Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XII Runda Ekstraligi: Stal Gorzów - Sparta Wrocław
Autor Wiadomość
GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-08-12, 22:54   

Jeszcze parę tygodni temu pisałem że Wrocek jest słaby a najbardziej powinniśmy obawiać się Leszna. Myliłem się. Sparta jest zdolna na to by w dwumeczu rozjechać Leszno. Mają dwóch liderów jakich nie ma nikt w E-lidze. Drabik na rezerwie może zrobić robotę i tak czy siak możemy spotkać się w finale. A tam Wrocławskie lobby zrobi wszystko by we wrześniu nie spadła na nasz tor ani jedna kropla deszczu... I powiem że to dobrze że akurat dzisiaj mieliśmy taki denny tor. Gdyby chodziła duża sądzę że dostalibyśmy wpiernicz z tak asekuracyjne jadącymi na tę chwilę niektórymi zawodnikami. A tak udało się jakoś uciułać te 46 pkt. bo rywale nie mieli za bardzo jak wyprzedzać, a i tak parę punktów dostali w prezencie.

Thorgal 

Wysłany: 2018-08-13, 00:23   

Cieszy wygrany mecz. Cieszy postawa Karczmarza i postęp Vaculika.

Mysle ze Sparta wygra mecz w Lesznie który dla Unii bedzie o pietruche.
Chomski powinien wrócić do rozwazenia opcji z Linusem w Gorzowie.

Brak taśmy KK w 15 biegu to sabotaż. Dziwactwo.

Danonek920

Wysłany: 2018-08-13, 01:03   

Ależ ten Wrocław to nieprzyjemny rywal. Ciężko z nimi wyraźnie wygrać, bo tylko im trochę odskoczysz to od razu taktycznymi odrabiają stratę. Woffinden i Janowski znakomici liderzy, jako junior i z rezerwy świetnie jeździ Drabik (dzisiaj wyjątkowo słabo) do tego Milik i Fricke ,którzy są solidnymi żużlowcami. Stać ich na wszystko, ale nie pisałbym , że są mocniejsi od Leszno, bo Wrocław to taka trochę dziwna drużyna, która czasami zawodzi. Cieszy to zwycięstwo , bo to był trudny mecz z wymagającym rywalem. Nie zgadzam się z krytyką Walaska, każdemu może zdarzyć się gorszy mecz, a Greg uratował nam już sporo spotkań i miał przebłyski. Linus od paru lat nie gwarantował nawet przebłysków. Znowu rozczarował mnie Czerniawski , nie wiem co się z nim dzieje, już nawet nie potrafi przywieźć u siebie drugiego juniora gości. Zero postępu od poprzedniego sezonu ;/ Pozdrawiam.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2018-08-13, 07:20   

Te 3 -4 pkt straciliśmy na własne życzenie.
Błędy popełnali Vaculik,Wożniak,Walasek.
Przy takim rywalu każdy punkcik jest bardzo cenny.
Szkoda że 15 bieg tak się potoczył.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-08-13, 09:39   

Ważna wygrana, nawet powiedziałbym że bardzo ważna - gwarantuje nam Play-Off i raczej pojedziemy realnie rzecz biorąc z Włókniarzem.

Tym nie mniej mam nadzieję, że wczorajszy tor to była zasłona dymna Stanleya przed Spartą, bo inaczej nie da się tego nazwać. Wczorajszy tor to była "Paluchostrada" w najgorszym wydaniu.

Mimo wszystko podczas meczu z GKM, czy z Lesznem można było ganiać nieco szerzej i naszym to bardziej pasowało. Generalnie wczoraj idealnie było widać to co się dzieje z torem podczas jazdy Grzesia Walaska, który próbował jechać tam, gdzie jeździł zawsze i nabierał prędkości a tymczasem trafił w inną przyczepność i prawie spadł z motocykla.

Generalnie wczorajsze wyniki w pełni zgodne z przewidywaniami, zatem pozostało:

Gorzów: 21 punktów

Toruń (w) +1

Razem: 22 punkty

Wrocław: 18 punktów

Toruń (d) +3
Leszno (w) 0

Razem: 21 punktów

Częstochowa: 17 punktów

Tarnów (w) +1
Grudziądz (d) +3

Razem: 21 punktów i lepszy bilans z Wrocławiem lub 23 punkty i Częstochowa zajmuje na koniec drugie miejsce, my trzecie.

Nie skazywałbym jednak Wrocławia na porażkę w Lesznie, oni od lat tam jeżdżą dobrze i nie są do końca bez szans.

W przypadku wygranej Sparty w Lesznie, nasza sytuacja zrobi się trudna i pojedziemy półfinał z Lesznem.

