Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FINAŁ ekstraligi Stal Gorzów - Unia Leszno!
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2018-09-10, 09:53   FINAŁ ekstraligi Stal Gorzów - Unia Leszno!

Ruszamy! Mamy conajmniej srebro, co w kontekście odejścia Pawlickiego i Iversena jest wielkim sukcesem! Też ciekawe, że mamy ten finał nawet mimo tego, że nasi juniorzy nie zrobili jakiegoś mega oszłamiającego postępu, a Hubert nawet jeździ słabiej niż rok temu.

To jak?

1. Linus czy Walas?
2. Dobrze, że pierwszy mecz mamy u siebie. Jeśli wygramy przewagą nawet tych 6-8 pktów to pojedziemy w Leszna z przewagą i presją na nich. Mecz Unii z Wrocławiem pokazał, że pod presją Unia nie jest jakaś mega mocna.
3. Nie możemy tracić punktów liderów, jak w ostatnim meczu KK (d) i Vacul (w - pomijam słuszność tej decyzji).
4. Szymon musi robić te ok. 7 oczek.
5. Karczmarz musi udźwignąć ciężar, by obaj juniorzy Unii nie nokautowali naszych.
6. Mamy przewagę w liderach: siłą Unii jest wyrównany skład. Naszą siłą są 3 liderzy. Każdy musi przywieźć dwucyfrówkę.

Cóż, w Ndz wyjeżdżam z Gdańska na finał! Do zobaczenia! :-)
STAAAL!

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-09-10, 11:19   

Moim zdaniem sukces olbrzymi patrząc na to co działo się z nami w trakcie sezonu.

Był moment, że zwątpiłem nawet w nasz udział w Play-Off, a tymczasem mamy wielki finał. Jedźmy bez presji, a zobaczymy co uda nam się ujechać. Historia jest po naszej stronie (od 2004 roku nikt nie obronił tytułu). Papier jednak mówi, że nie będziemy faworytem.

Co się musi stać, aby do Leszna nie jechać na wycieczkę? Musimy wygrać u siebie różnicą minimum 8 punktów. Czy to jest realne? Jeżeli wszyscy pojadą na swoim najwyższym poziomie to na pewno!

Widać, że Vaculik i Woźniak wracają do optymalnej formy. Kasprzak i Zmarzlik jadą swoje więc o nich martwić się nie trzeba.

Do wygranej 49:41 potrzebujemy jeszcze punktów Rafała i Linusa lub Walaska. No właśnie kogo? Ja bym postawił na Grzegorza, gość przynajmniej daje nadzieje na parę oczek. W meczu rundy zasadniczej zdobył aż 7 punktów z tego co pamiętam.

W 2014 roku też nie byliśmy faworytem, a jednak się udało. Może w tym roku historia się powtórzy?

Do boju Staleczko!!

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-09-10, 11:58   

Ja też zdecydowanie postawiłbym na Walaska. Grzechu mam wrażenie że mimo że jest dużo starszy od Linusa to pokazuje więcej ambicji na torze od niego. A w finale doświadczenie będzie w cenie. Naszym atutem będzie to że GP będzie dopiero przed meczem w Lesznie więc będzie czas by ostro potrenować. Nie ma sensu kombinować z torem tylko zostawić jak jest bo każda próba grzebania w nawierzchni może skończyć się tym że Baron lub sędzia zrobi dym i możemy stracić jego atut. A tor powinien być identyczny jak na treningach. Wtedy będzie duża szansa by ogolić Leszno. 50:40 dla nas biorę w ciemno, a liczę na więcej. Zastanawiam się nawet czy w meczu u siebie nie głupim pomysłem byłby Bartek pod 16. Nasz tor ma rozpracowany, więc to by była prawdziwa armata w naszym arsenale. W rewanżu w Lesznie taka zagrywka raczej by nie przeszła - za duże ryzyko. Ale u siebie?

