Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gorzowskie nadzieje.
Autor Wiadomość
mirko14 

Wysłany: 2008-12-28, 15:05   Gorzowskie nadzieje.

Wiatam kolejnym tematem w gorzowskim klubie sa nasi juniorzy.Kiedys w gorzowskiej druzynie byli sami nasi zawodnicy obecnie jest tylko Szewczykowski spogladajac w przyszlosc nie mamy gwazd pokroju hampela kasprzaka moze warto byloby otworzyc w okregu lubuskim pare szkolek nie tylko w gorzowie .Moze warto byloby otworzyc szkolke zuzlowa dla dzieci w innych miejscosciach np miedzyrzecz skwierzyna barlinek by rozwijac mlode talenty nie wszyscy maja czas i pieniadze by wozic swoje pociechy na terningi a tak pod nazwa stali gorzow i okiem dobrych trenerow rozwijaly by sie talenty gorzowskie pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez masters 2009-01-02, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  

Barti 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2008-12-28, 18:28   

Po pierwsze żeby otwierać szkółkę w jakiejś miejscowości potrzebny jest minitor, co oczywiście wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. W dzisiejszych czasach trudno jest pozyskać sponsorów do dorosłego żużla, gdzie reklama jest dużo większa, a co dopiero w jakimś małym miasteczku. Po drugie znajdź mi choć 3 dobrych trenerów z okręgu Gorzowa, chętnych i potrafiących pracować z młodzieżą. Po trzecie lepiej porządnie dofinansować miniżużlowców z Wawrowa niż próbować zaszczepiać żużel w miejscach , gdzie nigdy go nie było i na siłę szukać sobie wychowanków.

Mówisz, że kiedyś w Stali sami Gorzowianie, oczywiście, ale świat idzie do przodu i czasy, w których mieliśmy 7 wychowanków w siedmioosobowym składzie minęły bezpowrotnie.

Nie widzisz w Stali dobrze rokujących młodych zawodników? Widziałeś w akcji Bartka Zmarzlika?

Wielu było i jest utalentowanych adeptów, tylko 'coś' się z nimi dzieje, kiedy wkraczają w dorosłe ściganie. Być może w naszym gorzowskim klimacie, w naszym klubie jest jakaś moda na marnowanie swoich wychowanków. Przykładów nie trzeba daleko szukać, nie będę już ich przytaczał, bo powtarzają się w każdym temacie praktycznie.

Pozdrawiam.

kryzys78 

Wysłany: 2008-12-28, 21:07   

A propos Bartka Zmarzlika niedawno podczas klubowej wigilii Tomasz Gollob pół żartem pół serio powiedział że mamy w klubie przyszłego mistrza świata w osobie Bartka...mam nadzieję iż jego talent rozwinie się prawidłowo i będziemy za dwa sezony z niego dużą pociechę. Patrząc na to co on wywija na 500tce jestem pełen nadziei wobec tego chłopaka. I tak na koniec pamiętam jak podczas przedsezonowych testów na naszym owalu wraz z bratem i ojcem Bartek patrzał na Tomka Golloba jak w obraz i słuchał jego rad jakby sam BÓG do niego przemawiał...głęboko wierzę w tego chłopaka że będzie co najmniej z niego drugi Cegielski

Barti 

Wysłany: 2008-12-28, 22:59   

W światku żużlowym Tomek Gollob jest prawie jak Bóg, a szczególnie dla tak młodego zawodnika ;-) Oby wyrósł nam gorzowski Tomek Gollob i żebyśmy już nigdy nie musieli pożyczać go od nikogo ;-)

Świastak 

Wysłany: 2008-12-29, 09:42   

to nie jest tak, ze Bartek przykleil sie jak rzep do ogona Tomasza Golloba ;) Tomek podczas zeszlorocznego sparingu z Toruniem wystartował w parze ze starszym z braci, Pawłem, widział w akcji Bartka i stwierdził, że to są dwaj zawodnicy godni uwagi. teraz mogę powiedzieć, że współpracują ze sobą nawet przed sezonem, więc myślę że nie będziemy musieli czekać na dobrego młodzieżowca aż do 2011 roku, bo dopiero wtedy Bartek będzie mógł wystartować w zawodach ligowych. starszy brat także często zasięga po wsparcie Golloba, wiec w nim wypatrywalbym ostatniej mlodziezowej deski ratunku na najblizsze lata. :) a jak bedzie, czas pokaze. chociaz sam mowi ze po cichu liczy na widoczne efekty juz w nadchodzacym roku.

