Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I kolejka Ekstraligi 2018: Stal Gorzów - Get Well Toruń
Autor Wiadomość
marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-03-22, 10:24   I kolejka Ekstraligi 2018: Stal Gorzów - Get Well Toruń

To co zaczynamy zabawę?

Już za dwa i pół tygodnia rozegramy pierwszą kolejkę w której podejmiemy u siebie zespół z Torunia, zespół który od 2 lat próbuje nam coś udowodnić, ponieważ otrzymał od nas 3 ciężkie ciosy: porażka w finale 2016, transfer Vaculika do Stali, porażka w pierwszej kolejce sezonu 2017. My z kolei otrzymaliśmy cios tej zimy w postaci utraty Nielsa.

Jaki wynik typujecie? Jak ustawilibyście pary?

Sezon 2018 na forum uważam oficjalnie za otwarty!

Mój skład:

9. Zmarzlik
10. Sundstroem
11. Woźniak
12. Kasprzak
13. Vaculik
14. Karczmarz
15. Szczotka
16. Czerniawski

RAFIK 

Wysłany: 2018-03-22, 23:25   

Witam po zimie.Nie wierzę w rozegranie tego meczu w terminie(pogoda kapryśna).Jestem pełny optymizmu i aniełki krzywdy nam nie zrobią.Będzie 50 do 40.

yagr

Wysłany: 2018-03-23, 12:26   

Mamy drużynę , która jest w stanie wygrać z każdym i to zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Czego potrzebujemy do szczęścia ? Ano tego samego co w zeszłym roku , czyli wygranych u siebie z ewentualną jedną wtopą , 2-3 wygranych na wyjeździe i 4-5 punktów bonusowych. Jeżeli udałoby się to zrealizować, to po rundzie zasadniczej prawdopodobnie moglibyśmy mieć drugie lub trzecie miejsce i dobrą pozycję wyjściową w walce o finał. Jestem podwójnie zadowolony , że rozpoczynać będziemy sezon od meczu u siebie jak i z tego że to będzie jeden z moich życzeniowych przeciwników na początek -Toruń/Leszno/Zielona Góra. Padło na Toruń i bardzo dobrze. Na dobry początek ,życzę naszej ekipie "majstra" w tym sezonie a Bartoszowi ( już nie Bartusiowi) więcej wyrachowania i torpedowych startów. Mam nadzieję , że Mistrzem Świata w tym sezonie zostanie Polak i będzie nim ... Bartosz Zmarzlik.

sensowny

Wysłany: 2018-03-28, 11:54   

Wg PS Ljung odchodzi. Dziwna polityka....baaardzzzo dziwna

Ciekawe kto pojedzie w razie kontuzji któegoś z seniorów :shock: bedą szukac na gwałt jakiegoś ogórka ? bo rynek mocno przetrzebiony

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2018-03-28, 21:23   

Na treningu był Rohan Tungate. Więc może on?? 😎

Thorgal 

Wysłany: 2018-03-29, 00:58   

A nie podpisał w Łodzi?

Czemu Ljung odchodzi?

sensowny

Wysłany: 2018-03-29, 12:49   

masters napisał/a:
Na treningu był Rohan Tungate. Więc może on?? 😎

Serio myślisz ze zawodnik który w zimie miał kilka ofert z eligi i podpisał w Łodzi przyjdzie na wypożyczenie ? W Łodzi mają jego za jednego z liderów

Thorgal 

Wysłany: 2018-04-04, 09:47   

O co chodzi z Ljungiem? Czemu oslabiamy sie przed sezonem?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-04-04, 14:20   

Ciekawe co z Holderem - zasłona dymna, czy faktycznie coś jest na rzeczy?

