Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wawrzyniec
2014-09-17, 07:56
Patryk Dudek i doping ???
Autor Wiadomość
Speedway-Fan 

Wysłany: 2014-08-21, 14:38   Patryk Dudek i doping ???

Witam
Czytam nt. doniesień o przyjmowaniu przez Duzersa niedozwolonych substancjach i postanowiłem założyć temat. Jest to w mojej ocenie jakaś totalna bzdura i nieporozumienie, które może skończyć się dla chłopaka fatalnie. Wszyscy doskonale wiedzą że nie wziął tego umyślnie i pomimo że Patryk jest Falubazem to myślę sobie czy nie powinniśmy stworzyć jakiejś akcji np. na fejsie itp. aby te Komisje przejrzały na oczy i nie marnowały mu życia.
Co na ten temat myślicie? Wiem że z wrogiej ziemi ale mi jest Patryka szkoda...

P4ti 

Wysłany: 2014-08-21, 15:01   

A skąd wiesz, że nie wziął tego umyślnie? Każdy mówi, że nie brał tego celowo, lub podał mu to ktoś z jego otoczenia. Jest lista zakazanych środków przez Światową Agencję Dopingową i należy tego przestrzegać. To jest dorosła osoba, nawet jeżeli przyjmował jakieś "odżywki" należało przeczytać ich skład. To takie trudne? Za lekkomyślność musi ponieść konsekwencje, będzie miał nauczkę na przyszłość.

Chyba każdy sportowiec wie, że odżywki zawierają metyloheksanamine. Jest to substancja którą nasz organizm " odczuwa" poprzez pobudzenie organizmu oraz termogenike. Tym bardziej nie kupuję jego wersji. We wszystkich sportach zawodnicy u których wykryto niedozwolone substancje ponoszą tego konsekwencje. Czemu w przypadku Patryka miałoby być inaczej?

PavelN11 

Wysłany: 2014-08-21, 15:11   

Tylko czy mamy pewność, że to była odżywka, której nie wziął umyślnie? Ja np. z pewnych źródeł wiem, że Patryk mógł wziąć ścierwo zwane "dopalaczem", o których głośno było jakiś czas temu i tego na pewno nie zrobił nieświadomie.

Zresztą abstrahując od tego czy zrobił to umyślnie czy nie to przepisy złamał i powinien ponieść za to karę i wcale nie mówię tego, bo jest falubazem, moje stanowisko byłoby takie same gdyby to był też np. Bartek. Wyobrażaź sobie, że teraz uchodzi mu to płazem to za jakiś czas inny żużlowiec weźmie coś świadomie, bo przecież Patryka za to nie ukarali, więc dlaczego mieliby jego?

Moim zdaniem kara pieniężna i zawieszenie do końca sezonu byłoby najlepszym rozwiązaniem. Każde dłuższe zawieszenie już faktycznie byłoby niewspółmierne do popełnionego czynu i tylko krzywdziłoby Patryka.

czarli9 

Wysłany: 2014-08-21, 17:12   

P4ti napisał/a:
To jest dorosła osoba, nawet jeżeli przyjmował jakieś "odżywki" należało przeczytać ich skład. To takie trudne? Za lekkomyślność musi ponieść konsekwencje, będzie miał nauczkę na przyszłość.

P4ti najgorsze jest to że na wielu odrzywkach i suplementach nie jest napisane że w ich skład wchodzi METYLOHEKSANAMINA. Wyciąg z olejku kwiatowego (bodziszka), Wyciąg z olejku bodziszkowego, DMAA , w ten sposób też jest określana. Dlatego moim zdaniem Patryk nie powinien brać odżywek bez konsultacji z trenerem :-/ Oczywiście Patryk musi ponieść konsekwencję ale zastanawia mnie skąd u wielu kibiców jest tyle jadu, czasami mam wrażenie że niektórzy tylko czekają na jakąś kontuzję, problemy ze sprzętem czy inne wiadomości, które dla zawodnika nie są przyjemne. Pozdrawiam ;-)

as35 

Wysłany: 2014-08-21, 20:48   

czarli9 napisał/a:

P4ti najgorsze jest to że na wielu odrzywkach i suplementach nie jest napisane że w ich skład wchodzi METYLOHEKSANAMINA. Wyciąg z olejku kwiatowego (bodziszka), Wyciąg z olejku bodziszkowego, DMAA , w ten sposób też jest określana. Dlatego moim zdaniem Patryk nie powinien brać odżywek bez konsultacji z trenerem :-/ Oczywiście Patryk musi ponieść konsekwencję ale zastanawia mnie skąd u wielu kibiców jest tyle jadu, czasami mam wrażenie że niektórzy tylko czekają na jakąś kontuzję, problemy ze sprzętem czy inne wiadomości, które dla zawodnika nie są przyjemne. Pozdrawiam ;-)

Skoro nie ma ich w skaldzie - skąd wiedzą ze tam jest. Jakieś badania? Czy wiesz ze ten środek- DOPALACZ- wg polskiego prawa jest zakazany?
Skad u was ludzie ta wiara że tam coś jest bo... no właśnie bo co?

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2014-08-21, 21:04   

Zgodnie z przepisami zawodnik ponosi konsekwencje za stwierdzenie w jego organizmie substancji niedozwolonej. Koniec i kropka. Dlatego Patryk poniesie konsekwencje.
Sposób w jaki ta substancja dostała się do organizmu (jeżeli można to ustalić) oraz czy było to celowe działanie zawodnika czy też bez jego świadomego działania - to wszystko może mieć (ale nie musi) wpływ na wysokość kary. Niestety nie ma taryfy ulgowej. Najniższy wymiar kary to 5 tys i pół roku.
Dlatego wiem, że Patryka nie zobaczymy wcześniej niż w przyszłym sezonie.
Znając jednak konsekwencję z jaką władze sportowe zwalczają doping mogę się spodziewać dwuletniej dyskwalifikacji i odebraniem licencji.
Wiem, że to gorzkie - zwłaszcza dla Falubazu. Jednak ten problem może dotknąć każdego żużlowca. Przecież wszyscy wiedzą, że żaden z żużlowców celowo nie weźmie żadnych substancji zabronionych - a jednak każdy z nich musi wspomagać swój organizm różnymi odżywkami dostępnymi na rynku aby utrzymać formę. I nie chodzi mi tu o formę na zawody a o funkcjonowanie pomiędzy zawodami - muszą się przecież zregenerować po podróżach które są częste i wyczerpujące.
Tyle, że Patrykowi trafiła się puszka której nie pokazał przed otwarciem jakiejś kompetentnej osobie. Nie będę go potępiał ani go usprawiedliwiał.
W jego organizmie stwierdzono zabronioną substancję i teraz musi ponieść konsekwencje.
W chwili obecnej należy wyciągnąć wnioski na przyszłość i potraktować to jako surową ale jednak lekcję.
Czy to brak rozwagi, lekkomyślność, głupota czy też celowe działanie (Patryka lub innych osób) - nie wiem! I raczej się tego nie dowiem. Co nie zmienia faktu, że miejsca na doping w sporcie być nie może - trzeba go zwalczać. Mam nadzieję, że Patryk przetrwa ten kryzys i po odbyciu kary wróci do sportu. Przypominam, że Justyna Kowalczyk również była zdyskwalifikowana na dwa lata za wzięcie leku, który przypisał jej lekarz w powiatowym szpitalu w związku z bólem ścięgna Achillesa - po powrocie zaczęła swój marsz na szczyt. Miejmy nadzieję że Patryk również wróci na szczyt swej dyscypliny.