Barti 

Wysłany: 2008-12-29, 10:44   

A swoją drogą ciekawi mnie jak się bracia Zmarzlikowie zwracają do Tomka Golloba, jak do kolegi z zespołu, czy raczej na pan :?: :mrgreen:

Świastak 

Wysłany: 2008-12-29, 11:32   

zdecydowanie par Pan, i to z duzej litery :> z reszta wcale sie nie dziwie, to poukładane chłopaki, a takich w gorzowskim żużlu w ostatnich latach nie było zbyt wielu, w dodatku mają do niego duzy szacunek ;)

Misiek 
Naczelny Diabeł

Team: * S T A L - G O R Z Ó W *
Wysłany: 2008-12-29, 20:17   

Barti napisał/a:
A swoją drogą ciekawi mnie jak się bracia Zmarzlikowie zwracają do Tomka Golloba, jak do kolegi z zespołu, czy raczej na pan :?: :mrgreen:

Typowo Pan... przykład to wywiad udzielony jednemu z portali żużlowych bodajże gdzie starszy z braci mówił Pan Tomasz ... bardzo ładnie ułożeni chłopaki wypowiadali się zgrabnie widać ze ktoś ich dobrze prowadzi :-)

Pao 

Wysłany: 2008-12-29, 21:03   

Talent talentem, ale Pawłowi brakuje przede wszystkim ZDROWIA. Nie zostanie wielkim zawodnikiem jak co roku będzie pauzował po złamaniu obojczyka czy czegokolwiek innego. Tego życzę Pawłowi, Bartkowi i innym młodym zawodnikom Stali na nadchodzący sezon.

GIĘTY 

Wysłany: 2008-12-30, 11:33   

Misiek napisał/a:
bardzo ładnie ułożeni chłopaki wypowiadali się zgrabnie widać ze ktoś ich dobrze prowadzi

Dokładnie. Ja osobiście nie znam rodziny Zmarzlików, ale w drodze do Rzeszowa na mecz z Józkami, rozmawiałem z jednym z gorzowskich dziennikarzy właśnie na temat Bartka Zmarzlika. Z tego co się dowiedziałem, to klan Zmarzlików to typowa, uczciwa rodzina, która do wszystkiego co ma, doszła ciężką pracą. Jeśli zaś chodzi o samego Bartka, to już jako 10 latek swoje kieszonkowe wydawał nie na cukierki tylko na śrubokręty i inne narzędzia aby mieć czym grzebać przy sprzęcie. Jeśli do tego dochodzi wsparcie samego Tomasza Golloba to wg mnie Bartek jest skazany na sukces. Chłopak nie dosyć, że ma nieprzeciętny talent to jest wzorowo prowadzony.

Agitator 

Wysłany: 2008-12-31, 13:55   

NIE BĘDZIE żadnych juniorów. O czym wy k.... mówicie. Jest TYLKO B.Zmarzlik, którego możecie na dodatek takim gadaniem zniszczyć (casus Smotera - drugiego Huszczy, Pawlikowskiego - drugiego Żabiałowicza, Miśkowiaka, Śpiewanka etc.)

W ciągu 6 LAT (1969-75) Trener Pogorzelski (przez duże T) wychował uwaga reprezentację Polski.

W podobnym okresie (2002-08) pewien trener X (przez małe t) wychował ???, zmarnował zaś pół potencjalnej Stali G.

Ale nie wińmy tu X. Tu "nikt" nie jest winny. System finansowania, itp. priorytety nie przewidują szkolenia. Czy widział ktoś z was np. w firmie XXXXXX z branży metalowej/sanitarnej/energetycznej/budowlanej, by "pomagała" ona finansować technika, pomagała w tworzeniu tak bardzo pożądanych kierunków studiów, by brała co zdolniejszych uczniów i studentów na praktyki i staże. Nie, bo "nie ma kasy". Liczy się dla nich zysk, nawet nie zysk, SZYBKI zysk.

