Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obecna sytuacja w Stali Gorzów. Pytania, sugestie
Autor Wiadomość
GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-07-01, 17:46   

TOMEK Dankiewicz? :lol: :shock: :evil: Nie róbmy sobie jaj...

as35 

Wysłany: 2019-07-01, 18:36   

TOMEK napisał/a:

W mojej opinii warto rozważyć kandydatury: Dobruckiego (nie przesadzałbym z tą jego falubazowością, koleś jest z Leszna)...

Posłuchaj gostka dokładnie to 150 % falupas. Z tymi jego częstymi wrzutkami- delikatnymi fakt- w stronę Gorzowa i Stali. To że z Leszna nie znaczy ze 150 % . Pamiętasz takiego gostka co mało sie nie poszczał z zachwytu klepiąc że on 100%? dostał za to odpowiednia odpowiedz od Kibiców na pożegnaniu Palucha.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-07-01, 22:03   

TOMEK napisał/a:
Don Lucas napisał/a:
Thorgal napisał/a:
Budowanie skladu nalezy zaczac od zmiany trenera. Jest Paluch, Dobrucki, Kryjom, Bajerski, moze Kowalik?

Paluch był i był dym o tor, także chyba nie.

Dobrucki mnie nie przekonuje, chyba, że w duecie z Kryjomem. Nie wiem czy to do końca dobry pomysł.

Bajerski jest ciekawą opcją.

Kowalik, Kościecha, Świst - jestem na nie.

Dla mnie ciekawą opcją jest Mariusz Staszewski. W Ostrowie chwalony, sprawy i drużynę tam poukładał. O kwasach nie słychać, a jeździ tam Walasek czy Gapa. Także może on? :idea:

Pytanie czy będzie chciał się pchać w to gorzowskie bagienko. :roll:

Jeszcze naszła mnie myśl o zatrudnieniu pary trenerów Staszewski - Świst. Pierwszy by prowadził zespół, a drugi szkolił juniorów. Kolejny rodzinny duet. Nie mam pojęcia czy to dobry pomysł. :shock: Piszcie, co o tym sądzicie? Miało by to rację bytu 8-)

Don Lucas nie bierz proszę mojego komantarza osobiście, bo wydajesz się gościem, który pisze z sensem. Jednak odnosząc się do powyższego pomysłu nomen omen od tyłu, chciałbym zauważyć, że nie ma on racji bytu, ponieważ jest... z odbytu. Świst, pomijając jego zielonogórskie popisy, które wielu kibiców Stali pamięta nie ma pojęcia o byciu menedżerem, podobnie jak Staszewski w roli trenera młodzieży. Bo kogo wyszkolił?

W mojej opinii warto rozważyć kandydatury: Dobruckiego (nie przesadzałbym z tą jego falubazowością, koleś jest z Leszna), Kryjoma i... Cegielskiego. Nie lekceważyłbym Dankiewicza i Bajerskiego. Weźcie pod uwagę, że w obecnej chwili potrzebujemy kogoś kto ogarnie całą stronę sportową: transfery, tor, amosferę w drużynie, prowadzenie zespołu w trakcie meczu oraz warstwę szkoleniową młodzieży i na ile się da seniorki. Nawet jeśli moja kandydatury nie pokrywają 100% tematów, to w mojej opinii wiedzą gdzie i kogo znaleźć sobie do pomocy. Osobną kandydaturą (tylko i aż) do szkolenia młodzieży (tak wiem, kontrowersyjną) jest... Tomek Gollob.

Chomski WON z klubu!

Nie biorę tego do siebie absolutnie.
Tylko pokręciłeś na linii Staszewski-Świst. To Świst miał być od młodzieży, a Mariusz od pierwszego zespołu.

Kryjom? Dobry w teorii, w taktyce, ale z przygotowaniem toru mógłby być problem. Do tego nie ma autorytetu w parkingu.

Cegielski? Tutaj na przeszkodzie stoi zdrowie. Co innego być menedżerem Kołodzieja, a co innego całego klubu.

Dobruckiego nie komentuje, bo mi ten facet zupełnie tutaj nie pasuje.