Tak na marginesie jako przykład podaję link na Allegro gdzie jest oferowana odżywka.
http://allegro.pl/magnum-...4531092791.html
Czytając opis ma się wrażenie, iż jest to zwykły specyfik który może stosować każdy sportowiec.
Po przeczytaniu oferty i nie stwierdzeniu żadnej niedozwolonej substancji proszę przeczytać informacje na temat jednego ze składników:
http://www.sfd.pl/sklep/wiki/Geranamina.html
Jak widać osobie która nie jest specjalistą w zakresie substancji niedozwolonych w sporcie, ciężko jest samemu stwierdzić co tak na prawdę zawiera odżywka - i tu jest pole do popisu dla klubów aby zachęciły lub zmusiły zawodników do korzystania z konsultacji specjalistów w zakresie odżywek.

Oczywiście zakładam, że taki specjalista nie będzie miał na celu faszerowanie zawodnika substancją niedozwoloną a przed zawodami podejmie działania które pozwolą w 100% usunąć tę substancję z organizmu. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez zabulaF 2014-08-21, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

P4ti 

Wysłany: 2014-08-21, 21:08   

czarli9, Na pewno musi być napisane, że jest tam metyloheksanamina, tylko może być określana na kilka sposobów jakie napisałeś. Wystarczyło pójść do lekarza sportowego i zapytać się czy dana odżywka jest dozwolona. Patryk jest profesjonalistom, z tego żyje więc jak może brać jakieś środki nie znając ich składu? Ja po prostu nie kupuję oświadczenia jakie wydał, typowe dla każdego dopingowca.

http://m.przegladsportowy...4565,1,281.html

Najlepiej robić jak Bartek po prostu trzymać dietę, wtedy nie potrzebne będą suplementy na spalanie tkanki tłuszczowej.

as35 

Wysłany: 2014-08-21, 21:34   

P4ti napisał/a:
czarli9, Na pewno musi być napisane, że jest tam metyloheksanamina, tylko może być określana na kilka sposobów jakie napisałeś. Wystarczyło pójść do lekarza sportowego i zapytać się czy dana odżywka jest dozwolona. Patryk jest profesjonalistom, z tego żyje więc jak może brać jakieś środki nie znając ich składu? Ja po prostu nie kupuję oświadczenia jakie wydał, typowe dla każdego dopingowca.

http://m.przegladsportowy...4565,1,281.html

Najlepiej robić jak Bartek po prostu trzymać dietę, wtedy nie potrzebne będą suplementy na spalanie tkanki tłuszczowej.

To substancja zakazana w POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!! Nie kupisz jej legalnie, wyobrażasz sobie firmę która ryzykuje ? Jeśli już to pokątnie :-) i to bez gwarancji ze ona tam jest w środku (paradoksalnie).
Rozpad tej substancji następuje w przeciągu kilku godzin - Dudek musiał więc wciągnąć to świństwo tuz przed lub w trakcie meczu! Podobnie jak kiedyś w Zielonej w karetce.

zabulaF

Wysłany: 2014-08-21, 22:20   

as35 napisał/a:

To substancja zakazana w POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!! Nie kupisz jej legalnie, wyobrażasz sobie firmę która ryzykuje ? Jeśli już to pokątnie :-) i to bez gwarancji ze ona tam jest w środku (paradoksalnie).

as35: DMAA zakazana w Polsce???! Ona jest substancją niedozwoloną w sporcie!
To jednak jest różnica.
A może podasz podstawę prawną?
Tę substancję można kupić legalnie w sklepie z odżywkami Vitamin-shop w Askanie jak i na Allegro (link podałem w poprzednim wpisie). Sprzedawcy nie informują, że sprzedawany specyfik zawiera substancje zabronioną w sporcie (aby nie odstraszyć klientów) ale jednak w składzie wyraźnie jest napisane co tam się znajduje.

as35 

Wysłany: 2014-08-21, 22:28   

zabulaF napisał/a:
as35 napisał/a:

as35: DMAA zakazana w Polsce???! Ona jest substancją niedozwoloną w sporcie!
To jednak jest różnica.
A może podasz podstawę prawną?
Tę substancję można kupić legalnie w sklepie z odżywkami Vitamin-shop w Askanie jak i na Allegro (link podałem w poprzednim wpisie). Sprzedawcy nie informują, że sprzedawany specyfik zawiera substancje zabronioną w sporcie (aby nie odstraszyć klientów) ale jednak w składzie wyraźnie jest napisane co tam się znajduje.

