Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FINAŁ ekstraligi Stal Gorzów - Unia Leszno!
Autor Wiadomość
darkis 

Wysłany: 2018-09-18, 18:19   

Linus jest za stary na numer 8 przeciez :lol:

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2018-09-18, 18:57   

Czerniawski przeszedł operację po upadku w niedzielnym meczu. Taka ciekawostka, gdyby "przypilnowało się" tego, by lekarz zawodów uznał go niezdolnego do dalszej jazdy, co w przypadku takiego urazu trudne nie było to..za Czerniawskiego mógł jechać Karczmarz. Nie wiem czy to by pomogło, ale na pewno dawało jakieś nadzieję o może 1 punkt więcej.

W rewanżu szansę upatruję w trzech rzeczach:

1) Pogodzie: na sobotę/niedzielę zapowiadane jest ochłodzenie i Uniści mogą pogubić ustawienia
2) Zbytniej pewności siebie Unistów, bo panuje tam euforia po "dobrym" wyniku w Gorzowie. A przecież po 15 biegach, to Stal jest bliżej złota. Trzeba jechać jak najwięcej biegów na 3:3 - skupiać się na wywożeniu przynajmniej jednego seniora pod płot a 1 łuku, a im dluzej bedzie mecz w okolicach +4/6 pkt dla Leszna tym więcej nerwów będzie po stronie gości
3) Jechaniu naszych bez większej presji na torze, który obok Zielonej Góry odpowiada nam najbardziej. Także atut wlasnego toru po stronie Leszna nie powinie stanowić dla nas problemu. Nie wiem ile lat z rzędu, nie chce mi sie liczyc, ale juz ladnych pare lat robilimy na Smoczyku przynajmniej 42 punkty.

W Lesznie potrzeba nam będzie zwycięstw biegowych. Na wyjazdach to byla nasza pieta achillesowa - jakby się zagłebic w statystyki, to w biegach gdzie w ekipie miejscowych nie jechał junior wygralismy takich biegów bardzo mało. Z tego powodu pomyslałbym, aby lidera przestawić do pary z seniorem, by zwiększyć szansę na wygrywanie biegów. Nie wiem też, czy nie postarać się o "ubezpieczenie" 13 biegu, który może być niezwykle istotny i nie dawanie tam z korzystnego pola A lub B Walaska.

PS I nie ma co sie już zadowalac srebrem i minimalistycznie podchodzić do tematu. Taki klub, zespół jak Stal Gorzów mierzy w wygranie z każdym rywalem i mierzy zawsze w najwyższe możliwe cele - w tym przypadku na złoto DMP. To będzie sukcesem, a nie srebro. I tak należy podchodzić do meczu w Lesznie.

Mamy argumenty. Kasprzak, Zmarzlik. Zobaczymy jak Vaculik po GP i czy Szymek Woźniak będzie w stanie zrobic kolo dwucyfrówki. Jedziemy bez presji, cos czuje, że w Lesznie po wyrównany spotkaniu padnie remis 45:45.

Michu5 

Wysłany: 2018-09-18, 19:04   

kris_77 napisał/a:
Don Lucas napisał/a:
Kto tak rozsierdził trenera Chomskiego na konferencji po meczu? Myślałem, że dojdzie do rękoczynów Przynajmniej pytający pokazał, że ma cojones i potrafi zadać niewygodne pytanie, a nie tylko pitu, pitu. Dzięki temu mamy jasność w oglądzie sytuacji i wiemy, że Bartek z rezerwy ni hu hu. Swoją drogą, S. Chomski trochę bredził na tej konferencji, a nawet nie trochę tylko bardzo. Co zostanie rozwalone?? Sundstroem? Przecież chłopak jest do odstrzału po sezonie. cały sezon dawał ciała, był zwykłym kevlarem, a Stasiu Chomski zakłamuje rzeczywsitość. Szwed musi mieć jakieś papiery na trenera, nie ma bata. Zaraz się okaże, że Linusek zostaje na kolejny sezon

