Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów - Unia Tarnów
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2018-04-26, 11:12   Stal Gorzów - Unia Tarnów

Jak będzie? Zobaczymy!

Języczkiem uwagi będzie jazda całej drużyny, a kluczem do sukcesu dobre starty, płynne pokonywanie łuków i szybka jazda na trasie. Zadecyduje oczywiście dyspozycja dnia. Znaczenie będą miały niuanse i spasowanie motocykli.

Zapraszam do dyskusji.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2018-04-26, 11:43   

Ja myślę, że spokojnie wygramy 50+

Unia prócz Nikiego ma właściwie zawodników własnego toru. Jamróg, Mroczka, słaba juniorka (liczę, że Alan będzie zawsze przed juniorem gości) - oni na Jancarzu sobie poradzą. Bjerre też jakoś specjalnie na naszym torze nie wymiata.
A u nas - Linus na własnym obiekcie pojedzie spokojnie na 6-8 punktów, podobnie Walasek i Woźniak. O Kasprzaka i Zmarzlika się nie martwię. Sam Niki tego wozu nie pociągnie i aby poprawić sobie humory musimy ich zlać i mam nadzieję, że chłopaki to właśnie uczynią :mrgreen: :mrgreen: 8-) 8-)

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-04-26, 16:13   

Przełożyli eliminacje SEC w Bałakowie na jutro. To oznacza że Woźniak nawet nie powącha naszego toru przed meczem. Wróci pewnie w sobotę pod wieczór. Zengota dał sobie spokój, wraca dzisiaj do kraju na mecz W Lesznie.

kris_77 

Wysłany: 2018-04-26, 17:54   

Zengota falubazu nie uratuje w Lesznie bo są tak ciency w tym roku jak Apator :-) . Dobre 55 dla Leszna.

A w Gorzowie z kolei dobre 54 dla Stali. Kurcze jak czytam te pierdoły o spadku, o walce o utrzymanie to mnie trafia. Trochę więcej wiary w drużynę, przecież oni wiedzą, że są osłabieni, że chwilowo nie są faworytami ligi. Będą walczyć i wygrają. Wygrają z Unią, wygrają w Grudziądzu. Nikomu nie zależy, żeby skończyć sezon w wakacje. Wystarczy wejść do 4 a tam wszystko wyzerowane.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2018-04-26, 19:33   

kris_77 napisał/a:
Wygrają z Unią, wygrają w Grudziądzu. Nikomu nie zależy, żeby skończyć sezon w wakacje. Wystarczy wejść do 4 a tam wszystko wyzerowane.

Z tą wygraną w Grudziądzu to Cię poniosło jak Walaska na starcie w ostatnim meczu.
Jak uzbieramy 40 pkt to będzie super wynik.
Z Tarnowem jakieś 51-39 powinno być.

As17 

Team: stal
Wysłany: 2018-04-26, 19:53   

Dobra z Tarnowem powinniśmy te 46-49 pkt uzbierać i wygrać. Na Szczotkę bym nie liczył niestety ale jest słaby niema co się oszukiwać. Ale to że wygramy w Grudziądzu to jakieś życzenia nie realne spojrzenie na nasze obecne możliwości od trzech sezonów tam nie wygrywamy mocniejszymi składami(nie radzimy sobie tam totalnie)a teraz bez juniorów bez lidera i słabą drugą linią mamy wygrać. Chcę się mylić ale rozum podpowiada co innego jedyna możliwość wygrania to jakieś cuda na torze, opady, defekty, wykluczenia Bo realnie przy ok 25-30 pkt. Bartka i Krzyśka ktoś musi te pozostałe 18-20 pkt przywieść aby wygrać A tylko w Lesznie naszej całej drugiej linii udała się ta sztuka (Walasek, Linus,Szczotka,Karczmarz, Woźniak) przywieźli 18 pkt. Dlatego nie wiem jak przy obecnym składzie mamy wygrywać na WYJAZDACH :-( .

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-04-27, 09:38   

Ja bym zapytał jak my mamy z obecnym składem wygrywać mecze u siebie?

Pisałem o tym w sezonie transferowym, że skład mamy fajny, ale strasznie ryzykowny - jedna kontuzja i możemy spaść z ligi.

Prawda jest taka, że jeżeli Tarnów nas zleje w niedzielę to możemy bardzo zbliżyć się do I ligi, chyba taki był ukryty cel zarządu przy budowaniu składu w tym sezonie skoro tak skonstruowano skład...