Pozostaje nam mecz w Toruniu - i teraz pytanie, jeżeli Toruń przegra we Wrocławiu to będzie z nami jechał o przysłowiową pietruszkę, więc może nam uda się tam wygrać i zapewnić sobie miejsce lepsze niż czwarte bez konieczności oglądania się na rywali?

yagr

Wysłany: 2018-08-13, 11:34   

Jeżeli w ostatnich dwóch kolejkach nie będzie "niedzieli cudów" to tabela końcowa może wyglądać tak :
1. Leszno 29
2. Gorzów 22
3. Częstochowa 21
4.Wrocław 21
5. Toruń 15
6. Zielona Góra 11
7.Grudziądz 10
8. Tarnów 10
I teraz pytanie. Z kim chce jechać Leszno z Wrocławiem czy Częstochową ???
Mój typ - Częstochowa. To znaczyłoby, że w ostatnim meczu Leszno-Wrocław padnie remis lub żeby to wyglądało mało podpadająco niewielka wygrana Wrocławia.
Co do wczorajszego meczu to przygotowanie toru pod Wrocław to jakiś sabotaż czy po prostu zwykła ściema ? Jeżeli ściema to mogła nas drogo kosztować. Tak naprawdę to z naszych poza Krzysztofem to ciężko kogoś pochwalić bo każdy miał wtopę jedną i więcej. Zapomnieć o meczu ? Nie, nie zapomnieć ale bezwzględnie wyciągnąć wnioski żeby coś takiego się więcej nie powtórzyło. Męczyli się nasi okrutnie ale i oglądanie tego było męczarnią jak nigdy dotąd. Panie Stanisławie co jest ? Co jest grane ? Wszyscy na miejscu , można było zrobić wszystko i taka beznadzieja. Jedynie wynik końcowy do przyjęcia.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-08-13, 12:25   

Szczerze? To własnie obawiam się, że Leszno odda punkty Sparcie. Im może nie pasować jazdą ze Spartą, która dodatkowo zrobi sobie porządny trening przed półfinałem w ostatniej kolejce.

Ważnym w ostatecznym rozdaniu będzie wynik meczu Tarnów - Częstochowa oraz nasz mecz w Toruniu.

yagr

Wysłany: 2018-08-13, 12:48   

Jeżeli "spece" z Leszna podejmą decyzję - jedziemy z Częstochową i przegrają minimalnie to nawet wygrana w Toruniu nic nam nie da. My 24, Wrocław 24 i oni wyżej z racji wygranego dwumeczu. Wtedy pierwszy mecz jedziemy z Wrockiem u siebie. Jeżeli nie będzie niedzieli cudów to meczyk pierwszy jedziemy u medalików. Tak czy owak w tym roku , w tym sezonie mamy już tylko dwa mecze u siebie i w tych meczach jedziemy o wszystko. To musi być z naszej strony wręcz "rzeźnia" z minimum 53+ . A na 2019 brać Łagutę no i oczywiście Bartkowiak do składu.

Thorgal 

Wysłany: 2018-08-13, 15:15   

Czemu Bartkowiak nie jeździ w lidze juz teraz? Przeciez jest lepszy od Czerniawskiego.

Po drugie. Musi wrócić rywalizacja Walasa z Linusem.

Po trzecie. Leszno opuszczając mecz ze Sparta traci morale.
Mysle ze będą walczyli.

My w Toruniu raczej wygramy.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2018-08-13, 15:57   

Thorgal napisał/a:
Czemu Bartkowiak nie jeździ w lidze juz teraz? Przeciez jest lepszy od Czerniawskiego.

Jazda w lidze od 16 lat.
Urodzony 02.2003 wiec od następnego roku.
W juniorce to on ma najlepsze wyniki z wszystkich naszych juniorów.

Thorgal 

Wysłany: 2018-08-13, 23:58   

To spoko. Nastepca Bartka?

Jesli chodzi o nas to Sparta i Unia dysponują obecnie wieksza sila. Wg mnie kluczem jest Wozniak. To jego postawa zdecyduje o wyniku Stali. Ze Sparta jezdzil nerwowo i odjezdzal od krawężnika. Nawet Liszka go dogonil.

Jak nie chodzi duza to można nieco zneutralizowac Taia.

Dziadek 

Wysłany: 2018-08-15, 18:29   

Thorgal napisał/a:
To spoko. Nastepca Bartka?

Jesli chodzi o nas to Sparta i Unia dysponują obecnie wieksza sila. Wg mnie kluczem jest Wozniak. To jego postawa zdecyduje o wyniku Stali. Ze Sparta jezdzil nerwowo i odjezdzal od krawężnika. Nawet Liszka go dogonil.

Jak nie chodzi duza to można nieco zneutralizowac Taia.

