Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I kolejka 2019: Włókniarz Częstochowa - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-04-01, 16:28   

marcin_crx Ale to było wiadome już po zamknięciu składu. Wszystko zależy od tego co rozumiesz pisząc "chcemy coś osiągnąć"... Bo ja temu składowi wróżę walkę o utrzymanie. I "wróżę" to dobre słowo na obecną chwilę. Baliśmy się formy Pająka i Thomsena, a okazuje się że problem może być nie tam gdzie go szukaliśmy zaraz po ogłoszeniu tych transferów. Ja przyznaję - zaraz po ogłoszeniu miałem okazję wpuścić wp..ol Zmorze osobiście, ale ja nerwowy jestem. I co się okazuje? Że oni potrafią jechać, a na obecną chwilę największym zmartwieniem są juniorzy i część seniorów. A MUSIMY mieć nie zależy od naszego widzi mi się, chęci na transfery każdy ma wiadomo jakie, ale trzeba sobie powiedzieć jasno - jesteśmy biedni na obecną chwilę. Nie będę roztrząsał jak to się stało przy takiej frekwencji przez ostatnie lata bo szkoda mi już strzępić ryja. Jest jak jest, przyjmuję to do wiadomości. Nie oczekuję od tego składu medali tylko spokojnego utrzymania i walki na torze. Wiem że niektórzy oczekują więcej, ale każdy ma swój punkt widzenia. Co byśmy nie pisali to i tak jak pisałem wyżej jest tylko wróżeniem z fusów. Na co stać tę drużynę okaże się po kilu spotkaniach.

yagr

Wysłany: 2019-04-01, 18:49   

mazinho zapodaje , że nie będzie treningowego wyjazdu do Ostrowa. Tak jak chwaliłem ten pomysł , tak teraz po wczorajszym wydaje się że opcja żeby przygotować się w domu będzie chyba jednak lepsza. "W domu" mamy wszystko co potrzeba , mamy czas. Mamy u siebie czasu tyle ile trzeba gdzie nikt nie będzie nas poganiał. Naszym nie powinno zabraknąć dosłownie niczego włącznie z kuchnią. Niech Krzysztof dostanie nawet maminą kaczkę czy co on tam lubi i inni też. Niech tylko w piątek chłopaki nie narobią nam wstydu. Szanowny Panie Stanisławie Ch. dobrać chłopaków już we właściwe pary i starty w czwórkę. Start , wiraż, start , wiraż … i aż do bólu. Pełnych kółek nie muszą robić, jeździć potrafią. Niech chłopaki poćwiczą kto się wynosi a kto ścina a po obejrzeniu filmiku z Częstochowy niech coś tam albo kogoś tam ustawią za bandą we właściwym miejscu niczym latarnię. I w ten punkt niech chłopaki celują. Jak trafią - będzie dobrze. A jutro Złoty Kask i trzech z Gorzowa i trzech z Częstochowy. Zobaczymy co Szymon pokaże na podobno zbliżonym do torze w Ostrowie na tle np. Miedzińskiego.

Marek 

Wysłany: 2019-04-01, 22:18   

Cytat:
Marku doskonale Wiesz , że Cie lubie i szanuje . Niejednokrotnie podzielales , jak i ja twoje zdanie ( np odnosnie Śwista itp . ) , ale tym razem zejdz na ziemie . Sklad mamy mizerny i ja to rozumiem ( na inny na 100% nie bylo nas stac ) . Ale sam zobacz - sparingi , memorial pokazal oblicze naszych juniorow . Karczmarz jest totalnie w czrnej dupie . To tak na szybko co zaobserwowalem po sparingach i memoriale . Sapiesz tez do Mazhinio . Ale to wcale nie musi tak byc z Twojej strony . To juz nie jest ten zuzel na ktory ja , Ty i wielu innych biegalismy z umorusanymi mordami !