Tarnów ma zawodników, którzy są w stanie pokonywać naszych, powiedzcie mi czym Mroczka lub Jamróg są gorsi od Linusa i Walaska? Nasza przewaga to tylko własny tor - nic więcej.

Jeżeli chodzi o liderów to Nicki spokojnie może radzić sobie ze Zmarzlikiem i Kasprzakiem.

Także ja póki co nie widzę tego Waszego optymizmu i wyniku 50+ - choć oczywiście chciałbym się mylić.

Pao 

Wysłany: 2018-04-27, 13:45   

Ten Nicki który w zeszłym roku na ostatnim wirażu dał się objechać Rafałowi? :mrgreen: Może jeszcze powinniśmy zacząć bać się Kułakowa? :lol:

Najeżdżacie na Szczotkę, ale w biegu młodzieżowym ma spore szanse żeby ograć Rolnickiego i Koniecznego. W końcu jedzie u siebie, moment startowy i dojazd ma nienajgorszy, a za rywali TYLKO Rolnicki i Konieczny. Goście, którzy nawet u siebie mają problemy z wygrywaniem II wyścigu.

Tarnów nas nie zleje, dopóki nie ogarnie się Człowiek-Pająk. Choć jak patrzę na jego tegoroczne wyniki, to to jest Człowiek-SikPająka ;) Mroczka i Jamróg na wyjazdach prezentują podobny, czyli niski, poziom. Więc o korzystny wynik jestem spokojny. Jak korzystny - to będzie zależeć od Walaska. Zobaczymy, czy pojedzie jak w barwach Włókniarza w 2014 r. (3,3,3,3,3,3) czy rok później jako zawodnik macierzystego klubu (0,w2x,0,d4)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-04-27, 13:55   

Pao napisał/a:
Ten Nicki który w zeszłym roku na ostatnim wirażu dał się objechać Rafałowi? :mrgreen: Może jeszcze powinniśmy zacząć bać się Kułakowa? :lol:

Najeżdżacie na Szczotkę, ale w biegu młodzieżowym ma spore szanse żeby ograć Rolnickiego i Koniecznego. W końcu jedzie u siebie, moment startowy i dojazd ma nienajgorszy, a za rywali TYLKO Rolnicki i Konieczny. Goście, którzy nawet u siebie mają problemy z wygrywaniem II wyścigu.

Tarnów nas nie zleje, dopóki nie ogarnie się Człowiek-Pająk. Choć jak patrzę na jego tegoroczne wyniki, to to jest Człowiek-SikPająka ;) Mroczka i Jamróg na wyjazdach prezentują podobny, czyli niski, poziom. Więc o korzystny wynik jestem spokojny. Jak korzystny - to będzie zależeć od Walaska. Zobaczymy, czy pojedzie jak w barwach Włókniarza w 2014 r. (3,3,3,3,3,3) czy rok później jako zawodnik macierzystego klubu (0,w2x,0,d4)

Stary czy ty tak serio czy tylko udajesz?

Naprawdę nie widzisz, że Nicki w tym roku jeździ wszędzie i tam gdzie się pojawia kręci wyniki około kompletu?

miszarus
STAL!

Wysłany: 2018-04-27, 14:26   

Pao napisał/a:

Zgadzam się prawie w całości ;-)
Jedyna różnica, że Niki w tym sezonie jest faktycznie mocniejszy, ale to wiecznie trwać nie będzie. Zobaczycie, że nasi liderzy punkty mu zabiorą i objeżdżać się nie pozwolą. Mroczka, SikPająka, Jamróg jeżeli oni wygrają w Gorzowie mecz Unii to to będzie koniec świata...

Thorgal 

Wysłany: 2018-04-27, 16:27   

A my dalej w 6 zamiast 8?

Będzie ten nowy Filip? Po co go wzięli?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-04-28, 11:37   

Hjelmland był już we Wrocławiu, myślę że jutro również będzie pod numerem 16.

Co do meczu - sytuacja jest bardzo trudna. Pisałem o tym przed sezonem, że jedna poważna kontuzja i mamy po sezonie.

Jedziemy mecz który po prostu musimy wygrać pod kątem utrzymania. Awans do PO to raczej byłby cud - jednak przy korzystnym układzie może i realny.

