Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VI kolejka sezonu 2018: Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa
Autor Wiadomość
marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2018-05-21, 07:07   

Jakie były przyczyny wylania zbyt dużej ilości wody na drugim łuku nie wiem,ale czytając relację na SF z tego meczu można odnieść wrażenie że to zadecydowało że Włókniarz przegrał mecz.
To jam mam w związku z tym pytanie.
Jak tzw kałuża z drugiego łuku wpłynała na przegrywanie startów przez zawodników Włókniarza po 11 biegu?
Przed biegiem 11 komisarz toru Jacek Krzyzaniak dokonał oględzin drugiego łuku i to na jego
wyrażny znak sędzia puścił bieg.Jeżeli ktoś popełnił błąd to Krzyzaniak,który błędnie ocenił
stan nawierzchni.

Może należało odczekać kilka minut aż woda się wchłonie,lub przeszczotkować łuk.
Tak naprawdę to ta wylana woda miała wpływ na upadek Miedzińskiego w biegu 11,
który jechał jako ostatni i został oszprycowany mokrą mazią i nic nie widział przez google.
Ciekawi mnie jaką ocenę przed i po meczu dostał tor.

A ciekawe co teraz powiedzą wszyscy ''plujący'' na Walaska.Jego 7 pkt i udział w trzech
wygranych 5-1 przechyliło szalę na naszą korzyść.
Linus z Tarnowem zrobił 3 pkt a Walas 7 pkt,wczoraj Linus 2 pkt a Walas 7 pkt.
Puki co ratuje nam tyłki w meczach w Gorzowie.

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-05-21, 08:09   

Tor był polewany na polecenie komisarza. Bez jego polecenia polewaczka nie ma prawa wyjechać na tor. Całe szczęście, że nigdzie nie jest napisane z jaką prędkością ma jechać, bo w tym konkretnym przypadku koleś jechał dwa razy wolniej i dzięki temu wody wlało się też dużo więcej. No ale komisarz nie zareagował więc chyba było wszystko ok. A co do drugiego łuku to polewaczka dojechała to już mocniej polanego, zatrzymała się i gość dopiero wyłączył wodę, tak więc w tym jednym miejscu było więcej. Ot i cała tajemnica. Zwykły przypadek. Ale tak swoją drogą zobaczyć minę Krzyżaniaka - bezcenne. Myślę, że Mareczek powie mu co o nim myśli, bo przecież miało być inaczej :mrgreen:
Je...ał ich pies!!!"

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2018-05-21, 08:37   

marhyl napisał/a:

A ciekawe co teraz powiedzą wszyscy ''plujący'' na Walaska.Jego 7 pkt i udział w trzech

Patrząc na suche statystyki, to transfer Walaska okazuje się bardzo udany. Na "Jancarzu" jego średnia biegowa to 2,1. Dla porównania Niels w Toruniu ma 1,1, a Przemek Pawlicki na domowym torze tylko 1,7 :]

Ten mecz pokazał jak bardzo osłabieni byliśmy jadąc od 2 kolejki bez Rafała Karczmarza.
Czapki z głów należą się przed Szymkiem, poza pierwszym meczem wpadką na własnym torze jest trzecim liderem przez duże L.

W tej lidze kluczem do sukcesów jest wysoka skuteczność na własnym torze i jak dotąd mamy tę kartę w swojej talii.

leszek 

Wysłany: 2018-05-21, 09:03   

marhyl napisał/a:

Nadal twierdze ze nie jest godzien przywdziewac plastronu STALI !!!!!!!!!
marhyl napisał/a:

Linusem sie nigdy nie zachwycalem , jedynym czlowiekiem piejacym nad Linusem z zachwytu był ( jest ) prezes Zmora .

