Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I kolejka 2019: Włókniarz Częstochowa - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
as35 

Wysłany: 2019-03-26, 22:37   

Jeśli ktokolwiek liczy na to że Chomski trener drużyny naszej wyjdzie poza schemat który kiedyś zobaczył w programie znalezionym w koszu na śmieci to jest giga optymistą. Nie ma co liczyć na zmianę toru w Gorzowie. I nie dlatego że nie można z niego zrobić fajnego dościgania i powtarzalnego! Dlatego ze ani Chomski ani Gała nie potrafią tego. Ich umiejętności ograniczają się do posiadania prawa jazdy na ciągnik ( u jednego i to tez nie jestem pewien) i umiejętności noszenia deseczki do wypleniania programu.
Przygotowanie naszych zawodników do sezonu tradycyjnie - jakoś to będzie a jak nie będzie (czyli jak zawsze) zrzuci się na magiczne ustawienia :-) kilku klakierów jak zwykle podchwyci to. Kolejny rok na torze w Grudziądzu i profesjonaliści zaskoczeni ze tam twardo. No kto by pomyślał.
Liczenie na to że Chomski obejrzy z zawodnikami ostatni sparing Włókniarza to marzenie ściętej głowy. Przecież to profesjonaliści mogli by się obrazić a jak wiadomo "trener" lubi spokój i cisze.
W Czewie łomot straszny dostaniemy z forma naszych zawodników i geniuszem nasze "trenera".

Marek 

Wysłany: 2019-03-27, 01:09   

Cytat:
Widzę, że Ty podobnie jak trener Chomski, sucho ustawiasz skład nie biorąc pod uwagę paru czynników jak np: skład rywala i jego mocne/silne punkty, maksymalne wykorzystanie taktyczne składu.

mazinho a do Ciebie dotarła już ta wiadomość że pierwszy mecz jedziemy na wyjeździe i to ZAWSZE goście pierwsi wystawiają skład ??? A już ten Twój przykład z Kołodziejem slabiutki , bo w Lesznie zawsze jeden z liderów pojedzie pod 4 ! Zawsze ! I już nie jezdzij po Chomskim bo na razie to wyniki go bronią. Robi odwrotnie niż Ty byś chciał i medale ....wpadają :-D Wiem , wiem zaraz podniesiesz larum że teraz będzie słabo . I dla mnie kolego nie muszą zdobywać medali co rok! Chodziłem, chodze i zawsze będę chodził na Staleczke. Jedyne co bym chciał to tor do walki na całej szerokości ..... Ale to chyba niestety nierealne :-?

yagr

Wysłany: 2019-03-27, 12:59   

Z tym torem do walki to pełna zgoda. On musi dawać możliwości a już nic tak nie wku..ia jak widok miotającego się szybkiego Zmarzlika nie mogącego dosłownie nic zrobić bo jakiś gostek jedzie sobie poprawnie jedyną słuszną ścieżką tego dnia !!! A może faktycznie zrobienie właściwego toru korzystnego dla naszych jest poza możliwościami naszego sztabu ? Może zwyczajnie i po ludzku tego nie potrafią ? W obiegu jest opinia , że w Gorzowie jest najnudniejszy tor i najmniej mijanek. No okey. Ale co to faktycznie oznacza. Przecież u siebie wygrywamy i to często dość wysoko … a mijanek nie ma. No to jak to ? Ano tak to , że nasi jakoś tam jadą tylko goście nijak naszych na trasie wyprzedzić nie mogą. Czyli co ? Mamy tak zrobić torek , żeby to goście mijali naszych jak tyczki w slalomie ? Czy może mamy przegrywać wszystkie starty i gonić przez cztery kółka na zasadzie a nuż się uda ? Coś na pewno trzeba zrobić ale już tak nie narzekajmy. Igrzyska Olimpijskie są co cztery a i tak cały sportowy świat czeka na jedną konkurencję - bieg finałowy na 100 m. Finał trwa raptem niecałe 10 sekund a wszyscy są w ekstazie … a mijanek nie ma. Tak , że no my i tak mamy lepiej.

