Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIII kolejka Ekstraligi: Motor Lublin - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
Tomash148 

Wysłany: 2019-08-12, 08:31   

Thorgal napisał/a:
Zobaczycie: Kildemand, Swiderski, Gapinski, Okoniewski za 10 lat wspomna, ze Stanislaw Chomski to najlepszy trener z jakim wspolpracowali.

Pozostali zmieniali ich po 1-2 biegach. A Staszek zawsze w nich wierzyl i rozumial, że motorom trzeba dac sie rozjezdzic.

Kiedy my poinformowaliśmy zarząd, że wycofujemy się ze sponsorowania, jeśli będzie jak będzie, to wiesz co usłyszeliśmy? "Droga wolna, nikt was nie zmusza". W ten sposób się postępuje w naszym klubie.

adagio

Wysłany: 2019-08-12, 08:51   

Z całym szacunkiem, ale jakiej odpowiedzi oczekiwaliście?
I jeszcze jedno, sponsor nie jest od stawiania warunków, informowania kogo widzi w sztabie trenerskim lub składzie meczowym drużyny...

32roza 

Wysłany: 2019-08-12, 09:19   

Idąc tym tokiem rozumowania to my, kibice, jako największy sponsor klubu, co było wielokrotnie podkreślane, również nie mamy prawa niczego wymagać ani oczekiwać.
I czyż nie tak właśnie traktuje nas zmora? Mamy kupować bilet, kiełbe, napoje na stadionie, bo ochrona wszystko co swoje zabiera i wracać do domu nie narzekając.
A gdy ktoś ma własne zdanie to jest uciszany, promowane są pajace pokroju tego śmiesznego klubu kibica, który wywiesił szmatę w Lublinie, przecież to jest kibicowski cyrk jak w „skrzydlatych świniach”.
Ludzie coraz bardziej są tym znudzeni i jeśli się utrzymamy to w przyszłym sezonie przewiduje słuszny spadek frekwencji ludzi którzy kupią karnet lub bilet (nie liczę biletów rozdanych do piwa na barce za darmo każdy ludzie z nudów).

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-08-12, 09:19   

Sponsor ma prawo stawiać warunki, ale nie ma prawa decydować o składzie, jakich zawodników sprowadzać etc.

Bardziej warunki ma prawo stawiać w kwestiach biznesowych, czyli warunki umowy sponsorskiej, miejsca reklamowe.

Może ja zadam przewrotne pytanie, ciągle atakujesz zarząd i prezesa, a jakie pieniądze dawaliście na Stal? Jeżeli byliście sponsorem kontraktu jednego zawodnika, czyli kasa rzędu 1-1,5 miliona to jestem jeszcze w stanie to zrozumieć, natomiast jeżeli dawałeś kasę rzędu 50 - 100 tysięcy złotych to oczywiście szanuje zaangażowanie w klub, ale w takich wypadkach rozdawać karty to trochę słabo.

Wracając do tematów stricte sportowych, najgorsze jest to że nie mamy wszystkiego w swoich rękach, nawet wygrywając 48:42 musimy liczyć na porażkę Motoru, która biorąc pod uwagę sytuację GKM oraz kontuzję Lindabacka - może być różnie.
Ostatnio zmieniony przez marcin_crx 2019-08-12, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  

zino 
Miszczu

Team: Spiryt
Wysłany: 2019-08-12, 09:20   

adagio napisał/a:
I jeszcze jedno, sponsor nie jest od stawiania warunków, informowania kogo widzi w sztabie trenerskim lub składzie meczowym drużyny...

W trakcie sezonu oczywiście, że nie.
Jednak przed sezonem czy w trakcie konstruowania umowy o sponsoring, dogadywania warunków jak najbardziej firma X może przedstawić swoje warunki, które oczywiście nie muszą odpowiadać Klubowi, tu jest pole do negocjacji.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-08-12, 09:53   

Ja te wszystkie teorie uważam, za mało wiarygodne. Można tutaj pisać, co się chce - nikt tego nie zweryfikuje.
Sezon na straty i już, ważne aby następny był dużo lepszy. Trzeba dokonać dwóch zmian personalnych. Wymienić Kildemanda na zawodnika pokroju: PUK-a, Doyla, Pedersena, Łagutę, Lindgrena.
Wymienić trenera, albo pół sztabu - wywalić klakierów Chomskiego (Julię i tą całą jego świtę).
Karczmarzowi zapewnić jakiegoś dobrego psychologa, ostro wziąć się za juniorów - bo to jest klucz do zwycięstw. Jak to możliwe, że taki Liszka potrafi na wyjeździe a nasi nie potrafią! No jak?
Te zmiany powinny zapewnić nam w przyszłym sezonie spokojną walkę o medale.

