Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2019

Kto powinien zasilić Stal Gorzów 2019?
Vaclav Milik
28%
 28%  [ 14 ]
Andrzej Lebedev
2%
 2%  [ 1 ]
Michael Jepsen Jensen
12%
 12%  [ 6 ]
Jarosław Hampel
2%
 2%  [ 1 ]
Peter Kildemand
2%
 2%  [ 1 ]
Paweł Przedpełski
4%
 4%  [ 2 ]
Chris Holder
8%
 8%  [ 4 ]
Mikkel Michelsen
8%
 8%  [ 4 ]
Anders Thomsen
20%
 20%  [ 10 ]
Jakub Jamróg
6%
 6%  [ 3 ]
Kenneth Bjerre
0%
 0%  [ 0 ]
Inny
8%
 8%  [ 4 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
Heavyman 

Wysłany: 2018-09-11, 00:04   Stal Gorzów 2019

Sezon 2018 wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Z innych ośrodków już docierają informacje o przedłużaniu kontraktów przez obecnych zawodników. U nas w tej chwili najważniejsze są pojedynki finałowe, ale rozmowy kontraktowe pewnie trwają już od dawna.
Kto będzie jeździł w barwach Stali Gorzów w sezonie 2019? Jakie nowe twarze pojawią się w naszej drużynie w przyszłym sezonie?
Uruchamiam ankietę z listą zawodników, którzy według mojej wiedzy, teoretycznie będą "do wzięcia" i zachęcam do głosowania na Waszych faworytów do składu Stali w sezonie 2019 :-)
Oczywiście wszelkie informacje, plotki itp. jak najbardziej mile widziane :-)

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2018-09-11, 21:28   

Najlepsze wzmocnienie to utrzymanie Bartka, Martina, Krzyśka i Szymka.
Z Rafałem i Mateuszem na juniorce. :)

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-11, 21:48   

Plus Holder lub Jensen.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2018-09-11, 23:02   

Zabrakło jeszcze Zengoty w podstawowym zestawieniu.
Zagłosowałem na Milika, bo to najlepsza opcja z możliwych na nasz gorzowski tor. Poza tym wydaje się, że drugiego tak dramatycznego sezonu pod rząd nie pojedzie. Do tego nie powinien być drogi. Stal argumenty sportowe w swoim ręku dla Czecha posiada.

Opcja nr 2 to Thomsen, przez pryzmat wieku i tego, jak jeździ w 1 lidze.
Opcja nr 3, to trzecie podejście MJJ do Stali. Doświadczenie z tego sezonu - jeden z liderów Falubazu + tzw. okrzepnięcie ekstraligowe może tym razem wypalić, lecz nie musi.

Można jeszcze zastanowić się nad Ljungiem, tylko tym razem zamiast warszawskiego kontraktu podpisać finansowy.

Opcja nr 5, to na wypadek słabego nr 10 dalsze objeżdżanie Karczmarza i Bartkowiaka w ekstralidze.

Gdyby to ode mnie zależało, zatrudniłbym na pozycji piątego seniora dwóch gości do walki o miejsce w składzie i w ten sposób zabezpieczył się na wypadek kontuzji jednego z seniorów.

Tradycyjne, coroczne pytanie, co na to klubowy budżet?

mazinho 

Wysłany: 2018-09-11, 23:39   

Za 2 tygodnie możemy bawić się w transfery, ale skoro już jest wątek to też swoje trzy grosze tu dorzucę

Nie ma jednego, najwazniejszego nazwiska - Roberta Lamberta (rocznik 98).

Brytyjczyk to ogromny talent i zimą widziałbym jego jako priorytet transferowym. Poza tym Lambert przez 3 kolejne sezony będzie mógł robić taktyczną różnicę i w razie konieczności lub wystawienia kevlara iść na rezerwę. Trzeba też patrzeć w przyszłość i taki zawodnik idealnie pasowałby do naszej drużyny. Tylko czy jest do wyciągniecia z Lublina gdzie jest lokalnym diamentem? Trzeba próbować.

Druga opcja to jakiś z Duńczyków: Bjerre/Jensen/Thomsen.

Trzecia - to bardzo odważna. Pójście w pierwszej fazie sezonu na jazdę 4 wychowankami i składem:

9. Kasprzak
10. Pytlewski
11. Vaculik
12. Woźniak
13. Zmarzlik
14. Karczmarz
15. Bartkowiak

Podczas pierwszego okienka transferowego by się wzięło jakiegoś zagranicznego, który by się nie łapał w składzie innej ekipy lub nie miałby podpisanego kontraktu w Polsce - tak w razie w.

