Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Unia Tarnow - Stal Gorzow
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2018-07-30, 12:48   Unia Tarnow - Stal Gorzow

Wygraliśmy 52-38.

Jak wrażenia, oceny?

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2018-07-30, 13:10   

Spoko-loko. Coco Jumbo i do przodu.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-07-30, 14:01   

zadecydowała dyspozycja dnia i dobre wejścia w pierwszy łuk, a także dobre przejechanie 4 okrążeń, a przy okazji także dobre wyjście z ostatniego łuku :-D :-D :-D :-D :-D

Całkowicie na poważnie - wczoraj nasi pojechali chyba jeden z najlepszych meczy w tym sezonie. Mamy zagwarantowane Play-off w którym pojedziemy - no właśnie z kim?

Gorzów: 19 punktów

Wrocław (d) +2
Toruń (w) +1

Razem: 22 punkty

Wrocław: 17 punktów

Gorzów (w) +1
Toruń (d) +3
Leszno (w) 0

Razem: 21 punktów

Częstochowa: 14 punktów

Zielona Góra (d) +3
Tarnów (w) +1
Grudziądz (d) +3

Razem: 21 punktów i lepszy bilans z Wrocławiem

Zatem na 90% jedziemy z Cieślakiem ;-) będzie się działo ;-)

Ciekawie też na dole Falubaz jedzie do Grudziądza o życie, Tarnów w Toruniu i u siebie z Częstochową też jedzie o życie. Grudziądz także walczy do końca o życie.

Wg mnie końcówka będzie wyglądała tak:

Grudziądz: 8 punktów

Leszno (w) 0
Zielona Góra (d) +2
Częstochowa (w) 0

Razem: 10 punktów

Tarnów: 8 punktów

Toruń (w) 0
Częstochowa (d) +2
Zielona Góra (w) 0

Razem: 10 punktów

Zielona Góra: 7 punktów

Częstochowa (w) 0
Grudziądz (w) +1
Tarnów (d) +3

Razem: 11 punktów

Wychodzi, że Falubaz powinien się utrzymać, ale czy tak się stanie? Sądzę, że GKM zepnie poślady na bonus, ale będą musieli wygrać 54:36. Patrząc na formę Falubazu to wszystko możliwe. Jednak nawet utrata bonusa w Grudziądzu może uratować Falubaz - wystarczy wygrać u siebie za 3 z Tarnowem.

Ten mecz ostatniej kolejki to będzie chyba mecz 10 lecia w ZG.

Dziadek 

Wysłany: 2018-07-30, 19:57   

Jakby nie patrzeć wczorajsze nasze zwycięstwo daje falubazom utrzymanie..

leszek 

Wysłany: 2018-07-30, 22:30   

Dziadek napisał/a:
Jakby nie patrzeć wczorajsze nasze zwycięstwo daje falubazom utrzymanie..

I cale szczescie !!! Liga bez Falubazu , a szczegolnie bez drbow to pipka .

Thorgal 

Wysłany: 2018-07-31, 13:47   

Spadek Falubazu oznaczaby wiecej sponsorów z lubuskiego u Stali :-)

[ Dodano: 2018-07-31, 14:55 ]
A Bartek znów walczyl z KK w 15 biegu i nie pozwolił mu na czysty komplet. KK po biegu odjechał i nie podziękowali sobie.

W kuluarach meczu z Unia L.tez widac bylo jakies napięcie miedzy nimi.

Super zas zachowanie Walaska w rozmowie z Chomskim :)

