Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TRĘBACZE NA NASZYM STADIONIE

Trąbki na naszym stadionie..
Nie mogę już wytrzymać! Trzeba zabronić!
86%
 86%  [ 99 ]
Nie przepadam
6%
 6%  [ 7 ]
Nie przeszkadzają mi
4%
 4%  [ 5 ]
Muszą być, robią dodatkowy efekt
3%
 3%  [ 4 ]
Głosowań: 115
Wszystkich Głosów: 115

Autor Wiadomość
sezonowiec
no no no

Wysłany: 2009-03-22, 09:18   TRĘBACZE NA NASZYM STADIONIE

zakładam ten temat, ponieważ jak każdy kto dopinguje wie trąbki są najgorszym wynalazkiem dla kazdego kibica, poniewaz bardzo skutecznie przeszkadzają w dopingu, ponadto są akcesoriem kibica ze skoków narciarskich i nie przynoszą raczej hluby i pomocy ludziom, którzy dużo wkladaja aby poprawić atmosfere na stadionie:) jak myslicie, co mozna zrobic zeby odwieźc ludzi od brania tych trąbek? niech kazdy w miare kumaty wyrzuci na meczu na tor trąbki, moze bedzie to przedmiot niebezpieczn i bedzie zakaz wnoszenia a wtedy cos poprawi się na stadionie;) piszcie swoje pomysly i dywagacje na ten temat :D
Ostatnio zmieniony przez Iman 2009-08-18, 17:47, w całości zmieniany 7 razy  

Ann 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-03-22, 11:46   

Zdecydwanie trafnie założony post. Według mnie te trabki to beznadziejny wynalazek na mecze żużlowe. Gdy próbuję śpiewać, a siedze w sektorze 10 i jakiś gościu zacznie mi pierdzieć w tą trąbko , to mnie dosłownie krew zalewa, bo ile można tego czegoś słuchać. Jak dla mnie, to miałoby wszystko sens gdyby w jakimś określonym momencie by się dudniło w trąbki, ale tak gdy każy uskutecznia samowolkę, to się mija z celem. Może rozmowa osób działających w klubie wniosłaby prośbę o zabronienie wnoszenia tego typu "zabawek". Chociaż zapewne dla niektórych osób pomysł by ten zdecydowanie nie przypadł do gustu.

PatriotKSSG 

Wysłany: 2009-03-22, 12:14   

rzucanie trąbek na tor to nie rozwiązanie bo prędzej "kumaty" dostanie zakaz stadionowy, a klub zostanie ukarany oddaniem meczu walkowerem albo karą finansową.

w każdym bądź razie trzeba z tym walczyć zdecydowanie i do skutku. ja już wysyłałem swoją propozycję do przedstawiciela kk.

sezonowiec
no no no

Wysłany: 2009-03-22, 15:54   

jesli wyrzucimy trąbki na tor i sedzia da ostrzezenie organizatorom, to od tej pory trabka bedzie przedmiotem niebezpiecznym tak samo jak serpentyna, ktora od swego czasu jest przedmiotem niebezpiecznym na naszym stadionie, powracajac do wypowiedzi ann, to wlansie o to chodzi nie dosc ze ryk silnikow troche zaglusza doping to do tego trąbki a potem wszystkie druzyny z falubazem na czele sie z nas smieja ze tylko trąbki slychac na stadionie;)

Stalowiec 

Wysłany: 2009-03-23, 22:11   

Fakt, że trąbka to żadna rewelacja, ale nagłośnienie na stadionie jest zbyt mocne i jak chłopaki z klubu kibica dopingują to wogóle ich nie słychać. Może jak podczas dopingu nagłośnienie było by wyciszane to reszta stadionu przyłączyła by się do dopingu, bo wkońcu zrozumieli by co oni śpiewają i trąbki poszły by w zapomnienie...

spooszan 
blokers

Team: Nygusy'08
Wysłany: 2009-03-24, 09:17   

Popieram Stalowca. Problemem na stadionie nie są trąbki, lecz nagłośnienie.