yagr

Wysłany: 2018-09-10, 12:22   

Zdecydowanym faworytem jest Unia Leszno. Oni muszą, my możemy. Upatruję naszej szansy w sobotnim SEC w Chorzowie. Tor jest "jednodniowy" , lekko techniczny i większość zawodników będzie tam miała problem. To nie SGP , gdzie co roku zawodnicy z tego cyklu mają po kilka takich torów do objechania. Czuję, że będzie się działo a jedzie tam aż trzech liderów Unii no i nasz KK.Co do Krzysztofa to powiedzmy sobie otwarcie - nie ma tam żadnych ale to kompletnie żadnych szans by utrzymać się w cyklu więc może sobie ewentualnie poesperymentować ze sprzętem. No i jeszcze w sobotę mamy IMEJ w Niemczech. Tam jedzie nasz Czerniawski i Kubera.Daleko Czerniawski nie ma raptem 290 km i musiałby mieć dzień konia , żeby p.Stanisław wstawił go do składu. Co do tego czy Linus czy Grzesiek pod nr. 10 to jest zdecydowanie nasz największy problem. Dziura jak drzwi od stodoły i nie wiadomo jak ją zapchać. Może tak - obojętnie który, tylko na litość Boską nie na tym sprzęcie co mają. Może , któryś z kolegów się ulituje i pożyczy jakiś silnik z obsługą włącznie ?! Choć na ten jeden raz , nooo może dwa. Jeżeli do niedzieli żaden z naszych nie złapie kontuzji to 50 + jest jak najbardziej w zasięgu naszych a później to niech już się w Lesznie martwią. Wczoraj w Lesznie pokazali , że przygotowali torek pewnie już pod Stal czyli na twardo , bardzo trwardo - betonik stąd też wynik jak dla nich z Wrcławiem taki sobie. Ale to było wkalkulowane, myślą jak naszych ugotować a już najlepiej na starcie. Wrocławiaki przegrywali te starty niemiłosiernie.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-09-10, 12:24   

Myślałem o Bartku pod numerem 16, tylko pytanie po co?

Dać pojechać w pierwszej serii Linusowi i Gregowi, a potem po 4 biegach przegrywać 10:14? Nie wiem czy ma to sens.

Wynik 50:40? Bardzo bym chciał, tylko pytanie czy jest to realne kiedy Leszno w tym roku przegrało dwa mecze w stosunku 47:43.

Jednak, aby nie jechać do Leszna na sparing musimy uciułać właśnie minimum 49-50 oczek. Przypominam, że przy takim samym wyniku to Leszno jest mistrzem.

mazinho 

Wysłany: 2018-09-10, 16:46   

Kluczowym dla losów dwumeczu będzie pierwszy mecz w Gorzowie. Dobrze się nam ułożyło, że pierwszy mecz jedziemy u siebie. W ostatnim są zawody na Jancarzu - najpierw Grand Prix, dwa tygodnie później liga z Czestochową. Teraz przed finałem zawodnicy mają ciszę i spokój. Z tego co sie orientuje - Vaculik od wtorku do środy siedzi w Szwecji, a w sobotę do Chorzowa wyruszy Kasprzak i Karczmarz(będzie rezerwowym). Najważniejsze, że cały tydzien w Gorzowie siedzieć będzie Zmarzlik. Bartek ma trenować w czwartek i piątek z Szymkiem Woźniakiem oraz Grzegorzem Walaskiem. To na tego drugiego postawi trener Chomski, który po meczu z Czewą...o dziwo miał pretensje do dziennikarzy - jakoby oni wywoływali presję na nim i przez to na mecz z Włókniarzem w składzie był Sundstroem. Chomski mówił, że miał inną koncepcję - że miał jechać Walasek, bo zawodnik musi czuć zaufanie trenera. Moim zdaniem po trzech słabych meczach Walaska należała się szansa dla Sundstroema. Szwed jej nie wykorzystał także w pierwszym meczu finałowym zobaczymy zapewne Walaska. Właśnie Walasek i Woźniak będą mogli wykorzystać obecnosc Zmarzlika na treningach (to jest najlepszy punkt odniesienia). Moim zdaniem właśnie od postawy Woźniaka, a także kogoś z dwójki Walasek/Karczmarz będzie zależało, czy Stal będzie w stanie realnie powalczyć o złoto. Forma Woźniaka od GP idzie w górę. W meczu z Lesznem w RZ jechał tuż po kontuzji złamania kostki co było widac w jeździe. Z Czestochową było widać szybkiego Woźniaka, jednakże ten zawodnik popełnia błedy na dystansie (na 1 łuku gorzowskiego toru) i musi popracować nad tym, aby po dobrym starcie nie być mijanym. Karczmarz z kolei ma jeden bardzo dobry i szybki silnik, którym startuje tylko w lidze i wydaje się, że forma też poszła do przodu i jest w stanie te kilka waznych "oczek" dorzucić.

