Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gorzowskie nadzieje.
Autor Wiadomość
Dr.Lucas 

Wysłany: 2009-01-02, 11:58   

Jej, ale dlaczego większkość na tym forum to są pesymiści ? :mrgreen:
"nic sie nie uda, nie ma szans" i tak w kółko, popatrzcie na inne tematy, w każdym są Ci sami którzy tylko swoje pesymistyczne myśli ukazują. Może Stal spadnie z ekstra i nigdy nie wróci co ? :shock: nPewnie zaraz ktoś napisze cos zeby znowu moj post skrytykowac.

Panowie więcej optymizmu :lol: Może rzeczywiście znajdzioe sie jaka nic nie znacząca firma, lecz której zależeć będzie na utalentowanej młodzieży i będzie na taką Stal II Gorzów wykładać troszkę pieniędzy. Nie musi to byc 2 mln złotych. chocby zwykłe 10 tys, które pomogło by bardzo. Oj bardzo. :-)

Nie wiem czy zabicie czasu, ale jest jakiś temat do dyskusji ;p mam nadzieje ze nie zamkną go ;p

Pozdro ! ;-)

Świastak 

Wysłany: 2009-01-02, 12:31   

Ano skrytykuję, bo Twój post miał chyba zabrzmieć na styl 'a gadajcie sobie, ja i tak mam swojhe zdanie i go nie zmienie'.
Dr.Lucas napisał/a:
Może Stal spadnie z ekstra i nigdy nie wróci co ? :shock:
a chciałbyś tego? To po co w ogóle piszesz takie bzdury?
Dr.Lucas napisał/a:
"nic sie nie uda, nie ma szans"
to jest akurat generalnie mentalność Polaków, chociaż w tym wypadku jak najbardziej uzasadniona.
Dr.Lucas napisał/a:
Może rzeczywiście znajdzioe sie jaka nic nie znacząca firma, lecz której zależeć będzie na utalentowanej młodzieży i będzie na taką Stal II Gorzów wykładać troszkę pieniędzy.
a co jeśli się nie znajdzie? Gdyby zarząd Stali miał kasę na eksperymentowanie, to kupiłby lepszy sprzęt klubowy generalnie dla wszystkich młodzieżowców, którzy podczas startu w lidze mogli by z niego korzystać. Kupno sprzętu dla każdego z osobna, jakieś stypendia, nagrody - takich rzeczy za nic nie załatwisz. A miasto już wyłożyło sporo, co ja mówię, bardzo dużo kasy na modernizację stadionu i wątpię, żeby to był worek bez dna. Zwłaszcza, że po wywiadzie z Prezesem Komarnickim bodajże z listopada można by wywnioskować, że jego stosunki z Prezydentem miasta się nieco pogorszyły. Poza tym Pan Prezydent jest też tylko człowiekiem i politykiem i wie, że żeby być w opinii jak największej ilości Gorzowian dobrym Prezydentem musi wykładać forsę nie tylko na Stal, ale też na Stilon i inne sporty..
Dr.Lucas napisał/a:
chocby zwykłe 10 tys, które pomogło by bardzo.

co kupiłbyś za 10 tys. zł? :-D chyba, żeby takich sponsorów znalazło się 5-10, to zmienia postać rzeczy. Ale powstawanie takiego klubu należałoby od tego zacząć, a nie na tym kończyć.
GIĘTY napisał/a:
Wiem, gdzie leży Śrem. Owszem ma tę wade, że jest dalej, ale tą zalete, że tam możnaby liczyć na kibiców (bo sympatycy tego sportu w tym mieście są) a i wsparcie lokalnych dobrodziei od samorządu zaczynając.

a ja myślę, że gdyby rzeczywiście było aż tak dobrze z żużlem w tym mieście, to ten żużel już byłby dawno zreaktywowany. O Poznaniu słyszało się od lat, że o próbach reaktywacji w Świętochłowicach już nie wspomnę, ale o powrocie Śremu na mapę żużlowa Polski nie słyszałem jesczze ani razu ;-]
btw., to bardzo dobrze, że Masters potwierdził moje słowa ;) bo znowu znalazłbyś jakiś kontrargument, a te widzę, że Ci się powoli kończą.. ;-)

Dr.Lucas 

Wysłany: 2009-01-02, 13:10   

Świastak napisał/a:
Dr.Lucas napisał/a:
Może Stal spadnie z ekstra i nigdy nie wróci co ?
a chciałbyś tego? To po co w ogóle piszesz takie bzdury?

