Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2020
Autor Wiadomość
mazinho 

Wysłany: 2020-02-20, 18:38   

Niestety as35 ma trochę w tym racji. A przecież po sezonie 2016 za wymianę nawierzchni...wziął się osobiście trener Chomski. Wcześniej ten tor był naszym atutem, a później kompletnie nie. Doszło nawet do tego, że w finale IMP Bartek Zmarzlik na dystansie nie mógł wyprzedzić Norberta Kościucha. Po wymianie nawierzchni niemal wszyscy zawodnicy narzekali na dużą szprycę i brak możliwości wyprzedzania po szerokiej, bo lecialo na nich sporo ciezkich kamieni.Nawieziona nawierzchnia miala lezec wczesniej przez kilka miesiecy nieosłoniona na klubowym parkingu. W zasadzie do tej pory nasz tor nie jest powtarzalny i większość naszych zawodników uważała też, że nie ma sensu przyjeżdżać na przedmeczowe treningi, bo ustawienia i tak podczas meczu się nie zgadzają. Nasz trener i tak tej przygotowania pod widowiskowość i jednocześnie, by nam to sprzyjało i tak nie ogarnie i tak. Boję się, że za rok on się weźmie za zmiany z geometrią toru, to będzie tylko gorzej...

A co do składu, cóż nasz trener ma bardzo "betonowe" podejście do tematu. Nie lubi mieszać w składzie, na niekonwencjonalne pomysły jest obojetny. Uważa, że pary mają być zbilansowane. Lider ma jechać z juniorem, drugi lider z najsłabszym seniorem, a środkowa para ma być złożona z 3 i 4 zawodnika. Składu później nie ma co zmieniać, bo zawodnicy przyzwyczajaja sie do numerów, a...numer startowy i tak nie jest istotny, bo jadą zawodnicy a nie numer. Bartek nawet sparingach jechał pod "5" wszak po co mu coś w głowie mieszać przed sezonem?
Także bez sensu próbować nowych rozwiązań - taka "stara" żużlowa szkoła. Dlatego też nie ma co się nastawiać, że rywali czymś zaskoczymy, podejmiemy ryzyko, wyjdziemy poza pewien powtarzalny schemat. Również na wyjeździe pierwsza rezerwa taktyczna pójdzie w osobie Bartka Zmarzlika, wszak trzeba od razu gonić i nie można zakładać, że później potrzeba będzie po raz kolejny ratowac się taktykiem.

Zmianą miało być odejście naszej Pani psycholog, jednak ostatecznie z tego co wiem będzie wielki powrót tej osoby do pracy z zawodnikami. Czy to dobrze, czy źle? Nie wiem.

Thorgal 

Wysłany: 2020-02-28, 15:06   

Karczmarz na pokładzie Stali Gorzów 2020.

Mam obawy czy to dobra wiadomość. Mam nadzieję, że skład pary juniorskiej wyłoni się na treningu, a nie na psychologicznym seansie pani Julii i Staszka, którzy kogoś będą chcieli budować.

zdepiefal 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-02-28, 19:03   

Mam już dość tych historii z Karczmarzem. Co roku są z nim jakieś ceregiele. W ubiegłym roku próbował na klubie wymusić odejście do Rzeszowa. W tym oznajmiał całemu światu, że kończy karierę. Koleś sam nie wie czego chce - zarówno na torze jak i poza nim zachowuje się jak ciocia. Nie potrafi podejmować stanowczych męskich decyzji. Popatrzcie np. na jego wyjazdowy mecz z Lublinem i paniczne zamykanie gazu – z tej mąki nie będzie już chleba. Swoim powrotem Siwy blokuje drogę rozwoju młodszym od niego juniorom. Nowacki właśnie dowiedział się, że zrobił błąd wracając do Gorzowa, bo do składu się już nie załapie. Do tego jeszcze jakieś wydumane pretensje pod adresem Bartka za swoje niepowodzenia na torze. Czuję, że z Siwym znowu zaczną się kwasy w zespole. Ktoś w klubie powinien podjąć męską decyzję i skończyć z taryfą ulgową i zagłaskiwaniem Siwego i jego pani manager, bo nic dobrego to nie przyniesie.

lomboNET 

Wysłany: 2020-02-28, 20:14   

Bez przesady. Nie wiemy na ile to był faktycznie strach a na ile zniechęcenie do jazdy przez bajzel w klubie.
Sztab szkoleniowy za nazwisko go nie wystawi a tylko za dyspozycję na treningach i młodzieżówce.

Poza tym zobaczycie że wszyscy juniorzy będą jeździć i to dużo.

