Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VII kolejka sezonu 2018: Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-05-30, 19:12   

Thorgal napisał/a:
Kiper, nie zrozumiałeś.
Jesli nie ma Linusa, to Bartek jest w składzie, a pod nr 16 jedzie Szczotka.
Teraz wyobraźmy sobie, że Walas lub Woźniak jadą piach.
Jedną opcją jest wymiana ich na Karczmarza. I spoko. Tyle, że dlaczego mamy sobie ograniczać większe pole manewru? Pisał o tym dokładnie tutaj mistrz analizy na tym forum Mazinho.

Sorry, ale to Ty nie zrozumiałeś. Ja oceniłem Twoje rozwiązanie z Bartkiem na 16. Wówczas bez Linusa w składzie jedzie za niego Szczotka. Tak, czy nie? No więc za kogo będzie Bartek z rezerwy wchodził, jak nie za Szczotkę? Rozpisz sobie jeszcze raz składy, bo się zaplątałeś.

Thorgal 

Wysłany: 2018-05-31, 02:29   

Kiper, to spróbuj raz jeszcze przeczytać ze zrozumieniem Scenariusz 2. Mowie w nim wyraźnie o Szczotce na nr 16. Ochlon i honorowo uderz sie w pierś.

I większość z Was broni takiego scenariusza a wiec de facto składu bez rezerwowego i zbyt wielu możliwości taktycznych.

Kiper 
Oldboy

Wysłany: 2018-05-31, 05:24   

Spróbowałem to przeczytać ze zrozumieniem. Podaj cały skład, a nie każesz się domyślać, kto jedzie, a kto nie. Podajesz wersje z Vaculikiem, czy bez? Bo jeśli chcesz Bartka na rezerwę wstawiać, to obecnie z nr seniorskim musi jechać jakiś junior. Wówczas za kogo będzie wstawiany Bartek, jak nie za juniora? Więc ten pomysł jest bez sensu. Jeśli z Vaculikiem i Bartkiem na rezerwie, to kiedy chcesz wstawić Bartka i za kogo? Wstawiasz od razy od 1 biegu za Linusa? A jak przycieniuje Walasek? Wstawiasz za Walaska? A jak przycieniuje Linus? Czekasz, który będzie w słabszej dyspozycji? A co będzie, jak obaj przywiozą w pierwszych swoich wyścigach po 1 lub 2 pkt?? Odstawisz ich? A jak zapunktują w drugiej serii też, zwłaszcza, że jeden jedzie z juniorem rywala? To kiedy wejdzie Bartek do gry? W ósmym wyścigu? Popatrz, jakie było wejście młodego Holdera w Częstochowie. No przemyśl to sam.

Thorgal 

Wysłany: 2018-06-01, 11:28   

Przecież napisałem jaki podaję scenariusz. Pochyl się nad tym :) Oto on:

- Bartek pod nr 16
- Linus pod nr 9 lub 10
- Walsek pod nr 12

Założenie jest takie, że Bartek wskazuje za Linusa od pierwszego biegu i jedzie za niego cały mecz tak długo jak Walasek punktuje. Jeśli Walasek po dwóch biegach jedzie piach, to Bartek jedzie za niego. A Linus wskakuje na swoje 2 biegi, ew. nominowany jeśli wystrzeli.

Jeśli zaś Walas i Linus jadą piach, to zmieniają ich Bartek i Karczmarz.

To bardzo proste :-) Odstawienie Linusa i wstawienie Szczotkę na nr 16 to zmniejszenie naszych możliwości. To tak jakby jechać bez rezerwowego.