zibro007 

Team: THJ RACING
Wysłany: 2018-05-21, 09:05   

Bardzo sie cieszę z wczorajszego zwycięstwa jak i samego stylu ale jest jedno ale. Ten żużel zaczyna juz mnie denerwować wieczne narzekanie na stan toru i inne duperele przecież to jest żałosne. Układy układziki jawne faworyzowanie innych. Co do tego zamieszania polali jak polali gospodarz powinien mieć ten przywilej z przygotowaniem toru my go zdecydowanie nie mieliśmy. Z każdym meczem upewniam się w tym ze komisarz toru nie pracuje tak jak powinien. W regulaminie jest napisane coś w stylu że tor powinien być jednakowy na całej szerokości i długości i tylko to powinno interesować komisarzy. To ze Krzyzaniak założy przyduże słuchawki nie czyni go specjalista od przygotowania nawierzchni tym bardziej na torze z którym ma niewiele wspólnego. Z współczesnych zawodników zrobiono panienki które na przyczepnym i lekko dziurawym torze nie pojadą a będzie jeszcze gorzej bo wyszkolenie techniczne schodzi na drugi plan. Niby trenują na tych corsach jeżdżą po Hiszpanach a tak naprawdę korzyści są z tego takie ze wstawiają tylko zdjęcia na instagramie i to wszystko. A te wszystkie szopki zaczęły się od zmiany tłumików .
Co do Miedziaka to pretensje może mieć tylko do siebie nikt mu nie kazał pchać się na szpryce taki jest ten sport a raczej był ze czasem się jest brudnym taka branża. Co do trenerów Chomski pięknie zrobił Cieślaka mino przeciwności jakie były nam stawiane poradził sobie świetnie doceńmy to jakiego mamy trenera ,czasem się myli ale gościa naprawdę nam zazdroszczą w innych ośrodkach . Co do samych zawodników to świetnie Woźniak chłopak rozkręca się z meczu na mecz mam nadziej że to transfer na długie lata to samo KK piękne starty bardzo szybki .BZ nie licząc tego swojego pierwszego biegu tez szybki. Linus dalej dno mimo ze tor typowo pod start swoje zrobił tylko w ostatni swoim biegu . Fajnie Rafał szkoda tej kontuzji bo mogło być dużo lepiej . Szczotki nie komentuje bo po prostu nie ma czego na ten moment. No i na koniec Greg kurczę chłop ma bardzo dobre starty i z każdym biegiem wraca pewność w jeździe, Mam nadzieje ze na koniec sezonu będzie można przyznać mu nagrodę pod tytułem druga młodość.
Oby tak dalej chłopaki wróci Vaculik możemy namieszać jeśli będzie juz bez kontuzji i będzie to szło w tym kierunku w którym idzie będzie to dla nas udany sezon ;)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-05-21, 10:36   

Jeden z lepszych meczy na Śląskiej w ostatnich latach. Fajnie ogląda się mecz w którym przegrywamy, a ostatecznie udaje się wygrać z dużą przewagą.

Tak jak wspomniałem, ten mecz był absolutnie kluczowy dla dalszych losów tego sezonu. Przyznam szczerze sam nie wierzyłem, że przetrwamy ten ciężki czas z kontuzjami naszych chłopaków. Okazuje się, że wychodzimy z tego z mega obronną ręką. Mamy Play Off na wyciągnięcie ręki! Przy okazji wyniki innych meczy nam się dobrze układają.

Co do indywidualnej postawy zawodników - tak naprawdę na temat KK i Zmarzlika nie trzeba nic pisać, po prostu klasa. Natomiast wielkie pochwały dla trzech zawodników:

Szymon Woźniak - ten gość jest po prostu stworzony dla Stali Gorzów i po prostu uwielbia nasz tor, przy okazji niesamowicie lubię tego chłopaka.
Grzegorz Walasek - absolutny ojciec zwycięstwa, jak wróci Martin wiadomo kto idzie w odstawkę (Linus)
Rafał Karczmarz - to naprawdę wielki talent, teraz widać jaką różnicę w punktach robi dobry junior

Teraz mamy derby: mecz - rewanż. Plan jest prosty, jeżeli nie wygramy w ZG to przynajmniej musimy zdobyć bonus w dwumeczu.

Stal Gorzów!