Dla mnie tą wypowiedzą trener pokazał, że taktycznie jest mimo kolosalnego doświadczenia w lesie. Jeszcze próbował porównać Hansa Andersena do Zmarzlika. Litości, człowieku, miej honor i powiedz otwarcie, że ci to nie na rękę, że nie poradzisz sobie wtedy z taktycznym prowadzeniem meczu! W to jestem w stanie uwierzyć, a nie w to, że mu się Linusek obrazi

To był nasz kolega z forum mazinho. I powiem Wam, że hejt jaki dostał na FB jest dla mnie szokiem. Ludzie są nienormalni po prostu.

Mazinho, zwrócę się osobiście na forum, bo to może być ciekawe dla wszystkich. Jak można wejść na konferencję prasową po meczu?

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-18, 19:06   

Darkis

Linus może byc wstawiony z nr 5, a Zmarzlik 8.

Oczywiście nasz trener obawia sie reakcji zmienionego zawodnika. Dlatego woli jechac w 7.

Danonek920

Wysłany: 2018-09-18, 20:03   

co wy tak narzekacie ciągle ... i na tor i na trenera i na wszystko. 3 sezon z rzędu mamy medal, doszliśmy do finału pomimo tego ,że przed sezonem wielu pisalo, że może być problem z top 4 , pierwszy mecz to jednak my wygraliśmy 46-44. Co mają powiedzieć w takim Toruniu czy też ZG ?

as35 

Wysłany: 2018-09-18, 20:29   

Danonek920 napisał/a:
co wy tak narzekacie ciągle ... i na tor i na trenera i na wszystko. 3 sezon z rzędu mamy medal, doszliśmy do finału pomimo tego ,że przed sezonem wielu pisalo, że może być problem z top 4 , pierwszy mecz to jednak my wygraliśmy 46-44. Co mają powiedzieć w takim Toruniu czy też ZG ?

A wyobraź sobie co by było gdyby zawodnicy nie musieli walczyć z torem? Gdyby trener myślał o wyniku a nie o spokoju... . Gdyby miał autorytet i odwagę zadzwonić do zawodnika i ściągnąć go na zawody w formie plastronu. Gdyby Jarosław Gała był toromistrzem a nie kierowcą ciągnika. Gdyby prezes był na stadionie rano i zobaczył czarne szmaty a nie czekał na reakcje Kibiców z Leszna. Na marginesie coś ta sprawa się rozeszła po kościach.. dziwne.

[ Dodano: 2018-09-18, 20:31 ]
Thorgal napisał/a:
Linus tez kontuzjowany?

To byłby skandal gdybyśmy pojechali w 7 przy zdrowej dyspozycji 8 zawodnikow.

trener Stanisław ma mieć spokój. Przecie ktoś by mógł na niego nakrzyczeć albo źle spojrzeć? Człowieku on ma mieć spokój bo jak inaczej wypełni program?

Gratulacje i słowa wsparcia dla Mazinho, jedyny z jajami na konferencji. reszta to pismaki bojące się zadać pytanie aby czasem nie stracić bezpłatnej
wejściówki na mecz.

Michu5 

Wysłany: 2018-09-18, 21:43   

Teraz tak sobie myślę po jednym ze wcześniejszych wpisów...

Nawet, jeśli trener nie chce brać na Leszno Sundstroema jako plastronu, to i tak wypadłoby go zabrać, nawet po cywilu, żeby odebrał medal za Drużynowe Mistrzostwa Polski. Więc, tak czy siak jechać musi. Chyba, że nasz klub znowu ma zamiar kogoś w tej ceremonii pominąć, jak to dawniej już bywało. Co by było dla Szweda większą zniewagą? Wystawienie go jako plastron, czy brak zaproszenia po odbiór należnego mu medalu?

Takie tam luźne przemyślenia.

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-09-18, 22:17   

Michu5 napisał/a:
Teraz tak sobie myślę po jednym ze wcześniejszych wpisów...