Kiper 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-03-28, 00:07   

yagr napisał/a:
Z tym torem do walki to pełna zgoda. On musi dawać możliwości a już nic tak nie wku..ia jak widok miotającego się szybkiego Zmarzlika nie mogącego dosłownie nic zrobić bo jakiś gostek jedzie sobie poprawnie jedyną słuszną ścieżką tego dnia !!!
(...)
Czyli co ? Mamy tak zrobić torek , żeby to goście mijali naszych jak tyczki w slalomie ? Czy może mamy przegrywać wszystkie starty i gonić przez cztery kółka na zasadzie a nuż się uda ?

To się w końcu zdecyduj, czy chciałbyś mieć tor do walki, gdzie nasi po przegranych startach (co jest nagminne) mają szansę wyprzedzenia rywali, czy też start i gęsiego do mety, przy czym większość startów wygrają jak zwykle goście (oczywiście z wyjątkami)
PS. Naprawdę na 100 m nie ma mijanek? :-) Jak wyjdą z bloków, tak wpadają na metę? :-) To Ty setkę chyba oglądasz tylko taką z zakąską.... PS. 2. Najsłabszym ogniwem będzie w drużynie Woźniak. Od czwartej kolejki jako doparowy, bo wcześniej Stachu przecież nie zmieni.

yagr

Wysłany: 2019-03-28, 10:48   

To się w końcu zdecyduj, czy chciałbyś mieć tor do walki, gdzie nasi po przegranych startach (co jest nagminne) mają szansę wyprzedzenia rywali, czy też start i gęsiego do mety, przy czym większość startów wygrają jak zwykle goście (oczywiście z wyjątkami)

Kiper - a co tu się decydować ?! To jest oczywista oczywistość - TOR DO WALKI !!!

Jakoś nie za bardzo wierzę w te nasze "ARMATY" na starcie.

A już tak swoją drogą to w głowę zachodzę jakim to cudem nasze orły przegrywają starty , później mamy jazdę gęsiego a wygrywamy... he he MY ?!

Thorgal 

Wysłany: 2019-03-28, 17:11   

TV oraz za nimi prezes Zmora oczekują od trenera... mijanek. Pierwszy raz słyszę o takich oczekiwaniach. Już sobie wyobrażam jak Chomski mówi do Karczmarza: "Puszczasz Kaczmarka bo musi być 10 mijanek". :)

Swoją drogą, pisze się ktoś na zabawę w Typerów eligi poprzez maila? Jest parę znajomych z Gorzowa, Torunia i Leszna. Chętnych proszę na prv :)

Heavyman 

Wysłany: 2019-03-28, 19:26   

mazinho napisał/a:
...mamy po prostu słabego trenera, który ...jest tani $.

Może wcale nie taki tani, jakby wziąć pod uwagę że w pakiecie... :lol: :-D :-P

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-03-28, 20:55   

Co ja czytam!!! Trener Chomski będzie rozliczony z widowiskowości i liczby mijanek na torze :?: :?: :shock: :shock: :shock:
Ale prima aprillis jest za 4 dni :-D

Powiem szczerze, że dawno się tak nie bałem o Stal Gorzów i utrzymanie. Ostatnio w 2002 roku i ... wiadomo, jak to się skończyło.

Póki co, nie wiem czy się śmiać czy już płakać. :roll:

W Częstochowie albo będzie w miarę dobrze (40+), albo nas wbiją w tor.

