Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIII kolejka Ekstraligi: Motor Lublin - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-08-05, 11:06   XIII kolejka Ekstraligi: Motor Lublin - Stal Gorzów

Na sile optymizmu załapanego wczoraj zakładam temat meczu w Lublinie. Będzie bardzo ciężko, ale musimy powalczyć minimum o bonus. Oby już w pełnym składzie z Jakobsenem na rezerwie.

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2019-08-05, 12:28   

Zamieszczam zaktualizowany plik Excela umożliwiający wyliczenie punktów poszczególnych drużyn w zależności od wyników meczy pozostałych do rozegrania.
PGE Ekstraliga 2019 po 12 kolekce.xls
Proszę o ewentualne uwagi czy opinie.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-06, 11:30   

Hipotetycznie - jeżeli wygramy w Lublinie i za trzy z Częstochową będziemy mieli 16 oczek.

Teraz tak, jeżeli Włókniarz wygra z GKM 47:43 i nikt nie zdobędzie bonusa. W ostatniej rundzie Włókniarz przegrywa z nami za 3, a GKM wygrywa za 3 z Motorem. Wtedy trzy zespoły mają po 16 oczek, kto jedzie w PO?

Z tego co wiemy tworzymy małą tabelę, w której my i GKM mamy po 5 oczek, a Włókniarz ma 4, czy o PO wtedy decyduje bilans między nami, a GKM który mamy w plecy czy liczymy małe punkty, gdzie też wypadamy blado, czy jednak wtedy jest jakieś inne rozwiązanie?

Wychodzi na to, że PO będzie realne tylko w przypadku remisu w dwumeczu CKM - GKM i brak bonusa GKM z Motorem u siebie przy naturalnych dwóch naszych wygranych w tym za trzy z Włókniarzem. Natomiast jeżeli Włókniarz wygrywa za 3 z GKM to już zapewnia sobie PO.

Shizer12 

Wysłany: 2019-08-06, 13:14   

Moim zdaniem nie ma co marzyć o Playoff. Są, możliwe, ale to tylko matematyczne szanse. 4 miejsce zostanie obsadzone przez Grudziądz.

zabulaF

Wysłany: 2019-08-06, 14:23   

marcin_crx napisał/a:
Hipotetycznie - jeżeli wygramy w Lublinie i za trzy z Częstochową będziemy mieli 16 oczek.

Teraz tak, jeżeli Włókniarz wygra z GKM 47:43 i nikt nie zdobędzie bonusa. W ostatniej rundzie Włókniarz przegrywa z nami za 3, a GKM wygrywa za 3 z Motorem. Wtedy trzy zespoły mają po 16 oczek, kto jedzie w PO?

Z tego co wiemy tworzymy małą tabelę, w której my i GKM mamy po 5 oczek, a Włókniarz ma 4, czy o PO wtedy decyduje bilans między nami, a GKM który mamy w plecy czy liczymy małe punkty, gdzie też wypadamy blado, czy jednak wtedy jest jakieś inne rozwiązanie?

Wychodzi na to, że PO będzie realne tylko w przypadku remisu w dwumeczu CKM - GKM i brak bonusa GKM z Motorem u siebie przy naturalnych dwóch naszych wygranych w tym za trzy z Włókniarzem. Natomiast jeżeli Włókniarz wygrywa za 3 z GKM to już zapewnia sobie PO.

Odpowiedzi zawsze należy szukać w regulaminie.