Kiper 
Oldboy

Wysłany: 2018-06-01, 21:17   

Grochem o ścianę. Nadal nie potrafisz podać składu złożonego z 8 zawodników. Szkoda mi czasu na jałowe dyskusje, gdzie mam się domyślać, co rozmówca ma w głowie, bo jemu się nie chce napisać. Najlepsze w tej Twojej taktyce jest to, że Bartek może jechać od początku za dobrze dysponowanego Linusa, który nie pojedzie, dopóki nie wtopi Walasek. A jak nie wtopi, tylko będzie ciułał po 1 punkcie, to dobrze dysponowany Linus przesiedzi cały mecz na ławie. Na następny nie przyjedzie, bo kto mu zapłaci za dojazd, hotele itp. gdy nie zarobi ani jednego euro w meczu? Koniec, naprawdę szkoda czasu.

Thorgal 

Wysłany: 2018-06-02, 11:31   

Racja. Lepiej jeździć bez rezerwowego. A tu nasi wypalają z Rissem, któremu trzeba będzie zapewnić dojazd, hotel itp. bez gwarancji startów. Co więcej - taki Walasek teraz będzie jeździł pod presją, że zostanie zmieniony. To na pewno odbije się na jego formie. Straszne są te taktyki z rezerwowym. Najlepiej dać pod nr 16 Szczotkę i mieć spokój ;-)

Ok, kończymy. Zero merytoryki i argumentów. Szkoda czasu.

leszek 

Wysłany: 2018-06-02, 15:32   

Thorgal napisał/a:
Co więcej - taki Walasek teraz będzie jeździł pod presją, że zostanie zmieniony.
Czyli jak na rezerwie bylby Zmarzlik to to Grzesiu nie mialby presji tak ? Sam sobie zaprzeczasz

Thorgal 

Wysłany: 2018-06-02, 15:57   

Argument o presji to bzdura. To są zawodowcy i powinni jeździć pod presją lub bez niej. Może najlepiej odpuszczać biegi nominowane, bo tam presja jest największa..

Argument presji i atmosfery w drużynie używali przeciwnicy wstawiania Bartka na nr 16. Jeśli więc Bartek nie może jeździć z nr 16 bo Walasek lub Linus nie powinni jeździć pod presją zmiany, to również Rissa nie powinno być pod nr 16.

Czyż nie to podpowiada logika?

mariano901229 

Wysłany: 2018-06-02, 19:51   

Thorgal napisał/a:

Argument presji i atmosfery w drużynie używali przeciwnicy wstawiania Bartka na nr 16. Jeśli więc Bartek nie może jeździć z nr 16 bo Walasek lub Linus nie powinni jeździć pod presją zmiany, to również Rissa nie powinno być pod nr 16.

Czyż nie to podpowiada logika?

Dlaczego zarzucasz argumentowi, że jest bzdurny ? Jednocześnie piszesz, że zawodnicy "powinni" sugerujesz, że jednak istnieje presja, ale powinni się zachowywać się inaczej. Słowo powinni jest kluczowe ponieważ sam akceptujesz stan rzeczy.

Natomiast bzdurą jest twoj argument bo:

Po pierwsze nikt nie powiedział, że Riss będzie jeździł pod 16.
Po drugie Bartek pod 16 jest niejako zobligowany do pojechania minimum 5 biegów. Co oznacza, że te 5 biegów komuś trzeba zabrać niezależnie od jakości jazdy. Kevlar ma być wykorzystywany w momencie kiedy ktoś złapie kontuzje.
Po trzecie podaj przykład klubu kiedy funkcja rezerwowego wpływa pozytywnie na zespół. I nie nie wyjeżdżaj mi z Wrocławiem, w którym ostatnio Fricke jeździ pod 13.

Zmora nawet ostatnio wypowiedział się, że rezerwowy przynosi więcej negatywów niż pozytwów. Widzą to ludzie siedzący w żużlu mający wiedzę.

Thorgal 

Wysłany: 2018-06-02, 23:02   

Funkcja rezerwowego to kwestia regulaminu a nie naszej opinii.
Jesli Regulamin daje możliwość zmiany slabego ogniwa to jak można argumentować, by z tego nie korzystać?!

leszek 

Wysłany: 2018-06-03, 22:01   

Thorgal napisał/a:
Funkcja rezerwowego to kwestia regulaminu a nie naszej opinii.