As17 

Team: stal
Wysłany: 2020-02-29, 06:27   

Przestań go usprawiedliwiać chłopak wystawiał nogę nawet na mistrzostwach świata a tam chyba zmory nie bylo. Ja juz w niego nie wierzę zresztą zweryfikuje to tor. A ciekawe czy przygotował się fizycznie do sezonu.

as35 

Wysłany: 2020-03-01, 18:49   

lomboNET napisał/a:
Bez przesady. Nie wiemy na ile to był faktycznie strach a na ile zniechęcenie do jazdy przez bajzel w klubie.
Sztab szkoleniowy za nazwisko go nie wystawi a tylko za dyspozycję na treningach i młodzieżówce.

Chłopie ty ostatnie lata spałeś? Jaki sztab szkoleniowy? jakie dyspozycja? U Stasia "nie lubię zmian" "robiłem to w Pile"?

Prezesie Grzyb LARUM GRAJA a Pan spisz!!!!!!!!!!!!!!!!!
Widziałem w tygodniu jak bus karczmarza "boje się, boje się" jechał w kierunku stadionu - miałem nadzieje że zdać sprzęt... A tu taka nowina....

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-03-02, 14:38   

as35 napisał/a:
lomboNET napisał/a:

Chłopie ty ostatnie lata spałeś? Jaki sztab szkoleniowy? jakie dyspozycja? U Stasia "nie lubię zmian" "robiłem to w Pile"?

Widziałem w tygodniu jak bus karczmarza "boje się, boje się" jechał w kierunku stadionu - miałem nadzieje że zdać sprzęt... A tu taka nowina....

Wyłączcie, zbanujcie, dajcie jakieś warningi przecież posty tego Pana od kilku lat nigdy nie wnoszą nic do dyskusji.

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-03-02, 15:01   

To jest Forum i każdy ma prawo pisać co uważa za słuszne (oczywiście o ile nikogo nie obraża). Mi też nie podobają się jego ... komentarze, więc go zbanowałem i teraz w miejscu jego wypocin pojawia się komunikat:

"Użytkownik został dodany do twojej listy ignorowanych. Kliknij Tutaj żeby zobaczyć jego post.
Kliknij Tutaj żeby przejść do swojej listy ignorowanych"

Tobie radzę zrób podobnie

lomboNET 

Wysłany: 2020-03-02, 20:39   

Ma zdanie inne niż moje ale się nie obrażam.
Wojna plemienna w Sejmie nie powinna się przenosić na normalne życie. Jak by kto rozważał bana to jestem przeciwny 8-)

as35 

Wysłany: 2020-03-03, 14:11   

marcin_crx napisał/a:
as35 napisał/a:
lomboNET napisał/a:

Wyłączcie, zbanujcie, dajcie jakieś warningi przecież posty tego Pana od kilku lat nigdy nie wnoszą nic do dyskusji.

A co to marcinka tak ubodło? Pewno to że jestem fanem "szkoły trenerskiej" Chomskiego. Trzeba być ślepo zapatrzonym w zajmującego miejsce trenera w naszym klubie aby myśleć że on kieruje się wynikami zawodników. Układy, układziki to jest wyznacznik miejsca w składzie. Dowód marcinku? Jazda w Stali takiego drewniaka jak Kildemand. Z litości- aby marcinek nie dostał jakiegoś schorzenia jelitowego- nie wspomnę o geniuszu taktycznym rzeczonego pana zajmującego miejsce trenera w klubie naszym.
Wracając do sedna - jedyny przebłysk nadziei to to że Karczmarz na amatorskim kontrakcie. Może to wskazywać na rozwód z ambitna paną menagier :-) . Reszta pozostaje w mocy. Zawodnikowi który publicznie oświadczył ze się boi jeździć KAŻDY ADEPT ŻUZLA będzie wjeżdżał w tor jazdy. Biada tym których Karczmarz będzie miał po zewnętrznej- krzywdę im może zrobić uciekając.
Tak wiec pozostaje powtórzyć Larum grają Panie Grzyb a pan spisz.... . Każdy w to miejsce a nawet puste miejsce lepsze. Każdy może by choć spróbował zrobić tor a nie już teraz oświadczać ze będzie goowniany i nie do walki..

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-03-03, 16:16   

Nie jestem fanem Chomskiego, ale nie jestem fanem Twoich wpisów.

Od lat jak czytam Twoje posty w stylu:

"Woźniak amator", "Chomski won", "Kasprzak panienka" to uważam, że one nie wnoszą nic do dyskusji, a jedynie dodają niepotrzebnego fermentu. Polecam pisać posty sensowne, nieobrażające zawodników, trenerów etc. Wtedy nie będę się czepiał.