Ciekawe, czy trener Baron pomyśli i ustawi na 4 bieg Smektałę. Własnie na 4 bieg trener Chomski ustawi Karczmarza(swojego lepszego juniora) i w tym biegu Stal robi różnicę (para Zmarzlik - Karczmarz). Wystawienie tam Smektałe daje duze szanse na nieprzegranie tego biegu, a później Kubera tak czy siak w 12 biegu poradzi sobie z drugim juniorem Stali. Tym manewrem Unia może zyskać te 2-3 punkty różnicy.

Unia Leszno pokonała Spartę w półfinale. Wśród wrocławian przeciętnie pojechała trójka seniorów: 3 x 9 punktów i kompletnie zawaliła mecz dwójka seniorów. Gorzowianie mają mocniejszych liderów. Zmarzlik to najlepszy zawodnik ligi, Vaculik u siebie w ostatnich tygodniach jest piekielnie szybki. Podobnie jak Kasprzak. Jeżeli Szymon Woźniak zakreci się ok 8 pkt, cała trójka pojedzie swoje, a dodatkowo Karczmarz - Walasek dorzucą wspólnie ok. 6 pkt to Stal może dobić o 50 punktów. Uważam, że "5" może pozwolić realnie myśleć o złocie. Każdy wynik poniżej sprawia, że Unia ze swoją wyrównaqną seniorką i juniorami będzie faworytem.

Kluczowy dla losów rywalizacji będzie pierwszy mecz - szczególnie początek meczu i biegi 2 oraz 4. Jak Unia Leszno wygra juniorski bieg podwójnie, a w 4 wystawi Smektałę, to w zasadzie z miejsca postawi Stal w bardzo trudniej sytuacji.

A jeśli chodzi o finał, to w chwili obecnej typuję 60 % szans dla Leszna - 40 % dla Gorzowa. Stal już swoje zrobiła i drugie miejsce będzie przy "zamianie" Iversena i Pawlickiego na Walaska i Woźniaka, a takze przy licznych kontuzjach będzie sukcesem. Jednakże to jest sport i jak nadarzy się okazja trzeba mierzyć w najwyższe cele. Zapowiada się niezwykle ciekawy dwumecz - dwóch godnych siebie rywali.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-09-10, 17:20   

Mnie najbardziej martwi pozycja drugiego juniora, bo ile Walasek/Sundstroem jakieś tam oczka mogą dorzucić to w przypadku Szczotki/Czerniawskiego obawiam się, że możemy już dziś zapisać (0,0,0) - to jednak jest w dwumeczu 6 wyścigów z 30 w których w najlepszym wypadku stać nas na remisy.

Szkoda, że chłopaki nie rozwinęli skrzydeł w porównaniu z poprzednim sezonem, szczególnie Hubert, który papiery na jazdę ma.

Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2018-09-10, 18:40   

Jakby ktoś po informacji o kontuzji Vaculika i Karczmarza powiedział mi, że będziemy jechać w finale to bym go wyśmiał. A jednak! Jedziemy w finale!

Patrząc na wszystkie czynniki czyli formę obu drużyn mamy delikatny plus, że pierwszy mecz jest u nas. Leszno będzie mega spięte bo wiedzą, że Gorzów dobrze jeździ u nich. Ameryki nie odkryję jak napiszę, że kluczem będzie postawa juniorów i zawodnika pod numer 10. Z dwójki Linus/Grzegorz postawiłbym na Walaska. Doświadczenie plus myślenie na torze to duży atut Walaska. Jeżeli zdobędziemy około 49-50 punktów to będziemy bardzo blisko złota!

