Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2019

Kto powinien zasilić Stal Gorzów 2019?
Vaclav Milik
28%
 28%  [ 14 ]
Andrzej Lebedev
2%
 2%  [ 1 ]
Michael Jepsen Jensen
12%
 12%  [ 6 ]
Jarosław Hampel
2%
 2%  [ 1 ]
Peter Kildemand
2%
 2%  [ 1 ]
Paweł Przedpełski
4%
 4%  [ 2 ]
Chris Holder
8%
 8%  [ 4 ]
Mikkel Michelsen
8%
 8%  [ 4 ]
Anders Thomsen
20%
 20%  [ 10 ]
Jakub Jamróg
6%
 6%  [ 3 ]
Kenneth Bjerre
0%
 0%  [ 0 ]
Inny
8%
 8%  [ 4 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2018-11-29, 09:45   

Numery 1,3,5 to nagroda za dobre wyniki. Wstawianie niektórych liderów jako doparowych bedzie dla nich brakiem szacunku i koniecznością rywalizacji z własnym zawodnikiem. Może sie to zakończyć zmiana klubu. Na taki manewr musza sie zgodzić. A to wymaga pewnej pokory i myślenia o drużynie a nie własnym tylko. NP. Kolodzej.

Marek 

Wysłany: 2018-12-01, 19:06   

Cytat:
Przez ostatni miesiąc przewijało się wiele nazwisk takich jak Martin Vaculik, Nicki Pedersen, Krzysztof Kasprzak, Matej Zagar. Czy któryś z tych zawodników był bliski przejścia do Motoru?

Na pewno bardzo blisko był Matej Zagar. Długo prowadzone rozmowy były z Krzyśkiem Kasprzakiem, z którym znam się bardzo dobrze, również z jego tatą i bratem. W związku z tym, iż Martin Vaculik podjął decyzję o przejściu do Zielonej Góry, Krzysiek postanowił zostać w Gorzowie, więc temat Martina i Krzyśka został ucięty.

A Krzysiu tak bardzo często twierdził że dopóki Stal go będzie chciała to nie ma tematu ....odejścia :-? Wychodzi na to ze teraz powinniśmy podziękować Vaculikowi że wybrał jednak Zieloną a nie Lublin :mrgreen:

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-12-05, 11:03   

Psy szczekają, karawana jedzie dalej:

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/792501/liczby-nie-klamia-kibice-stali-nie-placza-po-po-transferze-vaculika-klub-ma-ambi

Ja się cieszę, że mimo wszystko karnety się sprzedają, a kibice nie odwracają się od klubu pomimo ostatnich akcji z prezesem w roli głównej.

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2018-12-05, 13:58   

marcin_crx napisał/a:

Ja się cieszę, że mimo wszystko karnety się sprzedają, a kibice nie odwracają się od klubu pomimo ostatnich akcji z prezesem w roli głównej.

Jutro też wszyscy zawodnicy będą w Gorzowie - łącznie z nowymi zawodnikami.

A co do zmian kadrowych, to nasz zespół opuści Hubert Czerniawski. Postawimy na trójkę juniorów - Karczmarz - Bartkowiak - Szczotka (ten będzie dodatkowo jeździł jako gość w 2 lidze).

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-12-05, 15:39   

Pobawmy się trochę i spróbujmy potypować najbliższy sezon:

Papierowo wygląda to moim zdaniem następująco:

1. Unia Leszno - tutaj chyba nie wymaga komentarza
2. Sparta Wrocław - bardzo silny zespół, teraz jeszcze wzmocniony Jamrogiem z solidną juniorką
3. Falubaz Zielona Góra - Bardzo silna seniorka, brak juniorów
4. Get Well Toruń - zespół na bardzo podobnym poziomie jak rok temu, moim zdaniem do końca będą bić się o PO z Włókniarzem
5. Włókniarz Częstochowa - zespół silniejszy niż przed rokiem, do końca walka o PO z Toruniem
6. Stal Gorzów - seniorka słabsza, moim zdaniem mocniejsza juniorka
7. GKM Grudziądz - zespół silniejszy, ale mocniejsza liga, moim zdaniem 7 miejsce
8. Motor Lublin - komentarza nie wymaga

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2018-12-05, 22:13   

marcin_crx napisał/a:
Pobawmy się trochę i spróbujmy potypować najbliższy sezon:

Ja typuję po rundzie zasadniczej tak:

1. Unia Leszno - zespół kompletny
2. Sparta Wrocław - bardzo mocny zespół, mają ostatni rok wielkiej szansy na mistrza
------------------------------------------------------------------------------------------------
3/4. Stal Gorzów - zespół ze świetną parą liderów: Zmarzlik- Kasprzak, świetnym juniorami: Bartkowiak - Karczmarz i dobrą 2 linią: Woźniak, Thomsen i wielka zagadka Kildemand
3/4 Włókniarz Częstochowa - Cieślak teraz nie ma żadnej dziury w składzie, u siebie będą niezwykle groźni, a z wyjazdu też mogą coś przywieźć
5-6 Falubaz - Nieźli prowadzący parę: Dudek, Vaculik i Pedersen, wsparci Protasiewiczem i Jensenem. Jakoś ten zespół do mnie nie przemawia - dwóch emerytów seniorów, nieradzący sobie jako doparowy Jensen i bardzo słabi juniorzy. Do tego ma to wszystko ogarnąć Skórnicki. Nie widzę tego, będzie wielki zawód wśród kibiców z południa. Vaculik zobaczy dodatkową kase za PO jak świnia niebo:)
5-6 Toruń. Zespół oparty na zagranicznych: Siła uderzeniowa: Doyle-Iversen-bracia Holderowie. Słabsza druga linia, nie przemawiający do mnie juniorzy i brak toruńskiej krwi spowoduje tam pewne kwasy.
7/8 Grudziądz i Lublin. Lublin bije na głowę juniorką ekipe z Grudziądza. Wielkim atutem będzie Lambert, który może iść na rezerwę i od połowy meczu moga sobie rotować składem. Do tego atutem będzie młody Lampart, ciekawa druga linia: Michelsen, Jonsson, czy Zengota. Typuję, że Lublin nie spadnie z E-ligi. Nie z takimi juniorami.

zino 
Miszczu

Team: Spiryt
Wysłany: 2018-12-06, 09:49   

No to ja też swoje typy/przewidywania wpiszę na rundę zasadniczą
1. Leszno - Ameryki nie odkryję, będzie sensacją jeśli nie zajmą 1 miejsca
2. Wrocław - od paru lat balonik z napisem Mistrz jest pompowany, ale jakoś nie widzę i nie życzę im tego w 2019
3. Zielona Góra - niby seniorka napakowana jak Pekaes do Lichenia, ale mimo to nie widzę ich w finale
4-5 Częstochowa-Toruń, choć jeśli miałbym konkretnie stawiać to 4 Czewa a 5 Toruń. Jakoś drużyna z Torunia mniej do mnie przemawia.
6. Gorzów. Po tłustszych latach chyba czeka nas spokojniejszy sezon, ale obym się pozytywnie zaskoczył :)
7. Grudziądz - myślę, że możemy do końca toczyć walkę z GKM o miejsca 6-7.
8. Lublin - stawiam ich na dnie, ale to nie znaczy, że będą co kolejkę obijani, życzę im dobrze bo fajnie znów ich widzieć w najwyższej klasie rozgrywkowej.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2018-12-06, 11:21   

Marek napisał/a:
Cytat:
Przez ostatni miesiąc przewijało się wiele nazwisk takich jak Martin Vaculik, Nicki Pedersen, Krzysztof Kasprzak, Matej Zagar. Czy któryś z tych zawodników był bliski przejścia do Motoru?

Na pewno bardzo blisko był Matej Zagar. Długo prowadzone rozmowy były z Krzyśkiem Kasprzakiem, z którym znam się bardzo dobrze, również z jego tatą i bratem. W związku z tym, iż Martin Vaculik podjął decyzję o przejściu do Zielonej Góry, Krzysiek postanowił zostać w Gorzowie, więc temat Martina i Krzyśka został ucięty.

A Krzysiu tak bardzo często twierdził że dopóki Stal go będzie chciała to nie ma tematu ....odejścia :-? Wychodzi na to ze teraz powinniśmy podziękować Vaculikowi że wybrał jednak Zieloną a nie Lublin :mrgreen:

HAHAHA, bzdura. Kasprzak już przed PO mówił, że chce zostać w Stali. A to, że prowadził rozmowy to jeszcze o niczym nie świadczy. Ja wiem, że KK był zdecydowany na STAL GORZÓW.
Dziękuję. Pozdrawiam.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-12-06, 16:34   

Patrząc na siłę drużyn mam ogólne wrażenie, że bardzo ciężko będzie o wygrane komukolwiek (oprócz Leszna) na wyjazdach, jedynym wyjątkiem może być Lublin, choć i ich by nie lekceważył. Nawet GKM jest kadrowo tak mocny, że może znów wygrać wszystko u siebie.

