Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal 2018
Autor Wiadomość
RAFIK 

Wysłany: 2017-09-20, 13:02   

sensowny napisał/a:
Ponoć w Stali ma jeżdzić (znaczy być) 17 letni Tim Soerensen ktoś coś słyszał ?

Tu masz wynik jego występu w DMEJ https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/711155/dmej-mamy-kolejny-zloty-medal-ale-dunczycy-i-lotysze-nas-postraszyli-relacja

sensowny

Wysłany: 2017-09-20, 13:56   

RAFIK napisał/a:
sensowny napisał/a:

Tu masz wynik jego występu w DMEJ https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/711155/dmej-mamy-kolejny-zloty-medal-ale-dunczycy-i-lotysze-nas-postraszyli-relacja

No i czego to dowodzi ? wynik taki sobie ale on ma 17 lat a Jack Holder czy Brady Kurtz po 20-21.

Tutaj np pojechał swietnie

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/687808/iversen-poprowadzil-esbjerg-vikings-do-wygranej-17-latek-przycmil-gwiazdy-holste

I mowie o tym co slyszalem moze to inwestycja w przyszlosc bo przeciez nie zawodnik do 1 skladu :-D

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-09-20, 14:22   

sensowny napisał/a:
RAFIK napisał/a:
sensowny napisał/a:

No i czego to dowodzi ? wynik taki sobie ale on ma 17 lat a Jack Holder czy Brady Kurtz po 20-21.

Tutaj np pojechał swietnie

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/687808/iversen-poprowadzil-esbjerg-vikings-do-wygranej-17-latek-przycmil-gwiazdy-holste

I mowie o tym co slyszalem moze to inwestycja w przyszlosc bo przeciez nie zawodnik do 1 skladu :-D

Właśnie o to chodzi - inwestujmy w takich chłopaków, może będziemy mieli z nich pociechę za jakiś czas. Mi się marzy od dawna abyśmy kiedyś doczekali się zawodnika pokroju Leigh Adamsa. Wiernego barwom i pewnego w swoich umiejętnościach.

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2017-09-20, 16:52   

Z młodych chłopaków warto inwestować w Duńczyków. Są z bogatego państwa, mają zamożnych rodziców i stać ich na dobrej klasy sprzet na początku kariery (w przeciwieństwie np. do Ruskow). Wśród Dunów wyróżnia się Fredrik Jakobsen (Poznań), Mikkel B.Andersen (bez klubu) i Tim Soerensen. Do tego jest nieco starszy Thomsen. Wśród młodych wyróżniają się Australijczycy: Fricke, Kurtz i J. Holder oraz Anglik Lambert. Jeśli chcemy młodych, to tylko z tej grupy.

Mocno o duet ze Stali: Pawlicki i Iversen zabiegać będą w Toruniu. Tam jak wejdzie przepis o rezerwowym do 25 lat, to pewnie na to miejsce będą szykować Przedpełskiego i będą mieli miejsce dla krajowego seniora, a o takiego nie jest łatwo na rynku. Najłatwiej będzie im wyciągnąć właśnie Przema. Również będą szukaćlidera, kogoś za Jepsena Jensena i Termiński majac kase i pamietajac finał z 2016 roku i to jak im wyciagneliśmy Vaculika będzie chciał się nam odwdzięczyć.

Iversem dp tej pory był lojalny wobec Stali, jednak czy nie będzie chciał poszukać nowych wyzwań? Wydaje się dla niego jest to ostatni dzwonek. Chociaż liczę na to, że zostanie.

Pewny jest u nas trzon drużyny: Zmarzlik, Vaculik i raczej Kasprzak. Liczę na to, że mimo wszystko Iversen zostanie z nami. Jednak trzeba szykować się na dwa różne warianty.

Jeśli pozwoli odejśc Pawlickimu, to potrzeby będzie nam Polak. Tutaj kandydatura może być jedna: Szymon Woźniak. Do Wrocławia ma pewne pretensje za początek sezonu, kiedy musiał siedzieć na ławie. Tor w Gorzowie mu pasuje i myślę że moglibyśmy go wyciągnąć z Wrocławia, osłabiajac ich jednocześnie. Do tego na rezerwę brałbym młodego Lamberta lub Jakobsena z Poznania.