Podsumowując: Sezon 2018 uważam za bardzo udany, bo srebro po takich przebojach z kontuzjami jest naszym wielkim sukcesem. My możemy wygrać złoto, Leszno musi! Będzie dobrze!

Pozdrawiam

Danonek920

Wysłany: 2018-09-10, 18:51   

marcin_crx napisał/a:
Mnie najbardziej martwi pozycja drugiego juniora, bo ile Walasek/Sundstroem jakieś tam oczka mogą dorzucić to w przypadku Szczotki/Czerniawskiego obawiam się, że możemy już dziś zapisać (0,0,0) - to jednak jest w dwumeczu 6 wyścigów z 30 w których w najlepszym wypadku stać nas na remisy.

Szkoda, że chłopaki nie rozwinęli skrzydeł w porównaniu z poprzednim sezonem, szczególnie Hubert, który papiery na jazdę ma.

jak w Lesznie nie będzie szło na początku to zawsze Karczmarz może raz w taktycznej pojechać, ale faktycznie tutaj jest straszna dziura u nas . W ogóle chłopaki się nie rozwinęli w tym sezonie , Czerniawskiemu brakuje chyba trochę zadziorności, a Szczotce jeszcze umiejętności i sprzętu chyba tez.W przyszłym sezonie naturalnym wyborem wydaje się Bartkowiak, tylko czy ktoś wie kiedy on ma urodziny ? Z tego co kojarzę to musi mieć skończone 16 lat by móc jeździć w lidze , więc jak jest z jakiegoś Października czy później to trochę słabo. Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi. Druga sprawa jest taka, że Karczmarzowi zostały jeszcze 2 lata juniorki i potem ktoś będzie musiał jeździć z Bartkowiakiem.

Maciex 

Wysłany: 2018-09-10, 19:00   

Danonek920 napisał/a:

.W przyszłym sezonie naturalnym wyborem wydaje się Bartkowiak, tylko czy ktoś wie kiedy on ma urodziny ? Z tego co kojarzę to musi mieć skończone 16 lat by móc jeździć w lidze , więc jak jest z jakiegoś Października czy później to trochę słabo.

Mateusz urodził się w lutym, więc będzie mógł startować od początku :) W nim cała nadzieje :)

mazinho 

Wysłany: 2018-09-10, 19:02   

marcin_crx napisał/a:

Szczotka (17 lat) 30 biegów 15 punktów + 3 bonusy 0,600 pkt na bieg
Czerniawski (18 lat) – 29 biegów 14 punktów + bonus 0,517 pkt na bieg

W zasadzie obaj są na podobnym poziomie, na kogo nie postawimy to zapewne i tak będzie 0. Niech młodzi trenują cały tydzień, lepszy pojedzie. Tą dwójkę mocno wyhamowały problemy ze zdrowiem - Szczotka miał chyba operacje kolana i treningi wznowił pod koniec okresu przygotowawczego. Czerniawski natomiast jeszcze do połowy lutego nie wiedział, czy ze wzgledu na problemy z sercem będzie mógł kontynuować sportową karierę. Na szczęscie ten rok jakos udało nam się przetrwać z drugim słabszym juniorem i jakoś w tych dwóch meczach trzeba będzie sobie z tym poradzić. Jednak też nie ma co narzekać, bo np. taki Adrian Cyfer w wieku 17 lat miał podobne statystki do Szczotki i Czerniawskiego: Cyfer - 18 meczów w sezonie 2012 – 50 biegow 23 punkty i 6 bonusów - średnia biegowa 0,580.

W przyszłym sezonie oraz w sezonie 2020 stawiamy na parę: Karczmarz - Bartkowiak. Szczególnie w 2020 roku ta para będzie robić różnicę w lidze, bo w tym sezonie juniorem nie będzie ani Smektała ani Drabik.

