Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transmisje TV
Autor Wiadomość
Michu5 

Wysłany: 2012-05-26, 15:15   Transmisje TV

Temat bardziej związany z techniką, niż żużlem, więc w umieściłem go tutaj.

Zwróciłem uwagę na to, że mecze wieczorne, transmitowane przez TVP różnią się od siebie, jeżeli chodzi o jakość obrazu. Oto przykład: na pierwszym obrazie mecz Stal Falubaz 2012, na drugim Stal Falubaz 2011(Play Off).

Widać wyraźną różnicę między tymi dwoma obrazami. Dla mnie osobiście bardziej przyjemny dla oka jest ten drugi, bardziej przypomina światło naturalne, lepiej widoczne są trybuny. Oświetlenie z tego pierwszego jest bardziej podobne do takiego żółtawego, drogowego. Dolna trybuna ledwo widoczna, na górze całkowita ciemność.

Ktoś się orientuje, szczególnie z tych co się znają na tematyce foto-video, czym to jest spowodowane? Czy to światła na meczach działają z inną mocą? Mam wątpliwości, bo podczas obserwowania zawodów na żywo, barwa oświetlenia była dla mnie identyczna, niezależnie od meczu. Czy mamy do czynienia z wykorzystaniem innych kamer, czy urządzeń do przetwarzania obrazu? Czy może pora rozgrywania meczy(pierwszy zaczął się przed zmrokiem, drugi po) miała jakieś znaczenie?

adagio

Wysłany: 2012-05-26, 15:28   

Ja również zwróciłem uwagę na kolory podczas transmisji. Sam się zastanawiam co powoduje takie nieprzyjemne barwy w Gorzowie. Na Motoarenie obraz jest zawsze jasny, przyjemny dla oka. Na naszym stadionie jednak przeważnie kolor jest jakiś przytłoczony, nienaturalny i ciemny. Nie mam pojęcia dlaczego.. :roll:

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2013-06-03, 17:26   

http://www.youtube.com/wa...d&v=zlAYOLKdFns

Gdyby kogoś interesowało: prezentacja Neymara w BCN live ;-)

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2013-06-03, 22:30   

No baaaaa....wrocilem z pracy, tam tylko zdjecia patrzalem :-)
Juz go lubie :-D Jak na razie jest bardzo skromny, mam nadzieje, ze sodowa nie uderzy do glowy i taki pozostanie!

lomboNET 

Wysłany: 2014-04-13, 03:22   

Nie wiem jak Was ale mnie strasznie irytuje to kiedy w spotach reklamowych dotyczących żużla pokazuje się wypadki. Link do filmu ze strony naszej Ekstraligi i co? Większość ujęć to kraksy na torze.

http://speedwayekstraliga...traligi-x-news/

Jak oni (i inni) mogą promować speedway kiedy każdy laik nie mający dotąd do czynienia nic z żużlem widzi same wypadki? Zamiast pokazać ciekawe akcje na torze, mijanki, jazdę zespołową przeplatając to wszystko oprawami na trybunach i wybuchami radości w parku maszyn wolą pokazywać sytuacje niebezpieczne, upadki, kontuzje i wszystko co wygląda na jakiś cyrk, w którym chodzi nie o to kto dojedzie pierwszy do mety a o to kto w ogóle do niej dojedzie.

Chore...

olcia123 

Wysłany: 2014-04-13, 20:53   

Nie wiem jak Was ale mnie strasznie irytuje to kiedy w spotach reklamowych dotyczących żużla pokazuje się wypadki.
Mnie natomiast irytuje prezentacja " ludzi z żelaza". Nie dość, że zdjęcia wyglądają jak z nagrobków, to jeszcze nazwiska są mało czytelne.

lomboNET 

Wysłany: 2014-04-13, 22:17   

Pomysł na te elementy z motocykla był dobry. Ale żeby z każdego zawodnika robić pomnik Jancarza?

Ubiegłoroczna oprawa nc+ moim zdaniem była optymalna.

Do tego ta muzyka z powtórek... Jakiś horror...

boberGW 

Wysłany: 2014-04-14, 11:14   

Generalnie transmisje mi się podobają, ale jak większość uważam że pomniki są do bani. Powinno zostac tradycyjnie zdjęcie i tyle. Ewentualnie coś jak na GP. Ale najważniejsze żeby pokazywać zawodnika, a nie pomnik ze spiżu.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Matju 

Team: Łaguta Racing
Wysłany: 2014-04-14, 20:49   

Miniona kolejka po raz kolejny pokazała jak fatalnym wyborem dla naszej dyscypliny był wybór NC+ jako realizatora transmisji z Ekstraligi. Spotkanie Rybnika z Bydgoszczą oglądało więcej osób na tv regionalnych, niż transmisje z Wrocławia i Leszna.

"Transmisje 1. kolejki obejrzało w nSport, kanale platformy nc+, blisko 340 tysięcy widzów. Największym zainteresowaniem cieszyło się niedzielne spotkanie Fogo Unia Leszno – KantorOnline Włókniarz Częstochowa, które śledziło średnio prawie 129 tysięcy widzów.

Inauguracyjne spotkanie SPAR Falubaz Zielona Góra – Grupa Azoty Unia Tarnów oglądało w nSport ponad 123 tysiące widzów. W niedzielę podczas meczu Betard Sparta Wrocław – Stal Gorzów przed telewizorami zasiadło blisko 87 tysięcy fanów czarnego sportu, a wieczorną transmisje z Leszna obejrzało prawie 129 tysięcy widzów."

Źródło: profil na Facebooku Speedway Ekstraligi.

Tymczasem....

"Po rocznej przerwie żużel wrócił do TVP. Niedzielny mecz ŻKS ROW Rybnik - Polonia Bydgoszcz Nice Polskiej Ligi Żużlowej obejrzało w szczytowym momencie w TVP Regionalnej prawie 230 tys. widzów. Emocjonujące spotkanie, które zakończyło się wygraną gospodarzy 46:44, oglądało w TVP Regionalnej 185 tys. osób (średnia)".

Myślę, że te cytaty nie wymagają dalszego komentarza. O wszystkich "nowościach" NC+ napisali już przedmówcy.

Odpowiedz do tematu