RAFIK 

Wysłany: 2018-04-04, 22:31   

marcin_crx napisał/a:
Ciekawe co z Holderem - zasłona dymna, czy faktycznie coś jest na rzeczy?
Holder wyjechać nie może, bo przetrzymują mu paszport.Ponoć kłoći się z byłą o dziecko.Niby z groźbami wyskoczył i sąd zatrzymał mu paszport.Ile w tym prawdy?Nie wiem,ale coś jest na rzeczy skoro inni aussi są w Europie a On nie może dopłynąc.

bolo73 

Wysłany: 2018-04-05, 13:41   

Przepraszam ale czy ma może ktoś z Was jakąś informację, czy nasze asy odjadą wreszcie jakiś sparing przed inauguracją ligi??? Inni rozjeżdżają się dosyć mocno a my zostaliśmy w blokach i wygląda to jak totalna amatorka.

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2018-04-06, 09:33   

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/747059/stal-gorzow-polonia-pila-gorzowianie-zaliczyli-pierwszy-sprawdzian-relacja

Co prawda to tylko Piła ale podobno Linus wyglądał bardzo dobrze nie tylko punktowo.

mariano901229 

Wysłany: 2018-04-06, 09:58   

STAL Gorzów:

9. Martin Vaculik
10. Linus Sundstroem
11. Krzysztof Kasprzak
12. Szymon Woźniak
13. Bartosz Zmarzlik
14. Alan Szczotka
15. Rafał Karczmarz
16 ?

KS TORUŃ

1. Jason Doyle
2. Paweł Przedpełski
3. Niels Kristian Iversen
4. Chris Holder
5. Rune Holta
6. Daniel Kaczmarek
7. Igor Kopeć-Sobczyński
8 ?

Chris'a pewno nie będzie jak jeszcze wizy nie załatwił. Ja bym na miejscu Frątczaka Doyle'a wystawił pod 5, a Iversena pod 1. No ale ma on opinie "mądrego bo występował w studiu w NC+", więc pewno to są super mądre decyzje taktyczno-kadrowe takie, że lepszych już się nie da.

Niemniej szanujmy każdego przeciwnika, ale póki co to po sparingach, zawirowaniach z Holderem to napinkowy Toruń ma więcej powodów do zmartwień.

boberGW 

Wysłany: 2018-04-07, 10:57   

Na dzień dzisiejszy Toruń ma dwóch dobrych zawodników i resztę średniaków. Dla mnie prócz Doyla i Puka nie ma tam nic czego nasi mogliby się obawiać. Wymiana Miedziaka na Holtę to jest strzał w stopę. Holta poza Częstochową jest conajwyżej średniakiem, juniorzy są w miarę, myślę że na poziomie naszych. My mamy równy skład seniorski, jeśli Linus pojedzie swoje powinno być ok w okolichach 50 pkt.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-04-07, 15:04   

Pierwsza kolejka to zawsze niewiadoma. Ja się spodziewam wszystkiego, nie zdziwi mnie pogrom Torunia jak i wystrzał formy Walaska + świetny mecz młodego Holdera. No i Niels zrobi swoje, 10 pkt. pewnie uzbiera i może nam zepsuć humory. Możemy i ten mecz przegrać. Dowiemy się gdzie jesteśmy jutro. Ale można się spodziewać że liga będzie w tym roku bardzo mocna i każda strata punktów, a już szczególnie u siebie może się odbić czkawką pod koniec sezonu. Mam nadzieję że nasz sztab wie co robi, bo po zaledwie jednym sparringu ze słabiutką Piłą nie idzie wyciągnąć żadnych wniosków. Niby każdy trenował indywidualnie ale jak jest wie chyba tylko wróżbita Maciej...jak mu się poszczęści w kartach i trafi z przepowiednią :-)

Thorgal 

Wysłany: 2018-04-08, 23:58   

Liderzy petarda! Szymek? Juz zaluje odejścia Przemka i bierność w pozyskaniu Lindgrena...