Oczyiwście, że nie chcę tego. I wiem, że nam to nie grozi. Tylko wiem, że na tym forum jest wiele osób, które mają takie pesymistyczne myśli typu, że spadnemy czy coś tylko tego nie piszą. O to mi chodziło. :lol:

GIĘTY 

Wysłany: 2009-01-02, 13:44   

Grzesiek napisał/a:
poza tym trzeba zauwazyc ze bylo to w czasach zdecydowanie najlepszych w historii obu klubow pod katem sponsorskim /Bydzia poczatki Jutrzenki, Sparta - Polsat/ i mimo to nie daly rady utrzymac tej opcji

Zarówno Jutrzenka w Bydgoszczy jak i Polsat we Wrocku - sponsorami głównymi stali się w 1993 roku. Tak więc nie pajacuj chłopcze swoją wiedzą. Bo jak sądze, żużel znasz tylko z neta. A to, że ja nie wiem czy w Śremie jest tor czy już nie... no zdarza się :-)

Grzesiek napisał/a:
Sparta II Wrocław sezon 1992 dociagneli nawet do konca bez wiekszych rewelacji konczac na przedostatnim miejscu w 2 lidze

A komu tu chodzi o jakieś fajerwerki. Chodzi o to by dać młodych chłopakom większą szanse pojeżdżenia. Właściwie porywalizowania, zamiast jeżdżenia wiecznie kółek treningowych przy Śląskiej.

Doczepiliście się tego Śremu, a ja go tylko podałem jako przykład. Generalnie chodziło o jakiś pomysł co robić z naszymi talentami, którzy muszą ustępować miejsca Jonassonowi. Bo liczy się wynik - i to jest normalne. Ale z drugiej strony bez sensu żeby tych na siłe trzymać w klubie na pozycji 4 czy 5 juniora bez szans na występ ligowy w danym sezonie. Chodzi o jakąś polityke klubową wobec młodych wychowanków. Bo mam wrażenie, że takowej nie ma. A powinna być. Nie twierdze, że doskonałym wyjściem jest stworzenie drużyny rezerw bo zapewne miałoby to sporo wad. Ale nie widzę sensu by Cyran, Mikorski czy P. Zmarzlik grzali cały sezon ławe w klubie. Jednego powinno się zostawić w razie "W" a reszte uważam, że winno się wypożyczyć albo zrobić cokolwiek by jećdzili. Przecież za chwilę do tego grona dołączy Paweł Parys i kilku innych. Podczas gdy są drużyny jak Piła, Lublin czy Rawicz gdzie nie ma jeszcze żadnego polskiego juniora. Czy też Łódź albo Krosno, gdzie nasi juniorzy z powodzeniem mogliby się wbić do pierwszego składu. I jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć !!!

Świastak 

Wysłany: 2009-01-02, 13:58   

pytanie tylko, czy sami zainetersowani tego chcą? :-> część z nich uczęszcza do liceum, część ma inne rodzinne plany, nie wszystko można podporządkowywać pod chęci wystartowania w kilku wyścigach.. Poza tym nie każdego młodego stać np. na wynajem lokalu w danym mieście, a większość klubów z niższych lig nie gwarantuje sprzętu. Chociaż akurat wypożyczenie, to dużo lepszy pomysł niż tworzenie drugiego gorzowskiego teamu ;-)

GIĘTY 

Wysłany: 2009-01-02, 14:03   

W zawodowym sporcie jest już tak, że albo całe swoje życie temu podporządkujesz i będziesz kimś. Albo nie. I nie chodzi tu tylko o żużel ale o chyba każdy sport. Owszem są wyjątki. Jak Robert Korzeniowski czy Bracia Klitschko, którym udało pogodzić sport i odnoszenie w nim wielkich sukcesów z edukacją. Ale jak to mówią: wyjątek potwierdza regułe. A tak właściwie. Myślisz, że Gollob wynajmuje lokal w Gorzowie?

Agitator 

Wysłany: 2009-01-02, 16:09   

Ludzie, trzymajcie mnie

Jakie rezerwy? Nawet Stilon (lada dzień mają dojść Liberda, Świerczewski, Klimek) nie ma rezerw, bo to przez lata 199x-200x zaniedbano, a co dopiero Stal?