Nie tak dawno naukowcy z Politechniki Wroc. opracowali kilka patentów. Chcieli je sprzedać polskim firmom. Polscy "prywaciarze" chcieli jednak szybkiego (w rok) zysku, a gdy usłyszeli od Naukowców że to przyniesie dochody za 10-15 lat, to uciekli. Patenty kupili Amerykanie!

I tak jest z juniorami. Załóżmy że G., B., R. mają talent, albo że są na tyle pracowici i sumienni, że w wieku 25 lat dojdą do poziomu ligowca na poziomie 10-12 pkt. (patrz Milik, Ermolenko, Stachyra). Ale oni nie będą CZEKAĆ, oni chcą szybko wyniku, tu i teraz, medalu, bo zaraz wybory, bo kasa, bo spółka.

I taki G., B., R. nie ma szansy nawet się pokazać. Trzy mecze i won z klubu.

Podobnie będzie ze Z., C. i innymi.

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2008-12-31, 15:04   

Co racja to racja, sam się tego najbardziej obawiam...
Niedobre mamy czasy na szkolenie młodzieży... Mamy to co na zachodzie. Jak rodzic ma kase, synek moze się rozwijać. U nas robi się to samo. Szkolenie się odpuszcza, bo dla być może jednego niezłego ligowca żaden klub nie będzie łożył setek tysięcy złotych na iluś tam łebków. Ryzyko wysokie, korzyści niewielkie...Otwarcie granic i rynków pracy jest gwoździem do trumny szkolenia młodzieży i to każdy lekko rozgarnięty kibic wie.

Pokończą się Protasiewicze, Balińskie, Jagusie i cała wataha tych roczników, a wychowanków w klubach będziemy liczyć na palcach połowy ręki. I to włącznie z adeptami.

GIĘTY 

Wysłany: 2008-12-31, 17:38   

Agigator dobrze prawi. To bez dwóch zdań...
Choć porównywanie lat 70 XX wieku, do XXI wieku to trochę nonsens. Mamy w Wawrowie fajną szkółke. Ale to nie znaczy, że ktoś okrzyknięty przez trenera Nowaka super-talentem jest nim w rzeczywistości. Bo owszem, przez ostatnie kilkanaście lat przewinęło się trochę talentów takich jak Kwiatkowski, Aszenberg czy Hlib (choć jego bym nie przekreślał) to też wśród nich były beztalencia, które na minitorze jakieś tam sukcesy odnosiły. Ciężko jest ocenić potencjał zawodnika przez pryzmat minitorów. To tak jakby ocenić kolarza MTB poprzez jego jazde na BMX'ie.
Nawet w boksie, zawodnicy zdobywający medale olimpijskie, na ringu zawodowym nie znaczą praktycznie nic. Zobaczcie na Wojtka Bartnika, który jest ostatnim Polakiem z medalem olimpijskim w boksie (brąz w Barcelonie), a jako zawodowiec nie osiągnął nic. Porażki z kelnerami jak Bonin - który z kolei gdyby nie sędziowski wałek pokonałby złotego na olimpiadzie w Sydney Audley'a Harrisona - i wiejskie gale boksu w Polsce albo na Wyspach.
Osobiście uważam, że w dobie dobrobytu w gorzowskim klubie może warto pomyśleć o drugiej drużynie Stali Gorzów. Jeździliby w niej 16-17 latkowie, którzy dostawaliby od klubu sprzęt na te imprezy i ewentualnie jakieś dodatkowe stypendia. Bo co im za różnica, jeździć za darmo albo nie jeździć za darmo. Na sprzęt i stypendia znalazłyby się niewielkie pięniądze nawet z wpływów z biletów bo pewnie gdyby dobrze był ułożony terminarz (jak Stal jeździ wyjazd - to rezerwy dom) to jakieś tysiąc ludzi by się zjawiało za 5-6 złotych powdychać metanol i poogladać młodzież. SWOJĄ MŁODZIEŻ. A przez rywalizacje z drugoligowcami na pewno dałoby się już poznać potencjał tych młodych chłopaków i jakoś wyselekcjonować tych najzdolniejszych. I niech oni nawet zajmują cały czas ostatnie miejsce w drugiej lidze. Wg mnie warto o tym pomyśleć