Neo 

Wysłany: 2019-03-28, 21:11   

Na dziś to daję nam w Częstochowie 35 pkt max. Dużo ważniejszy będzie mecz w 2 kolejce z Lublinem. Z nimi nie tyle trzeba wygrać, co tak ich sklepać, żeby nie drżeć w rewanżu o bonus.

yagr

Wysłany: 2019-03-28, 21:38   

Po tych dwóch "nędznych" wynikowo sparingach z GKM z pewnym niepokojem czekałem na ten dzisiejszy. Liczyłem na 58-32 dla naszych. Noooooooo i przeliczyłem się ( i to bardzo) !!! Mam nadzieję , że to co nasi robią to jest to zwyczajna ściema i jazda rezerwowymi kobyłkami na zasadzie a nuż któraś odpali i się przyda. No i jeszcze żeby sobie na samym początku nie zrobić jakiegoś niepotrzebnego kuku. Nie uwierzę , że drużyna ekstraligowa nawet w sparingu nie może sobie poradzić z I-ligowcem. W zasadzie podpisałbym się pod wszystkimi wpisami wkur….ych naszych kibiców. Ale.... no właśnie trochę mi się ochłonęło i …. moim zdaniem wygramy w Częstochowie. Minimalnie ale wygramy.

przemek1221

Wysłany: 2019-03-28, 22:36   

Na tą chwilę jest BZ, KK i długo długo nic. Poczekajmy spokojnie na ligę ale obawiam się o formę pozostałych seniorów. Testy testami i rozumiem wahania formy, ale jak ktoś testuje, zmienia i nic nie ciągnie to przeważnie liga potwierdzała nędzną formę ze sparingów.

Thorgal 

Wysłany: 2019-03-28, 23:30   

Jeszcze zatęsknimy za Linusem i Walasem :) Ale przynajmniej zapowiada się sezon pełen emocji. Jeśli celem jest dużo mijanek i miejsce powyżej 7, to zapowiada się niezłe rodeo! :)
Skoro bowiem prezes wie, że z wyników dużo się nie nacieszymy, to żeby chociaż ludzie przychodzili oglądać jak liderzy rywali objeżdżają naszych na trasie.

prz3mo 

Wysłany: 2019-03-29, 13:28   

yagr napisał/a:
Czy może mamy przegrywać wszystkie starty i gonić przez cztery kółka na zasadzie a nuż się uda ?

Akurat starty to przegrywamy w Gorzowie od wielu lat :lol:
Rzekłbym tradycja taka, jak w latach 80-tych utwór "Ultravox - Dancing With Tears In My Eyes" przed meczem :)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-03-29, 15:24   

Wiara w zespół jest fajna, ale niestety ciężko o to.

Sparingi wypadły bardzo blado, natomiast patrząc realnie. Madsen, Lindgren, Zagar w formie, do tego Miedziński i Gruchalski też swoje dołożą.

U nas Bartek pewnie zakręci się w okolicy 15 w 6 startach. Do tego Kasprzak pewnie około 10-12 w 6 biegach. Pozostali do wielki znak zapytania. Możemy liczyć na dobrą dyspozycję i znajomość toru Kildemanda, niestety Thomsen i Woźniak póki co bardzo pod formą. Może Karczmarz zaskoczy nas wszystkich i w końcu pokaże swój potencjał?

W każdym razie, na dzień dzisiejszy realnie widzę to na 35-38 punktów, dobrym wynikiem byłoby 41-43 oczka, a wygrana to chyba już kategoria Sci-Fi.

[ Dodano: 2019-03-30, 11:04 ]
Patrzę na terminarz i dochodzę do wniosku, że jeżeli przegramy w Częstochowie (chciałbym się mylić), wygramy z Motorem u siebie i przegramy w Lesznie to dla nas absolutnie kluczowym meczem dla spokojnego utrzymania lub walki o PO będzie mecz 4 kolejki u siebie z Falubazem. Jeżeli go wygramy to można założyć, że będzie okey, w przypadku porażki będziemy mieli mokro.

kris_77 

Wysłany: 2019-03-30, 23:13   

Wg mnie w 2 i pół zawodnika nie mamy żadnych szans. Bartek, KK i Pająk dają szanse na 28-32 punktów, reszta jest na dziś w czarnej dooopie. Wożniak, Thomsen i Karczmarz są na dziś o wiele słabsi niż zakładaliśmy. Zresztą Woźniak pewnego poziomu nie przeskoczy - on jest na maks 7-8 punktów a nie na Lidera Stali Gorzów. Generalnie jest tragicznie jeśli chodzi o tych 3 zawodników. Jak łącznie zrobią 10 będę szczęśliwy.
42 punkty będą wielkim sukcesem i Stanisław musi od początku dobrze czytać program, żeby zdążył z taktycznymi, których będzie kilka.
Jedyna i możliwa szansa to szybki dzwon Miedziaka, który przypadkiem powali Lindgrenna czy Madsena.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2019-03-31, 22:55   