typowytyp

Wysłany: 2009-03-24, 12:46   

Moim zdaniem i trąbki są problemem i mocne nagłośnienie
Ani jedno ani drugie nie robi fajnej atmosfery żużlowego święta

sezonowiec
no no no

Wysłany: 2009-03-24, 17:17   

nie robi i szkoda, ze u nas jest tak ze jeden przeszkadza drugiemu, grupa osob zdziera gardla i robni wszystko aby stworzyc wspaniała atmosfere na stadionie a jest to ignorowane przez klub ktory musi nawalac przez cały mecz najglosniej jak sie da w kolko te same reklamy i puszczac ta denna muzyke, na innych stadionach chocby pilkarskim nie ma takiego czegos i nie slychac dudniacych glosnikow, trębacze maja tez swoja zasluge w psuciu atmosfery!

StalGFan 

Wysłany: 2009-03-28, 10:01   

Moim skromnym zdaniem nie wytępicie tego problemu. Jak pójście na jakieś ustępstwa co do poziomu głośności komunikatów i muzyki z stadionowych głośników wydaje się być możliwe, tak wytępienie trąbek moim zdaniem w ogóle nie jest możliwe. Wyjątkiem może być sytuacja , o której wspominacie, gdyby klub uznał "trąbki" za przedmiot niebezpieczny i nie można było by ich wnosić na stadion. Mimo wszystko musimy zrozumieć pewne fakty wyższości widziane okiem przeciętnego Pana Kowalskiego (bez urazy:) pracownika np. "ZWCH Stilonu" (tylko dla przykładu), który na mecz zabiera swojego 8 letniego synka i w reklamówce ma dla niego trąbkę, by ten miał zajęcie podczas meczu gdy Tata ogląda zawody. Wiemy dobrze, że te trąbki są przeróżne i są i bardzo głośne i mniej głośne... Są te na gaz ( czy tam sprężone powietrze) są i jakieś małe, są zwykłe „tuby” itd. ... są jak i rozdawane przez reklamodawców za darmo, jak i są też sprzedawane (w końcu mamy demokrację) na koronie stadionu. Dla wielu "przeciętnych" ludzi te trąbki są częścią nieodłączną od emocji których spodziewają się gdy wchodzą na stadion żużlowy (piłkarski, czy pod stok narciarski itd.. jak to nazywamy dla „pikników”). Nie chwalę tego faktu, iż jest na razie ku temu przyzwolenie. Ale zauważcie fakt, że póki co trąbki jak i w Gorzowie tak i w innych miastach mają się świetnie i niestety najprawdopodobniej nigdzie nie da się ich wytępić, gdyż jest to rewelacyjny produkt dla firm chcących na nich umieszczać swoje reklamy, z którymi chcą dotrzeć do Pana Kowalskiego. Biznes is biznes i nikt nie będzie patrzył na ruchy kibicowskie. Ktoś z Was napisał, że Zielonogórzanie śmieją się, że przez trąbki mało słychać nasz doping. Możliwe. Ale nie znaczy to, że u nich trąbek nie ma i nie znaczy to że na przykład i u nich ów trębacze nie zaczną się z czasem mnożyć. A sektor 16 jedynie co, by mógł być głośniejszy musiałby na chwilę obecną raz że rosnąć w siłę (co do ilości zrzeszających się kibiców) tak i dwa może warto pomyśleć o jakimś sprzęcie nagłaśniającym dla Was właśnie.
Tak czy owak. Nie uda się wytępić trąbek bez aprobaty klubu i zarządu.
Ostatnio zmieniony przez StalGFan 2009-03-28, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  

Zawarcie1947

Wysłany: 2009-03-28, 11:15   

StalGFan napisał/a:
Mimo wszystko musimy zrozumieć pewne fakty wyższości widziane okiem przeciętnego Pana Kowalskiego (bez urazy:) pracownika np. "ZWCH Stilonu" (tylko dla przykładu), który na mecz zabiera swojego 8 letniego synka i w reklamówce ma dla niego trąbkę, by ten miał zajęcie podczas meczu gdy Tata ogląda zawody.