Dr.Lucas 

Wysłany: 2009-01-01, 14:38   

GIĘTY napisał/a:
Osobiście uważam, że w dobie dobrobytu w gorzowskim klubie może warto pomyśleć o drugiej drużynie Stali Gorzów. Jeździliby w niej 16-17 latkowie, którzy dostawaliby od klubu sprzęt na te imprezy i ewentualnie jakieś dodatkowe stypendia. Bo co im za różnica, jeździć za darmo albo nie jeździć za darmo. Na sprzęt i stypendia znalazłyby się niewielkie pięniądze nawet z wpływów z biletów bo pewnie gdyby dobrze był ułożony terminarz (jak Stal jeździ wyjazd - to rezerwy dom) to jakieś tysiąc ludzi by się zjawiało za 5-6 złotych powdychać metanol i poogladać młodzież. SWOJĄ MŁODZIEŻ. A przez rywalizacje z drugoligowcami na pewno dałoby się już poznać potencjał tych młodych chłopaków i jakoś wyselekcjonować tych najzdolniejszych. I niech oni nawet zajmują cały czas ostatnie miejsce w drugiej lidze. Wg mnie warto o tym pomyśleć

Człowieku, żebyś wiedział, że to ma sens. To było by coś w stylu drużyny rezerwowej. Ktoś z takiej drużyny, kto widać by było, że ma serc do walki, ambicje, mógłby na próbny okres przejść do normalnej drużyny i pokazać się w jakimś meczu. A nóż udowodni, że potrafi walczyć w e-lidze i ma do tego kompetencje. Nie mówie o mega dobrym sprzęcie tylko talencie czystej krwi. Podejrzewam, że takich jest wiele ale albo miastu, klubowi bądź jakieś firmie nie chce się na to łożyć kasy, bo trzeba pompować ją w liderów drużyny i w gwiazdy zespołu, żeby nie daj Boże chciały odejść. niech odchodzą wychowamy zespoł rezerwowych, młodych chłopaków, którzy chcą jezdzić dla zwycięstw i dla klubu nie koniecznie dla pieniedzy. I może takie młodziaki sensownie zawalczą sercem, a nie dwoma mln złotych pensji.

Pozdro ! ;-)

Bovit 
De Puta Madre

Wysłany: 2009-01-01, 14:58   

Cytat:
którzy chcą jezdzić dla zwycięstw i dla klubu nie koniecznie dla pieniedzy.

Większych bzdur nie czytałem jak żyję :mrgreen:

Jesteś młody, niedługo pójdziesz do pracy - nie dla pieniędzy, tylko po to, żeby szef był zadowolony ;-) Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....... :mrgreen:

Jak chcesz zobaczyć chłopaków jeżdżących nie dla pieniędzy, jedź na ligę amatorską. Zawodowstwo bez pieniędzy to jak ryba bez wody.

Świastak 

Wysłany: 2009-01-01, 15:24   

i warto przy tym nadmienić, że sponsorzy też z drzewa nie spadają, a kasę wolą zdecydowanie pompować w ekstraligowców, niż w jakichś młodych ii-ligowcow, bo co to za reklama dla nich? ;f a taki pan kapitan Tomek np. dużo bardziej szanuje swoich sponsorów i eksponuje ich prosto do kamer, w przeciwienstwie do mlodziana.
jest jeszcze jedna sprawa, ktora zdecydowanie wplynie na to ze Twoj pomysl jest chybiony - kryzys gospodarczy.

Dr.Lucas 

Wysłany: 2009-01-01, 15:34   

Wiem, że jestem młody, ale no skąd możesz wiedzieć czy nie ma takich chłopaków ? no powiedz skąd ? z doświadczenia ? dziwne. Nie mowie, żeby jeździli kompletnie za darmo. Skoro ma być zawodnikiem drużyny rezerwowej i przeniesiony do normalnego składu na trochę to za występ ( o ile takowy będzie) mógłby dostać parę gorszy. A poza tym jeśli mowic o zespole młodych jelsi mieliby miec te 16- 17 lat to nie mowie o bajonskich kwotach dla takich mlodych zawodnikow.

