Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
World of Tanks
Autor Wiadomość
wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2013-07-30, 15:36   World of Tanks

Ponieważ na sucharze wypłynął wątek WOT i okazało się, że kilku z nas zakładam temat, może powstanie z tego jakaś grupa wsparcia w formie plutonu ;-)
W WOT znajdziecie mnie pod nickiem Prusky, osiągnięcia mam przeciętne, ale swoje już w grze wysiedziałem:
Liczba bitew: 4 867
Procent zwycięstw: 52.02% (dziwny wskaźnik, bo zwycięstwa zależą od działania 15 graczy i czasem tylko miewam wrażenie, że wygrana to głównie moja zasługa)
Pojazdy zniszczone/stracone: 3 916 / 3 394
Odznaczenia mistrzowskie:

As pancerny 5
I klasy 8
II klasy 7
III klasy 7

Procent trafień: 68%
średnie uszkodzenia na bitwę: 666 (hehe, Number of The Beast!)
Najwięcej zniszczył: 8 (raz Hetzerem, drugi raz AT8)

Aktualnie w garażu trzymam (bo czasem trzymam, a nie mam ochoty uruchomić):
ELC AMX (tym czołgiem można wygrac bitwę, strzelam sporadycznie, zadręczam tyły przeciwników jeżdżąc jak Zagar po wioskach)
Panther II (uzbierało sie expa, to kupiłem, ale pokochac nie mogę)
Cromwell (fantastyczny czołg, bardzo uniwersalny)
Pz.Kpfw. VI Tiger (sprzedawałem ze 3 razy, bo to konstrukcja kartonowa, ale ciągle odkupuję go i próbuje nadal - mam słabość do tej sylwetki i działa)
E-75 (Jeszcze tylko silnik, 2% u jednego załoganta do 100% i zakup umiejętności Brothers in Arms dla wszystkich i statystyki pójda w górę, bo na razie 43% zwycięstw szału nie robi, ale ciagle rośnie, przyjemność też)
Stug III (mój najstarszy czołg, niesprzedawalny)
Jagdpanther (tego tez nie oddam)
SU 122-44 (jedyny premium, maszyna do pieniędzy)
AT7 (twardy jak głaz i szybkostrzelny, jest z nim sporo zabawy, ale tak wolny, że czasem nie zdążam na bitwę)
M18 Hellcat (świetny, ale czeka na swój czas)
SU 85B (zakupiony po obserwacji pewnego gracza, który rozniósł ta armatką stado przeciwników - potrafi namieszać)

Było tego znacznie więcej, ale nie każdy dał się lubić, bądź trzeba było sprzedać, żeby kupić następnego...
Zapraszam do wymiany wszelkich doświadczeń

Piecia 

Wysłany: 2013-07-30, 17:19   

Liczba bitew: 6333
Procent zwycięstw: 52%
Procent trafień: 66% - artyleria zaniża średnią 8-)
Zniszczonych czołgów: 6903
średnie uszkodzenia na bitwę: 982

Aktualny garaż:

Jak widać 5 z 7 pojazdów elitarnych, wyżej już nie mam zamiaru na nich iść.
Pantera - 57% zwycięstw, mimo to chyba niedługo pójdzie do sprzedaży, mało nią gram, chociaż trochę szkoda załogi, więc jeszcze zobaczymy. Dobrze mi zarabia, to jest duży plus.
Tygrys Królewski - 54% - jak dla mnie najlepszy HT 8 poziomu, choć topowe działo trochę za mało dmg. Miałem już E-75, ale sprzedałem i wróciłem do KT, bo byłem mocno stratny. Niestety tiery powyżej 8 bez konta premium są nieopłacalne.
JgPantera - 55% - moja wisienka na torcie. Nie ma jak to zaczaić się w krzakach i wystrzelać przeciwników, podczas gdy oni nie wiedzą skąd w ogóle przychodzi śmierć 8-) Dobrze zarabia, mam na niej mój rekord zadanego DMG - prawie 6000. Gram działem 88 mm, 105 spróbowałem, ale zdecydowanie do mojego stylu pasuje to pierwsze.
Crommwell - 54% (366 bitew - 525 zniszczonych czołgów) Tak jak wyżej napisał Prusky fantastyczny czołg. Z dosyłaczem i wentylacją jest pogromcą wszystkich HT od 6 do 7, a czasem nawet 8 tieru. Rywale często go olewają, co kończy się dla nich szybkim zejściem. Do tego bardzo zwinny i szybki.
T69 - rozegrałem na nim dopiero 70 bitew, więc z oceną się wstrzymam. Czołg z magazynkiem, 4 strzały po 2xx dmg, później 25s przeładowania. Jego poprzednik T71 to jak dla mnie najlepszy lekki czołg gry. Taki samochodzik - zabawka, który ładuje ci w tyłek 700 dmg i zanim zdążysz obrócić wieżę, już go nie ma. Wrócę do niego bankowo.
Hellcat - przejściowy, ale być może do niego wrócę - mój cel dla tej gałęzi to T30.
No i na koniec arta - M12 - 50% zwycięstw. Przed patchem 8.6 śmierć z powietrza. Zdarzało mi się jednym strzałem ściągać ISa-3, T34 czy AMXa50 100. Po patchu tragedia - wolne przeładowanie, dłuuuuuugie celowanie, fatalna celność. Dokupiłem do niego dosyłacz i ulepszony system naprowadzania, poprawa jest ale i tak to już nie to samo. Niestety wraz z tym patchem grywalność artylerią to nieporozumienie.

Cele na przyszłość? ;)
T30, Panterę raczej wyrzucę i wezmę z powrotem T71.
Jedno miejsce zostawiam w garażu na zaś, póki co nie mam pomysłu. Zastanawiam się nad brytyjskimi niszczycielami.

Aha, no i mój nick - KSSG_Piecia 8-)

Adrjan77 

Wysłany: 2013-07-30, 23:01   

prawie 8 tysięcy bitew, ale nie gram od roku
a ruskie medy niszczą system
swoimi statami się nie pochwalę, ale typo z klanu:
Stoczone bitwy 17 335
Zwycięstw 9 684
Przegrane 7 378 (43%)
Przetrwał bitew 5 232 (30%)
Doświadczenie ogólne 9 757 158
Średnie doświadczenie na bitwę 563
Najwięcej doświadczenia za bitwę 3 471
As pancerny 83
I klasy 18
II klasy 9
III klasy 3
432 specjalistw, 1489 snajperów,

Scooby 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2013-07-31, 12:15   

Też gram, a co :) nick - Skubiniusz

Stoczone bitwy: 2 377

As pancerny 3
I klasy 7
II klasy 11
III klasy 10

49.01% zwycięstw.

Garaż:
V - T1 Havy Tank - moja perełka, nigdy nie oddam, nigdy nie sprzedam, gram głównie nim, bo niszczenie 5-6 czołgów w bitwie sprawia mi przyjemność :) losowania też bardzo dobre, rzadko trafiam na wyższe tiery. No i zarabia kupę kasy.

VII- T-29 - ponoć najlepszy czołg VII tieru. Miło się gra i fajnie wygląda.
VII - KV3 - ma pierdzielnięcie z działa :) po KV1 poszedłem w T150, ale to był chyba błąd, bo IS wydaje mi się lepszym czołgiem.