Zmora, jeżeli w tym roku nie będzie chciał odejść to powinien dopuścić kogoś bliżej i szykować go na swojego następcę. Niech dopuści trochę świeżości.

Tomash148 

Wysłany: 2019-08-12, 10:06   

Ale ja nigdzie nie napisałem, że stawialiśmy jakieś tam warunki. Absolutnie. Chodziło o niewywiązywanie się z umowy ustnej, ale tu już w szczegóły wchodził nie będę. Skupiam się bardziej na Vaculiku. Zapytaliśmy wprost, ile brakuje, to pieniądze się znajdą raz dwa. Usłyszałem, że tu nie o pieniądze chodzi, więc o co? Ano to nie wasza sprawa. Zapytałem wobec tego o co chodzi z tym osłabianiem drużyny co roku. Przecież kasa to nie problem. Zaraz się znajdzie. Padło kilka niecenzuralnych słów, ogólnie że żadnego osłabiania nie ma i pierdolę trzy po trzy. Wtedy powiedziałem, że wobec tego co się dzieje, rezygnujemy. Wówczas padła odpowiedź, którą zacytowałem kilka postów wyżej.

To tak w skrócie.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-08-12, 10:47   

Tomash148 napisał/a:
Ale ja nigdzie nie napisałem, że stawialiśmy jakieś tam warunki. Absolutnie. Chodziło o niewywiązywanie się z umowy ustnej, ale tu już w szczegóły wchodził nie będę. Skupiam się bardziej na Vaculiku. Zapytaliśmy wprost, ile brakuje, to pieniądze się znajdą raz dwa. Usłyszałem, że tu nie o pieniądze chodzi, więc o co? Ano to nie wasza sprawa. Zapytałem wobec tego o co chodzi z tym osłabianiem drużyny co roku. Przecież kasa to nie problem. Zaraz się znajdzie. Padło kilka niecenzuralnych słów, ogólnie że żadnego osłabiania nie ma i pierdolę trzy po trzy. Wtedy powiedziałem, że wobec tego co się dzieje, rezygnujemy. Wówczas padła odpowiedź, którą zacytowałem kilka postów wyżej.

To tak w skrócie.

Przecież tak zachowuje się człowiek chory psychicznie... nie wydaje mi się, żeby Zmora tak pogrywał z sponsorami. To oni w końcu po części zrzucają się na jego wypłatę.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-12, 10:55   

miszarus napisał/a:
Tomash148 napisał/a:

To tak w skrócie.

Przecież tak zachowuje się człowiek chory psychicznie... nie wydaje mi się, żeby Zmora tak pogrywał z sponsorami. To oni w końcu po części zrzucają się na jego wypłatę.

Ja jestem w stanie w to uwierzyć, ponoć Vaculik chciał zostać, ale ze strony Zmory nie było determinacji w zatrzymaniu jego osoby. Stąd też szukał miejsca w ZG. Prawda w "kłótni" pomiędzy nimi prawda leży ponoć gdzieś po środku.

Tomash148 

Wysłany: 2019-08-12, 11:07   

miszarus napisał/a:
Tomash148 napisał/a:

To tak w skrócie.

Nie wziął pod uwagę, że odejdzie aż tylu pomniejszych sponsorów. Zbuntowaliśmy się my i za nami poszli kolejni. Tego się nie spodziewał. Wszyscy wrócą, bez obaw. Ja nawet dorzucę drugie tyle, co do tej pory jak będzie trzeba. Warunek, zmory, chomskie i pozostałe dziadostwo out.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-08-12, 11:18   

Nasz szef też jest w gronie mniejszych sponsorów i nie odszedł.
Z Vaculikiem podobno poszło o kasę za ten czas kontuzji. Klub chciał trochę z Martinem po negocjować - moim zdaniem słusznie, kontuzji nabawił się nie w meczu Stali a ten na to zareagował bardzo nerwowo i wielkim oburzeniem.
No i taki mały konflikt się narodził...
Trzeba tu naprawdę zaznaczyć, że Vaculik to jest naprawdę przykład najemnika nad najemnikami - liczy się tylko kasa.

