Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FINAŁ ekstraligi Stal Gorzów - Unia Leszno!
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2018-09-16, 22:55   

Nie bedzie Bartka pod nr 8 ponieważ Walasek pojechal super mecz i sklad bedzie ten sam.

Mazinho,

Bardzo dobre pytania zadales Chomskiemu na konferencji prasowej. Nie przejmuj się jego irytacja. Chlop chce spokoju, a my chcemy DMP. Inne priorytety. Chomski zadowolony z wyniku. :)

Narracja u nas niestety taka ze i tak ugralismy sporo i srebro jest sukcesem. Zupełnie inny klimat niz 2 lata temu przed finalem z Toruniem. W parkingu nie widzialem tego zagrzewania co w Czewie.

Nadzieja w tym ze Kolodziej znów sie spali a KK i Vacul pojada jak liderzy. Taktycznymi można w 4 osiągnąć remis przy ich dobrej postawie.

PS. W 15 biegu celem byla wygrana drużyny. Nie wiem czemu Szymek nie jechał z 1 toru a Bartek napedzilby sie z 3 nawet po przegranym starcie.

Teppis 
_________

Team: SG
Wysłany: 2018-09-16, 23:58   

Panowie, irytację rozumiem, bo sam też ją odczuwam, ale nie grzebałbym naszych szans na złoto. Zapomnieliście o jednym - nigdzie na wyjeździe nie jeździmy lepiej niż w Lesznie. Ale tą zaliczkę +6 dobrze byłoby mieć...

grochu_92 

Wysłany: 2018-09-17, 06:28   

Niestety ale sprawdził się scenariusz, w którym nasi liderzy nie podołali zadaniu. Przed meczem każdy był świadomy, że duet Kubera-Smektała jest mocniejszy od naszej pary juniorskiej. I to się potwierdziło bo zdobyli 10+1 przy 4 oczkach naszego Rafała i Huberta. I jedyna nasza szansa była w tym, że liderzy zrobią swoje przy wsparciu drugiej linii. O ile Ci drudzy z roli się wywiązali o tyle KK i Martin gdzieś się pogubili co doprowadziło do tego, że przegrywaliśmy i zamiast atakować musieliśmy ratować sytuację. Niestety ale taka sama sytuacja czeka nas w rewanżu, a tam juniorzy będą u siebie więc raczej gorzej niż dzisiaj nie pojadą. Pytanie czy trio Zmarzlik-Kasprzak-Vaculik jest w stanie w Lesznie zdobyć 36-38pkt. Niestety ale jesteśmy w głównej mierze zdani na nich i jak jeden lub drugi nie zatrybi w rewanżu od pierwszego biegu będzie szybko pozamiatane. Wierzyć trzeba do końca.

PavelN11 

Wysłany: 2018-09-17, 07:19   

Teppis napisał/a:
Panowie, irytację rozumiem, bo sam też ją odczuwam, ale nie grzebałbym naszych szans na złoto. Zapomnieliście o jednym - nigdzie na wyjeździe nie jeździmy lepiej niż w Lesznie. Ale tą zaliczkę +6 dobrze byłoby mieć...

Szans chyba nikt nie grzebie ;) Zrobiliśmy lepszy wynik niż w zasadniczej, na wyjeździe mam nadzieję pojedziemy w pełnym składzie i też mamy dużą szansę zrobić lepszy wynik niż w zasadniczej. Wystarczą 3 oczka więcej ;)

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-17, 07:23   

Hubert pojedzie?

Nie żeby kogoś wyprzedził ale fajnie miesza na 1 luku. Neutralizacja Kolodzieja to m.in. jego zasługa. Nasi liderzy pojechali slabiej. Ale co ma powiedziec Janusz? Gdyby on pojechał byloby pozamiatane.

Speedway-Fan 

Wysłany: 2018-09-17, 07:41   

Wynik do przewidzenia. Leszno to znakomita drużyna bez dziur i najlepszymi juniorami. mnie zaś irytuje jedno: TOR!