Za rok wypożyczyłbym do 1 ligi Czerniawskego i Szczotkę. Przedłużyłbym też wypożyczenie Nowackiego i Studzińskiego.

W kadrze juniorskiej zostaną: Karczmarz, Bartkowiak, Pytlewski (ma jeździc głównie w zawodach juniorskich) oraz Hassa. Coś to było cicho, ale Hassa (chyba po to, zebyśmy nie płacili kare za szkolenie zdał, a w zasadzie odnowił pod koniec sierpnia licencję). W przyszłym roku Hassa będzie ostatni rok juniorem.

Szczotce trzeba umiejętnie dobierać klub tak, aby się rozwinął, bo od sezonu 2021 trzeba będzie na niego postawić jako doparowego z Bartkowiakiem. Wtedy do roku końca sezonu 2022 mamy spokoj z juniorką.

2019-2020 - Karczmarz - Bartkowiak
2021 - 2022 - Bartkowiak Szczotka
2023-2024 Bartkowiak + ktoś nowy

Ktoś poza Lesznem ma taki komfort i spokój z juniorami? :)
Ostatnio zmieniony przez mazinho 2018-09-10, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  

Maciex 

Wysłany: 2018-09-10, 19:06   

mazinho napisał/a:

Za rok wypożyczyłbym do 1 ligi Czerniawskego i Szczotkę. Przedłużyłbym też wypożyczenie Nowackiego i Studzińskiego.

Po tym jak w tym roku jechaliśmy jeden mecz bez juniora z powodu kontuzji wątpię aby klub nagle wypożyczył całą czwórkę. Mimo wszystko co najmniej dwójka powinna być wypożyczona i to do 1 ligi jeżeli będzie taka możliwość.

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-09-10, 19:13   

Pamiętam że w Wawrowie widziałem raz dzieciaka o nazwisku Hlib, Dymitr czy Dymitryj jakoś tak - czy to syn Pawła Hliba jest czy to zbieżność nazwisk? Trochę off top ale już dawno miałem o to zapytać tylko kompletnie wyleciało mi to z głowy. Dopiero teraz sobie przypomniałem o tym dzieciaku.

mazinho 

Wysłany: 2018-09-10, 19:14   

Maciex napisał/a:

Po tym jak w tym roku jechaliśmy jeden mecz bez juniora z powodu kontuzji wątpię aby klub nagle wypożyczył całą czwórkę. Mimo wszystko co najmniej dwójka powinna być wypożyczona i to do 1 ligi jeżeli będzie taka możliwość.

Zostalibyśmy czwórką: Karczmarz, Bartkowiak, Pytlewski i Hassa (w razie w jako kevlar). Lepsze rozwiązanie będzie dla całej czwórki: Szczotka, Czerniawski, Nowacki i Studziński jak będą regularnie się ścigać. Najlepiej w klubie gdzie będą na nich stawiać i będą mieli dobry sprzęt. Za Szczotkę (z racji deficytu juniorow na rynku) można jeszcze zarobić np. oferując jego 2-letnie stałe wypożyczenie. Taka Łódź, Lublin, czy nawet Toruń takiego juniora wzięliby z pocałowaniem ręki.

Chyba, że będzie instytucja gościa juniora (można wprowadzić ograniczenie, że wypożyczać można juniorów do niższej ligi i takich, którzy nie mają średniej biegowej z poprzedniego sezonu wyższej niż 1,000), to wtedy na takiej zasadzie moglibyśmy pożyczać swoich juniorów.

Mimo wszystko szedłbym w kierunku wypożyczenia - szczególnie Szczotki - do stabilnego klubu i to nawet na dwa lata. Nam Szczotka potrzebny będzie od sezonu 2021.

Moldorn 

Wysłany: 2018-09-10, 19:52   

GM napisał/a:
Pamiętam że w Wawrowie widziałem raz dzieciaka o nazwisku Hlib, Dymitr czy Dymitryj jakoś tak - czy to syn Pawła Hliba jest czy to zbieżność nazwisk? Trochę off top ale już dawno miałem o to zapytać tylko kompletnie wyleciało mi to z głowy. Dopiero teraz sobie przypomniałem o tym dzieciaku.

