Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VII kolejka sezonu 2018: Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
Danonek920

Wysłany: 2018-05-27, 17:55   

Zgadza się, Wrocek jest piekielnie silny. Nie mają żadnego słabego punkty, a jak im nie idzie to z rezerw puszczają Drabika i Fricka. Ponadto Woffinden i Janowski to absolutny top żużla na tą chwilę, wspomagany jeszcze przez solidnego Milika . Nam cel minimum czyli top 4 raczej się uda zrealizować , a to już sukces jest w tym sezonie. Piękny mecz dzisiaj nasi pojechali. Transfer Walaska to był strzał w 10 w naszej sytuacji, chociaż pragnę też zauważyć, że Ljung jedzie sezon życia i szkoda, że jakoś się z nim nie dogadali. Niektórzy piszą, że gdyby dzisiaj był Vaculik to byłby pogrom, moim zdaniem wynik byłby podobny :)

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2018-05-27, 17:57   

Bravo.Walas pojechał wielki mecz,w dodatku z podtekstem.
Kasprzak też nieżle porozstawiał Dudka w 13 biegu.
Widać u niego zwracanie uwagi na kolegę,czego czasami w większości
brakuje Zmarzlikowi.
Nie bez powodu Karczmarz powiedział że woli jechać z Kasprzakiem
niż Bartkiem, bo Krzysiek obejrzy się,popatrzy na kolegę.
Bartek wiadomo jest liderem,ale już dawno powinien zrozumieć że
sam meczu nie wygra,choćby wygrywał wszystkie biegi.
No i Chomski powinien być bardziej stanowczy.
Stal to nie tylko Bartek.

P.S -Stal zrobiła dzisiaj małą dziurkę w burcie Falubazu.Ciekawe czy Skórnicki
zdoła ją zalatać,czy czeka ich los przysłowiowego Titanica.

leszek 

Wysłany: 2018-05-27, 19:33   

Bardzo ladny mecz w wykonaniu naszych . Obraz troszke psuja biegi nominowane szkoda przegrania ich 10-2 . Dobrze ze mecz roztrzygnol sie wczesniej . Moze to rozluznienie - nie wiem .
BRAWO PANIE WALASEK ! Czapkie z glowy sciagam i klaniam sie po pas . Grzesiek to nasz ojciec zwyciestwa wedlug mnie .
Slabo natomiast mlodziezowcy . Gdzies przed sezonem czytalem na forum , ze jestesmy 2 sila na tym biegunie . Niestety NIE . O ile Kaeczmarz coś tam jedzie to Szcztka , a przede wszystkim Czerniawski jedzie totalny piach .

23matys 

Wysłany: 2018-05-27, 19:46   

Wydaje mi się że nasi młodzi nie mają klasowego sprzętu zresztą u nas w tym elemencie nigdy nie było dobrze ,Zgardziński jest słaby ale ma szybki sprzęt więc jak start wygra to pojedzie ,a nasi na tych pierdziawkach to sobie mogą w lidze juniorów pojezdzić ,może się mylę ale takie jest moje przypuszczenie ,szkoda że marnuje się w ten sposób ich talent :(

Heavyman 

Wysłany: 2018-05-27, 21:12   

A tak tylko na marginesie. Apropos naszej wymiany Przemka na Szymona...

IMG_20180527_220835.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 51,77 KB

Thorgal 

Wysłany: 2018-05-27, 21:15   

Wymiana Iwera na Valasa to biznes roku!

Ten mecz ustawia tabele na dwie części. Falubaz z Tarnowem i GKM walczy o utrzymanie.
My z Czewa o 3 miejsce.

Po powrocie Vacula NIE MA innej opcji jak Bartek na nr 8/16.
I wskakuje za slabo jadących seniorów.

Teppis 
_________

Team: SG
Wysłany: 2018-05-27, 21:34   

Heavyman o co Ci chodzi? O to że ta zmiana nie jest wcale taka widoczna? Odpowiedz, a ja Ci powiem dlaczego się mylisz.

mariano901229 

Wysłany: 2018-05-27, 21:36   

Thorgal napisał/a:

Po powrocie Vacula NIE MA innej opcji jak Bartek na nr 8/16.
I wskakuje za slabo jadących seniorów.