Ostatnie mecze jakie oglądałem tj.: w Częstochowie, we Wrocku czy nawet w Rybniku to esencja speedwaya. Już w każdym mieście można się coś ścigać a w Gorzowie NUDAA NUDAAA. Z tego co obliczyłem były 2 biedne mijanki. Bartek choćby nie wiem jak się składał wyginał to na nic bo na naszym gównianym torze nie da rady zrobić kompletnie nic...
Ostatnio zmieniony przez Speedway-Fan 2018-09-17, 07:42, w całości zmieniany 1 raz  

miszarus
STAL!

Wysłany: 2018-09-17, 07:41   

Ehh, na spokojnie.
Widać, że spotkały się naprawdę mocne drużyny, najmocniejsze w tym sezonie i nie ma opcji, że jak pod taśmą staje: Zmarzlik, Woźniak, Piter i Emil to ktoś musi być czwarty.
Jestem optymistą w Lesznie z naszych zjedzie ciśnienie.

Danonek920

Wysłany: 2018-09-17, 08:58   

Ciężko się jeździ z Unią Leszno , która w składzie ma 7 solidnych zawodników i każdy z nich może wygrać. Ludzie piszą , że tor nas zabił, ale moim zdaniem nawet jakby chodziła duża to ich zawodnicy też by potrafili się przestawić. Na taką drużynę jak Leszno to trzeba mieć jakiś specyficzny tor moim zdaniem typu Toruń czy Tarnów , by nie mogli się tam spasować. Kasprzak był wolniejszy , chyba ten najlepszy silnik, który się zatarł był nie do zastąpienia. Co do rewanżu to jakimś optymistą to ja nie jestem, odstajemy strasznie na juniorce, a na seniorce raczej nie odrobimy tego, bo taki Walasek czy Woźniak to raczej nie pojadą meczu życia. Z drugiej strony sam finał to spory sukces, Unia obiektywnie rzecz biorąc ma dużo lepszy skład.

Heavyman 

Wysłany: 2018-09-17, 09:00   

Liczę na to że Leszno już się poczuło mistrzami, i nie podejdą do rewanżu na pełnej koncentracji. Nasi z kolei wręcz przeciwnie, mają świadomość że przewaga jest znikoma i muszą tam jechać z nastawieniem na wygraną. Myślę że nie wszystko jeszcze stracone.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-09-17, 09:33   

Kilka uwag na spokojnie ze strony sportowej:

Gdyby ktoś przed meczem powiedział mi, że Kołodziej zrobi zero, a Walasek 5+1 to powiedziałbym, że mamy złoto.

Szkoda, że nie wykorzystaliśmy właśnie niskiej dyspozycji Kołodzieja na to żeby odjechać wczoraj. Tak naprawdę pomimo tego, że nie mam pretensji do naszych zawodników to zabrakło po 1-2 oczek Kasprzaka i Vaculika, którzy jako liderzy powinni kończyć mecz z dwucyfrówką.

Co do Leszna to po prostu pozwoliliśmy na zbyt wiele Pawlickiemu, tak naprawdę gdyby on zdobył te 2-3 oczka mniej to nasi liderzy mieliby właśnie te dwucyfrówki, a my jakieś 6 oczek zaliczki.

Bartek - ten gość po prostu dla Stali oddaje wszystko co ma najlepsze - szacunek!

Tyle jeżeli chodzi o aspekt sportowy.

Aspekt organizacyjny:

Frekwencja dramat, bura dla zarządu za ceny biletów!! Jak my chcemy ściągać sponsorów jeżeli na finale mamy pustki?

Tor, tor i jeszcze raz tor. Co się dzieje do cholery? Przecież ten tor u nas to jest naprawdę dramat, tak nudnego finału chyba nie było od 15 lat. KK, Bartek zdobyliby co najmniej 2-3 oczka więcej jak można byłoby jeździć po szerokiej. Piszecie o czasach CzeCze i torze w tamtym czasie, ale przypomnijcie sobie chociażby I ligę jak Hlib czy Bolo szaleli po dużej...

