Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obecna sytuacja w Stali Gorzów. Pytania, sugestie
Autor Wiadomość
poro

Wysłany: 2019-05-08, 18:12   Obecna sytuacja w Stali Gorzów. Pytania, sugestie

W tym temacie umieszczamy pytania i sugestie dotyczące obecnej sytuacji panującej w i wokół naszego klubu.

Kukielka

Wysłany: 2019-05-08, 18:29   

Mnie jako kibica interesuje przede wszystkim przedstawienie rzetelnej informacji o zaległościach klubu wobec zawodników, pracowników oraz instytucji. Jak przebiega spłata rat kredytu. Czy prawdą są również informacje pojawiające się wśród kibiców, że prezes klubu jest skonfliktowany z częścią sponsorów.

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-05-08, 18:31   

Jaka jest obecna sytuacja finansowa klubu, czy są jakieś zobowiązania wobec zawodników? Ile rat i w jakiej kwocie pozostało do spłaty kredytu? Jeśli finanse są na dobrym poziomie to czym są spowodowane wysokie ceny biletów?

Ech... Kukiełka mnie uprzedził :-P

PavelN11 

Wysłany: 2019-05-08, 18:41   

Dlaczego nie ma pieniędzy na wzmocnienia i co roku tracimy ważne ogniwa po tylu latach sukcesów i po kilku latach z najlepszą frekwencją w lidze, na co rozeszły się te pieniądze?
Jak wygląda sytuacja z kredytem i dlaczego przedłuża się jego spłata?
Jakie są plany finansowe klubu na przyszłosć, bo z roku na rok zdaje się to wyglądać coraz gorzej?
Zahaczyłbym też o bardzo ważną kwestię juniorów, dlaczego nie inwestujemy w sprzęt i juniorzy muszą organizować jakieś zbiórki na silniki oraz dlaczego klub nie współpracuje z Wawrowem i tracimy młodzików na rzecz Falubazu.
Dalej, dlaczego w punktach gastronomicznych są tak kosmiczne ceny, czy nie można wynegocjować niższych, ewentualnie zmienić firmę (można by zrobić wywiad jak to wygląda w innych klubach, ale z tego co pamiętam np w Lesznie jest dużo taniej)?
No i temat toru, ale to chyba temat rzeka..

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-05-08, 19:33   

Kiedyś, jak część z Was wie, pisałem dla tego portalu, a teraz tak się składa, że nikt z Gorzowa/kibiców Stali już tam nie pisze (no, może z jednym wyjątkiem), to się Kuba sam zabrał do prześwietlenia sytuacji i przyznaję zrobił to niemal wyczerpująco. On nie jest z Gorzowa i nie jest kibicem Stali, więc spojrzenie ma dość obiektywne. Przeczytajcie (zwłaszcza drugą część tekstu), bo to świeżutki felieton, a sporo można z niego wyciągnąć do listu otwartego, bo sporo rzeczy jest zebranych w jednym miejscu.

Gorzowska Bulwarówka na Pokredzie.pl

Thorgal 

Wysłany: 2019-05-09, 00:29   

A komu kibicuje Kuba? Dobry teskt.

Co przesądziło o Kildemandzie? :)

32roza 

Wysłany: 2019-05-09, 04:10   

Jaka była treść i dlaczego wykreślono wpisy w KRS dnia 11.03.2019
http://www.krs-online.com.pl/msig-5692-116113.html

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, co przeszkadza władzom klubu w formie kibicowania jaką prowadzi Stowarzyszenie i dlaczego Klub utrudnia prowadzenie działalności, do której sam później zachęca resztę stadionu. Obecny konflikt nie zrodził się w tym sezonie, lecz trwał już ładnych parę lat, jednak dopiero teraz coś pękło i problem na taką skale ujrzał światło dzienne.

