Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FINAŁ ekstraligi Stal Gorzów - Unia Leszno!
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2018-10-03, 22:05   

Don Lucas i Mazinho,

Pelna racja z Wami.

Dodam jeszcze jedno. Zawodnicy na pewno walczyli, ale wpisy Zmory i jego obrona Chomskiego sa dziwne. Zastanawiam sie czy z marketingowego punktu widzenia to srebro nie jest dla nich lepsze. Zloto mogloby oslabic frekwencje 2019. Srebro oznacza glod sukcesu w nowym sezonie. Nakrecanie pijaru.

To rzeczywiście wygladalo jakby sie umówili i kazdy byl szczęśliwy :)

Danonek920

Wysłany: 2018-10-04, 03:04   

mazinho napisał/a:
Neo napisał/a:
Mazinho
Nie widzę w nim nic, co wyrastałoby ponad Szymka.

Nie twierdzę, że wymiana Przemka za Szymka jest ogólnie zła. Jednak straciliśmy jednego leszczynina, który na tamtym torze czuje się jak ryba w wodzie. Wystarczy zobaczyć dwa ostatnie występy Pawlickiego w Lesznie: 0,1,3,2,2 - 8+1 (2017) i 2,2,2,2,1*,0 - 9+1 (2018). Natomiast Woźniak - 0,1,3,0 - 4 pkt i w finale: 0,3,1,0,0. - 4 - W 9 biegach Szymek robi tam 8 pkt, z czego 2-3 z 9 są dobre w jego wykonaniu.

.

tylko zauważ, że Pawlicki w tym meczu z tego roku robiąc punkty jechał jako prowadzący parę w parze z Pieszczkiem i Wieczorkiem czyli z automatu 4 punkty na swoich, a z rywali na 6 biegów pokonał tylko 2xKurtza, 1x Hampela i 1x Szlauderbacha. Patrząc po tych wynikach to ja nie mam wrażenia, że on się tam czuje jak ryba w wodzie z obecną formą. Podajesz też punkty Pawlickiego z tamtego roku z Leszna, a Woźniaka już nie, a pojechał całkiem nieźle 6+1/4 w barwach Wrocławia. Nie można patrzeć sucho na punkty, bo wiadomo, że jak prowadzisz parę w słabym Grudziądzu i masz słabego doparowego to zdobędziesz więcej punktów niż jak jesteś doparowym w mocnej drużynie.

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2018-10-12, 22:27   

Tak sobie czytam posty niektórych userów na forum dotyczące relacji finansowych miedzy Martinem Vaculikiem a klubem i gdzieś w głowie błąka się taka myśl, że gromy jakie na Chomskiego rzucamy za nikłą wygraną u siebie w finale mogą być przesadzone... Czy te śliwki, które Vacul przywoził nie wzięły się trochę z zaległości płacowych?
Ponoć wśród piłkarzy naszych lig jest takie powiedzonko: Nie ma sianka nie ma granka
U Słowaka nie było sianka z klubu i nie było ściganka na maksa. Naszą ewentualną przewagę nad Unią widziano w 3 armatach Bartku, Martinie i Krzysztofie tymczasem punkty Vacula w dwu-meczu to poziom mocnej drugiej linii.

PavelN11 

Wysłany: 2018-10-13, 08:06   

Też o tym myślałem, mega dziwne było to że w pierwszym biegu wygrał kilkanaście metrów przed wszystkimi a w drugim nagle jechał sobie ostatni w ogóle nie zbliżając się do przeciwników.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-10-13, 09:29   

Myślę, że ostro przesadzacie. Obejrzyjcie w TV jego wku*** jak przyjechał w Gorzowie na finale pierwszy po dwóch zerach i coś tam przebąkiwał, że wie gdzie była przyczyna słabych dwóch poprzednich biegów.

Poza tym w Lesznie ewidentnie przewagę dawało pierwsze pole, stąd jego wygrana w pierwszym biegu, a potem słabsza forma.

Nie szukałbym drugiego dna.

poro

Wysłany: 2018-10-14, 10:39   

Też wydaje mi się to naciagane. Jeśli nawet byly jakieś zaległości to nie sądzę że w dwumeczu finałowym ktoś się podkładał.
Po pierwsze aspekt sportowy bo być mistrzem a vice-mistrzem to jednak spora różnica
Po drugie: nie płacą? Odchodzę. Ale w finale zrobię komplet co da mi: dodatkową kasę, premie za mistrzostwo, lepsza pozycję wyjściowa przy rozmowach z innymi itp itd

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2018-10-14, 11:35   

Ja nie oskarżam Vaculika o cyniczne podkładanie się w dwumeczu finałowym ale myślę, że podświadomie jego motywacja do jazdy na 150% była obniżona. Tylko tyle i aż tyle. Żeby było jasne: to bardziej kamyczek do ogródka prezesa, że nie zadbał o odpowiednią podbudowę mentalną zawodników.

Danonek920

Wysłany: 2018-10-14, 15:18   

Na pewno specjalnie nic nie odpuszczał, to takie typowo Polskie, że jak komuś słabiej wyjdzie mecz to , że sprzedał, odpuścił itp. Zaległości przecież były już dużo wcześniej, a jakoś z Częstochową pojechał super. Odpowiedź jest bardzo prosto, Unia Leszno miała 7 bardzo dobrych i równych zawodników, więc nie było opcji, aby każdy pojechał na "swoim poziomie". Ludzie piszą, że Zmarzlik zrobi 13, Kasprzak 12, Vaculik 10, Woźniak 7 , Karczmarz 3 i będzie na pewno ponad 45 pkt , ale jakby ktoś miał to samo robić ze składem Leszno to potem mu wyjdzie wynik 50-50 w meczu. W spotkaniu dwóch mocnych drużyn zawsze ktoś zawali, takie są prawa matematyki.

Odpowiedz do tematu