Co w rewanżu? Szanse oceniam na 70-30 dla Leszna. Nam na pokrzepienie serc przypomnę półfinał AD 2017 i porażkę 43-47 we Wrocku i remis w Gorzowie. Niech się to powtórzy ;-)

Z drugiej strony wczoraj Vaculik, KK i Bartek zdobyli 30 oczek, moim zdaniem w Lesznie gorzej nie będzie, a powinno być lepiej. Jeżeli liderzy w trójkę zdobędą 33-35 oczek to wszystko może się zdarzyć. Potrzebujemy po prostu idealnie rozegranego meczu ze strony taktycznej.

grochu_92 

Wysłany: 2018-09-17, 09:57   

Mówimy dużo o torze i mnie zastanawia jedna rzecz. Nasz trener większość tego tematu zbija tym, że komisarz robi tor, że takie są przepisy. Ze musi być jednakowy na całej szerokości dlatego przyczepnie najszybciej jest po kredzie. Tylko czemu w Toruniu mówił, że dwa luki byly inne, to ktoś start zrobi inny, a trasę inną, a u nas wiecznie kreda. Albo ktoś znowu sypał po nocy gline na tor albo coś jest nie tak. Wrocław ma podobną granulacje, a zawody w tym sezonie wyglądają lepiej i zespół na tym nie traci. Mamy full ofensywnych zawodników, a zabijamy ich jazdą gęsiego co jest na rękę bykom bo oni też taki robili. I nie uważam żeby akurat oni nas w walce na całej szerokości zrobili. Nasi są lepsi technicznie niż Leszno i wsadza głowę tam gdzie drugi by palca nie wsadził. Nadzieja, że Baron zrobi tor do walki. Wtedy pokażemy moc. Kto tam ma wygrać jak nie Stal. My się kiedyś też cieszyliśmy z porażki w Falubzie 47-43, a oni nam później pokazali gdzie nasze miejsce. Oby teraz było podobnie.

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-09-17, 10:03   

Ja nie mam żadnych pretensji do zawodników, za to już w trakcie meczu pisałem że każde słowo trenera czy prezesa po meczu mnie rozwścieczy. I tak jest. Nie wiem na jakim meczy był nasz trener ale chyba oglądaliśmy obaj inny mecz. Szkoda że nie pofatygował się wczoraj na trybuny - dowiedziałby się od kibiców co sądzą o takim "widowisku". Bo głównie do niego mieli pretensje choć sam nie wiem czy słuszne bo tak naprawdę nie wiadomo kto odpowiadał za taki stan toru. Zawodnicy pojechali to co się dało na tym beznadziejnym asfalcie. Na tyle nas po prostu na tę chwilę stać. Przegraliśmy bo Leszno ma lepszych juniorów i przede wszystkim to oni zrobili różnicę - 4 vs 10 i mamy odzwierciedlenie w wyniku. Nasi seniorzy zrobili więcej punktów niż rywale - 42 vs 34. W rewanżu będzie jeszcze ciężej bo siły na seniorce się wyrównają a dodatkowo ich juniorzy potrafią tam objeżdżać seniorów. Będzie cholernie ciężko, ale nadzieja umiera ostatnia. Ja bym się nie patyczkował zbytnio i nie kierował się sentymentami tylko Bartek pod 8 i jazda bez żadnych dyskusji.

pimpsson 

Wysłany: 2018-09-17, 10:07   

Siedzę przy wyjeździe z parku maszyn i w pewnym momencie przy bramie stali Wojaczek i Woźniak. To co im ludzie krzyczeli o zabijaniu żużla torami to się nie nadaje do cytowania.
Je...ał ich pies!!!"

grochu_92 

Wysłany: 2018-09-17, 10:24   

Nie będzie Bartka pod nr 8 i weźcie to zrozumcie. Nikt nie jest tym zainteresowany. Ani zawodnicy ani trener. To nie gra. To życie. To ludzie. Ich emocje. Też chcielibyście być zapchaj dziurą w składzie z świadomością, że jeden bieg może być Waszym ostatnim. Tacy z Was "programowi ekspertci" a jestem ciekaw jak byście się zachowali będąc na miejscu Grześka albo Linusa. Ale Wy to macie gdzieś. Ważne, że tabelki w Excelu pięknie wyglądają. Może czas się zapisać na kurs zrobić papiery i się wykazać? A życie Was wtedy zweryfikuje i oceni Wasz potencjał taktyczny. Bartek ma nr 5 bo tam najlepiej bilansuje słabość juniora. I tam jest jego miejsce. Nie na 8.a później wrzucanie Linusa po godzinie na tor. Po co? Żeby się zdenerwował, przejechał i mial gdzieś wszystko ze wściekłości? O to Wam chodzi?
Ostatnio zmieniony przez poro 2018-09-18, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-09-17, 10:56   

Podkreślę raz jeszcze potrzebujemy w Lesznie 35 oczek ze strony liderów (każdy w 6 startach) jest to realne, pozostałe 10 oczek Woźniak, Walasek i Karczmarz powinni dorzucić.

grochu_92 

Wysłany: 2018-09-17, 11:03   

A czemu mamy zakładać, że w 6 biegach . Może przytrzymamy wynik od początku i to my będziemy naciskać na Unię. Stać nas na to. Kwestia dobrego dnia i dostrojenia sprzętu od 1 biegu.