Art. 704.
1. Tabele w części zasadniczej rozgrywek tworzy się, szeregując drużyny w kolejności zdobytych punktów meczowych.
2. W przypadku równych sum punktów meczowych dwóch lub więcej drużyn, o kolejności w tabeli decydują zdobyte punkty meczowe wyłącznie w meczach między tymi drużynami, prezentowane technicznie w oddzielnej tabeli pomocniczej. Przy równości punktów meczowych ustalonych w tabeli pomocniczej, o kolejności rozstrzygają zdobyte punkty biegowe w meczach pomiędzy drużynami z równymi sumami punktów meczowych. Jeżeli w tym przypadku zachodzi równość punktów meczowych i biegowych, o wyższej pozycji w tabeli decyduje suma punktów biegowych ze wszystkich meczów. W przypadku równości sumy, o której mowa w zdaniu poprzednim, pozycje drużyn w tabeli wyznaczą liczby indywidualnych miejsc zajętych przez zawodników zainteresowanych drużyn w biegach wszystkich rozegranych meczów danego sezonu
w następującej kolejności:
1) liczba pierwszych miejsc,
2) liczba drugich miejsc,
3) liczba trzecich miejsc,
4) liczba czwartych miejsc (do liczby czwartych miejsc nie wlicza się biegów nieukończonych z jakiegokolwiek powodu).
Jeżeli wszystkie liczby indywidualnych miejsc są równe, o pozycji drużyn w tabeli zadecyduje losowanie przeprowadzone przez podmiot zarządzający rozgrywkami.

W opisywanej sytuacji bierze się pod uwagę punkty zdobyte przez trzy zespoły na pozostałych dwóch z tej trójki.
I wówczas:
Grudziądz oraz Częstochowa mają po 8 punktów a Gorzów 12
Zatem do PO wchodzi Stal.

Dopisek
Na SF napisano, że mówi się o Motorze jako o nowym pracodawcy KK.
Jeżeli to prawda to w interesie KK będzie "uchronić" Lublin przed barażami kosztem Staleczki.
Przegrana z Lublinem 50:40 oznaczać będzie dla Stali baraże chyba, że zdobędzie bonusa na Włókniarzu.

Jestem jednak przekonany, że w meczu z Lublinem KK zachowa się fair i da z siebie wszystko aby pogrążyć swego potencjalnego pracodawcę.

Ostatnio zmieniony przez zabulaF 2019-08-06, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-06, 15:53   

Decyduje suma punktów biegowych zatem:

Stal przy wygranej z CKM 48:42, Stal miałaby 180 punktów biegów w meczach z CKM i GKM
GKM przy porażce do 43 w Czewie miałby 180 punktów biegowych
CKM miałby 179 punktów biegowych

Skąd wziąłeś te 8 i 12 punktów?

Gdyby było tak jak mówisz to KK nie pojechałby tak dobrze w meczu z Lesznem. W tej chwili to jednak widmo baraży nam się znacząco oddala. Tak naprawdę wystarczy wygrać do 42 z Włókniarzem i niezależnie od wyniku w Lublinie zajmiemy bezpieczne 6 miejsce.

W PO uważam, że będzie Włókniarz, który pokona za 3 GKM w najbliższym meczu.

zabulaF

Wysłany: 2019-08-06, 16:07   

marcin_crx napisał/a:

Z regulaminu.
Zaznaczyłem to na czerwono w moim wcześniejszym wpisie.

Było to wyjaśniane chyba dwa lub trzy lata temu gdy była możliwość że dwie drużyny miałyby identyczne wszystkie rezultaty. Wówczas właśnie wprowadzono zapis o losowaniu.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-06, 16:31   

zabulaF napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

Z regulaminu.

Było to wyjaśniane chyba dwa lub trzy lata temu gdy była możliwość że dwie drużyny miałyby identyczne wszystkie rezultaty. Wówczas właśnie wprowadzono zapis o losowaniu.

Chłopie, a skąd Stal ma mieć 12 punktów zdobytych na CKM i GKM?

Stal zakładając wygraną za 3 z CKM, ma 5 oczek meczowych z tymi zespołami.
CKM miałby 4 oczka zakładając remis w dwumeczu z GKM.
GKM miałby tak jak Stal 5 oczek.

zabulaF

Wysłany: 2019-08-06, 16:48   

marcin_crx napisał/a:
zabulaF napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

Z regulaminu.

Chłopie, a skąd Stal ma mieć 12 punktów zdobytych na CKM i GKM?