PS. Dwa słowa o torze - media strasznie biją pianę - nikt z Częstochowy nie powiedział złego słowa o torze, a tylko media dają o sobie mocno znać.

yagr

Wysłany: 2018-05-21, 11:48   

Ufffff !!! Gdybym był kobietą w zaawansowanej ciąży to jak nic zanim mecz się jeszcze rozpoczął to odeszłyby mi wody. Tor - co to w ogóle miało być ?! Gdzie ten tor z ostatniego meczu z Tarnowem ?! Najpierw Cieślak jedzie na Leszno , Gorzów i Zieloną , później w sobotę zbierają się sędziowie i komisarze a na koniec Cieślak i jego kamanda rżą ze szczęścia jak konie ( do ponad połowy meczu ). Junior Gruchalski mówi że trener Cieślak wiedział jaki będzie tor i że wczoraj na takim trenowali. Wiedział ? To ja się pytam skąd ? Biednego ale szczerego Gruchalskiego już przed kamery nie puszczą bo znowu coś wychlapie a to miało być "tajne spec. znaczenia". Kolejna wypowiedź - Walasek mówi , że trenuje przez dwa dni , przychodzi do meczu i wszystko jest nie tak , wszystko trzeba na nowo kleić i ustawiać. To ja się pytam ? Kto tu do kogo przyjechał , kto tu był gospodarzem a kto gościem. I jeszcze dzisiaj bezczelny typ niejaki Ostafiński daje na SF tytuł - Stal zalała tor i dostanie po łapach. W treści pisze- W Gorzowie po zalaniu drugiego łuku przez polewaczkę stracili możliwość atakowania rywali. Kawał gnoja wcale nie dziwię się , że coraz więcej zawodników nie chce z nim rozmawiać. Stracili możliwość atakowania rywali ? A to ciekawe bo my kibice od osób odpowiedzialnych za takie a nie inne przygotowanie toru powinniśmy dostać zwrot za bilety. Od samego początku nie było takiej możliwości bo tor był robiony pod życzenie Cieślaka. Szkoda że nie kazali z betoniarek jeszcze beton wylać. Najszybszy na naszym torze Zmarzlik , żeby po przegranym starcie nie mógł nic zrobić. Reasumując - BRAWO CHŁOPAKI !!! BRAWO STAL GORZÓW !!! Precz z komisarzami. Niech każdy robi tor jaki sobie chce. Ważne żeby był w miarę bezpieczny i do tego wystarczy sędzia. Wszelkimi sposobami chcieli nam skopać za przeproszeniem du.ę ale dzięki determinacji naszych chłopaków wszystkie ich plany poszły w piz.u. Wielka , wielka satysfakcja !!! Droga do play off po wczorajszym meczu stoi otworem a jak wróci Vaculik to jestem bardzo ciekawy kto będzie chciał ze Stalą jechać w półfinale.

GM 

Wysłany: 2018-05-21, 12:03   

Dla Cieślaka to był absolutnie kluczowy mecz mając na uwadze końcowe miejsca w PO. Gorzów był zagrożeniem w walce o 3 miejsce w zasadniczej, 4 oznacza dla Włókniarza dwa razy wpieprz z Lesznem. On dobrze wie że jak wróci Wacul to będziemy mocni i jestem w stanie nawet postawić na to że i w Częstochowie wygramy. Ten tor nam będzie świetnie pasował, dla Bartka i Krzycha jak znalazł. I dlatego Maruś mącił ile się dało. Dzięki temu zwycięstwo smakuje dwa razy lepiej.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-05-21, 13:43   

Dla Cieślaka to był kluczowy mecz pod kątem tego, aby nas wywalić z PO. On dobrze wie, że jemu wygodniej byłoby jechać z Falubazem niż z nami.

Co do Włókniarza i tak mają rewelacyjną sytuację - wygrali wszystko u siebie, wygrali w ZG, mają punkt z trudnego Grudziądza. Tak naprawdę przegrali tylko w Lesznie i w Gorzowie, co chyba mieli i tak wkalkulowane. Póki co i tak są w dużo lepszej sytuacji niż my.

Mnie i tak zaskakuje najbardziej forma Lindgrena... czyżby skończył się silnik niczym u Andrzeja Głuchego lub Roberta Flisa?

