Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obecna sytuacja w Stali Gorzów. Pytania, sugestie
Autor Wiadomość
as35 

Wysłany: 2019-06-26, 20:32   

Niby dotyczy Falubazu ale chyba uniwersalnie przenosimy do Gorzowa.. tu
szczególnie w części dotyczącej toru. Reszta tez pasuje :-)

sensowny

Wysłany: 2019-06-27, 10:55   

Ja się zgadzam że Staszewski to jest świetny kandydat na trenera zobaczcie jaką robote robi w Ostrowie. Tam jest mocno chwalony do tego jego wyszkoleni 15 latkowie Szostak i Grzelak to spore talenty. Chłop ma podejście do juniorki

A jak się komuś nie podoba to zawsze można brać Cieślaka który po raz enty z dobrym składem nie zdobędzie medalu

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-06-27, 12:08   

Staszewski to dobry kandydat, chociaż ja mimo wszystko dalej się upieram, że Chomski nie jest złym trenerem, jedyne czego mu brakuje to zmysłu taktycznego.

yellow-blue

Wysłany: 2019-06-27, 12:49   

marcin_crx napisał/a:
Staszewski to dobry kandydat, chociaż ja mimo wszystko dalej się upieram, że Chomski nie jest złym trenerem, jedyne czego mu brakuje to zmysłu taktycznego.

Jedyne :?: Przecież to podstawa w żużlu w tym zawodzie. Właśnie dlatego potrzeba nam trenera/menagera, który to ten zmysł ma + ogarnie nasz tor.

lomboNET 

Wysłany: 2019-06-27, 15:04   

Marcin_crx pojechał Throgalem teraz :)

Zapomniał dodać że jezyczkiem uwagi jest u niego budowanie atmosfery :D

boberGW 

Wysłany: 2019-06-27, 15:21   

Budowanie atmosfery jest ważne, pokazała to obecność Peszki na Mundialu :lol:

Chomski ostatni mecz rozegrał dramatycznie taktycznie, ale jak widać zawodnicy go szanują, a to jest dość ważne.

Zmiany po sezonie są konieczne, jednak to muszą być zmiany na lepsze i bardzo dobrze przemyślane, bo zmieniać dla samego zmieniania to jest bardzo głupie.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-06-27, 15:49   

lombo myślę, że mój tekst wniósł więcej do dyskusji niż ostatnie 158 postów Thorgala.

bober, myślę że to co napisałeś jest bardzo istotne - mamy przykład Torunia, który od lat zmieniał żeby zmieniać i macie przykład jak można zniszczyć zespół w 5 lat.

Ja uważam, że nam nie są potrzebne drastyczne ruchy, a potrzebujemy wymiany jednego ogniwa na pozycji seniorskiej - za Kildemanda zawodnik pokroju Iversena, MJJ, Hampela - po prostu solidny ligowiec oraz ktoś do pomocy Chomskiemu, menadżer z prawdziwego zdarzenia, dobry taktyk.

Moim zdaniem takie dwie zmiany i za rok znów walczymy o medale.

Z innej beczki temat zmiany Zmory dementuje, przynajmniej tak informują moje źródła, a są to raczej źródła pewne.

Thorgal 

Wysłany: 2019-06-27, 22:36   

Co macie do moich postów? Każdy z nich wnosi wiele cennych uwag i fachowych analiz, których nie dostrzega zwykły kibic chodzący na żużel od zaledwie 20-30 lat. Wszystko co mówię, potwierdzają wypowiedzi trenera Chomskiego i eksperci w studio nc+. :)

OK, co do obecnego sezonu: wygląda na to, że zakończymy sezon z barażami. I tu klucz: ważne, by przystąpić do nich ZANIM wszystko będzie w rozsypce, zawodnicy się poobrażają na klub i kibiców, Komar komuś dosadnie coś powie itp.. Bez ducha walki u nas - zmobilizowany Rybnik lub Tarnów pokonają nas w barażu. To NA PEWNO nie będzie spacerek dla nas.

Co do wzmocnień na przyszłość: jeśli zachowamy dotychczasowy kierunek, to Pająk wzorem Linusa, Walaska, Gapy czy Świdra pożegna się ze Stalą, a przyjdzie do nas inny zawodnik potrzebujący odbudowania, którego notowania spadają. Do tej wizji pasuje Milik: słaby zawodnik, który potrzebuje się odbudować. Stach wierzy w takich. Idealny materiał psychologiczny do pracy dla p. Julii.

