec banku jest rolowany czy spłacany na bieżąco? Czy Pan Ireneusz mógłby uchylić rąbka tajemnicy?

PavelN11 

Wysłany: 2017-11-19, 12:15   

Dokładnie Don Lucas, pisałem o tym samym jakiś czas temu. Cały rok mega wsparcie finansowe kibiców (tylko Wrocław miał lepsze), udane GP, do tego jakiś pogromów raczej nie mieliśmy żeby księgowa musiała wypłacać zawodnikom fortunę po meczach i bum, nie ma finału - nie ma pieniędzy i bieda w klubie. Przecież to się kupy nie trzyma, nie wierzcie we wszystkie bajki jakie wam opowiadają.
A jeżeli naprawdę tak jest że ten jeden mecz rzutuje na cały budżet to w klubie ewidentnie jest coś nie tak i jest po prostu tragicznie zarządzany.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-11-19, 13:41   

Po pierwsze pieniądze pozyskane przez klub nie idą tylko na bieżącą działalność (stadion, klub, zawodnicy), ale również na spłatę kredytu.
Po drugie: jeden mecz rzutuje w ten sposób, że o tyle mniej można planować w wydatkach budżetowych na rok 2018. Czyli brakło na wzmocnienia.
Po trzecie: takie niczym niepoparte zarzuty o wyprowadzaniu pieniędzy z klubu, to zwykły hejt.

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2017-11-19, 15:39   

Kiper, tu żadnego hejtu nikt nie uprawia, tylko te finanse coś się kupy nie trzymają. Nie było sponsora tytularnego były dwa majstry, był i jest kredyt w banku, ale jakoś to finansowo wyglądało lepiej niż teraz (był jeszcze w klubie drogi Zagar!).

Teraz jest mocno rozwinięte BSC, jest sponsor tytularny, nie ma Zagara, jest kredyt, jest frekwencyjne eldorado, a finansowo coraz gorzej. No sam musisz przyznać, że coś jest nie hallo...

Nikogo Stal nie przepłaca, z nikim nie konkuruje, robimy swoje, a jest źle. Pytanie gdzie leży przyczyna, bo zwalanie za jeden mecz winy na kibiców to zwykła hipokryzja ze strony imć Zmory :!: :idea: :!: :idea:

Aha, wczorajsza gala pewnie tyle kasy zżarła :mrgreen: 8-)

lomboNET 

Wysłany: 2017-11-19, 18:43   

Jak dla mnie to powinni zrobić otwarty audyt jak w Lechu Poznań.
Suma wydatków i przychodów wydatki rozparcelowane na place dla zawodników, koszty stałe, kredyt, koszty personalne itp.. Przy czym po stronie przychodów od strony sponsorów mogli by podać tylko całą sumę bo pewnie cześć umów jest tajna.

Bylo by wszystko jasne, żadnych niedomówień a i wiarygodność klubu by wzrosła.

Bo od dawna radni i inni pytają o budżet a prezes zbywa.

grochu_92 

Wysłany: 2017-11-19, 22:19   

Po pierwsze mieliśmy 5 mocnych seniorów na papierze gdzie każdy na moje miał co najmniej bańke w kontrakcie. Bartek ma kontrakt na dwa lata z umówionym aneksem więc też mało to nie jest. Vaculik nigdy nie był tani. Kasprzak swoje kosztuje. To z liderów. Jeżeli ucieka nam 500tys możliwych przychodów z finału to wynikiem tego jest pozostanie Linusa w składzie. Pamiętajcie że jest sekcja piłki ręcznej która swoje koszty też ma i co sezon są one większe a nie mniejsze.
Prezes w tym sezonie zaryzykował żeby uczcić 70lat złotem. Niestety jeden mecz spieprzył cały plan czego efekty mamy dzisiaj. Teraz albo znów zrobimy górkę albo będziemy liczyć na odpalenie ekipy

leszek 

Wysłany: 2017-11-19, 22:32   

Grochu czyli dwoch srok za ogon nie powinno sie łapać jak mowia to raz . Dwa to jak mozna budowac budzet na czyms , czego nie jestes pewien ? Ktos tu z forumowiczow ( nie chce mi sie szukać ) wyliczyl ile meczy jezdzilismy bez Kasprzaka , Vaculika , Puka . Wiec dla mnie spokojnie te 500 sie uzbieralo . Nie wierze w to , ze pieniazkow zabraklo z powodu braku finalu , znowu karmia nas dyrdymalami . " Masa ciemna , masa łyknie " . Wychodzi mi na to ze jestesmy najbiedniejszym obok Falubazu klubem .
Don Lucas napisał/a:
Nikogo Stal nie przepłaca, z nikim nie konkuruje, robimy swoje, a jest źle. Pytanie gdzie leży przyczyna, bo zwalanie za jeden mecz winy na kibiców to zwykła hipokryzja ze strony imć Zmory

Dokladnie DonLucas 110% hipokryzji nawet bym powiedzial .
lomboNET napisał/a:

Jak dla mnie to powinni zrobić otwarty audyt jak w Lechu Poznań.

Powinni ! Juz to widze jak robia . :)

Odpowiedz do tematu