GM 

Wysłany: 2018-09-17, 11:35   

grochu_92 napisał/a:
Nie będzie Bartka pod nr 8 i weźcie to zrozumcie. Nikt nie jest tym zainteresowany. Ani zawodnicy ani trener. To nie gra. To życie. To ludzie. Ich emocje. Też chcielibyście być zapchaj dziurą w składzie z świadomością, że jeden bieg może być Waszym ostatnim. Tacy z Was "programowi ekspertci" a jestem ciekaw jak byście się zachowali będąc na miejscu Grześka albo Linusa. Ale Wy to macie gdzieś. Ważne, że tabelki w Excelu pięknie wyglądają. Może czas się zapisać na kurs zrobić papiery i się wykazać? A życie Was wtedy zweryfikuje i oceni Wasz potencjał taktyczny. Bartek ma nr 5 bo tam najlepiej bilansuje słabość juniora. I tam jest jego miejsce. Nie na 8.a później wrzucanie Linusa po godzinie na tor. Po co? Żeby się zdenerwował, przejechał i miał gdzieś wszystko ze wściekłości? O to Wam chodzi?

Łoł...
Ale po co te nerwy? Na siłę chcesz przeforsować swoje zdanie? Taką polityką raczej sukcesów się nie zdobywa. Rozumiem że taktycznych też lepiej nie robić bo szkoda obu panów? Coś ci powiem - w żużlu nie ma sentymentów. Za bardzo się utożsamiasz z zawodnikami. Myślisz że dla nich liczą się uczucia kibiców? Dla nich liczy się przede wszystkim dobry zarobek. Dlaczego biedny Iversen nie został w klubie? Przecież był taki nasz, gorzowski swojak? Bo miał gdzies kibiców - poszedł tam gdzie większa kasa więc twój argument o kant rozbić. Przypomina to trochę bajki dla dzieci w których świat jest idealny, a tak nie jest. Dorastasz i na każdym kroku próbują cię wykorzystać, trzeba być twardym by przetrwać. To jest sport dla najlepszych, każdy walczy o swój kawałek tortu. Linus i Grzechu wiedzieli w co się pchają, ale woleli tą opcję niż pewne miejsce w składzie jakiegoś klubu I ligowego. Raczej sentyment do Gorzowa nie sprawił że podjęli taką a nie inną decyzję tylko pieniądze. Więc jako kibic mało mnie interesuje co czuje Linus, dla mnie liczy się przede wszystkim wynik drużyny - w końcu nikt mu nie broni przywozić punktów, a pretensje może mieć wyłącznie do siebie. Pewnie że też bym był zdenerwowany gdyby mnie zmieniano, ale sorry takie jest życie - za darmo nic nie ma. Ani klub ani tym bardziej kibice nie są winni że jego forma jest taka a nie inna. My jako kibice możemy aż i tylko kibicować - ale czy to sprawi że nagle odzyska formę? Ja też wolałbym ciepłą posadkę u Steve'a Jobsa ale się nie nadaję, nawet jak całe Apple będzie trzymać za mnie kciuki to raczej nic z tego nie będzie.
Ostatnio zmieniony przez poro 2018-09-18, 08:55, w całości zmieniany 1 raz  

sensowny

Wysłany: 2018-09-17, 11:50   

Mimo wszystko jak nie skończy się mecz w Lesznie to kibice w Gorzowie nie powinni być żli bo sezon całkiem dobry. Przed sezonem wyżej stawiano Wrocłąw czy Toruń jest finał i srebro a może złoto. Tak jak wspomniano wyżej za "dobrze" pojechał Pawlicki do tego lepsi juniorzy Leszna. Niestety w Stali na chwile obecną brakuje drugiego punktującego juniora