Leszek ale dlaczego mam zejść na ziemię ???? Wyraźnie napisałem że nie muszą co roku zdobywać medali. A to czy mamy skład mizerny , to proponowałbym co poniektorym się na razie wstrzymać z opiniami . Żadnego meczu jeszcze nie od jechali w lidze a tutaj wszyscy że Szymek do. ...dupy . A co do "sapania" do mazinho :-D Leszek ja nie twierdzę że wszystko jest w klubie ok..... ale !!!!! Ten kolega akurat jak pisze coś o Stali to tylko i wyłącznie o tym jak jest źle, jak słaby jest Chomski itd. Kurrrr.....ile można. A to że wierzę w tą drużynę i uważam że mają szansę na play-off to mam takie prawo . Serce mówi co innego i rozum co innego ;) ale serce góra :):) Pozdrawiam

mazinho 

Wysłany: 2019-04-01, 23:51   

Co do Memoriału, to zrobiono twardy tor z czasami od: 61,22 do 62,75. Tak wolnych czasów - prawie 5 sekund od rekordu toru to ja dawno nie widziałem. Do tego pola startowe były nierówne - kto stawał na trzecim polu, to tuż po starcie zostawał kilka metrów za resztą stawki. Co martwi...taki tor ma być przygotowywany na ligę. Zawodnicy dostali jasny przekaz, że mają się szykować własnie na twardy tor. Sztab szkoleniowy uznał, że skoro komisarze nie pozwalają na przyczepne tory, to nasi mają nauczyć się jeździć na betonie. Co ciekawe, taki tor nie podoba się większości drużynie, chociaż nikt tego oficjalnie i publicznie nie powie. Taki tor może sprawić, że Kasprzak z lidera na Jancarzu stanie się solidną 2 linią, bo on na betonie nigdy nie lubił się ścigać i tracił większość za swoich atutów. Dziwi mnie tez retoryka klubu, która mówi o licznie mijanek. To nie to powinno być istotą problemu, a robienie toru, gdzie szybkich jest kilka ścieżek. Pamiętacie, kiedy ostatnio najszybsza sciezka byla u nas szeroka? Jeżdzenie dwa metry od kraweznika i kurczowe ścinanie, by wyjechac możliwie wąsko nie jest atracyjne, a także jak się okazuje wcale bezpieczne. Niestety szans na poprawe tego stanu rzeczy i na jakiekolwiek widowisko nie ma co liczyć. Osoby odpowiedzialne za to zwalają na...specyfikę toru i wąskie łuki.

A co Karczmarza, nie chce go usprawiedliwiać, ale wczoraj po tym upadku nie powinien już więcej wyjechać. Po zawodach był zamroczony i nie wiem kto dopuscil go do dalszej jazdy. Niemniej to co pozytywnego widziałem na 1-2 pierwszych treningach, to gdy przyszło do jazdy z rywalami powróciły stare nawyki: hamowanie w celu unikniecie kontaktu.

Jutro trener desygnuje skład...Spodziewacie się czegoś innego, a niżeli: Woźniak Thomsen Kasprzak Kildemand Zmarzlik Karczmarz Bartkowiak?

yellow-blue

Wysłany: 2019-04-02, 08:08   

mazinho napisał/a:
Jutro trener desygnuje skład...Spodziewacie się czegoś innego, a niżeli: Woźniak Thomsen Kasprzak Kildemand Zmarzlik Karczmarz Bartkowiak?

Nie widzę innej opcji niż takie ustawienie:

1.Kasprzak
2.Thomsen
3.Woźniak
4.Kildemand
5.Bartek
6.Karczmarz
7.Bartkowiak

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-04-02, 12:14   

yellow-blue napisał/a:
mazinho napisał/a:

Nie widzę innej opcji niż takie ustawienie:

1.Kasprzak
2.Thomsen
3.Woźniak
4.Kildemand
5.Bartek
6.Karczmarz
7.Bartkowiak

ja bym to zmodyfikował:

1. Kasprzak
2. Thomsen
3. Kildemand
4. Woźniak
5. Zmarzlik
6. Karczmarz
7. Bartkowiak

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-04-02, 13:51   

marcin_crx napisał/a:

ja bym to zmodyfikował:

1. Kasprzak
2. Thomsen
3. Woźniak
4. Kildemand
5. Zmarzlik
6. Karczmarz
7. Bartkowiak

Kildemand ma słabe starty, ale za to w Częstochowie może latać po orbicie aż miło, więc ja bym go na 4. postawił albo 2.