Tomek Gollob - byłby znakomitym mentorem dla młodych. Byliby wpatrzeni w niego jak w obrazek. Jest tylko jeden problem - zdrowie Tomka. I tego nie przeskoczymy.

Ktoś pisał o Krużyńskim? Serio? Wolę naszego kolegę z forum - mazinho. Myślę, że każdy mecz taktycznie byłby rozpisany na 15 wariantów i nic by go nie zaskoczyło. Chyba, że wyścig 13. wczorajszego meczu w Poznaniu. :mrgreen:

Jestem za kimś z dwójki Staszewski/Bajerski.

Najbardziej chciałbym jednak Cegielskiego lub Golloba. :-)

lomboNET 

Wysłany: 2019-07-01, 22:34   

Staszewski. Nasz. Nie uwiklany w żadne polityczne sprawy. Perspektywiczny. Rozwojowy.

yagr

Wysłany: 2019-07-02, 00:18   

Dopóki prezesem będzie Maciej Ireneusz Zmora , dopóty "trenerem" będzie Stanisław Chomski.
Proszę się nie łudzić i proszę nie liczyć na to , że w/w sami odejdą. Nie odejdą !!! Nie odejdą bo gdzie im będzie lepiej ? Obaj panowie pasują do siebie jak mało kto . Co do meczu to miałem to szczęście , że nie oglądałem tego dziadostwa co to było we Wrocławiu. Ale miałbym pytanie. Co to jest do cholery , że pięciu naszych zawodników ( Kildemand, Kasprzak, Ellis, Karczmarz, Bartkowiak ) zdobywają razem 6 punktów ( normalnie szał ) w 18 biegach a miejscowy junior robi 8 punktów plus bonusy w 4 biegach ?! Że niby jechał na silniku Woffindena ? No dobrze. A jeśli nawet to prawda to ja się pytam gdzie nasi "zawodowcy" topią zarobioną forsę ? Bo wygląda na to , że we wszystko tylko nie w sprzęt. A nawet jeśli, to radzę zmienić i dostawcę i tunera bo to wygląda na jakiś totalny sabotaż. I te wypowiedzi. Zmora - luzik oczywiście walczymy tylko teraz zabezpieczamy tyły. Chomski jak zwykle uśmiechnięty no i wiadomo taki jest sport. Zmarzlik proszący kibiców o wsparcie tak jakby tego wsparcia nigdy nie było. To ja się pytam a kto kupuje te karnety i bilety płacąc niemałe pieniądze ? Krasnoludki ? No i nasza gwiazda przyszłości Karczmarz - zdziwiony , że na DMPJ we Wrocku poukładał sobie ustawienia a tu szok bo przygotowali na ligę co innego. To w tej naszej Stali tam śpią czy co ? Nikt chłopakowi nie powiedział ? Mają te nasze juniorki z kogo brać przykład. Mają jednego z najlepszych zawodników na świecie, który będąc juniorem sam dużo się uczył od Tomasza Golloba. Ja już sam nie wiem , czy oni są tak bezdennie tępi ? To od kogo oni chcą się uczyć ? Od Liszki ?
Kończąc - ten sezon mamy już przegrany. Chociaż panie Zmora , pan tak lubi tę matematykę to paradoksalnie po tej długiej przerwie możecie jeszcze uratować za przeproszeniem swoje d..y wygrywając z Falubazem !!! Wygraną za 3 punkty wysadzamy w powietrze falubaz , wygrywając za 2 punkty to żeby awansować do czwórki będziemy potrzebowali jeszcze wygranej w Lublinie . Patrząc na kalendarz to Leszno , Wrocław i Grudziądz są już poza naszym zasięgiem. Jedynie Zielona jest matematycznie jeszcze do przejścia. I już naprawdę na koniec. Te tłumaczenia a że tor za twardy , a że za mokry , a że taki a że owaki są ŻAŁOSNE !!!
Ciągle coś tym naszym zawodowcom ( oczywiście oprócz jednego ) przeszkadza. Biedni nie mogą się spasować , doregulować. Wszyscy inni mogą tylko oni biedni nie. jakoś nigdy nie słyszałem , żeby ktoś z naszej złotej drużyny sprzed lat czy to Plech czy to Jancarz czy to Rembas narzekali kiedykolwiek na tory.