A przede wszystkim chodziło mi o to, żeby owych młodzianów dofinansować porządnie. A nie przekazać nic nie znaczącej sumy pieniędzy by pokazać jakie miasto czy coś innego jest hojne, ze daje pieniądz na rozwój młodych zawodników.

Owszem dzisiejszy sport to może juz nie jest sentyment do drużyny tylko sama kasa, ale proszę nie mow ze nie ma zawodnikow ktorzy nie mają okazji a chcieli by jezdzic nie koniecznie wlasnie dla pieniedzy.

Tak napewno pojde do pracy. I na pewno będę mial jakies zarobki, ale bede chciał by szef takze byl zadowolony. Wtedy będzie wieksza kasa :-P

Tak samo moze byc z tymi chłopakami, wieksze przykladanie sie do sportu a nie bieganie po klubach i spozywanie alkoholu. Rozwijać się będą "szef" będzie zadowolony i bedzie wiecej pieniazkow. Oby im tylko nie zawrocily w głowie :roll: I byc moze mimo zarabiania juz wiekszych pieniedzy bedą jezdzic dla miasta, klubu i przyjemnosći tego nie mozesz wiedziec.

A no właśnie Świastak. wolą pompować ją w ekstraligowcow, tu mnie boli. Moze warto sprobować nie tylko w nich, anpewno sie to oplaci. A kryzys kryzysem. bedziie jeszcze nie jeden.

Pozdrawiam Cię Bovit xD wiesz, co lubię Cię, bo lubisz krytykować moje posty, moze i pisze niekiedy bzdury, ale pisze bo to jest forum. Błedy czegoś napewno mnie nauczą. :mrgreen:

Bovit 
De Puta Madre

Wysłany: 2009-01-01, 17:47   

Cytat:
Wiem, że jestem młody, ale no skąd możesz wiedzieć czy nie ma takich chłopaków ? no powiedz skąd ?

Przestań zadawać tak głupie pytania.
To ja sie Ciebie spytam, skąd wiesz, że Gollob jeździ dla pieniędzy? No skąd?? :mrgreen:

Cytat:
ale proszę nie mow ze nie ma zawodnikow ktorzy nie mają okazji a chcieli by jezdzic nie koniecznie wlasnie dla pieniedzy.

W lidze amatorskiej, jak już Ci mówiłem. Tylko i wyłącznie. Tam spełniają swoje marzenia, realizują swoje życiowe pasje... W profesjonalnej lidze takich zawodników nie ma.

Cytat:
Pozdrawiam Cię Bovit xD wiesz, co lubię Cię
Cieszę się ;-)

Cytat:
bo lubisz krytykować moje posty
Uwierz mi, że nie lubię niczego ani nikogo krytykować tak, jak i sam nie lubię być krytykowany. Zachciewajki a życie to jednak dwie różne sprawy 8-)

Cytat:
moze i pisze niekiedy bzdury, ale pisze bo to jest forum. Błedy czegoś napewno mnie nauczą.

O. I jak będziesz podchodził w ten sposób do sprawy to daleko zajdziesz.

Pozdrawiam

Świastak 

Wysłany: 2009-01-01, 19:51   

Dr.Lucas napisał/a:
wolą pompować ją w ekstraligowcow, tu mnie boli. Moze warto sprobować nie tylko w nich, anpewno sie to oplaci.

Dobra, a teraz wciel się w rolę nadzianego dyrektora firmy X. Takiej osobie zależy na tym, żeby naklejka z logo jej firmy była jak najczęściej pokazywana. Jak myślisz, wolałby zobaczyć taką naklejkę podczas meczów ligowych ekstraligowej ekipy, podczas transmisji telewizyjnej na skalę nie tylko lokalną, ale także ogólnopolską, czy może raczej gdzieś na drugoligowym zapleczu, gdzie nikogo nie interesuje co jakiś młodziak ma na barku. To po pierwsze.