mazinho 

Wysłany: 2019-08-12, 11:31   

Wy tak serio nie widzicie błędów Chomskiego? Kolejny raz ten mag taktyczny swoim zmysłem a w zasadzie jego brak. Jak można było robić pierwsza rezerwę taktyczna w osobie Zmarzlika. I to jeszcze na przeciętny duet gospodarzy gdzie słaby na starcie Jonsson stał na najgorszym polu? Śmiem twierdzić że jakby tu był jakobsen to byłoby najgorzej 3:3. Zmarzlik powinien być zostawiony na 14 bieg. Jak w ogóle można dopuszczać do sytuacji że na dwa najważniejsze biegi czyli 13 i 14 możemy zrobić tylko jednego taktyka??? W 1_ biegu gospodarze mieli słabsze pola i miesiaca z trofimowem. Tam w miejsce Kildemanda by pojechał Zmarzlik i byłoby 5 1 dla nas i to my byśmy mieli bonusa. Puszczenie lidera z pierwszej rezerwy taktycznej spowodowało to że trener chomski po wpuszczeniu szynka w 11 biegu musiał robić taktyka w 13 biegu na ich lidera z pola A. W innym przypadku nie wykorzystali byśmy jednej zmiany. Nie rozumiem też czemu karczmarza wypuścił w 4 a nie 10 niego. W 10 biegu karczmarz miał pole a tak jak w 12 i mogło to dać mu mały handicap. Niestety też kolejna klapa wyjazdowa okazało się jeżdżenie według schematu. Tam gdzie jedzie lider to my w pierwszych trzech jego startach mamy ujemny bilans. Dwie laski nie pary nie są w stanie zrobić różnicy i tylko rezerwy są w stanie to zapewnić. Niestety rezerwy też trzeba umieć wprowadzać i mieć nosa. Lublin nas przechytrzył dali lidera pod 12 dzięki czemu mając korzystne pole w 13 biego objechał Bartka. A co do formowania Kildemanda. Mówi się że do Julki smalil cholewy lub dalej się spotykają..tego nie jestem pewny ale mial.miejsce taki fakt jeden z mechaników Kildemanda. Wcześniej pani psycholog spotykała się z kasprzakiem (jakiś film miał krążyć wtedy między mechanikami z dwuznacznej sytuacji Julki i Krzyśka). Takie sytuacje są mega dziwne kiedy pierwszy zespół prowadzi tata Julii. Rozmawiałem też z jedną osób z Gdańska która pracuje w klubie i tam według tej osoby..chomski miał mieć płacone od taty Pieszczka że ten był wypuszczane ponadprogramowe biegi. Teraz w Gorzowie skład jest taki sam bo..Bartek ma 4 punkty z urzędu czyli ok.50 tysięcy za darmo. Jakby nie jechał z juniorem to mi alby tylko punkt z urzędu a inni seniorzy w sytuacji jak mieliby Bartka w parze to mniej by zarobili.. Dlatego trener tak broni swojej błędnej koncepcji bo ..nie chce narażać się zawodnikom nawet pomijając fakt maksymalnego wykorzystania tego składu jaki posiada. Chore to wszystko jest jak się wie jak to wszystko od środka funkcjonuje.

Tomash148 

Wysłany: 2019-08-12, 11:33   

miszarus napisał/a:
Nasz szef też jest w gronie mniejszych sponsorów i nie odszedł.
Z Vaculikiem podobno poszło o kasę za ten czas kontuzji. Klub chciał trochę z Martinem po negocjować - moim zdaniem słusznie, kontuzji nabawił się nie w meczu Stali a ten na to zareagował bardzo nerwowo i wielkim oburzeniem.
No i taki mały konflikt się narodził...
Trzeba tu naprawdę zaznaczyć, że Vaculik to jest naprawdę przykład najemnika nad najemnikami - liczy się tylko kasa.

Nie twierdzę, że wszyscy odeszli. Odeszli ci, którzy mieli dosyć, a zaręczam, że to poważne już pieniądze. Są też tacy, którzy żyją ze zmorą w dobrym komitywie i współpracują nadal. Ja mogę mówić tylko za siebie.
Co do Vaculika, pieniądze by się znalazły, bez problemu. W biznesie nie ma miejsca na unoszenie się honorem, bo wśród zawodników są same złotówy pokroju Vaculika. Jazda za uśmiech dawno się skończyła. Dziś liczy się tylko kasa, nic więcej. I nie łudź się, że jakikolwiek wychowanek w tych czasach zgodziłby się jeździć za czapkę śliwek. Nie ma sentymentów.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-12, 12:10   

Mazinho pełna zgoda!! Jak nie masz zespołu musisz umiejętnie łatać dziury taktykami.