Heavyman 

Wysłany: 2018-09-12, 00:26   

Wszystko się zgadza, brakuje pewnych nazwisk w ankiecie ale... Nie dało się wprowadzić więcej niż 12 opcji wyboru. Jeśli chodzi o Lamberta, to przyznaję się bez bicia, że zapomniałem 🙄 Zengote miałem w pierwotnej wersji, ale musiałem kilka opcji usunąć i padło m.in. na niego... Teraz już chyba nie da się edytować ankiety, więc zostaje opcja "inny" i dodanie komentarza 😀
Ja osobiście "boję się" Milika, a korcił by mnie Anders Thomsen, lub Mikkel Michelsen. Ci kolesie moim zdaniem naprawdę potrafią jeździć na żużlu, a tzw. "zaufanie Chomskiego" być może pomogłoby wejść im na stabilny poziom ekstraligowy.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2018-09-12, 08:47   

mazinho napisał/a:
Nie ma jednego, najwazniejszego nazwiska - Roberta Lamberta (rocznik 98).
Heavyman napisał/a:
Jeśli chodzi o Lamberta, to przyznaję się bez bicia, że zapomniałem
Widać Panowie, że nie śledziliście dyskusji na shoutboxie kilka dni temu. :-) Tam opcja z Lambertem została już rozpisana. Dla mnie to jest nr 1 rynku transferowego, z tymże nierealne, bo ani Lublin go nie puści, ani on nie chce się stamtąd na razie ruszać. Stąd pominąłem go w swoim powyższym poście.

Jestem ciekaw czy nasi już rozmawiali z ewentualnym nowym 5 seniorem/seniorami czy na razie skupiają się na utrzymaniu stanu posiadania?

miszarus
STAL!

Wysłany: 2018-09-12, 10:33   

Panowie a ja wybrałbym pomiędzy: Milikiem lub Lebedevem, choć Milik będzie tańszy i u nas znów mógłby zrobić krok do przodu. Na dodatek oboje mają przewagę nad Duńczykami - mówią po Polsku! Fajny team by z tego był...

Danonek920

Wysłany: 2018-09-12, 10:49   

Zostawiając 4 podstawowych seniorów z tego sezonu i mając solidnych juniorów w postaci Karczmarza i Bartkowiaka nie potrzebujemy wcale drogiego 5. seniora. Tym bardziej, że prawdopodobnie przez brak GP budżet będzie mniejszy, a podstawowa 4 jest już cholernie droga. Takie nazwiska jak Hampel, Holder, Zengota, Bjerre, Lambert, Jensen, Jamgóg to odpadają . Zobaczcie co zrobiło Leszno, postawiło na Kurtza i źle na tym nie wychodzą. My możemy pomyśleć nad takimi zawodnikami jak Milik, Lebiedevs czy też Tungate. Kildemand też nie byłby głupi, ale on chyba zdał sobie sprawę, że w 1 lidze może sporo zarobić. T.H. Jonasson to też ciekawy pomysł, całkiem nieźle się spisuje w Pile , jeśli byłby dofinansowany i miał niezły sprzęt to ma potencjał aby być zawodnikiem 2 linii.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-09-12, 10:58   

W przyszłym roku będzie dużo większa kasa z TV.

Za to dwa mecze będą w piątek - pytanie jak się to odbije na frekwencjach. Jak pamiętam z lat ubiegłych piątkowe mecze były bardzo mizerne pod tym kątem. Dla mnie mecze w piątek to bez sens.

Co do kasy - muszą pokombinować z dotacją miejska tak, aby bez SGP trafiała do kasy klubu.

Nie będzie na nas leżał kredyt to też na plus.

Także suma sumarum myślę, że będziemy na podobnym poziomie jak w tym sezonie.

Swoją drogą ktoś mi wytłumaczy - rzekomo Leszno ma mniejszy budżet od nas, a papierowo dużo droższy skład. Toruń rzekomo podobnie ma mniejszy budżet, a stać ich na droższy zespół.

PS. Z ciekawych młodych zawodników jest jeszcze Luce Becker ze Stali Rzeszów - gość też ma papiery na jazdę na wysokim poziomie.

mazinho 

Wysłany: 2018-09-12, 13:37   

Kontuzja Dudka komplikuje sytuację Falubazu. W przypadku spadku Dudek, Jensen i być może Zengota nie będą chcieli jeździć w 1 lidze. Zengotą inne kluby będa zainteresowane, wydaje się, że najłatwiej będzie ściągnąć właśnie Jensena. Duńczyk jeździł u nas przez 2 sezony - wywalczył złoto i srebro DMP, ostatnie dwa sezony to dobra jazda w lidze. Przed tym sezonem już Jensen był blisko gorzowskiej Stali i przed nowym sezonem cos czuje, że to wlasnie ten zawodnik do nas dołączy.