Po drugie, skad maja sie niby znalezc sponsorzy? Mowimy o mlodych nadziejach, praktycznie kazdy forumowicz wymienia jednym tchem Bartka Zmarzlika. Myslisz, ze jego ktos sponsoruje? Nie. On ma na plastronie napisane "Mama, Tata, Dziadek, Babcia", bo żaden sponsor nie będzie marnował kasy na to, żeby Bartek machnął dwa razy rękawem podczas jakiegoś treningu, czy jazdy pokazowej. Natomiast kiedy już dostanie on szansę startu w barwach Stali Gorzów, ci sponsorzy z pewnością się znajdą. To proste, jak konstrukcja cepa i myślę, że nie musze Ci tego jeszcze dokładniej tłumaczyć.
Btw. to bardzo ciekawe jest, że kiedy Stal startowała w I lidze, to nie mogła sobie znaleźć jednego większego sponsora, a teraz jest aż tak dobrze, żeby robić dwa kluby?

Dr.Lucas napisał/a:
A kryzys kryzysem. bedziie jeszcze nie jeden.

a wiesz Ty w ogóle o co chodzi? Duże firmy drżą o przyszłość, wszyscy działacze Speedway Ekstraligi podpisują dokumenty, które mają na celu zmniejszenie zarobków ze strony zawodników, ale Stal twardo założy sobie klub w II lidze i znajdzie (z kapelusza oczywiście) niesamowitego sponsora, który kocha wydawać swoje niemałe pieniądze na młodych żużlowców. Jasne :-)

GIĘTY 

Wysłany: 2009-01-01, 22:05   

Świastak napisał/a:
jest jeszcze jedna sprawa, ktora zdecydowanie wplynie na to ze Twoj pomysl jest chybiony - kryzys gospodarczy.

Bzdura. Takiej druga drużyna nie potrzebowała by prawie żadnych pięniędzy. Przecież nie mówię tu o ściąganiu za pieniądze jakiś prospektów z całej Polski, tylko o zrobieniu drużyny z naszych wychowanków nie mających szans na przedarcie się do pierwszej drużyny. Przecież oni jakiś tam swój sprzęt mają. Jedyne koszty jakie by ponosili to ekspluatacja tego sprzętu w owych zawodach. Ale tak samo sprzęt ten ekspluatują na treningach czy w ZLM. Na pewno doszły by koszty organizacji, ochrona itp. Ale to mikroskopijne sumy przy budżecie całego klubu. A przecież doszłyby jeszcze jakieś wpływy z biletów. Do tego przy przychylności władz miasta, chłopcy Ci dostaliby jakieś dodatkowe stypendia Prezydenta Miasta i jakoś by się to samo kręciło. Bo jak już wcześniej wspomniałem: Jaka dla nich różnica jeździć za darmo (nie będąc na tym w plecy) lub nie jeździć w ogóle. A jednak liga to liga (nawet druga) a nie jakieś ZLM. A jeśli chodzi o kryzys gospodarczy, to największe pieniądze ponoć robi się na kryzysach. Przecież te pieniądze, które ktoś traci nie idą w próżnie i ktoś inny te pięniądze zarabia. Poza tym... 3 lata temu, gdy nikt nie myślał o kryzysie, budżet Stali oscylował w granicach 3 baniek a teraz w dobie kryzysu wynosi 8 baniek.

Bovit napisał/a:
O ile mi wiadomo, jest to temat dotyczący gorzowskich nadzieji i nikt o niczym innym tu nie dyskutuje. Jak bedziesz miał coś do dodania od siebie to napisz, bo Twoj post nic całkowicie nie wniósł do tematu.

(Proszę o usunięcie, razem z poprzednim postem)

Neonolowi chodziło o to, że Twój post był bardziej wyznaniem swoich uczuć aniżeli postem na temat. Mogłeś wysłać mu to w prywatnej wiadomości a nie zaśmiecać temat. Bo nic w Twoim poście nie było na temat. Peace

Świastak napisał/a:
Po drugie, skad maja sie niby znalezc sponsorzy? Mowimy o mlodych nadziejach, praktycznie kazdy forumowicz wymienia jednym tchem Bartka Zmarzlika. Myslisz, ze jego ktos sponsoruje? Nie.

Bzdura. Firma Hartmann chociażby. Kiedyś młodych chłopaków wspomagał też PUH z Wawrowa i z tego co wiem coś tam na młodzież dorzuca Taparella z Nadbrzeżnej.