No i temat w tej kwestji zostal przez nasze wladze klubowe definitywnie wyjasniony . Czego Ty jeszcze szukasz ?
Thorgal napisał/a:
Jesli Regulamin daje możliwość zmiany slabego ogniwa to jak można argumentować, by z tego nie korzystać?!

Bo braly to pod uwage w sumie 3 kluby ! Wroclaw , Leszno , Torun .
Leszno juz zrezygnowalo i puszcza Kurtza w podstawowym , Wroclaw to MUSI ! ( Drozdz to 4 polak w zespole ) . Torun ma problem w postaci NKI + Przedpelski .

Reasumujac to albo czegos nie pojoles lub jestes totalnie ograniczony ! Facet skoncz to drazyc !
Mamy co mamy , zdaje to egzamin i odpirdol sie czlowieku od czegos co funkcjonuje !
Na poczatku sam bylem tego samego zdania co Ty , szczegolnie po kontuzjach - teraz jednak widze , ze polityka klubowa zdaje egzamin .

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-06-04, 13:05   

Idąc tokiem rozumowania Leszka zawodnik rezerwowy w tym sezonie się nie sprawdził. Jest tego doskonałym przykładem Toruń - konflikty w zespole. Jest przykładem Wrocław, gdzie również mamy konflikty.

Dlatego może i dobrze, że my nie zdecydowaliśmy się wstawiać Bartka z numerem 8/16, aczkolwiek w decydujących momentach sezonu stawiałbym jednak na taki układ ze względu na stawkę w meczu i chęć sprawdzenia dyspozycji dnia Linusa i Walaska.

Thorgal 

Wysłany: 2018-06-04, 15:50   

Nasza sytuacja jest o tyle ciekawa, że osobiście nie jestem pewien kto jest lepszy: Linus czy Walas. Walas odpada z 1/4 IMP, zaś Linus jeździ w reprezentacji w Szwecji i potrafi wygrywać z najlepszymi.

Stąd opcja rezerwowego Bartka wyklucza losowość w stawianiu na jednego lub drugiego. Po prostu Bartek jeździ za słabszego w danym dniu.

Wydaje mi się to lepszą opcją niż Szczotka na nr 16 a więc możliwość wystawienia wyłącznie Karczmarza.

yellow-blue

Wysłany: 2018-06-04, 19:26   

Thorgal napisał/a:
Nasza sytuacja jest o tyle ciekawa, że osobiście nie jestem pewien kto jest lepszy: Linus czy Walas. Walas odpada z 1/4 IMP, zaś Linus jeździ w reprezentacji w Szwecji i potrafi wygrywać z najlepszymi.

Ty tak na serio? Widzę straszny problem z logicznym myśleniem. Nie ma to jak porównywać zupełnie rożne, losowe zawody. Ale niech będzie, że podpowiem. Rozumiem, że rozpatrujesz Linusa i Walaska pod kątem ligi. A zatem - należy porównać średnie obu zawodników w lidze i czary mary: G.Walasek 1,533, Linus: 1,222. Poza suchymi statystykami wyraźnie też widać, że Grzesiu jest na fali wznoszącej, a Linus ma tylko pojedyncze wyskoki.

Nie ma za co.
Cytat:
Stąd opcja rezerwowego Bartka wyklucza losowość w stawianiu na jednego lub drugiego. Po prostu Bartek jeździ za słabszego w danym dniu.

Wydaje mi się to lepszą opcją niż Szczotka na nr 16 a więc możliwość wystawienia wyłącznie Karczmarza.