Mówisz i masz http://www.antydoping.pl/pl/aktualnosci,7789
Wydaje się więc ze jednak nielegalnie można ja kupić w sklepach o allegro nie wspominam. Zauważ ze na allegro wyraźnie jest podane ze to PIERWSZA generacja tego specyfiku. Wycofana z USA z tego samego powodu jak i została zakazana w Polsce.

zabulaF

Wysłany: 2014-08-21, 22:37   

as35: przyznaję Ci rację jednak nie ma podstawy prawnej, że jest to substancja zabroniona. Jest to informacja a nie przepis. "Na podstawie danych uzyskanych od Głównego Inspektora Sanitarnego". Uzyskane dane to nie podstawa prawna - dlatego tak ciężko wytępić dopalacze.
Kończę na dziś.
Pozdrawiam.

as35 

Wysłany: 2014-08-21, 22:41   

zabulaF napisał/a:
as35: przyznaję Ci rację jednak nie ma podstawy prawnej, że jest to substancja zabroniona. Jest to informacja a nie przepis. "Na podstawie danych uzyskanych od Głównego Inspektora Sanitarnego". Uzyskane dane to nie podstawa prawna - dlatego tak ciężko wytępić dopalacze.
Kończę na dziś.
Pozdrawiam.

Hm nie kumam ale "iż zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii substancja DMAA (1,3-dimetyloamyloamina) zwana również jako metyloheksanaminą jest środkiem zastępczym zwanym potocznie „dopalaczem”. Zgodnie z art. 44 b wyżej wymienionej ustawy zakazuje się wytwarzania i wprowadzania do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej środków zastępczych.".
Nie przeczytałeś tekstu????

leszek 

Wysłany: 2014-08-21, 23:43   

zabulaF napisał/a:
Wiem, że to gorzkie - zwłaszcza dla Falubazu. Jednak ten problem może dotknąć każdego żużlowca. Przecież wszyscy wiedzą, że żaden z żużlowców celowo nie weźmie żadnych substancji zabronionych

Dlaczego żużlowca , a nie napiszesz sportowca ? Z której strony , by nie patrzeć Patryk jest sportowcem ! Było wiele przypadków dopingów świadomych , jak choćby przytocze wielokrotnego zdobywce wielkiej petli TDF , Amerykanina Armstronga ! Brał świadomie i wielu innych w tamtych czasach .
Nie zmienia to jednak faktu , że inni zawodnicy także by polegli po kontrolach , których w żużlu jest niewiele . Skąd pewność , że żużlowcy nie biorą substancji zabronionych ? Przykład Patryka pokazuje , że jednak tak !
Nie to żebym się czepiał , bo to zawodnik Falubazu , akurat tym faktem jestem zdegustowany , bo patrzę przez pryzmat reprezentanta kraju , nie klubu jaki reprezentuje .
Nie jest teraz istotne , czy wzioł to świadomie , czy mu to podano . Substancja jest na liście zabronionych i koniec ! Została wyryta w organiżmie i kara się należy jak 2x2 jest 4 !
Ważne tylko jaka , a mam nadzieje , że jak już ktoś wspomniał zawieszenie do konca roku i kasa .
Ludzie , nasz ukochany sport i tak , jest w zapaści , Patryk jest nadzieją na przyszłość , żal by było , aby tak dobry zawodnik gdzieś przepadł ! Patrzcie na to z tej strony . Olejcie regionalne podziały !
Bynajmniej ja to tak widzę .
Ostatnio zmieniony przez leszek 2014-08-21, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2014-08-21, 23:44   

zabulaF, dobrze napisany post. Uważam dokładnie tak samo. Za błędy się płaci, a przepisy są równe dla wszystkich. Pech tylko chciał, że trafiło na Dudka. To młody, zdolny żużlowiec, do tego z olbrzymim talentem do uprawiania tego sportu. Ojciec dba o sprzęt, mama o wychowanie. Problem polega tylko na tym, że przez roztargnienie/gapiostwo/nonszalancje/zlekceważenie wziął coś, czego wcześniej nie sprawdził, albo nie pomyślał, żeby sprawdzić. Zbagatelizował sprawę i dostał nauczkę na całe życie. Gorzej, jak sprawę zawaliła osoba trzecia. Wówczas ona powinna ponieść tego konsekwencje. Coś jak kierownik drużyny Legii.