yagr

Wysłany: 2018-07-31, 15:22   

Moim skromnym zdaniem, kluczowe dwa mecze w dole tabeli to Toruń - Tarnów i w następnej kolejce Grudziądz - Zielona Góra. Chodzi tu głównie o punkty bonusowe i o ile Toruniowi punkt bonusowy to "ani ziębi ani parzy" to dla Tarnowa ten punkt znaczy "być albo nie być " w ekstralidze. W drugim meczu punkt bonusowy dla Grudziądza oznaczać może bezpośredni spadek Falubazu i to bez patrzenia na wynik Zielona - Tarnów w ostatniej kolejce. Co do góry tabeli to zgadzam się z przedmówcą powyżej , że przyjdzie nam się bić z Cieślakowymi. Pytanie czy to dobrze dla nas ? Jak zwykle kluczem do awansu w play off będą juniorzy. A tych niestety "nie mamy". Co się dzieje z tym Hubertem Czerniawskim ? Startuje lepiej od Rafała Karcznarza a później wszyscy go mijają jakby stał w miejscu ? Niech ćwiczy trzymanie kredy i jak go już mają wyprzedzać to niech to robią po bandzie a nie jedzie środeczkiem jak na egzaminie na licencję i jadą z nim i z lewa i z prawa. Normalnie dramat. W każdym bądź razie chyba jednak lepiej trafić na Cieślakowych Gruchalskiego i plastron niż Drabika i Liszkę bądź Wojdyło. O ile Cieślak zrobi wszystko by zneutralizować Bartka to my w rewanżu zróbmy pod górkę Madsenowi. Kosmiczny Lindgren już wylądował i miejmy nadzieję , że dłużej pozostanie na ziemi. Na koniec ( bo mi się klawiatura topi ) - Bartek i SGP. Nasz F16 poczuł krew i już nie odpuści. Zastanawiam się czy po dwóch najbliższych SGP w Malili i Gorzowie będzie w klasyfikacji drugi a wiadomo że jedzie dobrze i tu i tu. Jeżeli odrobi te 6 punktów do drugiego to myślę, że nasz torowy pitbul i bulterier w jednym już tego nie puści, czego nam i Bartkowi serdecznie życzę .

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-07-31, 15:41   

Bartek w GP więcej niż II miejsce nie ugra. Gdyby ustabilizował formę tak jak w lidze byłby już IMŚ. Ale w GP zawsze początek przesypia i to się powtarza już 3 rok z rzędu. Niby miała mu pomóc w tym roku zmiana diety - przestał się przed sezonem odchudzać, ale wyszło na to samo. Co do relacji Krzychu - Bartek coś się tam posypało bo jeszcze niedawno obaj panowie bardzo się lubili i szanowali. W ogóle Krzychu wygląda na przybitego, znikła u niego ta radość z jazdy jaką jeszcze niedawno pokazywał. Być może zaczyna się frustrować tym że znowu GP mu odjechało, brak indywidualnych wyników na arenie międzynarodowej... Nawet już mu na polach w nominowanych przestało zależeć, a kiedyś potrafił walczyć o nie jak lew wtrącając swoje 3 grosze. Mi to wygląda na zmęczenie materiału i obawiam się czy aby przypadkiem Krzychu nie myśli o zmianie otoczenia po sezonie tak jak Zagar czy Niels w ostatnim czasie. A Bartek? Bartek ma w lidze swój własny świat. Czas się do tego przyzwyczajać, to już nie jest Bartuś jakiego znaliśmy jeszcze parę lat temu jak stawiał pierwsze kroki w lidze. To bulterier - nikomu nie odpuści.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2018-07-31, 15:56   

Oby nie. Przyjemnie się Krzycha ogląda. Ostatnio nawet osoba będąca pierwszy raz na żużlu zauważyła, że jazda Kejkeja jest jakaś inna, fajniejsza od wszystkich. Taka agresywniejsza.
Role w Stali się zmieniły, kiedyś Krzychu był przed Bartkiem teraz na odwrót. Ale mam nadzieję, że Krzysiowi to nie przeszkadza aż tak i będzie u nas, dopóki my będziemy go chcieli. A zapewne chcemy. 😏

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-07-31, 16:28   

My sobie możemy chcieć, ale dużo będzie zależało od finansów. A będzie dobry okres dla wielu zawodników po sezonie bo praktycznie pół ligi ma zawodników do wymiany. To może być najbardziej szalony okres transferowy od wielu lat. Zawodnicy będą na tym tylko korzystać. Jeśli zawodnikowi nie idzie, a ma ambitne plany to pierwsze co przychodzi mu do głowy to lepszy sprzęt i wydatki. Więc albo będzie trzeba Krzychowi podnieść zarobki, albo zacznie w końcu sobie szukać innej opcji by zrealizować swoje marzenia o GP i IMŚ. To tylko czysto teoretyczne domysły i mogę się mylić, ale kto wie? :mrgreen:

Thorgal 

Wysłany: 2018-07-31, 20:13   

Wg mnie problem jest w jezdzie BZ. Bartek walczy ze swoimi jak rywalami. W Tarnowie w 15 biegu aż prosiło się, by spokojnie jechał na tym 2 miejscu i pozwolił KKekjowi na pełny komplet. Bartek zaś jechał z nim jak z rywalem - wjeżdżając w jego tor jazdy. Po biegu KK odjechał od BZ i nawet nie przybili sobie piątki.