Nawet, jeśli trener nie chce brać na Leszno Sundstroema jako plastronu, to i tak wypadłoby go zabrać, nawet po cywilu, żeby odebrał medal za Drużynowe Mistrzostwa Polski. Więc, tak czy siak jechać musi. Chyba, że nasz klub znowu ma zamiar kogoś w tej ceremonii pominąć, jak to dawniej już bywało. Co by było dla Szweda większą zniewagą? Wystawienie go jako plastron, czy brak zaproszenia po odbiór należnego mu medalu?

Takie tam luźne przemyślenia.

Dokładnie! Szkoda że cię na konferencji nie było. Ale byś trenerowi wbił klina ciętą ripostą.

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-18, 23:55   

To brak powołania na mecz zdrowego zawodnika będzie sianiem fermentu, napięcia i niesnasek.
Sytuacja aż prosi się o start w 6 seniorów: medale dla CAŁEJ drużyny, kontuzja Huberta, większe możliwości taktyczne...

Jeśli pojedziemy w 7 z powodu pragnienia "spokoju" Chomskiego - trener będzie do wymiany.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2018-09-18, 23:57   

mazinho napisał/a:
Z tego powodu pomyslałbym, aby lidera przestawić do pary z seniorem, by zwiększyć szansę na wygrywanie biegów.
No co Ty? A kto będzie zabezpieczał juniorów? :lol: :lol:
mazinho napisał/a:
Nie wiem też, czy nie postarać się o "ubezpieczenie" 13 biegu, który może być niezwykle istotny i nie dawanie tam z korzystnego pola A lub B Walaska.
Pomysł dobry, bo Walasek już na dzień dobry w naszych barwach w Lesznie pokazał, że potrafi namieszać w 1 łuku na naszą korzyść. Poza tym to będzie 13 wyścig czyli będzie można ze startu mocno napędzić się po szerokiej, coś w sam raz dla Kasprzaka lub Zmarzlika. Zauważyłem, że w tym sezonie w wielu meczach ten 13 bieg był mocno obsadzony przez każdą z drużyn.

as35 napisał/a:
A wyobraź sobie co by było gdyby zawodnicy nie musieli walczyć z torem? Gdyby trener myślał o wyniku a nie o spokoju... . Gdyby miał autorytet i odwagę zadzwonić do zawodnika i ściągnąć go na zawody w formie plastronu. Gdyby Jarosław Gała był toromistrzem a nie kierowcą ciągnika. Gdyby prezes był na stadionie rano i zobaczył czarne szmaty a nie czekał na reakcje Kibiców z Leszna. Na marginesie coś ta sprawa się rozeszła po kościach.. dziwne.
Świetnie napisane, brawo. Sporo gdybania, ale ... najgorsze jest to, że trener Chomski sabotuje własnych zawodników torem. To, co dzisiaj jechał Kasprzak w Szwecji, gdzie wystąpił z marszu ... :shock: I teraz pomyślmy co by się działo na domowym, tak przygotowanym torze. :evil: Brawo panie Chomski, wściekaj się dalej, na tych, którzy dobrze radzą i podpowiadają. Zeżarłeś wszystkie rozumy. A może inaczej? Zamknąłeś się w tym swoim myśleniu i nie dopuszczasz, że ktoś inny może mieć rację. Rozumiem, że medal Linusowi osobiście zawieziesz do Szwecji? Wszak w dobrym tonie jest wręczać takie rzeczy osobiście, co by nie psuć atmosfery tak misternie budowanej przez cały sezon, prawda? :roll:

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-19, 00:14   

Jak przed finałem prezes finalisty może pisać takie rzeczy:

"Ten sezon już jest sukcesem, ale walczymy o więcej 👍
#DumniPoZwyciestwieWierniPoPorazce"

To przygotowanie kibiców na spodziewaną porażkę. Skoro prezes nie wierzy w siłę tego zespołu, to jak mają się do tego przekonać kibice i zapełnić trybuny?