Jeżeli chodzi o karę, to grzywna + pół roku to max. Zwłaszcza, że to pierwszy raz i na 99% nieświadomie. Trudno mi akurat Dudka posądzić o działanie z premedytacją. Może nie miał jakiegoś super sezonu, ale beznadziejny on też nie był. W końcu przeszedł na seniorkę.

To jedna z największych żużlowych polskich nadziei i jestem przeciwny, żeby za jeden taki błąd łamać mu karierę. Nauczka jak najbardziej. Myślę, że dla niego największą karą jest wstyd jaki ta sprawa wywołała. Łatka dopingowicza będzie się za nim ciągnęła już całe życie i będzie musiał z tym żyć, a to chyba największa dla niego kara. Dlatego te pół roku zawieszenia w zupełności wystarczy. Niech chłopak dalej cieszy nas i siebie swoją jazdą. Aby wygrał tutaj rozsądek, a nie karanie dla przykładu za wszelką cenę. Chcę wierzyć w rozsądek polskich żużlowych jajogłowych i nie tylko.

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2014-08-22, 08:54   

Też mam nadzieję, że Patryk dostanie najmniejszą z możliwych kar, bo wydaje mi się, że błąd popełniła osoba z jego teamu, której ufał, a która wykazała się albo totalną ignorancją, albo co gorsza zrobiła to świadomie. Niestety zgadzam się też z opinią, że będzie się za Patrykiem ciągnęła łatka dopingowicza i co niektórzy będą mu to wypominali do końca kariery (aż boję się myśleć co usłyszy w przyszłym roku na derbach z trybun). Dla mnie zatrważające jest to co wygadywał pan Cegielski. "W żużlu nie ma dopingu" - gratuluję panu dobrego samopoczucia. To brzmi jak tekst "w mojej szkole nie ma narkotyków". Przykład Patryka pokazuje, że jest trochę inaczej i nie ma tu znaczenia czy wziął świadomie czy nie. Próba wybielenia środowiska żużlowego na tle innych sportów jest żenująca. Patryk może nie brał tego świadomie, ale brał. Pytanie brzmi ilu bierze świadomie? Kontrole antydopingowe w żużlu są rzadkością więc można próbować, bo pewnie się uda. Także panie Cegielski niech pan przyjmie do wiadomości, że żużel jest takim sportem jak inne i pokusa osiągnięcia lepszych wyników przy pomocy środków niedozwolonych jest taka sama. A wracając do Patryka to myślę, że w przyszłym sezonie wróci w wielkim stylu, bo złość sportowa i chęć udowodnienia własnej chemicznie nie wspomaganej wartości będzie ogromna.
Je...ał ich pies!!!"