Póki druzyna robi wynik - raczej to nie powinno przeszkadzać, ale słabo to wygląda pod względem konsolidacji drużyny.

Dlaczego w sztuce jazdy parą BZ nie uczy się od swojego mistrza Tomasza Golloba? Wielkość zawodnika poznaje się po charakterze, m.in. koleżeńskości w zawodach druzynowych. Nie zdziwię się jeśli BZ nie będzie powoływany na MŚ Par. Właśnie z powyższego powodu.

[ Dodano: 2018-07-31, 21:01 ]
PS. Aby zająć 2 miejsce musimy jeszcze wygrać ze Spartą, co nie jest wcale takie pewne. Wg mnie szanse są 50 vs 50 biorać pod uwagę, że Sparta zwykle u nas lepiej jeździ niż Leszno.

leszek 

Wysłany: 2018-07-31, 22:33   

Thorgal napisał/a:
Spadek Falubazu oznaczaby wiecej sponsorów z lubuskiego u Stali

Przestan bredzic - nudne to juz sie stalo ! Brak Falubazu w e-lidze to strata jak dla nich tak dla nas .
Thorgal napisał/a:
A Bartek znów walczyl z KK w 15 biegu i nie pozwolił mu na czysty komplet. KK po biegu odjechał i nie podziękowali sobie.

Tu akurat sie z Toba zgadzam - Bartek jedzie naprawde chamsko . Ja wiem , ze lider itp ale naprawde nie powinien sie tak zachowywac .
Jezeli jest , lub powstanie jakis konflikt miedzy nimi to bedzie to zla wrozba dla naszego klubu .
masters napisał/a:
Oby nie. Przyjemnie się Krzycha ogląda. Ostatnio nawet osoba będąca pierwszy raz na żużlu zauważyła, że jazda Kejkeja jest jakaś inna, fajniejsza od wszystkich. Taka agresywniejsza.
Role w Stali się zmieniły, kiedyś Krzychu był przed Bartkiem teraz na odwrót. Ale mam nadzieję, że Krzysiowi to nie przeszkadza aż tak i będzie u nas, dopóki my będziemy go chcieli. A zapewne chcemy. 😏

No wlasnie to mialem na mysli . Jezeli Bartek nie zmieni zachowan to Kasprzak ( sie wkur.. ) i nie bedziemy mieli z tego pozytku . Oby wkoncu ktos wbił mlodzianowi do łba , ze bez druzyny nie bedzie Bartka i odwrotnie !!

Thorgal 

Wysłany: 2018-07-31, 23:49   

To się ciągnie juz dlugo. Warto by ktos zapytal o to Chomskiego, Palucha lub Zmorę. Problem musi byc zasygnalizowany.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2018-08-02, 10:36   

Denerwuje mnie ta pazerność Zmarzlika na trójki.
Dlaczego Karczmarz ścina usta i nic nie mówi,ale już wcześniej sygnalizował że
woli jazdę z KK niż Bartkiem.
Klasowy lider poczeka,obejrzy się ,wypuści przed siebie i będzie asekurował juniora-
oczywiście jak temu sprzyja sytuacja.
Tak potrafi jachać np.KK
Widział ktoś kiedyś takiego Bartka.
Jego jazda z Karczmarzem wygląda tak,jak dobrze wyjdą ze startu to Bartek zasuwa,
a Karczmarz stara się jechać tą samą scieżką co Bartek.
W lidze liczy się dobro drużyny a cel to minimum 46 pkt.
Ja wolę aby Bartek zrobił np 14 pkt a 1 wiecej junior niż 15 pkt Bartka a junior 0.
W SGP,IMP czy innych turniejach może sobie na nikogo nie czekać i zasuwać.
Panie Chomski i Julia czas małemu to stanowczo wyperswadować.