Skończ. To już jest nudne. Nie wiem czy to prowokacje, ale zrób wszystkim przysługę i skorzystaj z opcji 'wyloguj' u góry ekranu. W tym czasie możesz zajrzeć na stronę ze statystykami np. To łatwiejsze niż się wydaje.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2018-06-04, 20:46   

Nie widzicie, że Thorgall pisze dla samego pisania, bije pianę, rzuca argumenty z pupy i robi sobie z Was jaja, a wszystko pod płaszczykiem troski o Stal. :idea:

Co do samego meczu, to trzeba dobić rannego zwierza, wybić mu z głowy cokolwiek lepszego w tym sezonie niż 6 m-ce. Oni by z nami tak postąpili. Tutaj nie ma miejsca i czasu na miłosierdzie i pół środki.
Co do składu, to fajnie jedzie Grzechu Walasek i robi chyba 150% normy (jedzie i za Vaculika i za Linusa) i nie chodzi mi tutaj o jego punkty, ale przede wszystkim zachowanie i robotę na torze zarówno dla Krzycha Kasprzaka, jak i Zmarzlika (vide mecz z Tarnowem). Na początku, jak większość, byłem nastawiony do tego wypożyczenia i samego zawodnika sceptycznie i ironicznie, ale tak naprawdę z każdym meczem, począwszy od Leszna mój szacunek do tego gościa i jego profesjonalizmu rośnie w niewiarygodnym tempie. Facet naprawdę robi robotę i oby tak dalej.

leszek 

Wysłany: 2018-06-04, 22:57   

marcin_crx napisał/a:
Idąc tokiem rozumowania Leszka zawodnik rezerwowy w tym sezonie się nie sprawdził. Jest tego doskonałym przykładem Toruń - konflikty w zespole. Jest przykładem Wrocław, gdzie również mamy konflikty.

DOKLADNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A uwierz na poczatku mialem inne zdanie .
marcin_crx napisał/a:
Dlatego może i dobrze, że my nie zdecydowaliśmy się wstawiać Bartka z numerem 8/16, aczkolwiek w decydujących momentach sezonu stawiałbym jednak na taki układ ze względu na stawkę w meczu i chęć sprawdzenia dyspozycji dnia Linusa i Walaska.
No tak , ale to gdybanie , lub ewentualnie zaskoczenie druzyny przeciwnej . Jednak pamietajmy , że wraca zaraz Vaculik i o kant dupy rozbic nasze rozważania ( szczegolnie Thporgala ) . Na dzien dzisiejszy wyglada to tak , że Linus bye , bye ze skladu i lecimy z koksem :)
Thorgal napisał/a:

Sytuacja z Toba jest duuuzo bardziej klarowna - zaczynam pomalu dochodzic do wniosku , że jestes niepoczytalny . Ilez mozna pierdolic te same bzdety bez pokrycia ??
Thorgal napisał/a:

A mi sie wydaje , że Ty sam chcesz wskoczyc pod nr 16 :) Co za roznica , ze nie pojedzie Szczoty , czy TY - jeden pies !
Don Lucas napisał/a:

Nie widzicie, że Thorgall pisze dla samego pisania, bije pianę, rzuca argumenty z pupy i robi sobie z Was jaja, a wszystko pod płaszczykiem troski o Stal.

Don Lucas z calym szacunkiem , ale to nie jest troska o Stal - TO TYPOWA PARANOJA ! HITLER u schylku kariery tez dowodzil wyimaginowanymi jednostkami :)
Don Lucas napisał/a:
Co do samego meczu, to trzeba dobić rannego zwierza, wybić mu z głowy cokolwiek lepszego w tym sezonie niż 6 m-ce. Oni by z nami tak postąpili

Nie chcialem cytowac calego Twojego posta , ale wytargales mi to z ust ! Zero litosci i ukladow ! Walic w ryj ile wlezie . Nawet bez Falubazow w lidze ( przy rozsadnych cenach ) jestesmy wstanie wypelnic stadion .

Thorgal 

Wysłany: 2018-06-05, 11:20   

Ciekawe, że ci, którzy tak teraz chcą wywalić Linusa, a zostawić Walasa - tak pluli na Grześka gdy przychodził do Stali. "Po co nam Falubaz?!" - wrzało na forum. "Stawiajmy na naszych młodych: Szczotkę, Czerniawskiego" - gadali obrońcy obecnego Walaska.