zabulaF

Wysłany: 2014-08-22, 09:36   

as35: podstawą prawną jest zapis, który jest konkretnym artykułem lub § z konkretnego przepisu opublikowanego np. w Dz. U. Ty zaś powołujesz się na stronę internetową Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie gdzie napisane jest: "Na podstawie danych uzyskanych od Głównego Inspektora Sanitarnego informujemy, iż zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii substancja DMAA (1,3-dimetyloamyloamina) zwana również jako metyloheksanaminą jest środkiem zastępczym zwanym potocznie „dopalaczem”. "
jest to informacja uzyskana od GIF-a (czyli urzędnika). To się nazywa "falandyzacja". Przepis zabrania używania dopalaczy jednak DMAA nie znajduje się na żadnym wykazie dopalaczy. O tym, że DMAA jest dopalaczem zdecydowała informacja od urzędnika!
Premier Tusk zapowiedział kiedyś, że rząd będzie zwalczał dopalacze "nawet na pograniczu prawa" - i to jest ten przykład. Dużo szumu gdy ktoś doniesie i policja z sanepidem ogłosi, że zlikwidowali sklep z dopalaczami. Jednak żaden sąd nie ukarze nikogo bo nie będzie podstawy prawnej. Gdyby DMAA była substancją zabronioną w Polsce (jak napisałeś) to Patryk już by składał wyjaśnienia prokuratorowi. Ponieważ DMAA od 2009 roku jest na liście substancji zabronionych w sporcie którą opublikowała Światowa Agencja Antydopingowa dlatego sportowiec ponosi konsekwencje ale tylko na podstawie przepisów sportowych. Żadnych innych konsekwencji nie będzie.

P4ti 

Wysłany: 2014-08-22, 10:13   

Ale po co te dywagacje, czy jest na to przepis prawny czy nie? Patryk jest żużlowcem, każdy kto zdaję licencje dostaje wykaz zabronionych substancji których zwyczajnie ma unikać, później do tego są nowelizację. Chciał brać na własną rękę jakieś odżywki, suplementy? Proszę bardzo udaję się do lekarza sportowego lub wchodzę na stronę antydoping.pl i pytam. Takie trudne? A no właśnie pewnie by to zrobił gdyby nie chciał brać tego celowo i gdyby uważał się za profesjonalistę. Bo po co sumiennie przepracować zimę i zwyczajnie dbać o dietę? Wtedy nie będą potrzebne żadne suplementy diety z resztą każdy lekarz odradza te odżywki lub jakiekolwiek suplementy bo to zwyczajne świństwo.

A skąd wiecie, że na 99 % nie brał tego celowo? Chodzicie z nim za rękę czy jak? Żona, która śpi co noc z mężem też nie podejrzewa, że dla zwiększenia wydajności pracy mąż wciąga amfetaminę, a później jest niemiło zaskoczona:)

Czytaliście jak działa to DMAA? Oprócz efektów pobudzających porównywalnych z wypiciem 4 kaw (raczej wątpię aby nie zauważył aż takiego pobudzenia), oczywiście spala tkankę tłuszczową, ale co najważniejsze kontroluje efekt łaknienia czyli dokładnie tak samo jak amfetamina. Dlatego to jest uważane jako stymulant i tak pożądane przez sportowców.

Komisja Antydopingowa nigdy nie traktowała nikogo łagodnie, raczej wymierzają kary z górnej pułki. Patryka taka komisja też nie minie, i nie będzie ich to interesowało czy brał to świadomie czy nie brał tego świadomie. Żużel to jego praca i jego zakichanym obowiązkiem jest sprawdzenie dokładne każdego suplementu, jeżeli chce grać czysto. Skoro miał to w organizmie, wziął to celowo.

Najbardziej śmieszy mnie Dobrudzki .... ten facet chyba nie wie co pisze. Twierdzi, że żużel to nie kolarstwo lub podnoszenie ciężarów więc nie potrzebne są dopalacze... haha to idąc jego tokiem rozumowania po co żużlowcowi odżywki lub suplementy? No po to żeby był wydajniejszy kondycyjnie i dla zwiększenia refleksu. Więc lepiej jest coś wziąć, co po kilku godzinach znika z organizmu, tylko tym razem Patryk źle obliczył czas i do końca nie wypłukał tego świństwa ;)
Ostatnio zmieniony przez P4ti 2014-08-22, 10:20, w całości zmieniany 1 raz  

Thorgal 

Wysłany: 2014-08-22, 10:16   

Patryk Dudek oczywiście powinien ponieść konsekwencje. I bynajmniej nie chodzi o jakąś prymitywną chęć dowalenia "Falubazowi", lecz o zwykłą sprawiedliwość i czystą rywalizację.