Wawrzyn stal 
kssg

Wysłany: 2013-07-31, 19:00   

Moja zabawa w WOT zaczęła sie nie dawno bo od początku marca tego roku.
Mam 3228 bitew ,1601 wygranych i 1636 przegranych .
Warto zanim sie zacznie grac poczytać forum WOT , mi się nie chciało bo od początku mnie ta gra tak wciągnęła ,że wybierałem czołgi jak popadnie byłe rozwalać jak się uda .
W garażu stoją

Pz.Kpfw.VI Tiger ,czołg elitarny załoga ma po jednym na 100% atucie i po 60 % drugim atucie . Czołg tier niżej VK super maszynka ale ten Tygrysek to masakra nadaje sie tylko do snajpienia Muszę sie nim pomęczyć tylko dlatego ,że chcę mieć Tygrysa II

AT8 czołg elitarny pierwszy atut załogi w 90% ,kupiłbym już AT7 ale czekam jak będzie na 100% pierwszy atut załogi .początek gry najmniejsze działko i masakra wszyscy do ciebie walą i powoli eksplodujesz ,a jak masz max działko to prawdziwy niszczyciel snajper

M18 Hellcat chciałem mieć ten czołg tylko dlatego ,że w bitwach ten czołg mnie często rozwalał i wydawał mi sie niezłym zabójcą .prawda jest taka ,ze zabójcą chyba będzie jak będzie miał max działko i zdaje sie ,że dzisiaj mu je kupie .ma kupiony dosyłacz amunicji i bardzo szybko ładuje pociski

T-46 czołg średni ,kupiony z myślą o czołgu T-34-85 ponoć najlepszy z średnich czołgów

KV-1S czołg ciężki cel IS-3 i IS-8

SU-122A działo samobieżne ,jest w garażu tylko dlatego ,że po prostu muszę mieć inny jakiś czołg ,nie za bardzo mi się tym gara bo często mnie lolki rozwalają

Jestem od niedawna w klanie L-B-P Lubuski Batalion Pancerny ,nie miałem jakoś okazji zagrać z chłopakami na razie sie przyglądam

Mój nick to Stalowy1947

Adrjan77 

Wysłany: 2013-08-01, 11:35   

Wawrzyn rudy to rzeczywiście bardzo dobra maszyna, ale tylko pod warunkiem, że lecisz do placka (ten wszystko dinguje, mam w nim klime, stabilizator i coś jeszcze i na polu bitwy objeżdzam wszystko jak leci, mam na nim celność 88%). Ze dwa lata temu był jeszcze lepszy, bo miał fajniejsze działo, jedyny jego minus, że się często pali i eksploduje, poza tym raczej rzuca go wysoko i z grubasami niewielkie szanse ma.
Jeszcze co do TD'ków to isu-152 z belką :roll: :roll: stoisz 300 metrów od e-100 w krzakach, jeden strzał i patrzysz jak mu 1/3 życia zchodzi, no miodzio maszyna

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2013-08-01, 12:26   

Temat żyje, jest dobrze. W międzyczasie poprawiłem statystyki na e-75 z 43% na 48% zwycięstw, znacznie lepiej wygląda gra z topowym działem. Konsekwentnie od kilku dni gram tylko nim, żeby wyszkolić załogę na 100% i został mi już tylko jeden miś na 99%, a tu czytam że na 15 lat Wargaming będzie event, dzięki któremu sprawę załatwiłbym w kilka bitew. Skorzysta się do rozbudowania umiejętności.
Piecia napisał/a:
Tygrys Królewski - 54% - jak dla mnie najlepszy HT 8 poziomu, choć topowe działo trochę za mało dmg. Miałem już E-75, ale sprzedałem i wróciłem do KT, bo byłem mocno stratny. Niestety tiery powyżej 8 bez konta premium są nieopłacalne.

Też byłem w plecy i bałem się z garażu wyjechać, ale teraz o dziwo wychodzę spokojnie na plus, być może konsekwentne oswajanie sie z nim przyniosło efekty.
Piecia napisał/a:
JgPantera - 55% - moja wisienka na torcie. Nie ma jak to zaczaić się w krzakach i wystrzelać przeciwników, podczas gdy oni nie wiedzą skąd w ogóle przychodzi śmierć Dobrze zarabia, mam na niej mój rekord zadanego DMG - prawie 6000. Gram działem 88 mm, 105 spróbowałem, ale zdecydowanie do mojego stylu pasuje to pierwsze.