Teraz Walas ratuje nam tyłki więc to Linus jest tym złym. Ciekawe jednak co napiszecie jeśli Walas zacznie jechać piach, a w obwodzie z nr 8/16 będzie Szczotka. Mój argument jest taki, że nie musimy wybierać między jednym a drugim.

Jeśli argumentem za Szczotką pod nr 16 (a więc jazdą bez rezerwowego) jest "atmosfera" to już widzę zadowolonego Linusa jak wraca do drużyny po słabszych występach Walaska. Już widzę zadowolonego Walaska odstawianego od składu...

Mazihno zrobił tu na forum rzeczową analizę jak nalezy rotować Bartkiem pod nr 16. Nie było rzeczowych kontrargumentów. Emocje, emocje, emocje i personalne wycieczki :) Eeech, ręce opadają jak się czyta niektórych "fachowców" :)

yellow-blue

Wysłany: 2018-06-05, 12:18   

Prośba do wszystkich. Ignorujmy tego trolla powyżej :!:

Vaculik ma trenować na dniach, więc możliwe, że za Linusa wskoczy ;-) Aczkolwiek lepiej niech na 100% będzie zdrowy, bo i z Linusem powinniśmy dać spokojnie radę.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-06-05, 12:24   

Na sportowych faktach piszą, że prawdopodobnie jedziemy w niedzielę w pełnym składzie ;-)

Ciekawe zatem kogo odstawi Stasiu, myślę że po ostatnich występach Walaska raczej Linus nie ma co liczyć prędko na występ.

leszek 

Wysłany: 2018-06-05, 12:50   

Thorgal napisał/a:
Ciekawe, że ci, którzy tak teraz chcą wywalić Linusa, a zostawić Walasa - tak pluli na Grześka gdy przychodził do Stali. "Po co nam Falubaz?!" - wrzało na forum. "Stawiajmy na naszych młodych: Szczotkę, Czerniawskiego" - gadali obrońcy obecnego Walaska.

Jestem jednym z nich , ale bije sie w piers . Co do Linusa poczytaj moje posty , nigdy nie bylem zwolennikiem Szweda . Nadal tez twierdze , ze to kompletnie przestrzelony transfer . Obyn Go nie musial ogladac w Stali w przyszlym sezonie .
Thorgal napisał/a:
Jeśli argumentem za Szczotką pod nr 16 (a więc jazdą bez rezerwowego) jest "atmosfera" to już widzę zadowolonego Linusa jak wraca do drużyny po słabszych występach Walaska. Już widzę zadowolonego Walaska odstawianego od składu...

Tym sie nie przejmuj - Walasek doskonale wiedzial na jakiej zasadzie podpisuje u nas kontrakt . Czy Linusowi nalezy sie miejsce w skladzie z urzędu ????
Thorgal napisał/a:
Mazihno zrobił tu na forum rzeczową analizę jak nalezy rotować Bartkiem pod nr 16. Nie było rzeczowych kontrargumentów. Emocje, emocje, emocje i personalne wycieczki :) Eeech, ręce opadają jak się czyta niektórych "fachowców" :)

Analiza Mazihnio jak najbardziej trafna , ale na milosc Boska czlowieku po co burzyc cos co funkcjonuje ??? Czy Ty nie potrafisz tego zrozumiec ?? Urzadz pikiete pod stadionem najlepiej .
marcin_crx napisał/a:
Ciekawe zatem kogo odstawi Stasiu, myślę że po ostatnich występach Walaska raczej Linus nie ma co liczyć prędko na występ.

Ja mysle natomiast , ze po interwencji Thorgala w skladzie bedzie Linus jechal . Walasek na dana chwile jest za slaby . :)
Co do meczu to jezeli nie bedzie jakichkolwiek walkow to sromotnie Falubaz ma w palnik .