To co dzisiaj w memoriale jechał Karczmarz to było tragedia.
On się uwstecznia a nie rozwija.
Mieliśmy mieć mocnego juniora,a tu kupa.
Na starcie spał - poza pierwszym biegiem - jak niedzwiedz w zimie.
W Częstochowie będzie z liścia jak nic.Do 40 pkt nie dojedziemy.
Odnośnie Wożniaka pełna zgoda.Ten chłopak nie wejdzie na stałe
na taki level aby trzaskać w każdym meczu dwucyfrówki.

Kiper 

Wysłany: 2019-03-31, 23:26   

Dziękuję, i to by było na tyle odnośnie żużla w tym sezonie. Słusznie nie kupiłem karnetu. TV, piwko, powtóreczki, w przerwie siku.Jak na memoriał przygotowano tor z czasami o 4 i pół sekundy gorszymi od rekordu, to ja dziękuję za takie widowiska. Tych 10 mijanek nie było w 23 wyścigach, a maja być w 15? :-) Zostałem wyleczony z żużla po 50 latach. Poza tym, tak na marginesie: rozpoczynanie zawodów 23 biegowych 31 marca o godz. 17:45, to jest jakiś matrix. Ciekawe ile osób zostało na dekorację i fajerwerki. 500? Po ostatnim biegu stadion opuściło kilka tysięcy zmarzniętych widzów, ja wśród nich. Już nie wspomnę, że parkingów dla przyjezdnych nie ma. Drugi raz z i na Wał Okrężny z kapcia zapychał nie będę.

yagr

Wysłany: 2019-04-01, 00:39   

1.Tor ? Po czasach było widać jaki był. Ja przepraszam ale mam pytanie do sztabu - czy my za tydzień jedziemy do Grudziądza ?
2.I znowu szybszy Zmarzlik dwukrotnie nie był w stanie wyprzedzić rywala.
3. Pozytywy ? Na dzisiaj brak.
4. Starty ? Tradycyjnie do kitu i dotyczy to praktycznie wszystkich a już nasi juniorzy to dramat.
Proponuję obciążyć im cegłowką przód motoru bo nijak nie idzie im normalnie wystartować.
5.Para Woźniak-Thomsen ? Jeśli tak ich ustawią w parze to będzie to jawny sabotaż. Przy takim ustawieniu przegramy wszystko co będzie do przegrania.

Czasu zostało niewiele a do zrobienia mnóstwo. Panowie do roboty !!! Tłumaczeń kibice tym razem nie przyjmą. Liczenie na cud i Bartka nic nie da. Bartek będzie ale cudu już nie. Na dzisiaj mamy jednego lidera z prawdziwego zdarzenia , trzech zawodników na co najwyżej drugą linię , jedno słabe ogniwo które nie wiadomo kiedy zaskoczy i czy w ogóle oraz słabych, przeciętnych juniorów.

PavelN11 

Wysłany: 2019-04-01, 07:55   

Najlepszy był ten wywiad ze Stasiem z magazynu. Nawet taki wieczny optymista jak on stał jak osrany i na pytanie czy jest zadowolony z drużyny przed sezonem odpowiedział: "są przebłyski" :roll:

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-04-01, 08:49   

Ja powiem szczerze. Bierzmy Hancocka póki jest jeszcze wolny, inaczej polecimy z hukiem. Tak to widzę niestety...

leszek 

Wysłany: 2019-04-01, 09:09   

Marek napisał/a:

Wysłany: 2019-03-27, 01:09     
Cytat:
Widzę, że Ty podobnie jak trener Chomski, sucho ustawiasz skład nie biorąc pod uwagę paru czynników jak np: skład rywala i jego mocne/silne punkty, maksymalne wykorzystanie taktyczne składu.

mazinho a do Ciebie dotarła już ta wiadomość że pierwszy mecz jedziemy na wyjeździe i to ZAWSZE goście pierwsi wystawiają skład ??? A już ten Twój przykład z Kołodziejem slabiutki , bo w Lesznie zawsze jeden z liderów pojedzie pod 4 ! Zawsze ! I już nie jezdzij po Chomskim bo na razie to wyniki go bronią. Robi odwrotnie niż Ty byś chciał i medale ....wpadają Wiem , wiem zaraz podniesiesz larum że teraz będzie słabo . I dla mnie kolego nie muszą zdobywać medali co rok! Chodziłem, chodze i zawsze będę chodził na Staleczke. Jedyne co bym chc
iał to tor do walki na całej szerokości ..... Ale to chyba niestety nierealne
Mareczku
cytuje Cie odnosnie calego postu ! A dlaczego ? Marku doskonale Wiesz , że Cie lubie i szanuje . Niejednokrotnie podzielales , jak i ja twoje zdanie ( np odnosnie Śwista itp . ) , ale tym razem zejdz na ziemie . Sklad mamy mizerny i ja to rozumiem ( na inny na 100% nie bylo nas stac ) . Ale sam zobacz - sparingi , memorial pokazal oblicze naszych juniorow . Karczmarz jest totalnie w czrnej dupie . To tak na szybko co zaobserwowalem po sparingach i memoriale . Sapiesz tez do Mazhinio . Ale to wcale nie musi tak byc z Twojej strony . To juz nie jest ten zuzel na ktory ja , Ty i wielu innych biegalismy z umorusanymi mordami ! ( Lata 90 jak i wczesniej ) .
Dzisiaj wlasnie musimy wskakiwac statystykami i rozpiskami . Czepiasz sie Mazhinio , ale w jego pisanych argumentach jest sporo racji . Wiem tak zaraz mi odpowiesz ( papier przyjmie wszystko ) i ja sie z Toba zgadzam .Lecz papier + logiczne mysenie da nam przynajmniej wejscie do tajemniczej czworki

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-04-01, 12:14   

leszek napisał/a:
papier + logiczne mysenie da nam przynajmniej wejscie do tajemniczej czworki
Dorzucę od siebie jeszcze tor do walki. Thomsen i Kildemand potrafią wyprzedzać i widać, że świetnie się czują na takim torze, który im to umożliwi. Gdyby Chomski, choć w 25% posłuchał w ub. sezonie mazinho, to śmiem nawet twierdzić, że bylibyśmy aktualnym DMP :shock:

Z oceną drużyny, toru, taktyki trenera, formą zespołu itp. itd. etc. poczekam oczywiście przynajmniej do połowy sezonu zasadniczego. Chcę wierzyć, że nasi juniorzy jechali wczoraj na szrocie, a sprzęt na ligę czeka spokojnie w magazynku przy budynku klubowym.

No i oczywiście jedna konkluzja po sparingach i memoriale bije po oczach, mianowicie para Woźniak-Thomsen nie ma na ten moment racji bytu. Jeżeli taką parę Chomski awizuje na mecz w Cz-wie, to jest zwykłym ignorantem i sabotażystą :idea:

Yankes 

Wysłany: 2019-04-01, 13:43   

Spokojnie, Szymon zimą został naznaczony na 3 prowadzącego parę i jedyne co może to zmienić, to jak po 6 kolejkach będziemy mieć 2 punkty, ostatnie miejsce i wywalą Staszka tak jak było z Paluchem w 2015r.