yagr

Wysłany: 2019-05-09, 07:58   

Kto jest w "młynie" ? W większości są to młodzi ludzie , bardzo krzykliwi z dobrymi pomysłami na kibicowanie a czasami z głupimi z wulgaryzmami włącznie. "Młyn" musi zrozumieć , że nie mogą czuć się lepszymi kibicami od jak to mówią "słoneczników" czy "pikników" jak zwał tak zwał.. Jesteśmy jak jeden organizm i wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Ciekawe jak by to wyglądało gdyby na meczu zabrakło całych prostych pikników a zostałby tylko młyn ? Jak Ci młodzi ludzie by się czuli przy praktycznie pustym stadionie ? Czy tego by chcieli ? Czy o to by im chodziło ? Krótka historyjka. Kiedyś wybrałem się z żoną nad nasz Bałtyk na początku września. I powiedziałem sobie , że to był nasz pierwszy i ostatni wyjazd o tej porze roku. Na plaży mnóstwo ledwo toczących się starych ludzi. Do tego przygłuchych więc ciągle tylko słyszeliśmy co komu i co dolega, co zapchane a co odetkane normalnie koszmar !!! Wolę dzicz , te wrzeszczące i piszczące wszędobylskie dzieciaki , gdzie i wodą cię ochlapią i piachem obsypią.
Ot taki urok młodości. Reasumując. MŁYN MUSI WRÓCIĆ !!! Oni są nam , klubowi i zawodnikom potrzebni i te "dzieciaki" też muszą zrozumieć , że my "pikniki" też im jesteśmy potrzebni. Zrozumienie tego naprawdę nie jest trudne , trzeba tylko trochę chcieć.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-05-09, 10:13   

Co dla mnie jest istotne:

- dlaczego tracimy od trzech lat silnych zawodników?
- pytanie o transparentność danych finansowych i jaka jest faktycznie kondycja klubu?
- czy plotki o blokowaniu możliwych zmian w zarządzie są prawdziwe?
- na czym polega problem z atutem toru, dlaczego nie możemy przygotować go pod siebie?
- jaki mamy pomysł na wyjście z obecnej sytuacji w kwestii sportowej?
- czy jest szansa na powrót młyna wraz z oprawami i atmosferą sprzed lat?
- w końcu czy jest szansa na powrót silnego składu po sezonie (transfer jednego silnego zawodnika)

Yankes 

Wysłany: 2019-05-09, 11:19   

1. Kto jest kredytobiorcą w przypadku naszego klubu: Spółka Akcyjna, Stowarzyszenie, czy Fundacja?

2. Czy jeśli SSA, to czy klub bierze pod uwagę możliwość emisji akcji na spłatę kredytu?

3. Czy są jakieś widoki na to, żeby po takiej emisji akcji mieć zróżnicowaną strukturę właścicielską, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, jawnie wybraną Radę Nadzorczą z przedstawicielami miasta, stowarzyszenia kibiców, doradcami, prawnikami?

sprii 

Wysłany: 2019-05-09, 11:38   

Fajnie, że pojawia się mnóstwo pytań i jak widać jakiś problem w Klubie jest... Tylko czy zechcę ktoś na nie odpowiedzieć?
Wątpię :-?

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-05-09, 13:43   

marcin_crx napisał/a:
Co dla mnie jest istotne:

- dlaczego tracimy od trzech lat silnych zawodników?
- pytanie o transparentność danych finansowych i jaka jest faktycznie kondycja klubu?
- czy plotki o blokowaniu możliwych zmian w zarządzie są prawdziwe?
- na czym polega problem z atutem toru, dlaczego nie możemy przygotować go pod siebie?
- jaki mamy pomysł na wyjście z obecnej sytuacji w kwestii sportowej?
- czy jest szansa na powrót młyna wraz z oprawami i atmosferą sprzed lat?
- w końcu czy jest szansa na powrót silnego składu po sezonie (transfer jednego silnego zawodnika)

Dodałbym jeszcze:
- jak wygląda współpraca (bądź jej brak) z UKS Wawrów?
- jak wygląda wsparcie młodych zawodników na tle innych ośrodków (patrz np. Leszno)?
- jak wygląda współpraca z BSC w kontekście informacji o coraz większej ilości odchodzących sponsorów (brak wspólnego języka z prezesem)?
Je...ał ich pies!!!"