Mam tak samo z Jagdpanther, z tym że trzymam oba działa - 10,5 i 88 i od czasu do czasu zmnieniam, bo nie mogę się zdecydować, co jest w tym wypadku lepsze, szybkość i precyzja, czy dmg. Tego zmartwienia nie mam z AT7, tam wziąłem słabsze, ale szybsze działo i mam nim lepsze wyniki stosując schemat: gąsienica, kadług, gąsienica, kadłub. Kilku frustratów już mnie zwyzywało, bo stali bezradnie i patrzyli jak im życie umyka, a mojego pancerza nie mogli ugryźć. Ale kto im bronił sprawdzić, w co celować. Jak ktoś wali w ten wielgachny właz, to już wiem, że mogę się zwijać, bo uciekać się AT7 nie da.
Adrjan77 napisał/a:
Jeszcze co do TD'ków to isu-152 z belką stoisz 300 metrów od e-100 w krzakach, jeden strzał i patrzysz jak mu 1/3 życia zchodzi, no miodzio maszyna

Kusi mnie linia sowieckich TD, niemieckimi i brytyjskimi gra się świetnie, francuskie odpuściłem, bo krew mnie zalewała, amerykańskie wstrzymałem na Hellcacie, dalej mnie nie ciągnie. Niemieckie chciałbym rozwinąć do Jagdtigera, ale granie Ferdinandem nie męczyło, uzbierałem ze 60 tys expa i go sprzedałem.
Pytanko: jakich używacie modów, co polecacie i się sprawdza? Ja próbowałem modów dźwiękowych, wcześniej Jaffet sound mod, ale gość przestał go rozwijać, ostatnio Gnomefathers mod, ale ten już nie był tak fajny i robił mi jakieś dziwne przygody z pingiem i wydajnością, więc wyrzuciłem. Zresztą, w porównaniu z modami oryginalne dźwięki są beznadziejne, wszystko brzmi jak z nowymi tłumikami, silniki HT w modach pięknie ryczą i robią atmosferę w grze.

Nikita 

Wysłany: 2013-08-01, 12:46   

Witam czołgistów ! od grudnia zeszłego roku do maja obecnego rozegrałem 4500 bitew , każdy kto gra łatwo policzy , ile to się trzeba dziennie w czołgu nasiedzieć :) no i niestety przyszła kontuzja ,taka żużlowa nawet bym powiedział , bo plecy mi wysiadły .Może to jakiś mięsień , może kręgosłup , nie wiem , w każdym razie przez tydzień miałem problemy z prostymi czynnościami życiowymi :) po miesiącu przerwy znowu gram , ale duuuuużo mniej .A co o czołgach ? Głównie rosyjskie medy , doszedłem do 9 tieru , czyli do t-54 , ale t-44 też pozostał w garażu , no i oczywiście rudy T-34-85 na którym mam ok. 1,5tys. bitew .Bardzo lubię też Shermana m4 z piątego tieru ,rywale go lekceważą , a on ma piękne działko .Generalnie zawiodłem się wysokimi tierami , za dużo tam cwaniactwa , wyzwisk i mądrali , teraz wróciłem na poziom drugi , mam TD T-18 , jest można powiedzieć wymaksowany jak parking Golloba , a ponieważ mam 9mln zbędnych kredytów , to walę gold ammo i nie ma bitwy żeby 4-6 nie załatwić :) konta premium też już nie używam , bo mi niepotrzebne .Gra na niskim tierze sprawia mi dużo fanu i naprawdę relaksuje , a o to przecież chodzi najbardziej . pozdro !