Stal zakładając wygraną za 3 z CKM, ma 5 oczek meczowych z tymi zespołami.
CKM miałby 4 oczka zakładając remis w dwumeczu z GKM.
GKM miałby tak jak Stal 5 oczek.

Masz rację. Ja się pomyliłem. Nie zauważyłem, że "doliczyłem dodatkowe punkty".
Punktacja w tej trójce będzie właśnie taka jak napisałeś a to oznaczałoby, że do PO wszedłby Grudziądz gdyż on zdobywając bonus z Gorzowem miałby lepszy bilans punktów biegowych.
Zostały jeszcze tylko dwie kolejki a ile możliwości!

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-06, 16:53   

Dlatego tak jak napisałem dla nas jedyna opcja jest taka:

CKM - GKM 47:43

GKM wygrywa bez bonusa z Lublinem lub przegrywa. Wtedy może nawet zdobyć bonus w Czewie.

My wygrywamy 2 mecze.

Scenariusz rodem z "piłkarskiego pokera" :D

Musimy zabezpieczyć tyły dlatego dajmy sobie spokój z PO ;)

zabulaF

Wysłany: 2019-08-06, 17:08   

marcin_crx napisał/a:

GKM wygrywa bez bonusa z Lublinem lub przegrywa. Wtedy może nawet zdobyć bonus w Czewie.

My wygrywamy 2 mecze.

Pisząc o "piłkarskim pokerze" przedstawiłeś wariant pozytywny dla Staleczki.
Powinieneś też przewidzieć wariant najbardziej negatywny gdy zdarzy się cud ale w "drugą stronę" i Motor odpali dwa razy po trzy punkty. Wówczas oni zajmują 6 miejsce a Wy jedziecie baraże.

A ponieważ ostateczne wyniki raczej będa bliżej środka niż skrajności dlatego myślę, że Staleczka skończy spokojnie ten sezon na szóstym miejscu.

TOMEK

Wysłany: 2019-08-06, 18:56   

A tymczasem Bartkowiak zebra polamal, takze w Lublinie bezjajeczny Szczotka.

Chomski won!

as35 

Wysłany: 2019-08-06, 22:21   

TOMEK napisał/a:

Chomski won!

Co to zmienia? Nic Taka sama szansa na 3 jak i 0. Obaj są niepewni i raczej słabi w zawodach ligowych. jedyna szansa- Karczmarz w 1 biegu jako rezerwa, po to aby w 2 być już zapoznanym z torem i walczyć o remis w 2 biegu. Inaczej jak zwykle 5-1 w plecy.
Co do zajmującego miejsce trenera - pełna zgoda. Niestety zawodnicy mogą się wspiąć na wyżyny umiejętności ale on to spier... puszczając Kildemanda cały czas.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-07, 08:54   

zabulaF napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

My wygrywamy 2 mecze.

Pisząc o "piłkarskim pokerze" przedstawiłeś wariant pozytywny dla Staleczki.
Powinieneś też przewidzieć wariant najbardziej negatywny gdy zdarzy się cud ale w "drugą stronę" i Motor odpali dwa razy po trzy punkty. Wówczas oni zajmują 6 miejsce a Wy jedziecie baraże.

A ponieważ ostateczne wyniki raczej będa bliżej środka niż skrajności dlatego myślę, że Staleczka skończy spokojnie ten sezon na szóstym miejscu.

Scenariusz "piłkarskiego pokera" stosuję do wejścia Stali do PO, zajęcie przez nas 7 miejsca jest ciągle realne, bo przecież Włókniarz jest na tyle mocny, że może u nas wygrać, a faworytem meczu w Lublinie ciągle jest Motor, choć wierzę że wywieziemy stamtąd chociaż bonus, a w najgorszym wypadku zakończymy ten mecz bez bonusa dla obydwu stron co powinno ostatecznie zagwarantować nam 6 miejsce.

Marek 

Wysłany: 2019-08-07, 11:21   

TOMEK napisał/a:

Chomski won!