1. Vaculik
2. Iversen
3. Woźniak
4. Zmarzlik
5. Kasprzak
6. Karczmarz
7. Czerniawski/Szczotka
8. Lambert/Jakobsen

PS Jeśli numer 8 nie miałby ograniczenia (jedynym byłby wiek maks 25 lat), to w trudniejszych wyjazdach, dawałbym pod ten numer Zmarzlika. Miejmy nadzieję, że tylko taktycznie zostałby on odpowiednio rozprowadzony i wykorzystany do maksimum, nawet w 6 biegach.

2 Opcja) W przypadku odejścia Iversena dogadałbym się z Mrozkiem i wypożyczył Fricke, który nie będzie się palił do jazdy w 1 lidze. W zamian możemy im wypożyczyć na stałe Nowackiego na 2 lata, a dobry junior w tych czasach jest w "cenie", a także namówić Linusa, aby startował u Mrozka.

1.Vaculik
2. Fricke
3. Woźniak
4. Zmarzlik
5. Kasprzak
6. Karczmarz
7. Czerniawski/Szczotka
8. Lambert/Jakobsen

Skład z Fricke (w przyszłym roku 22 lata), Woźniakiem (25 lat) i młodym, perspektywicznym zawodnikiem zagranicznym na juniorce który miałby miejsce w składzie, gdy Bartek w trudniejszych meczach szedłby pod numer 8 byłby petardą. Jedynie Fricke mógłby ukoić łzy po stracie Ivera, który młodszy już nie będzie.

Tak jak pisałem. Priorytety dla Stali w tym okienku transferowym: Woźniak lub Fricke (ewentualnie ich dwóch) oraz utalentowany rezerwowy (Lambert lub Jakobsen)

bolo73 

Wysłany: 2017-09-20, 17:05   

Iver mocno rozmawia z Częstochową, która ma też zakusy na Kasprzaka...karuzela spekulacji na dobre ruszyła.

As17 

Team: stal
Wysłany: 2017-09-20, 18:01   

Jakoś nie trafia do mnie ze iversen potrzebuje wyzwań przecież on nigdzie klubów nie zmienia chyba ze musi albo ktoś go robi w konia. Na szczęście ma chłop głowę na karku i wie dobrze co ma robić.

Tak nic nie zawdzięczamy Pawlickiemu robi chłop swoją robotę raz gorzej raz lepiej i raczej u nas nie zostanie ale to nie znaczy ze jest gorszy od innych wymienianych tu polskich wzmocnień. Zresztą Pawlicki to wciąż młody zawodnik i jeszcze wiele może w żużlu znaczyć w końcu jeszcze 3 lata temu nikt by nie postawił złamanego grosza na Doyla a teraz każdy pieje z zachwytu jaki wielki zawodnik. Wiem ze większość żużlowców to najemnicy wiec niema sensu wychowywanie jakiś młodych Angoli dunow czy innych ruskich bo my z tego nic nie mamy dadzą lepsza kasę pójdą dalej. Jak ktoś w wieku 17lat to tylko chłopaki ze stali oni jako jedyni mogą tu zostać i znaczyć coś dla klubu.

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-09-21, 06:58   

My tu pitu pitu o młodych perspektywicznych zawodnikach a tym czasem Zmora przyznaje że interesuje go Nicki... :-/

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2017-09-21, 08:12   

mazinho napisał/a:
Z młodych chłopaków warto inwestować w Duńczyków. Są z bogatego państwa, mają zamożnych rodziców i stać ich na dobrej klasy sprzet na początku kariery (w przeciwieństwie np. do Ruskow). Wśród Dunów wyróżnia się Fredrik Jakobsen (Poznań), Mikkel B.Andersen (bez klubu) i Tim Soerensen. Do tego jest nieco starszy Thomsen. Wśród młodych wyróżniają się Australijczycy: Fricke, Kurtz i J. Holder oraz Anglik Lambert. Jeśli chcemy młodych, to tylko z tej grupy.