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-05-09, 15:08   

Jeszcze jedna rzecz - dlaczego mamy jedne z najwyższych (o ile nie najwyższe) ceny biletów w kraju

Maciex 

Team: KSSG 1947

Wysłany: 2019-05-09, 16:12   

Pytania jakie napisaliście bardzo dobre i trafne ale czy wierzycie, że prezes Zmora szczerze na nie odpowie? Ja w to po prostu nie wierzę...

Niestety czeka nas spadkiem z hukiem do 2 ligi prędzej czy później.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-05-09, 16:51   

Maciex napisał/a:
Pytania jakie napisaliście bardzo dobre i trafne ale czy wierzycie, że prezes Zmora szczerze na nie odpowie? Ja w to po prostu nie wierzę...

Obyś się mylił, a myślę że nie wypada nawet pisać o takich rzeczach, Stal to marka, Stal to historia i nasze miejsce jest w najwyższej lidze. Oby tak było już na zawsze.

lupus 

Wysłany: 2019-05-09, 17:33   

32roza napisał/a:
Jaka była treść i dlaczego wykreślono wpisy w KRS dnia 11.03.2019
http://www.krs-online.com.pl/msig-5692-116113.html

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, co przeszkadza władzom klubu w formie kibicowania jaką prowadzi Stowarzyszenie i dlaczego Klub utrudnia prowadzenie działalności, do której sam później zachęca resztę stadionu. Obecny konflikt nie zrodził się w tym sezonie, lecz trwał już ładnych parę lat, jednak dopiero teraz coś pękło i problem na taką skale ujrzał światło dzienne.

Się czepiliście sprawozdania do KRSu... jakie to ma znaczenie dla finansów klubu??? Żadne. Jeśli ktoś myśli, że Sąd bada to co dostał to jest w błędzie. Nie po to KRS funkcjonuje. Jeśli wniosek został cofnięty to TYLKO ze względów formalnych nie merytorycznych. Spółka wraz ze złożeniem sprawozdania do KRSu to samo składa do podległemu mu Urzędowi Skarbowemu ( zakładam, że to LUS). Oni są od badania. Poza tym skąd wiadomo, że odrzuconym wniosek to sprawozdanie finansowe? Może wniosek o rozszerzenie działalności??? Data na to nie wskazuje a wręcz przeciwnie.

Maciex 

Team: KSSG 1947

Wysłany: 2019-05-09, 19:11   

marcin_crx napisał/a:
Maciex napisał/a:

Obyś się mylił, a myślę że nie wypada nawet pisać o takich rzeczach, Stal to marka, Stal to historia i nasze miejsce jest w najwyższej lidze. Oby tak było już na zawsze.

Niestety ale nie ma kto zadać mocnych pytań prezesowi. Dziennikarze z Gorzowa to w większości pseudo dziennikarze, którzy są na usługach klubu...

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2019-05-09, 22:00   

Obejrzałem sobie pełny odpis z KRS KS Stal Gorzów. Jedyne, co jest zastanawiające, to fakt wycofania sprawozdań finansowych, opinii biegłego rewidenta, uchwał WZA zatwierdzających roczne sprawozdania finansowe oraz sprawozdania z działalności Zarządu, a wszystko za okres 31.12.2016-31.10.2018.

