Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wawrzyniec
2014-09-17, 07:56
Patryk Dudek i doping ???
Autor Wiadomość
P4ti 

Wysłany: 2014-08-22, 12:56   

bosky, Bardzo mi przykro, że masz problem z analizowaniem czytanego tekstu. Więc Tobie to jeszcze raz wytłumaczę. Możesz sobie kupić w aptece tabletki z magnezem, które i tak w znacznym stopniu się nie wchłoną, lub sięgnąć po kilka kostek gorzkiej czekolady, która posiada dużo magnezu. Przy okazji ziarna kakaowca dostarczą Tobie wiele innych cennych substancji. To miał być tylko PRZYKŁAD, że lepiej sięgnąć po naturalne składniki, niż faszerować się tabletkami. To samo mógł zrobić Patryk, dietetyk mógł mu ułożyć taką dietę która dostarczy mu potrzebnych substancji niszczonych podczas treningu, nie musiał sięgać po odżywki czy suplementy. Jeżeli chciał zastosować jakieś odżywki, należało skonsultować je z lekarzem, za lekkomyślność się płaci. Tobie polecam kilka dobrych lektur na temat odżywek, stymulantów, suplementów. Poczytaj sobie wyniki badań, oraz opinii naukowców czy faktycznie odżywki pomogą Ci osiągnąć sukces, czy może składa się na to wiele innych czynników w tym Twoje predyspozycje. Kończę z Tobą temat, w opcjach jest taka opcja jak ignoruj, więc pozwól, że jej użyję.

marcin_crx, A czym ja mu złamałam karierę? Sam sobie ją złamał swoją lekkomyślnością. Za tydzień Główna Komisja Sportu Żużlowego ma wszcząć postępowanie w celu nałożenia na niego kary. Podejrzewam, że jeżeli będzie zbyt niska wtrąci się WADA i sami nałożą na niego karę.

Żeby nie było. Nie piszę tego tylko dlatego, że Patryk jest Falubazem. Skoro brał jakiś doping, kara się należy.

http://www.youtube.com/watch?v=3asakgmj-Mg Posłuchajcie, od 04:40. Co Patryk wciągał i chyba zbyt dobrze po tym nie wygląda ;) Takie moje spostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony przez P4ti 2014-08-22, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  

bosky 
harmonica man

Team: spiryt
Wysłany: 2014-08-22, 13:01   

oczywiście że jest niemerytoryczny, tylko o tyle o ile mówienie, że to jest pierwszy taki przypadek w żużlu i z tego względu może zostac potraktowany łaskawiej (co nie jest równoznaczne z nie zostac ukarany) jestem jeszcze jakos w stanie zrozumiec. Argumentacje w stylu "jesli dostanie pol roku wszyscy beda tak robic, zeby ich zlapali i dostali podobna kare" ni cholery. Po prostu nie jest poparta zadnymi sensownymi argumentami. Doping w kolarstwie to znana historia, wiec Armstronga bym tutaj nie bral jako przyklad.

Podsumowujac: kara mustafa, ale czy surowa, tu juz mam watpliwosci. Gdyby zdarzyl sie drugi taki przypadek w zuzlu - bez dwoch zdan kara powinna byc surowa zeby nie plemic tego. Po prostu mówimy o ewenemencie i nie należy tego faktu pomijac. Teraz wszyscy będą mądrzejsi i bardziej uświadomieni.

P4ti czy jak ci tam, uzywaj sobie opcji jak uwazasz. Naprawde nie masz nic ciekawego do przekazania, tylko meczysz palce na klawiaturze i oczy ludzi czytajacych twoje bzdury.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2014-08-22, 13:11   

assik napisał/a:
bosky, Zakładanie tematu i naklanianie do wziecia udzialu w akcji na fb dla dopingowicza to jest dopiero merytoryczny temat. Niewiele osob z tego forum ma pojecie o tym co pisze, o merytoryce mozna zapomniec. Kazdy kto uprawial sport wie, ze odzywki sa zalecane w warunkach duzych obciazen treningowych. Patrz przyklad Zmarzlika, Buczak jest dobrym lekarzem i nie faszeruje do suplementami, ani odzywkami. Wszystko co pije to naturalne koktajle mineralne. Zapoznaj sie z tym co jesz, i co mozesz miec na talerzu a zaoszczedzisz kase na niepotrzebne odzywki

marcin_crx o jakiej ty zasadzie domniemanej niewinności mowisz? probka b jak i probka a dala pozytywny wynik na doping wiec juz wiemy ze w jego organizmie byly niedozwolone srodki. wiec jaka niewinnosc?