Dla nas kluczowe będzie kiedy wróci Vaculik - jeżeli faktycznie dopiero w lipcu to mamy następujące mecze:

Gorzów - Tarnów - wygrana, inna opcja nie wchodzi w grę
Grudziądz - Gorzów - raczej porażka, oby taka która daje szanse na bonus
Gorzów - Częstochowa - w obecnym stanie kadrowym porażka
Zielona Góra - Gorzów - w obecnym stanie kadrowym porażka oby z szansą na bonus
Gorzów - Zielona Góra - musi być wygrana, nie ma innej opcji
Częstochowa Gorzów - porażka

Zakładam do 1 lipca stan 6-7 dużych punktów na naszym koncie.

zaczyna się lipiec i miejmy nadzieję, że w pełnym składzie przystępujemy do meczy

Gorzów - Grudziądz +3
Tarnów - Gorzów +1 lub przy korzystnym układzie 3
Gorzów - Wrocław +2
Gorzów - Leszno +2 lub może nawet 3
Toruń - Gorzów +1

Przy korzystnym układzie mamy 19 oczek, pytanie czy to starczy na PO? Rok temu czwarta Unia Leszno miała 23 oczka. W sezonie 2016 wystarczyło 17 oczek. W sezonie 2015 również starczyło 17 oczek.

pietrex 

Wysłany: 2018-04-28, 13:00   

marcin_crx napisał/a:

Jedziemy mecz który po prostu musimy wygrać pod kątem utrzymania. Awans do PO to raczej byłby cud - jednak przy korzystnym układzie może i realny.

Skory my mamy walczyć o utrzymanie to kogo widzisz w tej 4 poza Lesznem, Wrocławiem i Częstochowa (tutaj bym nie przeceniał tej drużyny bo to dopiero początek sezonu)?

My w OBECNYM składzie prezentujemy się lepiej na wyjeździe niż Falubaz i cała reszta. Chyba tez nie liczyłeś na punkty w Lesznie czy Wrocławiu (nawet w pełnym składzie).
Dodatkowo my z tymi 3 drużynami wcale bonusu nie musimy zdobyć jeśli liczymy na PO.

Nie rozumiem takiego pesymizmu bo czołowi zawodnicy maja wrócić za 2 miesiące... czyli na najcięższe mecze z przeciwnikami. Powinnismy dziękować za taki terminarz w tym roku bo paradoksalnie daje nam duże szanse na PO.

Adix1994 
Adi

Wysłany: 2018-04-28, 15:26   

pietrex napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

Skory my mamy walczyć o utrzymanie to kogo widzisz w tej 4 poza Lesznem, Wrocławiem i Częstochowa (tutaj bym nie przeceniał tej drużyny bo to dopiero początek sezonu)?

My w OBECNYM składzie prezentujemy się lepiej na wyjeździe niż Falubaz i cała reszta. Chyba tez nie liczyłeś na punkty w Lesznie czy Wrocławiu (nawet w pełnym składzie).
Dodatkowo my z tymi 3 drużynami wcale bonusu nie musimy zdobyć jeśli liczymy na PO.

Nie rozumiem takiego pesymizmu bo czołowi zawodnicy maja wrócić za 2 miesiące... czyli na najcięższe mecze z przeciwnikami. Powinnismy dziękować za taki terminarz w tym roku bo paradoksalnie daje nam duże szanse na PO.

Tez mnie te gadanie o spadku denerwuje. Wszyscy widza, tylko nasze problemy. Nie widza, że mimo osłabienia prawie wygrywamy w Lesznie, z dosłowna dziura w składzie zdobywamy 36 pkt we Wrocku, gdzie podejrzewam Torun w pełnym składzie, ze swoimi super gwiazdami zrobi podobny wynik. Wszyscy srają żarem a nie widzą, ze prawdziwy problem to ma właśnie Toruń, Grudziądz czy Zielona Gora, jedni nie wychodzą u siebie z 30, drudzy z dwoma mistrzami świata w składzie i Iversenem nie dobijają 40pkt w Tarnowie, a trzeci w pełnym składzie nawet nie zbliżają się do naszego wyniku z Leszna. ALE CO TAM! To my walczymy o utrzymanie. Ja jestem dumny z chłopaków, ze mimo takiego pecha - walczą, nie ma ani chwili zwątpienia. Nie ma mowy o ucieczce, jak swego czasu torun.

Teraz jak wraca do składu Hubert, tym bardziej łykniemy Tarnów, który ma chyba najsłabsza juniorke w lidze, w szczególności na wyjazdach.

Narzekacze dziś narzekają, a jak zdobędziemy w tym sezonie medal, to będą pierwsi piać z zachwytu.

leszek 

Wysłany: 2018-04-28, 16:47   

Adix1994 napisał/a:

Narzekacze dziś narzekają, a jak zdobędziemy w tym sezonie medal, to będą pierwsi piać z zachwytu.