My z obecnym potencjałem musimy skupić się na tym, aby wygrać wszystko u siebie.

Otrzymaliśmy dziś licencję bezwarunkową, co jest chyba sukcesem Zmory, w ostatnich latach bywało z tym różnie. Ciekawe na ile jest to kwestia ugód z zawodnikami, a na ile kwestia pełnego spłacenia zobowiązań?

Danonek920

Wysłany: 2018-12-10, 13:37   

zino napisał/a:

8. Lublin - stawiam ich na dnie, ale to nie znaczy, że będą co kolejkę obijani, życzę im dobrze bo fajnie znów ich widzieć w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zobaczymy jeszcze czy Rzeszów dostanie licencje. Jeśli nie i Hancock doszedłby do Lublina to w Ekstralidze nie będzie słabych zespołów.

yagr

Wysłany: 2018-12-11, 12:40   

OKIEM KIBICA - no i wchodzi nam powoli terminarz. Osobiście wolałbym aby nasi pierwszy mecz jechali u siebie ale skoro to tak ustawili to ok. Nie ma się co z koniem kopać. W zeszłym sezonie w pierwszych kolejkach Częstochowa była napędzona i tratowała wszystkich jak leci chyba aż do piątej kolejki. Pytanie brzmi - czy są w stanie powtórzyć to jeszcze raz ? W zasadniczej przegraliśmy 49 - 41 a teraz Przedpełski zastąpi Musielaka , Miśkowiak - Świącika. U nas Woźniak - Vaculika , Kildemand - Walaska, Thomsen - Woźniaka , Bartkowiak - Czerniawskiego pozostała reszta bez zmian. Czy możemy stamtąd wywieźć korzystny wynik ? Pomimo tego , że faworytem nie będziemy uważam , że jak najbardziej naszych stać nie tylko na dobry wynik ( 40+ ) ale nawet na wygraną. Kolejny mecz u siebie z Lublinem to oczywiście nie lekceważąc głównego kandydata do spadku powinien być istnym poligonem. Powinniśmy ich zwyczajnie "rozstrzelać" i tyle w tym temacie. Najsłabsza teoretycznie ekipa na początek to dobrze dla klubowej kasy. Nie będzie SGP - będzie SEC i bardzo dobrze. Impreza transmitowana przez wszechobecny EUROSPORT i to może być jeszcze lepsza promocja niż SGP. Dzika karta oczywiście - Bartek a jeżeli z powodów regulaminowych nie on to dałbym nie Krzysztofa , nie Szymka a Rafała. Trochę podpadł tą "miłością" do Rzeszowa i szantażem , że jak nie puścicie to ja kończę karierę. Poniekąd trochę go rozgrzeszam ze względu na młody wiek i mleko pod wąsem oraz to , że ktoś bardzo chciał poprawić sobie jego kosztem stan konta bankowego. Dzisiaj pewne sam Rafał i jego "najbliższe" otoczenie dziękują Bogu widząc co się dzieje w Rzeszowie. A mawiały nasze babcie - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma , wszędzie dobrze ale w domu zawsze najlepiej. Reasumując babć trzeba słuchać i dawać Rafała na Mistrzostwa Europy , niech podąża w pewnym sensie drogą Bartka.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2018-12-11, 18:54   

Danonek920 napisał/a:

Zobaczymy jeszcze czy Rzeszów dostanie licencje. Jeśli nie i Hancock doszedłby do Lublina to w Ekstralidze nie będzie słabych zespołów.

Dla Hancocka drzwi w Lublinie są zamknięte,drogi kolego.
Tamtejszy prezio ma na pana USA ........
http://poloniafans.blox.p...-Poki-bede.html
Prędzej już jakiś klub z Nice ligi.
Nie wiem czy wiecie ale dwa czy trzy sezony temu Zmora też dogadywał się z
Hancockiem.Wstępnie się dogadali,ale potem amerykanin przeciągał ostateczną decyzję
i Zmora odpuścił.
Widocznie pan USA już tak ma.

sensowny

Wysłany: 2018-12-12, 14:19   

marhyl napisał/a:

Dla Hancocka drzwi w Lublinie są zamknięte,drogi kolego.
Tamtejszy prezio ma na pana USA ........
http://poloniafans.blox.p...-Poki-bede.html
Prędzej już jakiś klub z Nice ligi.
Nie wiem czy wiecie ale dwa czy trzy sezony temu Zmora też dogadywał się z
Hancockiem.Wstępnie się dogadali,ale potem amerykanin przeciągał ostateczną decyzję
i Zmora odpuścił.
Widocznie pan USA już tak ma.