Analizując okresy składanych sprawozdań zauważyłem, że począwszy od roku 2016, uległ zmianie rok obrotowy, mianowicie nie wiadomo dlaczego wydłużył się o 11 m-cy :!: :!: :idea: Spółka nie złożyła sprawozdania za pełny kalendarzowy rok 2016, a za okres 23 m-cy (01.01.2016-31.10.2017) :shock: Następne sprawozdanie to już okres kolejnych 12 m-cy czyli 01.11.2017-31.10.2018.

Wcześniej rok kalendarzowy pokrywał się z rokiem obrotowym, co jest naturalne dla 99% podmiotów gospodarczych. Z reguły się zdarza, że tylko w początkowej fazie działalności firmy rok obrotowy nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym, bo później następuje tzw. wyrównanie. Dlaczego to uczyniono?? Pewnie dla celów podatkowych, aczkolwiek niezrozumiałe jest dla mnie na jakiej podstawie klub działający jako SSA nagle po 10 latach zmienia i wydłuża sobie jednorazowo okres sprawozdawczy. W tej kwestii musiałby się wypowiedzieć, ktoś, kto siedzi głębiej w podatkach, albo jakiś biegły rewident. Jest ktoś taki wśród nas? Poza tym takie zmiany wymagają zmiany umowy spółki i są zawsze wpisywane w sprawozdaniu finansowym i sprawozdaniu z działalności zarządu spółki za dany okres. Podaje się też często uzasadnienie takiego działania (zmiany).

Przejrzałem sobie również sprawozdania finansowe KS Stal Gorzów za okres .... No właśnie ... tylko za okres 2014-2015, bo innych po prostu nie ma! Sprawozdania za wątpliwy okres usunięto i uczyniono to jednym wpisem (nr 31 w KRS). Kiedy to uczyniono nie wiem. Wiem tylko, że sprawozdanie finansowe + reszta dokumentów za okres 01.11.2017-31.10.2018 złożono w dniu 06.02.2019 r. Oznacza to, że usunięcia sprawozdań dokonano w tym roku i to nie tak dawno... :roll:

Wracając do sprawozdań finansowych za okres 2014-2015, to z rachunku zysków i strat jasno wynika, że Klub na swojej działalności podstawowej r/r ponosił stratę. Strata ta była pokrywana z innych przychodów operacyjnych, przede wszystkim z dotacji miejskiej. Pozwalała również wraz innymi przychodami operacyjnymi na pokrycie kosztów odsetkowych od kredytu/kredytów bankowych.

Wśród kosztów działalności podstawowej główną pozycję w 2015 r. stanowiły usługi obce, co jest naturalne dla działania klubów sportowych (8 mln PLN), a na drugim miejscu były wynagrodzenia (1 mln PLN).

Jeżeli chodzi o zobowiązania kredytowe, to w bilansie na koniec 2015 r. widnieje łączne zadłużenie w kwocie 2,4 mln PLN (z czego 700 tys. PLN z tytułu kredytów (kredytu) krótkoterminowych, co można tłumaczyć wprost ratą kredytu przypadającą do spłaty w kolejnym, w 2016 r., równocześnie przy założeniu, że Klub nie posiadał kredytu w rachunku bieżącym, a z mojej dalszej analizy dokumentów finansowych wynika, że można założyć, że takiego kredytu nie posiadał).

Jednak nie to jest w tym wszystkim najistotniejsze. Najważniejsza informacja płynąca z bilansu jest taka, że Klub ma ujemne kapitały własne!! Powodem tego jest ciągnąca się z lat poprzednich strata netto w kwocie 2,5 mln PLN wg stanu na koniec 2015 r. (Przy kapitale podstawowym 2,1 mln PLN). Fajnie, że w 2015 r. ta strata i ujemne kapitały się zmniejszyły w stosunku do roku 2014 (ale tylko o niecałe 40 tys. PLN), ale tak naprawdę nie mam pojęcia jak nasz Klub funkcjonuje jako Kredytobiorca wobec banku/banków?? Wiem, że działa magia zabezpieczenia w postaci poręczenia kredytu udzielonego przez miasto, ale ... jak długo? Znamienne jest również to, że kredyt bankowy w stosunku do straty z lat ubiegłych, to niemal 1:1 (2,4 mln PLN kredytu do spłaty vs 2,6 mln PLN starty z lat ubiegłych).