as35 

Wysłany: 2019-07-06, 11:14   

Nowi ludzie w zarządzie (społecznym?) a tu taka cisza? Z jednej strony może świeże spojrzenie, dopływ kasy ale z drugiej niestety chyba zabetonowanie zajmującego miejsce trenera, zero szans na toromistrza z prawdziwego zdarzenia :-( no i dalsze głaskanie pseudo zawodowców.
Czasu mało- 1 liga blisko.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-07-06, 12:28   

Czy ktoś, z tych, którzy tak głośno krzyczą "Zmora out!" potrafią sformułować rzeczowe i konkretne argumenty za jego odwołanie z funkcji prezesa? Oprócz tego, że zakontraktował Kildemanda, który niestety nie spełnił nadziei i nie sprawił niespodzianki w postaci powrotu do formy sprzed kilku lat (podobną sytuacje pamiętam z Andersenem i Nermarkiem). Proszę o poważne wypowiedzi, bez wyzwisk i plucia. Jakie błędy popełnił Zmora? Oczywiście mam na myśli tylko ten sezon, bo chyba za medale w poprzednich latach wywalać go nie chcemy?

lupus 

Wysłany: 2019-07-06, 16:03   

moim zdaniem nie o wszystkim wiemy. Nie wiemy jak wygląda kasa klubowa, nie wiemy jak wyglądają kontrakty itp. Może się okazać, że większość posunięć prezesa można w jakiś sposób wytłumaczyć. Na pewno mocny argument za odwołaniem to nasz coach. Ale za mało wiem o innych sprawach, żeby się wypowiadać. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze mamy wpływ na różne zdarzenia i czasami trzeba rzeźbić w ... i efekt który nas satysfakcjonuje innym może się wydawać nie efektywny.

Thorgal 

Wysłany: 2019-07-12, 08:03   

A wiec Iversen, Milik i Bellego za Kasprzaka i Koldemanda w 2020?

Projekt: budowanie Milika rozpoczety :)
I Nielsa tez. Czeka nas znow walka o miejsca 5-7 z jednym liderem i 4 seniorami drugiej linii. O ile w 2019 wygramy baraze.

https://www.przegladsport...zlotych/6yv0gpw

Yankes 

Wysłany: 2019-07-12, 08:38   

Iversen za Kildemanda to jedyna zmiana która jednocześnie jest:
- realistyczna
- potrzebna
- akceptowana przez kibiców
- faktycznie wzmacniająca zespół

Ja obserwuję Bellego od jakiegoś czasu i byłbym mega za tym, żeby był w Stali. Tyle, że przed sezonem 2019 i mając do pary Vaculika. A na oczekującego to on się nie zgodzi i będzie miał rację.

Milik to drewno, jest przereklamowany. To zawodnik to rozważenia, jakbyśmy przegrali baraż.

Kasprzak powinien zostać i wyeliminować błędy, zwłaszcza rezygnacja z wczesnych jazd w UK dała mu się we znaki.

Thorgal 

Wysłany: 2019-07-14, 22:24   

Jesli chcemy liczyc sie w walce o medale potrzebujemy Puka i Doyle za KK i Kildemanda. Chomski moze odejdzie z KK do Lublina.

as35 

Wysłany: 2019-07-22, 18:53   

Thorgal napisał/a:
Jesli chcemy liczyc sie w walce o medale potrzebujemy Puka i Doyle za KK i Kildemanda. Chomski moze odejdzie z KK do Lublina.

Z bólem stwierdzam że chęć walki o medale przejawiają tylko niektórzy Kibice. Zarząd ma to głęboko- środek tabeli to ich cel- spokój, kasa leci. barany na trybunach się goli! Większość zawodników tak samo- ich wyniki Dobieszynie o tym świadczą. Młyn - im wszystko jedno i tak nie oglądają.Im gorzej tym Zmora dla nich lepszy (tanie bilety, szaliki itp).
Dlatego nie liczmy na wzmocnienia. Gdybyśmy nawet przeflancowali całą Unie Leszno to i tak Chomski by to spier... niczył (to dla moderatora który w bezsilności szuka tylko haków aby sie ...).