Problem oczywiście w tym, że nasz trener jest niczym Bob Budowniczy, a tacy trenerzy są reliktem w żużlu. Pierwszej drużyny nie powinien prowadzić trener lecz menager lub coach, który posiada 3 cechy:

1. znajomość żużla od strony czysto sportowej, technicznej (nawierzchnia i przygotowanie toru, znajomość tematu ustawień, przełożeń itp.)
2. umiejętność mobilizowania sportowca, budowanie ducha drużyny itp. - przydatne skończone kursy coachingowe, menadżerskie, musi mieć osobowość i autorytet w drużynie
3. analityczny umysł, a więc najlepiej ocena bdb z logiki, matematyki, statystyki na studiach. Ew. sukcesy w grze w menadżera na kompie.

Nasz trener spełnia w 50% pierwszy i w 50% drugi warunek. Mazinho spełnia w 100% tylko trzeci :) Najbliżej ideału widzę Rafała Dobruckiego. Potencjał widzę w Sławku Kryjomie, ale on może mieć braki jeśli chodzi o pkt 1. Celowałbym w któregoś z nich.

Danonek920

Wysłany: 2019-06-28, 05:15   

zgadza się, trzeba mieć kilka cech połączonych ze sobą. Chomski zna się na żużlu i ma dobre podejście do zawodników, lecz jest już po 60 i mocno się gubi w taktyce meczowej. Tacy menadżerowie jak Kryjom, Frątczak czy też Dymek w miarę ogarniają taktykę meczową, ale mają małą wiedzę na temat żużla , torów oraz ustawień silnika. Nie głupie byłoby zostawienie Chomskiego , ale wsparcia menadżerem typu Kryjom, który prowadzi zespół taktycznie w czasie meczu. Orzeł w miarę też ogarnia, ale jego problemem jest brak siły przebicia i cech przywódczych.

Thorgal 

Wysłany: 2019-06-28, 09:52   

Nie nie. To nie może być dwóch gości. Musi być jeden, który odpowiada za wynik i ogarnia temat. Kryjom może nie ma takiej wiedzy o żużlu jak Chomski, ale widać, że ma głowę na karku i spokojnie mógłby robić mobilizacje drużyny, gdzie sami zawodnicy wymieniają się uwagami. Chomskiego lubi Zmarzlik (pewnie dlatego, że Staś robi to, co Bartek chce?). Kryjoma lubiła Julia.

as35 

Wysłany: 2019-06-28, 19:56   

Danonek920 napisał/a:
zgadza się, trzeba mieć kilka cech połączonych ze sobą. Chomski zna się na żużlu i ma dobre podejście do zawodników, lecz jest już po 60 i mocno się gubi w taktyce meczowej. Tacy menadżerowie jak Kryjom, Frątczak czy też Dymek w miarę ogarniają taktykę meczową, ale mają małą wiedzę na temat żużla , torów oraz ustawień silnika. Nie głupie byłoby zostawienie Chomskiego , ale wsparcia menadżerem typu Kryjom, który prowadzi zespół taktycznie w czasie meczu. Orzeł w miarę też ogarnia, ale jego problemem jest brak siły przebicia i cech przywódczych.

Litości- Chomski ogarnia żużel? Chyba szlakę bo aktualnie to tor mamy nie ogarnięty , transfery do dooopy ( Pajka to jego pomysł- sam to twierdził). Taktyka - co to jest spytał Stan? Chomski to wartość ujemna w klubie!!!!!!!!
Co do p. Orła to dziwna sytuacja ;-) - kiedyś był postrachem, pamiętam piane na pyskach falupasów jak go widzieli. Dziś - ma uprawnienia międzynarodowe, coś tam szyje na zlecenie centrali---- i go nie widać.

[ Dodano: 2019-06-28, 21:01 ]
Thorgal napisał/a:
Najbliżej ideału widzę Rafała Dobruckiego.

Nie pij tyle, nie pij za prawdę proszę bez takich pomysłów. Człowieku Ty naprawdę nie masz honoru by tego gostka promować? Mozę jeszcze Protasiewicz w skaldzie? Nie pij , nie pij już....

Thorgal 

Wysłany: 2019-06-28, 21:09   

Dziękujemy GKM !!!

darkis 

Wysłany: 2019-06-28, 21:34   

a co powiedziec o trenerze ktory juz byl trenerem w Gorzowie??