Ty za to jesteś jajeczny ..... szkoda że tylko obrażając co moment innego zawodnika !!!

yagr

Wysłany: 2019-08-07, 19:13   

Działacze zgłosili zastrzeżenia do drugiego wirażu w Lublinie i słusznie. Lepiej teraz niż przed samym biegiem ale co innego zwróciło moją uwagę. To co wypisują na syfach i srajbuku na temat Stali i naszych zawodników przechodzi ludzkie pojęcie. Takiego gnoju to jak żyję nie widziałem( nie czytałem). Nie dziwię się , że psychiatryki są przepełnione i brakuje łóżek bo co najmniej połowa tych nienawistników i niedorozwojów kwalifikowałaby się na odział w trybie natychmiastowym. Nie wiem jak to jest z naszymi chłopakami ale ja osobiście jestem tak wkurw..ny , że chyba w pojedynkę i to jeszcze na rowerze rozpier..ił bym ten mecz !!! Sorki za słownictwo. Sam w przeszłości nieraz startowałem w zawodach sportowych ale na mnie coś takiego działa jak czerwona płachta na byka.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-08, 11:14   

Mam potwierdzenie, jedziemy z Thomsenem, Szczotką i Jakobsenem na rezerwie.

Także jestem ciekawy jak to zostanie rozegrane pod kątem rezerw, moim zdaniem Kildemand jedzie w pierwszym biegu, jeżeli przywiezie zero wstawiamy Jakobsena lub Karczmarza.

Cel minimum: 42 oczka.

yagr

Wysłany: 2019-08-08, 12:03   

Wszystko zależy od jutrzejszego meczu Częstochowa - Grudziądz. Jeżeli jutro padnie wynik 47-43 lub 46-44 dla Częstochowy to w niedzielę jedziemy o wszystko , o całą pulę !!! Jeżeli padnie jakiekolwiek inne rozstrzygnięcie to możemy odjechać sobie mecz przyjaźni i nawet porażka bez bonusa nie zrobi nam krzywdy. Niemniej jak słyszę na portalach te skowyczenie to aż się prosi dowalić na maksa bo tego za przeproszeniem szczekania nie da się czytać. Czytam też komentarze kibiców lubelskich. Na początku wyrobili sobie niezłą markę ale teraz widzę równają poziom do tej plagi buractwa , te jojczenie , doszukiwanie się teorii spiskowych , że wszyscy i wszystko jest przeciwko nim. Że na nikogo nie gwizdali a na Stal będą gwizdać. No i dobrze , mają prawo niech sobie gwiżdżą. Jak przyjadą do Gorzowa to dostaną to co Neymar. Ja bym jeszcze poprosił o te gwizdy bo w przeciwieństwie do Neymara to Zmarzlik i Kasprzak przynajmniej jeszcze lepiej jadą. Tak paskudnego klimatu w lidze to ja nie pamiętam . No nic trzeba się z tym pogodzić , że lepiej już niestety nie będzie a jak to mawiał Kargul do Pawlaka - trzeba będzie przywyknąć. Pomimo , że nie układa nam się w tym sezonie to sportowo pomimo wszystko jesteśmy lepszą ekipą i powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. No chyba , że Łaguta coś tam z paliwem pomiesza.

32roza 

Wysłany: 2019-08-08, 12:45   

Widzę, że zakładasz wygraną z Częstochową, skoro piszesz że bonus w Lublinie nie jest nam potrzebny. Ja bym nie był tego taki pewien, śmiem twierdzić że łatwiej nam będzie wygrać w Lublinie z Motorem niż u siebie z Częstochową.
Niestety nieoczekiwane i fantastyczne zwycięstwo nad Unią nic nam nie dało, przez fatalną postawę w ciagu całego sezonu baraże są nadal bardzo realne. Aby ich uniknąć musimy wygrać w Lublinie, jeśli to się nie uda to musimy wygrać z Częstochową (najlepiej 48+) i liczyć na GKM w starciu z Lublinem, na szczęście GKM dalej walczy o awans do PO. Bardzo emocjonująca końcówka sezonu, chociaż każdy by wolał walczyć o inne cele...