Tak Hlib ma dwójkę chłopaków-Dymitra i Saszę. Skąd ten wschodni klucz ? Nie wiem. Ja bym jednak na nic specjalnego nie liczył w kontekście przyszłych juniorów Stali. Dobrze będzie jak chłopaki wyrosną na porządnych ludzi, to będzie sukces.

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-11, 00:31   

W Gorzowie wielką niewiadomą będą: Hampel, Kołodziej i Kurtz. Leszno ma mocnych zawodników, ale w Gorzowie każdemu z nich poza Emilem chyba zdarzało się jechać piach. Więc w tym nasza nadzieja.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-09-11, 11:39   

Rzut oka na fazę zasadniczą:

Fogo Unia Leszno - 45:
1. Emil Sajfutdinow - 13 (1,3,3,3,3)
2. Jarosław Hampel - 4+1 (0,0,1,2,1*)
3. Brady Kurtz - 4+1 (2*,2,0,0)
4. Janusz Kołodziej - 9+1 (3,1*,2,3,0)
5. Piotr Pawlicki - 8 (1,2,3,0,2)
6. Bartosz Smektała - 4 (3,0,1)
7. Dominik Kubera - 3+1 (2*,0,1)

Cash Broker Stal Gorzów - 45:
9. Krzysztof Kasprzak - 11 (3,3,1,2,2)
10. Grzegorz Walasek - 7+1 (2*,1,3,1,0)
11. Martin Vaculik - 10 (1,2,2,2,3)
12. Szymon Woźniak - 2+2 (0,1*,0,1*)
13. Bartosz Zmarzlik - 12+1 (3,3,2,3,1*)
14. Hubert Czerniawski - 0 (0,0,0)
15. Rafał Karczmarz - 3+1 (1,2*,0)
16. Alan Szczotka - NS

Jeżeli nasi pojechaliby tak jak w tym meczu, a swoje wyniki poprawiliby Woźniak i Karczmarz to spokojnie osiągnęlibyśmy 40 oczek. Pytanie jednak czy Walasek będzie w stanie pojechać tak jak wtedy - marzenie!

Jeszcze rzut oka na wyniki z Leszna:

Fogo Unia Leszno - 48 pkt.
9. Jarosław Hampel - 9 (3,2,1,3,0)
10. Jaimon Lidsey - 0 (-,-,0,-)
11. Brady Kurtz - 7+1 (3,1,2*,0,1)
12. Janusz Kołodziej - 11 (1,3,3,1,3)
13. Emil Sajfutdinow - 12 (2,2,3,3,2)
14. Bartosz Smektała - 3 (0,u,0,3)
15. Dominik Kubera - 6+2 (3,1*,1*,0,1)
16. Szymon Szlauderbach - 0 ()

Cash Broker Stal Gorzów - 42 pkt.
1. Grzegorz Walasek - 5+1 (1*,0,2,2)
2. Linus Sundstroem - 5+1 (2,2,1*,0,-)
3. Krzysztof Kasprzak - 12+1 (2,3,2*,2,0,3)
4. Szymon Woźniak - 4 (0,1,3,0,-)
5. Bartosz Zmarzlik - 12 (3,3,1,2,2,1)
6. Rafał Karczmarz - 3+1 (2,0,1*)
7. Alan Szczotka - 1 (1,0,0)

Pytanie tylko czy mecz z kwietnia może być w jakikolwiek sposób miarodajny. Tutaj rzuca się w oczy dobry mecz Walaska i Linusa. Z kolei w Lesznie fatalny Smektały.

Tymczasem prezes ewidentnie zaznacza, że zysk z biletów pójdzie na kontrakty:

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/776440/stal-przegiela-z-cenami-biletow-na-final-messiego-czy-ronaldo-nie-zobaczymy-za-g

Dlatego tym bardziej musimy być w komplecie po to, aby za rok zespół był jak najmocniejszy!

