Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zajscia w meczu Unia L.- Marma Rzeszow
Autor Wiadomość
GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2013-06-06, 18:23   

Don Lucas napisał/a:
To byłby spektakularny strzał w kolano. Poza tym sponsor w osobie PGE byłby wydymany i oszukany, a to na pewno miałoby swoje konsekwencje wewnątrz, w samym klubie i wobec pani prezes pewnie też byłyby wyciągane jakieś konsekwencje.

Na miejscu Zmory czy Władka na GP zagadałbym kogo trzeba z PGE i wybił bym mu z głowy sponsorowanie takiego cyrku w Rzeszowie i zaprosiłbym na swoje podwórko. Trzeba sytuację wykorzystać.

deja vu 

Wysłany: 2013-06-06, 21:35   

GM napisał/a:
Na miejscu Zmory czy Władka na GP zagadałbym kogo trzeba z PGE i wybił bym mu z głowy sponsorowanie takiego cyrku w Rzeszowie i zaprosiłbym na swoje podwórko. Trzeba sytuację wykorzystać.

na miejscu ludzi z PGE po tym cyrku zaprzestałbym marnowania pieniędzy spółki na sport w którym z co raz większą atencją śledzi się prognozy pogody na niedzielne popołudnia, a nie mijanki na wirażach. Wystarczy spojrzeć na frekwencję na stadionach,choćby w takim Lesznie. Kiedyś Smoczyk pękał w szwach na lidze,teraz szlagier z Wrockiem czy Falubazem nie interesuje już rolników...

żużel umarł, niech żyje spidłej

Thorgal 

Wysłany: 2013-06-07, 09:17   

http://espeedway.pl/news,...e,62485,12.html

"Komisarz zawodów Fogo Unia Leszno - PGE Marma Rzeszów napisał w sprawozdaniu, że gospodarze złamali procedurę meczu zagrożonego. Bykom grozi kara do 50 tys. zł, a gościom walkower i zwrot kosztów w wysokości 200 tys. zł. Stanisław Pieńkowski za takie działanie uznał bronowanie toru przed jego przyjazdem na stadion."

Wygląda więc na to, że sędzia nie miał jaj, by ogłosić walkowera już wcześniej.

Problem w tym, że komisarz i sędzia dopuszczając do meczu - wzięli odpowiedzialność na siebie.
Dlatego ewentualne kary dla Leszna powinny oznaczać kary dla sędziego i komisarza za:
- zlekceważenie problemu nieregulaminowych działań na torze
- dopuszczenie do meczu

lomboNET 

Wysłany: 2013-06-07, 17:27   

Jerzy Synowiec napisał/a:
Marma Rzeszów powinna w pierwszej kolejności zapłacić za bilety, które kupili kibice Unii Leszno, oraz za organizację imprezy, jak też za punkty leszczyńskich żużlowców, którzy zrobili ich razem z bonusami aż 90

Aż dziwię się, że Szanownemu Mecenasowi przytrafił się taki wielbłąd... Otóż bonus przypada zawodnikowi z pary, który dojeżdża do mety bezpośrednio za swoim partnerem ale pod warunkiem, że za jego plecami do mety dojeżdża co najmniej jeden z rywali.

W tym meczu żaden z rywali nie dotarł do mety więc o ani jednym bonusie nie może być mowy.

Thorgal 

Wysłany: 2013-06-08, 18:13   

Widzieliście jakie kary dla Leszna i Rzeszowa?

http://www.sportowefakty....ogo-unii-leszno

Ta decyzja to śmiech na sali.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2013-06-08, 18:22   

Dlaczego?
Jak dla mnie, to kary wyzsze, niz sie spodzialem.
Zawsze karano smiesznymi sumami, teraz pociagneli dosyc ostro, no i te ujemne pkt, ktore moga byc bardzo wazne na koniec sezonu.
Ciekawe, czy Martusia pociagnie po rowno od kazdego z pensji, zeby miec na zaplate? :-D

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2013-06-08, 18:24   

Ty nam tu Thorgal nie wklejaj oczywistych rzeczy, tylko poszukaj uzasadnienia tych kar ;-)

Ja na razie nie znalazłem :->

Co do wysokości, to ta dla Rzeszowa była do rpzewidzenia, bo już w tygodniu ploty o tych 259k chodziły. Natomiast co do Leszna, to tak wysokiej się nie spodziewałem! Tylko na SF piszą o 158k, a gdzie indziej o 185k, to kto strzelił cyfrówkę??