Tylko zawodnicy z ligowego TOP-u gwarantują solidną zdobycz punktową.
W/w zawodnicy mogą się sprawdzić w I,II lidze ale nie w ekstralidze,
gdzie na eksperymenty nie ma czasu,bo przegrasz 2-3 mecze i zaczyna się
walka o ligowy byt - vide GetWell.
Co pokazały ostatnie mecze w Gorzowie kibic jest wybredny i interesuje go
tylko walka o złoto,inaczej frekwencja mocno spada i koło się zamyka.
Samo załatanie dziury po Pawlickim może być dużym problemem,bo rynek
dobrych zawodników jest szczupły,a już polaków to szczególnie.
Gdyby do tego jeszcze doszedł Iversen,to zarząd miałby mega problem.
Trzeba pamiętać że nie każdy zawodnik da się przekonać do zmiany klubu
szczególnie gdy jeżdzi w nim 2-3 lata i jest mu w nim dobrze.
Niektórzy piszą że Woffi,Safudinov,Wożniak...
Woffi już sie dogadał z WTS,a dwaj pozostali też są raczej nie do wyjęcia.

grochu_92 

Wysłany: 2017-09-21, 09:40   

Wypowiedź o Nickim to początek gier transferowych. A co do Iversena i jego przywiązania. Proponuję cofnąć się do poprzedniego okienka. Gdy wzięliśmy z Torunia Vaculika od razu Toruń przyszedł po Iversena. I tylko szantaż kontraktowy spowodował, że Niels w tym roku jeździł w Gorzowie.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2017-09-21, 09:44   

I właśnie dlatego myślę, że Toruń wyrwie nam Iversena - mają wszystko by go przekonać. Piękny stadion, stabilność finansową oraz to czego w Gorzowie może mu brakować - STATUS MEGA GWIAZDY :)
Wczoraj przy browarze kolega powiedział mi, że PUK-a nie utrzymają, Iversen chce odejść i w zarządzie wszyscy o tym wiedzą.

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-09-21, 09:50   

GM napisał/a:
My tu pitu pitu o młodych perspektywicznych zawodnikach a tym czasem Zmora przyznaje że interesuje go Nicki... :-/

Eee tam... Nie słuchajmy takich bajań. Widać wyraźnie, że we wszystkich mediach jesteśmy drużyną, z której może niewiele zostać po okresie transferowym. Moim zdaniem świadczy to o tym, że: po pierwsze - mamy dobrym zawodników, których każdy chciałby mieć, a po drugie - "redaktory" uważają, że źle się u nas dzieje. W tej sytuacji nie dziwię się Zmorze, że puszcza takiego szczura medialnego. Najpoważniejszym zadaniem dla zarządu będzie zatrzymanie trzonu, któremu kończą się kontrakty. Jeśli chodzi o Ivera to myślę, że te pogłoski o odejściu to myślenie życzeniowe piszących. W zeszłym sezonie też były takowe i co? Nic. Podziękowano Zagarowi, ściągnięto Martina, przedłużono kontrakty i tyle w temacie. Po cichutku trzeba robić swoje, a dla wk...wienia przeciwników puszczać takie ploty vide Pedersen
Je...ał ich pies!!!"

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2017-09-21, 11:37   

miszarus napisał/a:
I właśnie dlatego myślę, że Toruń wyrwie nam Iversena - mają wszystko by go przekonać. Piękny stadion, stabilność finansową oraz to czego w Gorzowie może mu brakować - STATUS MEGA GWIAZDY :)

Dlatego w finale 1 ligi trzymam kciuki za Gdańsk, a w barażu liczę, że na długich torze Tarnów zmiecie Toruń i Termiński obudzi się w 1 lidze i wszystkiego jego plany transerowe wezmą w łeb :). Gdańsk, czy Tarnów (jak Azoty mocniej sie nie wlacza) nie beda mialy tyle finansowych argumentów, co Toruń.

mariano901229 

Wysłany: 2017-09-21, 12:19   

mazinho napisał/a:
miszarus napisał/a:

Dlatego w finale 1 ligi trzymam kciuki za Gdańsk, a w barażu liczę, że na długich torze Tarnów zmiecie Toruń i Termiński obudzi się w 1 lidze i wszystkiego jego plany transerowe wezmą w łeb :). Gdańsk, czy Tarnów (jak Azoty mocniej sie nie wlacza) nie beda mialy tyle finansowych argumentów, co Toruń.