Pan Świącik pisał w 2014 "Miedziński do psychiatry", Nawrocki rok temu mówił o Grajczonku "Ireneusz Nawrocki: Grajczonek jest u mnie spalony, zdradził klub" gdzie podpisał Grajczonek w tym roku ? Kępa mówił tak bo sprawa Hancocka była wyjaśniona tj był zaklepany w tym okienku w Rzeszowie. Co zrobią w Lublinie jak będzie wolny ? jeden Kępa ma decydować o całym Lublinie ? W żużlu większość działączy i zawodników to hipokryci

Danonek920

Wysłany: 2018-12-12, 18:04   

Tak jak sensowny mówi, takich deklaracji to było już setki i nic z tego nie wychodziło. Gollob też kiedyś mówił, że nigdy w Toruniu nie będzie jeździł, Ward deptał szalik Falubazu , a Świst trafił do Falubazu. Kępa tak powiedział, bo był zły , że Hancock złamał obietnicę i zapewne liczył się z tym, że Hancock ma 3letni kontrakt w Rzeszowie. Prawda jest taka, że w Lublinie z kasą jest całkiem nieźle, apetyt na żużel spory, frekwencja też , brakuje jednak najważniejszego czyli składu. Tylko transfer Hancocka mógłby uratować ekstraligę w tym mieście , zakładając , że w przeciągu sezonu żaden klub nie zbankrutuje lub nie będzie miał kontuzji 3 podstawowych zawodników. No ale nie ma co gdybać, może Rzeszów dostanie jeszcze tą licencję.

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-02-06, 22:09   

Jestem ciekawy jak przed sparingami przygotowany fizycznie będzie Peter Kildemand. W ubiegłym sezonie przy wzroście 180 cm ważył 76 kg. Dla przecietnego zjadacza chleba taka waga jest dobra, ale wśród żużlowców to już jest za dużo...Zresztą Kildemand, jest obecnie najcięższym zawodnikiem w E-lidze wśród seniorów. Dla porównania:
Doyle 177 cm - 65 kg
Lindgren 175 cm - 63 kg
Protasiewicz (44 lata) 181 cm - 65 kg
Vaculik 178 cm - 64 kg
Fricke 176 cm - 62 kg
Pi. Pawlicki 178 cm - 62 kg

Jak widać u wszystkich żużlowców między 175 cm a 181 cm stosunek wzrostu do wagi wynosi od 112 aż do 116. U Kildemanda wynosi ledwie...104.

O tym, że niska waga daje handicap w żużlu wypowiadal się nie jeden ekspert oraz zawodnik. Zagar też głośno mówił, że on przez to, że jest wysoki, żeby ważył tyle co czołówka musiałby wyglądać jak człowiek z...Auschwitz. Zagar pomimo tego, że jest o 5 cm wyższy od Kildemanda waży i tak 2 kg mniej od Kildemanda.

Na miejscu Stali porozmawiałbym z Duńczykiem, by zgubił kilka kg. Być może jednym z czynników, przez który Kildemand nie jest skuteczny na dystansie jest to, że motor Duńczyka musi wozić więcej kg, a niżeli motor rywala. Pająk waży najwięcej z seniorów, zresztą po posturze/buzi Duńczyka widać, że nie stara się pilnować wagi.

PavelN11 

Wysłany: 2019-02-07, 16:55   

Ja słyszałem, że temat jego wagi był poruszany i Kildemand dostał wytyczne. Ponoć już sporo schudł i podchodzi do przygotowań naprawdę na serio, jak będzie zobaczymy.