Bo bedzie do czego piac ;) Wole narzekac i piac z zachwytu niz sie nakrecic i potem leb pod zimna wode .

Adix1994 
Adi

Wysłany: 2018-04-28, 17:36   

leszek napisał/a:
Adix1994 napisał/a:

Bo bedzie do czego piac ;) Wole narzekac i piac z zachwytu niz sie nakrecic i potem leb pod zimna wode .

Wiem, ze będzie do czego piać, chodzi o to że w trudnych czasach, niektórym ciężko o wiarę we własna drużynę, a jak przyjdzie sukces, to będą udawać ze tak nie było ;) nie mówię, ze Ty się tak zachowasz ale ogólnie, że takie zjawisko ma miejsce wśród wielu osób

Marek 

Wysłany: 2018-04-28, 19:25   

Cytat:

Leszek musimy się na browarka spotkać bo strasznie marudny się zrobiłeś 😆 Chyba nie muszę Ci przypominać że Staleczka z większych opresji wychodziła ??? 😆
Jak cuś to jutro przed meczykiem możemy po "jednym" zrobić 😆😆😆

A już te czarne wizje o spadku to nie wiem czy mam się smiac czy płakać ..... ludzie ja parę lat temu po 6 porażkach Stali bardziej wierzyłem w utrzymanie niż Wy teraz ..... płaczecie jak te .....baby 😆😆😆😆

#ZawszeRazem

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2018-04-29, 17:31   

51-39 było by Qull.

Thorgal 

Wysłany: 2018-04-29, 23:08   

Wynik dobry. A mogl byc lepszy. Chyba bonus będzie.

Tarnów ma slaby materiał ludzki.

A u nas chyba Walas wygryzie ze składu Lnusa jak wróci Marcin Waculig.

Michu5 

Wysłany: 2018-04-29, 23:17   

Kolejny, straszliwie nudny mecz na Śląskiej... Widać, że chyba wraca koncepcja Paluchostrady, czyli przygotowywania selektywnego toru z jedną jedyną ścieżką przy kredzie. Dzisiejsze czasy wyścigów to pokazały, bo było blisko rekordu toru. Może to i lepiej, bo przy tegorocznych problemach liczy się tylko wynik i machnę już już ręką na ten stan toru. Walasek dzisiaj nie narzekał na komisarza swoją drogą? :)

Jeszcze szpileczka w stronę zarządu:

Dzisiejsza frekwencja niech dobitnie pokaże pokaże, jakie jest zainteresowanie żużlem w naszym mieście. Jeśli mamy pod komplet z najsłabszym w lidze Tarnowem. Zróbcie wszystko, żeby tego nie spartolić i mniej takich dojeń, jak na inaugurację poproszę w imieniu swoim oraz pewnie reszty fanów.

11.000 na inaugurację to był WSTYD!

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-04-30, 08:25   

Naprawdę super, że udało się wygrać. Przyznam szczerze, odetchnąłem po biegu 13, gdzie już byliśmy pewni wygranej. Ten mecz było absolutnie kluczowy dla dalszej części sezonu. Porażka w tym meczu absolutnie pozbawiłaby nas jakichkolwiek szans na sukces w tym sezonie. Na szczęście czarne myśli poszły w zapomnienie.

Teraz pytanie co dalej? Jedziemy w piątek do Grudziądza i chyba w tym składzie wygrana to będzie mission impossible. Musimy zatem skupić się na obronie minimum 40-42 oczek, aby rewanż w Gorzowie dał nam pewne trzy punkty.

Potem przyjeżdża do nas Częstochowa i to będzie mecz z gatunku o wszystko dla nas. O ile o formę trójki Zmarzlik, Woźniak, Kasprzak możemy być w miarę spokojni (choć wczoraj Kasprzak niestety nie grzeszył startami).

Co do drugiej linii - punktowo bardzo na plus zaskoczył Walasek, choć cały czas brakuje mi u niego pewności w pokonywaniu łuków, jakby brakowało z wiekiem już pary w rękach. Linus jakby wczoraj nie wykluczenie to też nie byłoby najgorzej. Jednak tutaj brakuje mi chyba porządnych treningów na naszym torze, tak aby od początku był mocny.

Juniorzy - tutaj więcej spodziewać się nie możemy póki co. Może jak Hubert w pełni dojdzie do siebie to będziemy mieli 2-3 oczka w meczu więcej.