Punkty ujemne są jak dla mnie słuszną karą (a nie trzepanie po kieszeni). To bardziej boli i może mieć swoje konsekwencje na koniec sezonu, zwłaszcza, że 3 ekipy lecą, a Rzeszów w tej chwili ma bliżej do 1 ligi niż do play-off.

Czy 1/2-rakowa dotrzyma słowa? Wątpię :-) Rzeszów niech jedzie i walczy dalej, dla dobra swojego i polskiego żużla.

Thorgal 

Wysłany: 2013-06-08, 19:04   

Moje dwa komentarze fotograficzne do tej decyzji:

on.fb.me/ZZoj4e

on.fb.me/17xAtnk

[ Dodano: 2013-06-08, 23:40 ]
Ja się zastanawiam nad jednym: skoro dano karę dla Leszna, to tym samym Komisja przyznała, że Rzeszów miał jednak powody by nie wyjechać na tor. Za co w takim razie kara dla Rzeszowa?

Z drugiej strony: skoro zaś ukarano Rzeszów, to Komisja dała do zrozumienia, że zawodnicy Marmy powinni byli wyjechać na ten tor i się na nim ścigać! Jeśli więc dało się na nim ścigać, to czemu kara dla Leszna jest bardzo bliska karze dla Rzeszowa?

deja vu 

Wysłany: 2013-06-09, 08:01   

Leszno dostało karę bo przygotowali tor niezgodnie z regulaminem - prawdopodobnie chodzi o bronowanie przed przyjazdem komisarza. Jednak powyższe zachowanie nie sprawiło,że tor nie nadawał się do jazdy. Pomimo działań Leszna tor nadawał się do bezpiecznej jazdy (ocena sedziego i komisarza) więc obowiązkiem Marmowców było jechać. Skoro podwinęli ogony, mając niedysponowanego zawodnika w składzie,należy im się kara. Ja na miejscu Leszna wstąpiłbym z powództwem cywilnym przeciwko Marmowcom o zwrot kasy za bilety i koszt zorganizowania tak naprawdę treningu zawodników z Leszna.

Nauczka dla jednych i drugich, oby utrzymana w II instancji.

Ja bym jeszcze więcej punktów meczowych im odebrał :roll:

Thorgal 

Wysłany: 2013-06-10, 11:46   

Tu są uzasadnienia kar dla Rzeszy i Leszczna Wlkp.

http://www.sportowefakty....-dostaly-kary/2

Dziwi mnie, że takie małe. Mój tata przekonał mnie do nieco innego spojrzenia na tą sytuację. Wcześniej byłem radykalnie anty-rzeszowski w ocenie. Co myślicie o tym:

- jeśli regulamin mówi, że NIE WOLNO bronować toru w meczu "zagrożonym" (a mówi to), to za złamanie tego przepisu powinien być walkower dla przyjezdnych. Kropka.
- jeśli sędzia jednak dopuszcza do takiego meczu bo jest "miękką fają" (bo zobaczył dzieci na trybunach, a on kocha dzieci :), to sędzia powinien zostać zdyskwalifikowany za tą decyzję. Podobnie komisarz.
- jeśli więc jechali na torze, który nie powinien być dopuszczony to jazdy, to wynik powinien być zweryfikowany i ogłoszony walkower dla Rzeszy

Tak zrobiono rok temu w Toruniu. Sędzia ogłosił walkower dla Torunia. Potem jednak Komisja powiedziała, że sędzia się POMYLIŁ. Mecz więc rozegrano i Tarnów wszedł do finału.

Problemem jest oczywiście obecny regulamin, który zamyka gospodarzom możliwości robienia toru, który znają. Jeśli już jednak taki regulamin ktoś przyjął, to powinien go egzekwować zdecydowanie, a nie karać jedynie ujemnymi punkami i kasą.

[ Dodano: 2013-06-10, 12:48 ]
Wydaje mi się, że kluczem to oceny tej sytuacji jest obserwacja, że Sędzia i Komisarz również podlegają OCENIE. A więc sędzia nie jest nieomylnym Panem Bogiem. Ponad nim stoi regulamin. I sędzia z komisarzem regulamin złamali. To jest oczywiste. Powinni powiedzieć: "Ruszaliście ten tor, zbronowaliście go - wbrew przepisom. Sorry. Tego meczu więc nie będzie. Przyznaję walkowera gościom. Macie pretensje? Odwołujcie się do Komisji. Ja jestem od tego, by przestrzegać regulaminu".