grochu_92 

Wysłany: 2018-09-17, 12:01   

Nie mieszaj taktycznych do Bartka pod nr 8 bo to dwie całkiem odmienne sytuacje. Co innego zmienić słabo jadącego zawodnika w trakcie dając mu szansę niż od startu skazać go na straty. Mówisz, że zawodnicy to najemnicy jadący dla kasy. Czyli branie Walaska i Linusa, którzy będą mieli wyłożone na mecz bo żaden nie będzie pewien czy pojedzie jest tym co ich zmotywuje do dobrego występu. I presja jaką jeden czy drugi ma w tej sytuacji. To jest wzorowe zachowanie w trosce o dobro zespołu. Wrzucisz Bartka na 8 i co dalej? Rozpiszesz mecz tydzień przed? A tor zweryfikuje Twoją błyskotliwosc taktyczna i co dalej? Masz na to plan? Fajnie się siedzi i pisze. Tylko, że w tej sytuacji akurat rozumiem trenera. Bo to on jest wewnątrz tej grupy i wie lepiej co dla niej jest dobre. I jak reagują zawodnicy na pewne sytuacje.
Ostatnio zmieniony przez poro 2018-09-18, 08:57, w całości zmieniany 1 raz  

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-09-17, 12:15   

Otóż to - zrobiliśmy w tym sezonie już bardzo dużo. Tylko jeżeli mamy już bardzo dużo to czemu nie mieć więcej?

Jedźmy bez presji, zobaczymy co to da. Ja uważam, że nie jesteśmy bez szans.

Jeżeli wyjdzie nam mecz w 100% to wszystko jest możliwe, jeżeli uda nam się dobrze wejść w mecz i np. po 4 biegach prowadzić 14-10 to Leszno będzie miało straszną presję.

Rolą Chomskiego będzie teraz odpowiednia motywacja + dobre rozczytanie warunków torowych.

GM 

Wysłany: 2018-09-17, 12:25   

grochu_92 napisał/a:
Nie mieszaj taktycznych do Bartka pod nr 8 bo to dwie całkiem odmienne sytuacje. Co innego zmienić słabo jadącego zawodnika w trakcie dając mu szansę niż od startu skazać go na straty. Mówisz, że zawodnicy to najemnicy jadący dla kasy. Czyli branie Walaska i Linusa, którzy będą mieli wyłożone na mecz bo żaden nie będzie pewien czy pojedzie jest tym co ich zmotywuje do dobrego występu. I presja jaką jeden czy drugi ma w tej sytuacji. To jest wzorowe zachowanie w trosce o dobro zespołu. Wrzucisz Bartka na 8 i co dalej? Rozpiszesz mecz tydzień przed? A tor zweryfikuje Twoją błyskotliwosc taktyczna i co dalej? Masz na to plan? Fajnie się siedzi i pisze. Tylko, że w tej sytuacji akurat rozumiem trenera. Bo to on jest wewnątrz tej grupy i wie lepiej co dla niej jest dobre. I jak reagują zawodnicy na pewne sytuacje.

Dla mnie rachunek jest prosty - Leszno ma najlepszych juniorów w Polsce, więc żeby mieć szansę ugrać złoto cała seniorka powinna nasza słabość w tym elemencie załatać. Najlepszą opcją według mnie jest danie Bartka pod 8 bo mamy wtedy praktycznie nieograniczone możliwości taktyczne którymi możemy zdobyć złoty medal. Bartek + najlepsi seniorzy w taktycznych są w stanie zrobić różnicę. Wystarczy przetrwać początek a końcówka może być w naszym wykonaniu piorunująca. Nie zgodzę się z tym że Linus czy Walasek będą mieli wyłożone, presja jest tak czy siak - z takim podejściem po prostu nic nie zarobią bo kasa leży na torze. I skoro Chomski wie co jest dobre to dlaczego tak zrąbał tor naszym zawodnikom? Po co te treningi w których chodziła duża skoro i tak zrobili to po swojemu na finał. Ale rozumiem - ty masz inne zdanie na ten temat i masz prawo je wyrazić tak samo jak ja.
Ostatnio zmieniony przez poro 2018-09-18, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  

Danonek920

Wysłany: 2018-09-17, 12:59   

marcin_crx napisał/a:
Kilka uwag na spokojnie ze strony sportowej:

Gdyby ktoś przed meczem powiedział mi, że Kołodziej zrobi zero, a Walasek 5+1 to powiedziałbym, że mamy złoto.

zawsze coś się wydarzy niespodziewanego ,tak nie można mówić. Równie dobrze ktoś z Leszna może powiedzieć gdyby mi ktoś powiedział, że Pawlicki zdobędzie 13 pkt, a Kasprzak 8 ...