1.Zmarzlik
2.Thomsen
3.Kildemand
4.Woźniak
5.Kasprzak
6.Karczmarz
7.Bartkowiak

mazinho 

Wysłany: 2019-04-02, 14:44   

Jedynym plusem jest to, że nie ma pary Woźniak-Thomsen. Skład jednak bardzo oczywisty i defensywny. Cóż, odwagi u trenera nie ma co się spodziewać...

Awizowany skład truly.work Stali Gorzów:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Anders Thomsen
3. Szymon Woźniak
4. Peter Kildemand
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Mateusz Bartkowiak

Danonek920

Wysłany: 2019-04-02, 15:23   

mazinho napisał/a:
Co do Memoriału, to zrobiono twardy tor z czasami od: 61,22 do 62,75. Tak wolnych czasów - prawie 5 sekund od rekordu toru to ja dawno nie widziałem. Do tego pola startowe były nierówne - kto stawał na trzecim polu, to tuż po starcie zostawał kilka metrów za resztą stawki. Co martwi...taki tor ma być przygotowywany na ligę. Zawodnicy dostali jasny przekaz, że mają się szykować własnie na twardy tor. Sztab szkoleniowy uznał, że skoro komisarze nie pozwalają na przyczepne tory, to nasi mają nauczyć się jeździć na betonie. Co ciekawe, taki tor nie podoba się większości drużynie, chociaż nikt tego oficjalnie i publicznie nie powie. Taki tor może sprawić, że Kasprzak z lidera na Jancarzu stanie się solidną 2 linią, bo on na betonie nigdy nie lubił się ścigać i tracił większość za swoich atutów. Dziwi mnie tez retoryka klubu, która mówi o licznie mijanek. To nie to powinno być istotą problemu, a robienie toru, gdzie szybkich jest kilka ścieżek. Pamiętacie, kiedy ostatnio najszybsza sciezka byla u nas szeroka? Jeżdzenie dwa metry od kraweznika i kurczowe ścinanie, by wyjechac możliwie wąsko nie jest atracyjne, a także jak się okazuje wcale bezpieczne. Niestety szans na poprawe tego stanu rzeczy i na jakiekolwiek widowisko nie ma co liczyć. Osoby odpowiedzialne za to zwalają na...specyfikę toru i wąskie łuki.

A co Karczmarza, nie chce go usprawiedliwiać, ale wczoraj po tym upadku nie powinien już więcej wyjechać. Po zawodach był zamroczony i nie wiem kto dopuscil go do dalszej jazdy. Niemniej to co pozytywnego widziałem na 1-2 pierwszych treningach, to gdy przyszło do jazdy z rywalami powróciły stare nawyki: hamowanie w celu unikniecie kontaktu.

co do toru to nie mają już wyjścia. Po tych licznych karach nałożonych na klub i Chomskiego, narzekaniach kibiców na brak widowiska to nie możemy już sobie pozwolić na mocno przyczepny tor, który uwielbia Kasprzak. Czy większości drużyny nie będzie pasował twardszy tor to bym trochę polemizował. Na pewno Kasprzak i Karczmarz woleliby to co było kiedyś, ale dla takiego Thomsena i Kildemanda to twardszy powinien być na rękę. Dla Woźniaka i Zmarzlika wielkiej różnicy według mnie nie powinno być.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-04-02, 15:28   

truly.work Stal Gorzów
1. Krzysztof Kasprzak
2. Anders Thomsen
3. Szymon Woźniak
4. Peter Kildemand
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Mateusz Bartkowiak

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Jakub Miśkowiak
15. Michał Gruchalski

Czyli jednak Thomsen pod 10. To chyba akurat okey.