Warto zauważyć, że w 2015 r. Klub spłacił też z wypracowanego zysku, większą część odroczonego podatku dochodowego i pozostało już wówczas do spłaty tylko 75 tys. PLN, z tego tytułu.

Inną ciekawostką jest, że w 2015 r. klub stracił na biletach 250 tys. PLN (r/r), co tłumaczył brakiem sukcesów sportowych (pamiętne 6 miejsce) i koniecznością sprzedaży biletów firmom po niższych cenach niż rok wcześniej, żeby utrzymać wizerunkową frekwencję w sezonie :idea:

Co się wydarzyło w 2016 r. i później?? Tego niestety się już nie dowiemy, bo resztę dokumentów z KRS zwyczajnie usunięto.

Wniosek z tego taki, że szło ku lepszemu, ale w 2016 zwyczajnie zaczęło się coś psuć i psuje się dalej. Także chyba za wesoło w kwestii finansowej i płynności bieżącej Klubu nie jest. Bo czemu Klub posunął się do ww. działań (zmiana okresu sprawozdawczego + usunięcie dokumentów finansowych za okres 2016-31.10.2018) :?: :?: :idea: :idea:

O to z pewnością należy i trzeba zapytać. :idea:

lupus 

Wysłany: 2019-05-10, 17:32   

Zmiana okresu to najczęściej prosty sposób na kłopoty. Może nie wyrobili się z terminem. Coś jednak na rzeczy jest bo to nie jest praktyka normalna. Inną rzeczą jest samo usunięcie dokumentów z KRS. Cytat z ustawy o rachunkowości”...3. Jeżeli w danym roku obrotowym lub przed zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za ten rok obrotowy jednostka stwierdziła popełnienie w poprzednich latach obrotowych błędu, w następstwie którego nie można uznać sprawozdania finansowego za rok lub lata poprzednie za spełniające wymagania określone w art. 4 ust. 1, to kwotę korekty spowodowanej usunięciem tego błędu odnosi się na kapitał (fundusz) własny i wykazuje jako "zysk (strata) z lat ubiegłych" Art 54 ust 3. Stąd mniejszy kapitał własny spółki. Coś musiało się wydarzyć ciekawego z finansami. Pewnie pierwsza (zmiana terminu) i druga sprawa (znikający kapitał własny i sprawozdania) jest powiązana.

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2019-05-10, 19:43   

Mnie cały czas zastanawia na jakiej podstawie usunięto te sprawozdania. Musiała być dobra i uzasadniona prawnie podstawa, dzięki której Sąd zdecydował się/mógł dokonać wykreślenia (po znajomości chyba tego nie zrobiono :-o ). Poza tym jak coś wycofujesz, albo poprawiasz, to składasz korektę i w miejsce wycofanego dokumentu (jak już tak zrobiono) składasz zaktualizowany. Tak to jest z pewnością w przypadku deklaracji podatkowych w każdym Urzędzie Skarbowym. Szczerze mówiąc, takie rzeczy, jak w przedmiotowym przypadku normalnie się nie dzieją ... :roll:

W swoim poście zrobiłem drobne błędy, które nie mają jednak wpływu na istotę problemu. Rok obrotowy wydłużył się oczywiście o 10 m-cy, a sprawozdania złożono za 22 m-ce (01.01.2016-31.10.2017). Zmiana roku obrotowego nastąpiła po 8-9 latach działalności SSA, a nie jak wcześniej napisałem po 10. Ale to naprawdę w tym przypadku nieistotne detale, prostuję jednak z poczucia rzetelności.