W kontekście Częstochowy - trzeba pamiętać o tym, że tam nie będzie "ogórków" typu Mroczka, tylko w drugiej linii pojedzie nieziemsko skuteczny w tym sezonie Miedziński oraz solidniejszy Musielak. Miejmy jednak nadzieję, że zadziała na nich magia naszego toru :-) Do tego jednak liderzy też będą mieli z kim przegrywać. Cóż to będzie bardzo trudny i mega ważny mecz.

Jednak to zmartwienia na potem - póki co cieszmy się z wczorajszej wygranej.

PS. Nicki złamał rękę, więc Tarnów ma chyba mega problem. Mówiąc szczerze pomijając samego zawodnika to bardzo szkoda, bo kto wie może w niedzielę zabrali by znów oczka dla zespołu z Wrocławia.

Ktoś tam wyżej pytał kto dołączy do Leszna, Wrocławia i Częstochowy w PO. Moim zdaniem jednak Toruń - tam chyba tylko kwestia czasu kiedy Doyle i PUK znajdą odpowiednią formę. Dla nich jednak dwie najbliższe kolejki pokażą prawdę - wyjazd do Zielonej Góry i mecz u siebie z Lesznem da odpowiedź czy będą mieli szansę na PO. Tutaj w niedzielę musimy kibicować Falubazowi jeżeli chcemy być w PO.

Trzymam jednak mocno kciuki za to aby w PO znalazła się Stal Gorzów i odganiam czarne myśli. Choć wczoraj w 15 biegu niewiele zabrakło, abyśmy nie mieli już zupełnie składu.

Na koniec - brawo kibice - 13 744 widzów na meczu z Unią Tarnów to rewelacja! Inaczej ogląda się mecz z kompletem publiczności. Szkoda tylko, że stadion ostatnio przestał żyć dopingiem. Strach pomyśleć co będzie na derbach, oby Falubaz nas nie przekrzyczał.

rav_gorzow

Wysłany: 2018-04-30, 09:00   

Linus jedzie taki piach że na to patrzeć nie można . Dwa pierwsze starty i dwa zera (gdyby jeszcze większy geniusz nie miał upadku na ostatnim łuku... ) Nie integruje się z zespołem , siedzi w swoim boksie nawet jak Chomski zwołuje naradę . Do odstrzału jak wróci Vacul.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2018-04-30, 09:07   

A ja się marcin z tobą nie zgadzam.
Uważam, że właśnie kosztem Torunia bądź Częstochowy znajdziemy się w czwórce. W Toruniu to problem mentalny, coś w tym Toruniu jest nie tak. Tak pogubionego Iversena to już kilka lat nie widziałem, podobnie Doyle (który jest wolny). Każda gwiazda, która tam idzie kończy podobnie.
Teraz co do Częstochowy. Uważam, że świetnie ich ekipa weszła w sezon, jednak Madsen i Lindgren w ostatnich latach znakomicie zaczynali, a kończyli sezony już znacznie gorzej. I za dwa tygodnie w Gorzowie (nawet bez Martina i Rafała) powinniśmy ich spokojnie obskoczyć. Na rewanż do Częstochowy pojedziemy już z Rafałem i Martinem - więc bonus powinien być po naszej stronie. Jednak na ten moment w czwórce widzę Leszno, Wrocław, Częstochowę i Stal.
W piątek dostaniemy w Grudziądzu w palnik, ale tutaj chodzi o bonus i najważniejsze będzie zrobić 40+
Kasprzak w Grudziądzu jeździć nie potrafi i to jego punktów braknie najbardziej.

Danonek920

Wysłany: 2018-04-30, 09:37   

co do Torunia to mi się wydaję, że tam jest specyficzny tor na którym inaczej się jeździ niż na pozostałych. Iversenowi taka jazda jak na Motoarenie trochę nie pasuje , nie jego styl jazdy , podobnie Doyle. Na wyjadach mogą jeździć dużo lepiej. Co do nas to akurat z Tarnowem nie był tak widoczny brak Karczmarza i Vaculica, ponieważ nasza 2 linia potrafiła wygrywać z 2 linią Uni. Transfer Walaska najlepszym z możliwych w naszych sytuacji, już któryś mecz zdobywa te punkty zawodnika 2 linii ,jakie nikt inny poza nim nie mógłby zdobyć.

Thorgal 

Wysłany: 2018-04-30, 10:43   

Dokladnie. Walasek spełnia zadanie. Szymek może juz lapie formę. W pełnym składzie mamy potencjał na Majstra. Oby tylko dostac sie do Play Off. Unia Leszno cos nam nadzwyczaj dobrze leży jako przeciwnik w dwumeczu :-)

Odpowiedz do tematu