U nas po raz kolejny trener zawiódł rezerwami w kiepskich momentach. Śmiem twierdzić, że mądrym rozegraniem taktycznym ten bonus byłby realny.

zino 
Miszczu

Wysłany: 2019-08-12, 12:27   

marcin_crx napisał/a:
Mazinho pełna zgoda!! Jak nie masz zespołu musisz umiejętnie łatać dziury taktykami.

U nas po raz kolejny trener zawiódł rezerwami w kiepskich momentach. Śmiem twierdzić, że mądrym rozegraniem taktycznym ten bonus byłby realny.

Czytając wpisy mazinho cały sezon to ja śmiem twierdzić, że umiejętnym łataniem dziur taktykami i ustawieniem zespołu byśmy spokojnie w playoff już byli :mrgreen:

grochu_92 

Wysłany: 2019-08-12, 12:35   

Ludzie ale kim Wy chcecie te bonusy zdobywać... Żyjecie jakimiś pobożnymi nadziejami i życzeniami. Nie mamy zawodników. Od góry do dołu jadą w kratkę w tym sezonie. I czy będzie Chomski czy Baron czy inny Śledź to co zrobi jeśli jeden jest za gruby, drugi ma hamulec w nogach, trzeci budzi się na trzy kolejki, czwarty ma być liderem a jest tak po środku, czwarty ciułał na swój poziom ale teraz leży w łóżku, a lider nie jest taki kozak jak wcześniej. To z czym do ludzi ? Odstawianie Kildemanda od początku sezonu guzik by dało bo by chłop toru nie powąchał. W przypadku kontuzji jechałby jak Kosciuch. Łatwo się śpiewa sprzed ekranu bo żadna odpowiedzialność a mądrości co nie miara. Mamy co mamy. A tak naprawdę guzik mamy. Wszystko rozbija się o sklad. Nie mamy samograju jak Leszno, Wrocław czy Falubaz. Chomski dogaduje się z zawodnikami i tu jego pozytyw. Że żaden z niego taktyk. No nie każdy jest bogiem we wszystkim. I on już nim nie będzie. I albo klub poszuka zastępcy albo trzeba dać samograj żeby jak najmniej błędów w taktyce popełniał. Nie można mieć wszystkiego. Nie ma ludzi idealnych. Jeden ma to drugi ma tamto. Nie wiem czym kieruje się klub zatrudniając tego czy tamtego. Pytanie czy będą wyciągane wnioski i dojdzie do zmian czy będziemy dalej żyć w tym marazmie i zjeżdżać w dół tabeli. Czas pokaże jakie będą wnioski zarządu po sezonie. Pamiętajmy jednak jedno. My jesteśmy tu. Oni są tam w środku. Mają za to płacone, żyją w stresie , emocjach zawodów. Łatwo się pisze będąc przed ekranem. Ale pamiętajmy też o ich stronie pracy.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-12, 12:42   

Grochu masz dużo racji, jednak faktycznie mazinho też ma dużo argumentów iż mamy za sobą kolejny mecz, który Chomskiemu nie wyszedł.

zino 
Miszczu

Wysłany: 2019-08-12, 12:55   

grochu_92 napisał/a:
I czy będzie Chomski czy Baron czy inny Śledź to co zrobi jeśli jeden jest za gruby, drugi ma hamulec w nogach, trzeci budzi się na trzy kolejki, czwarty ma być liderem a jest tak po środku, czwarty ciułał na swój poziom ale teraz leży w łóżku, a lider nie jest taki kozak jak wcześniej. To z czym do ludzi ?

No niestety tak to wygląda w tym sezonie, trudno się nie zgodzić.

grochu_92 napisał/a:
Nie mamy samograju jak Leszno, Wrocław czy Falubaz. Chomski dogaduje się z zawodnikami i tu jego pozytyw. Że żaden z niego taktyk. No nie każdy jest bogiem we wszystkim. I on już nim nie będzie. I albo klub poszuka zastępcy albo trzeba dać samograj żeby jak najmniej błędów w taktyce popełniał. Nie można mieć wszystkiego. Nie ma ludzi idealnych. Jeden ma to drugi ma tamto.