No ja już czytałem, że Fricke jest przymierzany ostro do Torunia, do gdzie oni tego PUKa wstawią ? Hancocka zostawią. Zostają Holder i Jensen. Patrząc na to, że będą chcieli mieć Jacka to Holderów muszą mieć w pakiecie. Jensen miał całkiem udany sezon. Nie napalałbym się, na to, że Toruń chciałby wyrwać Iversena. Frątczak raczej będzie budował skład młodych gniewnych wyłączając biel uśmiechu Hancock'a.

grochu_92 

Wysłany: 2017-09-21, 12:26   

Trzeba mieć świadomość, że conajmniej jeden zawodnik nas opuści, prawdopodobnie Przemek, który zastąpi Kildemanda i zyska kontakt z Bratem oraz bliskość na stadion. Z Iversenem może być różnie i manewr z poprzedniego okienka tym razem może nie przejść. Nie wiadomo też jak wygląda sytuacja klubu po mizernej frekwencji na derbach, a także i w półfinale szału nie było. Zawodnicy coraz mniej chętnie zmieniają otoczenia i na rynku niestety nie widać zawodnika, który gwarantował by stabilizację i pewien poziom. To może być bardzo trudne okienko, z postawieniem na ryzyko pt. A może odpali. Osobiście w momencie odejścia w/w dwójki zaryzykowałbym powrót MJJ lub transfer Fredki, zaś z Polaków Kacper Gomólski, który jakieś doświadczenie z ekstraliga miał. Szymon Woźniak czy inni mogą być nie do ruszenia zwłaszcza po sukcesie z tego sezonu. Opcje typu Hampel raczej też bym wrzucił w sfere marzeń. Przeczuwam sezon przejściowy na spokojne utrzymanie, a przy dobrych wiatrach pokuszenie się o PO. Ponad połowa zespołów będzie szukać wzmocnień, zapowiadają walkę o PO i może dojść do mocnego licytowania. Warto działać alternatywnie i budować sobie szybko pozycje przed konkurencja. Bo wyścig zbrojeń będzie w tym okienku bardzo agresywny.

mariano901229 

Wysłany: 2017-09-21, 12:35   

grochu_92 napisał/a:
, zaś z Polaków Kacper Gomólski, który jakieś doświadczenie z ekstraliga miał.

Jak mamy ściągać taki "rajderów" to proponuję już jazdę swoimi juniorami.

Matju 

Team: Łaguta Racing
Wysłany: 2017-09-21, 15:12   

Nie czytałem dokładnie całego tematu, ale zauważyłem, że niektórzy zastanawiają się kogo ściągnąć pod numer 8. Dla mnie jest to kompletnie niezrozumiałe. Numer 8 powinien należeć do naszych juniorów - Alana czy Kamila. Koniec kropka.

Thorgal 

Wysłany: 2017-09-21, 19:09   

W sumie racja. Jesli masz dobrego juniora na Ew.zmiane za seniora to nr 8 może byc plastronem o ile ktos chce zaoszczędzić.

PiratMagnus

Wysłany: 2017-09-21, 19:27   

Również od bliskiej osoby związanej z Iversenem wiem, że jest jedną nogą w Toruniu.

mariano901229 

Wysłany: 2017-09-21, 20:49   

PiratMagnus napisał/a:
Również od bliskiej osoby związanej z Iversenem wiem, że jest jedną nogą w Toruniu.

To samo było rok temu. Już wszyscy tam witali PUKa. Na forum toruńskim ktoś napisał, że dali PUKowi ofertę nie do odrzucenia. W moim mniemaniu to pewno taką wysyłają połowie zawodników z ligi by ktoś chciał u nich jechać, więc spokojnie do tych rewelacji. Zgaduje jednak, że PUK może chcieć zmienić otoczenie, ale czy Toruń to taki dobry kierunek ? Rok temu mieli budżet jeden z największych w lidze, ale wcale nie wzięli nikogo większego papcia Hancock ich robił w ciula pół okresu transferowego. Przypadek ?