Adrjan77 

Wysłany: 2013-08-01, 13:27   

wawrzyniec napisał/a:
Kusi mnie linia sowieckich TD, niemieckimi i brytyjskimi gra się świetnie

co do rusków, ja wiem, że niemce mniejsze, zgrabniejsze, zwrotniejsze, lepsza celność, ale u mnie najbardziej liczy się żeby było pierdzielnięcie,
już od su85 się świetnie jeździ, fajne działo, w miarę zwrotny, zarabia świetnie, pestki za grosze (no właśnie tu jest problem z isu i jego belką, bo jeden strzał to ponad tysiaczek). Ruskim tedekom bliżej do arty niźli do innych tedeków ;)

Kiljan 

Wysłany: 2013-08-02, 19:34   

Panowie jestem zielony w WoT, ale mam teraz dużo wolnego czasu (nóżka w gipsie na 3 tyg) to można będzie trochę pograć :) Gdzie najlepiej poczytać o grze? Jakieś poradniki dla początkujacego czy coś :P

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2013-08-02, 23:30   

Wlasnie mialem o to samo spytac :)
Jakies male rady jak dobrze zaczac?

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2013-08-03, 02:48   

http://world-of-tanks.eu/poradniki
http://forum.worldoftanks...-poczatkujacych
Jest tego masa, ale trening czyni mistrza

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2013-08-04, 23:42   

No niestety, nie bedzie mi dane wsiasc do czolgu...
Nie to, zeby brzuch mi przeszkadzal ;-) jednak troszke sie zniechecilem, kiedy zobaczylem, ze trzeba zasysac ponad 5 GB.Do tego, idzie jak krew z nosa, chociaz mam neta 30 MB.
A wiec jeszcze przed zajeciem miejsca mechanika/kierowcy/strzelca/dzialonowego, rzucam recznik.
Milej zabawy.

Kiljan 

Wysłany: 2013-08-05, 15:05   

Mi sciągnęło momentalnie :) tyle, że mam 100 MB neta :) jak narazie szału nie ma ale daję rade coś ubić :P

Wawrzyn stal 
kssg

Wysłany: 2013-08-17, 17:56   

No i się porobiło mam trzy czołgi na VII i tu nagle wchodzę do bitwy nawet po 1,5 min i jestem już kupą złomu albo coś się uda zagrać bo się zacina gra .Czytałem forum WOT ale nic konkretnego ,net mam na kablu 12 MB ,szkoda by było odpuścić grze bo jest super

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2013-08-17, 20:12   

Dodawales jakieś mody? Mi mod dźwiękowy powodował lag z pingiem 999, musiałem wyrzucić

Wawrzyn stal 
kssg

Wysłany: 2013-08-17, 21:45   

Ściągnąłem jednego moda ale go nie rozpakowałem ,wylądował w koszu

crossroads 

Wysłany: 2013-09-09, 16:12   

Siemanko, tutaj macie link do statystyk mojego konta.
http://www.noobmeter.com/...eats/502647787/
Polecam zainstalowanie moda xvm, który pokazuje statystyki ludzi, oraz celownika jimbo.
Strona, która podałem wyżej pokazuje obszerne statystyki graczy, oraz klanów.
Wszystkim nowym graczom polecam robienie jednego drzewka do końca.
Posiadam 11 tyś bitew, 55 % wygranych, 65 % trafień, robię 820 dmg na bitwe(słabo, bo mam więcej niższych tierów.)Najwiecej fragów 9, taki wynik udało mi się osiągnąć 6 razy, w tym raz artylerią. Ogólnie robię 0.93 fraga na bitwe. Najlepszy % wygranych mam na Hellcat'ie - 72 %, procent trafień 76, robię nim średnio 850 dmg na bitwe(teraz nie schodzę poniżej 1200). Posiadam 1 czołg X tieru, Artylerie X tieru. Najlepiej jak sami zaglądniecie w staty na stronie wyżej. Gdyby ktoś zechciał się czegoś nauczyć, to walcie śmiało.

Nick: CrossroadsBeats

Odpowiedz do tematu