Rezerwy to mogą mieć koszykarki. Nawet chyba wiejski klub siatkarski GTPS nie ma rezerw, choć sam pamiętam, jak chodziłem na meczyki III-ligowego Stilonu II (dziś w tej lidze gra Sulęcin, Z.Góra, Bartuzi, Hachuła)

Ja oczekuję tutaj stanowiska rzecznika klubu, jaki jst TARGET. Czy lejemy na szkolenie, i na tradycję klubu, czy bawimy się w business.

Dla przykładu Real Madryt potrafi połączyć i business, jak i szkolić. Historia pokazała że lepsze szkolenie (Raul) niż business (Becks) :)

Niech ktoś z klubu powie w końcu, to co trzyma w "tajemnicy": sramy na Gorzów, sramy na Stal, mamy gdzieś jakiegoś Śwista, Palucha, Plecha, Cichockiego. My tu siedzimy żeby zarobić xxx mln, a juniorów mamy w d.

Juniorzy to taka nadbudowa, RELIKT KOMUNIZMU, którego nie będziemy utrzymywać. Szkolenie juniorów to koszty, a jak reklama TVN24 głosi, najważniejsze są Większe Zyski, czyli CIĘCIE KOSZTÓW :)

Możecie się łudzić nazwiskami Cyranów, Zmarzlików, Kowalskich, Iksińskich. Oni i tak ich oleją. Bowiem C., X., K., I. to NADBUDOWA.

Nadbudowa będzie wywalona w kosmos, tak jak została wywalona w kosmos w Stilonie. Nie ma już klubu, stołówki, centrum kultury, 30 żłobków i przedszkoli, 3000 trenujących dzieciaków, hali sportowej, basenu, etc. Z 10 tys. ludzi zostało 400, do odhaczenia się w POśredniaku :)

To samo czeka NADBUDOWĘ w SSA KS Stal. Juniorzy są przenaczeni na stracenie.

Chyba że KS Wawrów zagwarantuje im warunki (budżet 500 tys. na sezon) ... Ja doskonale wiem, ile przenaczano na juniorów Stali/Wawrowa. Było to 20-30 tys. na SEZON.

Dziękuję bardzo za wysłuchanie :).

PROFESOR 

Wysłany: 2009-01-02, 17:54   

GIĘTY napisał/a:
Poza tym... 3 lata temu, gdy nikt nie myślał o kryzysie, budżet Stali oscylował w granicach 3 baniek a teraz w dobie kryzysu wynosi 8 baniek.

Nie masz pojecia co oznacza kryzys finansowy na świecie. Nawet nie wąchneliśmy kryzysu a ty, że w dobie kryzysu jesteśmy. Zobaczymy w przyszłym sezonie czy bedzie tak kolorowo

Charger 

Team: Sonadores
Wysłany: 2009-01-02, 17:56   

Witam wszystkich.
Postanowiłem się włączyć do tej gorącej, acz ciekawej dyskusji, ale bardziej w kwestii wyjaśnień.

Kończąc temat Śremu, jako że jest to moje rodzinne miasto - toru, już tam nie ma, a stadion został przebudowany na kompleks wypoczynkowy, z tego co wiem.
Co do zainteresowania śremiaków żużlem. Hmmmm. Jest tam jeden z największych fc Lecha w WLKP, stąd nie wydaje mi się, żeby chciano tam wspierać naszą ewentualną drugą drużynę. Może poza nielicznymi wyjątkami starszych, pamiętających co nieco kibiców byłej Warty. ;)

I jeszcze jedna rzecz mnie zaciekawiła. 8-)

Agitator napisał/a:
Historia pokazała że lepsze szkolenie (Raul) niż business (Becks) :)

Teza też mocno na wyrost, bo generalnie nie da się jednoznacznie tego sprecyzować. Przykład Zidane'a choćby zamiast Becksa. ;) Ale rozumiem nutkę uśmiechu w tym, co napisałeś. ;-)

Pozdrawiam!