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-09-17, 13:22   

Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga, która nie została poruszona.

Występ Grześka Walaska naprawdę był rewelacyjny! Ten facet w decydujących momentach po prostu nie zawodzi. Wielkie podziękowania dla niego, bo facet naprawdę robi dużo dla zespołu.

Jeżeli Grzesiu pojedzie z taką ambicją w rewanżu to jestem spokojny, że znów kilka ważnych oczek nam dorzuci!

grochu_92 

Wysłany: 2018-09-17, 13:56   

Nie przetrwamy początku z Linusem i Walaskiem jednocześnie w pierwszej serii czekając przy tym z Bartkiem. Linus musiałby trafić do pary z juniorem co od razu nas zabija. Odstawienie Walaska lub Linusa od razu kosztem Bartka momentalnie wycina jednego z tych dwóch z meczu bo nie połapią się w ustawieniach. Bartek też nie da gwarancji, że wyjedzie w 7 biegu i od razu zrobi trójkę jak już każdy będzie po jednym biegu. Zamieszanie mu w głowie da odwrotny efekt do oczekiwanego. Wystarczy spojrzeć na Kołodzieja wczoraj. My musimy naciskać, a nie czekać na końcówkę. Co da wielkie trzaskanie taktycznych jak już będzie z - 10 na tablicy. Presja odrabiania strat i ciśnienia na liderach nie zawsze da sukces końcowy. Wiem, że wszystko ładnie się by chciało. Ale żużel to dyscyplina składająca się z kilku czynników decydujących o końcowym wyniku. I każdy trzeba wziąć pod uwagę. Nie tylko suche i pobożne życzenia. Kto by nie chciał żeby Linus czy Grzesiek zrobili z 8pkt. A liderzy dołożyli resztę. Tylko nikt tego nie zagwarantuje. A ryzyko trzeba minimalizować, a nie zwiększać.

baracuda 

Wysłany: 2018-09-17, 14:04   

Pisałem, iż wiele zależy od postawy Walaska i Woźniaka zawodnicy spełnili swoje zadania w 100%. Nie spodziewałem się natomiast iż "kaszanę" będą jeździć podstawowi zawodnicy... Co do toru powinnosię chyba zatrudnić Herculesa Poirota :), który odpowie na pytanie się stało iż tor w sobotę na treningu była taki a już w niedzielę był inny. Poprawcie mnie jeżeli chodzi o decyzyjność w przygotowaniu meczu:
1. Komisarz odpowiada za przygotowanie toru (on również przekazuje polecenia) gospodarzowi obiektu,
2. Komisarz zdaje przygotowany tor w dniu meczu sędziemu zawodów,
3. Sędzia w trakcie meczu decyduje o polaniu lub innych czynnościach, które należy wykonać na torze,
4. Komisarz w trakcie meczu jest tylko osobą doradczą może podpowiadać ale i tak końcowa decyzja należy do Sędziego zawodów.

Piszę w nawiązaniu do sytuacji, która była widoczna w transmisji gdzie zawodnicy Stali głośno narzekali na tor, że nie tak się umawiali miał być taki jak w sobotę a jest inny, a Chomski musiał ich uspokajać. Podsumowanie: to wersja spiskowa :-) ale innej nie mam, Chomski bez wiedzy zawodników doprowadził do takiego stanu toru jaki widzieliśmy. Pamiętajcie, że za kierownicą traktora siedzi toromistrz Gała, jeżeli w sobotę lub niedzielę komisarz nakazałby jemu wykonywać czynności na torze zapewne zgłosiłby tą sytuację trenerowi. A w TV słychać wyraźnie że zawodnicy mówią, że nie tak się umawiali, i że tor miał być inny.

Odpowiedz do tematu