Maluch dmuchajacy watlymi plucami w trabke to pol biedy... Ale zal i rozpacz mnie ogarnia gdy widze jak ludzie w wieku 30 lat wzwyz z pasja dmuchaja w te plastikowe trabki. Czy oni nie widza, ze robia z siebie kompletnych idiotow? Dorosly chlop, a zachowuje sie jakby wypuscili go wlasnie z zoo z ta smieszna trabeczka... Na derbach widzialem ponadto starego dziada z syrena, ktora z malpim zachwytem na twarzy goraczkowo nakrecal :shock:

StalGFan napisał/a:
A sektor 10 (...)

Sektor 16 ;)

sezonowiec
no no no

Wysłany: 2009-03-28, 18:00   

doping sam sie glosniejszy nie zrobi tylko musi dopingowac wiecej ludzi i musi dotrzec do wiekszej rzeszy kibicow, nie wiem czy pamietacie jak na dernach w pewnym momencie u nas nie bylo muzyki i byla popsuta chyba tasma czy cos jak swietnie sie wtedy bawil caly stadion, praktycznie sam odspiewal zolto niebieskie, problem wg, mnie jest jak najbardziej do zwalcxzenia!

Mayster 

Wysłany: 2009-03-30, 18:11   

Jeżeli to możliwe to może dać jakąś wrzutkę do programu zawodów na ten temat..
jak ludzie zobaczą, przeczytają to ich olśni..

StalGFan 

Wysłany: 2009-03-31, 13:51   

Mayster napisał/a:
Jeżeli to możliwe to może dać jakąś wrzutkę do programu zawodów na ten temat..
jak ludzie zobaczą, przeczytają to ich olśni..

Bardzo ciekawy pomysł. Jedynie koszt tychże wrzutek, załóżmy koszt wykonania kserowanych kopii i nie widzę powodu by klub miałby coś przeciwko temu. Jedynie co to fundusze na około chociaż 8 tysięcy odbitek takiego insertu. Nie jest on reklamą więc do klubu opłaty nie trzeba by było chyba wnosić, a może do tego jakiś sponsor umieściłby na jednej części swoją reklamę ( z tymże tu już klub może mieć "ale" co do tego że sponsor za inserty do programów z reklamą musiałby słono pewnie zapłacić dla klubu) a na odwrocie poświęciłby miejsce na uzasadnioną prośbę dot. ograniczenia stosowania "trąbek". I koszt inwestycji by się zwróciła.
Zakładając, że bez sponsora, to koszt "insertów szacowałbym następująco:

8 tys szt insertów :
1/2 formatu A5 powinna wystarczyć na umieszczenie ów prośby KK na jej jednej stornie (na 2 stronie można by wpisać prośbę o wsparcie z podaniem danych gdzie można wpłacać fundusze by oprawy były co raz okazalsze; na A4 wchodzą 2xA5, Z jednej strony A5 można by zrobić dwa takie inserty. Zatem wychodzi 4 inserty na 1 kartkę A4, 2000 kartek A4 załóżmy że jednak jednostronnie zadrukowanych: koszt druku około 15gr/1str; to wychodzi koło 300zł. Teraz razy 2 bo kartka ma 2 strony(jeżeli nadrukowujemy coś na obydwu stronach); daje 600zł Można by zrobić 8000 szt insertów podwójnie zadrukowanych czarnym tekstem. A zakładam, że moje wyliczenia mogą być zawyżone i drukarnia mogłaby wspomagając kibiców i gorzowski żużel traktując nas jakkolwiek ulgowo. Aha zapomniałem jeszcze o drobiazgu. Koszt papieru. Ryza kosztuje około 12zł czyli 100 kartek, Czyli dochodzi jeszcze koszt łączny papieru na około 240zł. Co daje podsumowując 850zł. Spora suma na edukację kibiców, Ale przy pomocy sponsora już tak dużo nie jest. A zakładając, że zadrukowujemy jedną stronę insertów to wówczas łącznie 550zł. I 8tys. programów uposażonych w insert powinno wystarczyć. Za jedną akcją docieramy do co najmniej 8 tys. kibiców, którzy zamiast trąbić nie dość że może pomogą nam swoimi gardełkami ubarwiać zawody, to przy okazji mamy reklamę z informacją gdzie można by wspomóc dzięki niej organizację przyszłych przedsięwzięć. Mi się pomysł podoba ! (poprawiłem błędy z chaotycznych obliczeń- dzięki za zwrócenie uwagi)
Ostatnio zmieniony przez StalGFan 2009-03-31, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  