Tylko do Woźniaka masz uwagi??
Rozumiem że Walasek, Vaculik i Czerniawski pojechał rewelacyjnie? Tak? Chłopie większą część drużyny popelniala karygodne błędy.
A odnośnie toru który tak krytykujecie to gdyby duża chodziła to byśmy 40 pkt nie zrobili. Wtedy by dopiero Spartanie latali

yellow-blue

Wysłany: 2018-08-19, 12:52   

Dziadek napisał/a:
A odnośnie toru który tak krytykujecie to gdyby duża chodziła to byśmy 40 pkt nie zrobili. Wtedy by dopiero Spartanie latali

A ja śmiem twierdzić, że byłoby zgoła inaczej. Widać jak ten krawężnik nam 'służy' skoro Bartek nie może absolutnie nic zrobić, mimo iż jest zdecydowanie szybszy od rywali. To jest tak irytujące, że mam ochotę wyjść ze stadionu. Mamy takich zawodników, że w końcu po przegranym starcie nie trzeba byłoby załamywać rąk i po 1 okrążeniu wpisywać wynik. Może latałby taki Tai czy Milik, ale startowcy jak Janowski już nie, to się równoważy zawsze.

Dodatkowo z rankingu SF wynika, że mamy najnudniejszy tor w Elidze. Wstyd!

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-08-19, 17:02   

yellow-blue napisał/a:
A ja śmiem twierdzić, że byłoby zgoła inaczej. Widać jak ten krawężnik nam 'służy' skoro Bartek nie może absolutnie nic zrobić, mimo iż jest zdecydowanie szybszy od rywali

Bartek Bartek Bartek... Drużyna to nie tylko Bartek. Szybki był tylko on i Krzychu. Reszta w porównaniu do Milika, Woffiego i Janosia była przeraźliwie wolna, cały czas nasi mieli za sobą ogon. Gdyby chodziła duża z łatwością by naszych porobili. Nawet Drabik by ich ograł bo też był szybszy, odjeżdżał od kredy i szukał dużej bo nie miał jak naszych ugryźć. Gdyby chodziła to czarno bym to widział. Chyba za bardzo żyjemy wspomnieniami - jeszcze niedawno mieliśmy Zagara i Nielsa - dodając do tego Krzycha i Bartka mieliśmy świetne trio które uwielbiało ataki przy bandzie. Teraz mamy inne czasy. Vacul to typowy startowiec, Szymek się dopiero wchodzi na wysoki poziom. Gdy trafiamy na silną ekipę z takimi zawodnikami jak ma Sparta czy Leszno to mamy problem. Bo patrząc realnie jesteśmy trzecią siłą E-ligi. Mamy niezłych liderów ale ci dwaj rywale mają mocniejsze armaty. Czy to może mieć jakiś wpływ na wynik? Wiele już widziałem więc nie wykluczam że ogolimy jednych i drugich za drugim razem do 30. Bo o melach może zdecydować dyspozycja jednego dnia. Ktoś może cały sezon kręcić się koło kompletów i zawalić jeden najważniejszy mecz i po zawodach. Jednak nie chciałbym widzieć następnym razem takiego toru i tak męczących się na nim naszych zawodników.

Thorgal 

Wysłany: 2018-08-20, 00:00   

GM napisał/a:
Bo o melach może zdecydować dyspozycja jednego dnia. Ktoś może cały sezon kręcić się koło kompletów i zawalić jeden najważniejszy mecz i po zawodach. .

Ja to od zawsze mówię! Ale nikt mi nie wierzy :)

Spoko. Sparta spotka się z Lesznem w półfinale (o ile w Lesznie nie będzie niespodzianki). Wówczas jedziemy z Czewą i zwiększamy szanse na conajmniej srebro w tym sezonie!

Danonek920

Wysłany: 2018-08-20, 13:57   

No zgadza się, poziom się mocno wyrównał. Jest wielu zawodników , którzy jeżdżą na podobnym poziomie i o wyniku biegu może po prostu decydować lepszy start lub ktoś pierwszy trafił z przełożeniami.

yellow-blue

Wysłany: 2018-08-20, 20:17   

GM napisał/a:
yellow-blue napisał/a:
A ja śmiem twierdzić, że byłoby zgoła inaczej. Widać jak ten krawężnik nam 'służy' skoro Bartek nie może absolutnie nic zrobić, mimo iż jest zdecydowanie szybszy od rywali

Bartek Bartek Bartek... Drużyna to nie tylko Bartek..

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem, że 'duża' wbrew powszechnym opiniom bardziej by służyła drużynie. A podałem Bartka jako przykład totalnego bezsensu robienia takich torów. Gość, który na dystansie jest jednym z najlepszych nie jest w stanie nic zrobić. Chyba nie tak to powinno wyglądać.

leszek 

Wysłany: 2018-08-20, 21:05   

Thorgal napisał/a:
Ja to od zawsze mówię! Ale nikt mi nie wierzy :)

Ten dalej cpa :)

Odpowiedz do tematu