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-09-12, 13:47   

mazinho napisał/a:
Kontuzja Dudka komplikuje sytuację Falubazu. W przypadku spadku Dudek, Jensen i być może Zengota nie będą chcieli jeździć w 1 lidze. Zengotą inne kluby będa zainteresowane, wydaje się, że najłatwiej będzie ściągnąć właśnie Jensena. Duńczyk jeździł u nas przez 2 sezony - wywalczył złoto i srebro DMP, ostatnie dwa sezony to dobra jazda w lidze. Przed tym sezonem już Jensen był blisko gorzowskiej Stali i przed nowym sezonem cos czuje, że to wlasnie ten zawodnik do nas dołączy.

Piszesz o Jensenie, Zengocie, a czemu nie myślisz o Dudku? To byłaby heca jakby to właśnie jego ściągnęli
Je...ał ich pies!!!"

Danonek920

Wysłany: 2018-09-12, 13:53   

Dudek i tak by nie przeszedł do Stali, bo wiedziałby, że zostanie znienawidzony w rodzinnych stronach, nie ma w ogóle o czym gadać. Mocno komplikuje się sytuacja Falubazu , ale moim zdaniem wciąż są faworytami barażu pomimo braku Dudka za którego będą jeździć Z/Z. Co do tych budżetów to też dziwna sprawa. Ja osobiście nie wierzę,aby taki Grudziądz miał 5 milionów budżetu i posiadał w składzie Łagutę, Pawlickiego, Lindbeacka, Buczkowskiego i jeszcze rozglądał się za mocnym 5. seniorem.

micho11a93 
TO MY STALOWCY !!!

Wysłany: 2018-09-12, 14:32   

1.Kasprzak
2.Wożniak
3.Vaculik
4.Milik
5.Zmarzlik
6.Karczmarz
7.Bartkowaik
:-D :-D :-D :-D

GM 

Wysłany: 2018-09-12, 16:04   

Stawiam że Hampel będzie na wylocie z Leszna, a na stare śmieci wróci starszy z braci Pawlickich. Tylko że na Hampela nas nie stać. Za to jest jeszcze do rozważenia ciekawa mega tania opcja - co myślicie na temat Cyfera? W Pile kasy nie ma, ale początki sezonu miał zawsze w miarę dobre. Jak by mu zapewnić taki kontrakt by stać go było na dobre silniki to punkty by przywoził. No i jak by nie patrzeć swój - w lukę pasuje idealnie. My musimy przetrzymać następny sezon bez szaleństw. Chyba fajniejszej taniej opcji nie ma.

Danonek920

Wysłany: 2018-09-12, 17:14   

Cyferowi brak jednak umiejętności i agresywnej jazdy. Jak już mówimy o takiej taniej opcji to dla mnie T.H. Jonasson to lepszy wybór.

19xyz94

Wysłany: 2018-09-12, 20:20   

Ja jeszcze dorzucę jedno nazwisko Jurica Pavlic. Pewnie kilka lat temu wielu z nas widziałoby go w drużynie ze względu na jego występy na naszym torze. Patrząc na jego wyniki w tym roku w Starcie Gniezno to nie jest to zawodnik dużo słabszy od wcześniej wymienionych, a wydaje mi się że na pewno tańszy. Co ważne przy utrzymaniu obecnego składu oznaczałoby to, że każdy z zawodników mówi po Polsku.

Największym naszym sukcesem będzie utrzymanie Bartka, Krzyśka, Martina i Szymka. Dokładając do tego Rafała i Mateusza uważam że to już będzie wzmocnienie. Tak naprawdę ten dodatkowy zawodnik nie musi (ale może) robić dużo pkt. żeby załatać dziurę po Walasku/Linusie.