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-08, 12:47   

Dajmy już spokój tematom poza sportowym.

Sportowo moim zdaniem Lublin puchnie, Łaguta jedzie średnio, Miesiąc w kartę, Dawid Lampard bez formy totalnie, Jonsson jest cienki od początku sezonu. Obawiam się Michelsena i juniorów, a przypominam że jadą na 99% bez Lamberta także wszyscy seniorzy muszą jechać, ew. rezerwy tylko w osobach juniorów.

Co do naszych, Bartkowi tam powinno pasować, Woźniak jedzie swoje i oby w Lublinie też zrobił swoje, pytanie co pojadą Thomsen i KK. Najważniejszą postacią będzie Karczmarz, jeżeli on zrobi kilka oczek powinno być dobrze. Tutaj chodzi o przewagę punktową na juniorach, którą mam nadzieję Rafał będzie w stanie zniwelować przynajmniej o kilka oczek.

PavelN11 

Wysłany: 2019-08-08, 13:58   

KK będzie podwójnie zmotywowany, bo będą go obserwować być może niestety jego przyszłoroczni pracodawcy. Czuję, że to będzie jego kolejny dobry występ.
Marzy mi się żeby w 1 biegu pojechał Jakobsen, jeśli przywiezie 0 po słabej jeździe to w następnym szansa dla Kildemanda. Ale niestety wszyscy wiemy, że będzie odwrotnie. Pewnie pojedzie Kildemand, w drugim starcie też Chomski go nie zmieni, bo "wie już co skorygować" i tak po dwóch zerach dopiero zacznie się łatanie dziur.

as35 

Wysłany: 2019-08-08, 17:50   

PavelN11 napisał/a:
KK będzie podwójnie zmotywowany, bo będą go obserwować być może niestety jego przyszłoroczni pracodawcy. Czuję, że to będzie jego kolejny dobry występ.
Marzy mi się żeby w 1 biegu pojechał Jakobsen, jeśli przywiezie 0 po słabej jeździe to w następnym szansa dla Kildemanda. Ale niestety wszyscy wiemy, że będzie odwrotnie. Pewnie pojedzie Kildemand, w drugim starcie też Chomski go nie zmieni, bo "wie już co skorygować" i tak po dwóch zerach dopiero zacznie się łatanie dziur.

W pierwszym biegu Karczmarz MUSI zastąpić Kildemanda! To jedyna szansa że w 2 biegu będzi lepiej spasowany i może będzie 3-3. Kildemant i tak walnie 0!

TOMEK

Wysłany: 2019-08-08, 18:33   

marcin_crx napisał/a:

Także jestem ciekawy jak to zostanie rozegrane pod kątem rezerw, moim zdaniem Kildemand jedzie w pierwszym biegu, jeżeli przywiezie zero wstawiamy Jakobsena lub Karczmarza.

Cos chyba slabe zrodlo. Bez Thomsena w Lublinie.

Chomski won!

adagio

Wysłany: 2019-08-08, 19:22   

marcin_crx napisał/a:

To super potwierdzenie - https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/836808/pge-ekstraliga-jest-decyzja-w-sprawie-startu-andersa-thomsena-w-lublinie

Jestem zdania, że za takie sianie fermentu i fake newsy rodem z "info 100% KMO" powinny być nagradzane czasowym odpoczynkiem od pisania postów na forum. Kiedyś były tu takie zasady, przy okazji sezonu ogórkowego.

Tobiaszek 

Wysłany: 2019-08-08, 20:59   

Thomsen juz we wtorek na Fb pisał, ze rezygnuje do czwartku ze startow w ligach, bo po dzwonie w Toruniu odnowila mu sie kontuzja zlamanej w zeszlym roku ręki, a dziś, tzn. w czwartek miał miec konsultacje w szpitalu, które miały zadecydować co dalej. A

Odpowiedz do tematu