Dlatego jeśli Marta Póltorak się odwoła do wyższej instancji, to może to wygrać. Powie bowiem, że nie jechali bo Leszno załamało zasady dotyczące przygotowania toru i decyzja Komisji jest niesprawiedliwa. Bo jeśli Komisja przyznaje, że Leszno rzeczywiście załamało regulamin, to ZA CO kara dla Rzeszowa?

Mamy już przypadek weryfikacji decyzji sędziego przez Komisję. Serial się dopiero zaczął :-)

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2013-06-10, 12:34   

Thorgal napisał/a:
- jeśli więc jechali na torze, który nie powinien być dopuszczony to jazdy, to wynik powinien być zweryfikowany i ogłoszony walkower dla Rzeszy

Według mnie, to Leszno zostało ukarane za bronowanie wbrew przepisom i statusowi meczu zagrożonego - kara się należała bezdyskusyjnie. Ale nie wyklucza to możliwości, że po zabiegach komisarza tor został przygotowany i nadawał się do jazdy. Skoro sędzia i komisarz uznali go za dobry, to Rzeszów mógł napisać donosik na Leszno wskazując na prace torowe, ale nie miał prawa odmawiać startu (czy, aby trzymać się terminologii, spóźniać uporczywie na start). Wina jest po obu stronach, ale więcej nagrzeszył Rzeszów, bo decyzja na ich korzyść otwierałaby możliwość wolnej amerykanki w Ekstralidze, gdyż każda drużyna na wyjeździe odmawiałaby wyjazdu na tor uznając go za niebezpieczny w ich ocenie, bez względu na to, jakie jest zdanie sędziego czy komisarza. Według mnie sprawiedliwa kara i szefowie obu drużyn musieli sie jej spodziewać histerycznie zapowiadając porzucenie żużla. Mam nadzieję, że nie będzie klasycznego manewru GKSŻ polegającego na złagodzeniu kar po odwołaniach.

Neo 

Wysłany: 2013-06-10, 13:33   

Moim zdaniem tym razem nie złagodzą. Nie można tworzyć precedensu i trzeba wystraszyć pozostałe kluby, więc te kary utrzymają.

deja vu 

Wysłany: 2013-06-10, 16:18   

Thorgal napisał/a:
jeśli regulamin mówi, że NIE WOLNO bronować toru w meczu "zagrożonym" (a mówi to), to za złamanie tego przepisu powinien być walkower dla przyjezdnych. Kropka.
- jeśli sędzia jednak dopuszcza do takiego meczu bo jest "miękką fają" (bo zobaczył dzieci na trybunach, a on kocha dzieci :), to sędzia powinien zostać zdyskwalifikowany za tą decyzję. Podobnie komisarz.

ale regulamin nie mówi, że za bronowanie toru w meczu zagrożonym jedyną karą jest walokower dla gości. Taka sytuacja mogłaby mieć miejsce, jeżeli tor w godzinie rozpoczęcia zawodów nie nadawał się do normalnego użytku. Wówczas sędzia stwierdza że na tym torze nie da się bezpiecznie ścigać a w związku z działaniami Leszna ogłasza walkower dla Rzeszowa, bądź robi to Liga w wyniku odwołania Rzeszowa.

Działania Leszna były nieregulaminowe, ale nie skutkowały stworzeniem niebezpieczenego toru. Podejście ruszaliście tor w meczu zagrożonym to walkower jest nieludzkie, bo dojdziemy do sytuacji, że w dniu zawodów kierownicy drużyn przyjezdnych będą bombardować sędziego zdjęciami, filmikami, jak osoby z klubu gospodarza chodzą w ciężkich butach po torze i go "preparują" :mrgreen: Kto się założy,że Frątczak by czegoś takiego nie odwalił? :lol:

Moim zdaniem Rzeszów mógł odmówić wyjazdu na tor po sprawdzeniu jego stanu- po pracach zarządzonych na ich prośbę - i stwierdzeniu,że tor jest obiektywnie rzecz biorąc niezbepieczny. W odwołaniu musieliby to wykazać. Sędzia, komisarz nie sprzyjali Lesznu, to ludzie obiektywni i należy im się odrobina zaufania, jeżeli mówią że można jechać to wsiadamy i jedziemy,najwyżej przymkniemy gaz i będziemy się odwoływać.