Ps.
THORGALU I ................. NIE IDZCIE TA DROGA SKONCZCIE Z BLAZENSTWAMI PROSZE

Danonek920

Wysłany: 2018-06-05, 14:16   

Z jednej strony nie chcę aby Martin wracał zbyt szybko z drugiej jednak fajnie by było jakby mógł się objeździć z trochę gorszymi zespołami na własnym terenie. Co do Walaska to też nie jest to mój ulubiony zawodnik, ale kiedy okazało się, że Martin ma kontuzje to był jedyny rozsądny dla nas transfer , który jak najbardziej się sprawdza. Też nie rozumiałem całej tej nagonki na Walaska. To nigdy nie był zawodnik, który się jakoś strasznie utożsamiał z Falubazem, który by publicznie krytykował Stal i dawał deklaracje, że nigdy u nas nie będzie jeździł. Co do powrotu Martina to do odsunięcia jest niewątpliwie Linus , za którym tak na prawdę nikt nie będzie tęsknił.

Speedway-Fan 

Wysłany: 2018-06-05, 21:00   

Zdecydowanie trzeba odstawić Linusa od składu po powrocie Martina. Kiedyś go broniłem na tym forum ale przyznaje że ten gość to pomyłka. Zero waleczności.

I mam prośbę. Nie piszcie chamsko o Thorgalu że troll itd. Wymieniajmy sensowne argumenty ale bez wyzwisk i wykrzykników. To forum żyje dzięki tym dyskusjom.

Thorgalu nie przemyślałeś jednej aczkolwiek ważnej kwestii: Obecnie Bartek jest najlepiej punktującym zawodnikiem Stali. Mówi w wywiadach że czułby dyskomfort jeżdżąc pod 8/16. I teraz gdyby Trener go tam przesunął mogłoby być ryzyko że chłopak bez tej stabilności jazdy co ma teraz pojechałby gorzej. Maszynka teraz funkcjonuje, realizujemy plan więc nie ma sensu coś zmieniać. Myślę, że sztab szkoleniowy zna regulamin i jeśli zajdzie potrzeba to uruchomi tą możliwość z Bartkiem. Szacun za wytrwałość w swoich przekonaniach ale czasem trzeba spojrzeć na to z szerszej perspektywy.

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2018-06-05, 21:52   

Nie rozumiem tej nagonki na thorgala, bo ma 100 % racji pisząc, że Bartek na rezerwie to z taktycznego punktu widzenia najlepsze rozwiązanie. Tak to jest najlepsze rozwiązanie. Nie danie Zmarzlika na rezerwę na najważniejsze mecz to będzie tylko oznaczało ignorancję sztabu szkoleniowego.

W play-offach decydować będą DETALE. O najwyższe cele, bo chyba nie ma nikt wątpliwości pojedziemy z Wrocławiem i Lesznem. Częstochowa groźna nie będzie. Właśnie na Częstochowe bym chciał trafić i wlasnie trzeba tak liczyć/mierzyć by wpaść na Częstochowę. Chociaż do tego potrzebne są nam porażki Wrocławia. A co się składa na te detale? Właśnie poszczególne pojedynki między zawodnikami. Nasi liderzy mają wygrywać z liderami drugiej ekipy. Natomiast nasze najsłabsze ogniwa powinny jechać przeciwko 4-5 seniorowi ekip przyjezdnych i na słabszych juniorach. To jest cel Minimum.

Desygnując skład na mecz trzeba zakładać najgorszy scenariusz i ubezpieczyć się na najgorszą okoliczność. Czyli taką, że będziemy musieli gonić, bo to jest bardziej prawdopodobna sytuacja niż to, że bedziemy wszystko i wszędzie wygrywać. Trzeba też przygotowac się możliwie jak najlepiej na końcówkę spotkań i na biegi 11-15 mieć 3 razy naszego potencjalnego lidera.

Wystarczy przypomnieć co się działo, gdy w końcówce mieliśmy: Czerniawskiego (12 bieg), Sundstroema (13 bieg) i Pawlickiego - jechał beznadziejnie (14 bieg). W tym czasie, ani razu nie mogl wyjechać Zmarzlik i przy taktykach gości przegraliśmy 5:13. Po prostu nie mieliśmy czym zareagować!