Yankes 

Wysłany: 2019-07-24, 12:43   

https://gurustats.pl/mijanki-pgee-2019/

No cóż, wygląda na to, że nie tylko w kwestii wyników trener Stanisław nie realizuje targetów, asapów i deadlineów.

Jakie będą konsekwencje? Czy Zmora będzie budował trenera? Zapewni mu spokój i pozwoli skupić się na budowaniu zawodników oraz zapewniania im spokoju i skupieniu na jeździe? Istna incepcja :-)

lupus 

Wysłany: 2019-07-24, 17:09   

ja pierdz... słowo budowanie nabrało bardzo dziwnego znaczenia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tak czytam ostatnie wpisy i patrzę co się dzieje i mam takie dziwne odczucia rodem z Monty Pythona... ale przynajmniej można się pośmiać.

Thorgal 

Wysłany: 2019-07-25, 13:04   

Zmora moze i bedzie budowal Chomskiego. Ale kto zbuduje Zmore? W koncu nazywamy sie Stal. Od budowlanki nie tak daleko.

lupus 

Wysłany: 2019-07-25, 16:14   

Thorgal napisał/a:
Zmora moze i bedzie budowal Chomskiego. Ale kto zbuduje Zmore? W koncu nazywamy sie Stal. Od budowlanki nie tak daleko.

jak to kto... Komarnicki. Na budowlance się zna :mrgreen: :mrgreen:

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-07-26, 10:43   

Tak sobie myślę, że poczekamy jeszcze z ostateczną oceną sportowych wyników obecnego sezonu, ale wydaje się to być chyba najgorszy sezon w "nowożytnej" historii Stali Gorzów od momentu powrotu do Ekstraligi.

W sezonach 2008-2010 kiedy zajmowaliśmy 6 miejsca nie było mowy o spadku, to nam raczej nie zaglądało w oczy, w słabym początkowo sezonie 2013 zespół odnalazł się w drugiej części sezonu i otarł się o Play-Off, w sezonie 2015 kiedy też jechaliśmy słabo temat 6 miejsca był niemal pewny (wystarczył bonus w Rzeszowie). Tymczasem teraz widmo baraży zagląda nam w oczy bardzo mocno i tak naprawdę musielibyśmy poprawić diametralnie swoją formę, aby osiągnąć te 6 miejsce.

Punkty tracimy na własne życzenie, co odbija nam się czkawką w tej sytuacji, tak naprawdę wystarczyło zdobyć frajersko stracony bonus w Grudziądzu i zdobyć bonus na Toruniu. W tej sytuacji potrzebujemy bonusa w Lublinie lub wygranej z Lesznem co w obecnej formie wydaje się "mission impossible". Najgorsze jest to, że bonus w Lublinie i 3 oczka z CKM u siebie i tak mogą nie wystarczyć do 6 miejsca. Wystarczy, że Motor zdobędzie bonus w Grudziądzu i jest po nas.

Ja myślę, że czas chyba zaśpiewać tak jak kiedyś zrobili to po meczu w Gorzowie kibice Falubazu: "Zmiany, zmiany, zmiany - połowa do wymiany".

sensowny

Wysłany: 2019-07-27, 07:15   

Zmiany

Zmora -> ktokolwiek nawet Mazinho choć preferowany biznesmen z kasą
Chomski -> Staszewski albo Świst

Kildemand -> Ljung

Utrzymać reszte,spłacic Kasprzaka i reszte,dosprzetowić mocno juniorów

I spokojne zespół na medale

boberGW 

Wysłany: 2019-07-27, 11:45   

Co wy z tym Ljungiem ciągle? To jest zawodnik wiekowy i na pierwszą ligę. Tu jest potrzebny solidny ligowiec, może być Puk. No i obowiązkowo trzeba zostawić resztę składu.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

TOMEK

Wysłany: 2019-07-27, 22:30   

sensowny napisał/a:
Zmiany

Zmora -> ktokolwiek nawet Mazinho choć preferowany biznesmen z kasą
Chomski -> Staszewski albo Świst

Kildemand -> Ljung

Utrzymać reszte,spłacic Kasprzaka i reszte,dosprzetowić mocno juniorów

I spokojne zespół na medale

Chyba na I lige... :-/

Chomski won!

sensowny

Wysłany: 2019-07-28, 11:22   

boberGW napisał/a:
Co wy z tym Ljungiem ciągle? To jest zawodnik wiekowy i na pierwszą ligę. Tu jest potrzebny solidny ligowiec, może być Puk. No i obowiązkowo trzeba zostawić resztę składu.