Przecież ten temat był już wałkowany miliard razy, Stasiu się wypowiedział i Bartek też. Zakończmy już to.

Co do meczu brawo, brawo. To jest drużyna. Szkoda tych nominowanych, ale nie mam pretensji o to. Taki wynik brałbym w ciemno. Wróci Vacul i jesteśmy mega silni. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie nawet wygrać w Częstochowie, która dzisiaj jechała przeciętnie i wygrali ledwo ledwo z Toruniem. Jeżeli pojadą na podobnym poziomie możemy powalczyć.

Stachu to ma jednak nosa. Rozsądnym byłaby zmiana Linusa w 4 serii za Karczmarza, ale nie Stachu go zostawił i co i 5-1 :D.

Teppis napisał/a:
Heavyman o co Ci chodzi? O to że ta zmiana nie jest wcale taka widoczna? Odpowiedz, a ja Ci powiem dlaczego się mylisz.

Mu raczej chodzi jaki to świetny transfer. Woźniak na dzień dzisiejszy jest lepszy, tańszy i nie jedzie w GP same plusy.

Heavyman 

Wysłany: 2018-05-27, 22:49   

I jeszcze tylko dodam że według mnie forma Szymona ma tendencję zwyżkową, a Pawlickiego raczej zniżkową. Do tego Szymon jest młodszy i chyba bardziej pracowity i ambitny...
Poza tym raczej mało kto wierzył przed sezonem że Szymon mógłby załatać dziurę po Iversenie i raczej wszyscy zastanawiali się czy będzie w stanie chociaż zbliżyć się do poziomu Pawlickiego. Dziś chyba już nikt nie snuje takich rozważań :-)
Teppis, dlaczego się mylę? :-)

Thorgal 

Wysłany: 2018-05-27, 22:55   

Chomski może sie wypowiadal o rezerwie Bartka PRZED świetnymi wynikami Walasa. Pewnie myślał, ze tematu nie ma bo Walas to zapchajdziura na pare meczy. Nikt rozsądny po dzisiejszym meczu nie powie ze tematu nie ma. Odsuwanie od składu Linusa lub Walasa i trzymanie Szczotki na nr 16 to byłby idiotyzm.

Linus to ciekawy zawodnik. Chłopak gwiazda nie będzie ale ma potencjał i potrafi wystrzelić.

yellow-blue

Wysłany: 2018-05-28, 07:16   

Thorgal napisał/a:
Chomski może sie wypowiadal o rezerwie Bartka PRZED świetnymi wynikami Walasa.

Nie. Chomski wypowiadał się na ten temat przed sezonem, więc nie rób sobie nadziei. Mogę się założyć o butelkę whisky, że do końca rundy zasadniczej nie będzie żadnej rezerwy dla Bartka. Ewentualnie może w PO pomyśli o takim rozwiązaniu, ale też wątpię.

Thorgal 

Wysłany: 2018-05-28, 09:32   

yellow-blue napisał/a:

Nie. Chomski wypowiadał się na ten temat przed sezonem,

A więc jednak PRZED wynikami Walaska. Jeśli po powrocie Martina zamiast Walasa lub Linusa w ósemce będzie Szczotka, to będzie to koniec resztek szacunku dla trenera Chomske'ya.

A Bartek jest zawodnikiem, a nie menagerem. Jesli będzie marudził, że jedzie z nr 8/16, to trzeba bedzie mu przypomnieć jego powołanie i kompetencje.

[ Dodano: 2018-05-28, 11:06 ]
PS. Taką refleksję mam po wczorajszym meczu Falubazu ze Stalą.

1. Transmisje z nSport z żużla są mega-profesjonalne. Widać znajomość tematu, fajnie zagospodarowane przerwy, świetny komentarz Dryły... Pamiętacie czasy w latach 80/90, gdy marzyliśmy o jakimś choćby jednym żużlu w roku w TV publicznej?