Cała afera powstała przez Pedersena, który choć nigdzie nie jeździł wczoraj jakoś nie był zdolny do jazdy (a w Lesznie niby miał jechać). Nie trzeba być geniuszem, żeby stwierdzić, że Rzeszów potrzebuje punktów, a Leszno po wpadce z Wrockiem wydawało się łakomym kąskiem (Pavlic, Okoń, którzy dobrze znają tor w Lesznie, do tego zielonogórski wychowanego Walasek i Sówka + Pedersen i Leszno mogłoby popłynąć).

Na tym tle pojawia się problem vatowców typu Pedersen, Sajfutinow, w GP jadą jak marzenie a na polską ligę mają wysra..e Wczoraj jakby mi ktoś powiedział, że w Czewie jedzie lider klasyfikacji GP to bym go wyśmiał. Na miejscu prezesów Czewy i Rzeszowa wynajmowałbym adwokatów i ciągnął kasę za od vatowców za nienależycie wykonane zobowiązanie.

Thorgal 

Wysłany: 2013-06-17, 16:20   

Pamiętam jak w 1984 roku w ostatnim meczu kolejki Unia Leszno ułożyła remis z Rzeszowem i tym samym zajęła pierwsze miejsce w lidze, a Rzeszów uratował się przed spadkiem. Aferę wykryto bo ostatnie 4 biegi Rzeszów wygrał po 5-1 (przegrywali już 25-41) więc wszyscy widzieli co się dzieje.

Komisja na koniec sezonu wynik meczu anulowała, a Unii odebrała tytuł DMP. Nie wiadomo dlaczego nie przyznano tego tytułu drugiej w tabeli Stali Gorzów. Wysiłek całego sezonu poszedł w łeb - nie było Mistrza Polski w roku 1984.

Czy dzisiejsi komisarze mieliby jaja by taką decyzję podjąć?

STALone_ZG 

Wysłany: 2013-06-17, 19:34   

Thorgal też to pamiętam. Tamte czasy to już przeszłość. Całkiem inaczej wyglądało finansowanie klubów, nie było ciągłego mieszania z regulaminem. GKSŻetowi nikt nie podskoczył - dla wszystkich to było jasne. Teraz, jak w grę wchodzi prywatna kasa zaraz zaczęło by się ciąganie po sądach itp.

deja vu 

Wysłany: 2013-07-09, 16:33   

http://www.sportowefakty....-chce-walkowera

myślę, że czas powiedzieć pani Marcie stanowcze i prstoduszne wypier...aj!!!! ja rozumiem wszystko,ale z powodu 15 minut żądać walkowera, czyli przekreślenia tych 7 biegów w których wszystko było ok. było ściganie itp. Tacy ludzie jak Półwsiórek powinni zniknąć z tego sportu, bo to przez takie bezduszne kalkulatory ten sport zaczyna przypominać szachy a nie żużel.

Marma spadek, Półwsiórek wyjazd i może żużel troszkę odzyska normalności.

Thorgal 

Wysłany: 2013-07-09, 23:55   

Chwila.

Nie znam w tym punkcie regulaminu, ale JEŚLI rzeczywiście jest mowa o tym, że skoro z winy organizatora przerwa w zawodach (z powodu nienależytego przygotowania toru) trwa więcej niż pół godziny, to Półtorak ma 100% racji.

Nie wnikam w to, czy Cieślak mógł mieć w tym jakiś cel (czas na naprawę sprzętu, odpoczynek dla kogoś itp - nieważne). Albo regulaminu się trzymamy, albo uważamy, że jest głupi i wtedy go zmieniamy.

Co z tego, że odjechano 7 biegów? Najwidoczniej znów sędzia nie miał jaj, by zainterweniować. Dlaczego nawet w protokole zawodów tego nie odnotował?! Po to jest Komisja by odsuwać od sędziowania gości, którzy nie egzekwują przepisów regulaminu i weryfikować ich błędy (np. jak rok temu w półfinale Toruniu).

PS. Wystarczyło odjechać z tą cieknącą wodą na murawę. Ta stojąca ciężarówka wylewająca wodę to znów "śmierdząca sprawa" i Marta 1,5k ma rację, że nie zostawia tego bez wyjaśnień.