A czy rozumiesz kontekst w jakim użyłem słów o domniemaniu niewinności lub rozumiesz znaczenie tego stwierdzenia?

Wina jest udowodniona i to jest fakt (co napisałem również w swoim poście) natomiast zasada domniemania niewinności powinna być zastosowana w kontekście tego, że specyfiki które brał - przyjmował nieświadomie, że może istnieć ryzyko, że w środku jest niedozwolona substancja.

P4ti 

Wysłany: 2014-08-22, 14:18   

bosky napisał/a:
oczywiście że jest niemerytoryczny, tylko o tyle o ile mówienie, że to jest pierwszy taki przypadek w żużlu i z tego względu może zostac potraktowany łaskawiej (co nie jest równoznaczne z nie zostac ukarany) jestem jeszcze jakos w stanie zrozumiec. Argumentacje w stylu "jesli dostanie pol roku wszyscy beda tak robic, zeby ich zlapali i dostali podobna kare" ni cholery. Po prostu nie jest poparta zadnymi sensownymi argumentami. Doping w kolarstwie to znana historia, wiec Armstronga bym tutaj nie bral jako przyklad.

Podsumowujac: kara mustafa, ale czy surowa, tu juz mam watpliwosci. Gdyby zdarzyl sie drugi taki przypadek w zuzlu - bez dwoch zdan kara powinna byc surowa zeby nie plemic tego. Po prostu mówimy o ewenemencie i nie należy tego faktu pomijac. Teraz wszyscy będą mądrzejsi i bardziej uświadomieni.

P4ti czy jak ci tam, uzywaj sobie opcji jak uwazasz. Naprawde nie masz nic ciekawego do przekazania, tylko meczysz palce na klawiaturze i oczy ludzi czytajacych twoje bzdury.

Jak to dobrze, że nie ustanawiasz prawa. Czyli idąc Twoim tokiem myślenia Dudek ma zostać potraktowany łaskawie bo to pierwszy taki przypadek, natomiast gdyby nasz Bartek za rok wziął sobie taki sam "suplement" ma zostać ukarany już ostrzej? Żałosne i ma się to do tego jak ryby do latania. Dawno nie przeczytałam takiej głupoty. Otóż BOSKY czy jak się tam nazwałeś prawo jest RÓWNE dla wszystkich, wszyscy sportowcy są równi, nie ma równiejszych. Moim zdaniem nieukaranie Patryka, lub ukaranie w sposób bardzo łagodny da przyzwolenie na dalsze takie działanie. To tylko moja opinia. Nie zestawiaj nawet obok siebie Dudka i Armstronga, bo Armstrong to mimo wszystko wielki człowiek :)

Podeślij swój pomysł karania do WADA, może swoimi merytorycznymi wypowiedziami podsuniesz im jakiś dobry pomysł, bo chyba nikt inny jeszcze na to nie wpadł.

Speedway-Fan 

Wysłany: 2014-08-22, 14:33   

P4ti napisał/a:
Nie zestawiaj nawet obok siebie Dudka i Armstronga, bo Armstrong to mimo wszystko wielki człowiek :)

Taak. Patryk najgorszy !!!! Na stos z nim !!! Mógł sobie jeść czekolade i popijać kakao a żarł jakieś świństwa dzięki którym pykał same trójeczki..

Lance Armstrong - wspaniały sportowiec i jeszcze Marion Jones, Ben Johnson oraz Carl Lewis. Taki Patryk mógłby się od nich uczyć ;)

... Pati daj już spokój dziewczyno. Pogrążasz sie ..