2. Kolejnym plusem transmisji jest jakość sędziowania. Byłem mega zachęcony, gdy sedzia na meczu w ZG po upadku Protasa zastanawiał się chyba 5 minut nad decyzją. Dlaczego? Bo była to mega trudna decyzja oraz dlatego, że wszystko było nagrane i gość wiedział, że zła decyzja będzie oznaczała konsekwencje dla niego. Oczy Demskiego wszystko widzą! Kiedyś może taki sedzia może poddałby się presji widowni, gospodarzy. Teraz nie widzę takich sytuacji. Sędziowie nie boją się presji, mają jaja. Owszem, popełniają błędy, ale raczej nie wynika to z gospodarskiego sędziowania.

Zatem za wykluczenie Protasa wczoraj należą się sędziemu ogromne brawa! Nie za to, że wykluczył Falubaza, a nie Bartka, ale dlatego, że rzetelenie zanalizował ciąg zdarzeń, który doprowadził do tego upadku. Bez VIDEO byłoby to niemożliwe.

3. Nasza wczorajsza wygrana dzieli tabelę na 2 grupy: Leszno, Wrocław, Czewa, my. I reszta drużyn walczących o utrzymanie. Nas widzę na 3 miejscu po sezonie zasadniczym i półfinał z Wrockiem. Falubaz zaś będzie walczył o utrzymanie z GKM i Tarnowem.

4. Wymiana Walaska za Iwersena to dla nas biznes roku! :))))

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-05-28, 10:34   

Fantastyczna postawa naszego zespołu! Wielkie brawa dla całej drużyny - przede wszystkim za team spirit! Widać, że ten zespół ma jaja i chce walczyć o jak najlepszy wynik w tym sezonie!

Przetrwaliśmy najtrudniejsze chwile i zrobiliśmy swoje - mamy mega ważne dwa oczka i jesteśmy praktycznie na 100% w Play-Off. Kłopot ma Falubaz, bo teraz zaczyna się ich walka o przetrwanie.

Postawa Walaska - po prostu klasa sama w sobie.

Dochodzi nam za chwilę Martin i mamy naprawdę paczkę, która może jeszcze sporo namieszać. Jestem naprawdę szczęśliwy z tego co widziałem wczoraj na torze.

PS. Zobaczcie jaki chichot losu - Toruń tuła się w dole tabeli, a dwaj zawodnicy których oddali bez żalu - Walasek i MJJ wczoraj byli kluczowymi zawodnikami swoich zespołów.

PS2. Niestety, ale wczoraj w ZG widziałem coś czego dawno nie byłem świadkiem - w stronę Bartka i KK poleciały dwie butelki i okulary.

PS3. Zaczynam sobie uświadamiać jak ciężką sytuację ma Falubaz: Gorzów wyjazd, Wrocław dom, Toruń wyjazd, Leszno dom, Częstochowa wyjazd, Grudziądz wyjazd, Tarnów dom. Jak wszystko pójdzie nie po ich myśli to mogą wygrać tylko jeden mecz i zdobyć bonus w Grudziądzu i ew. w Toruniu. To był dało 5 punktów do końca sezonu + 4 które mają = 9. Tak złej sytuacji nie ma nawet GKM, Falubaz jako jedyny przegrał dwa mecze u siebie. Pytanie czy nie polecą?

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-05-28, 12:00   

marcin_crx napisał/a:

Postawa Walaska - po prostu klasa sama w sobie.

Pomijając ilość zdobytych przez niego punktów (dla mnie szok!!!) to z wielką przyjemnością patrzę na jego jazdę na torze. To w jaki sposób współpracuje z kolegą z drużyny powinno puszczać się szkółkowiczom i nie tylko (vide Bartek), a już biegi z KK w szczególności. Widać, że obaj wiedzą doskonale o co chodzi w jeździe parą i przejść przez taką zaporę na torze jest niezwykle trudno każdemu przeciwnikowi
Je...ał ich pies!!!"

mariano901229 

Wysłany: 2018-05-28, 13:15   

Thorgal napisał/a:
yellow-blue napisał/a:

Nie. Chomski wypowiadał się na ten temat przed sezonem,

A więc jednak PRZED wynikami Walaska. Jeśli po powrocie Martina zamiast Walasa lub Linusa w ósemce będzie Szczotka, to będzie to koniec resztek szacunku dla trenera Chomske'ya.

Stachu się broni wynikami, a takie stwierdzenia za monitora są mega słabe. To chociaż zadzwoń do audycji jak jest radiu i mu powiedz, że stracisz szacunek do niego, a nie.