Adix1994 
Adi

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-04-09, 01:43   

Thorgal napisał/a:
Liderzy petarda! Szymek? Juz zaluje odejścia Przemka i bierność w pozyskaniu Lindgrena...

Tez myślałem o Przemku i Lindgerenie, patrząc na dzisiejsza jazdę Szymona ale życzę i Tobie i sobie, żebyśmy te myśli odszczekiwali bo Lindgren spuści z tonu a Szymek ogarnie :)

yellow-blue

Wysłany: 2018-04-09, 08:13   

Thorgal napisał/a:

Nie ma to jak ocenianie na podstawie pierwszego meczu, w dodatku debiutu. Szymek się rozjeździ, spokojna głowa.

mariano901229 

Wysłany: 2018-04-09, 10:38   

No to mamy pierwszy mecz za sobą. Zdecydowane na plus nasi liderzy - warte odnotowania, że we trzech zdobyli 42 z 54 punktów. Jednakże trochę rozczarowany jestem drugą linią i poniekąd juniorami. O ile nie mogę przyczepić się specjalnie do Linusa, bo 5+2 to no jego przyzwoity poziom to nasz nowy nabytek nie pokazał nic specjalnego. Może chłopaka zjadla trema więc spokojnie, nikt też od niego cudów nie oczekuje w postaci dwucyfrówek.

Spodziewałem się, że Karczmarz uciuła przy takim rywalu 1,2 więcej punktów. Teoretycznie wynik nie jest zły 4+1, ale jak spojrzymy kogo pokonał - dwa razy Igora Kopeć-Sobczyńskiego i raz Holtę to jakoś szału nie ma.

Należy sobie zadać pytanie na ile Doyle wpłynąłby na wynik - Toruń i tak by przegrał, ale mniejszą ilością puntków.

Po co Iversenowi ta zmiana na Toruń tego nikt nie wie drugi taki słabszy mecz pojedzie i zaczną się ciekawe wypowiedzi w sieci. U nas został przywitany z honorami i kwiatami.

yellow-blue

Wysłany: 2018-04-09, 12:13   

mariano901229 napisał/a:
Po co Iversenowi ta zmiana na Toruń tego nikt nie wie drugi taki słabszy mecz pojedzie i zaczną się ciekawe wypowiedzi w sieci. U nas został przywitany z honorami i kwiatami.

Ja tu widzę oprócz ładnego podziękowania również piękną rozgrywkę psychologiczną. PUK to skromny gość, a przywitali go i podziękowali na oczach licznej publiki na stadionie i przed kamerami. W dodatku gromkie oklaski i skandowanie "Iversen" z trybun. No i PUK chcąc nie chcąc nie miał aż takiej motywacji zrobienia na złość byłemu klubowi jak Vaculik, na którego z kolei gwizdano i wyzywano od zdrajców :lol: Rok temu wygrał nam mecz w Toruniu, wczoraj motywacja wciąż była odpowiednia ;-) Nie dość, że sportowo zyskaliśmy, to jeszcze pokazaliśmy klasę, a druga strona buractwo ;-)

Thorgal 

Wysłany: 2018-04-09, 12:42   

Szymek nie dobije poziomu Lindgrena bo to inna liga. Z Przemkiem jednak zbyt emocjonalnie po polfinale sie rozstaliśmy.

No i brak rezerwowego na zmiany za Szymka i Linusa...

MOLU 

Wysłany: 2018-04-09, 16:34   

Publika szału nie zrobiła... kompletu nie było ,nie chce się ludziom śpiewać hymnu Stali i dać szalika do góry , nie włączali się do tych puszczanych nagrań i do młyna ...
Młyn jak zwykle skromny bez flag... choć Ci co byli w młynie starali się....
Na palcach jednej ręki można policzyć jak cały stadion krzyczał no może szkocja na plus...
Jak na pierwszy mecz sezonu i to z takim przeciwnikiem to według mnie ocena minusowa...

Odpowiedz do tematu