P4ti 

Wysłany: 2014-08-22, 14:55   

Jeżeli już koniecznie chcecie wywlekać tego Armstronga, to różni ich jedno- Armstrong się przyznał do wszystkiego, natomiast Patryk wydał oświadczenie typowe dla dopingowicza. "Nic nie wiedziałem,ktoś z mojego otoczenia mi to podawał". Trzeba mieć odwagę przyznać się do błędu.

Speedway-Fan, Twórz tam na fejsie swój protest i w końcu napisz skąd wiesz, że Dudek nie brał tego świadomie bo to mnie bardzo ciekawi :mrgreen:

I skończy już ten temat bo dla Ciebie to totalna bzdura i nieporozumienie, a dla mnie są to fakty. Wykryto u niego doping, musi ponieść tego konsekwencje. Nie dogadamy się w tym temacie.

czarli9 

Wysłany: 2014-08-22, 19:56   

P4ti. Czy ktoś tu broni Dudka? Poniesie konsekwencję ale ja mam wrażenie że ty byś go najchętniej powiesiła za to co zrobił i pewnie jak się o tym dowiedziałaś to uśmiech nie schodził Ci z ust :-/ "oświadczenie typowe dla dopingowicza" :-)

Pozdrawiam

Speedway-Fan 

Wysłany: 2014-08-22, 20:27   

P4ti napisał/a:
Jeżeli już koniecznie chcecie wywlekać tego Armstronga, to różni ich jedno- Armstrong się przyznał do wszystkiego, natomiast Patryk wydał oświadczenie typowe dla dopingowicza.

Zmasakrowałaś mnie teraz..
Ale tak serio ... Ty sobie teraz robisz jaja co nie ??

P4ti 

Wysłany: 2014-08-22, 20:28   

czarli9, Tak uśmiech mi nie schodził z ust, w raz z kolegami i koleżankami tańczyliśmy na stole ze szczęścia po czym otworzyliśmy 30 letnie whisky i bawiliśmy się całą noc. Teraz poważnie :mrgreen: W żaden sposób nie wpłynęło to na moje życie osobiste więc z czego tu się cieszyć?. W ręcz przeciwnie poczułam zażenowanie, bo myślałam, że jednak żużel jest wolny od dopingu. Najbardziej śmieszą mnie Ci którzy są na 99% pewni, że Patryk nic nie brał... tylko nie wiem skąd ta pewność ;-) Pewnie większość z nich nigdy nie zamieniła z nim słowa i znają go tylko z meczów żużlowych.

Co do oświadczenia... no cóż nigdy nic nikt nie brał świadomie, zawsze to źli ludzie coś podają, albo wybrali zły syrop do herbaty :-P Troszkę śmieszne bo na wszystkim są etykiety, jeżeli na czymś nie ma - nie jem tego.

Pozdrawiam

Thorgal 

Wysłany: 2014-08-23, 00:00   

O jakiej akcji na fb mowa? "Precz z dopingiem, klamstwem i oszustwami w zuzlu" ?
To ja to lajkuje :)

Oswiadczenia oficjeli Falubazu w tej sprawie to zupelny relatywizm moralny. Fratczak nazwal go nawet "ofiara"(sic!).

Speedway-Fan 

Wysłany: 2014-08-23, 14:39   

Thorgal napisał/a:
Oswiadczenia oficjeli Falubazu w tej sprawie to zupelny relatywizm moralny. Fratczak nazwal go nawet "ofiara"(sic!).