Tu nie chodzi o jakiegoś niesamowitego sponsora. Tu w ogóle nie chodzi o sponsora. Przecież tych zawodników trochę jest. I są bez względu na to czy znajdą miejsce w składzie czy nie. Przecież w budżecie Stali nie wszystkie pieniądze idą na Golloba i spółke ale też jakiś procent jest przeznaczony na szkolenie młodzieży.
Można też zrobić inaczej. Założyć drugoligowy klubik gdzieś poza Gorzowem, gdzie żużel kiedyś istniał. I tam zrobić sobie Stal II Gorzów tyle, że pod inną nazwą. Np. w Śremie (chociaż nie wiem czy tam jeszcze istnieje tor). Wówczas możnaby jeszcze liczyć, że lokalny samorząd i lokalni sponsorzy się trochę dorzucą.

nietoperz 

Wysłany: 2009-01-01, 23:39   

Jeśli chodzi o Międzyrzecz to zrobiłem tor w Kęszycy Leśnej około 260 metrów . Nawierzchnia glina bo nie stać mnie na razie na dowiezienie szlaki . Ścigam się amatorsko mam licencję żn i młodym chętnie pomogę w nauce jazdy jak i kompletowaniu sprzętu . Wszystko zrobiłem tam sam niestety . Czasem jeździ tu 6 maszyn ale nikogo młodego .

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2009-01-01, 23:56   

Podoba mi się Gięty Twój pomysł. Bardzo optymistyczny i ciekawy, niedopracowany ale przede wszystkim utopijny...

Według mnie kasa nie jest tu problemem. Największym problemem jest znalezienie odpowiedniej osoby, która pokierowałaby takim zespołem w dosłownym tego słowa znaczeniu (motywacja, umiejętność wytłumaczenia co dany zawodnik robi źle na torze, dobre słowo itd.). Nie wystarczy sobie pojeździć aby się objeździć, ale należy jeździć aby być coraz lepszym i eliminować błędy które sie popełnia.

Nie wierzę jakoś w powstanie takiego zespołu z tej prostej przyczyny, że mamy przecież w Wawrowie pod nosem szkółkę mini-speedwaya i zamiast inwestować w nią kasę, chuchać na nią i dmuchać, to w zasadzie jest ona pozostawiona sama sobie. Był przecież świetny trener B. Nowak, który znakomicie sprawdzał się w swojej roli. Nikt jednak tego nie docenił. Bo dla mnie to była masakra, kiedy przed meczem Stali słuchałem wypowiedzi B. Nowaka, że szuka transportu dla młodych adeptów na następny dzień, żeby mogli pojechać na zawody :roll:

Dlatego, po co tworzyć coś takiego jak 2 drużyna, jak praca u podstaw i myśl szkoleniowa w naszym klubie leży i kwiczy??? I nie ma tutaj co wydziwiać i wymyślać, że może Hućko, może Łukaszewski. Potrzebny jest trener z prawdziwego zdarzenia, który odda się całym sercem pracy z młodzieżą i będzie z nimi 6 dni w tygodniu, będzie pokazywał że mu zależy... Tylko po co, jak później to i tak pójdzie na marne....

GIĘTY napisał/a:
Można też zrobić inaczej. Założyć drugoligowy klubik gdzieś poza Gorzowem, gdzie żużel kiedyś istniał. I tam zrobić sobie Stal II Gorzów tyle, że pod inną nazwą.
To może Witnica, Stanowice?? Tylko ilu widzów by te mecze gromadziły to nie wiem. Jednak na pewno byłoby to <1000 i wcześniejszy pomysł o wpływach z biletów wziąłby w łeb.

Przypuszczam, że gdyby klub chciał i widział potrzebę w stworzeniu drugiej drużyny Stali, to zrobiłby to już kilka (2-3 lata??) wcześniej, gdy było z kogo taką ekipę stworzyć. Pytanie tylko czy ówcześni zawodnicy chcieliby w takiej drużynie startować??