grochu_92 

Wysłany: 2018-09-19, 10:08   

U niego to nic nowego. Finał osiągnęli, kasę z kibiców pociągnął także sezon ma na +. A jak fartem mu jeszcze urwą złoto i kilka tysi więcej do kasy to narzekał nie będzie. I tak może powiedzieć, że za jego kadencji klub odnosi wielkie sukcesy. Żyć nie umierać.

pimpsson 

Wysłany: 2018-09-19, 10:30   

grochu_92 napisał/a:
U niego to nic nowego. Finał osiągnęli, kasę z kibiców pociągnął także sezon ma na +. A jak fartem mu jeszcze urwą złoto i kilka tysi więcej do kasy to narzekał nie będzie. I tak może powiedzieć, że za jego kadencji klub odnosi wielkie sukcesy. Żyć nie umierać.

Biorąc pod uwagę wszystko co działo się w czasie przygotowań i w ciągu sezonu to nie dziwię się, że tak mówi z dwóch prostych powodów: po pierwsze - przed sezonem mocno się osłabiliśmy, odszedł Iversen i Przemo, a doszedł Szymek, któremu, z całym szacunkiem do Ivera sporo brakuje, a po drugie - choroby, kontuzje przed i w trakcie sezonu. Żadna drużyna nie miała w tym roku tylu problemów zdrowotnych co my. Poza tym uważam, że masz rację odnośnie prezesa. Gość poukładał klub po tym pierdolniku Władka. Kredyt albo już jest spłacony, albo na końcówce. Są sukcesy, bo chyba nie zaprzeczysz, że jego kadencja to lata tłuste jeśli chodzi o osiągnięcia. Szkolenie młodych zaczyna przynosić efekty. Jak dla mnie Zmora jest dobrym prezesem i przede wszystkim rozsądnym gościem. A błędy popełnia tylko ten co nic nie robi. Więc po co ten sarkazm pod jego adresem?
Je...ał ich pies!!!"

grochu_92 

Wysłany: 2018-09-19, 11:28   

Ja nie powiedziałem, że nie ma sukcesów. Thorgal pisał jak prezes może pisać takie rzeczy mało motywujące więc odpisałem, że może bo on swoje sukcesy już w tym sezonie odniósł. Co do pierdolnika Władka. Ten człowiek wyciągnął nas z dna więc szacunek, że się podjął wyprowadzenia tego klubu na prostą. A na kredyt złożyło się kilka czynników, od wyboru prezesa pomiędzy obozem P. Zmory i P. Mularskiego po sytuację z prezydentem itd. Co by nie mówiąc obecny Prezes dosyć sprawnie się porusza w żużlowych realiach, bardziej lub mniej fair ale efekty ma dobre, a drużyna zdobywa trofea, a to się liczy na koniec i z tego go będzie każdy pamiętać. Zresztą myślę, że hasło interesuje nas awans do PO w tym sezonie zakładał walkę o 3 niż o 1 miejsce i mam nadzieję, że też tak to klub planował w budżecie co da nam ekstra + w negocjacjach z zawodnikami. A może jakaś ekstra mobolizujacą premia za złoto

pimpsson 

Wysłany: 2018-09-19, 12:40   

Dla Władka mam oczywiście duży szacunek, bo on nie wyciągnął nas z dna tylko z czarnej d...y. Tylko potem troszkę go poniosło (chociaż rzeczywiście może mam ja jak i my wszyscy zbyt małą wiedzę w tym temacie). Mam również nadzieję, że nie zakładali z góry na początku sezonu do budżetu premii za mistrzostwo (patrz pewien magiczny" klub z naszego województwa :mrgreen: ). W każdym razie cieszę się tak jak prezes, że mamy już srebro (w przeciwieństwie do pewnego "magicznego" klubu z naszego województwa :mrgreen: ). A co będzie w niedzielę? Kto to może wiedzieć? Patrząc na wczorajsze półfinały w Szwecji wygrana 51-39 na torze przeciwnika nie zagwarantowała awansu, więc chłopaki muszą się spiąć i pokazać, że potrafią powalczyć.
Je...ał ich pies!!!"