W dyskusji nad karą nie dojdziemy do tego, czy robił to świadomie czy nie. Komisje będą orzekały o fakcie, a fakt jest taki, że znaleziono w jego organizmie niedozwolone substancje. A nie znalazły się one poprzez wdychanie powietrza, ale zażywanie jakiś g... specyfików. Nawet jeśli nie wiedział co wchodzi w ich skład - jest to jego odpowiedzialność, by wiedzieć otaczając się ludźmi, którzy są w KLUBIE zaufani.

Polecam tu wywiad z Bartkiem Zmarzlikiem na SF. Jak na swój wiek chłopak bardzo mądrze mówi na ten temat.

Co do punktów, to oczywiście zdobycze Dudka powinny zostać anulowane. Ja powiem nawet więcej: regulamin powinien przewidywać, że jeśli miało to miejsce w zawodach DRUŻYNOWYCH, to powinien być rozważany walkower dla przeciwnika. Wszak Dudek w tych zawodach reprezentował swój klub, a nie siebie samego. Na przyszłość byłaby to przestroga, że jeśli jedziesz na dopingu, to pogrążasz nie tylko siebie, ale i swój klub.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2014-08-22, 10:18   

Jeżeli Patryk faktycznie zażywał jakiś tam środek (a jest to niby potwierdzone) to ukarany musi zostać.

Teraz tylko kwestia jak go ukarać. Zdecydowanie uważam jak koledzy powyżej - ukarać, ale nie w taki sposób żeby chłopakowi załamać karierę.

Zawieszenie na pół roku (czyli na start przyszłego sezonu już będzie gotowy) oraz kara finansowa to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Do tego pytanie co punktami Falubazu? Mimo wszystko klub nie jest winny tej sytuacji - więc może nie odbierać oczek? Moim zdaniem zarówno dla nas i dla Falubazu to lepsze rozwiązanie.

P4ti 

Wysłany: 2014-08-22, 10:28   

No to przepraszam bardzo sezon się już kończy, więc jaka to będzie kara zawieszenie go na pół roku? Przecież to będzie nagroda i sygnał dla innych żużlowców... "wypij coś pod koniec sezonu to zawieszą Ciebie na kilka spotkań" Skoro sportowiec traktuje swoją karierę poważnie to wie, że naukowcy są zdania, że te odżywki naprawdę wywołują efekt placebo. Odżywki bardzo łatwo zastąpić naturalnymi witaminami i minerałami dla przykładu lepiej zjeść dwie kostki gorzkiej czekolady, niż jeść tabletki z magnezem, które i tak w małym stężeniu przenikają do naszego organizmu. Wystarczy pójść do dietetyka, no ale przecież każdy żużlowiec takiego dietetyka posiada.

Myślicie, że ktoś by mu to podał celowo? Z jego teamu ? Bez jego wiedzy? A wy tak wszystko łykacie co kto wam podstawi pod nos? Przecież to się kupy nie trzyma:)

Z tego co pamiętam w sporcie obowiązuje zasada fair play , czyli jeżeli zawodnik gra nieczysto zostają mu odebrane wszystkie tytuły, które w ten sposób zdobył. Chociaż to by była bardzo bardzo surowa kara.

Speedway-Fan 

Wysłany: 2014-08-22, 11:05   

P4ti napisał/a:
"wypij coś pod koniec sezonu to zawieszą Ciebie na kilka spotkań" Skoro sportowiec traktuje swoją karierę poważnie to wie, że naukowcy są zdania, że te odżywki naprawdę wywołują efekt placebo. Odżywki bardzo łatwo zastąpić naturalnymi witaminami i minerałami dla przykładu lepiej zjeść dwie kostki gorzkiej czekolady, niż jeść tabletki z magnezem, które i tak w małym stężeniu przenikają do naszego organizmu.

Dawno takich pierdół nie czytałem :)

P4ti 

Wysłany: 2014-08-22, 11:13   

Możesz rozwinąć co uważasz za pierdołę? Bo jestem bardzo ciekawa :)

Jeżeli chodzi Ci o odżywki to odsyłam do lekarza sportowego, który może Ci wiele na ich temat powiedzieć. Zapewne wielu stwierdzi, że optymalna,naturalna dieta da sportowcowi największe korzyści.