Thorgal 

Wysłany: 2017-09-21, 23:29   

Torun musi sie najpierw utrzymać.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-09-22, 12:24   

PiratMagnus napisał/a:

Mam tylko nadzieję, że zarząd kiepską polityką transferową nie zapewni nam emocji jak w sezonie 2013 kiedy to zatrudniono Nermarka i Gapińskiego, a zespół przegrał pierwsze 4 mecze...

sensowny

Wysłany: 2017-09-22, 12:43   

Matju napisał/a:
Nie czytałem dokładnie całego tematu, ale zauważyłem, że niektórzy zastanawiają się kogo ściągnąć pod numer 8. Dla mnie jest to kompletnie niezrozumiałe. Numer 8 powinien należeć do naszych juniorów - Alana czy Kamila. Koniec kropka.

W sumie racja. Zero kwasów (bo rezerwowy chce jeżdzić jakby był to jakiś klasowy zawodniki) a młody złapie doświadczenie "tylko" przebywając w parkingu i podglądając wszystko od kuchni będac przebranym w kevlar i gotowym do jazdy w każdej chwili ;-)

marcin_crx napisał/a:

Mam tylko nadzieję, że zarząd kiepską polityką transferową nie zapewni nam emocji jak w sezonie 2013 kiedy to zatrudniono Nermarka i Gapińskiego, a zespół przegrał pierwsze 4 mecze...

Kiepska polityka może być związana z brakiem finału (straty z biletów,eligi,sponsorów) czyli krótko mówiąc $$$$

Pozatym wie ktoś jak wygląda spłata kredytu ? kiedy się kończy

mariano901229 

Wysłany: 2017-09-22, 12:55   

sensowny napisał/a:

Kiepska polityka może być związana z brakiem finału (straty z biletów,eligi,sponsorów) czyli krótko mówiąc $$$$

Poza tym wie ktoś jak wygląda spłata kredytu ? kiedy się kończy

Mamy budżet w tym roku ponad 10 mln, najwyższy ze wszystkich klubów. Nawet jeżeli będziemy mieli ciut mniejszy w przyszłym to wątpię byśmy spadli z TOP4 ligi jeżeli chodzi o wielkość finansów. Dlatego nie obawiałbym się o Nermarki i tego typu wynalazki. Z drugiej jednak strony rynek w tym roku będzie bardzo ograniczony - brak klasowych zawodników, niechęć do zmian barw klubowych.

sensowny

Wysłany: 2017-09-22, 13:13   

mariano901229 napisał/a:

Mamy budżet w tym roku ponad 10 mln, najwyższy ze wszystkich klubów. Nawet jeżeli będziemy mieli ciut mniejszy w przyszłym to wątpię byśmy spadli z TOP4 ligi jeżeli chodzi o wielkość finansów. Dlatego nie obawiałbym się o Nermarki i tego typu wynalazki. Z drugiej jednak strony rynek w tym roku będzie bardzo ograniczony - brak klasowych zawodników, niechęć do zmian barw klubowych.

Wiesz takie pisanie nie wiele mówi bo pytan jest wiele

Czy ten budzet wliczał kase za finał ?
Czy ten budzet byl przygotowany na mala ilosc kibicow z falubazem
Co z ratami za kredyt (700 tys rocznie)

Szkoda ze nigdzie nie mozna dostac ,zobaczyc jak to w rzeczywistosci wyglda bo Ostafinski jest malo wiarygodny

Ja osobscie sie smieje jak jakis dziennikarz podaje Falubaz 9,Stal 10,Torun 8 bo to skladowa wielu rzeczy

-------------------------------------

Ale oni mieszają z tym rezerwowym. Miał byc zawodnik do lat 25 a bedzie do 21 jak podaje PS. Ciekawe czy to wersja ostateczna

i teraz pytanie czy szukac młodego obco czy dawać Szczotke po 8/16

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2017-09-22, 13:34   

Puk był z wizytą/ami w Toruniu, kontrakt ugadany, jeśli Irek nie zrobi wałka jak w zeszłym sezonie, to już można szukać zastępcy. Ja bym brał Crispiego.

Odpowiedz do tematu