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-02-08, 00:05   

Motor po zakontraktowaniu Grigorija Laguty (lidera) sprawił, że liga będzie bardzo wyrównana. W zasadzie poza Unią Leszno dalsze miejsca po rundzie zasadniczej są kwestią otwartą. Tak to wygląda na papierze:

STAL GORZÓW:

1. Kasprzak
2. Kildemand
3. Woźniak
4. Thomsen
5. Zmarzlik
6. Karczmarz
7. Bartkowiak

Falubaz:

1. Vaculik
2. Protasiewicz
3. Pedersen
4. Jensen
5. Dudek
6. Krakowiak
7. Tonder

Sparta:

1. Woffinden
2. Jamróg (Czugunow)
3. Janowski
4. Milik (Drabik)
5. Fricke
6. Drabik
7. Liszka/Wojdyło

Włókniarz:

1. Madsen
2. Przedpełski
3. Lindgren
4. Miedziński
5. Zagar
6. Gruchalski
7. Miśkowiak/Kowalski

Apator:

1. Doyle
2. Holta
3. Chris Holder
4. Kościuch (Jack Holder)
5. Iversen
6. Bogdanowicz
7. Kopeć - Sobczyński

GKM:

1. Lindbaeck
2. Buczkowski
3. Bjerre
4. Przemysław Pawlicki
5. Artiom Laguta
6. Rolnicki
7. Turowski/Wieczorek

Motor:

1. Jonsson
2. Miesiąc (Lambert)
3. Michelsen
4. Zengota
5. Grigorij Laguta/Dawid Lampart(do 5 kolejki)
6. Wiktor Lampart
7. Trofimow

Do wzięcia: Greg Hancock

Nie dziwie się wcale obawom kilku forumowiczów, bo na papierze...mamy teoretycznie najsłabszą seniorkę od sezonu 2013. Na papierze teoretycznie najsłabiej wygląda Motor, później GKM. Jednak zakup Hancocka przez GKM lub Motor w miejsce Bjerre/Michelsena może sprawić, że te ekipy będą silniejsze. Toruń i Częstochowa to dwie bardzo nieobliczalne drużyny i mogą pojechać zarówno w PO jak i walczyć o utrzymanie. Jest tam kilka niewiadomych jak forma Lindgrena, zaciagu toruńskiego (Częstochowa) i Holty i Kosciucha (Toruń).
U nas Thomsen będzie debiutował w E-lidze, mamy słabego Kildemanda i Woźniaka, który szykowany jest na 3 lidera, a takiej roli nigdy w żadnej drużynie nie pełnił. Porównując nasz skład seniorski choćby z 2017 roku do tego co mamy teraz to jest to niestety słabiej to na papierze wygląda. Zapowiada się ciekawy sezon, przypomina mi to trochę rok 2000. Ci starsi kibixe pamiętają, że między 3 drużyną, a 8 były zaledwie....2 punkty różnicy! Przy takiej wyrównanej stawce będą ważne bonusy, a mając dwóch liderów: Zmarzlik -Kasprzak + dobrą juniorkę i przy rezerwach taktycznych w odpowiednim momencie jesteśmy w stanie przywozić w najgorszym przypadku 41-42 punkty z delegacji. Dla mnie te bonusy + wygranie przynajmniej 6 z 7 meczów u siebie dadzą nam play-offy. Tylko ten tor musi nam pasować. Ten sezon będzie też prawdziwym testem trenera Chomskiego, bo praktycznie od początku pracy (nie liczac 2015 roku) miał drużynę - samograj. Wystarczyło nie przeszkadzać.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-02-08, 13:05   

Skoro my martwimy się to co ma powiedzieć Włókniarz? Co ma powiedzieć Sparta? A GKM czy Toruń? Wszędzie są nie wiadome i tam "liderzy" wcale nie muszą latać od początku. Ja tam Bartka jestem pewien i wiem, że w lidze od początku będzie robił pod komplet.
Czy Miedziński z Zagarem i Lindgrenem przed startem sezonu gwarantują więcej niż Woźniak, Kasprzak i Thomsen? Nie sądzę....
Słyszy się natomiast, że mocno pracują nad Kildemandem i Thomsenem, duńczycy mają pozytywnie zaskoczyć :) O KKeja jestem bardzo spokojny, a martwi mnie jedynie Woźniak, za dużo go w promocji, a wiemy, że to rozpuszcza.