P.S
W migawkach przed nominowanymi w meczu z Unia L Krzysiek też nie chciał polemizować z
małym o pola.
Ja się dopasuję,jest mi obojętne z jakiego pojadę - KK.
Najpierw wybrał czwarte pole,potem oddał Bartkowi.
Chociaż tutaj Bartek wyszedł z propozycją - dogadajmy się.
https://www.youtube.com/watch?v=LZt2hZK581g

Dla zainteresowanych mecz na Mościcach
https://www.youtube.com/watch?v=SS9PH0dDKck
Dlaczego po wygranym 15 biegu 1-5 dla Stali nie ma rąsia/rąsia miedzy K.K a
Bartkiem?Tylko K.K odjeżdza.?
Oby się to nie skończyło jak historia sprzed lat.
Starsi kibice się domyślają co mam na myśli.
Ostatnio zmieniony przez marhyl 2018-08-02, 11:04, w całości zmieniany 1 raz  

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-08-02, 11:00   

yagr napisał/a:
Moim skromnym zdaniem, kluczowe dwa mecze w dole tabeli to Toruń - Tarnów i w następnej kolejce Grudziądz - Zielona Góra. Chodzi tu głównie o punkty bonusowe i o ile Toruniowi punkt bonusowy to "ani ziębi ani parzy" to dla Tarnowa ten punkt znaczy "być albo nie być " w ekstralidze. W drugim meczu punkt bonusowy dla Grudziądza oznaczać może bezpośredni spadek Falubazu i to bez patrzenia na wynik Zielona - Tarnów w ostatniej kolejce.

Tak nie do końca jest tak jak piszesz - Toruń jeżeli wygra z Tarnowem za trzy, a my pokonamy Wrocław (nie ma znaczenia czy z bonusem, czy bez) to mecz Sparta - Apator w XIII kolejce będzie meczem o wszystko dla jednych i drugich. Wygrany tego meczu pojedzie w Play-Off (zakładając brak niespodzianek w XIV rundzie, czyli wygrana Leszna u siebie z Wrocławiem i wygrana Torunia nawet bez bonusa z nami).

Marek 

Wysłany: 2018-08-02, 12:03   

Cytat:
Denerwuje mnie ta pazerność Zmarzlika na trójki.

Spokojnie . Jeśli kolega Przemek ma rację, to jeszcze tylko parę męczy i nie będziecie musieli się męczyć i oglądać Bartka . Ciekawe na kogo później wsiadziecie. .... może na Karczmarza bo nie poczekal na Bartkowiaka ;);)

leszek 

Wysłany: 2018-08-02, 12:10   

Marek napisał/a:

Spokojnie . Jeśli kolega Przemek ma rację, to jeszcze tylko parę męczy i nie będziecie musieli się męczyć i oglądać Bartka . Ciekawe na kogo później wsiadziecie. .... może na Karczmarza bo nie poczekal na Bartkowiaka ;);)

To nie siadanie na Bartka Marku . Zwykle spostrzezenia jak sadze . Golym okiem widac jak to wyglada . To sa zawody druzynowe nie indywidualne , jest mozliwosc to nalezaloby pomoc .

ps.
Jakies przecieki Mareczku ????

Danonek920

Wysłany: 2018-08-02, 13:47   

Już nie macie na co narzekać? Zmarzlik jest jaki jest i tyle. Zobaczcie ile meczów nam uratował i ile ważnych biegów wygrał. Takiego lidera to nie ma nikt, zamiast cieszyć się jego wielką formą to takie czepianie się... nikt nie jest ideałem.