Oprócz Pavlica nie będę oryginalny ale wzmocnienie widziałbym w Lambercie(nierealne), Michelsen, Thomsen. Ewentualnie Vaszka, albo Lebiedev. Opcje Jensena bym sobie odpuścił i trzeci raz do tej samej rzeki bym już nie wchodził. Trzeba też pamiętać, że tani to on też nie jest i z tego też powodu już raz nas opuszczał.

pozdrawiam

ps. Piękny czas przed nami i cieszmy się tymi dwoma finałowymi meczami. Zachęcam do obecności w Gorzowie i w Lesznie. ;)

leszek 

Wysłany: 2018-09-12, 22:51   

19xyz94 napisał/a:
Największym naszym sukcesem będzie utrzymanie Bartka, Krzyśka, Martina i Szymka

No wlasnie !!! Jak dla mnie priorytet . !!! A juz 100000% zatrzymanie Bartka !
Sam juz sie pogubilem w jakiej nasz klub jest kondycji finansowej . Z tego co czytam to chyba cieniusko przedziemy :( Ale czy to prawda ?
Z niektorych przeczytanych informacji wynika , że nasza Stal klepie biede , a wszedzie indziej silenaka .
Dziennikarze pisza jedynie o tym kto i gdzie trafi ze Stali .
Jezeli pozostawimy w/w to nam pozostaje jedynie kosmetyka - DOSLOWNIE . Miejsce Grzesia lub Linusa musi zajac jakis pewniejszy zawdnik .
Ja osobiscie reszty bym nie ruszał .

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-13, 00:26   

Poczekajmy na wynik barazy. Może Zygota bedzie szukal nowych kolegów.

baracuda 

Wysłany: 2018-09-13, 06:14   

Co do kondycji finansowej klubu to patrząc na budżet z tego roku około 9 mln złotych możemy pokusić się o sprawdzenie ile kasy potrzeba :-) ja tylko napiszę o sugerowanej kwocie kontraktu dla Zmarzlika:
1. Kasprzak
2. Wożniak
3. Vaculik
4.
5. Zmarzlik minimum 2 mln
6. Karczmarz
7. Bartkowaik

Zostaje 7 mln do podziału dla seniorów i juniorów. Sądzę, iż drugim najlepiej zarabiającym w Stali był Vaculik następnie Kasprzak oraz Woźniak. Zamiast podnosić ceny biletów na finał trzeba było zorganizować wielką zbiórkę (darowiznę) od kibiców ciekawe ile by się kasy nazbierało. :-)

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-13, 13:10   

To może oddajmy Zmarzlika i kupmy 5 wyrównanych mocnych senorów ;-)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-09-13, 13:11   

baracuda napisał/a:
Co do kondycji finansowej klubu to patrząc na budżet z tego roku około 9 mln złotych możemy pokusić się o sprawdzenie ile kasy potrzeba :-) ja tylko napiszę o sugerowanej kwocie kontraktu dla Zmarzlika:
1. Kasprzak
2. Wożniak
3. Vaculik
4.
5. Zmarzlik minimum 2 mln
6. Karczmarz
7. Bartkowaik

Zostaje 7 mln do podziału dla seniorów i juniorów. Sądzę, iż drugim najlepiej zarabiającym w Stali był Vaculik następnie Kasprzak oraz Woźniak. Zamiast podnosić ceny biletów na finał trzeba było zorganizować wielką zbiórkę (darowiznę) od kibiców ciekawe ile by się kasy nazbierało. :-)

Ludzie przecież budżet to nie tylko kontrakty zawodników, to także sztab ludzi to koszty związane z działalnością klubu, organizacją imprez etc.

leszek 

Wysłany: 2018-09-13, 22:37   

marcin_crx napisał/a:
Ludzie przecież budżet to nie tylko kontrakty zawodników, to także sztab ludzi to koszty związane z działalnością klubu, organizacją imprez etc.

No wlasnie ! Nareszcie ktos to powiedzial .
- sprzataczka
- toromistrz
- trener 1 sespolu
- trener 2
- kierownik
- sedziowie wirazowi
- ochrona
- zabezpieczenie medyczne
- Prezes Zmora
Wszyscy pracuja za darmo :) heheehehehehehe
Thorgal napisał/a:

To może oddajmy Zmarzlika i kupmy 5 wyrównanych mocnych senorów

Najlepiej jakbysmy Ciebie oddali do lombardu pod zastaw .

pimpsson 

Wysłany: 2018-09-14, 09:29   

O czym Wy piszecie??? Przecież wygląda na to, że w przyszłym roku u nas zostaną tylko Szymek i juniorzy. Czytać się nie chce tych wszystkich teorii - Vacul w falubazie, Bartek w Toruniu, Kasper w Lesznie. ;-)
Je...ał ich pies!!!"

As17 

Team: stal
Wysłany: 2018-09-14, 10:47   

Postawił bym na Thomsena nie chce mi się sprawdzać ale chyba w Gdańsku jeździł jako do parowy.

Odpowiedz do tematu