NEnUUś 
Stal KS

Wysłany: 2009-01-03, 17:34   

...tak przypatruje sie waszym rozmowa i ii... przypatrzcie sie historiiii StAL SKŁADAŁA sie z Gorzowskich wychowanków Łukaszewski Paluch Flis Hućko... to była prawdziwa Stal to Była Drużyna Sercem i duszą.... im nie tylko zależało na wzbogaceniu się ... Byli zgrana drużyna w ktorej panowała sssssuper atmosfera...moze i powiecie że jestem młoda i sie nie znam ... ale czy nie mam racji .. teraz Stal to praktycznie sami obcokrajowcy..... Ja od urodzenia jestem w tym sporcie i wiem co pisze.... CO to B. Zmarzlika popieram was to jest nadzieja Polskiego żużla a przedewszystkim Gorzowskiego ŻUŻLA... ale P.Zmarzlik już ma licencje jest w drużynie to dlaczego siedzi na ławce ... Trener powinien dac mu szanse bo on potrafii tylko trzeba w niego uwierzyć

pOzdrAwIaM MIlENkA ;p;P

zielu 

Wysłany: 2009-01-03, 17:51   

NEnUUś napisał/a:
przypatrzcie sie historiiii StAL SKŁADAŁA sie z Gorzowskich wychowanków Łukaszewski Paluch Flis Hućko... to była prawdziwa Stal to Była Drużyna Sercem i duszą.... im nie tylko zależało na wzbogaceniu się ... Byli zgrana drużyna w ktorej panowała sssssuper atmosfera...

Drużyna sercem i dusza? a gdzie było to serce, gdy Stal spadała z E-ligi? Pozostali tylko nieliczni. Nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach zdecydowana większość jeździ dla kasy! Jak już niejedna osoba mówiła - w interesach nie ma sentymentów, a żużel to biznes - taka niestety bolesna prawda. Jeśli w najbliższych latach chcemy coś osiągnąć - bez "armii zaciężnej" nie mamy na co liczyć. Więc kontraktujmy za rozsądne pieniądze takich zawodników, na jakich nas stać. A co do szkolenia - szkolić trzeba, to chyba nie podlega żadnej dyskusji. Ale tylko w Gorzowie i Wawrowie. Nie ma sensu ładować kasy w inne ośrodki. To są jednak dodatkowe pieniądze, ktore lepiej przeznaczyć na motorki dla najmłodszych i najmniej zamożnych.

NEnUUś 
Stal KS

Wysłany: 2009-01-03, 18:01   

każdy ma swoje zdanie............................
ja tam uwazam że ............PrAwdziwa Stal sKŁADA sie z Gorzowskich wychowanków... ale nie mówie że ... obecna Stal jest do bani bo to wcale nie prawda... Jestem Sercem Z tym klubem .. WIARA NADZIEJA MIŁOŚĆ.......... :-)

seba_90 
HALA MADRID RMCF

Wysłany: 2009-04-07, 23:42   

DLA mnie po 1 Wszyscy chwalą tego B. Zmarzlika , jak by był jakims Wodzem???? , jest duzo takich zawodnikow co sa drobnej postawy ze mu motor podnosi bo nie ma siły go w rekach utrzymać :-P , po 2 NIECH ON LICENCIE WPIERW ZDA!!!!!! . Po 3 ma Bogatych rodzicow i z bratem dla mnie nic nie pokazuja szczegolnie P. Zmarzlik boi sie Jazdy nidgy chyba porzadnie na torze nie lezał i widac ze boi sie agrseywnej Jazdy !!!! , :-| . Dla mnie najlepiej zapowiadajacym sie zawodnikiem moze Byc Ł . CYRAN!!!! , widac ze nie boi sie jazdy, nie odpusza a ma dopiero 16 czy 17 lat , 92 roczik to wiem , Ale faktem jest ze GORZOW MArNUJE JUN... bo woli inwestowac w NP. Jonassona w ktorego 3 Lata kase pchaja a 1 doby mecz w LEsznie rok temu - ŻAL , ;-) ( nie jarac sie tym Zmarzlikiem bo T> GOLLOB cos tam powiedzial i teraz Gadaja o nim jak o mistrzu swiata- jak zda licencje wtedy mozna cos pogadac , narazie niech sie uczy !!!!!! .

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-04-08, 00:00   

Cytat:
narazie niech sie uczy !!!!!!