Tu bym trochę polemizował, bo uważasz, że Baron nie ma żadnej roboty w Lesznie i nie musi dogadywać się z zawodnikami, bo oni po prostu jadą sami, samograj? Z tego co wiem i mi się wydaje to jednak robi tam spoko robotę i pod względem mentalnym, zgrania ekipa też jest całkiem solidna i działa to fajnie.

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-08-12, 13:56   

Ja widzę w tej ekipie jeden zasadniczy problem - trener. Nie rozumiem, nie ogarniam, nie mieści mi się to w głowie dlaczego wciąż stawia na Kildemanda. To bezsprzecznie najgorszy senior E-ligi i to od samego początku. Trzeba było zaklepać takiego Jacobsena już w połowie sezonu i coś z tym fantem zrobić. I trzeba też temu Jacobsenowi dawać szansę a nie budować coś co się przez praktycznie cały sezon nie trzyma kupy... Gdyby Kildemanda odsunięto od składu wcześniej byłaby duża szansa na to że dzisiaj bylibyśmy pewni utrzymania bo brakło tych dwóch - trzech punktów w kilku meczach. Nie zrobiono nic. W innym klubie taki zawodnik już dawno grzałby ławę. A u nas mamy istny inkubator - zawodnicy pod kloszem, ciepełko, spokój... I to jest główna przyczyna tegorocznej porażki. narzekacie na skład, ale nie zrobiono kompletnie nic by tę sytuację zmienić - kompletnie nic... trzeba było próbować, choćby Miśkowiaka sprowadzić na próbę. A my sprowadzamy jakiegoś Ellisa - decyzja kompletnie z dupy... Dlatego uważam że to nie skład jest problemem tylko trener i zarząd którzy cały sezon się przyglądali z rękami w kieszeni z przekonaniem że jakoś to będzie. I mało brakowało że zapłacilibyśmy za to wszyscy.

grochu_92 

Wysłany: 2019-08-12, 14:04   

Ellis jest banalnie prosty do wytłumaczenia. Mamy zawodnika pod 8. Który jest jeszcze słabszy od Kildemanda więc nie zagraża jego pozycji ale jest jednocześnie opcją w razie kontuzji. Chomski nie chce 6 seniorów zabijających się o skład i dajcie z tym spokój. Wziął 5 którym obiecał zaufanie i jazdę i nie ma co marzyć ani, że będzie inaczej ani, że mogli kogoś brać wcześniej. Tak miało być a nie inaczej. Chomski bazuje na zaufaniu w zawodników. I tak chce ich budować

mazinho 

Wysłany: 2019-08-12, 14:24   

Wy tak serio o tych gąskach psychologicznych, zaufaniu, budowaniu atmosfery? Hasło typ:sukces rodzi się w głowie czy gadanie trenera po meczu w Lesznie, że kluczem do wygrania był..przygotowanie mentalne do spotkania to jest śmiech na sali i dbanie o jego córeczkę. Wiecie ile ona zarabia dzięki m.in.dojsciom przez tatę dNasz jeden z juniorów skorzystał z usług tej pani imial taka klauzule, że misiak ja wykupić na cały sezon. A łącznie mial z nią 7 spotkań i ok.10 godzin pracy i kosztowałoby go to 10-15 tysięcy złotych. To było zależne od jego wyników a że były słabe to według mojej wiedzy tylko za pracę z juniorem ta pani mental power skasowala10 tys. A takie głupie pogadanki nic temu zawodnikowi nie dały, wyszły tylko na gorzej i ten zawodnik nie chce już żadnych porad tej Pani.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-08-12, 14:41   

Przemek, to wychodzi na to, że całe zło Zmory polega na tym, że trzyma Stasia z całą swoją klakiernią. A Stasiu zrobił sobie z tego całkiem niezły biznes, praca dla córeczki, szwagra i jeszcze... Kildemand był pomysłem Chomskiego, wyniku sportowego nie ma, więc należy się z Panem Stasiem pożegnać.

Dodatkowo wymienić cały sztab trenerski + Kildemanda na jakiegoś zawodnika (PUK-a, Doyla, Pedersena, Lindgrena).