Wygląda na to, że plan jet taki: jak tor na start, to Woźniak coś tam ujedzie, jak do walki to Anders potrafi wyprzedzać.
Gdy któremuś z nich nie będzie szło i zaczniemy przegrywać, to za słabszego po 2 seriach mogą wejść jako RT i Zmarzlik i Kasprzak.
Plan jest głupi, ale co poradzić

Też się oszukuję, że juniorzy jeszcze nie mają docelowego sprzętu. Maziniho coś pisał o kosmicznych furach Karczmarza, była to głosowanie na Bartkowiaka. Nie pasuje to do obecnej postawy na torze.

W Częstochowię obstawiam, że zdobędziemy 40 punktów, głównie dzięki temu, że Kildemand będzie mógł chodzić po szerokiej.

GM 

Wysłany: 2019-04-01, 14:00   

Tak na spokojnie oglądając powtórkę to z naszymi transferami nie jest tak źle jak przewidywaliśmy. Pająk wyglądał na szybkiego, Thomsen jak na drugą linię powinien dawać radę, walczył i to mi się podobało w jego jeździe. Gorzej wyglądała forma Woźniaka, Kasprzak myślę że się ogarnie. Natomiast co do juniorów to po Bartkowiaku nie spodziewałem się wiele w takiej stawce, ale Karczmarz to wielkie rozczarowanie - przypatrzcie się uważnie jego jeździe. Jak noga jak pracowała tak pracuje - i to w tak ewidentny sposób że nie można tego nie zauważyć. Co gorsza nie dzieje się to tylko na łukach jak w poprzednich sezonach. On zaczyna ryć nogą nawierzchnię już dokładnie w połowie prostych podczas gdy inni jadą na pełen gaz do wejścia w łuk. I to w każdym swoim biegu. Osobną sprawą jest totalny brak wystarczającej ilości treningów dla naszej młodzieży przed sezonem. Ostatnio zawsze kończyło się to dzwonami i kontuzjami na samym początku sezonu. Wczoraj było podobnie - mało brakowało a Rafał miałby urlop od jazdy w lidze. Nie rozumiem tego kompletnie bo liga rusza już w piątek a oni wyglądają jakby dopiero co wsiedli na motocykle. Dwa sparringi do zdecydowanie za mało moim zdaniem, ten temat jest w klubie olewany i nie będę ukrywał że mnie to martwi. Na temat toru nie ma co pisać bo jak widać zdanie kibiców kompletnie się nie liczy. Widziałem jak męczyli się Kasprzak z Thomsenem, Pająk z Bartkiem byli bardzo szybcy ale jak zwykle miejsc do wyprzedzania jest tyle co kot napłakał. Nawet w takim bastionie betonu jak Gniezno po tylu latach dosypano nawierzchni i było mega ściganie z w meczu z Gdańskiem. Co prawda Start przegrał ten mecz ale emocji było tam tyle co w całym zeszłym sezonie na naszym torze a może i więcej. I oni nie mają takich walczaków w składzie jak my. Nie wiem co przyświeca naszym działaczom ale gratulacje... naprawdę jestem cierpliwy. W tym roku ze względu na pracę miałem być tyko na dwóch meczach w sezonie, ale serio się zastanawiam czy warto. Emocje jak na grzybach. Więc labo coś z tym zrobicie, albo dalej cieszcie miny do kamer i udawajcie że jest ok... Bo ja wiecznie oglądał tego na żywo nie będę. To tyle, mam nadzieję że zawodnicy się ogarną do meczu w piątek. Tamtejszy tor powinien być pod naszych jeśli Polewaczkowy czegoś głupiego nie wymyśli do duża nasza. Po cichu liczę że Bartek zatrzyma Madsena.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-04-01, 16:06   

GM wszystko fajnie, ale to co piszesz mija się z rzeczywistością.

Fajnie, że mamy Kildemanda, który walczy, fajnie że jest perspektywiczny Thomsen, ale my jeżeli chcemy coś osiągnąć w tym roku musimy, podkreślam MUSIMY mieć trzech solidnych liderów.

Póki co mamy Zmarzlika, pół Kasprzaka i kolejnego drugoliniowego Woźniaka.

Po prostu tej drużynie brakuje trzeciego lidera, którego będzie brakowało przez cały sezon.

Odpowiedz do tematu