Poza tym stworzono nowy twór, który zwie się liga juniorów, w której to młodzi zawodnicy mają się intensywnie przez miesiąc w sezonie objeżdżać i zaznajamiać z torami ekstraligowych drużyn 8-)

Świastak 

Wysłany: 2009-01-02, 00:16   

GIĘTY napisał/a:
Bzdura. Firma Hartmann chociażby.

mówisz konkretnie o Bartku Zmarzliku? Jeśli tak, to widocznie wiesz więcej od samego zainteresowanego... jeśli chodzi generalnie o młodzież, to nie kłócę się, bo Hartmann faktycznie była (może i jest) związana ze sponsoringiem gorzowskiego klubu.
GIĘTY napisał/a:
tylko o zrobieniu drużyny z naszych wychowanków nie mających szans na przedarcie się do pierwszej drużyny.

a powiedz mi ilu widzisz takich wychowanków? Bo ja powiem Ci szcerze, że ledwo uzbierałbym meczową szóstkę, to raz. Druga sprawa, załóżmy, że jakiś tam, powiedzmy Adrian Szewczykowski, wybije się w tym II-ligowym zespole do góry, to ma czekać cały sezon na szansę startu w ekstralidze? A niech, odpukać, stanie się coś Jonassonowi, albo drugiemu do pary, to klub ekstraligowy ma być skazany an walkowery?
GIĘTY napisał/a:
założyć drugoligowy klubik gdzieś poza Gorzowem, gdzie żużel kiedyś istniał. I tam zrobić sobie Stal II Gorzów tyle, że pod inną nazwą. Np. w Śremie

tylko, że Śrem jest tak pod Gorzowem, jak i Zielona Góra mniej więcej (i nie chodzi mi już tu o żadne animozje, a o odległość między miastami) ;d Wtedy dochodzi jeszcze kwestia opłacenia dojazdu na mecze (musieliby oni także wyjeżdżać za granicę, a to też niemały wydatek). Dalej, sprzęt eksploatowany kilkanaście niedziel w sezonie dużo szybciej się niszczy, niż tylko po pojedynczych startach w zawodach młodzieżowych. A i sama młodzież pewnie nie chciałaby jeździć za darmo, bo to jednak ryzyko narażenia na kontuzję, to zmarnowany czas, który można by spędzić na treningach w Gorzowie.

Reasumując, ja nie mówię, że to zły pomysł. On ma po prostu tyle samo zalet, co i wad ;) a te podane przeze mnie, to jedynie początek. z resztą takie drugie drużyny już funkcjonowały swego czasu. Nie bez powodu nie mamy tego dzisiaj.

Pozdrawiam

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2009-01-02, 00:30   

Przypomne tylko, ze w latach 90-tych drugie druzyny juz byly i niedociagnely nawet do polowy sezonu.Nie pitolcie tylko, ze inne czasy i takie tam bla bla bla...pomysl niemozliwy do zrealizowania!!I tyle w temacie, nie ma co sie rozpisywac!

GIĘTY 

Wysłany: 2009-01-02, 00:50   

Dzięki Świastak za lekcje geografi. Wiem, gdzie leży Śrem. Owszem ma tę wade, że jest dalej, ale tą zalete, że tam możnaby liczyć na kibiców (bo sympatycy tego sportu w tym mieście są) a i wsparcie lokalnych dobrodziei od samorządu zaczynając. Ale to był tylko przykład. Nawet nie wiem czy tam jest tor jeszcze.

Masters o czym Ty w ogóle mówisz? Victoria Machowa to nie była drużyna rezerw. Tam raczej chodziło o to, że pewien pan Rolnicki (a może Roleski) strasznie różnił się zdaniami z władzami Jaskółek. A, że był przy kasie to postanowił pokraść dobrych zawodników z Tarnowa i za swoje pięniądze sam finansować wszystko. To była w mojej opini dętka XX wieku w polskiem speedway'u. Tak na marginesie to widziałem w drodze do Rzeszowa, "stadion" w Machowej. Polecam.
Poza tym, napisałeś dosłownie to samo co gość nad Tobą. Powinieneś sobie dać żółtą karte, za bezsensowne nabijanie postów.

Ja nie oceniam swojego pomysłu. Czy on dobry czy zły. Czy ma szanse realizacji czy nie ma. Jestem pewien, że nikt z władz Stali nie wchodzi na te forum. I my tu sobie możemy pisać, kłócić się itd. A, że szans na realizacje nie ma to wiedziałem już rzucając te hasło...
... Ale chodzi przecież o zabicie czasu w wyczekiwaniu na kwiecień. Czyż nie?

Odpowiedz do tematu