Danonek920

Wysłany: 2018-05-21, 13:59   

W naszej sytuacji transfer Walaska był strzałem w 10, u siebie ten zawodnik bardzo dobrze się czuje i przywozi punkty. Na wyjazdach nie istnieje, ale ważne , żebyśmy wygrywali u siebie. Super, że Karczmarz wrócił, bo mieć solidnego juniora to skarb. Teraz byle wygrywać u siebie, zgarnąć parę bonusów i powinniśmy wejść do play-offów.

boberGW 

Wysłany: 2018-05-21, 15:46   

Mnie już wkur... ta nagonka na nasz tor. Zresztą to samo ma Leszno i Falubaz. Wczorajszy tor był w 100% regulaminowy. Juniorzy sobie na nim radzili, a to że Miedziak się wywrócił to żadna sensacja, bo on się wiecznie przewraca.
Gdzie pojawia się Cieślak to zaraz problem, że tor zły, a tak na prawdę to tyle co on ma na sumieniu to chyba nikt w lidze tyle nie ma. Już nie pamięta jak w Tarnowie polewaczka się zepsuła na środku toru i była przerwa półtorej godziny?
Nasza drużyna na wielki plus oczywiście oprócz Linusa i Alana. Najbardziej zskoczył mnie Alan, bo w ogóle go nie było. Pojawił się Rafał i całe ciśnienie zeszło z Alana. Przecież w poprzednich meczach aż tak źle nie było.
Szymon na naszym torze jest kozakiem już takim jak Bartek i KK. Jak dojdzie Vaculik to na prawdę będzie super drużyna, z odpowiednią atmosferą. I oby chłopaki zostali w Stali jak najdłużej.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

pimpsson 

Wysłany: 2018-05-21, 17:02   

yagr napisał/a:
Junior Gruchalski mówi że trener Cieślak wiedział jaki będzie tor i że wczoraj na takim trenowali. Wiedział ? To ja się pytam skąd ?

I w tym momencie będąc prezesem wysmażyłbym potężne pismo do centrali, sędziów i wszystkich świętych z żądaniem wyjaśnienia skąd mianowicie zawodnicy gości dzień przed meczem wiedzieli jaki będzie tor. W końcu trzeba zacząć głośno pytać jak to możliwe
Je...ał ich pies!!!"

Nigel 

Wysłany: 2018-05-21, 20:53   

pimpsson napisał/a:
yagr napisał/a:
Junior Gruchalski mówi że trener Cieślak wiedział jaki będzie tor i że wczoraj na takim trenowali. Wiedział ? To ja się pytam skąd ?

I w tym momencie będąc prezesem wysmażyłbym potężne pismo do centrali, sędziów i wszystkich świętych z żądaniem wyjaśnienia skąd mianowicie zawodnicy gości dzień przed meczem wiedzieli jaki będzie tor. W końcu trzeba zacząć głośno pytać jak to możliwe

Są bardziej wyrafinowane sposoby na to by się ośmieszyć...

pimpsson 

Wysłany: 2018-05-21, 21:02   

Może i są, ale (obym się mylił) jeśli nasi nie zaczną wokół tego tematu robić hałasu to zaraz dostaniemy w majestacie prawa gigantyczne kary, Krzyżaniak będzie u nas komisarzem dożywotnio itp. Obym się mylił
Je...ał ich pies!!!"

Nigel 

Wysłany: 2018-05-21, 21:12   

pimpsson napisał/a:
Może i są, ale (obym się mylił) jeśli nasi nie zaczną wokół tego tematu robić hałasu to zaraz dostaniemy w majestacie prawa gigantyczne kary, Krzyżaniak będzie u nas komisarzem dożywotnio itp. Obym się mylił

Bądź poważny... Cieślak odpowie, że to były tylko jego przypuszczenia co do toru i możemy go cmoknąć w pompkę.
Wyobraź sobie, że Kempiński robi aferę bo zawodnik gości w wywiadzie przyznaje, że przed meczem w Grudziądzu trenowali na betonie...

Zresztą Mareczek został już trochę obnażony:
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/755914/gra-o-tytul-toczy-sie-juz-takze-poza-torem-trener-cieslak-otworzyl-drugi-front

as35 

Wysłany: 2018-05-26, 20:53   

pimpsson napisał/a:
yagr napisał/a:

Do tego trzeba mieć jaja, w klubie nikt ich nie ma. gwiazdeczki robią co chcą, pismaki plują ile wlezie. W klubie ogonki pod brzuszki i siedzimy cicho.....

Odpowiedz do tematu