Mowa o ....Bolu!!

as35 

Wysłany: 2019-06-28, 22:48   

darkis napisał/a:
a co powiedziec o trenerze ktory juz byl trenerem w Gorzowie??

Mowa o ....Bolu!!

Nic... dać tablice i nic nie mówić. Stanowisko trenera - czyli tego który trenuje, uczy już dawno w tej dyscyplinie straciło swoje pierwotne znaczenie. Daje jeszcze rad ew przypadku juniorów. W przypadku seniorów? Oni nie maja czasu trenować. Po co? tu liga , tam liga , tu chałturka w NRD tam turniej o puchar wójta.
Dziś potrzebny łebski facet ze znajomością regulaminu i zmysłem taktycznym. Gość z jajami ! który potrafi gwiazdeczki postawić do pionu! W naszym przypadku wobec mimoz z kontraktami zawodowymi trzeba gościa z BIG jajami. Trudno o takiego. Nam nie trzeba materiałów do mycia podłóg pokroju Dobrucki! Skoro takich nie ma to won Chomski- bo to wartość ujemna. bez niego są szanse. Na drugim łuku siedzi pan Kazio- fakt często pod wpływem -ale potrafi wypełnić program i sensownie pary ułożyć. I do tego pewno będzie tańszy.

darkis 

Wysłany: 2019-06-28, 23:08   

to moim zdaniem takim gosciem jest PIOTR SWIST!!!..

Warunek jest jeden , kasa na czas musi byc placona!
Facet ma jaja jak z betonu , morde niewyparzona no i jest nasz...Gorzowski!!!

as35 

Wysłany: 2019-06-28, 23:11   

darkis napisał/a:
to moim zdaniem takim gosciem jest PIOTR SWIST!!!..

Warunek jest jeden , kasa na czas musi byc placona!
Facet ma jaja jak z betonu , morde niewyparzona no i jest nasz...Gorzowski!!!

Gorzowski? Sprzedawczyk i do tego 100 % Falubaz.. na drzewo banany prostować.

Danonek920

Wysłany: 2019-06-29, 07:21   

jaki Świst... bądźmy poważni. Z całym szacunkiem , ale on nawet zdania nie potrafi dobrze złożyć, co dopiero prowadzenie drużyny. Rynek jest bardzo ubogi. Staszewski to na pewno ciekawa opcja, pomimo braku doświadczenia na poziomie ekstraligowym. Dobrucki gdziekolwiek nie był to wpadał w jakieś konflikty i szczerze mówiąc nie lubię go za bardzo.

adagio

Wysłany: 2019-06-29, 09:46   

Po co w ogóle ta jałowa dyskusja, przecież pozycja w Chomskiego w Stali jest praktycznie nietykalna. Nie łudźcie się, że będzie ktoś nowy

poro

Wysłany: 2019-06-30, 10:38   

Po co te ekscytacje skoro skład na przyszły sezon już ustalony.
Zmarzlik
Thomsen
Kasprzak - bo gdzie jak nie u nas się odbuduje
Milik - bo się u nas odbuduje
Miedziński/Przedpelski- bo się u nas odbuduje
Juniorzy nasi + Bogdanowicz bo on też się musi odbudować.

Thorgal 

Wysłany: 2019-07-01, 00:43   

A Woźniak? Odejdzie bo juz sie odbudowal?

Budowanie skladu nalezy zaczac od zmiany trenera. Jest Paluch, Dobrucki, Kryjom, Bajerski, moze Kowalik?

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-07-01, 08:09   

Budowanie zacząć należy po zmianie prezesa. Trzeba wymienić trochę ludzi z kierownictwa.
Niech wraca Gumowski, trzeba pożegnać Orła i Chomskiego. Obecni ludzie są wypaleni, osiągnęli bardzo dużo - to były syte lata. Teraz potrzeba kolejnych, którzy będą chcieli wygrywać!

Wymienić Kildemanda na klasowego zawodnika -> jeżeli nie Doyla to Iversena. Żaden Milik tutaj nic nie da. Pojedzie do Grudziądza i zrobi 4-5 punktów. Kto ma ciągnąć ten wózek?
I wtedy możemy zacząć walkę o play off.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-07-01, 08:26   

Thorgal napisał/a:
Budowanie skladu nalezy zaczac od zmiany trenera. Jest Paluch, Dobrucki, Kryjom, Bajerski, moze Kowalik?