Nie nawidzę po prostu tego co piszesz i uważam, że Twój poziom intelektu pozwoli Ci na pisanie postów sensownych z treścią.

as35 

Wysłany: 2020-03-04, 20:30   

marcin_crx napisał/a:

"Woźniak amator", "Chomski won", "Kasprzak panienka" to uważam, że one nie wnoszą nic do dyskusji, a jedynie dodają niepotrzebnego fermentu. Polecam pisać posty sensowne, nieobrażające zawodników, trenerów etc. Wtedy nie będę się czepiał.

Nie nawidzę po prostu tego co piszesz i uważam, że Twój poziom intelektu pozwoli Ci na pisanie postów sensownych z treścią.

Czepiać się możesz ile chcesz :-) . A teraz sięgnij pamięcią i przypomnij sobie kiedy i w jakich okolicznościach pisałem "Chomski won" ( tu dalej mam takie zdanie). I twierdzisz ze nie jesteś fanem (delikatnie mówiąc) tego gościa zajmującego miejsce trenera w naszym klubie. Tez twierdzisz jak twój idol że z torem w Gorzowie nic się nie da zrobić? Kasprzak panienka- podoba ci się zawodnik tej klasy (finansowej) który w drugim łuku nie potrafi przytrzymać krawężnika i traci punkty seryjnie? Mógłbym tak długo ale po co?Skoro dla Ciebie Chomski to super trener a frajersko przegrywane mecze w wyniku frajerskich błędów zawodników ( wymienionych wcześniej) jest super i extra.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-03-05, 11:51   

as35 napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

Czepiać się możesz ile chcesz :-) . A teraz sięgnij pamięcią i przypomnij sobie kiedy i w jakich okolicznościach pisałem "Chomski won" ( tu dalej mam takie zdanie). I twierdzisz ze nie jesteś fanem (delikatnie mówiąc) tego gościa zajmującego miejsce trenera w naszym klubie. Tez twierdzisz jak twój idol że z torem w Gorzowie nic się nie da zrobić? Kasprzak panienka- podoba ci się zawodnik tej klasy (finansowej) który w drugim łuku nie potrafi przytrzymać krawężnika i traci punkty seryjnie? Mógłbym tak długo ale po co?Skoro dla Ciebie Chomski to super trener a frajersko przegrywane mecze w wyniku frajerskich błędów zawodników ( wymienionych wcześniej) jest super i extra.

myliłem się - Ty nic nie rozumiesz, ot po prostu - i ciężko mi uwierzyć, że wg forum masz 52 lata.

Okey, faktycznie trzeba zrobić tak jak większość użytkowników tego forum i wyłączyć Cię z widocznych postów. Będziesz sobie pisał w eter, a Twoich postów i tak większość forumowiczów nie czyta.

mazinho 

Wysłany: 2020-03-23, 12:12   

Trzeba jakoś nauczyć się żyć z tą epidemią. Myśleć już teraz do przodu w kontekście dyscypliny, klubu. Trzeba sobie jasno powiedzieć, wirus tak szybko nie zniknie. W Europie rozprzestrzenia się w niesamowitym tempie. Dlatego nic nie da kolejne przełożenie najbiższej kolejki z połowy kwietnia załóżmy na czerwiec. Na miejscu władz ligi już teraz rozmawiałbym co zrobić, jakie wymogi spełnić, żeby móc odjechać sezon w bezpieczny sposób. Widzę nawet takie możliwości i widziałbym pewne rozwiązanie, które można by było wprowadzic u nas w klubie:

- Jeżeli sytuacja by się się zmieniła na lepszą, to jechałbym mecze jako impreza niemasowa. Mecze z udziałem 999 kibiców. Stadion jest duży, oddzielić wszystkich kibiców bezpieczną strefą spokojnie by się dałoby radę. Dla klubu, żeby taka impreza nie byłaby stratna wprowadziłbym bilety po 300-500 zł (niech przyjdą Ci majętni, co mogą w trudnym czasie wesprzeć finansowo nasz klub). Dodatkowo można by było zrobić wirtualną akcję, wypełnijmy stadion i takimi wirtualnymi biletami np. po 20 zł kupić "cegiełkę". Klub mógłby w tym czasie wyprodukować jakieś gadżety dla kibiców.