Taktyka jechania zgodnie z programem sprawdza się, gdy wszystko idzie zgodnie z planem. Liderzy jadą, nie ma kontuzji i każdy jest zadowolony. Skoro regulamin daje nam możliwości, by miec takiego JOKERA, któego wpuszczac za kazdego seniora w kazdym mozliwym momencie i móc przy tym wybierac, czy jedzie w 14 czy 15 biegu to jak z tego nie korzystać?

Przypomnę tez sytuację jaka miała miejsce w meczu z Częstochową u siebie rok temu? Tam w 1 biegu kontuzji doznał Iversen. I co w przypadku gdy taka sytuacja zdarzyłaby się w Play-Offach? Zakladajac wyrównany mecz - to za naszego seniora jedzie 2x Karczmarz i 2x Czerniawski. A mając Bartka na rezerwie, to w przypadku kontuzji kogos z seniorow, mamy w składzie innego seniora + Karczmarza + Zmarzlika ( i go też odpowiednio wprowadzać).

Co to jest za pisanie/mówienie, że nie ma co burzyć ładu, że zawodnicy mają komfort itp. Pamiętajmy, że najważniejsza jest STAL GORZÓW, a nie interesy indywidualne poszczególnych zawodników. Jeżeli Bartek nie rozumie, że jest rezerwowym tylko z nazwy w teorii i że jest tam po to, by zwiekszac potencjał Stali Gorzów, to jest od tego trener by mu wytłumaczył. Przecież to mu nie zabiera żadnego startu. Do tej pory jechaliśmy pomimo kontuzji z ekipami ze słabą 2 linią - Tarnów to poza Pedersenem była cała druga linia, Czewa to też nie jest LEszno, czy Wrocław. Na wyjeździe mecz nam wygrał Walasek, ale Falubaz to jest jedna z dwócj najgorszych ekip w lidze. A my mówimy jak tu rywalizować z LESZNEM. Tam drugą linią jest Kołodziej, Smektała/Kubera, czy rewelacyjny Kurtz. Jadać w Lesznie może bedzie trzeba nam cwaniactwa. Delikatnie "odpuscic" pierwszą serie startów, wystawić 2x Czerniawskiego, wystawic najslabszych seniorów, tylko po to, by w 5 biegu (przy np. 6 punktowej zaliczce miejscowych) odpalić taktykiem rezerwowego Zmarzlika i przejśc do ofensywy. W końcówce nawet takie LEszno spuchnie, kiedy będzie jeździla para Zmarzlik-Kasprzak lub Zmarzlik-Vaculik (w dobrej formie).

Gdyby w Zielonej Górze Zmarzlik był na rezerwie, to w 7 biegu jechałby za np. Szczotkę (byłby w składzie pod 5) z taktycznej. Przez to Bartkowi uciekł jeden bieg, w którym by jeszcze pojechał. Jemu uciekła kasa, a zespołowi jeszcze jeden start lidera.

Okej na razie wszystko jest fajnie, wracają liderzy, wygraliśmy u siebie z Tarnowem, Czewą i jesteśmy blisko PO. Ale panowie nie traćmy czujności, nie idźmy tą drogą, że wystawiamy skład przewidywalny, taki sam i jesteśmy Ślepi na potencjał jakim dysponuje wielki klub jakim jest Stal Gorzów. My potencjał w tym roku mamy na Mistrza Polski i w to mierzymy - trzeba jasno powiedzieć. Lepiej teraz mówic o roznych wariantach, brac je pod uwagę niż po polfinale Play-offów po przegranej końcówce szukać winy w zawodnikach, bo wlasnie brakło tej jednej rezerwy zwyklej Zmarzlika na 11 lub 13 bieg, gdzie rywale na pole A zrobią rezerwe taktyczną.
Także jak pisał thorgal - mimo obecnie słabszej formy Sundstroema lepiej jego miec w skladzie niż Szotkę. Walasek nie cierpi betonów (widzielismy to we Wrocławiu czy Grudziadzu) i skad jest pewność, że na torze w polfinale PO (bardzo możliwy jest Wroclaw) bedzie sie tam dobrze spisywał? Linus tam też jest beznadziejny, ale wystawiajac ich obu, mamy wieksza szanse, że ktorys z nich trafi w biegu na Wojdyłę - bo na nim wlasnie będzie najwieksze prawdopodobienstwo zrobienia punktu.