Nie będzie Bartka na rezerwie do końca rundy zasadniczej i to jest pewne nie jest istotnym czy to dobra czy zła decyzja. Argumentował to Stachu chyba nawet wielokrotnie i ja to kupuje. Póki co rezerwowy wprowadza więcej złego niż dobrego w atmosferze. To jest rozwiązanie świetne do managera żużlowego można sobie ściągnąć i grać.

Tego jokera powinniśmy sobie zostawić na PO i wierzę głęboko jeżeli sztab uzna to za dobre rozwiązanie np. w finale to Bartek wyląduje pod tą 8/16.

Danonek920

Wysłany: 2018-05-28, 13:41   

Stracić szacunek do Chomskiego? Nie wiem czemu tak piszesz, ale według mnie Chomski to na prawdę dobry trener, który ma ogromne doświadczenie, jest bardzo przywiązany do Stali, wie jak przygotować tor pod zawodników i ma autorytet u zawodników. Dodatkowo sam był żużlowcem i tym ma przewagę nad takimi Frątczakami , Kryjomami czy Dymkami, którzy tylko zgrywają ekspertów ,a sami nie liznęli prawdziwego żużla. Wiadomo Stanleyowi zdarzają się czasami błędy taktyczne w czasie meczu, ale według mnie w ogólnym rozrachunku wychodzi na plus. Ja nie wiem co wy się tak uparliście na tego Zmarzlika pod 8... nie bierzecie w ogóle pod uwagę , że jadąc z tego numeru dużo ciężej jest się spasować z torem i Zmarlzik wcale nie musi już robić samych "3". Druga sprawa sam Zmarzik i Chomski mówią, że nie ma takiej opcji to po co to wałkować 1000 razy znowu? . Co do Walaska to można go nie lubić, ale ten transfer w naszej sytuacji to była najlepsza możliwa opcja. Kontraktowany był jako zapchaj dziura, a Wygrał nam już 2-3 mecz w tym sezonie, świetnie się spisuje zwłaszcza u siebie gdzie leje Linusa. Chciałbym jeszcze napisać moją jedną refleksje ,która może się wydawać trochę kontrowersyjną. Kontuzja Vaculika bardzo pomogła Woźniakowi i Walaskowi, bo dzięki temu ich pozycja w zespole mocno urosła, mogli jeździć sporo biegów i złapać pewność siebie.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-05-28, 13:46   

Szkoda tylko, że po powrocie Martina jak Bartek zostanie w podstawowym zestawieniu będzie trzeba zrezygnować z kogoś z dwójki Linus/Walasek. Tak naprawdę i jeden i drugi ma przebłyski i trudno powiedzieć, który na dany moment będzie lepszy.

yellow-blue

Wysłany: 2018-05-28, 13:58   

Linus niby ma te przebłyski, ale szczerze mówiąc to ja już czasem nie mogę patrzeć na jego nieporadność. Chociaż u siebie ogarnąłby się, a on nawet nie potrenuje, a potem wozi ogony i wywala bez sensu przeciwników. Przyda mu się odpoczynek.

GM 

Wysłany: 2018-05-28, 13:59   

Dla mnie Walasek ma jedną ważną przewagę nad Linusem - doświadczenie. I to widać, bo potrafi szybko wyciągać wnioski. Walaskowi by się dopasować w jakimś stopniu do toru wystarczy 1 bieg, Linusowi zajmuje to dłużej, często budził się dopiero pod koniec spotkania.

mariano901229 

Wysłany: 2018-05-28, 13:59   

marcin_crx napisał/a:
Szkoda tylko, że po powrocie Martina jak Bartek zostanie w podstawowym zestawieniu będzie trzeba zrezygnować z kogoś z dwójki Linus/Walasek. Tak naprawdę i jeden i drugi ma przebłyski i trudno powiedzieć, który na dany moment będzie lepszy.

A co w sytuacji kiedy wszyscy dobrze jadą ? 1 seria, 2 seria. Wszyscy mają w okolicach 2,2 lub 1,3. Kogo zmieniamy Bartkiem i za co ?

Thorgal 

Wysłany: 2018-05-28, 14:11   

Falubaz przegrał ten mecz już przed 1 biegiem.