Co do toru w Gorzowie, jak zrobimy beton to stracimy siłę KK, a co za tym idzie mecze z Falubazem, Lesznem i Wrocławiem możemy już dziś oddać walkowerem.

yagr

Wysłany: 2019-04-02, 15:56   

No i mamy skład taki trochę do przewidzenia. Pan Stanisław nie podjął ryzyka , szanuję to i przyjmuję do wiadomości. Osobiście ustawiłbym to trochę inaczej :

1.Kasprzak ( jeden z naszych drapieżnych tyranozaurów )
2. Kildemand ( drugi z drapieżców i liczenie na jego orbitki )
3. Zmarzlik ( nasz super tyranozaur , który w pierwszym łuku dużo może pomóc koledze )
4. Thomsen ( póki co grzeczny chłopak ale przy Bartku może zrobiłby się niegrzeczny )
5. Wożniak ( kolejny grzeczny , ułożony chłopak ale liczę na jego starty i chociaż przynajmniej biegi remisowe )
6. Karczmarz ( tutaj nie liczę na nic a bardzo bym chciał żeby było inaczej )
7. Bartkowiak ( jak wyżej )
Prowadzący Zmarzlik , Kasprzak , Woźniak sa prowadzącymi tylko trochę inaczej. Doparowi Kildemand i Thomsen są dopaeowymi tylko inaczej. Na szczęście jeżeli chodzi o składy jest już pozamiatane i pozostaje nam tylko trzymać kciuki za naszych.

yellow-blue

Wysłany: 2019-04-02, 19:54   

Ustawienie optymalne. 40 punktów jesteśmy w stanie zrobić i powalczyć o bonus u nas.

marcin_crx napisał/a:
Co do toru w Gorzowie, jak zrobimy beton to stracimy siłę KK, a co za tym idzie mecze z Falubazem, Lesznem i Wrocławiem możemy już dziś oddać walkowerem.

Bzdura tam, KK pojedzie i na betonie u nas, tor do walki = większy atut dla nas, a wciąż się tego boimy robiąc tor pod starty, które przegrywamy i się męczymy, bo nic się nie da zrobić już potem. Co do oddania walkowerem to bez komentarza..

GM 

Wysłany: 2019-04-02, 23:05   

A ja stawiam że Cieślak wymyśli coś specjalnego z torem i w tym upatruję naszą szansę na zwycięstwo. Przecież on też dobrze wie o tym że Bartek, Krzychu i Pająk lubią latać po bandach. Więc zrobi tak żeby duża nie chodziła, i tym wbije gwoździa swoim zawodnikom. Madsen pewnie będzie latał, ale reszta będzie do objechania bo się pogubi na takim torze. A Cieślak już odwalał takie szopki w Zielonej - robił swoim tor od czapy i mieli zagadkę przez cały mecz.

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2019-04-03, 08:06   

W pierwszej kolejce bardzo często zdarza się jakaś niespodzianka i w tym upatruję szansę na dobry wynik :)
Na podstawie dotychczasowych jazd niestety dobicie do 40-stki będzie bardzo trudne. Martwi zwłaszcza postawa Karczmarza z którym od jakiego czasu wiązaliśmy nadzieje, że stanie się czołowym młodzieżowcem ligi. Po okresie transferowym łudziłem się, że co prawda w seniorskim składzie będą dziury ale za to Rafał częściej pojeździ i straty zniweluje. Tymczasem nie wygląda to najlepiej...

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-04-03, 12:16   

Wszyscy mówią, że Falubaz nie ma juniorów, a wczorajszy występ Niedźwiedzia w ZK w porównaniu do Karczmarza to jakiś kosmos jest.

Chłopak zajął drugie miejsce z dorobkiem 11 oczek, tymczasem nasz asior zrobił 1 oczko.

Póki co mówiliśmy, że juniorzy mają być naszą tajną bronią, a tymczasem mogą się stać mega kulą u nogi.

Obym się mylił.

yagr

Wysłany: 2019-04-03, 12:26   

Sebastian Niedźwiedź od tego sezonu nie jest już juniorem.

mazinho 

Wysłany: 2019-04-03, 12:28   

marcin_crx napisał/a:
Wszyscy mówią, że Falubaz nie ma juniorów, a wczorajszy występ Niedźwiedzia w ZK w porównaniu do Karczmarza to jakiś kosmos jest.

Marcin_crx akurat Niedźwiedź jest seniorem Falubazu. I moc ich juniorki nalezy oceniać na podstawie wyników Krakowiaka (lidera formacji), Tondera i Pawliczaka.