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-11, 13:28   

No dobra. Trzeba im zaufać i trzymać za słowo. Bilet na finał wzamian za wzmocnienie składu.
Niech będzie. :-)

baracuda 

Wysłany: 2018-09-12, 06:28   

Woźniak / Walasek / Karczmarz to są zawodnicy z wielką niewiadomą. Bez dobrej zdobyczy punktowej z ich strony Stal Gorzów jest na straconej pozycji. Częściowo zwracam honor Woźniakowi za moją poprzednio wypowiedź, pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu z Włókniarzem. Ale przed Stalą mecz finałowy oceny końcowe zostawmy na koniec. Karczmarz dysponuje odpowiednim sprzętem ale o ile wystartuje pierwszy jest ok, gorzej kiedy musi walczyć o pozycje tutaj kompletny chaos w głowie. Pogoń za Musielakiem w Częstochowie i co dojeżdżał to widać było w TV stopowanie gazu manetką, nawet komentatorzy zaznaczali iż ma kapitalny sprzęt jest szybki na trasie, ale czegoś brakuje. Walaskowi niech wypożyczą motocykl na finał innego rozwiązania nie widzę. Dudek ma złamaną rękę może od niego pożyczy :-) Co do cen biletów szkoda strzępić język. Ja i tak siedzę w domu i oglądam mecz w TV. mam tylko małą refleksję w sezonie 2018 budżet klubów Ekstraligi oscylował wokół 9 mln. W jakim kierunku zdążamy ?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-09-13, 14:59   

Fogo Unia Leszno
1. Emil Sajfutdinow
2. Brady Kurtz
3. Jarosław Hampel
4. Janusz Kołodziej
5. Piotr Pawlicki
6. Bartosz Smektała
7. Dominik Kubera

Cash Broker Stal Gorzów
9. Krzysztof Kasprzak
10. Grzegorz Walasek
11. Martin Vaculik
12. Szymon Woźniak
13. Bartosz Zmarzlik
14. Hubert Czerniawski
15. Rafał Karczmarz

bez zaskoczeń

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-13, 15:39   

Chomski to geniusz.

Po słabych meczach Walaska, chciał sprawdzić Linusa i ściągnął go na Włókniarz. SynSztrem nie zachwycił i Walas wraca do składu. Chomski wyjasnił to tak, iż kibice wywarli na nim presję, by pojechał Linus. A Walaskowi należał się spokój i komfort jazdy.

A teraz on daje szanse Walaskowi - bo to wszystko opiera się na zaufaniu. I co zrobi Walas? Co zrobi Walas!? Co zrobi Walas???!!!

Odpali!!!!

Papa Staszek to geniusz!

:)))

mazinho 

Wysłany: 2018-09-13, 18:58   

Trochę jestem zawiedziony wystawionym składem przez naszego trenera. To jest najważniejszy mecz sezonu, także wszystkie siły powinny zostać rzucone. Dlaczego w tym meczu nie jedziemy 6 seniorów? Rozwiązanie z 6 seniorów daje większe pole manewru, a także bezpieczeństwo na wypadek kontuzji. To atuty takiego rozwiązania:

1. W razie jakieś dzwona jest Linus a Bartka można wstawić za kontuzjowanego.
2 Jeżeli Bartek jedzie z rezerwy można w każdym biegu puścić go z taktycznej co nie jest możliwe przy Bartku pod 5. Np z Lesznem prawdopodobna jest porażka w biegu juniorskim 1-5 i np po biegu 3 wynik byłby 6 punktów dla Leszna wtedy można puścić Bartka z taktycznej i mamy jeden bieg Bartka więcej przy składzie Chomskiego można w takiej sytuacji tylko rozłożyć ręce taka sytuacja miała już miejsce w ZG tam Bartek mógł jechać bieg więcej.
3. Bartek jechałby w biegu 14 co najczęściej kończy się 3 punktami.
4. Gdyby Walasek zaczął spotkanie tak jak kilka ostatnich, a Karczmarz nie dał rady Leszczyńskim juniorom można spróbować Linusa.
5. Nie ma możliwości popełnienia takiego błędu jak Toruń z Gregiem w finale z nami dwa lata temu.
6. Duże większe możliwości taktyczne w razie niekorzystnego wyniku. Można np. puścić kogoś innego z taktycznej za Linusa a Bartka zostawić na później itp.