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-19, 13:07   

Nie chodzi o to, CO prezes mówi, ale o to KIEDY to mówi. Oczywiście ma rację, że srebro jest dużym sukcesem w takim składzie, ale nie powinien takich rzeczy mówić PRZED rozstrzygnięciem finału! Bo to brzmi jak przygotowanie nas na porażkę i piosenkę: "Staleczko, nic się nie stało!"

Prezes powinien pisać: jedziemy do Leszna po złoto!

A jeśli się nie uda - wówczas będziemy pisać podsumowania. Hasztag #WierniPoPorażce jest mega słaby PRZED meczem :-) . Szczególnie w wydaniu prezesa.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-09-19, 13:07   

Ja nie rozumiem o co Wam chodzi? Dlaczego ganicie prezesa za takie słowa? Przecież mamy srebrny medal minimum - to jest olbrzymi sukces. Kadrowo każdy widzi - Wrocław, Toruń są od nas zdecydowanie mocniejsi. Swoją drogą bez juniorów i z jedną lochą w składzie wjechać do finału? Mega sprawa!

Przy okazji prezes nie pompuje balonika jak wspominany wyżej prezes honorowy. Sami doskonale pamiętacie jak kończyły się sezony przy pompowaniu balona do niebotycznych rozmiarów oraz jakie epitety leciały ze strony Władka w kierunku zawodników.

Jedziemy do Leszna z nadziejami, ale bez zbytniej presji. Robimy swoje, walczymy - jestem przekonany, że nie jesteśmy bez szans. Presja i nerwy są po stronie Unii...

Thorgal pisałeś zagrywkach psychologicznych - więc może prezes robi to celowo, niech Leszno już czuje się mistrzem, a my pojedziemy i odbierzemy im ten tytuł.

RAFIK 

Wysłany: 2018-09-19, 15:48   

JEDZIEMY STALECZKO PO ZŁOTO.Na razie trzymamy go czubkami palców,ale w lesznie chapniemy go w łapy.Stawiam 47 do 43 dla Staleczki i tyle w temacie.

GM 

Wysłany: 2018-09-19, 16:22   

RAFIK napisał/a:
JEDZIEMY STALECZKO PO ZŁOTO.Na razie trzymamy go czubkami palców,ale w lesznie chapniemy go w łapy.Stawiam 47 do 43 dla Staleczki i tyle w temacie.

Oczywiście że wynik jet otwarty, żadne słowa prezesa, kibiców czy trenera wiele nie zmienią, zawodnicy i tak będą dążyli do jednego - zarobić kasę na torze. I nikt tego nie zmieni - ani jęki prezesa ani nas - kibiców. Oni walczą o zapewnienie bytu swoich rodzin jednocześnie zadowalając nas. Nie wielu zdaje sobie z tego sprawę. Słaby zarobek = hejt wśród kibiców. Summa summarum wszystkim chodzi o to samo - zadowolenie. W tak brutalnej rzeczywistości ciężko zachować poziom zadowalający obie strony. Bo stawki są w stanie zadowolić zawodnika nawet jak ten zdobędzie 6 czy 9 pkt. co w przypadku niektórych kibiców może być wynikiem po niżej ich wymagań.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2018-09-19, 19:24   

Ja również jakoś dziwnie spokojny jestem o wynik. 8-)

Michu5 

Wysłany: 2018-09-19, 21:06   

Niebiosa będą nam sprzyjać :) od soboty ochłodzenie. Gorzej, że ma też popadać. Jeśli nie popada za dużo i mecz dojdzie do skutku-może być pięknie :)

PavelN11 

Wysłany: 2018-09-19, 22:43   

Jak ma nam pomóc ochłodzenie? ;)

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-20, 00:28   

Jeśli pojedziemy w 7 mimo możliwości wystawienia pełnego skłądu - będzie to czytelny sygnał: nie rzucamy wszystkiego co mamy, by walczyć o złoto. Wywieszamy białą flagę, a nasz trener jest 9 zawodnikiem Unii.