Nie chce bronić Karczmarza, ale on jest poobijany i jego wystepow w Memoriale i wczoraj nie ma co oceniac, bo nie jechał w pełni sił, miał problem z ruszaniem ręką, a z motoru sam nie mógł zejsc po biegu. On powinien zostać wycofany po 1 biegu w Memoriale i wczoraj w ogole nie jechać. Przechodzi rehabilitację i dzis w treningu nie bierze udziału.

Inną kwestią jest to, że on oraz Bartkowiak nie są przygotowani do sezonu. Późno doszły części do sprzetu, było malo treningów. Gołym okiem widac, że juniorzy, którym trzeba zaopewnić w marcu jak najwięcej startów takich startów - z różnych przyczyn za wiele nie mieli.

Nigel 

Wysłany: 2019-04-03, 12:45   

A Rafał jest na kontrakcie juniorskim czy zawodowym? Kto odpowiada za to słabe przygotowanie juniorów do sezonu?

mazinho 

Wysłany: 2019-04-03, 12:51   

Nigel napisał/a:
A Rafał jest na kontrakcie juniorskim czy zawodowym? Kto odpowiada za to słabe przygotowanie juniorów do sezonu?

Z tego co wiem, to jest na amatorskim, za przygotowanie sprzętowe odpowiada klub. Zawodnik może wskazać ew. tunera od jakiego chce silnik.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-04-03, 13:08   

W takim razie pomyłka z Niedźwiedziem.

Co do Rafała, nie wiedziałem że jest poobijany, ale w takim razie ma bardzo mało czasu żeby dojść do siebie i w Czewie pokazać na co go stać.

Życzę mu jak najlepiej zatem niech staje na nogi! :-)

Nigel 

Wysłany: 2019-04-03, 13:25   

mazinho napisał/a:
Nigel napisał/a:

Z tego co wiem, to jest na amatorskim, za przygotowanie sprzętowe odpowiada klub. Zawodnik może wskazać ew. tunera od jakiego chce silnik.

Czyli klub "odwalił" w tym przypadku "amatorkę".
Kolejny sezon a działania klubu w kwestii startów juniorów są co najmniej dziwne. Musimy trzymać kciuki by nie trafiła się Rafałowi jakaś poważniejsza kontuzja.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-04-03, 13:30   

Nigel napisał/a:
mazinho napisał/a:
Nigel napisał/a:

Kolejny sezon a działania klubu w kwestii startów juniorów są co najmniej dziwne. Musimy trzymać kciuki by nie trafiła się Rafałowi jakaś poważniejsza kontuzja.

Myślę, że musimy trzymać kciuki, żeby nie tylko Rafałowi przydarzyła się kontuzja, de facto jeżeli komukolwiek z naszych przydarzy się kontuzja będzie lipa...

Nigel 

Wysłany: 2019-04-03, 14:01   

marcin_crx napisał/a:
Nigel napisał/a:
mazinho napisał/a:
Nigel napisał/a:

Myślę, że musimy trzymać kciuki, żeby nie tylko Rafałowi przydarzyła się kontuzja, de facto jeżeli komukolwiek z naszych przydarzy się kontuzja będzie lipa...

Masz rację. Strach myśleć w jakie sytuacji bylibyśmy, gdyby to Szymek, a nie Hampel, pojechał do szpitala. Na Amerykańca pewnie hajsu i tak nie mamy...

Marek 

Wysłany: 2019-04-03, 17:13   

Cytat:

A mnie się wydaje ze przeszedł na zawodowstwo. ...

Kiper 

Wysłany: 2019-04-03, 21:14   

yagr napisał/a:
Sebastian Niedźwiedź od tego sezonu nie jest już juniorem.
I co to zmienia? Tyle tylko, że nie będzie jechał jako junior, ale porównajcie sobie, gdzie był Niedźwiedź jesienią 2018, a gdzie jest teraz, i gdzie był Karczmarz jesienią 2018, a gdzie jest teraz. To, że Niedźwiedź skończył wiek juniora, to mamy szczęście, ale pokazuje jak Rafał stanął w miejscu, albo odjechał wstecz spod taśmy...

Odpowiedz do tematu