Także powinniśmy jechać składem: Kasprzak Walasek Vaculik Woźniak Sundstroem Czerniawski Karczmarz Zmarzlik.

Zmarzlik od razu wchodziłby za Sundstroema do składu( przynajmniej 3 pierwsze biegi). W 11 biegu przy fatalnej dyspozycji Walaska, byłby jakis wybór za kogo wstawić Zmarzlika.

Z minusów Zmarzlika na rezerwie widzę tylko jego brak w biegu 15 - ale to rekompensuje start i przewaga w biegu 14 oraz to, że trzeba zapłacić za przyjazd Linusa. Ale jak można w finale nie jechać najsilniejszym składem? Tego zrozumieć nie mogę.

grochu_92 

Wysłany: 2018-09-13, 19:16   

Czytam kolejny raz te Twoje głupoty i oczom nie wierzę. A czemu Leszno nie jedzie z Kurtzem na 8? Taki bystry w taktyce jesteś ale nikt Twojego poglądu nie podziela. Jak mamy przegrywać po 3 biegach już 6 to raczej nie mamy czego szukać. Po cholere 6 seniorów jak jeden i tak nie jedzie? To nie jest gra komputerowa i weź to wreszcie ogarnij. A swoje taktyczne popisy zachowaj sobie na menadżera manskich. Jedziemy optymalnym składem i Bartka miejscale jest pod 5/13. Najpierw ogarnij, że to są ludzie, to jest tor który się zmienia i szereg innych czynników. A Ty poza suchymi tabelkami na kartkach papieru widzę nic innego nie dostrzegasz

mazinho 

Wysłany: 2018-09-13, 19:27   

grochu_92 napisał/a:
Czytam kolejny raz te Twoje głupoty i oczom nie wierzę. A czemu Leszno nie jedzie z Kurtzem na 8? Taki bystry w taktyce jesteś ale nikt Twojego poglądu nie podziela. Jak mamy przegrywać po 3 biegach już 6 to raczej nie mamy czego szukać. Po cholere 6 seniorów jak jeden i tak nie jedzie? To nie jest gra komputerowa i weź to wreszcie ogarnij. A swoje taktyczne popisy zachowaj sobie na menadżera manskich. Jedziemy optymalnym składem i Bartka miejscale jest pod 5/13. Najpierw ogarnij, że to są ludzie, to jest tor który się zmienia i szereg innych czynników. A Ty poza suchymi tabelkami na kartkach papieru widzę nic innego nie dostrzegasz

Pójscie Kurtza na rezerwę nic nie daje, bo Leszno nie ma innego seniora, który byłby w stanue robić punkty. W razie kontuzji mają juniorów.

Zakładasz tylko dobrą wersję. Lepiej być zabezpieczonym na każdą okoliczność, co gwarantuje skład ze Zmarzlikiem na rezerwie. Jak mamy 6 seniorów, to trzeba jechać 6 seniorów.

A ataki ad personam sobie daruj, bo również mogę napisać do Ciebie, zebys siię ogarnął i nie wypisywał takich glupot, które nic konkretnego do dyskusji nie wnoszą.

grochu_92 

Wysłany: 2018-09-13, 19:43   

Twoja wersja polega tylko na tym, że będziemy przegrywać będą same kontuzje i Zmarzlik zbawca. Ale, że to są ludzie, to jest milion czynników dla Ciebie kompletnie nie istnieje. My chcąc walczyć o zloto nie możemy bawić się w taktyczne tylko od 1 biegu powinniśmy narzucić swoje tempo i odjezdżać rywalowi. A jeżeli Ty zakładasz jakieś taktyczne Zmarzlika już w 4 biegu to sory. To nie ma co wyjeżdżać na tor.

Odpowiedz do tematu