Uważam, że powalczymy o playoffy! I jeszcze jedno.... UNIA LESZNO nie obroni tytułu. Pozdrawiam.

yagr

Wysłany: 2019-02-12, 11:33   

Czy Stali Gorzów potrzebny jest Greg Hancock ? Czy Stal Gorzów stać na Amerykanina ? Gdybym był prezesem powiedziałbym a czemu nie , no przydałby się ale …. nie za takie pieniądze jakich oczekuje. W przeciwieństwie do innych ekip jesteśmy obok Motoru Lublin największą zagadką. Mamy trzech zawodników , którzy mogą i powinni "odpalić" a wtedy bójta się wójta. Czy Hancock w Stali dałby nam gwarancję na tytuł - jestem przekonany , że nie. Dałby gwarancję na play off ale to możemy zdecydowanie osiągnąć bez wydawania no powiedzmy około dwóch baniek. Jeżeli Greg trafi dajmy na to do Wrocławia to obawiam się , że medalu w tym sezonie nie wywalczymy. No i jeszcze mały komentarz do tego co piszą SY-y odnośnie Łaguty i Mrozka. Cyt. Jeden z moich przyjaciół zadzwonił i mówił , że jest ze mną. Odpowiedziałem, że jeśli tak to niech usunie go z listy Memoriału Jancarza. Mrozek nie szczędził Grigorijowi Łagucie ostrych słów. Nazwał go m.in. parszywym panem , ruską panienką czy perfidną ruską świnią. Uprawia najstarszy zawód świata - stwierdził dobitnie. Łaguta dwa razy się zwracał do Mrozka z propozycją 400 tys. za podpis i 4500 zł za punkt na co ten - po żołniersku mu wyjaśniłem jak traktuję jego zachowanie. Odpowiedziałbym panu Mrozkowi tak - panie Krzysiu w przeciwieństwie do pana mam więcej taktu i kultury więc nie ma mowy o wycofaniu zaproszenia dla zawodnika to raz. Dwa - to co pan wygadujesz to jesteś pan zwykły cham i prostak., który chciał wykorzystać okazje i mieć zawodnika a raczej niewolnika przez najbliższe dwa lata. W tej chwili to co pan powiesz ile to byś nie dał Łagucie już nie ma znaczenia boś pan cwaniak i z góry w zamiarze miałeś tylko przysłowiową czapkę śliwek. Kibiców ROW-u Rybnik mi żal , pana absolutnie nie. A panów redaktorów Ostafińskiego i niejakiego Hynka za podżeganie do lania po mordzie życzliwe ostrzegam bo na to co wyprawiacie są paragrafy. Trochę nie na temat ale na SF-ch więc trochę tu a wiem , że czyta nas cała żużlowa Polska.

[ Dodano: 2019-02-12, 12:08 ]
No i mamy nowe spojrzenie na SF-ch oczami Łaguty. Więc moje i pewnie nie tylko moje przypuszczenia co do cwaniactwa Mrozka się potwierdzają i piszę to bez satysfakcji. Zaraz ukaże się więcej takich kwiatków. Trochę się tylko dziwię , że dał wywiadu Ostafińskiemu bo z tym panem to już mało który zawodnik rozmawia dlatego redaktory gadają ze sobą i stąd trzaskają te nędzne wypociny.

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-02-12, 23:30   

https://www.przegladsport...chomski/hcbwd8d

Widzę nikt nie skomentował tego artykułu. A w nim czytamy, że nasz sztab szkoleniowy trzyma się planu, który zakładał, że w lutym ma być zima i koniec. A wygląda tak, że dociera do nas wiosna. Na południu Europy - np. Lonigo, Gorican, czy we Francji, gdzie w weekend startuje liga jest kilkanaście stopni na plusie. I taka pogoda będzie się utrzymywać przynajmniej przez tydzień i w ogóle według prognoz w wiekszości dni do początku marca mają być wiosenne. Skoro można o 3 tygodnie szybciej wyjechać na tor to dlaczego tego nie uczynić? Czas spędzony na motocyklu jest dużo bardziej efektywny niż chodzenie na basen, czy treningi na sali gimnastycznej. Nas zespół nie wiadomo po co jedzie na obóz integracyjny po to by grać w bilard, jeździć na nartach, czy robić inne rzeczy niezwiązane z żużlem. Szkoda na to czasu, kasy. Dużo lepszy byłby wyjazd do Włoch/Chorwacji/Francji i łączenie crossu z żużlem. Nawet u nas tor może już być gotowy. Dla takich asów jak Kildemand potrzeba jak najwięcej kółek. Skoro od weekendu mamy mieć wiosnę, to przy takich warunkach i ładnym słoneczku nasz tor szybko dałoby radę przygotować.