Poddałem pod wątpliwość celowe działanie Dudka z uwagi na to, że sama odżywka czy też substancja, która w niej sie znajdowała nie miała istotnego wpływu na starty zawodnika. Co innego gdyby pomajstrował przy silniku np. użył niedozwolonych części itp. Środek dopingujący który według ciebie wziął celowo (bo tak rozumiem powyższy post) pomógł mu mniej więcej tyle co szczęśliwy amulet założony na szyje. Rozumiem, że należy się jakaś kara ale nie popadajmy w jakieś skrajności. Według mnie drobna kara finansowa (np. 1000 zł) i jedziemy dalej.

greenoolo 
greenoolo

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2014-08-23, 21:30   

DMMA jest pochodną amfetaminy, więc działa podobnie jak ona, nie zmienia to faktu, że ktoś dał strasznie d......, z jednej strony odpukać w tym sezonie jakoś nas omija pech, może w końcu to ten sezon

Thorgal 

Wysłany: 2014-08-23, 23:14   

Speedway-Fan napisał/a:
Rozumiem, że należy się jakaś kara ale nie popadajmy w jakieś skrajności. Według mnie drobna kara finansowa (np. 1000 zł) i jedziemy dalej.

Znacie grę Sabotażysta? Nie jestem w stanie tego udowodnić, ale treść wpisów Speedway-Fana każe przypuszczać, że jest sabotażystą podającym się za osobę z Gorzowa, podczas, gdy jest kibicem Falubazu. Twoje zacięcie w obronie niewinności Dudka jest godne najwierniejszego kibica z zielonogórskiego młyna.

Natomiast gadanie działaczy z ZG, że Dudek (lub jakikolwiek dopingowy oszust) jest "ofiarą" i tak akurat się złożyło, że "padło na niego" - to zwyczajne draństwo. Ot, ktoś przypadkowo ustrzelił akurat tego, który był pod ręką i zrobił z niego winnego. Ręce opadają... Ci sami ludzie organizowali rok temu mecz Fair Play z Czewą...

Ja nie mówię, że Dudek na 100% brał to świństwo świadomie. Ja mówię, że nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować. A skoro tak, to przedmiotem dyskusji o wysokości kary powinien być FAKT wykrycia w jego organizmie niedozwolonych substancji. I gadanie typu: "na pewno nie wiedział", "to młody obiecujący zawodnik", "zdobywa medale dla Polski" pogrąża tego zawodnika jeszcze bardziej, ponieważ odwołuje się nie do merytorycznej argumentacji, a do emocji.

Wiek zawodnika nie ma znaczenia, podobnie jak jego przynależność klubowa lub dotychczasowe wyniki na torze. Kara powinna uwzględnić fakt takich, a nie innych wyników badań. I to samo bym pisał, gdyby sprawa dotyczyła zawodnika Stali. Tak po prostu się nie robi i zawodnik ma o to dbać, choćby z szacunku do kolegów z toru, którym jest winny uczciwą i równą rywalizację.

Speedway-Fan. Piszesz, że w przypadku żużlowców doping to nie ma tak wielkiego znaczenia, jak np. niedozwolony sprzęt. Bzdura. Gdyby tak było, to nie byłoby tych substancji na liście niedozwolonych środków. Co więcej, nie wiemy co ona powoduje: może otumanienie i większą brawurę, co jest niebezpieczne dla życia żużlowca i jego rywali, może szybszy refleks i skupienie, co powoduje lepsze wyjście spod taśmy, może zaś zwiększenie wydajności i siły organizmu. Nie wiem. Faktem jest, że dla wyniku MA wielkie znaczenie w jakiej kondycji znajduje się zawodnik: czy jest chory, pod wpływem alkoholu, po dopalaczach lub po biegu na 3 km. Mówienie, że ważniejszy jest sprzęt to znów - ucieczka przed odpowiedzialnością samego sportowca. To tak jakby pijany kierowca mówił, że większym zagrożeniem dla ludzi jest jego auto niż on sam. "Gópie" gadanie.

boberGW 

Wysłany: 2014-08-24, 12:29   

Generalnie szkoda mi chłopaka, choć sam jest sobie winny. Trzeba patrzeć co się je, a spalacze tłuszczu mają mnóstwo substancji nie dla zawodowych sportowców. Nie ma znaczenia czy wziął to świadomie czy też nie i dyskusja na ten temat jest irytująca. Kto złapany na dopingu kiedykolwiek powiedział, że wziął celowo? Kara go nie uniknie. Ze względu na młody wiek Patryka i jego pozycję w reprezentacji chciałbym żeby to była kara minimalna, jednak boję się, że nawet jak krajowa federacja tak postąpi to światowa federacja antydopingowa podniesie karę. Ważne, żeby Patryk wrócił do ścigania na wysokim poziomie, bo już dość zmarnowanych talentów w polskim żużlu.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Speedway-Fan 