Cyrana dotyczy ta sama uwaga. A co do Bartka, to nie masz racji, że wielu jest takich zawodników. Podczas gdy wielu bujało się/buja po minitorach, Bartek już rok temu odjeżdżał pełne okrążenia przy Śląskiej. Początkowo tylko po kredzie, jednak ostatnio podczas sparingu można było zobaczyć, jak radzi sobie na różnych ścieżkach. Co więcej, on ma dopiero 14 lat! Oczywiście nie robię z niego mistrza świata i okolic, jednak postawę na motocyklu ma bardzo dobrą, jest prowadzony w należyty sposób przez rodziców. Tak więc nie jest to kwestią tylko tego, że "Gollob coś tam powiedział" :roll: , ponieważ wszyscy wiedzieli o tym zanim Tomek skapnął się, że tacy bracia u nas śmigają.

Łukasz Cyran potencjał może i ma, jednak jazdy póki co mu brakuje, co więcej, pokazuje często, że to jednak jeszcze motor czasami nad nim panuje a nie odwrotnie, o fantazji na torze już nie wspominam (vide kolizja ze Szczepaniakiem). Niech objeżdża się w zawodach młodzieżowych, nabiera doświadczenia, wtedy może coś pokaże.

PS. Gdyby Bartkowi wiek pozwalał na uzyskanie licencji, nie miałby z tym żadnego problemu..

wks
Leigh Adams Raing

Team: Leigh Adams
Wysłany: 2009-04-08, 00:01   

seba_90 okej twój wybór kogo sobie upatrujesz, byc może masz racje w tym co mówisz, jednak wkraczanie w to kto ile ma pieniędzy nie jest mądre, jest to sprawa państwa Zmarzlików - mówisz że w Bartku nie upatrujesz nic nadzwyczajnego, a widziałeś chociażby jeden trening w jego wykonaniu, oczywiście porównując zawodników w wieku Bartka - starty, sylwetka. Parys, Cyfer się chowają a w tym stwierdzeniu Bartczak jest "sto lat za murzynami" tu nie chodzi o samą jazdę, ale o dobre podejście do sportu - żadne gwiazdy, ciężka praca na torze jak i po za nim. A wkraczając do Pawła, jest to jeden z bardziej poukładanych żużlowców w swoim wieku, wiedzący czego chce i do czego dąży, dający naprawdę wiele w to co robi, przede wszystkim robiący to dla sportu a nie ze sportu. Przywołując Cyrana - w swoim stwierdzeniu zrobiłeś z niego naprawdę dobrego i klasowego zawodnika, jednak bez odpowiedniego ułożenia chłopak będzie typowym żużlowcem, jakich w Stali było już wielu...........

seba_90 
HALA MADRID RMCF

Wysłany: 2009-04-08, 13:02   

DO WKS - nie wiem czemu myslisz ze Ł. CYRAN bedzie typowym zawodnikiem ktorych było wielu , dla mnie z tego co widze na treningach i zawodach jun... dobrze sobie radzi i z tego co wiem silnie sobie stawia przyszłosc w gorzowie bo tu pierwsze medale DLA STALECZKi zdobywał jego dziadek ( jezeli wiesz o kim mowa ) . Co do BARTKA nie mowie ze jest SŁaby tylko ze ma czas przed soba jeszcze i niewiadomo jak sie rozwinie! MAM nadzieje ze dobrze i kiedys bedzie dla nas zdobywał MEDALE :-D

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-04-08, 13:56   

Jestem tego samego zdania co WKS - w naszym klubie, takich jak Cyran, było już wielu.
W dzisiejszych czasach żeby się wybić trzeba naprawdę coś pokazać i to od najmłodszych lat. Cyran na razie pokazuje, że nie potrafi przejechać płynnie kilku okrążeń, przy czym Przemek Pawlicki, potrafił w szczycie formy, skutecznie walczyć u boku Adamsa w ekstraligowych realiach. Jeżeli z Łukasza coś miałoby być, to jeździłby na równi z Janowskim, wspomnianym Pawlickim czy innymi, młodymi zawodnikami. Chłopak nawet nie załapał się do IMEJ bo władze polskiego speedwaya uznały, że są bardziej utalentowani niż on. A od gadania o "genach Migosia" powoli chce się wymiotować. Jak do końca życia będziemy mówili - "ten chłopak ma talent bo jest wnukiem Migosia", to zatracimy się we własnym, wyimaginowanym świecie gdzie nie trzeba mieć talentu i kasy a geny słynnych przed laty żużlowców załatwią sprawę.