Dla mentalności niewolniczej zawsze spokój i bezpieczeństwo są cenniejsze aniżeli determinacja w walce o sukces okupiony wyzwaniami i ryzykiem. Niestety nasz pan Stasiu to jeszcze relikt minionego systemu.

mazinho 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2018-09-20, 20:16   

Patrząc na składy mam nadzieję, że po 3 biegach nie będziemy przegrywać 6 punktami, a później mecz nie zrobi się na styku i +2/+4 dla Leszna. Bo wtedy stracimy jeden bieg Bartka Zmarzlika. Kij z tym Sundsroemem i jazda 6 seniorów. Zawsze można było dać pod 5 plastron Bartka Hassę (dla chłopaka byłaby do wielka frajda), a przecież na wszystkie starty Bartek by i tak wchodził za plastron. A taki manewr dawał nam w 4 biegu możliwość taktyka (jak Leszno wygra juniorski 5:1, a także uzyskałoby +2 łącznie w biegach 1 i 3), a także możliwość roszad taktycznych na biegi nominowane. Oby tylko ten jeden bieg Bartka (w 11 biegu za Walaska) nie okazał się kluczowy. Szkoda też, że w biegach 1-13 nie mamy programowo żadnej pary, gdzie pojadą liderzy. Dlatego przy tak ułożonym składzie potrzebne są punkty drugiej linii Stali: Woźniaka, Walaska i Karczmarza robione na 2 linii Leszna: Kołodzieju, Kurtzie i Kuberze/Smektale.

Ale koniec marudzenia o składzie. Im bliżej meczu tym jestem jakoś bardziej spokojny o dobry wynik. W niedzielę ma padać i się ochłodzić, także wszystkie ustawienia z treningów Unii mogą wziąć w łeb.
Ostatnio zmieniony przez mazinho 2018-09-20, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  

przemek1221

Wysłany: 2018-09-20, 20:39   

Po 1 - tor w pierwszym meczu był zepsuty na maksa. Co to za tor na którym nawet Zmarzlik nie potrafi wyprzedzać?

Po 2 - Chomski to osioł, Czerniawski złapał kontuzję to zamiast orzeknąć jego niezdolność i wtedy Karczmarz by mógł dwa razy za niego jechać to puszczają kontuzjowanego chłopaka na tor...brak słów

Cytat:
2. Zawodnicy z numerami startowymi 6, 7 i 14, 15 mogą być zastąpieni rezerwą zwykłą w przypadku, gdy zawodnik z numerem startowym odpowiednio 6 albo 7 lub 14 albo 15 w jednym z biegów odniósł kontuzję, do której przyczynił się zawodnik wykluczony z biegu i w wyniku której jest on niezdolny decyzją lekarza do udziału w biegu, z zastrzeżeniem przepisów ust. 4 poniżej.

Po 3 - Chomski to osioł do kwandratu bo skład na niedzielę powinien być taki:
1. Martin Vaculik
2. Grzegorz Walasek
3. Krzysztof Kasprzak
4. Szymon Woźniak
5. Linus Sundstroem
6. Rafał Karczmarz
7. Alan Szczotka
8. Bartosz Zmarzlik

I nie chodzi tu o to by Bartka puszczać w połowie meczu. Bartek miałby jechać od początku za Linusa. A co nam to daje? A no to że jak przed biegiem Bartka zrobi się -6 to może pojechać z taktycznej zamiast ze zmiany zwykłej i już teraz sobie zaklepujemy jego dodatkowy bieg w meczu. A co jeśli tylko raz pojawi się taka okazja?

DLA CHOMSKIEGO PAŁA Z TAKTYKI i tyle ode mnie!

Odpowiedz do tematu