Jedyne, co mi przyszło do głowy, jako powód zmiany roku obrotowego, to chęć rozliczania się na zasadzie sezonu żużlowego czyli listopad-październik, zamiast klasycznie styczeń-grudzień. Takie rozwiązanie ma sens. Sezon kończy się w zasadzie w październiku, trzeba się rozliczyć z zawodnikami i instytucjami publicznoprawnymi. (Wówczas chyba kontrakty można było podpisywać z nowymi zawodnikami od 1 listopada.)

Mimo wszystko jednak rodzi się pytanie, dlaczego postanowiono to zmienić dopiero w 2016 r. (rok obrotowy, jako okres rozliczeniowy musi mieć min. 12 m-cy, stąd wydłużenie okresu sprawozdawczego do X 2017), a nie wcześniej, skoro problemy jak napisałem (straty z lat poprzednich) zaczęły się prawdopodobnie jeszcze za czasów prezesury W. Komarnickiego? Pewnie musiało się grubo posypać i Klub chciał sobie kupić czas na wyprostowanie pewnych rzeczy w papierach. Widocznie nie wyszło, skoro zdecydowano się pójść dalej (usunięcie sprawozdań finansowych i wszystkich związanych z tym dokumentów z KRS, w analizowanym okresie).

Odpowiedzi na wszystkie pytania zna tylko zarząd Klubu z prezesem Zmorą na czele, prawdopodobnie biuro rachunkowe Gulbi, które prowadziło (przynajmniej) w 2015 roku księgowość klubu oraz (być może) biegły rewident z Choszczna (jeżeli nie zdecydowano się go zmienić).

Teraz mamy temat zastępczy - mecz z Wrocławiem, nie we Wrocławiu. Jednak problem nadal pozostaje aktualny i bez odpowiedzi. :roll:

A Wy, co myślicie? :->

lupus 

Wysłany: 2019-05-10, 20:49   

Up też tak na początku myślałem. Ale to spółka sa. Zgodnie z ustawą można dokonać zmian w sprawozdaniu tylko przed jego zatwierdzeniem przez walny. Później już wszystkie zmiany trzeba wprowadzać jako korekty ale w roku księgowym w którym znaleziono problem. Aby nie zafałszowywać obrazu spółki (czytaj nie można dokonać zmiany w KRS odnośnie sprawozdania) wszelkie zmiany dokonywane są na kapitale własnym spółki. Z doświadczenia wiem, że jak w KRS przybiją pieczątkę przyjęte to już amen. Jedyna szansa to błąd merytoryczny i sędzia wówczas wnosi o poprawę błędu w trybie administracyjnym. Możliwe, że inny sąd nakazał wycofanie (gdybam). Popytam swojego prawnika co może być przyczyną z czystej ciekawości, od kilkunastu lat mam z tym do czynienia i w przypadku spółki SA jeszcze się z czymś takim nie spotkałem (żeby zniknęło sprawozdanie a spółka nadal funkcjonowała). Swoją drogą ciekawe jak sprawa kredytu wziętego w BZWBK. Po zmianie (niby tylko) nazwy, firmy mają problemy z kredytowaniem.