yagr

Wysłany: 2018-08-02, 14:30   

Niektórzy mają pretensje do Zmarzlika o to , że nie czeka , ze nie dał Krzysztofowi zrobić maksa , że to w końcu drużynówka itd. itd. Jestem po stronie tych, którzy nie widzą w takiej a nie innej jeździe Bartka niczego niestosownego. Wręcz przeciwnie . Weźmy dla przykładu ten ostatni bieg z Tarnowa. Krzysztof pierwszy po zewnętrznej, Bartek po wewnętrznej widać wyraźnie że męczył się tam jak jasna cholera a że był szybszy to poszedł na zewnętrzną i z lekka po płocie odfrunął. Krzysztof zdobył płatny komplet ? Zdobył ! Stal wygrała ? Ano wygrała ! To o co wam ludzie chodzi ? Jak mogłaby wyglądać jazda parą pokazał bieg 14-ty jak cieniujący tego dnia Jamróg wjechał sobie między dwóch naszych i było pozamiatane ( już to kiedyś przerabialiśmy w Cżęstochowie lata temu, zorientowani wiedzą o jakich rajderów chodzi ). Żużel się zmienił. To już nie są te czasy z Gollobem jak woził brata i nie tylko brata. W dzisiejszym speedway-u jak to mawiają nasi "bracia" Czesi - to se ne wrati ! Dzisiaj takie wożenie skutkowałoby nie tylko utratą od razu dwóch pozycji ale co najmniej ostrzeżeniem od sędziego zawodów czy też żółtą kartką za stworzenie sytuacji niebezpiecznej na torze. Nie starajcie się opiniami zmieniać Bartka bo on się nie zmieni ( daremny wasz/nasz trud )jest waleczny ,charakterny i tyle. Po prostu ten typ tak ma - lubi trójki a nie dwójki. Osobiście jeżeli już, to wolę 3 Bartka i 0 Rafała niż 2 Bartka i 1 Rafała no ale każdy lubi co innego.

Marek 

Wysłany: 2018-08-02, 18:54   

Cytat:
ps.
Jakies przecieki Mareczku ????

Leszek na forum SportsBoard niejaki " Przemek" napisał że z jego nieoficjalnych :mrgreen: informacji wynika że Bartek może. ....odejść :lol: normalnie na trzeźwo takich informacji nie jestem w stanie przetwozyc hehe he

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2018-08-03, 18:55   

Taaa i ponoć w Lublinie już dogadany. Azoty i "Bogdanka" sypią milionami na przyszłe transfery: Dudek, Zmarzlik, Łagutowie...
Ech te upały....

leszek 

Wysłany: 2018-08-03, 22:41   

Marek napisał/a:
Leszek na forum SportsBoard niejaki " Przemek" napisał że z jego nieoficjalnych informacji wynika że Bartek może. ....odejść

EEEE tam moze jak najbardziej , ale czy chce ? Zmora tez doskonale wie ze jak straci Bartka to straci spora rzesze kibicow . Co za tym idzie kasa mu sie uszczupli . To nie Komarnicki .
Marek napisał/a:
normalnie na trzeźwo takich informacji nie jestem w stanie przetwozyc hehe he

No wlasnie :)

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2018-08-04, 12:29   

Prędzej spodziewam się odejścia Dudka z Falubazu niż Bartka ze Stali. Co do Lublina, to fajnie jak awansują do ekstraligi i coś czuję, że po awansie wcale słabi nie będą. Tam sobie poradzą z budową składu. Przyjdzie Przedpełski, może skuszą Dudka (choć ten jest przymierzany do Torunia) i tak naprawdę Polaków już mają.

Co do jazdy Zmarzlika, to niestety jest to już pewien standard. Zwycięstwo albo śmierć. Myślę, że z czasem chłopak po prostu dojrzeje i żużlowo okrzepnie. Dużo dałby mu z pewnością tytuł IMP (może dzisiaj?). Na razie Bartuś jest nakręcony falą hejtu i chce wszystkim udowadniać, że jest najlepszy. Niepotrzebnie, bo w lidze już jest najlepszy od dwóch lat. Bartek daje nam zbyt wiele radości i punktów, żeby go hejtować. I tutaj jest rola Chomskiego, żeby z Bartkiem spokojnie rozmawiać, tłumaczyć i jeszcze raz rozmawiać. Na razie nas jego sposób jazdy wobec kolegów irytuje, ale z czasem powinien dojrzeć i pewne rzeczy zrozumieć. Tak się przynajmniej na razie oszukuje (wiem, wiem, Nicki nigdy się nie zmienił), a czas pokaże czy Bartek się zmieni w tym zakresie.

Mnie osobiście wynik w Tarnowie zaskoczył i to bardzo. Myślałem, że po spodziewanym początku meczu dalej będzie to samo i będziemy się ratować taktycznymi pod koniec, coś jak w Grudziądzu.

Teraz najważniejsze, żeby jechać bez kontuzji do końca sezonu i będzie bdb. Pokonanie Wrocławia daje nam 2-3 m-ce w lidze i Częstochowę w play-off.

Odpowiedz do tematu