Przy kryzysie, działacze oszczędniej będą inwestowali w młodych, polskich zawodników. Z reguły obcokrajowcy są tańsi i skuteczniejsi, więc (jeżeli chodzi o naszych juniorów) lepiej inwestować w tych naprawdę utalentowanych, a nie w Cyranów z których być może coś będzie. W końcu nie raz w prasie pisano o tym, że koszt wychowania takiego zawodnika liczony jest w dziesiątkach (jak nie setkach) tysięcy złotych.

Poruszyliście też temat Bartka Zmarzlika. W jego wieku Cyran mógł co najwyżej pomarzyć o tak szybkiej jeździe na dużym torze oraz o tym, że zainteresuje się nim sam Gollob. Młody Zmarzlik to bez wątpienia ogromny talent co pokazuje przy okazji jazd próbnych między biegami w sparingu czy na treningach. Chłopak osiąga czasy na poziomie 65 - 66 sekund, przy czym doświadczeni żużlowcy, cztery kółka na Jancarzu pokonują średnio w 63 sekundy. A on ma dopiero 14 lat.
Dziwi więc pytanie dlaczego go tak zachwalamy. Znajdź seba choć jednego, tak młodego żużlowca, który postawą na dużym torze tak bardzo przypominałby nie jednego zawodnika ze światowej czołówki. Takich młodzików nie ma (poza Bartkiem oczywiście), a jeżeli są to można ich zliczyć na palcach jednej ręki i... zachwalać.

seba_90 
HALA MADRID RMCF

Wysłany: 2009-04-08, 15:20   

Dla mnie gosciu jestes poprostu troszke za młody zeby wiedziec ze juz CYRAN nie bedzie dobrze jezdził a jest starszy od zmarzlika o 2 lata ma 16 lat dopiero cyran wiec mi nie pisz gupot ze nie bedzie z niego zawodnika obrazasz go!!! Nie wiem czy wiesz ale nie zakwalikował sie poniewaz wybierało 7 debilow ktorzy zadnego naszego zawodnika nie wybrali :-/ , nie ci i nie nam to oceniac jak ze zawodnik sie rozwinie czy nie, my tylko mozemy na ten temat podyskutowac , a wszystko wyjdzie juz za pare latek :->

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2009-04-08, 15:50   

Wiadomo - nie potrafisz wymyślić konkretnych kontrargumentów to wjeżdżasz na to ile mam lat. A jestem od Ciebie raptem dwa lata młodszy, panie dorosły.

seba_90 napisał/a:
wiec mi nie pisz gupot ze nie bedzie z niego zawodnika obrazasz go!!!

Nigdy w życiu! Nie mam zamiaru obrażać gorzowskich zawodników, skąd te podejrzenia? Ja po prostu sądzę, że Łukasz zmarnuje się tak jak wielu innych, bo mamy kryzys i prezesi oszczędniej będą inwestowali w zawodników. A skoro Łukasz w wieku 17 lat nie umie płynnie pokonać czterech okrążeń (mam przypomnieć co Hlib robił w tym wieku z Karlssonem?), to prawdopodobieństwo tego, że nie wybije się jest wysokie.

seba_90 napisał/a:
Nie wiem czy wiesz ale nie zakwalikował sie poniewaz wybierało 7 debilow ktorzy zadnego naszego zawodnika nie wybrali

Gdy odpowiadasz na mój post, wolałbym byś przeczytał go całego, dokładnie i ze zrozumieniem. W końcu na tym polega polemika.
Napisałem takie oto słowa - "Chłopak nawet nie załapał się do IMEJ bo władze polskiego speedwaya uznały, że są bardziej utalentowani niż on"
Po co owijać w bawełnę i pisać, że GKSŻ czy kto tam, niestety nie wybrał Łukasza? Myślę, że wybór tych zawodników do IMEJ był w pełni obiektywny bo każdy z tych żużlowców choć raz COŚ pokazał. A nie muszę Ci przypominać co Łukasz do tej pory zaprezentował. W końcu jesteś starszy. Idąc Twoim tokiem myślenia - bardziej znasz się na żużlu i lepiej potrafisz zaobserwować jaką pracę do tej pory nasza gwiazdka wykonała.

seba_90 napisał/a:
nie ci i nie nam to oceniac jak ze zawodnik sie rozwinie czy nie, my tylko mozemy na ten temat podyskutowac , a wszystko wyjdzie juz za pare latek :->

Dyskusja polega między innymi na rokowaniach, ocenach i dywagacjach. Ja wyrażam tylko swoje zdanie - od tego jest forum. To czy ktoś się z nim zgodzi czy nie, to już jego sprawa. Nikt mi nie zabroni pisać o tym co sądzę o Janie Nowaku czy innym Piotrze Kowalskim i o tym co z niego może w przyszłości być.