PS Mam nadzieję, że po powrocie Vaculika nie zrezygnujemy z prowadzącego pary Woźniaka. To jest zawodnik, który najlepiej w pierwszej fazie meczu korzysta z pół od krawężnika. Zreszta, gdy został prowadzacym parę zaczął jechać jak lider z prawdziwego zdarzenia. Nie zabierajmy mu tego.

Jeszcze raz - atakowanie thorgala uważam było bardzo nie na miejscu.

Kasprzak
Sundstroem
Woźniak
Vaculik
Walasek
Karczmarz
Czerniawski
Zmarzlik

Mając taki skład na półfinał PO mamy OGROMNE możliwości taktyczne. Walasek/Sundstroem jadą na pewno na Wojdyłę ( a 1 serie jedziemy bez Zmarzlika). Dalej w zależnosci, czy bedzie taktyk, czy nie wjeżdżamy Bartkiem. Taktykami, mądrze rozprowadzonym Zmarzlikiem, a nawet Karczmarzem z tak dysponowanym Kasprzakiem, Woźniakiem i jeśli do teo dojdzie Vaculik to jesteśmy w stanie rozjechać KAŻDEGO.

Koniec kropka.

leszek 

Wysłany: 2018-06-05, 22:43   

Speedway-Fan napisał/a:
Zdecydowanie trzeba odstawić Linusa od składu po powrocie Martina. Kiedyś go broniłem na tym forum ale przyznaje że ten gość to pomyłka. Zero waleczności.

Wreszcie :)
Speedway-Fan napisał/a:
I mam prośbę. Nie piszcie chamsko o Thorgalu że troll itd. Wymieniajmy sensowne argumenty ale bez wyzwisk i wykrzykników. To forum żyje dzięki tym dyskusjom.

Spoko , choc nie ja Thorgala od troli zezwalem , a i pochlebnie sie z Nim nie obeszlem .
Jegomosc poprostu chce grzebac tam gdzie cos dziala . Na sile wciska Linusa , ktory jedzie padake .
mazinho napisał/a:

Nie rozumiem tej nagonki na thorgala, bo ma 100 % racji pisząc, że Bartek na rezerwie to z taktycznego punktu widzenia najlepsze rozwiązanie. Tak to jest najlepsze rozwiązanie. Nie danie Zmarzlika na rezerwę na najważniejsze mecz to będzie tylko oznaczało ignorancję sztabu szkoleniowego.

A ja rozumiem . Jest runda zasadnicza i to funkcjonuje . Gosc sie uparl , ze juz teraz i koniec .
mazinho napisał/a:
W play-offach decydować będą DETALE. O najwyższe cele

No wlasnie ! I przed play-off mozna wrocic do dyskusji . Na dana chwile jest zbedna moim zdaniem , bo takiego ruchu Staszek nie wykona .

miszarus
STAL!

Wysłany: 2018-06-05, 22:53   

A ja napiszę tylko jedno. Taktycznie Przemek idealnie, ale wy naprawdę nie wiecie ile w takim zespole znaczy team spirit, pewne miejsce itp. My mamy w drużynie bardzo trudne charaktery, a sami chcemy żeby zaczęło iskrzyc. Jak mówię Taktycznie elegancko, ale na motocyklach siedzą ludzie, z emocjami. Podobnie jest z kadra kopaczy, jedzie Peszko i Jedza bo zespół ich potrzebuje...dobra grupa jest lepsza od zlepku indywidualności. Stal ma zespół a wy chcecie zrobić Toruń.

Odpowiedz do tematu