Paluch był i był dym o tor, także chyba nie.

Dobrucki mnie nie przekonuje, chyba, że w duecie z Kryjomem. Nie wiem czy to do końca dobry pomysł.

Bajerski jest ciekawą opcją.

Kowalik, Kościecha, Świst - jestem na nie.

Dla mnie ciekawą opcją jest Mariusz Staszewski. W Ostrowie chwalony, sprawy i drużynę tam poukładał. O kwasach nie słychać, a jeździ tam Walasek czy Gapa. Także może on? :idea:

Pytanie czy będzie chciał się pchać w to gorzowskie bagienko. :roll:

Jeszcze naszła mnie myśl o zatrudnieniu pary trenerów Staszewski - Świst. Pierwszy by prowadził zespół, a drugi szkolił juniorów. Kolejny rodzinny duet. Nie mam pojęcia czy to dobry pomysł. :shock: Piszcie, co o tym sądzicie? Miało by to rację bytu 8-)

RAFIK 

Wysłany: 2019-07-01, 13:36   

Dobrucki odpada,ma jakiś uraz psychiczny do Stali po tym jak ten tor wysłał Go na emeryturę.Ciekaw jestem co sądzicie o Krużynskim? :roll:

as35 

Wysłany: 2019-07-01, 15:53   

RAFIK napisał/a:
Dobrucki odpada,ma jakiś uraz psychiczny do Stali po tym jak ten tor wysłał Go na emeryturę.Ciekaw jestem co sądzicie o Krużynskim? :roll:

Nie wiem skąd masz ten pogląd że to tor go wysłał. Sam się wysłała był slaby fizycznie i psychicznie po prostu. To zatwardziły fallus- won od trenerki w Gorzowie.
Świst to samo.

TOMEK

Wysłany: 2019-07-01, 17:25   

Don Lucas napisał/a:
Thorgal napisał/a:

Paluch był i był dym o tor, także chyba nie.

Dobrucki mnie nie przekonuje, chyba, że w duecie z Kryjomem. Nie wiem czy to do końca dobry pomysł.

Bajerski jest ciekawą opcją.

Kowalik, Kościecha, Świst - jestem na nie.

Dla mnie ciekawą opcją jest Mariusz Staszewski. W Ostrowie chwalony, sprawy i drużynę tam poukładał. O kwasach nie słychać, a jeździ tam Walasek czy Gapa. Także może on? :idea:

Pytanie czy będzie chciał się pchać w to gorzowskie bagienko. :roll:

Jeszcze naszła mnie myśl o zatrudnieniu pary trenerów Staszewski - Świst. Pierwszy by prowadził zespół, a drugi szkolił juniorów. Kolejny rodzinny duet. Nie mam pojęcia czy to dobry pomysł. :shock: Piszcie, co o tym sądzicie? Miało by to rację bytu 8-)

Don Lucas nie bierz proszę mojego komantarza osobiście, bo wydajesz się gościem, który pisze z sensem. Jednak odnosząc się do powyższego pomysłu nomen omen od tyłu, chciałbym zauważyć, że nie ma on racji bytu, ponieważ jest... z odbytu. Świst, pomijając jego zielonogórskie popisy, które wielu kibiców Stali pamięta nie ma pojęcia o byciu menedżerem, podobnie jak Staszewski w roli trenera młodzieży. Bo kogo wyszkolił?

W mojej opinii warto rozważyć kandydatury: Dobruckiego (nie przesadzałbym z tą jego falubazowością, koleś jest z Leszna), Kryjoma i... Cegielskiego. Nie lekceważyłbym Dankiewicza i Bajerskiego. Weźcie pod uwagę, że w obecnej chwili potrzebujemy kogoś kto ogarnie całą stronę sportową: transfery, tor, amosferę w drużynie, prowadzenie zespołu w trakcie meczu oraz warstwę szkoleniową młodzieży i na ile się da seniorki. Nawet jeśli moja kandydatury nie pokrywają 100% tematów, to w mojej opinii wiedzą gdzie i kogo znaleźć sobie do pomocy. Osobną kandydaturą (tylko i aż) do szkolenia młodzieży (tak wiem, kontrowersyjną) jest... Tomek Gollob.

Chomski WON z klubu!

Odpowiedz do tematu