Taki zastrzyk świeżej krwi powinien dać wynik sportowy. Swoją drogą ta Julka to niezła musi być i wcale nie zdziwiłbym się, gdyby to przez jej "związki" rozsypał się KejKej. Pogonić jak najdalej od klubu!

GM 

Wysłany: 2019-08-12, 16:36   

grochu_92 proszę Cię nie pisz nic o budowaniu bo człowiek się już wkurza na to słowo. Jeśli chodzi o budowanie to Cieślak potrafił odbudować Miedzińskiego i Przedpełskiego, a nasz trener wciąż miesza zaprawę w betoniarce. Nawet fundamentów nie widać, a co tu mówić o jakimś budowaniu.

miszarus prawdę mówiąc mało mnie interesują układy rodzinne trenera i ta cała otoczka. Dla mnie kibica najważniejszy jest wynik i postawa, działanie i wyciąganie wniosków. Niech sobie budują familiadę, ale niech za tym idą wyniki. Brutalna prawda jest taka że wyników nie ma, system budowania się nie sprawdza w dzisiejszych czasach w których liga jest bardzo wyrównana i o zwycięstwach decydują detale. Tu nie ma miejsca na eksperymenty. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę - to najlepsza liga świata - kibice chcą oglądać najlepszych zawodników na świecie, a zawodnicy chcą zarabiać jak największe pieniądze. Godząc się na udział w tym show każdy powinien mieć świadomość tego że na słabości nie ma tu miejsca, słaba postawa niesie za sobą konsekwencje. Po prostu wypadasz momentalnie z gry, a twoje miejsce zajmuje ktoś inny. I napiszę coś co może być mało popularne - uważam że trener i psycholog robią zawodnikowi wielką krzywdę wystawiając go na rzeź kibicom, zamiast mu te cierpienia ukrócić. Dać odetchnąć na kilka meczy. Puszczając go w takiej formie robią krzywdę kibicom i samemu zawodnikowi któremu robi się po prostu przykro. Stara się, nie wychodzi, a efektów nie widać. Pewnie sam chciałby już o tym sezonie jak najszybciej zapomnieć tak samo jak kibice. To jest żużel, sport. ktoś wygrywa, ktoś przegrywa. I w połowie sezonu trzeba było grzecznie porozmawiać z zawodnikiem i wytłumaczyć że jest po prostu za słaby na E-ligę. Inaczej by to wyglądało a kibice zapomnieliby o sprawie. Niestety u nas informowaniem zajmują się kibice dając upust emocjom. I ja ich rozumiem, ale to nie ja wystawiam go na rzeź wiedząc że są na rynku zawodnicy od niego lepsi.

grochu_92 

Wysłany: 2019-08-12, 16:46   

Miedziński przy Pająku to z całym szacunkiem jednak inny zawodnik. Pawełek jest młody i ambitny więc akurat oni przy Pająku to jeszcze jakoś jeżdżą. Ale co by dało, że odstawiałby Chomski Kildemanda po jednym biegu ? Zmniejszamy kadrę meczowa do 6 jego pomijając. Dochodzi kontuzja Szymka i taki nieobjezdzony Kildemand nagle ma jechać więcej biegów. I co on miałby pokazać nie jeżdżąc. Trochę racjonalnego myślenia. Tylko nie piszcie mi po co go wzięli. Bo on już jest. A skoro jest to trzeba robić coś żeby ruszył. Jak już coś pojechał w GW to kontuzja. Dwa. W przypadku Kildemanda to sam Copperfield by nie pomógł. On się cofa i tyle. A nasi się złapali na piękne słowa.

GM 

Wysłany: 2019-08-12, 17:20   

grochu_92 nie miej pretensji do nas - kibiców. Bo trochę racjonalnego myślenia przydałoby się nie im tylko zarządowi. Wystarczyło znaleźć zawodnika który gwarantowałby punkty, choćby przywoził jedynki. Jacobsen powinien znaleźć się w składzie dużo wcześniej. Co do Pawełka to wiek nie jest żadnym wyznacznikiem ambicji, I nie odbierałbym Pająkowi ambicji bo bez ambicji nie ma rywalizacji, a o to w tym sporcie chodzi. Tylko czasem nie wychodzi. Sam Kildemand pewnie sam sobie zdaje z tego sprawę, zawalił sezon po całości. Pytanie po co to wszystko uparcie ciągnięto do końca? Można było tego uniknąć, a nie puszczać Pająka na pożarcie do samego końca.

Odpowiedz do tematu