[ Dodano: 2013-07-10, 02:10 ]
Jeszcze jedna refleksja. Zadaniem wszystkich, którzy wchodzą do gry jest przestrzeganie zasad, a zadaniem sędziów i Komisji jest ich egzekwowanie.

Przerwa w Tarnowie trwała dłużej niż 30 min. Przyczyną nie była bomba ani pogoda, ale sprzęt organizatora! Jeśli zawodnikowi zepsuje się sprzęt, to jest wykluczony za spóźnienie na start. I słusznie. Nikt wówczas nie mówi, że z duchem sportu należy dać mu "głupie" 15 sek. więcej. Jeśli organizatorowi zepsuje się sprzęt i ma to wpływ na stan toru, to ma pół godziny na uporanie się z jego nawierzchnią. Jeśli tego nie zrobi, to zapis jest jasny.

Nie wiem czy jest to zapis słuszny czy nie. Nie o tym mówimy. Mówimy o tym, czy Tarnów złamał regulamin. Wg mojego zrozumienia tego zapisu (zajrzałem do przepisów) - tak.

deja vu 

Wysłany: 2013-07-10, 15:52   

jeżeli kradnę cukierek to nie powinienem dostać dożywocia. Naruszenia regulaminu należy karać - zgoda, ale adekwatnie do przewinienia.

Wyobraź sobie że siedzisz na derbach Stal wygrywa a tu po 7 biegu psuje się polewaczka w trakcie jazdy i gospodarze nie mogą przygotować toru zgodnie z nakazem sędziego. Następuje przekroczenie o 5min (skoro trzymamy się sztywno regulaminu,to obsuwa co do sekundy winna skutkować konsekwencjami) i jest walkower dla Falubazu. Ty oczywiście bijesz sędziemu brawo,no w końcu znalazł się sędzia z jajami i wracasz do domu szczęśliwy,że regulamin jest przestrzegany.. taaaaa jasne :lol:

Pytanie mam jedno: jaki wpływ na zawody miało opóźnienie? moim zdaniem żadne. Warunki torowe były znane obu drużynom i trzeba było jechać,z czym w tym roku rzeszowskie marudy mają potężny problem, dlatego liczę na ich spadek.

Tutaj nie wiemy co było przyczyną przedłużenia (sprawa śmierdzi) ale poczekajmy na wyjaśnienia i reakcję góry. Moim zdaniem jeżeli gospodarz zawinił to kara finansowa. Mieszanie przy wyniku wypacza całą zabawę.

Jeżeli zawodnikowi zawodzi sprzęt to jest to element tego sportu, można powiedzieć jego istota. Jeżeli zawodzi polewaczka, ciągnik, mikrofon, spłuczka w kiblu w budynku klubowym to nie ma to znaczenia dla zawodów i ścigania.

na podstawie poczynań 1,5k można przyjąć główną zasadę:

jeżeli tor nadaje się do jazdy to obowiązkiem zawodników jest na nim jechać. Przewinienia skutkujące tym, że tor nie nadaje się do jazdy powinny skutkować walkowerem, pozostałe karami finansowymi. Koniec kropka. Wsiadać na motor i zapier..ć!!!! najlepiej po szerokiej a nie tylko przy kredzie.

Przyjęcie postawy 1,5k sprawi,że na zawody trzeba będzie wybierać się z regulaminem i stoperem w ręku a rozstrzygnięcia zapadać będą poza torem, tylko kto to będzie chciał oglądać.

Thorgal 

Wysłany: 2013-07-10, 21:31   

Problemem jest mnogosc przepisow i b.dobrze, ze 1,5k sie na nie powoluje bo to wymusza od pomyslodawcow egzekwowanie ich. Co do meritum kobieta ma racje. Ciekawe czy beda mieli jaja by zastosowac przepis, ktory sami sformulowali.

[ Dodano: 2013-07-10, 22:34 ]
PS. Regulamin trzeba znac przed zawodami. To ich psi obowiazek, szczegolnie sedziego, komisarza i kierownikow druzyn.

deja vu 

Wysłany: 2013-07-12, 16:16   

Thorgal napisał/a:
PS. Regulamin trzeba znac przed zawodami. To ich psi obowiazek, szczegolnie sedziego, komisarza i kierownikow druzyn.

a ja płacę za obejrzenie zawodów a nie za to, kto zna lepiej regulamin i czy gumka w maszynie startowej ma mieć 5 cm,czy 5,5cm...