32roza 

Wysłany: 2009-03-31, 15:43   

StalGFan napisał/a:
wychodzi 4 inserty na 1 kartkę A4, 2000 kartek A4 załóżmy że jednak jednostronnie zadrukowanych: koszt druku około 15gr/1str; to wychodzi koło 300zł. Teraz razy 2 bo kartka ma 2 strony(jeżeli nadrukowujemy coś na obydwu stronach); daje 600zł W sumie za 1200zł można by zrobić 8000 sz

Troszke sie zamieszales:P juz za 300 zł obdarujesz 8tys kibicow bo 1 kartka A4 daje 4 inserty a 2000 kartek 8000 insertow, a koszt podwojnie zadrukowanych to 600zł. Osobiście uważam, że lepiej by było zrobić 12tys, tak zeby nie zabrakło, koszt takiej akcji wyniósłby 810zł, jednostronnie zadrukowanych. Wątpie, żeby udało się ze sponsorem...

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-06-22, 16:23   

Do tej pory myślałem, że te trąbki aż tak nie dają się we znaki..wczoraj jednak niedaleko mnie (3-4m) siedziało małe stadko amatorów tejże zabawy i dali nieźle do wiwatu. Sami odwracają głowę do tyłu i lecą na pełnej z tym bezsensownym hałasem :-/ jeszcze z uśmiechem. Nie wiem, może na każdym meczu powinna wisieć ta sektorówka z przekreśloną trąbką? Chociaż pewnie i to niewiele by pomogło :roll: Tyle się o tym mówi (a nawet trąbi), a ludzie dalej i dalej, wczoraj to już był szczyt tego zjawiska.

Kazimierz 

Wysłany: 2009-06-22, 16:59   

Moim zdaniem nie powinni sprzedawać trąbek na naszym stadionie ponieważ są one niebezpieczne i tyle.. tak samo jak nie wpuszczają ludzi z piciem większym niż 0,5l ponieważ zagraża bezpieczeństwu to tak samo powinni zabronić sprzedawać trąbki bo to narzędzie niebezpieczne.
Zwykle na derby z trąbkami przychodzą ludzie którzy sobie przyjdą raz do roku na żużel i zrobią mega piknik.

PatriotKSSG 

Wysłany: 2009-06-22, 18:00   

podstawowy problem to BRAK ŚWIADOMOŚCI, że te trąbki to "zło". skąd taki piknikowicz który przychodzi z rodzinką raz do roku na derbowy mecz ma wiedzieć, że taka frajda jaką jest zrobienie trochę hałasu niszczy głośny doping który jest dość poważany w środowisku?

bartoszKSSG 

Wysłany: 2009-06-22, 19:32   

Odnośnie trąbek i kserówek. Moim skromnym zdaniem powinna być tam zamieszczony również śpiewnik z podstawowymi przyśpiewkami tak aby każdy mógł się ich nauczyć, i takie kserówki mogły by być dołączane w kasach przy zakupie biletu, bo jak wiadomo nie każdy kupuje program.