Więc daruj sobie jednolinijkowce, lub zapoznaj się z tematem.

bosky 
harmonica man

Team: spiryt
Wysłany: 2014-08-22, 11:40   

Speedway-Fan napisał/a:
Dawno takich pierdół nie czytałem :)

miałem taką samą reakcję :D Przepraszam, ale nie napiszę nic więcej, nie chce mi się tłumaczyc. Twój post z merytoryką ma tyle wspólnego co ryby z lataniem

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2014-08-22, 12:02   

P4ti napisał/a:
No to przepraszam bardzo sezon się już kończy, więc jaka to będzie kara zawieszenie go na pół roku? Przecież to będzie nagroda i sygnał dla innych żużlowców... "wypij coś pod koniec sezonu to zawieszą Ciebie na kilka spotkań" Skoro sportowiec traktuje swoją karierę poważnie to wie, że naukowcy są zdania, że te odżywki naprawdę wywołują efekt placebo. Odżywki bardzo łatwo zastąpić naturalnymi witaminami i minerałami dla przykładu lepiej zjeść dwie kostki gorzkiej czekolady, niż jeść tabletki z magnezem, które i tak w małym stężeniu przenikają do naszego organizmu. Wystarczy pójść do dietetyka, no ale przecież każdy żużlowiec takiego dietetyka posiada.

Myślicie, że ktoś by mu to podał celowo? Z jego teamu ? Bez jego wiedzy? A wy tak wszystko łykacie co kto wam podstawi pod nos? Przecież to się kupy nie trzyma:)

Z tego co pamiętam w sporcie obowiązuje zasada fair play , czyli jeżeli zawodnik gra nieczysto zostają mu odebrane wszystkie tytuły, które w ten sposób zdobył. Chociaż to by była bardzo bardzo surowa kara.

Czy zatem biorąc zasadę domniemania niewinności chcesz chłopakowi załamać karierę i zablokować jego rozwój na dwa lata?

Z jednej strony wierzę Cegielskiemu - w tym sporze, raczej w żużlu kiedy tak dużo zależy od sprzętu po co żużlowcom jakiś doping. Doping w lekkoatletyce, sportach gdzie wszystko zależy od możliwości organizmu jest możliwy - natomiast w żużlu lub sportach motorowych?

Kara zawieszenia na pół roku będzie i tak bardzo bolesna ponieważ bardzo możliwe jest, że przez zawieszenie Dudka Falubaz nie zdobędzie jakiegokolwiek medalu.

Dudkowi myślę, że i tak to da również do myślenia, bo kasy z 7 meczy w tym sezonie i tak nie będzie, a i pewnie nie uniknie kary finansowej ustalonej przez organy sądownicze i pewnie jakieś tam nałożonej przez klub.
Ostatnio zmieniony przez marcin_crx 2014-08-22, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  

assik

Wysłany: 2014-08-22, 12:04   

bosky, Zakładanie tematu i naklanianie do wziecia udzialu w akcji na fb dla dopingowicza to jest dopiero merytoryczny temat. Niewiele osob z tego forum ma pojecie o tym co pisze, o merytoryce mozna zapomniec. Kazdy kto uprawial sport wie, ze odzywki sa zalecane w warunkach duzych obciazen treningowych. Patrz przyklad Zmarzlika, Buczak jest dobrym lekarzem i nie faszeruje do suplementami, ani odzywkami. Wszystko co pije to naturalne koktajle mineralne. Zapoznaj sie z tym co jesz, i co mozesz miec na talerzu a zaoszczedzisz kase na niepotrzebne odzywki

marcin_crx o jakiej ty zasadzie domniemanej niewinności mowisz? probka b jak i probka a dala pozytywny wynik na doping wiec juz wiemy ze w jego organizmie byly niedozwolone srodki. wiec jaka niewinnosc?

Odpowiedz do tematu