PS Widziałeś w ogóle Bartka Zmarzlika w akcji?

Barti 

Wysłany: 2009-04-08, 15:57   

seba_90, a ty zakładasz jakieś kółko adoracji Ł. Cyrana?

Moim zdaniem jeszcze w obu przypadkach może się wszystko zdarzyć, jednak gołym okiem widać, że Bartek Zmarzlik technicznie jest już lepszym zawodnikiem niż Łukasz. Według mnie Cyran jedzie tam gdzie zawiezie go motocykl, tak jakby nie panował nad nim. Takie mam odczucia. Jednak ciężką pracą można dojść do wielkich rzeczy, więc wszystko przed naszymi juniorami. Ja życzę wszystkim naszym juniorom IMŚ! ;-)

Nie ma co za dużo o nich dyskutować(chwalić, czy krytykować) bo w tym wieku może im to jeszcze zaszkodzić.

Pozdrawiam.

boberGW 

Wysłany: 2009-04-08, 16:24   

seba_90 napisał/a:
Dla mnie gosciu jestes poprostu troszke za młody zeby wiedziec ze juz CYRAN nie bedzie dobrze jezdził

Dobrze, że ty jesteś taki stary ;-) Nie wiem, co ma buły wiek do tego co napisałeś. Żeby się znać na żużlu, nie trzeba być starym, trzeba się niem pasjonować. Buła ci podał argumenty, więc spróbuj go przekonać swoimi, nie wyjeżdżaj mu z jego wiekiem.

Cyran jeździ na razie bardzo nieodpowiedzialnie, jak Robku Flis, czy Michał Aszemberg, który też wg mnie miał talent, jednak kontuzje przekreśliły jego kariere. Cyran w sparingu z Czewą stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie. na pewno jest talentem, jednak ktoś mu musi uświadomić co wolno, a co nie.
Uważam, że najbliższe lata powinny nam przynieść dużo radości. Bartek Zmarzlik, Paweł Zmarzlik, Cyran, a już w kolejce czekają nastepni (Cyfer). najważniejsze jest skończyć z juniorami z zagranicy, bo niestety to nam jeszcze nic nie przyniosło.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

wks
Leigh Adams Raing

Team: Leigh Adams
Wysłany: 2009-04-08, 19:23   

fakt moze i wszyscy podniecamy się Bartkiem, ale zobacz narzazie nie mamy się kim podniecać, Adik ma przebłyski, Paweł czasami coś pokaże, Cyran jeden z wielu - wcale nie słaby a także nie za mocny i szkółka, każdy ma jakieś perełki, Leszno 2xPawliccy, Wrocław - Janowski, Bydgoszcz - Woźniak, Częstochowa - Cieślar, Toruń - Darce Ward, Falubaz - Dudek.

seba_90 
HALA MADRID RMCF

Wysłany: 2009-04-08, 19:53   

Ja ZGADZam sie z wypowiedziamy czas pokaze, i mam nadziej ze nasi beda sie rozwijali bo klub powinien mieć wychowankow!!!! ;-) , co do cyrana jak i do z zmarzlika uwazam ze czas pokaze i mam nadzieje ze wyrosna z nich dobrzy zawodnicy :-> .

Styrcu 

Team: Stal Gorzów/ Manchester United
Wysłany: 2009-04-09, 21:47   

Szewczyk to pipa nie żużlowiec... Jak sam jeździł to pocinał że ja Pi..... A w 4 to jest dupa.... Zmarzlik by jechał dobrze jakby dostał sprzęt(Obecnie pogina na silniku Jarka Łukaszewskiego) i więcej szans do jazdy, a nie wiecznie: THJ i Szewczyk...

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-04-09, 23:45   

Cytat:
Bydgoszcz - Woźniak, Częstochowa - Cieślar

Że kto?? Woźniak był dobry na minitorach, teraz tragedia. Cieślar to w ogóle jakieś nieporozumieni...

Darcy Ward póki co w Polandii nie wystartował. Na wyspach śmiga, ale tam to śmiga nawet Iversen :-P

Odpowiedz do tematu