Jak zobaczyłem ich oprawę, to byłem w szoku: "Nie wynik, nie tabela - dla nas liczy się atmosfera".

Rozumiem, że atmosfera jest ważna, szczególnie dla pań. Dla mężczyzn jednak rywalizacja sportowa oznacza szlachetność i walkę o zwycięstwo. Kibice z ZG wysłali sygnał do zawodników: "najważniejsze, by było nam miło. Choćby w I lidze."

No i zawodnicy postarali się to zrealizować. Mecz w fajnej, ciepłej atmosferze i wynik do przodu dla Stali. Każda ze stron może być zadowolona. Falubaz z atmosfery, my z wyniku! :)

[ Dodano: 2018-05-28, 15:24 ]
mariano901229 napisał/a:

A co w sytuacji kiedy wszyscy dobrze jadą ? 1 seria, 2 seria. Wszyscy mają w okolicach 2,2 lub 1,3. Kogo zmieniamy Bartkiem i za co ?

To proste. Od początku Chomski mówi: Bartek od pierwszego startu jedzie za Linusa. Jeśli w trakcie zawodów okaże się, że jakiś senior zaczyna wozić 0,0 lub 1,0 itp. to Bartek wskazuje za niego, a Linus jedzie 2-3 biegi wg programu.

Lepsza taka opcja niż mówienie Linusowi: "spadaj". Mówienie mu "spadaj" jest bez sensu, bo może mieć akurat lepszy dzień niż np. Walasek. Lepiej więc obu mieć dostępnych i wybrać lepszego.

mariano901229 

Wysłany: 2018-05-28, 14:53   

Thorgal napisał/a:

[ Dodano: 2018-05-28, 15:24 ]
mariano901229 napisał/a:

Lepsza taka opcja niż mówienie Linusowi: "spadaj". Mówienie mu "spadaj" jest bez sensu, bo może mieć akurat lepszy dzień niż np. Walasek. Lepiej więc obu mieć dostępnych i wybrać lepszego.

Za to jak mu powiesz "wiesz co Linus ładuj się przygotuj sprzęt ze Szwecji 7 godzin, może Ci damy pojeździć, a może nie... może zarobisz, a moze nie...". No k*** będzie biegał w kółko z zachwytu :lol:

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-05-28, 15:10   

Też nie wiadomo jeszcze jak z kasą w takim przypadku. Trzeba zapłacić za przyjazd i jednemu i drugiemu, nie wiadomo jak z budżetem.

Jeszcze jedna sprawa - pytanie jak z kontraktem Linusa, bo jeżeli ma gwarancję startów to leżymy lub faktycznie nie ma innej opcji niż Bartek pod rezerwą.

GM 

Wysłany: 2018-05-28, 15:23   

W żużlu niestety nie ma sentymentów - jesteś słabszy ława. Szkoda że na memoriale nie ma Linusa byłoby fajne porównanie - taki test przydatności dla drużyny - ostatnia szansa dla Linusa by potwierdził w rywalizacji swoją wyższość względem Walaska. Bo tę rywalizację niestety wyraźnie ostatnio przegrywa. I jeśli na rewanż wróci Vacul to więcej szans na pokazanie się Linus nie dostanie. Chyba że Walaska dosięgnie jakiś kryzys lub kontuzja któregoś z zawodników. Można go dać pod 16 i to by nie była głupia opcja.

mariano901229 

Wysłany: 2018-05-28, 15:36   

GM napisał/a:
W żużlu niestety nie ma sentymentów - jesteś słabszy ława. Szkoda że na memoriale nie ma Linusa byłoby fajne porównanie - taki test przydatności dla drużyny - ostatnia szansa dla Linusa by potwierdził w rywalizacji swoją wyższość względem Walaska. Bo tę rywalizację niestety wyraźnie ostatnio przegrywa. I jeśli na rewanż wróci Vacul to więcej szans na pokazanie się Linus nie dostanie. Chyba że Walaska dosięgnie jakiś kryzys lub kontuzja któregoś z zawodników. Można go dać pod 16 i to by nie była głupia opcja.

W jaki sposób chcesz wsadzić Linusa pod 16 ?

Odpowiedz do tematu