PS. pamiętacie może tego chłopaka, który biegał po koronie stadionu, taki chłopak na posyłki, pomocnik kierownika startu, kierownika parku maszyn itp. (biegał z zaświadczeniami o zdolności zawodników do dalszej jazdy w trakcie zawodów i jak biegł to na maxa i wszyscy mu kibicowali). Pamiętam, jak przed meczem juz w 1 lidze podszedł do mnie i z powagą powiedział,że dzisiaj meczu nie będzie. Patrze w niebo słońce, ciepło, prawie pełne trybuny więc pytam go dlaczego, a on: bo nie ma kredy do malowania linii wyznaczającej pas bezpieczeństwa na łukach...
Morał on nie był w pełni sił intelektualnych i półtorak chyba też nie...

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2013-07-12, 17:04   

deja vu napisał/a:
pamiętacie może tego chłopaka, który biegał po koronie stadionu,

Ciagle jest w tym klubie, ciagle na murawie, jednak nie jest juz tyko on jeden, wiec nie musi juz tyle biegac.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2013-07-15, 22:33   

Nazywaliśmy go Forrest Gump :-) Deja vu, z jednej strony płacisz za wyścigi, a nie za gumkę, ale cała zabawa ma sens, ponieważ są jakieś reguły tej zabawy. Jakaś pojemność silnika, jakiś czas od.. do..., jakieś normy gwarantujące bezpieczeństwo. To musi być, bo to nie podwórko, gdzie silniejszy ustalał reguły. Z jednej strony Ci to powiewa, ale z drugiej strony sam krzyczałbyś "Sędzia ch....", gdyby sędzia tych reguł nie stosował w odniesieniu do zawodników obu drużyn i obu klubów. Więc nie narzekaj na gumkę, tylko podejdź do tego ze zrozumieniem. Regulamin jest dla zawodników i dla kibiców, żeby mogli oglądać rywalizację z równymi szansami na starcie.

deja vu 

Wysłany: 2013-07-17, 20:44   

Kiper napisał/a:
Deja vu, z jednej strony płacisz za wyścigi, a nie za gumkę, ale cała zabawa ma sens, ponieważ są jakieś reguły tej zabawy. Jakaś pojemność silnika, jakiś czas od.. do..., jakieś normy gwarantujące bezpieczeństwo.

wszystko ma swoje granice, również przewinienia i kara za nie. Za błahostki nie można dawać szubienicy, a taką karę proponuje Półtorak i przeciwko temu protestuje :evil:

frans04 

Team: Stal
Wysłany: 2013-07-18, 07:43   

deja vu napisał/a:

wszystko ma swoje granice, również przewinienia i kara za nie. Za błahostki nie można dawać szubienicy, a taką karę proponuje Półtorak i przeciwko temu protestuje :evil:

Chodzi o to, że to nie Półtorak proponuje karę, ale regulamin, który ktoś zatwierdził. Są zasady, wg których toczy się zabawa i trzeba ich przestrzegać. To, że regulamin jest zły, nie oznacza że mamy go nie respektować. Po co w ogóle ustalać regulaminy, skoro potem i tak sędziowie robią to co im się spodoba? Skoro regulamin mówi, że należy się walkower, to się należy i kropka. Twarde prawo, ale prawo. Należałoby dotrzymać zapisu regulaminu, a po sezonie zastanowić się nad bezsensownymi zapisami i je zmienić. Ale po sezonie, bo nie zmienia się zasad gry w trakcie zabawy.

mikrus78

Wysłany: 2013-07-18, 20:14   

frans04 napisał/a:
deja vu napisał/a:

Chodzi o to, że to nie Półtorak proponuje karę, ale regulamin, który ktoś zatwierdził. Są zasady, wg których toczy się zabawa i trzeba ich przestrzegać. To, że regulamin jest zły, nie oznacza że mamy go nie respektować. Po co w ogóle ustalać regulaminy, skoro potem i tak sędziowie robią to co im się spodoba? Skoro regulamin mówi, że należy się walkower, to się należy i kropka. Twarde prawo, ale prawo. Należałoby dotrzymać zapisu regulaminu, a po sezonie zastanowić się nad bezsensownymi zapisami i je zmienić. Ale po sezonie, bo nie zmienia się zasad gry w trakcie zabawy.

Czytaj chlopie ze zrozumieniem. Walkower jest jedna z kar. Nie jedyna. Tarnow jak juz to powinien dostac te 15000zl i bylo by ok

Odpowiedz do tematu