Jak ja czytam w artykule, że jest obawa, że przez to, że szybciej o 3 tygodnie wyjedziemy na tor, to żużlowcy się przesycą jazdą to śmiech mnie ogarnia. Lepiej jak pograją sobie przez tydzień w kręgle w hotelu w Szklarskiej Porębie i strzelą sobie piwo wieczorem. Jakoś sobie nie wyobrażam, by piłkarze nożni, którzy z 2 miesięcznym wyprzedzeniem przygotowują się do ligi przez pierwszy miesiąc zakładają, że jest zimno to grają w siatkówkę, czy bilard. Albo skoczkowie jakby mieli skocznie gotową + śnieg na koniec września, to przecież lepiej jak spędzą ten czas na skoczni, czyli skupią się na swoim zawodzie, a nie na robieniu niepotrzebnych rzeczy.

Nasz sztab nie jest elastyczny, co do zmian. Klimat się zmienia, teraz nie można zakładać, że w lutym będzie mróz i śnieg. Jak widać idzie wiosna i nasi powinni z tego skorzystać. Znając życie inne ekipy sobie pojeżdżą, będą pomału nabierać otrzaskania z maszyną, a nasi pomimo 10-12 stopni i ładnego słoneczka będą grać w kręgle...bo założyli wyjazd na tor 10 marca. A wtedy załóżmy przez 2 tyg spadnie temperatura, czy spadnie deszcz i może być jak w 2018 roku walka z czasem przed pierwszymi startami.

Takie "betonowe" podejście i trzymanie się planu wymyslonego x czasu temu to przypomina nieco czasy komuny...

A jak nasi mają się "przetrenować", albo w ogóle za dużo myśleć o ciążącej na nas presji w tym roku, to może lepiej jak zamiast marcowych treningów, czy zamiast przygotowań do pierwszego meczu ligowego, to cała drużyna przez tydzień spędzi czas na stawach w Mironicach na łowieniu ryb? W końcu cisza spokój, leszcze biorą, a komfort psychiczny, spokój ducha gwarantowany.

PS Oby na tych bezsensownych nartach podczas wiosennej pogody za oknem nikt sobie niczego nie zrobił, wszak to nie narciarze. A na kontuzje sobie pozwolić nie możemy, chyba, że nasz klub ma szeroką ławkę, ubezpieczył się na wypadek kontuzji i nie boi się żadnych urazów wśród podstawowej "5".

[ Dodano: 2019-02-18, 16:33 ]
Za Gazeta Lubuska:

A w Stali jest taka dziura, o której mówi prezes?
Klub kilka lat temu zaciągnął zobowiązanie w postaci kredytu w wysokości 3,5 miliona złotych. Ostatnio ratę zapłaciliśmy na koniec grudnia. Obecnie zadłużenie klubu wobec banku wynosi milion złotych i zgodnie z harmonogramem ma być spłacone w ciągu najbliższych dwóch lat.

W podobnym tonie prezes Zmora wypowiadał się dokładnie 2 lata temu:

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/667926/tajemnica-kredytu-stali-gorzow-wszystko-jest-pod-kontrola

A tam czytamy: Stal udzielony kredyt miała spłacić w pięć lat, w ratach po 700 tysięcy złotych na rok. Po trzech latach spłacona kwota wynosi 1,6 mln zł, co oznaczało, że jest to o pół miliona mniej niż planowano. - Sytuacja nam się trochę skomplikowała - przyznał Zmora.

Klub poprosił o wydłużenie terminu i miasto poszło włodarzom na rękę. Kredyt pierwotnie poręczono do lutego 2019 roku, a teraz umowa obowiązuje do grudnia tegoż roku. To daje 10 miesięcy, choć w praktyce dla klubu oznacza to rok więcej czasu. - Do spłaty zostało 1,9 mln, rozłożone na trzy raty, odpowiednio: 700, 600 i 600 tysięcy. W takim terminie planujemy to spłacić.

Z tego jasno wynika, że Stal przez 2 lata od tego czasu zamiast spłacić w całości dług i pokryć 3 raty pokryła w praktyce jedną ratę i zostały do spłacenia dwie raty po 600 tysięcy. I ten termin niby został o dwa lata wydłużony - do końca 2021. Coś te 3,5 bańki wzięte w 2013 roku mozolnie się spłacają i w kasie wcale takie "miodu" nie ma...

Odpowiedz do tematu