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2019-05-10, 21:44   

lupus napisał/a:
Swoją drogą ciekawe jak sprawa kredytu wziętego w BZWBK. Po zmianie (niby tylko) nazwy, firmy mają problemy z kredytowaniem.
Jakie tam akcje w tym banku odchodzą po zmianie, to czasem trudno uwierzyć. :-D Faktem jest, że klienci masowo ten bank opuszczają i szukają finansowania gdzie indziej.
lupus napisał/a:
Możliwe, że inny sąd nakazał wycofanie (gdybam).
Nie sądzę, bo niby na jakiej podstawie?
lupus napisał/a:
Popytam swojego prawnika co może być przyczyną z czystej ciekawości, od kilkunastu lat mam z tym do czynienia i w przypadku spółki SA jeszcze się z czymś takim nie spotkałem (żeby zniknęło sprawozdanie a spółka nadal funkcjonowała).
Pytałem dzisiaj u siebie w pracy i żaden nie miał pomysłu i widać było, że mają niezłą zagwozdkę. Konkluzja była taka, że musieli mieć dobry, uzasadniony powód, na podstawie którego sąd zdecydował się to zrobić. Ale jaki? Trudno stwierdzić, bo jak wiadomo, takie rzeczy normalnie się nie dzieją (usuwanie dokumentów dot. sprawozdań spółek z KRS).
Wciąż zachodzę w głowę, jak oni kwartał po kwartale przechodzą monitoring w banku i jakim cudem klub jeszcze nie wylądował w tzw. Departamencie do spraw restrukturyzacji i windykacji. Muszą mieć mocne plecy. Serio. 8-)

PS. Nie, no obstawiam, że jednak wylądował w tym departamencie na 99,99%, ale się dogadują dla dobra wszystkich stron, czytaj: Kredytobiorca, Kredytodawca i Poręczyciel. :-)

lupus 

Wysłany: 2019-05-11, 19:24   

Up to ciekawe jak to się zakończy (kredyt) bo bank leży i kwiczy... nie ma nowych decydentów a starzy nie mają już uprawnień. I tak od lutego :mrgreen:
Co do usunięcia dokumentów. Firma, która miała dla mnie wykonać projekt informatyczny podupadła i po kontroli KAS (wymyślili produkt, podpisywali umowy, brali zaliczki, nie oddawali w ogóle produktu końcowego ale wystawiali faktury, które księgowali) dostali jakiś tam wyrok (zarząd). Kary finansowej nie było z czego zapłacić więc sąd gospodarczy ogłosił upadłość likwidacyjną. Z KRS zniknęły sprawozdania ale zostały opisy tego faktu. Turaj nie ma nic... zero śladów. To jest ciekawe. Jedno jest pewne. Nikt z zarządu, jeśli nie musi, prawdy nie powie bo i po co. Zawsze się można jakąś tajemnicą zasłonić.

Marek 

Wysłany: 2019-05-11, 19:35   

Sami prawnicy widzę:)

as35 

Wysłany: 2019-05-14, 21:23   

Sami prawnicy i dobrze :-) . Mój pomysł jest taki 1. optymistyczny. Wcześniej wystąpiła jakaś operacja, zdarzenie (działająca, trwająca więcej niż jeden rok obrachunkowy), zysk pojawiła się w jednym roku i w tym został zaksięgowany. teraz dla poprawy wyniku, chcą dokonać korekty sprawozdań i rozbić ten zyska na lata trwania operacji. Najprościej można to wytłumaczyć na przykładzie kredytu np. 3 letniego. Prowizja w wysokości 900 w momencie wypłaty kredytu została w całości zaksięgowana w danym roku. Bank ma zysk 900. W następnych latach na koniec Bank ma zysk zero. Dokonuje wiec operacji rozbicia prowizji na lata kredytowani. Zmniejsz co prawda zysk 1 roku z 900 na 300 ale w następnych dwóch ma po 300 na koniec roku. Dokonuje wiec korekty sprawozdań. Reasumując ; Klub dla pokazania dobrej sytuacji dokonuje poprawy wyniku.
Wersja zła: organ nadzorczy, kontrolny nakazuje dokonania korekty która powoduje ze nie ma zysku jest zysk i strata w 2latach następnych.

Po tym wątku widać jak Klub i zarząd podchodzi do uspokojenia sytuacji. Tu jest dobre miejsce do odpowiedzi na pytania, wątpliwości. Fajnie ze jakby już to nie podpisane Zarząd (społecznie tyrający) tylko imieniem i nazwiskiem odpowiadającego (społecznie tyrajacego) członka (bez aluzji i podtekstów) zarządu..

Odpowiedz do tematu