A Stac Stal Gorzow na splacenie kredytu,banki dlugu i jeszcze do tego Iversen za 1,5 banki ?

watpie dlatego podaje racjonalne rozwiazanie.Ljung jest o polowe tanszy od Puka a moze byc podobna opcja punktowo

P.S jesli nie Ljung to Kulakow moze ?

Ljung 38 lat sr 2,48
Kulakow 25 lat sr 2,47

boberGW 

Wysłany: 2019-07-28, 18:15   

O Kułakowie sam pomyślałem jeśli mam być szczery. :-)
Ja nie rozumiem jednego, niby budżet mamy 10 mln a na nic nas nie stać. Grudziądz ma mniej pieniędzy, a wszystko gra. Jeśli jesteśmy w ekstralidze musimy mieć skład ekstraligowy. Czyli trzon pewny typu Zmarzlik, Szymek, KK i np. PUK, na uzupełnienie taki Thomsen lub właśnie Kułakow. Ewentualnie jeśli na prawdę nie stać nas na Puka to Zostawić wszystkich i spróbować Kułakow za Pająka.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

TOMEK

Wysłany: 2019-07-28, 19:37   

Jaki Ljung? Jaki Kulakov?
Dzisiejszy mecz w ZG jasno pokazuje, ze brakuje dwoch prowadzacych pare. Z calym szacunkim dla Wozniaka, to jest zawodnik drugiej linii - w zadnym czolowym klubie nie bylby prowadzacym pare.

Zmora, Chomski, Kildemand i Kasprzak - out.
PUK chetnie, ale to dalej malo.

Chomski won!

grochu_92 

Wysłany: 2019-07-29, 06:28   

Na przyszły sezon mamy trzech zawodników: Zmarzlik, Thomsen i Bartkowiak. Z Kildemandem, Kasprzakiem i Woźniakiem trzeba się rozstać. Nie ma miejsce na sentymenty. Cała trójka jedzie do tyłu... Panowie Polacy defensywnie są poziomem juniora po licencji. Szymon niestety się nie rozwija i poza startem nie ma żadnych atutów. Krzysiek musi zmienić otoczenie dla dobra swojego i naszego. Ten związek się już wypalił. Chwała za to co zrobił ale dalej to nie ma sensu.

Jest jeszcze Rafał Karczmarz. Tu widać, że głowa poziomem nie idzie w parze z jazdą. Więcej zaczyna krzyczeć niż robić punktów na torze. Głębokie zastanowienie czy jest sens wzajemnie współpracować.

Potrzebujemy 3 seniorów do składu w tym jednej strzelby, która w każdym meczu będzie w stanie zrobić ok 12pkt. Zarząd ma dużo do myślenia i do działania.

Niestety ale bokiem wychodzi nam oszczędzanie na Vaculiku. Dzisiaj mielibyśmy komfort budowania zespołu wokół Bartka i Martina. Dwóch młodych ale mega dobrych riderów. Tak czeka nas licytacja z ligą i kolejne szarpanie się z budżetem.

Stoimy nad przepaścią i albo się z niej uratujemy albo wpadniemy w dół z którego już nigdy możemy nie wyjść ...

Quo Vadis Staleczko....

boberGW 

Wysłany: 2019-07-29, 07:12   

Chcecie się pozbyć KK i Szymona? Pamiętacie, że musi być dwóch Polaków w składzie? Jak już pisałem wcześniej dla mnie konieczna jest jedna zmiana tj. Za Pająka solidny ligowiec. Reszta powinna zostać i powinno być ok. Krzychu miewal słabsze sezony a potem przychodziły lepsze, on musi zostać. Szymon dobrze jeździ tylko musi poprawić się na trasie. Żeby coś wymieniać to trzeba mieć na co. Na rynku nie ma odpowiednich zawodników.

Odpowiedz do tematu