Wysłany: 2014-08-24, 16:52   

Thorgal napisał/a:

Znacie grę Sabotażysta? Nie jestem w stanie tego udowodnić, ale treść wpisów Speedway-Fana każe przypuszczać, że jest sabotażystą podającym się za osobę z Gorzowa, podczas, gdy jest kibicem Falubazu.

Jesteś prawie tak dobry jak śledczy Seba z W11. Jestem z Gorzowa i pamiętam cie z widzenia z os. Staszica (chyba...)

Thorgal napisał/a:
Twoje zacięcie w obronie niewinności Dudka jest godne najwierniejszego kibica z zielonogórskiego młyna.

Wiedziałem że znajdą się i tacy którzy patrząc przez pryzmat nienawiści do Falubazu będą teraz czuli satysfakcje z tego że chłopaka jak i całej jego rodziny dotknął dramat. Ciekawe czy miałbyś podobne zdanie gdyby przytrafiło się to np. Bartkowi Zmarzlikowi albo komuś z twojego bliskiego otoczenia.

Thorgal napisał/a:
Co więcej, nie wiemy co ona powoduje: może otumanienie i większą brawurę, co jest niebezpieczne dla życia żużlowca i jego rywali, może szybszy refleks i skupienie, co powoduje lepsze wyjście spod taśmy, może zaś zwiększenie wydajności i siły organizmu. Nie wiem. Faktem jest, że dla wyniku MA wielkie znaczenie w jakiej kondycji znajduje się zawodnik: czy jest chory, pod wpływem alkoholu, po dopalaczach lub po biegu na 3 km. Mówienie, że ważniejszy jest sprzęt to znów - ucieczka przed odpowiedzialnością samego sportowca. To tak jakby pijany kierowca mówił, że większym zagrożeniem dla ludzi jest jego auto niż on sam. "Gópie" gadanie.

Substancja, którą wykryto u Dudka jak już wcześniej pisano może znajdować się w odżywkach takich jakie przyjmuje spora część nie tylko sportowców ale i ćwiczących rekreacyjnie osób. Gdyby powodowała otumanienie albo inne halucynacje, o których piszesz to byłaby na liście nie tyle zakazanych środków ale i jej posiadanie było karalne. Naprawdę nie wierze że jesteś aż tak "gópi" żeby wierzyć w to co napisałeś powyżej.

Podsumowując: Patryk jest młodym 21 letnim sportowcem. Obecnie jednym z najlepszych polskich juniorów. Faktem jest że miał tą substancję w sobie ale no nie róbmy z niego jak to kolega wyżej napisał kolejnego Lanca Armstronga. Mam nadzieje że ludzie zasiadający w Komisjach wezmą wszelkie aspekty pod uwagę i kara nie będzie surowa. Straciłby na tym wizerunek i tak już nadszarpnięty polskiego speedwaya.

boberGW 

Wysłany: 2014-08-24, 16:54   

W gwoli sprostowania poprzednika Patryk nie jest juniorem i ma 22 lata :-)

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Thorgal 

Wysłany: 2014-08-24, 17:28   

Wlasnie o to chodzi, ze nie powinni ogladac sie na to kim jest Patryk Dudek. Powinni ocenic powage czynu, a nie dorobek zuzlowca. Zarowno kara dla obiecujacego 22 latka z Z. Gory, jak i 35 letniego slabeusza z Gorzowa powinna byc taka sama.

kris_77 

Wysłany: 2014-08-26, 16:44   

Wg mnie doping to doping. Nie ważne czy pływasz, jeździsz na nartach czy pedałujesz. Substancja znaleziona u Dudka wspomaga fizycznie, szybciej regeneruje, poprawia refleks, wspiera intelektualnie - to chyba wystarczające wspomagacze w tej dyscyplinie sportu. Powinien zostać solidnie ukarany. 6 mcy od daty wykrycia to jakiś żart. Gdy dostanie taką karę to w styczniu 2015 mu się skończy zawieszenie, co to za kara, jak sezon trwa od kwietnia do września/października. Cały przyszły sezon BAN na starty, 100 tysięcy kary, potem odnowienie licencji i w 2016 witamy na pokładzie.