- W parku maszyn też można by było ograniczyć przebywanie ludzi do minimum, by nie przekroczyło to 50 osób

- Telewizja z kolei zapewne biłaby rekordy oglądalności. Kibice zostaliby w 90 % w domu, oglądaliby mecze. Podczas tych transmisji można by było jakos pokazać tych sponsorów wspierających miejscowe kluby - to byłaby większa promocja, a niżeli wizerunek firmy na bandzie/murawie itp. Dlatego sponsorom, by zależało, by być z klubem, bo poszłaby reklama na większą skalę

W naszej dyscyplinie jest o tyle prościej, bo drużyny składają się z ośmiu zawodników wraz z rezerwowymi. Każdy boks też mógłby być nieco odgrodzony, oddzielony.

Jakby jeden mecz ligowy był z otwartej telewizji, w przypadku gdzie nie ma żadnego sportu w Polsce to ogladalnośc zużla, wzrost zainteresowania ta dyscypliną byłby ogromny. Cały kraj tez mowiłby o PGE Ekstralidze, która mimo koronawirusa...jedzie swoje rozgrywki!

Teraz jest taki głód sportu, że ludzie oglądają co tylko się da. Sam ostatnio stałem się "fanem" piłki nożnej w Australii, Zjednoczonych Emiratow Arabskich i Białorusi. Oglądam mecze Szachtiora Soligorsk, Bate Borysów, czy niezwykle ciekawy mecz Al Ahly z Al Jazirą. Zapewne tez sporo osób spoza Polski też by się tym zainteresowały.

Zamiast firmy trully work nawiązalibyśmy szybko współpracę z dużą firmą bukmacherską. Te firmy osiągaja olbrzymie straty, dla nich start takiego żużla bylby jak respirator i w chwilę jakiegoś mocnego partnera z pieniędzmi byśmy znaleźli.

Dlatego od 1 kwietnia niech ruszą treningi zamknięte. Żużlowcy niech przyjeżdzają co godzinę od 9 do 19 i trenują pojedynczo. Niech ich kontakt z kimkolwiek innym będzie ograniczony, wystarczy toromistrz, menadzer, mechanik, medycy i obsługa. Da rade to zamknac w maks 15 osobach.

Od połowy miesiąca ruszajmy z ligą, nie czekajmy, bo na co? Lepiej nie będzie, a może być tylko gorzej. Nauczmy się z tym wirusem żyć, funkcjonować i WYKORZYSTAJMY szansę dla całej dyscypliny. Mamy historyczną szansę, by o żużlu mówiono ciągle.

Nie trudno będzie od 1 kwietnia zgromadzić wszystkich zużlowcow w Polsce. Niech przejda kwarantanne w obiektach klubowych jak bedzie trzeba, niech jezdza w odosobnieniu, niech ta liga wystartuje w połowie kwietnia.

Jak będzie trzeba to i Grand Prix, SEC mozna będzie rozegrać tylko na polskich torach. Inne turnieje, po prostu odwołać.

PS Chcemy przeprowadzać wybory prezydenckie, w której zaangażowane będą/wezma udział miliony, a meczu ligowego nie zorganizujemy, gdzie trzeba do tego przedsięwzięcia zaangażować śladowe ilości osób? Spokojnie można organizować mecze, tylko wszystko dobrze trzeba zaplanować. I ten czas teraz na to trzeba poswięcić, a nie czekać na nie wiadomo co.

Plusem naszej dyscypliny jest to, że zawodnicy nie mają podczas widowiska sportowego aż takiego bezposredniego kontaktu twarzą w twarz jak to jest np. w koszykówce, piłce nożnej, czy siatkówce.

lomboNET 

Wysłany: 2020-03-23, 17:09   

Popieram ideę cegiełek ale jeśli już realne bilety to na licytacji wśród sponsorów.
Oglądalność wygłodniałych kibiców była by przeogromna a zatem i wpływy z reklam dla tv ogromne. Mogli by wtedy podnieść kontrakt telewizyjny jako częściowa rekompensata strat za puste trybuny.

W piłce również są takie rozważania by grać mimo to.

Tylko czy działacze potrafili by tak lobbować u miłościwie nam panujących by było to realne?
Niestety wątpię...

dwski 

Wysłany: 2020-03-24, 08:17   

Ale mazinho grubo doleciał :lol: Cała ta szopka oczywiście bez ratowników medycznych. Oni akurat mają co robić :-P

Ja bym proponował rozwiązać to tak. Jedna realna opcja.

leszek 

Wysłany: 2020-03-26, 20:08   

Panowie teraz sytuacja jest zbyt powazna . Tu zarty powinny isc na bok .Mazhinio zluzuj ! Czesto sie z Toba zgadzam , ale teraz to pocisnoles.

Danonek920

Wysłany: 2020-03-27, 21:49   

nikt nie chce tego głośno powiedzieć, ale prawdopodobnie sezonu żużlowego nie będzie.

Odpowiedz do tematu