KibicZprostej 

Wysłany: 2009-06-22, 20:06   

Śpiewnik nic nie da ! Czy uważasz, że komuś się będzie chciało to czytać ?
Na naszym stadionie są cały czas śpiewane pieśni "ZDECHŁ PIES FALUBAZ", "WYPIERDALAĆ" albo "SĘDZIA CHUJ". Ale pomysł z jakimiś ulotkami rozdawanymi przed meczem do biletów jest trafny.

bartoszKSSG 

Wysłany: 2009-06-22, 20:13   

Z takim założeniem, że komuś się nie będzie chciało no to wiadomo, że nic się nie zdziała. Ale przypuśćmy, że co czwarta osoba przeczyta tekst tych najprościejszych przyśpiewek to wkońcu załapie i się wciągnie i tak stopniowo, nie odrazu Rzym zbudowano

kibicgorzowski 

Wysłany: 2009-06-22, 21:10   

Piszecie zeby spiewali . Oki jestem na Motoarenie i jakis mlody lepek dostal megafon i ostra jazda ze to ze wy tacy owacy . Chyba nie o to chodzi tak mamy zachecac . a lapki mu lataly ze ledwie ten megafon trzymal . tak jest na wiekszosci wyjazdow. i zaraz spojrzenie w strone młyna leszna czy torunia. robimy swoje i nie patrzmy na innych . Ktos mi wyskakuje ze k.... spiewac . itp to ktos normlany podszedl by i na dzien dobry pyk . Pozniej poprosil normalnie i spiewy byly na Motoarenie. I nawet kazdy wstal a pikikowcow bylo duzo . trabka jedynie gazowa ta dmuchana to mozna sobie dmuchac powietrze od roweru. i takich kilak tysiecy trabek . nei slyszal bys hej hej . zniechecilo by to falubazow i by nie spiewali bo zostali by zagluszeni . pisalem zeby ten mlyn sie rozdzielil i na prostej polowa byla wtedy moze porsta i wieszak zaczyna kto wygra mecz. a łuk odpowiada Stal . taka lekka wymiana nie tylko ze młyn zaczyna. ale to decyzja szefostwa. i po takiej odpowiedzi powinno byc gormkie jeszcze raz jeszcze raz albo dziekujemy !!!

PatriotKSSG 

Wysłany: 2009-06-22, 21:27   

kibicgorzowski napisał/a:
i takich kilak tysiecy trabek . nei slyszal bys hej hej . zniechecilo by to falubazow i by nie spiewali bo zostali by zagluszeni .

nie odnosisz wrazenia, ze wlasnie teraz sa zagluszani? ;-) zdecydowanie lepiej by brzmialo gdyby byli zagluszeni GLOSNYM KRZYKIEM Stalowców aniżeli trąbkami. nie chodzi nawet o to, żeby cały stadion wrzeszczał. nawet jeśli głośno śpiewałaby co 10 osoba to już jest 20(?) osób na sektorze! problem tkwi w tym, że przeciętny Kowalski tego nie przeczyta, i nie dowie się, że fajnie byłoby pośpiewać.

kibicgorzowski 

Wysłany: 2009-06-22, 21:49   

z Kowalskim sie zgodze . Chodz to dziala jak efekt domina ktos spiewa i za nimi jdzie reszta. moze na kilak sektorow dac armie z młyna np prosta łuk moze cos na wieszak i ustalic ze po 3 spiewamy to po 7 to po 10 to moze wejdzie w spidlejowska krew. heheh

caipirinha

Wysłany: 2009-06-22, 22:29   

"Wy trąbicie - My śpiewamy!!!"

U nas na sektorze na wczorajszym meczu także znalazło sie kilku amatorów tego wynalazku, ale szybko i grzecznie zostali poproszeni o nieużywanie atrybutu, który jest zrezerwowany dla waszych januszy...

Pozdro dla normalnych

yank99 
TURÓW Zgorzelec OK

Team: STAL
Wysłany: 2009-06-23, 08:57   

caipirinha napisał/a:
"Wy trąbicie - My śpiewamy!!!"

U nas na sektorze na wczorajszym meczu także znalazło sie kilku amatorów tego wynalazku, ale szybko i grzecznie zostali poproszeni o nieużywanie atrybutu, który jest zrezerwowany dla waszych januszy...

Dlaczego u was na stadionie nie uspokoiliście swoich trąbiących januszy?
Bo o wiele łatwiej to zrealizować na 3 sektorach niż całym stadionie, prawda?
Ja też nie słyszałem w ZG w sektorze gości trębaczy. I po co te fochy?

Pozdro dla normalnych!

Odpowiedz do tematu