PS. W niektórych napojach energetycznych znajduje się ten środek. Więc tym bardziej brak uwagi przy spożywaniu powszechnie dostępnych produktów świadczy o braku profesjonalizmu jego samego jak i opiekunów.

PavelN11 

Wysłany: 2014-09-06, 10:55   

Nie wydaje wam się ta sprawa już trochę dziwna? Miał być werdykt w tamtym tygodniu, miał być w tym i ciągle cisza. Coś czuję, że jak będzie trzeba to możliwe, że zobaczymy Dudka już w PO, nie takie rzeczy się już w żużlu działy, a jakoś dziwnie ociągają się z ogłoszeniem kary.

Speedway-Fan 

Wysłany: 2014-09-06, 13:30   

Dziwne jest to że chłopak nie jeździ. Jestem jak najbardziej za aby Patryk dołączył do kolegów z drużyny na faze play-off.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2014-09-16, 15:40   

http://www.sportowefakty....wieszony-na-rok

smutna to historia, żeby to chłopakowi nie załamało kariery...

P4ti 

Wysłany: 2014-09-16, 15:48   

Jestem ciekawa co na to WADA? Rok to może być dla nich za mało i ta kara finansowa trochę śmieszna.. Jeżeli nie brał tego umyślnie to mam nadzieję, że czegoś to Patryka nauczy, jeżeli brał umyślnie mam nadzieję, że na przyszłość będzie postępował według zasady fair play ;-)

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2014-09-16, 23:18   

marcin_crx napisał/a:
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/468517/oficjalnie-patryk-dudek-zawieszony-na-rok

smutna to historia, żeby to chłopakowi nie załamało kariery...

Nie lubię się wypowiadać w tematach poza sportowych. Czy wziął to świadomie, czy nie tego się nie dowiemy. Jednak jest pewne, że złamał regulamin, który obowiązywał i musi ponieść karę. Według mnie ta kara jest bardzo, ale to bardzo łagodna. Ile nie pojedzie meczów w E-lidze? 12 lub 13, a na PO już wróci, czyli nie ma tragedii. Kasy za dużo też nie zapłaci. Jak dla mnie powinien dostać dyskwalifikację startów w sezonie 2015 i 16.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2014-09-17, 00:06   

Co wy się tu rozpieszczacie nad Dudkiem? Że młody? Że zdolny? Że reprezentant Polski? Że mu karierę kara złamie? To on powinien się martwić, że jest młody, zdolny i Polskę reprezentuje!!!To jego problem, że się koksu nawpierdalał. To on wiedział, co ryzykuje i co może stracić. Kilkaset tysięcy za 2015 poszło się rypać, spora sumka za nieprzejechane mecze w tym sezonie.. No cóż, nie ma zmiłuj się. Zapłacił za koks wielki czempion Armstrong, zapłaciła mistrzyni Kowalczyk, to i zapłaci Duduś. A jak brał nieświadomie, to tego sukinsyna, który mu to podał powinien publicznie przed ratuszem w Zielonej wychłostać.

lomboNET 

Wysłany: 2014-09-17, 22:52   

Mówiono, że substancja znaleziona w organiźmie Dudka znika po 3 dniach. W kuluarach mówi się, że nie tylko Dudek to zażywał tylko on akurat wpadł...

A zauważyliście, że równocześnie odkąd wybuchła DudekGate przestał jeździć Hampel?

Takie tam moje luźne obserwacje :roll:

Odpowiedz do tematu